Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Lehet hogy a hallójáratomban kell az okát keresni, de jó lenne kideríteni, mert rohadt ideges vagyok!

(#1002) ponti_ak válasza ithomas (#998) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nem.
De hidd el, hogy már attól is ''fütyül'', hogy járok. Amúgy meg engem sem zavar, mert használat közben, közepes hangerőn tényleg nem hallani.

(#1003) ponti_ak válasza Macilaci457 (#1000) üzenetére


ponti_ak
addikt

A magas tényleg lehetne jobb, de annyira azért nem rossz, nekem megfelel. Milyen zenét hallgatsz? Attól is függ...

Azt már nem is kérdezem, hogy a többi fícsör ki van-e lőve.

(#1004) rumos14 válasza Macilaci457 (#1000) üzenetére


rumos14
nagyúr

iaudio-d van ugye? nekem speciel Sony HD5, amin nincs igazi sávos eq, de mégis tök jól be tudtam lőni a hangzást, csodaszép minden tartományban.
javaslom, hogya magasakat tekerd feljebb, akár +20 fölé is, és adagold finoman a BBE-t is. MachBass természetesen off, és a basszusokat és veheted még lejjebb bőven.
próbáld másik méretű műanyag dugasszal is.
sajna nem tudom kipróbálni az iAudio-CX300 kombót, de nem tudom elképzelni, hogy nem lehet beállítani egy ideális hangzást.

(#1005) birno


birno
addikt

A fülhallgatókhoz lehet külön kapni valami kis csipesz félét amivel odaerősíthetem a vezetéket a pólóm nyakához?
Mert engem zavar, hogy ha be van rakva a póló alá akkor visszacsúszik a felesleges rész s amikor fordítom a fejem akkor meg mindig úgy érzem mintha ki akarna esni, sőt hirtelen mozdulatnál ki is csúszik, bár ez természetes.
Kicsit hülyén nézne ki, de legalább úgy maradna ahogy én akarom.

A másik kérdésem az, hogy ti milyen módszerrel tároljátok a hallgatót?
Egyszerűen a lejátszó köré tekeritek? Ez mennyivel rövidíti a vezeték élettartamát?

(#1006) <Adamsky> válasza ponti_ak (#1002) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nos azzal kezdeném, hogy bárcsak ne vettem volna meg a CX-300-at. Most lenne egy jól szóló Sony fülesem, amivel meg lennék elégedve (lévén nem tudnám, hogy mit tud a CX-300), és kész.

E helyett most van egy közepes minőségű Sony fülesem, és egy állatul szóló Sennheiser-em, amit viszont utcán nem szívesen hordok. Szóval egyik ''szemem sír másik nevet''. Nevet, mert ez a CX-300 akkorát szól, amekkorát sose vártam volna egy ilyen kis fülestől. Viszont sír, mert az extra hanélmény mellé megkaptam plusszba egy-két olyan ''zajt'' is, amit nem szerettem volna. Ha pl. sietek valahová, akkor (jobban) hallom a lépteim dübögését, és az enyhe tavaszi szellő is erős fütyülésként hallatszik be a zenébe (persze vannak olyan számok, ahol ez nem hallható, de ez nem vígasztal). :( :(

Most aztán felváltva hordom a Sony-t és a Sennheiser-t, és próbálok rájönni, hogy melyik jár kevesebb kompromisszummal. :(((

(#1007) Macilaci457 válasza rumos14 (#1004) üzenetére


Macilaci457
őstag

nem tudom elképzelni, hogy nem lehet beállítani egy ideális hangzást.

Mint azt v.ki már írta, van aki szereti a különböző effektek hangját, van aki nem.
Én ha lehet (és eddig mindíg lehetett) soha nem nyúlok az EQ vagy egyéb hang-megmásító eljárásokhoz. Ezt a jó szokásomat szeretném magtartani akkor is, miután egy vagyont költöttem egy fülhallgatóra.

Valahol ezt már megfogalmaztam, talán azok, akiknek nincsen referenciájuk, mi az a tiszta hangzás, azt nem is zavarja, ha +20 értékeket nyom egy eq-val valamire... Ez nem kritika, csak tudom mihez hasonlítani a hangzást, és még soha nem volt szükségem EQ-ra a ''referencia'' hangképen felül.

(#1008) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Nagyjából megtaláltam a megoldást. Még nem végleges.
De ha valaki úgy jár mint én, annak a következőt javaslom.
-vegye a felére a hangerőt

Az történt, hogy első használat folytán egy normális hangerő mellett hallgatva a hallojáratomban a hangnyomás visszaverődött. Mint ha egy 15nm-es szobába egyel több mélynyomót raknak. Ez a visszapattogó hang elnyelte a többi frekvenciát is.

Igy nekem G3+CX300 esetén adott hangerő felett nem hallom jobban a magas frekvenciákat, akármit csinálok, mert a hangnyomás visszatartja.
Az érdekes csak az, hogy ez ne következzen ve, elég halkan kell hallgatni. Viszont ekkor szépen szól. Oda kell fogyelni, és kiderül, attól függetlenül hogy halk, hallok minden hangot. Mert közvetlenül a fülemben hallom, és van hangszigetelés.

Végül is azért akartam venni, hogy konzerváljam a hallásom a következő 50 évre is.

-Hallok minden hangot a halk hangerőn, ha odafigyelek a zenére? -Igen.
-Megéri azt, hogy ne rongáljam a hallásom? -Igen.


Nálam a hangkép sérülése nélkül G3 -al a 13-as hangerőig működik.
Másnál mi a tapasztalat?

(#1009) bacafiam válasza Macilaci457 (#1008) üzenetére


bacafiam
csendes tag

Hello mindenkinek!

Erőteljesen bizonytalanodom, ahogy a hozzászólásokat olvasom!
Tavaly vettem egy iAudio G3-at, elsősorban a kerékpározás örömeit növelendő!
A hozzáadott fülhallgató nem alkalmas erre, mert haladáskor süvít rendesen, s ez rém bosszantó! Amúgy a hangja nem katasztrófa szerintem!
Gondoltam egy fülbedugós kielégíti praktikai és minőségi igényeimet!
Türelemmel olvasgatok vagy 3hete, de nem tisztul a kép!
Lehet, hogy a kerékpározás mellé maradnak a madárhangok(amivel végül is semmi gondom), de akkor az mp3 lejátszó soha nem tölti be küldetését?
Tömegközeledésben meg már ritkán veszek részt!

A segítő hozzászólásokat szívesen olvasom!
üdv
bacafiam

(#1010) nahat


nahat
tag

Üdv
Hát engem sem boldogítanak a vélemények. Ügye egy olyan termékről van szó, ami épp a zajok kiszűrése miatt kéne, hogy taroljon. Eleinte azt hittem valaki csak túl finnyás a drága fülesére azért panaszkodik fütyülésre, de ez a sok panaszos hozzászólás, a szellő behallatszó fícsörről ez nem hangzik jól. A pana és a creative bogyós fülese is ilyt csinál?

Adamsky: Nem tudom neked milyen sony fülesed van, de most pl én is a húgomtól lenyúlt MDR E818LP fülesét használom, mert ha nincs is igazán komoly mélye, de minden más tekintetében nagyon kiegyensúlyozottnak érzem a hangzását.

''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

(#1011) ithomas válasza nahat (#1010) üzenetére


ithomas
őstag

Elárulom hogy ez a szeles dolog a bolhából elefánt tipikus esete!
Ha emiatt nem veszed meg,csakis sajátmagaddal szúrsz ki...szerinted ha olyan kurva zavaró lenne akkor miért nem lehetett eddig erről hallani?Mert mind a Sonynál mind a panasonicnál,és az összes többi ilyen kialakitású fülesnél fennáll ez a ''probléma''...amiből szerintem csak ti csináltok problémát...mert más hibát nem nagyon lehet találni a fülesbe...
Aki meg arra panaszkodik hogy túl sok a mély,arra annyit tudok mondani,hogy valszeg túlságosan hozzászokott a füle az igénytelen cincegős nulla mélyekkel rendelkező bogyókhoz...ez a füles úgy jó ahogy van!(szvsz)

Real eyes realize real lies!

(#1012) <Adamsky> válasza nahat (#1010) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...neked milyen sony fülesed van...''

Eddig tényleg nem volt rossz, de mióta megvan a CX-300 azóta nagyon nem O.K. Legalábbis nehéz lesz rá visszaszokni. :O

Ilyen fülesem van: MDR-ED31LP
[kép]

''A pana és a creative bogyós fülese is ilyt csinál?''

Na, látod erre én is kíváncsi lennék.

(#1013) Macilaci457 válasza nahat (#1010) üzenetére


Macilaci457
őstag

Azért ne godolja senki azt, hogy a szelet a cx300 csinálja. Az ott süvített addig is, csak más frekvencián, és megszoktuk nem-hallani. Nem a tompítás hiánya miatt hallatszik, hanem maga a fülhallgató háta, a vezetéke vezeti a hangját a fülbe. Igen, gyanítom minden belső-fülhallgatónál ugyan úgy létezik a problem. Csak a legtöbb teszt repülő utakról meg zajos irodáról szól.
Én tegnap rávarrtam a jobb oldalira egy közönséges fülhallgató szivacsot, ami teljesen beborítja kívülről, de nem tompult észrevehetően. Bizonyára a kábel is az oka.

Lehetséges, hogy más típusnak más formája miatt más hangja van a szélnek, de az tuti hogy van.
A másik, a lépéshangok, stb, azért van, és ez is minden típusnál, mert a szilárd anyagok hangvezetése következtében úgy működik a fülhallgató, a zsinórja, mint az a hallgató készülég a dokik nyakában. Próbálja ki minden szkeptikus, hogy ha bedugja a fülét az ujjával, akkor ő is hallja a lépteit, a csámcsogását, stb.

Ez vele jár, ez a lényege, a belső szigeteltség
Nincs más, csak a ZENE és TE (a lépteid, a meszesedő nyakad, és porcaid, a nyelőcsöved... stb).

Ez egy más világ, és vannak akik a szerelmesei.
Én még nem tudom, hova tartozzak.

(#1014) Macilaci457 válasza ithomas (#1011) üzenetére


Macilaci457
őstag

túlságosan hozzászokott a füle az igénytelen cincegős nulla mélyekkel rendelkező bogyókhoz...

Bocsánat, de ezt meg se hallottam. Ajánlom a lentebbi (szürke) megjegyzésem.

(#1015) ithomas válasza Macilaci457 (#1014) üzenetére


ithomas
őstag

Nem sértésnek szántam...bocs ha úgy jött le... :U
Csak nekem annyira bejött ez a füles,hogy nem tudom elképzelni hogy van olyan ember akinek nem tetszik...de ez már az én problémám... :P

Real eyes realize real lies!

(#1016) Macilaci457 válasza ithomas (#1015) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ok. Hozzátenném, hogy elég nagy a valószinűsége, hogy (belső)fül válogatja...
Szóval nem csak a hallás szól itt közbe, hanem a hallojáratod is. Persze lehet csináltatni a saját füledre is, in-ear fülhallgatót, hagyon frankó, csak fél milka. :F

(#1017) <Adamsky> válasza Macilaci457 (#1013) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...hallja a lépteit, a csámcsogását...''

El is felejtettem mondani, hogy az egyik reggel rágóval a számban indultam el, és frankón olyan érzésem volt, mintha az énekes közvetlen a fülembe csámcsogna.

Egyébként tök egyetértek Veled. Sajnos ezek a hangok valószínű a kiképzés következményei. Szóval más típusoknél se lehet jobb a helyzet. A szélzajt talán lehet(ne) ügyes trükkökkel mérsékelni, de az előbb említett zajokat sajna szvsz. nem lehet megszüntetni.

[Szerkesztve]

(#1018) hkari


hkari
őstag

Sziasztok. a széllel kapcsolatba csak annyit hogy EX-71 nél nem volt,vagy csak nem volt ennyire feltünő.Shure-nál se volt.De sztem annyira nem zavaró. Jah amúgy a cx300 simán megveri a Shure e2c-t hangzásba csak hogy megnyugtassak mindenkit:)

(#1019) Macilaci457


Macilaci457
őstag

No nyitok egy OFF-ot.

Eladósorba
kerül a CX300-as. Tegnap vettem, 2 év (-1 nap) gari van rá. Minden tartozék, bigyó, a doboz nem kell a garihoz csak számla, de aki akarja még az is az asztalon van.

Az eladás oka a hallójáratomban keresendő. Nem hibás a termék, de úgy tűnik én lemondhatok a fülben hordható fülesekről (pedig majdnem megrendeltem az etymotic-ot, még jó hogy nem tettem! :U ), mert nem úgy szól az én hallójáratomban, ahogy azt szeretném.

Akit érdekel 1000.-Ft-al ár alatt eladó. Csak a hétvégéig!!!
Itt kell érte jelentkezni: (privátan kérj telefonszámot)

És bocs a bomlasztásért, de hátha valaki szeretne venni, és egy picit spórolni rajta.

(#1020) bwoay


bwoay
nagyúr

birno,

headsetekhez szokott ilyen lenni, talán külön is beszerezhető,
de lehet, hogy kunyerálnod kell :) GSM kufárok üzleteit ajánlom amúgy,
biztos sok elhullott headset kallódik náluk a pult alatt, biztos adnak egy ilyen csipeszt mondjuk 200 Ft-ért.

ithomas,

te most tulajdonképpen azt próbálod bebizonyítani,
hogy ami neked nem zavaró, az másnak sem lehet az.
ez kb olyan, mint amikor egy kiskölök utálja a spenótót,
az anyja meg azt mondja: nem is utálod, csak bebeszéled magadnak...

nahat,

''A pana és a creative bogyós fülese is ilyet csinál?''

Amennyire én tudom, a Creative hasonló fülese valójában egy az egyben a CX-300.
Szerintem pont ebben a topicban van az a link, ahol erről olvastam, talán az amazon.com-on írták. Egyébként az ilyen típusú fülesekről ezt eddig is lehetett tudni, én akkoriban hallottam a jelenségről,
amikor a Koss ''the plug'' után kutakodtam a neten.

Macilaci457,

mennyire jött volna ki az etymotic? (és pontosan melyik)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1021) <Adamsky> válasza bwoay (#1020) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Egyébként az ilyen típusú fülesekről ezt eddig is lehetett tudni...''

Ezek szerint ez Téged nem zavar?

Tényleg, mennyi is most ez a CX-300? Mert az iAudio-s topic-ban mintha azt írtad volna, hogy levitték az árát.

(#1022) Macilaci457 válasza bwoay (#1020) üzenetére


Macilaci457
őstag

bwoay :

Az Etymotic ER-6, ha jól emlékszek 75 font postával, az 30000.- Ft.

(#1023) Macilaci457 válasza bwoay (#1020) üzenetére


Macilaci457
őstag

te most tulajdonképpen azt próbálod bebizonyítani

Hagy szóljak Ithomas helyett:
Ez nem arról szól, hogy jó, vagy nem ezt hallani. Korábban hasonló, de nyugati fórumokat olvasva Shure és Etymotic típusokról kerestem infót, és rengeteg már-már fanatikus használója van az in-ear technikának. És ők mind tisztában vannak az ilyen dolgokkal, sőt meg is osztják. Még sem szerepel sehol mint negatív tulajdonság.

Mert mindenki tudja, hogy egy Ferrári az ferrári, pedig rohadtul ráz a Váci úton. :)

(#1024) bwoay válasza <Adamsky> (#1021) üzenetére


bwoay
nagyúr

még nem tudom, hogy zavar-e, ki kell próbánom.
a cx-300 árcsökkenést valaki már jóval előttem írta, én is a topicból értesültem.
most 9990 a Basys-nál.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1025) bwoay válasza Macilaci457 (#1023) üzenetére


bwoay
nagyúr

de könyörgöm, ha valakit ez zavar, akkor hadd zavarja már! mindenki képes maga eldönteni, hogy meg tud-e békélni a jó hangzással ilyen kompromisszumok árán. éppen ezért semmi szükség bizonygatni, hogy ''csak felfújjátok a dolgot'', mert ha valakinek emiatt nem jön be ez a dugó, azt is tiszteletben lehet tartani.

különben ha ez nem negatív tulajdonság, akkor mi?
valaki már megfogalmazta nemrég, hogy miközben ennél a típusnál a hangszigetelés a lényeg, pont azzal van a gond, hogy újkeletű zajok szűrődnek a zenébe,
amik a ''hagyományos'' füldugóknál nincsenek jelen. én biztos vagyok benne, hogy még így is megéri, és remélem, hogy nekem nem fog gondot okozni,
vagy hozzá tudok szokni idővel, de ha valakinek ez problémát okoz,
akkor ott nincs mit magyarázni: neki nem jó és kész.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1026) ithomas válasza bwoay (#1025) üzenetére


ithomas
őstag

Nézd..én nem próbáltam meggyőzni senkit..leírtam a SAJÁT véleményem...nem tudom hol itt a gond!
Én csak arra reagáltam hogy mielőtt sok embert elriasztanánk hogy ez milyen kibírhatatlan dolog,azért észre kéne venni,hogy a legtöbb embert baromira nem zavarja...és ez az in ear fülesek velejárója...mint ahogy az is ,hogyha lépkedsz,és nem megy a zene,akkor minden léptedet hallod,sőt a lélegzetedet is,tiszta Darth Vader feeling.. :DDD
De ez nem a füles hibája...ez magának a technológiának az egyik tulajdonsága...amit vagy bevállalsz a kurvajó hangzásért cserébe,vagy nem...ennyi!
(Azt már nem is mondom hogy a szél se fúj egyfolytába..és azt se hogy bkv-n űlve mennyire más így zenét hallgatni..)

Szóval nem engem kéne fasznak beállítani mert elmondtam a véleményem... :o

Real eyes realize real lies!

(#1027) ithomas válasza Macilaci457 (#1023) üzenetére


ithomas
őstag

Ez egy végtelenűl korrekt hozzászólás volt! :R

Real eyes realize real lies!

(#1028) bwoay válasza ithomas (#1026) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha visszaolvasol, látni fogod, amint jómagam is leírom:
ez nem a cx300 sajátossága, hanem minden hasonló kialakítású füldugóé.
abban is egyetértünk, hogy nem szabad senkit elriasztani.
viszont az is jó lenne, ha senkit nem érne váratlanul,
hogy ez a dugó felerősíti a szélzajt, a léptek hangját, a kábel dörzsölődését, stb.

nekem korántsem azzal volt problémám, hogy te leírod a saját véleményed,
hanem azzal, ahogy lereagálod azt, amikor más teszi ugyanezt:

''Elárulom hogy ez a szeles dolog a bolhából elefánt tipikus esete!''

Írod, hogy az ember vagy bevállalja ezeket a kellemetlenségeket a hangzás érdekében,
vagy sem. Nézd csak meg, pontosan ugyanezt írtam korábban,
pont ezért mondom, hogy nem kell senkit meggyőzni. Majd mindenki eldönti,
hogy számára lényegtelen apróságról van-e szó, vagy elefánt méretű problémáról.

béke

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1029) bwoay válasza Macilaci457 (#1023) üzenetére


bwoay
nagyúr

ami azt illeti, én még sehol nem mentem Ferrarival, nemhogy a Váci úton,
így nem is tudnék a témát illetően érdemben nyilatkozni!
természetesen emiatt rendkívül szégyellem magam :B

egyébként nem tudom eldönteni, hogy most irigykedjem-e rád,
vagy sajnáljalak amiatt, hogy nem vált be neked a füldugó.

ugyanis így már nem látom esélyét, hogy valaha is kiadnál 30 rugót egy etymoticra,
de hogy most ez jó, vagy rossz... :F

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1030) Macilaci457 válasza bwoay (#1029) üzenetére


Macilaci457
őstag

egyébként nem tudom eldönteni, hogy most irigykedjem-e rád,
vagy sajnáljalak amiatt, hogy nem vált be neked a füldugó


Megköszönném, ha egyiket se tennéd.
Inkább magad is tartsd tiszteletben azt, hogy bizonyos termékek bizonyos embereknek nem jönnek be. Nem tehetek én se róla, hogy nekem ilyen fülem van.

ugyanis így már nem látom esélyét, hogy valaha is kiadnál 30 rugót egy etymoticra
Köszönöm hogy aggódsz miattam, de a fent említett miatt valóban, nem a Sennheiser sem az Etymotic miatt, de az én fülemben nem tudok mit kezdeni hanggal, amit a driver ilyen közelsége és a zártság eredményez a dobhártyám előtt, és feltételezem ez fennáll az összes gyártó, összes árkategóriájában.

Srácok én senki ellen nem vagyok, csak a veszekedés ellen. Előfordult már mindannyiunkkal, hogy egy internetes fórumon éppen nem vettünk két mély levegőt mielőtt valamire reagáltunk.
Esetleg most gondolhatnánk erre..... mindannyian.

(#1031) <Adamsky> válasza bwoay (#1024) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...még nem tudom, hogy zavar-e, ki kell próbánom...''

Hát hajrá! Kíváncsi leszek a véleményedre.

Én még teszek egy-két próbát a héten, aztán ha kell, majd meghozom a fájdalmas döntést... :(

(#1032) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Ahoi, fórumtársak!
Nem mondom, nem tétlenkedtetek mostanság cx300 témában, alig győzöm olvasni a hsz.-eket itten.. node, csak nem állom meg, hogy bele kotyogjak én is.. :D

Szóval, engedjétek meg, hogy itt következzen az én ''rövid'' kis privát sztorim a Sennheiser cx300am eddigi használatáról:

1,5 hónapja vettem meg, örültem, mint majom a f...ának, mert - akkor még - olcsóbb volt, és egyébként is úgy vártuk, mint a Messiást.... 2-3 hétig le sem bírtam tenni , annyira bele voltam buzulva. Szinte észre sem vettem a hibáit, amik kétségtelenül léteznek. Persze a csoffadt mx-ek után tényleg megváltás volt.

De aztán, valamikor a múlt héten egyre többet kezdtem bosszankodni azon, hogy néha már-már zavart a szélzaj (de ez a px200-zal is van, kvázi megszoktam már, de azért mégis.. :(( ). Majd egyre többen írtátok Ti is, hogy nem olyan jó dolog ez, és hogy egyébként a magasakat sem hozza igazán jól.. Mondom, oké. De hogyhogy eddig jó volt, most meg nem.. :F Nem tudom.
Reméltem, hogy majd választ kapok tőletek, de sajnos csak a bizonytalanságom nőtt. Közben pedig tényleg jó kis füles ez... de mégsem 100%-os.. Lesz egyáltalán valaha olyan, ami minden szempontból megfelel? Ezt sem tudom. Csak azt, hogy egyre inkább kezdek rájönni, hogy ennek az egésznek nem lesz vége: Emlékszem, amikor a 200-ast vettem, azzal is így voltam. Imádtam, de nemsokára feloszlott a lila köd, és kezdtem észrevenni a hibáit annak is... Most kb ugyanitt tartok ezzel, de azt mondom, hogy jelenleg egyszerűen nem tudok jobbat. Kell a jól záró füles, mert a metrón megőrülök, viszont kicsit fütyülget, ha felérek a mozgólépcső tetejére.. Ez van. Elfogadtam, ennyit hajlandó vagyok engedni: Nekem, most, így, ez megfelelő. Nincs már türelmem tovább keresgélni....

...de azért még egy olyan 200 Ft-os csipeszt beszerzek én is, mert a balos dugasz kezd egyre gyakrabban kilazulni nekem is a fülemből.


ui: holnap kipróbálom a legnagyobb méretű kupakokkal is... valahogy belegyömöszölöm a fülembe.. nem fog ez itt nekem fütyülni többet, vaze!! Azért ne aggódjatok miattam, nem akarok az orr-fül-gégészeten kikötni.... ;)

[Szerkesztve]

(#1033) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

ezek szerint akkor nem csak én tapasztalom a süvítést, hanem az enyémnél (panasonic) 2x drágább senninél is (ja már csak 1,5x)
amúgy én egy extra ''effekt''-ként gondolok a szélzajra :DDD , na jó ez csak vicc tényleg bosszantó, de gyak csak ez az 1 negatívuma van a fülesemnek (meg néha, eddig vagy 2x-3x cuppogott a fülemben :F )

szal simán jobb egy ilyen fülbedugós füles, mint egy átlagos amit pl az én g3-amhoz is adtak, mérföldekkel veri :R

[Szerkesztve]

Resistencia eterna

(#1034) ponti_ak válasza bagyulajuve (#1033) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ezek szerint a Pana is csinálja az extra fícsört... :U

''cuppogott...'' :C LoLLER! ....fület kéne mosni néha... :DDD ;]
Bocs, de ez naon tetszett.. ;)


[Szerkesztve]

(#1035) bagyulajuve válasza ponti_ak (#1034) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ezért írtam, hogy néha. mert azon esetekben cuppogott csak amikor nem mostam (2 hónap alatt 2x, azért az nem rossz arány) :DDD

Resistencia eterna

(#1036) ponti_ak válasza bagyulajuve (#1035) üzenetére


ponti_ak
addikt

Vazz, kész vagyok, ugyanezt akartam írni éppen... :C :DD

(Saját tapasztalat volt nálam is, azért is írtam a tippet.. :D)

[Szerkesztve]

(#1037) bwoay válasza Macilaci457 (#1030) üzenetére


bwoay
nagyúr

''Inkább magad is tartsd tiszteletben azt, hogy bizonyos termékek bizonyos embereknek nem jönnek be.''

???????????????

miért, talán nem pont ezt taglalom egész nap?
nem tudom mire vélni az arrogáns hangvételt!
:((( :((( :(((

sajnálom, ha félreérthetőre sikerült a HSZ (ami egyébként szerintem nem az,
hacsak valaki szándékosan félre nem akarja érteni),
de a véleményem továbbra is fenntartom, azaz nem tudom eldönteni,
hogy akkor most örülnöd, vagy búsúlnod kellene.
ha te ebben valami sértőt, vagy bármi kivetnivalót találsz, akkor ajánlom magam!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1038) bwoay válasza <Adamsky> (#1031) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát én is kíváncsi vagyok, valszeg pénteken már tesztelhetem is.

mondjuk hozzá kell tenni,
hogy ezt a dolgot egyszer már mérlegeltem a ''the Plug'' kapcsán,
és akkor egyáltalán nem ez volt, ami végül eltántorított a vásárlástól.
Asszem ki lehet jelenteni, hogy a Koss esetén már a HSZ-ekből kiderült,
hogy feltehetően azok értékelik nagyra ezt a füldugót,
akiknek nem létfontosságú a zenei hangzás.

a CX-300-at meg szerintem mindenképpen tudom majd valamire használni.
a szélzaj ellen (ha tényleg zavarónak találom) írta valaki a külső szivacsot,
ez még viszonylag esztétikusan meg is oldható, és nyilván hatékony
(akárcsak a mikrofonoknál).

de megmondom őszintén, én az mx400, mx500 hangjával is nagyon elégedett vagyok.
aztán lehet, hogy úgy járok, mint te a Sonyval...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1039) bwoay válasza bagyulajuve (#1033) üzenetére


bwoay
nagyúr

régen marha menők voltak a sony pántos twin turbo fülesei,
én azoknál tapasztaltam, hogy szélben süvítenek, mert egy dugóhoz sokkal jobban kiálltak a fülből, meg ugye a fejpánt sem tett jót az egésznek.

ami engem még érdekelne egy kicsit, az a higiéniai része,
meg tulajdonképpen az, hogy milyen hatással van a fülre,
ha ennyire leszigetelik hosszabb időre.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1040) ponti_ak válasza bwoay (#1037) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nyugi, sztem nem úgy gondolta Laci sem, csak most kicsit mérges, mert megint nem sikerült teljesen jó cuccot vennie (szerinte).

Macilaci 457: Csak azért próbálok itt békíteni, mer tudom, hogy mennyit variáltál a lejátszóval is már... remélem, hogy ezen a hsz-emen meg Te nem fogsz megsértődni.

Peace emberek, peace! ;)

(#1041) ponti_ak válasza bwoay (#1039) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ettől én is féltem eleinte.. (higiénia) de nem kell, szvsz.
Jó ideje hordom már, és eddig semmi gáz. (Oké, időnként cuppog a fülzsírtól, de azt egy egyszerű fülmosással ki lehet küszöbölni.. :D )

(#1042) bwoay válasza ponti_ak (#1032) üzenetére


bwoay
nagyúr

''tényleg jó kis füles ez... de mégsem 100%-os.. Lesz egyáltalán valaha olyan, ami minden szempontból megfelel? Ezt sem tudom. Csak azt, hogy egyre inkább kezdek rájönni, hogy ennek az egésznek nem lesz vége: Emlékszem, amikor a 200-ast vettem, azzal is így voltam. Imádtam, de nemsokára feloszlott a lila köd, és kezdtem észrevenni a hibáit annak is... Most kb ugyanitt tartok ezzel, de azt mondom, hogy jelenleg egyszerűen nem tudok jobbat.''

nna, sikerült pontosan megfogalmaznod, amin én is eltöprengtem.
(erre próbáltam azzal is utalni, amit aztán MaciLaci zokonvett.)
arra jutottam, hogy ha az ember a legjobb ár-érték arányú fülest keresi, akkor előbb utóbb valszeg kiköt egy típusnál (90%, hogy Sennheiser lesz),
viszont ha az ultimate earphone-t keresi, akkor sosem lesz vége a dolognak.
én az mx-ekkel nagyon jól megvagyok,
(SZIVACCSAL! SZIVACCSAL! ;) ) kimondottan kellemes számomra a hangjuk,
szerintem hagyományos füldugóból csak ilyet érdemes venni.
viszont ha beválik a cx, akkor rögtön az kezd majd motoszkálni a fejemben,
hogy egy shure vagy egy etymotic milyen lehet. tegyük fel, hogy veszek ezek közül egy 300 $-ost, amivel aztán lehet, hogy teljesen új dimenziókat tapasztalok meg,
úgyhogy rögtön elkezdek érdeklődni egy 500 $-os iránt...
akkor ez most jó? vagy ''kár volt belevágni'' típusú szívás?

más: sikerült végre beszereznem egy Ernest Ranglin albumot FLAC-ben.
Ha hozzájutok végre az U3-hoz, akkor nyilván ebben a formátumban is fogom rárakni,
és mivel egy jamaikai jazzt játszó basszusgitárosról van szó,
meg is lesz a kihívás a cx300-nak. ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1043) bwoay válasza ponti_ak (#1041) üzenetére


bwoay
nagyúr

na jó, de azért szivacsos dugónál is megesik (nálam), hogy nő egy pattanás a fülbe,
pedig ők is igyekeznek anti-bakteriális anyagokat használni (mármint nem a pattanások, hanem a gyártók), meg én is igyekszem tisztán tartani a füleimet.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1044) ponti_ak válasza bwoay (#1043) üzenetére


ponti_ak
addikt

Akkor viszont ez sem lesz sokkal jobb.. :U Bár a kis gumi-kalapokat kevés alkohollal (arclemosóval/tonikkal/mittudoménmivel... szóval érted) könnyebben lehet tisztítani, mint a szivacsot. Persze azt nem tudom, hogy árthat-e neki.. én még nem sikáltam semmivel eddig.

(#1045) bagyulajuve válasza bwoay (#1039) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mondjuk én nem szoktam azért hosszab ideig elszigetelni a fülemet, a leghosszab folyamatos hallgatás sem volt több, mint 1 óra
amire kiváncsi leszek az a nyári nagy, meleg, hogy nem fog e izzadni a szilikon miatt a fülem? ami azért elég kellemetlen volna

ami a későbbi hszodat illeti, sztem egy mp3 lejátszónál már nem éri meg ilyen spéci fülhallgatókat venni, ami 30-60e-ből (-->csillagos ég) jön ki, mert az mp3 azért mégsem egy tökéletes zenei formátum (le van ''butítva''), tehát sose fogja az ember visszakapni azt a hangélményt, amit akár egy CD vagy MD (SACD, DVDA és bakelitről nem is beszélve, csak ezekből nem nagyon van hordozható :D ). Azaz annyira nem lehet jó egy füles sem, hogy az mp3 eredendő hibáit eltüntesse. Hiába van valakinek egy tökéletes sztereo rendszere, ha azon el kezd mp3-at hallgatni, lehet falra fog mászni és hozzányúl az eq-hoz, mert 1x-rűen a hiányzó adatok miatt sz*rul fog szólni. Amit egy 3 milliós rendszernél az ember sosem tenne meg.
Azaz nem hiszem, hogy az én panam, a creative, senni, a shure, az etymotic között már óriási különbség lenne, persze van az egyik ebben a tartományban erősebb, abban picit gyengébb, jobban tompítja a külső zajokat, de akkor sem lesz sosem tökéletes a hangzás a fenti miatt.
Mondjuk én nem vagyok vájtfülű ezért hallgathatok mp3-at. :DDD

Resistencia eterna

(#1046) rumos14 válasza hkari (#1018) üzenetére


rumos14
nagyúr

b@szki, mennyit írtatok be 1 nap alatt, alig bírom olvasni :)
CX300 előtt koss the plug-ot használtam, jelentem annál semmi szélzaj nem volt. de azért nem bántam meg a cserét.
amúgy ha vkinek túl sok a basszus, túlságosan ''bebúg'', javaslom, hogy egy fél mm-nyit vegye kijjebb a füléből, drasztikusan át fog alakulni a hangzás. szóval ez nagyon jó kis házi módszer a hangzás befolyásolására.

a CX300 jobb mint a Shure??? az áruk alapján ez eléggé megleő. a cnet mindig a Shure-t isteníti.

(#1047) rumos14 válasza bwoay (#1020) üzenetére


rumos14
nagyúr

a szélzaj valóban van, de zene mellett nem hallható. összességében k.rva jó füles ez a cx300.

erősen kétlem, hogy a Creative akármelyik fülese egy az egyben megegyezne a cx300-zal. attól hogy u.úgy néz ki, a ''belseje'' még tutira nem u.az. gondolj bele, kifejleszt a sennheiser egy új fülest, lekaszálja vele a paicot, miért adná el a nóháu-t (know-how :) )

(#1048) rumos14 válasza bwoay (#1028) üzenetére


rumos14
nagyúr

csak a tisztánlátás kedvéért, ill. hogy az érdeklődők tudják, mire számítsanak:
-van ugye a klasszikus szélzaj: állsz egyhelyben, hallod hogy fütyül a szél
-és van a menetszél: totál szélcsendben, zárt térben is a mozgásod által generált légellenállás (apám, ezt már én sem értem :) ) következtében is beszűrődik némi szélfütty.

(#1049) rumos14 válasza Macilaci457 (#1030) üzenetére


rumos14
nagyúr

macilaci, tényleg próbáld ki azt, hogy egy egész hangyűgyit kijjebb veszed a füledből a bogyókat! el fognak tűnni a zavar basszus túlkapások!

(#1050) rumos14 válasza ponti_ak (#1032) üzenetére


rumos14
nagyúr

ponti, azért valljuk be, 7k-ért k.rva jó vétel volt ez a cx300! nagyon vágytam egy ilyen fülesre. szerintem nagyon szépen szól minden tartományba, a koss the plug-gal ellentétben (amit persze iaudio-ban lehet korrigálni....).
szóval a FÜLhallgatók közül sztem a cx300 a legjobb ár/érték terén. főleg 7k-ért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.