Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) hkari válasza picur220 (#4749) üzenetére


hkari
őstag

Nem az a lényeg hogy lejárt,hanem hogy SOKKAL szebb hangjuk van,de mondjuk SOKKAL drágábbak is sajnos.

(#4752) picur220 válasza hkari (#4751) üzenetére


picur220
veterán

Ha nálad a SOKKAL drágább 3k-t jelent akkor tényleg az, mivel ennyi az árkülönbség a cx300 és a cx 55 között...

(#4753) hkari válasza picur220 (#4752) üzenetére


hkari
őstag

Nyilván én is az 55-öt venném,de egy 9 ezres fülesnél valakinek lehet sok az a 3k. Amúgy inkább az a baj hogy a cx55 már kifutó széria,és nehéz beszerezni. Ha jól látom az aquánál van még.

(#4754) picur220 válasza hkari (#4753) üzenetére


picur220
veterán

Ha az 55 kifutó, akkor a 300 mi?

(#4755) celf válasza picur220 (#4754) üzenetére


celf
őstag

naja. de a cx300 egy szupersiker a cx55-hozkepest. egyreszt mert agyonhamisitottak :D de igazabol csak mert olcso.

valoszinu egy valag van meg a raktarakon.
en mindenki helyeben bevasarolnek a pana IEM-ekbol ha mindenkepp kell surgosen kell es megvarnam amig kimegy a cx300 teljesen, hogy felvaltsak oket a mark II jelzesuek, remelhetoleg ugyanazert az arert.
ez mondjuk nem fog bekovetkezni.

[ Szerkesztve ]

(#4756) picur220 válasza celf (#4755) üzenetére


picur220
veterán

"Én mindenki helyeben bevasarolnek a pana IEM-ekbol ha mindenkepp kell surgosen kell es megvarnam amig kimegy a cx300 teljesen, hogy felvaltsak oket a mark II jelzesuek, remelhetoleg ugyanazert az arert."
Na most mivan ezzel? Mi köze a Pana IEMeknek a cx300hoz mert ebből a szövegből igazán semmi nem derül ki, semmi összefüggés nincs az egészben. Bevásárolsz a pana IEMekből ha kell sürgősen. Ha nem, akkor meg várjuk meg hogy cx 300-as ne legyen. és 2-esek legyenek helyette? Én így tudtam hirtelen értelmezni.
Egyébként a Pana IEMek ennyire jók? Am ebben a fórumban mióta itt vok nem láttam még, hogy vki is írt volna a Sennheiser CX200-asról. Az milyen cucc? mondjuk annyira biztos nem jó, mert a MM 6k-ért adja...

(#4757) celf válasza picur220 (#4756) üzenetére


celf
őstag

CX200-rol nem tudok.

for the slow:

Ha mindenkepp surgosen kell fulhallgatot venni, akkor atmeneti megoldaskent egy Panasonic IEM jo lehet szerintem.

Mivel IMHO a CX300-nal jobbak ezek a Pana-k.
Leginkabb azert mert sokkal olcsobbak.

De, ha mindenkepp sennheiser kell valakinek, akkor megvarhatja amig az uj szeria arai leszallnak az egbol.

Amire egyebkent lehet, hogy keves esely van.

most ok ? :D

amugy ha elveszel egy folosleges "kell"-t a szovegbol akkor ertelmesse is valik :D
ez az en bajom, hogy mindig keso ejszaka irogatok es mar nem latok ki a fejembol.

[ Szerkesztve ]

(#4758) v2izzy


v2izzy
tag

Üdv!
Szerintetek ez fake? Mert ha nem szerintem érdemes beruháznom egyre :)

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#4759) hkari válasza v2izzy (#4758) üzenetére


hkari
őstag

Szerintem nem fake. Nyugodtan vedd meg :)

(#4760) v2izzy válasza hkari (#4759) üzenetére


v2izzy
tag

Köszönöm, megfogadom a tanácsod :))

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#4761) helixP


helixP
nagyúr

.

Sry :B

[ Szerkesztve ]

(#4762) picur220 válasza celf (#4757) üzenetére


picur220
veterán

Akkor most nézz ki a fejedből és nézd meg, hegy ezt mikor írtad, sztem nem késő éjjel...
Konkrétan melyik pana IEM jobb mint a cx300?

(#4763) Windex válasza v2izzy (#4758) üzenetére


Windex
tag

Nem fake. Saját példámból kiindulva nem fogod egyhamar megkapni. Lassan 2 hónapja rendeltem meg tőlük ugyanezt, és semmi. Persze ment az állandó telefonálgatás és ígérgetés, de a végén már vissza sem hívtak, és fel sem vették a telót. :(

Most meg várok a cx 55-re, elvileg holnap érkezik meg.

(#4764) celf válasza picur220 (#4762) üzenetére


celf
őstag

kkor most nézz ki a fejedből és nézd meg, hegy ezt mikor írtad, sztem nem késő éjjel..

lenyegtelen, egy "kell"-szocskaval tobb volt, ettol kicsit felborult az egyensuly, de meg ertheto volt.
nem csak a forumot kene olvasni hanem talan konyveket is. lehet attol javulna a szovegertesi keszseged.

Konkrétan melyik pana IEM jobb mint a cx300?
konkretan az amelyiket jobbnak fogod hallani amikor kiprobalod.

de mar leirtam. szerintem 200-tol folfele mindegyik.
van aki szerint a CX300 jobb. velemenyek es izlesek...
ezert kell (megegyszer leirjuk) kiprobalni.
ami termeszetesen nem fogja 100%-osan megmutatni, hogy melyik a jobb, mert
1: nem mindegy milyen source-rol megy.
2: nem mindegy mennyire van bejaratva a fules, ha egyaltlan a tipus rendelkezik-e ilyen tulajdonsagokkal
3: nem mindegy hogy neked milyen hallasod van

szerintem mostmar inkabb vegre el kene dontsd, h A-t vagy B-t veszed, ha tetszik akkor tetszik, ha nem, akkor veszel masikat, osszehasonlitod es a jobbikat megtartod.

a forumokrol gyujtott informacio egy bizonyos hataron tul mar nem eleg, attol a pontol kezdve a szemelyes tapasztalat az ami szamit :) ez a pont altalaban eleg hamar eljon.

en azt tanacsolom, hogy vegyel egy olcso pana-t, a 200-ast vagy a 300-ast, az aruktol fuggoen. ez beleposzintunek teljesen meg fog felelni.
IMHO.

(#4765) celf válasza Windex (#4763) üzenetére


celf
őstag

2 honapja?
regebb azt irtad novemberben rendelted. az ilyen feleves varakozas egy netes rendeselre :DD atyaeg

(#4766) Windex válasza celf (#4765) üzenetére


Windex
tag

A 2 hónapot csak erre a cégre értem. :D A novemberi rendelésem az még egy helyi boltnál volt, de ők legalább szóltak egy idő után, hogy nem lesz.

Nem sietem el a dolgokat, az tény. :)

(#4767) celf válasza Windex (#4766) üzenetére


celf
őstag

dzsisszüsz krájszt :D van turelmed rendesen :K

(#4768) picur220 válasza celf (#4764) üzenetére


picur220
veterán

Persze, értem én, hogy a jobb relatív fogalom, csak kissé nehezen hihető, hegy egy 3k-s füles jobb mint egy 7k-s. De sztem egyelőre pana iem lesz ebből, aztán majd meglátjuk...

(#4769) Windex


Windex
tag

Megérkezett a CX55. Első benyomások nagyon pozitívak. Ha ez ilyen jól szól, akkor nem tudom elképzelni, hogy a 95 milyen lehet. :)

Kipróbáltam a telómmal (Nokia E51), egy Sansa Clippel, illetve a gépen. Azt kell, hogy mondjam, hogy 10 pénzért postával együtt megérte bőven. :R

(#4770) picur220 válasza Windex (#4769) üzenetére


picur220
veterán

clippel mennyivel szól jobban, mint teloval? teloval elviselhető??

(#4771) Windex válasza picur220 (#4770) üzenetére


Windex
tag

Telóval elviselhetően szól, de a clippel érezhetőbben szebb. (Telóval fogom használni, mert a clip, csak kipróbálás miatt volt itt.)
Még egy 2G-s szifonnal akartam kipróbálni, de azzal nem akart működni.

(#4772) picur220 válasza Windex (#4771) üzenetére


picur220
veterán

Ha elviselhető, akkor ok...:DD Szifonos nemműxésre van magyarázat??

(#4773) hkari válasza picur220 (#4772) üzenetére


hkari
őstag

Szerintem arra gondol,hogy a 2g-s szifonba csak vékonyabb jackborítású dugó ment bele,és a Cx55 nem nem elég kicsi hogy belemenjen.

(#4774) picur220 válasza hkari (#4773) üzenetére


picur220
veterán

Az lehet, tényleg elég szűk a csatlakozó helye...

(#4775) Windex válasza picur220 (#4774) üzenetére


Windex
tag

Pontosan, a szifonba vékonyabb csatlakozó kell. Nagyot néztem az elején mikor a nagy Sennheiser-el akartam kipróbálni, az még annyira se ment bele. :)

Telóval egyetlen problémám van eddig, hogy nagy az alapzaj. Ezen kívül nagyon jó.

(#4776) picur220 válasza Windex (#4775) üzenetére


picur220
veterán

OK, de én úgy döntöttem, hogy mivel nem hallgatok (annyira) sok zenét, ezért nem fogok beruházni egy CX55-re, inkább egy olcsó cuccra, mint pl a Panasonic HJE300, az egyik füles topikban egy(-két) kolléga nagyon dícsérte, meg a tesztekből is sok jót olvasni róla...
3k-ért egy próbát megér, max eladom...

(#4777) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

20.000 forint környékén keresek Sennheiser fejhallgatót. Ami nagyon fontos, hogy ne izzadjon bele a fülem, egész nap ezt használnám a számítógép melett. Komolyzenét, és hard rock-ot is hallgatok, filmre, és játékra is használnám. Mit ajánlotok?

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Original's never fit - Socket 370

(#4778) vili13 válasza <MZ/X> (#4777) üzenetére


vili13
őstag

Amelyik rendesen körbeveszi a füled (circum-aural), az emiatt izzasztó is lesz, pedig a többség ilyen. Én pl. pont emiatt alig használom a HD595-öt. Szvsz ilyen szempontból a fülre csak ráfekvő (supra-aural) kialakítás talán előnyösebb lehet - pl. HD238, HD465.

(#4779) picur220 válasza <MZ/X> (#4777) üzenetére


picur220
veterán

HD555 vagy HD595 lenne a te választásod, de bele fogsz izzadni mindbe, tökmind1, hogy hogy fekszik a füleden.

(#4780) <MZ/X> válasza picur220 (#4779) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Köszönöm a javaslatokat, ezek szerint mégiscsak kell vennem egy hangfalat. Kár, mert azt hittem, hogy ugyannyi pénzért sokkal jobb minőséget tudnék kapni fejhallgatóknál, mint PC hangfalaknél, de lennének hátrányai is ezek szerint.

Original's never fit - Socket 370

(#4781) asadasad22 válasza <MZ/X> (#4780) üzenetére


asadasad22
őstag

jól is hitted, de mint mindennek, vannak hátrányai ennek is, persze. azt azért hozzátenném, hogy a nyitott fejhallgatóknál ahogy én érzekelem, hosszútávon sem izzad nagyon beléjük az ember, nem zár el azért annyira a külvilágtól, mint a zártak, kis levegő, hang átmegy rajta :)

(#4782) vili13 válasza asadasad22 (#4781) üzenetére


vili13
őstag

A nyitott/zárt kialakítás akusztikailag értendő, a membránnak a füleddel ellentétes oldalára vonatkozik. A hang ugyan átmehet a membránon, a levegő viszont nem fog.

(#4783) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok. :)
cx300 gumiharangjai megfelelőek a cx500ra? méretben, kialakításban

THX :R

(#4784) gizda válasza Lajkó (#4783) üzenetére


gizda
senior tag

szerintem simánn jók

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#4785) Lajkó válasza gizda (#4784) üzenetére


Lajkó
őstag

Ok, thx. ;)

(#4786) Psychonaut válasza Lajkó (#4785) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jók rá, már teszteltük egyik barátommal (neki CX300, nekem CX500).

(#4787) picur220


picur220
veterán

Tegnap vettem egy Pana HJE300-as IEMet, tényleg elég jól szól, N79-cel használom, rajta van a széles sztereó és tényleg nagyon szuper, majdnem tökéletes!:DD Persze kicsi EQ kellett neki...Sztem egy átlagembernek ennél sokkal jobb füles nem nagyon kell, bár a Seni CX55-95-je biztos jobban szól...

(#4788) v2izzy


v2izzy
tag

üdv! nemrég vettem egy cx55-t és nagyon meg voltam vele elégedve. de ma reggel még szolt, viszont mikor délután hallgatni akartam a buszon akkor meg alig hallhatóan szolt a bal oldali :S
ezt a hibát csak cserével lehet orvosloni, vagy van más ut is (pl javitás), mivel most nem találom a kis vanlkodot ami a doboz hátulján volt.

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#4789) bwoay válasza v2izzy (#4788) üzenetére


bwoay
nagyúr

az enyém egyik napról a másikra adta be a kulcsot,
hogy pontos legyek, tegnap hallgatott el a jobb oldal,
de úgy, hogy mikor használni akartam, már nem szólt.
tavaly szeptemberben vettem, cx300-aim ennél sokkal jobban bírták.

javítani akarod a saját fülhallgatódat? sok sikert.
nyilván van rá mód (ha nem fatális a hiba), de kultúráltan megcsinálni nemigen lehet,
alig bontható a bogyó, aztán ha kábelt kell forrasztani, akkor vakarhatod a fejed

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4790) gizda


gizda
senior tag

valaki !

az mért van hogy ha erre a topicra kattintok egyből kiléptet a rendszer :F

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#4791) TokLac válasza Windex (#4769) üzenetére


TokLac
senior tag

Gratula! Nekem is ilyen van! Nagyon jó cucc! ;]
Most gondolkodom hogy veszek még egy CX95-öt is mellé a kábel miatt hogy a nokia távkapcshoz pont jó legyen! :DDD

[ Szerkesztve ]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#4792) picur220 válasza gizda (#4790) üzenetére


picur220
veterán

Ph interaktívban kérdezd meg sztem!

(#4793) gizda válasza picur220 (#4792) üzenetére


gizda
senior tag

kössz de adsz 1 linket mert nem találom a fórumok közt ezen a néven :F

[ Szerkesztve ]

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#4794) rivkin


rivkin
csendes tag

Sziasztok,

tavaly nyáron vettem egy CX95 fülest, ami egészen az előző hétig tökéletesen szuperált. Azóta a bal füles része halkabb lett és pár napja már erősen serceg is.

Előző héten vettem egy HD 555 fülest, de csak tegnap este tudtam kipróbálni. Ő vele pedig az a probléma, hogy néha serceg. Kipróbáltam mp3lejátszón(Sony NWD-B105) és notebookon is(Asus Xonar U1) -> ritkán elkezd sercegni egy pillanatra(nemcsak empeharmaknal hanem lossless számoknál is). Gondolom bejáratás után sem lesz jobb..

A CX95 fülesre a Basys, a HD 555 fülesre az Audiopartner állított ki garancialevelet. Basys még foglalkozik Sennheiser fülesekkel ?

(#4795) picur220 válasza rivkin (#4794) üzenetére


picur220
veterán

csak úgy spontán serceg, van esetleg amikor forgatod a csatit, mert a csati hibája is lehet...

(#4796) rivkin válasza picur220 (#4795) üzenetére


rivkin
csendes tag

spontán, hozzá nem érek. Nincs sehol sem törés. Először amúgy a CX95 hosszabbítójára gyanakodtam(kényelmi szempontból azon keresztül hallgattam),de annak nincs semmi baja. Kipróbálom az asztali gépen is mindjárt.

Kicsit idegesítő, hogy két ilyen "minőségi" füles ilyen hamar beadja a kulcsot...

(#4797) bwoay válasza rivkin (#4794) üzenetére


bwoay
nagyúr

én basyshez vittem a cx55-öt, volt még náluk jópár Sennheiser, csodálkoztam is...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4798) rivkin válasza bwoay (#4797) üzenetére


rivkin
csendes tag

Kíváncsi leszek majd mennyi idő alatt lesz kész a két füles. Mondjuk a HD555 az iPonhoz kell visszavinni.

[ Szerkesztve ]

(#4799) hkari


hkari
őstag

Sziasztok. Elveszett a cx95 hosszabbítókábele. Valakinek nincs véletlen valami normális hosszabbítója? Bementem pár boltba ,de azok rondák vastagok,és hosszúak.... Nagyon hiányzik mert így nem ér el a zsebemig :(

(#4800) picur220 válasza rivkin (#4796) üzenetére


picur220
veterán

Akkor nem tom, sztem vidd vissza a boltba, ahol vetted, és állj elő (és ki magadért!:DD) a problémáddal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.