Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) klimokrisz válasza _Mario_ (#950) üzenetére


klimokrisz
tag

Hello!
Nagyon jó szerintem a videó minősége.
A fotó minősége milyen szerinted ??? Nappali és éjszakai fotókat tudnál feltölteni ???

[ Szerkesztve ]

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#952) _Mario_ válasza klimokrisz (#951) üzenetére


_Mario_
tag

Igen persze milyen téma legyen?

Foto minőség elfogadható bőven hx9v jobb szerintem de majd rakok fel képeket

[ Szerkesztve ]

(#953) klimokrisz válasza _Mario_ (#952) üzenetére


klimokrisz
tag

Bármilyen téma lehet :)

A többi kompakt gépekhez képest a hx20v -nek milyen a képe igazából erre lennék kíváncsi.
Esetleg valakinek ilyen tapasztalata van már ???

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#954) rmmm válasza klimokrisz (#953) üzenetére


rmmm
tag

Monitor méretben szuper, de ha 100% mániás vagy, akkor bizony jobbak a versenytarsak. azt is hozza kell tenni, h a versenytarsak kozul (utazozoom) kevesnek van ekkora felbontasa, tehat nem meglepo teljesen a dolog. Enneg a gépnek az erossege a szenzaciós stabi, és a progresszív video. Emelett korrekt élménymegrökítős képeket csinal, így én jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki szokott kisebb-nagyobb videokat is csinalni. akkor erdemes csak masban (pl canon sx230) gondolkodni, ha videozni nem akarsz

(#955) _Mario_ válasza rmmm (#954) üzenetére


_Mario_
tag

Hát igen 100% nagyítás ban nem a mezőny leggjobja de a video mondenben karpotol kinyomtatva semmo gond a kepekel haternak beallitva sincs es sok manualis beállítás is van nyaralasra szerintem egyik legjobb valasztas

(#956) Laybee válasza _Mario_ (#955) üzenetére


Laybee
őstag

Nem véletlenül nyert EISA díjat utazókompakt kategóriában :)

(#957) _Mario_ válasza klimokrisz (#953) üzenetére


_Mario_
tag

Na készítettem képeket minden full auto beállításokkal csak 13 mp ben 18 mp helyett mert így 16:9 a képarány
csináltam videókat is ha érdekel valakit azt is feltöltöm

Üdv Márió

(#958) klimokrisz válasza _Mario_ (#957) üzenetére


klimokrisz
tag

Videó is jöhet minden mennyiségben :)

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#959) _Mario_ válasza klimokrisz (#958) üzenetére


_Mario_
tag

Este rakok akkor fel par videot kepek tetszetek?

(#960) klimokrisz válasza _Mario_ (#959) üzenetére


klimokrisz
tag

Sajnos a képeket nem tudom megnézni mert "Az elem eléréséhez jogosultság szükséges. Ön be van jelentkezve, de nincs engedélye az elem elérésére. Kérjen hozzáférést a tulajdonostól"

[ Szerkesztve ]

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#961) _Mario_ válasza klimokrisz (#960) üzenetére


_Mario_
tag

Ra nezek hogy lehet nyilvanosa teni

(#962) _Mario_ válasza _Mario_ (#961) üzenetére


_Mario_
tag

Na nyilvánosá tettem

Valakinek hx50v je? Mert mikor megvettem a 20 utána láttam hogy van 50 is

[ Szerkesztve ]

(#963) klimokrisz válasza _Mario_ (#962) üzenetére


klimokrisz
tag

Jók a fotók :)

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#964) _Mario_ válasza klimokrisz (#963) üzenetére


_Mario_
tag

Teszek akkor fel majd meg vidiket is

(#965) djnice


djnice
veterán

Azt tudja esetleg valaki, hogy a HX20V esetében is fennáll az a rossz tulajdonság videózás közben mint a HX9V-nél, hogy ha kevés a fény, akkor a shutter speed automatikusan lecsökken és az 50p-ből kapásból 25p lesz? A HX9V-vel ez a legnagyobb bajom, mert beltérben elég sokat videózok és elég idegesítő, hogy kevés fénynél beszaggat a kép.

(#966) _Mario_ válasza djnice (#965) üzenetére


_Mario_
tag

Ezt eszre vetem en is akkor csinalja ha fenybol mesz sotetbe de utana meg szűnik viszont mikor gyorsab memoria kartya volt a gepben akkor nem csinalta pedigg most is 30mbs van a gepben

De rakok fel proba vidit csak nem mindig sikerul a szagatast bele varazsolni

[ Szerkesztve ]

(#967) _Mario_


_Mario_
tag

Na csinaltam viszont mp4 ben is csinalja neha pedig az 25p meg kolega mondja hogy neki a kameraja is csinalja ugyan ezt a jelenseget pedigg neki egy pana v500 van delutan felraoom a vidit

(#968) djnice válasza _Mario_ (#967) üzenetére


djnice
veterán

Itt sajnos nem az sd kártya sebesség vagy a fájlformátum az oka a szaggatásnak, hanem hogy a shutter sebessége lecsökken, hogy több fény jusson az érzékelőre. Sajnos kis fénynél folyamatosan szaggat a kép (az 50 képkocka után 25 lesz másodpercenként), nem csak akkor szaggat amikor világosból sötétbe viszem át. Azt hittem ezt már kiküszöbölték a HX20V-ben és belehet állítani fix sebességűre a shuttert (a rendes kameráknál belehet állítani fixre, szerintem az említett Panasonic-on is).

(#969) _Mario_ válasza djnice (#968) üzenetére


_Mario_
tag

Lehet de ha egyből sötétben vagy akkor nem szagat es elvileg 50 p ben vesz legalábbis azt irja a lejátszó progi elvileg van firmware frissítés de ami a sony honlapjan van fent régebbi mint ami az enyemen van fent

(#970) djnice válasza _Mario_ (#969) üzenetére


djnice
veterán

Légyszi készíts egy nyers felvételt sötétben, ahol oldalra mozogsz és töltsd fel valahova. A videó attól még 50p lesz, csak minden második képkockában ugyanaz az információ van.

[ Szerkesztve ]

(#971) _Mario_ válasza djnice (#970) üzenetére


_Mario_
tag

rendben ma meg csinálom. olyan fél homályba le eresztem a redönyt

(#972) _Mario_ válasza _Mario_ (#971) üzenetére


_Mario_
tag

na csináltam felvételt. Kupit nem nézni :) van egy beltéri és ezt még a Dunán vettem fel nappal

[ Szerkesztve ]

(#973) djnice válasza _Mario_ (#972) üzenetére


djnice
veterán

Köszi a felvételt, sajnos ugyanaz a helyzet mint a HX9V-nél.

(#974) _Mario_ válasza djnice (#973) üzenetére


_Mario_
tag

Nincs mit meg kene nezni a hx50v mit tud.
Ugye hx30v az meg csak aban ter el hogy van benne wifi

[ Szerkesztve ]

(#975) _Mario_


_Mario_
tag

Rajottem hogy lehet kikuszobolni a szagatast at allitod movie modba ott a scn-t tűzijáték ra es egy csep szagatas sincs

(#976) djnice válasza _Mario_ (#975) üzenetére


djnice
veterán

Igen, csak ott meg a fehéregyensúly nem jó sajnos, na mindegy pedig jó lenne egy olyan full hd kamera ami fényképező is egyben :)

(#977) _Mario_ válasza djnice (#976) üzenetére


_Mario_
tag

Majd elmegyek probalni egy hx200 vagy hx 300 az mit tud

(#978) haarmaan


haarmaan
tag

Erre már van megoldás a kompaktok közt is , Sony RX100, Panasonic LX7, és akkor a milc gépekről még nem is beszéltünk (Sony Nex 5N, 5R, 6, 7, Panasonic GH2 GH3 G6, stb). Videó alatt mindegyiken van full manuális videózási lehetőség. A HX9V és társaihoz képest csak a kisebb zoom átfogásban marad el a fent említett két gép, ami egyeseknek nem biztos hogy hátrány. Viszont videó és képminőségben sokkal jobbak a fent említett gépek, főleg az ilyen helyzetekben amiről fent is beszéltettek, hála a jóval nagyobb szenzornak (4-szer nagyobb, és a nagyobb fényerőnek F1.8)
Bármenyire is jó a HX sorozat videónál, rossz fényviszonyok közt a minőség elmarad a csúcs kompaktokhoz és a milc gépekhez képest. Fényképeknél meg csúnyán elvérzik a HX sorozat, a fent említet kategóriákhoz képest.

Ha le tudsz mondani a nagyobb zoom átfogásról akkor a hx50v hx200v hx300v helyet azért az árért sokkal jobb választás egy RX100 vagy LX7.

Ha viszont kell a nagyobb zoom átfogás akkor a HX200,HX300,HX50 helyet sokkal jobb választás egy panasonic FZ200. Full Manuális videózási lehetőség, a teljes zoomtartományban állandó F2,8 tehát a tele végén is F2.8 fényerő.

RX100 Videok:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#979) Laybee válasza haarmaan (#978) üzenetére


Laybee
őstag

Véletlenül se akarok beleszólni, de amiről te beszélsz majdnem dupla annyiba kerül, mint a hx20v. Ennyi pénzért már van dslr gép is, az még jobbak, mint amit ajánlasz. Igenis jó gép ennyiért a Sony. Van szebb képet készítő (SX230, SX240) gép, de videofelvételen, minden kézremegés látszik.

(#980) _Mario_ válasza Laybee (#979) üzenetére


_Mario_
tag

Énn is ezért vettem hx20v t mert ennyi pénzért nem kaptam kamerát, plusz fényképezőt ilyen minőségben.

(#981) haarmaan válasza Laybee (#979) üzenetére


haarmaan
tag

Mielőtt még nekem esnétek és elküldenétek az anyámba tisztázunk valamit. A feljebb vázolt problémára próbáltam reagálni, vagyis hogy:
"Azt tudja esetleg valaki, hogy a HX20V esetében is fennáll az a rossz tulajdonság videózás közben mint a HX9V-nél, hogy ha kevés a fény, akkor a shutter speed automatikusan lecsökken és az 50p-ből kapásból 25p lesz? A HX9V-vel ez a legnagyobb bajom, mert beltérben elég sokat videózok és elég idegesítő, hogy kevés fénynél beszaggat a kép"
Erre próbáltam megoldást és alternatívát ajánlani. Van is rá megoldás mint már fentebb leírtam, igen ez plusz pénzbe kerül, de cserébe a fényképek és videók minősége is jobb lesz.

Igenis jó gép ennyiért a Sony.
Nem mondtam hogy a HX20V rossz gép, viszont vannak hiányosságai is, mint a fenti példa is mutatja, és ha valakit ez zavar azt nem fogja vigasztalni hogy ezért az árért jó gép. Az én általam ajánlott gépeknek is vannak hiányosságai, sőt az efölötti árkategóriában sem kapsz hibátlan gépet.
Ezeket el kell ismerni, nem mindjárt csörtét indítani mert valaki felhívta a figyelmet az általatok vásárolt gép egyik hiányosságára.

Véletlenül se akarok beleszólni, de amiről te beszélsz majdnem dupla annyiba kerül, mint a hx20v.
Mit is írtam: Ha le tudsz mondani a nagyobb zoom átfogásról akkor a hx50v hx200v hx300v helyet azért az árért sokkal jobb választás egy RX100 vagy LX7.
Az LX7 kb 140000ft és direkt nem írtam oda a HX20V és HX9V gépeket, mert már más kategória árban.

Ennyi pénzért már van dslr gép is, az még jobbak, mint amit ajánlasz.
Igen van jobb is, meg rosszabb is attól függ kinek mi a fontos, ha valakinek a videó akkor nem biztos hogy egy DSLR jó választás egy MILC-el szemben.

(#982) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Szerintetek ez a fényképező [link] ?

Mennyivel jobb vagy rosszabb ez az ultra kompakt kategória ,mint a bridge kategória?

(#983) _Mario_ válasza Gedeon31 (#982) üzenetére


_Mario_
tag

Nem rossz gép de a hx9v jobb

(#984) Gedeon31 válasza _Mario_ (#983) üzenetére


Gedeon31
addikt

Lehet ,de ahogy nézem arra nem igazán lenne szükségem meg az ára se ahhoz való amit kérdeztem kicsit több annál. :)

(#985) _Mario_ válasza Gedeon31 (#984) üzenetére


_Mario_
tag

Elsőnek en is ebben a gepben gondoltam aztan vettem egy hx20v-t a 10 is jo gep csak nekem szükséges volt a nagyobb zoom es jobb video

[ Szerkesztve ]

(#986) Gedeon31 válasza _Mario_ (#985) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az is messze van ettől az ártól. 10-es most nagyon jó árban van máshol 62000 FT :)

(#987) _Mario_ válasza Gedeon31 (#986) üzenetére


_Mario_
tag

Igen tudom mikor en neztem akkor is annyi volt igy mivel nem volt annyira nagy az arkulombseg vettem ezt. 80 e vettem hx20v t

(#988) Gedeon31 válasza _Mario_ (#987) üzenetére


Gedeon31
addikt

Bridge kategóriájú géped nem volt még legyen összehasonlítás?

(#989) _Mario_ válasza Gedeon31 (#988) üzenetére


_Mario_
tag

Brige gepet azert nem vettem mert nagy visszont nagyobb zoom at fogas rengeteg manualis beállítások de ha majd jobb gépet vesszek egyszer akkor biztos hogy milc et vagy tükrös t ezt a gepet a videozas miat vettem meg hogy tudjak elfogadható fényképeket csinálni mert ilyen arban nem találtam video kamerát ami ezeket tudja fénykép mindegyiknel kritikán aluli es nem 1080p videoztak

(#990) Gedeon31 válasza _Mario_ (#989) üzenetére


Gedeon31
addikt

Bridge géptől ezért tartok én is nehezebben tudnám magamnál tartani kerékpározásnál se annyira előnyős. :)

(#991) _Mario_ válasza Gedeon31 (#990) üzenetére


_Mario_
tag

Igy van nyugodtan bed meg ezt a gépet ezért az arert jobbat szerintem nem kapsz újonnan

(#992) Gedeon31 válasza _Mario_ (#991) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezeknek az aksiuk meddig bírja egy töltéssel és mennyi idő alatt töltödik fel?

(#993) _Mario_ válasza Gedeon31 (#992) üzenetére


_Mario_
tag

Ez nagyban függ a használat mondától. Menyit vakuzol, zoomolgatsz, milyen fényerőn használod a kijelzőt,használod a GPS-t stb. olyan 300 kép lőhető vagy két óra folyamatos videó de egy napot lazán kibír.
Montanába kb napi 10-15 képet csinálok két hete nem töltöttem fel és még nincs lemerülve eco módba meg még tovább bírja a 8 gb karim hamarabb betelik mint hogy lemerülne a gép.
töltési idő kB. 1 óra

Ha kellenek teszt képek vagy videó holnap rakok fel megyek a családdal kirándulni szóval biztos hogy fogok fényképezni

[ Szerkesztve ]

(#994) Gedeon31 válasza _Mario_ (#993) üzenetére


Gedeon31
addikt

Oksa köszönöm csinálsz képeket :)

GPS az mire jó benne azt nem értem .

(#995) djnice válasza Gedeon31 (#982) üzenetére


djnice
veterán

Köszi, hogy belinkelted, ennyiért ez best buy. Rendeltem is egyet (ajándékba lesz), ebben az árban eddig a WX60 volt csak, de a HX10 jobb. Kifutó modell valószínű és kiárusítják.

(#996) _Mario_ válasza Gedeon31 (#994) üzenetére


_Mario_
tag

Elmenti a koordináták at a kép adataiban es vissza tudod nézni hogy hol készült a kép meg van iránytű is ilyenkor

(#997) Gedeon31 válasza _Mario_ (#996) üzenetére


Gedeon31
addikt

Érdekes ilyenről még nem is hallottam ,de nagyon jól hangzik :)

Fejlődnek ezek a gépek rendesen.

djnice szívesen nem tudom mennyire kifutó modell,de az Edigitálnál egész héten naponta több gép is akciós.

(#998) mazsi70 válasza Gedeon31 (#997) üzenetére


mazsi70
senior tag

HX9V
Még azt is mutatja ,hogy melyik irányban álltál . :K

Sony HX9V

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#999) Gedeon31 válasza mazsi70 (#998) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nagyon tetszik :C

(#1000) mazsi70 válasza Gedeon31 (#999) üzenetére


mazsi70
senior tag

Természetesen utca szinten is megnézheted ,hogy hol fotóztál - olyan pontos . ;)

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#1001) djnice válasza Gedeon31 (#997) üzenetére


djnice
veterán

Úgy látom már vissza is vitték az árát 60-ra :D
Gondoltam én, hogy itt vmi nem stimmel, de nekem most már oda kell adniuk 40-ért...

(#1002) Gedeon31 válasza djnice (#1001) üzenetére


Gedeon31
addikt

Panaszt is tettem mivel már délelőtt szerettem volna megrendelni ,de nem működött az a funkció ki tudjam választani melyik nap hozzák. Este mikor ujra próbáltam elfogyott a fekete és az ezüst szín is. Fura mód reggelre megint lett. :F :W

Kiváncsi leszek mit válaszolnak majd. Sok reményt nem fűzök hozzá oda adják nekem is 40-ért. :F

(#1003) lumpika


lumpika
tag

Sziasztok!

Eladóvá vált a Sony DSC HX9V készülékem ajándék Li-ionos akkumulátorral, valamint a gyári tartozékaival
kitűnő állapotban 52000 forintért.
Üdv

(#1004) mazsi70 válasza lumpika (#1003) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ide

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#1005) YikeSS


YikeSS
tag

Sziasztok,

Upgrade miatt eladnám komplett HX9V szettemet, ha valakit érdekelne: [link]

Nagyon jó videókat lehet csinálni vele: [link]

mergedes...

(#1006) YikeSS válasza YikeSS (#1005) üzenetére


YikeSS
tag

Bocs, nem ide akartam, hanem a búvár topikba...

mergedes...

(#1007) greggae válasza YikeSS (#1005) üzenetére


greggae
tag

Mi lett az utód?

(#1008) YikeSS válasza greggae (#1007) üzenetére


YikeSS
tag

RX100mk3

mergedes...

(#1009) JAckass6


JAckass6
tag

Sziasztok,

Afelől érdeklődnék hogy a kamerát lehet-e úgy monitorra/PC-re kötni hogy lássam videókészítése közben mit vesz a kamera?

(#1010) szabog74 válasza JAckass6 (#1009) üzenetére


szabog74
aktív tag

szerintem nem

(#1011) greggae válasza JAckass6 (#1009) üzenetére


greggae
tag

Hát ha nem spárgával gondolod;), akkor a HDMI bemenet lesz a megoldás.

(#1012) JAckass6 válasza greggae (#1011) üzenetére


JAckass6
tag

Köszi a válaszokat, már megvan a kamera. HDMi Mini csatlakozó kéne hozzá, azt még nem vettem.
De az előző tulaj TV-re tudta kötni, így gondolom a monitorra is menni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.