Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Tobika1 válasza Pompi (#5300) üzenetére


Tobika1
senior tag

Én nemrég rendeltem a foxoffer.től ilyen kamerát de azon nincs rajta az SJCAM logó, ez azt jelenti hogy ez régebbi darab lehet? vagy hamisat is árulnak a foxofferen?? :S

(#5302) Pompi válasza Tobika1 (#5301) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Valószínüleg régebbi még.

Feel Good Inc.

(#5303) Real_Necro válasza Tobika1 (#5301) üzenetére


Real_Necro
veterán

Raktárkészlet... ;) Ellenben úgy emlékszem más is rendelt tőlük, ha ott van rajta logo, akkor nem igazán követik a FIFO-t, de belül végülis ugyanaz.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5304) quby válasza Real_Necro (#5299) üzenetére


quby
őstag

Jóvammá....mit esik nekem mindenki. 10 perccel a hsz-em előt láttam az sj5000-et azért jöttem kérdezni, erre burkoltam máris le vagyok hülyézve. Ha hinnék a marketingdumának, nem az lett volna az első dolgom hogy kérdezek, hanem megveszem. De kérdeztem, igy már tudom hogy nem kell megvennem. PONT. :B :K

Akkor ha már itt vagyok és lusta vagyok keresni, hol éri meg a legjobban venni, és melyiket.
Gondolom most elzavartok, hogy olvassak visszább...legtöbb eseten ezt is tenném, de igy hogy már irnom kellett felteszem a kötelező kérdést. ;)

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5305) Real_Necro válasza quby (#5304) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem zavarunk el, de ha már említetted, ott az a fránya összefoglaló, vegyél erőt magadon és ugorj neki... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5306) Pompi válasza quby (#5304) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Magyarországi forrás, számlával, garanciával, legegyszerűbben: Electropoint, majd-viktor révén még egy 5%-os kedvezményt is igénybe tudsz venni.

Vagy külföldi, kínai forrás, szerencsésebb esetben, azaz ha nem csúszik be a vámvizsgálat és áfafizetés alá, akkor kedvezőbb áron, vagy ha vámkezelés és áfa fizetés történik, akkor is kb. az itthoni nettó áron. Persze ilyenkor a garanciális ügyintézés macerásabb lehet.
Ezek közül akik eredetit árulnak, az a foxoffer - banggood - geekbuying - super cheap city amik meg lettek említve, illetve egyes eBay-es eladók is jók lehetnek.

Real_Necro: magyar forrás még nincs az összefoglalóban. Mondjuk ha gondoljátok beleírom :DDD de amúgy is frissíteni kellene, mert még a wifis verzió sincs benne.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#5307) quby válasza Pompi (#5306) üzenetére


quby
őstag

:R

(#5305) Real_Necro

Valóban, miota utoljára itt jártam, változott a tartalma.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5308) Real_Necro válasza Pompi (#5306) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha módosítod, a super_cheap_city is belekerülhetne. ;)

Szerk.:

Egyébként oké, hogy nincs benne a magyar, de a "hol érdemes megvenni" kérdésre még a többség lehet inkább külföldöt választaná... :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5309) maj-viktor válasza Real_Necro (#5308) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nagyon nem... ne tudd meg mennyien óvakodnak a külföldi vásárlástól (amit megértek a kezdők esetén) rengetegen jobban előnyben részesítik a magyar boltban kézzel megfogható termékek-nek, mégha drágább is!

(én nekem / nekünk, akik naponta-hetente rendelnek külföldről akár csak 1$-os termékeket, azok kirázzák a kisujjukból, de még mindig sokan félnek az egész előre fizetéstől / eBay / PayPal-tól stb. (amúgy ok nélkül - jó ott is vannak buktatók, protection időből való kicsúszás - visszaposta, stb.)... azért is - nekik kerestem magyar bolt-os alternatívát, így az electropoint-ot (de már más magyar shoppal is kommunikálok, akit remélhetőleg tudok ajánlani, mert eredetit árul, stb. ezt még lekell csekkolnom - csak szabadidőmből ennyire futja, próbálok sorba haladni, ígyis már túl sokat áldozok az egész SJ4000 témára az időmből, de hamár hobbi-m az egész fotózás/videózás... talán belefér, hogy segítsük a kezdőket)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5310) kistrojak válasza Tobika1 (#5301) üzenetére


kistrojak
csendes tag

Nem, csak meg sem nézted milyenek vannak. Van feliratos és nélküli. 1000Ft kb a difi.

Olcsóbbik amit elméletileg rendeltél:

Drágábbik amit elméletileg meg sem néztél

...

(#5311) Tobika1 válasza kistrojak (#5310) üzenetére


Tobika1
senior tag

ha csak ennyi a különbség akkor jól választottam mert az a logó nem ér annyit nekem :)

(#5312) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Nos úgy néz ki, hogy eddigi kibic helyett már tulajként lehetek a topikban, a magyar posta kegyelméből megérkezett a kamera. Egy újabb eredetit árusító eBay eladóról van szerencsém beszámolni, keepingame-től rendeltem a kamerát, a két akkumulátoros SJ4000 WIFI pakk volt 103 dollár. Nagyon gyorsan postára adta és meg is jött az országba 10 nap alatt, a többi a magyar postán múlt sajnos.

Szóval úgy néz ki eredeti a cucc, a bekapcsoláskor már az SJCAM logo fogadott, a SJCAM-es droidos alkalmazás megismerte és kezeli, tehát gondolom innentől egyértelmű :) 20140830v2 fw rajta egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#5313) maj-viktor válasza Pompi (#5312) üzenetére


maj-viktor
őstag

https://www.facebook.com/SJ4000HUN/posts/1492452631003921

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5314) llaszlo válasza Pompi (#5312) üzenetére


llaszlo
veterán

Belinkelnéd azt a csomagot? Mert nem találom ott.

Megtaláltam. Viszont azt nézem, hogy lenne még nekik a régebbi modellből is? Mert látok olyat amin nincs SJCAM logo és olcsóbb. De gondolom, hogy nem kamut árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#5315) Pompi válasza llaszlo (#5314) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Lehet, hogy árulnak "kamut" is, nem néztem végig a palettájukat. Olyat nézz aminél kifejezetten oda van írva, hogy eredeti! Mint láthattuk van még az SJCAM logo nélküliből is kínában, szóval az nem kizáró ok.

Itt van amit én leütöttem: [link] nekem sikerült 103 dollárért, folyamatosan vannak fent ilyen biddelősek is amivel lehet kicsit fogni még az áron, de fent van buy it now áron is. Ha úgy alakul ne felejtsd el PayPal kommentben megadni, hogy milyen színt kérsz.

Feel Good Inc.

(#5316) Ricko


Ricko
tag

Biztos volt már párszor kérdés, de 50 oldalt nem nagyon olvasnék most vissza. :B
Csak 1-2 progi nevet írjatok már amivel jó minőségben tömöríteni! (youtube-ra)
Köszi! :R

(#5317) llaszlo válasza Pompi (#5315) üzenetére


llaszlo
veterán

Annyival nem olcsóbb, hogy a kamu kategória legyen.

(#5318) Pompi válasza llaszlo (#5317) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem ezt nem feltétlenül az ár határozza meg, az SD28 is közel az SJ4000 árába kerül.

Feel Good Inc.

(#5319) Attila444 válasza llaszlo (#5317) üzenetére


Attila444
aktív tag

Pompi Wifist vett, abból meg csak SJCAM logós létezik.

(#5320) llaszlo válasza Attila444 (#5319) üzenetére


llaszlo
veterán

De a logo nélküli régi az nem annyival olcsóbb ott, hogy kamu legyen, szerintem.

(#5321) maj-viktor válasza Attila444 (#5319) üzenetére


maj-viktor
őstag

https://www.facebook.com/SJ4000HUN/posts/1473878786194639

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#5322) llaszlo válasza maj-viktor (#5321) üzenetére


llaszlo
veterán

Az eredetinek a wifi bekapcsolója oldalt van, a kamunak meg felül. Ez is egy támpont.

(#5323) Mustadjoci


Mustadjoci
tag

sziasztok!

sj4000 wifi-s teszt, W20140918V02

sharpness: strong:

[link]

sharpness: soft:

[link]

melyik a szebb?

(#5324) DonDennis


DonDennis
senior tag

Nem tudjátok működik a usb-t jackre átalakítóval az SJ4000 hangfelvétele? Tehát hogy így rátudjak egy jack-s mikrofont dugni és akkor a hangfelvétel minősége javul. Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#5325) Bobyjack válasza Mustadjoci (#5323) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Szerintem pont a kettő között lenne ideális. A soft szép, csak nagyon enyhén mos, a strongnál pedig megjelennek az értelmezhetetlen random fehér pixelek, amik szerintem elrontják a képet. Az utóbbi miatt a kettő közül amúgy a softot választanám. Egyébként jobb volna tömörítés nélkül látni, mert elég sokat ront a Youtube rajta sajnos.

Egyébként elég régen jártam errefelé, sima SJ4000-re mi a legújabb (tesztelt!) firmware? Mert visszaolvastam és volt itt mindenféle dátummal ellátott szoftver. Érdemes egyáltalán frissíteni? Javítottak a képminőségen, vagy a csak a menü lett újabb?

(#5324) DonDennis: Én egy olyan megoldást láttam itt a fórumon, hogy az alaplapi kondenzátor mikrofon lábaira forrasztva vezették ki a ház oldalára a jack csatlakozót. Szerintem szépen meg lehet csinálni és biztosan működik is.

[ Szerkesztve ]

(#5326) Real_Necro válasza DonDennis (#5324) üzenetére


Real_Necro
veterán

Honnan jött az az ötlet, hogy az usb ilyet tudna? :F

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5327) DonDennis válasza Real_Necro (#5326) üzenetére


DonDennis
senior tag

Nem tudom csak láttam usb to jack átalakítókat ebből gondoltam, hogy képes lehet rá, elvégre sok gamer fülesnek is már usb a bemenete nem jackes. Meg hát próbálom a lehető legegyszerűbben megoldani hogy lehessen valahogy mikrofont rogziteni a kamerára, mert van ez a módszer is csak hát ehhez kéne keresnem valami szakít mert ezt én biztos nem tudom megcsinálni :DDD

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#5328) Mustadjoci válasza Bobyjack (#5325) üzenetére


Mustadjoci
tag

köszönöm

ez van a kettő között: sharpness normal
[link]

egyébként szerintem ha a műszerfalat nézem a kocsiban akkor a softnál van pixelesedés.

(#5329) Bobyjack válasza Mustadjoci (#5328) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Szerintem ez az utóbbi a legjobb, de mindenkinek saját preferenciája van erre. A pixelesedénél én arra gondoltam, hogy valamiért a strongnál "kásás" lesz a kép. Mintha egy random generátorral meglőné a videót fehér pixelekkel, amik szerintem csúnyává, élettelenné teszik a videót.

A blokkosodás meg egyértelműen a Youtube hibája. A műszerfali blokkosodásnak az eredeti videón nem kéne ott lennie.

(#5324) DonDennis: A videón az ollóval fúrás parádés! :C Egyébként rendes, hogy van fent videó a menetéről. Kíváncsi lennék egy rendes mikrofonnal mennyivel jobb hangot vesz fel. Elvileg voltak a fórumon, akik már megcsinálták.

(#5330) Mustadjoci válasza Bobyjack (#5329) üzenetére


Mustadjoci
tag

az eredeti videón a strong beállításnál nem volt pixel a muszerfalon. a softon van. amit ide feltöltöttem strong néven az neked pixelesebb mint a soft?

a műszerfal ne sima hanem rücskös, az jobban is látszik, lehet azt hitted több pixelesedésnek?

én pont fordítva látoom
megkérlek megnéznéd megint? :)

[ Szerkesztve ]

(#5331) Pompi válasza Mustadjoci (#5323) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nincs ez a soft - strong felcserélve? Mert nekem a soft video tűnik az élesebbnek, a strong pedig a lágyabbnak. (ha jól láttam volt ilyen csereberéről szó már).

Feel Good Inc.

(#5332) Mustadjoci válasza Pompi (#5331) üzenetére


Mustadjoci
tag

ez is az egyik kérdésem, hogy fel van e cserélve itt is!

én a stronghoz azt töltöttem fel ami a strong beállítással csináltam. és nekem a strong tetszik jobban. tehát akkor fel van cserélve.
eredetileg a soft beállításnál kellene látnom kevesebb pixelt jol gondolom?

(#5333) DonDennis válasza Bobyjack (#5329) üzenetére


DonDennis
senior tag

Hát ahhoz képes milyen szép kört fúr vele:D , hát szerintem sokkal jobb lett a hangja főleg ha beszédet akar az ember felvenni.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#5334) Pompi válasza Mustadjoci (#5332) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem egyértelműnek tűnik, hogy ez a videó a legélesebb, sőt kicsit túl élesített is, nem is bírja a tömörítési bitrate szerintem, azért is esik szét a kép, hiába ehhez van az írva, hogy sharpness soft.

Ez, az egyébként sharpness strong jelzésű a leglágyabb.

És szerintem is a köztes, azaz a normál beállítás a legjobb.

Feel Good Inc.

(#5335) Mustadjoci válasza DonDennis (#5333) üzenetére


Mustadjoci
tag

kérdés milyen mikrofont dugott be:) nagyon jó a hang

(#5336) Mustadjoci válasza Pompi (#5334) üzenetére


Mustadjoci
tag

köszönöm szépen!

mit jelent hogy a bitráta nem bírja?

és a quality beállításnál mi a különbség a fine és az economy között?
mert erre nem jöttem még rá.

[ Szerkesztve ]

(#5337) Pompi válasza DonDennis (#5327) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"keresnem valami szakít mert ezt én biztos nem tudom megcsinálni"

Ahogy visszaolvasgattam itt a topikban is volt olyan aki megcsinálta ezt a módosítást.

@Mustadjoci

"mit jelent hogy a bitráta nem bírja?"

Azt jelenti, hogy a kép minősége az élesítés után ebben a környezetben olyan lett, hogy a 15mbps amivel az SJ4000 dolgozik már nem elég, ezért kockásodik - szerintem.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Én ma egy ilyen autós elhelyezéssel próbálkoztam, tetszik a view ;)

Feel Good Inc.

(#5338) Mustadjoci válasza Pompi (#5337) üzenetére


Mustadjoci
tag

jó kis nagylátószög, majd kipróbálom terepen a nivába. hova rögzítetted?

[ Szerkesztve ]

(#5339) Pompi válasza Mustadjoci (#5338) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az anyósülés tetejére, fejtmlájára próbáltam egy Gorillapoddal. Nem lett az igazi, mert beremegett a legkisebb útegyenletlenségre is, de majd kitalálok valamit, mert tényleg jópofa a látvány innen.

Feel Good Inc.

(#5340) Mustadjoci válasza Pompi (#5339) üzenetére


Mustadjoci
tag

az üléshez tudnám én is de tuti remegne, mondjuk egy B oszlopos rögzítés szóba jöhet nálam. Tegnap jött meg nekem ez: [link]

evvel rögzítettem ma a kamot és semmi rezgés, ez a vidin is látszik. megvagyok vele elégedve!

(#5341) Pompi válasza Mustadjoci (#5340) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én ma rendeltem egy rakat cuccot (meg akartam várni vele, hogy a kamera megjöjjön :DDD ), rendeltem szélvédőhöz is tartót, de hosszabb karral, de ez is szimpi, lehet ebből is kérek egyet.

Feel Good Inc.

(#5342) Mustadjoci válasza Pompi (#5341) üzenetére


Mustadjoci
tag

én is megvártam, majd utána rendeltem még be öntapadós olyan izéket amibe betolom a műanyagot, meg táskát hozzá akksit stb. a hosszút nem mertem, mert van 3 fajta ilyenem, bár iphonehoz valók és ott remegett már a hosszabb. de ez nagyon stabil.

(#5343) festool


festool
csendes tag

Én autóban [link] ilyet használok autós tartó helyett.Szinte mindenen megtapad.1dollárért vettem 2-darabot.

(#5344) festool válasza festool (#5343) üzenetére


festool
csendes tag

(#5345) Mustadjoci válasza festool (#5344) üzenetére


Mustadjoci
tag

rázkódásnál, terepen nem esne le??

(#5346) festool válasza Mustadjoci (#5345) üzenetére


festool
csendes tag

Nem.Az a titka hogy nem szabad porosnak lennie.

(#5347) stickermajom válasza festool (#5343) üzenetére


stickermajom
addikt

Linket löknél, hogy honnan rendelted? Köszi!

(#5348) Real_Necro válasza DonDennis (#5327) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért ha neten böngészve találkozol az alábbi kábellel, inkább ne próbáld ki, csak mert van ilyen: ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5349) festool válasza stickermajom (#5347) üzenetére


festool
csendes tag

Itt rendeltem [link]
de héten van nálunk a lidlben [link]
Magyarországon kb 1 hét késéssel vannak ugyanazok az akciók.

[ Szerkesztve ]

(#5350) Real_Necro válasza festool (#5349) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszi, ilyet rendelek én is. Itthon mire megjelenik kerül majd 2000Ft-ba.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.