Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) erdey_a válasza bul07 (#15850) üzenetére


erdey_a
őstag

akkor a penny a te boltod, ott el lehet szívni egy cigit, míg lekasszáz a nő. a lidliben pörögnek, tessék felvenni a fordulatszámot ;)

Vérboci

(#15852) bul07 válasza erdey_a (#15851) üzenetére


bul07
nagyúr

Penny-be nálunk van tempó, van hogy ott is felgyűlik, csak ugye ott meg más a kassza kicsi a kassza utáni rész és az is egy plexivel van lezárva kis lyukon lehet benyúlkálni (Berettyóújfalu)
(Nálunk a Pennybe mindent ki kell rakni a kocsiból még a zsugoros kólákat, ásványvizet is, ez is lassít a dolgokon)

Én nem fogok kapkodni és dobálni a drága pénzen megvett dolgokat, persze rakom én de kasszás miatt nem fogok rohanni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15853) f4lcon válasza bul07 (#15850) üzenetére


f4lcon
őstag

tegyél mérendő cuccokat random 2-3 vonalkódos termék közé, akkor kb pakolhatóra lassítod a sebességüket
vagy tedd a végére az összes mérendőt, akkor van időd elpakolni, amíg méregeti a répát meg a paprikát

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#15854) bul07 válasza f4lcon (#15853) üzenetére


bul07
nagyúr

Az a gond hogy én úgy pakolok a szalagra hogy előre a nehezeket és hátrébb az egyre könnyebbeket, hogy a nehéz cucc ne törje össze a könnyűt

Persze ilyenkor kerülhet előrébb mérős dolog, mondjuk nyáron dinnye, ilyenkor alma körte

Csodálkozva nézem mikkor a paradicsomot elsőként teszik a kocsiba majd jön rá minden még mondjuk 1-2kg cuccok is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15855) st6969 válasza bul07 (#15850) üzenetére


st6969
őstag

Tescoban pedig (már ha van egyáltalán nyitva kassza) olyan lassúak, mint a csiga, látványosan lomhán csinálják. Auchanban ugyanezt szoktam látni. Szerintem azért, hogy inkább áttereljenek az önkiszolgáló kasszákba.

(#15856) sherlock82 válasza st6969 (#15855) üzenetére


sherlock82
senior tag

Pont ezt mondtam a kollegám, hogy pont ez miatt akadt ki. Akkor ezek szerint máshol is ez van . :D
Ja és 55 ft volt egy olyan zsemle aminek kb nem volt belseje. :U

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#15857) tisn válasza bul07 (#15854) üzenetére


tisn
addikt

na nem en vagyok hulye, hogy igy pakolok. idegesit is, ahogy csajom pakol, osszevissza. :)

(#15858) rushty válasza DrBubo77 (#15848) üzenetére


rushty
senior tag

Most voltam hivatalban az első fel perc se telt le, kaptam is le a kabátot. Maradtam egy pólóban. Megcsapott a meleg. Itt legalább nem voltam egyedül akik a kezükben tartogatjak a ruhát.

Revolut meghívó pü-ben

(#15859) Tony21 válasza bul07 (#15850) üzenetére


Tony21
tag

Lidl: figyelik a dolgozók átlagát a sebességre vontakozóan, ezért van a pitty-pitty-pitty.
Bezzeg ha bemegyek Spar-ba, két pittyenés közt évek telnek el, így romlandót nem is szívesen veszek, mert a szalagra pakolva jár le a szavatosság ...

(#15860) bul07 válasza Tony21 (#15859) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem az a baj ha egy normális gyors tempóba húzza le, hanem ha dobálva amilyen gyorsan csak tudja aztán még tologatva nyomorgatja is az áthúzott dolgokat, na ott már nyílik a bicska

Szerencsére Berettyóújfaluba elég stabil az állomány így már ismerem a kaszásokat, és ismerőshöz állok be, aki évek óta ott kaszázik és normálisan csinálja

Engem nem zavar a lassúság, ha nincs időm akkor nem megyek be a boltba

Tesco-ba amúgy jobb szeretem a önkiszolgáló kaszát ott elszöszmötölök, főleg ha még szívat is :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15861) rushty válasza bul07 (#15860) üzenetére


rushty
senior tag

Előbb-utóbb nálatok is lesz önkiszolgáló a Lidl-ben, ha van hely.

Revolut meghívó pü-ben

(#15862) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nyilván a lidl - nél gyorsabban szórják ki a vevőket.
A nagyobb baj az szerintem hogy a kassza után van vagy 30 cm hely ahova húzza a pénztáros a cuccokat. aztán ott van minden rövid idő alatt hegyén - hátán.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#15863) rushty válasza sherlock82 (#15862) üzenetére


rushty
senior tag

A pennyben semmi ilyen nincs. :U

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#15864) Tony21 válasza rushty (#15863) üzenetére


Tony21
tag

Se hely, se gyorsaság? :D

(#15865) erdey_a válasza Tony21 (#15859) üzenetére


erdey_a
őstag

LOL :DDD

Vérboci

(#15866) rushty válasza Tony21 (#15864) üzenetére


rushty
senior tag

Lidl, Tesco, Auchan, (Inter)Spar, Príma ezekben van gördülő hely. A többiben hogy csippant gyorsan, ha nem fér tovább? [link] bunkóság :DD

Revolut meghívó pü-ben

(#15867) Tony21 válasza rushty (#15866) üzenetére


Tony21
tag

Mondjuk ez ilyen boltja válogatja téma (nem áruházlánc függő, mert láncon belül a boltok közt is vannak eltérések) ... nálunk pl. a Lidl boltokban van hely bőven, ráadásul van ahol dupla fakk van, az egyik vásárló még szüttyög a pakolással, a másik helyre már mehet a következő vevő cucca. Viszont pl. a Penny-ben tényleg az a 2 doboz tejnyi hely van csak (vagy egy kocka sör élére állítva).

(#15868) rushty válasza Tony21 (#15867) üzenetére


rushty
senior tag

Ilyenre emlékszem [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#15869) st6969 válasza Tony21 (#15867) üzenetére


st6969
őstag

a Penny-ben tényleg az a 2 doboz tejnyi hely van csak

Oda fordítod a kocsit, és abba pakolsz vissza. Utána a kocsit meg a parkoló autódhoz tolod. Ott pakolsz be. Nem is nagyon tudnám másképp elképzelni. Nekem ebből még sosem volt problémám.
Ha nem autóval mész vásárolni, akkor túl sok terméket úgysem tudsz elvinni.

Attól viszont kiver a víz, hogy nem pakolja el a kasszázáskor felhalmozódott cuccot, mert közben keresi a pénztárcáját. Nem készíti elő azért sem. Amikor vége a kasszázásnak és feltorlódott a rengeteg el nem pakolt cucc, akkor kezdi el keresgetni a KÉSZPÉNZT :W :W , és az aprót is kiszámolja, vagy kiszámoltatja a kasszással. Véletlenül sem használ kártyát, mert azzal egy pillanat alatt megtörténne a fizetés, sem kiszámolni, sem visszaadni nem kellene :U És utána kezdi elpakolgatni a cuccait egyesével. Addig a kasszással meg nézünk egymásra, mert nem tudja elkezdeni lehúzni, amíg emberünk pakolgat.
Agyrém. Kötelezni kellene nagyforgalmú üzleteknél, hogy telepítsenek elválasztós részt a kassza végére, akkor pakolgathat, ameddig akar.

[ Szerkesztve ]

(#15870) Tony21 válasza rushty (#15868) üzenetére


Tony21
tag

Na, ez a Penny féle önkiszolgáló kassza. Ön szépen kiszolgálja a kasszást :D

st6969: én is kocsiba szórom egyből, szóval megoldom, de egy lassabb ember nem biztos, hogy tud úgy pakolni, ahogy a halom gyűlik. A látványtól meg bestresszel aztán még jobban belassul. Mondjuk ez esetben a pénztáros sem tud nagyon mást, mint addig megáll ...

[ Szerkesztve ]

(#15871) bul07 válasza st6969 (#15869) üzenetére


bul07
nagyúr

Aha és aki kp kapja a fizetéséét az szégyellje el magát mert kp mer fizetni
Sőt a nyugdíjasok is akik kp kapják mert a falujukban nincs még egy automata se hogy pénz tudjanak felvenni ha kellene kp, így egyből kp-ba kérik

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15872) erdey_a válasza bul07 (#15871) üzenetére


erdey_a
őstag

hát ez a téma messzire vezet, de én évekig kaptam kápé a fizumat, ezért évekig fix program volt, hogy fizu napon bementem a bankba és befizettem a számlámra. a nyugdíjat is lehet számlára kérni és nem kell automata, mert minek levenni a pénzt? persze tudom, sárga csekkhez kell a készpénz (bár már ahhoz se), mert a csoportos beszedés ördögi dolog. (nyilván nem az egyik napról a másikra élőkről beszélek...)

Vérboci

(#15873) rushty válasza st6969 (#15869) üzenetére


rushty
senior tag

Aldiban van egy szatyornyi lépcső az segítség, és nem kell kocsizni. Pennyben marad a kocsikazas, ha jót akar magának az ember a nagy siettetésben.

Ja pennyben a kosarat ohne lehet kivinni

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#15874) sherlock82


sherlock82
senior tag

Penny imádtam mikor múltkor a pénztáros nem tudta a kódokat és kiabált át a társának, hogy " brokkoli " meg bolognai táska. Én magamban mosolyogtam, de láttam aki türelmetlenebb az ott dunnyogott.

Évekkel ezelőtt mikor spár ban voltam, a pénztáros mondta a vevőnek, hogy a gyümölcsöt lekellett volna mérni a mérlegen, a gyümölcsös pultnál.
Válasz: de miért? a másik boltban nem kell
Pénztáros: Jó, de itt le kell,
Vevő visszamegy, leméri az árut aztán visszajön. majd pontjain valami akciós
fazekat akar venni, majd ezt elrontja a pénztáros és hívja az üzlet vezetőt, hogy sztornozzon valamit.majd kifogyott a pénztárgép szalag. Én meg álltam a 4 zsemlémmel, meg a szalámimmal és mondtam is magamban hogy én vagyok a barom hogy bejöttem ide. :W
Azóta sem voltam spárban.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#15875) abdulka1


abdulka1
őstag

BORGO ŐSZI CYBERSALE AKCIÓ
Frissítsd fel őszi ruhatárad exkluzív ajánlatunkkal!
Az alábbi kuponnal -20% kedvezményt adunk minden termékre (akciósra is), DE csak a következő 3 napban!
Kuponkódod:
CYBERSALE20
Ne feledd: a szállítás 15 000 Ft felett ingyenes!

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#15876) bul07 válasza erdey_a (#15872) üzenetére


bul07
nagyúr

Falun itt a világ végén kártyával fizetni sok helyen még nem lehet.
Piacon se, értem ez alatt a heti piacra 15km-re vagy ha faluba jön egy kirakodós. Fűvágó ember se tud kártya terminált adni hogy kifizese hogy levágta a füvét.
Sőt adja oda a bankártyáját hogy a családsegítő a kiváltsa neki a gyógyszert mert még patika sincs a faluba.
De még az ebédpénzt is kp-ba kell fizetni.

És biza ezek az emberek is mennek Lidl-be mondjuk.

És én is kp-ba kapom.
A bankom(Erste) meg megszüntette a fiókját hozzám közzel, mehetnék 65km és ott fizesem be, persze.
Persze válthatnék bankot de a mostani 750Ft helyett fizethetnék sokkal többet a számlavezetésért.

És jól hagzik hogy netbankba intézni, meg neten kártyával fizetni
Csakhogy az öregek 70-80%-nak fingja sincs ilyenhez.
Szomszédom postás volt, féje kőmüves válalkozó, már nyugdíjasok, és egy számlájuk van de ahhoz még bankártya se tartozik, nem hogy netbank.
De tudnék még példákat írni.

Amúgy is sokkal könnyebb takarékoskodni ha kézzel fogható az a pénzmenyiség amitt ell lehet költeni.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15877) st6969 válasza bul07 (#15871) üzenetére


st6969
őstag

Kp-ban?! :Y Ne vicceljünk már. Talán Kis Jóska Bt-nél a fekete építőiparban. Egy legálisan működő munkahelyen szerintem ma már nincs ilyen, vagy ha igen, annak előfordulása annyira elenyésző, hogy számolni sem érdemes vele.
Nyugdíjasoknál jogos, ők nem fognak kártyázni, ha 70 évig sem tették :R De előkészülni bárki elő tud, akár kp akár kártya.

#15870Tony21
Nem szeretem én sem az idegbeteg sebességgel kasszázót, főleg azt nem, amit bul07 is írt, hogy passzírozza egymáshoz a cuccokat, meg szinte dobálja.

(#15878) perempe


perempe
addikt

Magyar félkemény, zsíros trappista sajt, szeletelt 200 g 759Ft, egri krémjoghurt 150g vörösáfonyás 139Ft.

Előbbiből kettőt, utóbbiból hármat vettem, mert le volt árazva. Megérte?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15879) rushty válasza perempe (#15878) üzenetére


rushty
senior tag

Lassan már a hosszabb ideig érlelt sajt jobban megéri. A gyümölcs joghurtok drágák, egészségtelenek. ;]

Revolut meghívó pü-ben

(#15880) rushty válasza bul07 (#15876) üzenetére


rushty
senior tag

Vehetsz saját kártyát, ha nem akarod az aprozassal feltartani a sort. Azt nem tudom mennyire hatékonyan működik. Előtte kell szólni, hogy azzal fizetsz. Önkiszolgáló kiesik.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#15881) PainKiller13 válasza perempe (#15878) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez hol?

(#15882) perempe válasza PainKiller13 (#15881) üzenetére


perempe
addikt

Egertej Mintabolt. A sajtból kb. 30 volt akciós.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15883) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Lassan itt is is be kellene vezetni a bestbuy topik mintájára (#akció) a #spórolós tickelrt :D Az, hogy, hogyan lehet ráfordulni a bevásárlókocsival a kasszára az azért elég közvetetten sem kapcsolódik a spóroláshoz :DDD ;]

(#15884) Top cat


Top cat
őstag

Penny 2022.09.29-től. 2 899 Ft /kg

(#15885) Andraskiss6 válasza st6969 (#15877) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

20 fő alkalmazottból, 19 kp. 1 utalásos. :U ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

(#15886) freelancer68


freelancer68
tag

(#15887) warcat válasza freelancer68 (#15886) üzenetére


warcat
veterán

Padlizsánba kellett volna befektetni! :DDD

EA: It's in the crate!

(#15888) xcvbxcvb válasza warcat (#15887) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Áh dehogy, kávé tejporba. 449 ft lett a lidlis :Y . 99 ft volt régebben.

Tudtok valami olcsó tejport esetleg helyette ?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#15889) PROHARDVER!


PROHARDVER!

A ki mivel fizet és ez mennyi ideig tart témát engedjük el, köszi.

(#15890) Andraskiss6 válasza xcvbxcvb (#15888) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

Meglepő módon: tej.
Illetve Aldis sűrített tej.

(#15891) perempe válasza freelancer68 (#15886) üzenetére


perempe
addikt

gyüm. müzli 799Ft (05.23.) ->1349Ft (07.15.)

Camembert sajtot sokat vettem.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15892) vittorio7 válasza freelancer68 (#15886) üzenetére


vittorio7
őstag

Kenyér inflációja...

És 5 Ft ért veszi át az MVM a napelemesektől az áramot.

[ Szerkesztve ]

(#15893) xcvbxcvb válasza Andraskiss6 (#15890) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Szüleimnek kellene, én nem kávézom. Sajnos a tej az kiesik faternál, Aldi meg nincs a közelben.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#15894) Andraskiss6 válasza xcvbxcvb (#15893) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

Ezekkel ez a baj, hogy csak nyomokban tartalmaznak tejet, mindegyiknek a cukor a domináns.
Pl completta tejpor:
Glükóz szirup, Hidrogénezett növényi zsír, Stabilizátor: E 340, E452, Tejfehérje, Emulgeálószer: E 471, Csomósodást gátló anyag: E 551, Színezék: E 160a

Laktózérzékeny apukád?

(#15895) sherlock82 válasza Andraskiss6 (#15894) üzenetére


sherlock82
senior tag

Egy időben maresi tejszínt szoktam venni a kv hoz.
De már olyan drága lett, hogy az minden csak nem spórolás. :F

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#15896) Gerr'y válasza xcvbxcvb (#15893) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Laktozmentes izesitetlen tejsavo feherje?
[link]

(#15897) Andraskiss6 válasza Gerr'y (#15896) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

13000 Ft/kg!!!!! :U
Szerinted?

sherlock82 azóta váltottam az Adisra az is finom.
Bár a kv tejszín jobb, mert az kivan pirciózva.
A sűrített tejből meg néha fél decit is beleöntök. :D

[ Szerkesztve ]

(#15898) sherlock82 válasza Andraskiss6 (#15897) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nézegettem egyik nap, kipróbálom, az eddiginél mindenképp gazdaságosabb. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#15899) DrBubo77 válasza Andraskiss6 (#15894) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Pedig régen a tejpor ettük magában gyerekként, és milyen finom volt. Ez a mai verziókra már nem igaz. :N

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#15900) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha már tej, érzékenyeknek fyi:
[Alpro szójaital 1 l] 10+ db 667,4 ft/db

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.