Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Slax linux

Hozzászólások

(#1) mobal


mobal
MODERÁTOR

hi' ezt a topicot azért hoztam létre mert nagyon érdekel engem ez a linux és a kellő ''háttérinformáció'' (oldy, petie léci haggyatok :) ;) ) nélkül nemigazán akarok belekezdeni mert nagyon kezdő linuxos vagyok. (féltem a winxpm :DDD) tehát ki ismeri ezt a disztót és + a véleményetekre vagyok kíváncsi. rögtön kérdéseim:
1. hogyan tudom lementeni a profileomat
2. mindíg a root -tal kell ndítani vagy ezt be lehet állítani vagy a mentésről indul
3. lehet -e vinyóra ''telepíteni''

válaszokat köszi

[Szerkesztve]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2) mobal válasza mobal (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

senki sem használ ilyet? :O szomorú
akkor up! ;]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3) mobal válasza mobal (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

léci nagyionérdekel! :O
up! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4) mormota


mormota
senior tag

..ááá nem tudok linkelni...

ottvan a ''nagy linux topik''

[Szerkesztve]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#5) mobal válasza mormota (#4) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

na kipróbáltam és kiri. oan live linux csak 180mb és gye nincs sok progi hozzá. ki lehet írni a confod floppíra + juesbire :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6) ReJim válasza mobal (#5) üzenetére


ReJim
őstag

ez van nekem is... :)) nagyon állat!
nekem teccik.. mini liveCD, ráadásul magyar fejlesztésű! tudtommal!

</end.?>

(#7) mobal válasza ReJim (#6) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

nem csak fodítás a tuttommal! :) de slax-hu.atw.hu de télleg jó ám!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8) Grunya


Grunya
aktív tag

Megjelent az 5.0-ás verzió.
Van benne egy nagyon érdekes újítás.
A beállításaidat nem csak floppyra ill. merevlemezre mentheted, hanem a NET-re is.
Webconfignak nevezik. Szerintem jó dolog ez olyan országokban, ahol mindenütt rendelkezésre áll internet. Ill. biztonsági szempontból is jó.

(#9) Grunya


Grunya
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy ez a disztrib telepíthető-e HDD-re?
Egy kisebb teljesítményű, gépre tenném fel és jól jönne a kevés helyfoglalás is.

(#10) jenko válasza Grunya (#9) üzenetére


jenko
tag

szerintem igen
''Boot parameters (also known as cheatcodes) are used to affect the
booting process of SLAX. Some of them are common for all Linuxes, others
are specific for SLAX only. You can use them to disable desired kind of
hardware detection, to start SLAX from harddisk, to skip the login
prompt and start GUI, etc.''
azért is hoznám fel a süllyedt topikot, mert érdekelne, hogy ez pontosan hogy megy, ha valakinek van ekszperience ilyesmivel

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#11) fgst


fgst
tag

Sziasztok!

Egy usb pendrivera próbáltam meg felrakni a slax linux 6.1.2-es verzióját. Letöltöttem a direkt pendrivera szánt tar verziót, a leírás alapján megcsináltam bootolhatóvá. Be is bootol a pendriveról, viszont nem hajlandó elindúlni, hiba üzenetet dob.

A mellékelt képen megtekinthető a hibaüzenet. Aki tudja mi lehet a probléma, mit hogyan kéne csinálni, örömmel fogadnám.

Előre is köszi a segítséget!

üdv. fgst

[ Szerkesztve ]

(#12) Vladi válasza fgst (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit nagyobb képet nem tudsz feltenni? Ezt alig bírom elolvasni. De egyébként valami eszköz hibára panaszkodik. Vagy nem találja a data könyvtárat.
Plusz inkább a linux kezdőbe kérdezz, ez elég elhagyatott topik.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) csixy


csixy
addikt

Már most a Debian stable verziójából csinálja Thomas Matejicek.
Most a 9.8.0 verziónál tart . Csináltam hozzá egy modult, mert jobbszeretem a firefoxot , meg a Mate desktop environmentet. Majd még a VLC mediaplayert belepakolászom és abból is lesz egy modul.
A "gyári" slax9.8.0-64bites verzió modules mappájába kell bemásolni a lentebbi modult és bootolás után a lightdm-ben a mate opciót kell választani és a root toor párossal belépni.
Slax980-64bit-mate-firefox_ESR-synaptic-gparted
UEFI-s masinán barkácsoltam , remélem, hogy Legacyban is fog működni.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Slax linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.