Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) szabieable válasza Hooper (#4139) üzenetére


szabieable
aktív tag

Az első kamerám tőle volt, egy telefont eressz meg mert nem mindig van nála raktáron. Nem volt semmi gond a vásárlással!

(#4152) Kovi1987 válasza mm89 (#4137) üzenetére


Kovi1987
tag

Tömörítés nélküli vágásra én ezt használom: [link]

Nem rendereli újra a videót. Én arra használom, hogy a kamera által felvett külön részeket összerakom vele, a körülbelül 1 másodperces átfedést pedig kivágom vele.

(#4153) Kovi1987 válasza Kovi1987 (#4152) üzenetére


Kovi1987
tag

Szolgálnék én is most motoros onboard videóval nektek: [link]

(#4154) szabieable válasza mm89 (#4137) üzenetére


szabieable
aktív tag

lossless vágáshoz az mkvtoolnix a nyerő!
gyári mov behúz, global fülön a splittingnél pedig ezernyi opció van, méret, duration, frame, timestamp pl 00:10:00-00:10:15 és tömörítés nélkül a gyári mov konténer helyett mkv-ba rakva megcsinálja. így lossless meg lehet vágni a dolgokat, a végső darabokat ugyanúgy össze is lehet fűzni, majd az egészet tömöríteni

(#4155) sambenez válasza KeMa (#4149) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem nem szorul, könnyedén megy a helyére, és ki is könnyen jön.
Ellenben a most érkezett mellkashevederbe olyan szinten szorul a kamera tartó, hogy nem merem belepattintani.

(#4156) mm89


mm89
őstag

Köszönöm a tömörítés nélküli vágáshoz a tippeket!
Közben úgy döntöttem, hogy marad az AVS Video Editor, mert végülis annyira nem is rontja a minőséget, de legalább a fájlméret a fele lesz :)) (tehát rontja a minőséget, de mindegy :DD)

Amúgy ITT a youtube csatornám, ha érdekel valakit, főleg az utóbbi kecskeméti motorozás :)

Kovi1987
Az a sebességadat az hogy??!!
Amúgy érdekes ez a felfogatás :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4157) Real_Necro válasza mm89 (#4156) üzenetére


Real_Necro
veterán

Haláli az a két blöki... :C bár most melóban nem nagyon van időm a többi vidire, de meglesem őket. :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4158) dani104


dani104
tag

Sziasztok,
miért érzem úgy , hogy teljesen mindegy milyen video szerkesztőt szeretnék használni , az nekem túl bonyolult? :F
Így hát szerkesztés,konvertálás nélkül egy vágással , de megszületett életem első "TECSŐ"-s videója... :C

EZ ITT

"Mindig használj jóízű szavakat,mert sosem tudod mikor kell lenyelned őket!"

(#4159) Kovi1987 válasza mm89 (#4156) üzenetére


Kovi1987
tag

A felfogatást úgy oldottam meg, hogy a kamerát a felfogató felülről nyomja lefelé a villatalpnak, így úthibáknál sem "bólogat" a kamera. Ez eddig a legnormálisabb videóm, a kamera szinte alig rezonál be, ki van "támasztva".

A felvétel mellé bekapcsoltam a telefonomon a GPS loggolást. (természetesen a felvétel előtt erősen ajánlott a kamera óráját valamennyire szinkronba állítani a GPS szerinti idővel) A GPS logger készít egy .gpx fájlt, ezt a fájlt a videóval együtt betöltöd ebbe a programba: [link]
(fordítást kapcsold be, mert asszem orosz nyelvű az oldal) Ez a progi tud generálni a GPS adatokból felirat fájlt a videóhoz. Magasságot, koordinátákat is meg lehet jeleníttetni a feliratban, csak ezeket kitöröltem, a saját feliratot és a sebességet hagytam meg benne. Sajnos overlayelni kilométerórát nem tud a videóra.

Ha valaki tud olyan INGYENES progit, amivel lehet órát overlayelni a videóra, ne fogja vissza magát ;)

Ilyesmire gondoltam, csak ezek fizetősek: [link] és [link]

(#4160) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Egy újabb kamu wifi-s változat:

Az eredeti wifi-s változat továbbra is SJCAM brand logós...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4161) KeMa válasza sambenez (#4155) üzenetére


KeMa
csendes tag

Akkor csak az enyém ilyen fos, ezek szerint :S

(#4162) szabieable válasza Kovi1987 (#4159) üzenetére


szabieable
aktív tag

gpx-ből csinálj srt-t, azt pedig már egy png-vel össze tudod hangolni overlayként a komolyabb progikkal :) ingyenes cucc nemigen lesz ilyen, a layerkezelés miatt szükséges a komolyabb app

(#4163) Kovi1987 válasza szabieable (#4162) üzenetére


Kovi1987
tag

Köszönöm! :R

Olyan androidos GPS logger appot nem tudsz véletlenül, ami 1 másodpercnél gyakrabban logol?

(#4164) szabieable válasza Kovi1987 (#4163) üzenetére


szabieable
aktív tag

[link]
"Az alkalmazás lehetővé teszi, a 0 másodpercenkénti adatküldést, de ez nem ajánlott, mert az adatküldésre és a naplózásra nem marad idő; Ez instabilitást/lefagyást okozhat a készülékén. Érdemes legalább 1-3 másodpercent megadni az adatküldésre/naplózásra."
a netes gpx to srt nekem egy 0byteos semmit töltött le, nézelődöm, hogyan lehet okosan megoldani ezt a problémát :) ha az emlékeim nem csalnak mencoderrel talán lehet egy static képet égetni a videóra, onnan már csak egy lépés pl a sebesség kinyerése a gpx-ből. Ha megtalálom kiügyeskedek valami scriptet rá és beírom :)

(#4165) Kovi1987 válasza szabieable (#4164) üzenetére


Kovi1987
tag

Pont ezt a GPS logger progit használom, amit linkeltél. 0-ra van állítva a beállításoknál, de így is egy másodpercenként egyet logol csak.

(#4166) szabieable válasza Kovi1987 (#4165) üzenetére


szabieable
aktív tag

Mint azt írta a fejlesztő is írta nem ajánlott. Mire kell neked 1 másodpercnél gyakoribb logolás?
Közben utánanéztem:
[watermark]
[subtitle burn]

perpill nem tudom, hogy oldható meg 1 lépésből az égetés, 2 kódolással működőképes lehet a dolog de ott meg már sok a veszteség, marad a rendes szerkesztő használata és az overlay

(#4167) Hooper


Hooper
őstag

Ez a pakk cheap city-től: kamera+aksi+autós szett jól számolom hogy 29ből megvan? erre már nem jön rá semmi ktsg ugye? EUn belül van, ára 27 erre jön a 2k szállítás.

(#4168) Real_Necro válasza Hooper (#4167) üzenetére


Real_Necro
veterán

Így van, de függ a bankodtól (vagy paypaltól) mennyivel számolja a Ł-ot. Nekem múlt héten 394-ért...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4169) stickermajom válasza Hooper (#4167) üzenetére


stickermajom
addikt

Mult heten egeszen pontosan 29613 Ft-ert vettem meg ezt a pakkot, es ennyi is marad, nincs plusz koltseg.

(#4170) Kovi1987 válasza szabieable (#4166) üzenetére


Kovi1987
tag

Köszönöm szépen az infokat. :R

Csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy tudsz-e olyat, ami gyakrabban logol, de nem fontos.

(#4171) mgy válasza Kovi1987 (#4170) üzenetére


mgy
senior tag

Offtopik ez itt, de azért röviden...
Nem az a házi feladat, hogy gyakrabban írja a logot a GPS vevő, hanem inkább az, hogy gyakrabban legyen neki pozíciója. Az 1 másodperc eléggé általános, ritkák, vagy inkább nem annyira elterjedtek a nagyobb frekvenciával is dolgozó loggerek. Pár éve azt hittem, ez nekem is milyen fontos, vettem egy akár 10Hz-el logolni képes holuxot, de nem ér lószart sem a log, amit készít. Azóta meg tök jól megvagyok a másodperces bontású útvonallal.

(#4172) Real_Necro válasza stickermajom (#4169) üzenetére


Real_Necro
veterán

28167 Ft volt a 3 akksis verzió, (fontban ugyanannyi). ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4173) stickermajom válasza Real_Necro (#4172) üzenetére


stickermajom
addikt

Paypal vagy a bank valtotta? Nem gyenge a kulonbseg.. :))

(#4174) Real_Necro válasza stickermajom (#4173) üzenetére


Real_Necro
veterán

Saját bank... PP mindig drágább

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4175) stickermajom válasza Real_Necro (#4174) üzenetére


stickermajom
addikt

Nalam is bank valtja, csak ezek szerint rosszul :DD

(#4176) madmike válasza Real_Necro (#4172) üzenetére


madmike
őstag

Nekem 29385 lett a pénteki vásárlásom, úgy, hogy a bankom váltotta.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#4177) KeMa


KeMa
csendes tag

Akkutöltő problémám (ha esetleg valaki találkozna ilyennel):

Nagyon nehezen lehetett bepattintani a helyére, szorult, kivenni nehéz volt, stb. A következő meglepetés az volt, hogy a gyári akkuval már nem indult el a kamera. Átnéztem alaposan a töltő kütyüt. Az érintkezőkkel ellentétes oldalon van két kis ék alakú pöcök, ami azt hivatott szolgálni, hogy az érintkezősorra rászorítsa az akkut. Nos, nekem ez egy kicsit el volt méretezve, túlságosan nekitolta az érintkezőknek az akkut, emiatt elhajlott benne az a három hüvely.

Az akku érintkezőjét tűvel megigazítottam, szerencsére a problémát megoldotta.

A következő az volt, hogy a töltőben a már említett két ékelőpöcköt késsel egy icipicit lerövidítettem. Eredmény: az akku szépen bepattan a töltőbe, szépen érintkezik, és könnyen ki is lehet venni belőle.

A töltő super cheap city eladótól van. Nem hiszem, hogy rosszat árulna, szerintem csak én fogtam ki egy gyári hibásat.

(#4178) maj-viktor válasza Hooper (#4139) üzenetére


maj-viktor
őstag

Alakra az SJ2000 vagy SJ3000 meg a Sony Action cam "koppintása", ha az alakra jobb...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4179) AttilaN válasza KeMa (#4177) üzenetére


AttilaN
tag

Szerintem ilyen kis olcsó kínai cuccok közül (mint ez a töltő pl.) két egyforma nem létezik :)

(#4180) miklos16


miklos16
csendes tag

Üdv sj4000 guruk :)
Ma kaptam kézhez a 11 napja rendelt csomagocskámat benne eme remek kamerával ( szerencsére eredeti ahogy nézem ) az eladó rendes volt és mellékelt egy pótakkut is. Problémám a következő lenne, mindkét akkut feltöltöttem a kamerával (töltő már úton van) és a kamerán a piros led elaludt, gondoltam feltöltődtek, amint viszont betettem a kamerába és csináltam volna pár snittet egyből leesett 1 aztán 2 kockát a töltöttsége, kb 20 percet videóztam vele, hála istennek az utolsó csík nem tűnt el olyan ütembe amilyenbe az első kettő, ez normális jelenség ? Talán a rosszul megírt firmware az oka ?
Köszönöm

(#4181) maj-viktor válasza miklos16 (#4180) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én is tapasztalok hasonlót, de szerencsére ígyis bírja a ~60-80-90-100 percet az akku

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4182) urbi107


urbi107
tag

Sziasztok!
Movie makerbe megkellet fordítanom a videót utána lementettem 1080p-ben.
A nyers anyag már nincs meg csak a movie makerbe lementett.
Youtube nagyon lerontja a minőséget.Mit lehet vele tenni?
Köszi

(#4183) AttilaN válasza miklos16 (#4180) üzenetére


AttilaN
tag

Nálam is így van. Kicsit zavaró, de nem szabad hinni neki. A leírt élettartam így is megvan.

(#4184) settenkex válasza miklos16 (#4180) üzenetére


settenkex
tag

Ez nálam is hasonlóan van. Szerintem ez általános mindenkinél.

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#4185) settenkex


settenkex
tag

Electropoint szépen megújult, most már webshopja is van:
http://electropoint.hu/termekek/sj4000/sport-kozlekedes/sportkamerak/

A kiegészítők eléggé kellemes áron vannak! EU-s rendelésnél akár még drágábbra is jön ki jelenlegi árfolyamnál.

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#4186) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Ma megjött a heavends-es kamera:) Jóarc volt, mert végül csak talált ezüstöt:) Felraktam gépre tölteni, csinálok addig neki kártyát (eddig egy N95-ben volt a microSDm) Amúgy járt hozzá villás hálózati adapter is, de a 110V-os rendszerhez...ezt egy sima átalakítóval tudom használni 230-as rendszeren, nem?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#4187) Captor válasza Zozzer888 (#4186) üzenetére


Captor
tag

Rá kell legyen írva az input hány volt.

(#4188) Zozzer888 válasza Captor (#4187) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ezt adta hozzá. Egyik ismerős azt írta, hogy ő azt olvasta valahol, hogy kinyírja a gyári töltő(???-ezt furcsállom )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#4189) maj-viktor válasza Zozzer888 (#4188) üzenetére


maj-viktor
őstag

Input: 100-240V (Magyarországon 220-230V-ot kapsz a konnektorból, szóval jó)
Output: 5V - 1A

Egyszóval ez egy univerzális töltőfej, ami "jó hozzá"...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4190) Zozzer888 válasza maj-viktor (#4189) üzenetére


Zozzer888
addikt

És ajánlatos inkább mással tölteni? Reklamáljak nála egy sort?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#4191) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Megjöttek a spirál USB-microusb kábeleim. 2 métert írnak rá, hát azt akkor éri el ha egyenesre nyújtom, szóval inkább 1 méter, de akkor is már feszül... 60cm-re kényelmes...

Ha valakit érdekel, van 2 db eladó.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4192) maj-viktor válasza Zozzer888 (#4190) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát ezt nehezen dugod be a magyar aljzatba... mivel UK-s! De sok sikert hozzá... :D

Amúgy én is inkább mobiltöltővel töltöm... ami gyárilag van hozzá elég vacak minőségű!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#4193) Zozzer888 válasza maj-viktor (#4192) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ilyen átalakítóval gondoltam, de akkor én is megszavazom neki a teló töltőt, köszi :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#4194) KeMa válasza Zozzer888 (#4188) üzenetére


KeMa
csendes tag

Ez egy brit szabványú villásdugó. Nagy-Britanniában 230V-os hálózati feszültség van. Nem lesz tőle semmi baja.

De rá is van írva, hogy 100-240 V-ig használható.

(#4195) mm89 válasza Real_Necro (#4157) üzenetére


mm89
őstag

:) a fehér stafford az enyém,a barna pitbull meg az asszonyé.
Óriási karakterek :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4196) spy14


spy14
tag

Megjött Foxofferről a wifis sj4000:



(#4197) Real_Necro válasza spy14 (#4196) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mennyi volt a végleges ára? Komoly, hogy super cheap city-től 12-én rendeltem, ma érkezett Németországba és GLS szerint csütörtök-péntek környékén érkezik csak meg...

Foxoffertől meg 2 nappal később rendelted és már itt van... :Y

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4198) nbence94 válasza spy14 (#4196) üzenetére


nbence94
tag

nyers tesztvideókat/képeket a népnek!!! :D

(#4199) spy14 válasza nbence94 (#4198) üzenetére


spy14
tag

Az akksi totál üres, lesznek majd képek/videók.

(#4197) Real_Necro:
100$ + 20$ a DHL.

[ Szerkesztve ]

(#4200) mm89 válasza Kovi1987 (#4159) üzenetére


mm89
őstag

:C
Jóféle, bár szerintem nem fogom használni.
Vagy sisakra szerelem a kamerát, vagy úgy teszem a tankra, hogy mutassa a műszerfalat. Majd csinálok valami merevítést, mert remegős kicsit

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.