Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) rivkin válasza picur220 (#4800) üzenetére


rivkin
csendes tag

Vissza is megyek, de nem a füles rossz. Bepróbáltam CX95 jobbik oldalával is és ott is recsegett. Pedig az idáig tökéletesen működött. Hangkártya(Xonar U1) miatt lehet hogy recseg ? Majd ma kipróbálom a cuccot egy jó HD202-vel, hátha.
Szóval lehet hogy,

1, HD 555 rossz és a hangkártya
2, csak a hangkártya rossz.(SPDIF és analóg füles kimenet egybe van :D )
3, valami van a noteszem usbjevel és az zavar be a hangkártyánál
4, szoftveres probléma, de a legújabb driver van fent , így ezt kizárom.

Asztali gép ki van zárva, mert berezonál elég erősen. A noti hangkártyájával(Realtek) nem hallottam zajt, de lehet csak azért, mert vacak.

Tényleg kijjebb vagyok a dologból... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4802) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

MX 51 Street-el és MX 360-al tapasztalatok? Egy iRiver 100-at akarok használni valamelyikükkel? Az 51-nél tetszik, hogy nyakba lehet akasztani...

(#4803) Fulmi


Fulmi
senior tag

sziasztok!

elhataroztam hogy veszek egy minosegi fulest es mivel a fejhallgatom is egy sennheiser ami nagyon jol szuperal ezert muszaj fulhallgatoban is ilyet venni. cx 500 gaming -re esett a valasztas. itt ph-n elkezdtem nezelodni hatha arul valakit es talaltam egy embert: Palee1989-t, aki 7 000 Ft-ert arulja.

valakinek van tapasztalata hogy amiket o arul hamisitottak vagy eredetiek? vett mar tole valaki?

segitsegeteket elore is koszonom: fulmi

(#4804) picur220 válasza Fulmi (#4803) üzenetére


picur220
veterán

Én nem ismerem az illetőt, ezért nem is fogom rá egyből hogy hamis, de egy 15k-s fülest aki 7k-ért ad, az gyanús, de nagyon, sztem nézz utána, és személyesen vedd át a fülest, az a tuti! :K ;)

(#4805) gizda válasza Fulmi (#4803) üzenetére


gizda
senior tag

lehet én is veszek tőle de csak ha ki lehet próbálni előtte

de ezeket már hamisítanák :F nem nagyon újak ezek még ahoz :)

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#4806) Fulmi


Fulmi
senior tag

persze hogy hamisitjak, en kaptam tole kepet (szemelyesen is ismerem) es en el is dontottem eme teszt alapjan: [link]. regelni kell igaz de ennyit meger. van cx 300 es cx 55 os osszehasonlitas is.

szoval nezzetek meg nagyon - nagyon aprolekosan a tasakot, muanyag tartot, csipeszt mert ezek alapjan igen konnyen el lehet donteni hogy kamu vagy sem. :)

a valaszotokat meg koszonom. :R

(#4807) vili13 válasza Fulmi (#4806) üzenetére


vili13
őstag

Valóban igen könnyű eldönteni, mivel a hamisítóknak ezeket eszük ágában sincs elolvasni, és ugyan ebből élnek, de semmiképp meg nem fordulna a fejükben, hogy javítsák a hamisítványok közismert hibáit... :C

(#4809) gizda válasza vili13 (#4807) üzenetére


gizda
senior tag

akkor a legjobb hamisítványt már nem is vesszük észre

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#4810) Fulmi válasza vili13 (#4807) üzenetére


Fulmi
senior tag

azokat a fulhallgatokat amiket neten arulnak es kuldtek rola kepeket, mindegyiken epp ezeket a jeleket lehetett latni... nem hinnem hogy olyan gyorsan gyartananak annyit hogy magyarorszagra eljusson a javitott verzio.

(#4811) Fulmi válasza gizda (#4809) üzenetére


Fulmi
senior tag

ha ezeket a sajatossagokat figyeled es ezek nincsenek, nem fogsz szerintem hamisitvanyt venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#4812) vili13 válasza gizda (#4809) üzenetére


vili13
őstag

Az első hamis cx-ek még sokkal gyatrább másolatok voltak, a mostaniakra tényleg részletekbe menően figyelni kell. A következő generáció valószínűleg megszólalásig hasonlítani fog az eredetire... (Az még talán odébb van, amikor már a hangja alapján sem lehet majd megkülönböztetni.)

(#4813) picur220 válasza Fulmi (#4811) üzenetére


picur220
veterán

Persze ez csak akkor áll fenn, ha arról küld képet, amit te is megkapsz. Ha pl van egy erre a célra külön fenntartott dobozos fülese, akkor más a téma...

(#4814) Fulmi válasza picur220 (#4813) üzenetére


Fulmi
senior tag

termeszetesen igazad van, de ha vannak olyan butak es arrol kuldenek amiket ok arulnak es az kamu, akkor eleg egyertelmu hogy nem veszek toluk (elmult 4-5 napban ez fordult elo, hogy az elado bizonygatta hogy ez 100%ig eredeti, kuldott rola kepet es az osszes Fake ismerteto jegy megtalalhato volt rajta, persze lehet hogy o sem tudja, azert mondja hogy eredeti). ja, cx 500-rol van most szo.

szoval szerintem AKG K 330-at fogok venni, mert az ebayen 50-60 GBP, ebay.de -n 40-50 euro alatt nem aruljak, vagyis ha kint nincs hamisitott, akkor az itthoni vateras, expresszes arcok csak nem jutottak elobb hozza mint a kinti "nagyok".

(#4815) lunaticz


lunaticz
tag

Szasztok. Sennheiser füles vásárlását tervezem a pc150-em kezdi megadni magát és következőkön gondolkodtam. Hd202,Hd205,Hd415/435 Elsősorban zenehallgatásra de játékra is használnám. A segítségeteket kérem.

a 202-es oldalán nem láttam a képeken azt a kis törés vonalat ebből gondolom nem lehet állítani a két oldal hosszát

a 205-ösről azt olvastam hogy kényelmetlen. Kérdés az hogy első fülesnek kényelmetlen mert jopár éve már megvan a pc150 és a nyomáshoz hozzá vagyok szokva. Ha jól láttam ezt már lehet állítgatni erősítsetek meg.

a 415/435ös tökéletes lenne ha zárt lenne. a nyitott kialakítás miatt mennyire hallatszódik ki? és mennyire zavaró a külvilág? hülye kérdések de biztos van valakinek élménye ilyen szempontból.

Előre is köszi a válaszokat.

P.S: Ha valaki tudja hogy hol kapok AKG k512/514-et szóljon mert akkor azt veszek. :DDD
Csak rendelhetőt találtam abban pedig annyira nem bízom. Bp

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#4816) picur220 válasza Fulmi (#4814) üzenetére


picur220
veterán

Nem biztos, hogy minden vaterás/expresszes hamis, de ha ragaszkodsz a személyes átvétehez (nem győzöm hangsúlyozni!), akkor tuti nem vernek át! Aki meg nem hajlandó személyesen találkozni, az tuti hamisat árul!

(#4817) lunaticz válasza lunaticz (#4815) üzenetére


lunaticz
tag

Media marktban van k512 ugyhogy azt veszem :U

(#4818) Fulmi válasza picur220 (#4816) üzenetére


Fulmi
senior tag

csak az a gond hogy sokak videkiek azok meg csak postazni hajlandoak, szoval kicsit csakbamacska.

(#4819) picur220 válasza Fulmi (#4818) üzenetére


picur220
veterán

Én is videéki vagyok, de akikkel találkoztam a vaterán, azok nagyon vidékiek, értsd Borsod /Szabolcs megyei , aki meg egy Borsodi kis faluból adja nekem a fülest, az eleve gyanús, persze ezzel nem akarok feszültséget szítani, vagy előítéleteket szórni...

(#4820) Fulmi válasza picur220 (#4819) üzenetére


Fulmi
senior tag

veszpremi volt speciel ez a srac, aki azt mondta, nem tudta hogy hamisitottat arul pedig szerintem igen.

ezeket a kepeket mutatta a termekerol: kep1 es kep2.

ezekkel hasonlitottam ossze: kep1 es kep2.

itt van az egesz teszt, hamis vs eredeti: link.

(#4821) Fulmi válasza lunaticz (#4817) üzenetére


Fulmi
senior tag

saturnban 11 000 forint.

(#4822) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Van olyan hely, ahol meg is engedik, hogy kipróbáld a cx500-at? Én megveszem akár boltban is, az nem gond, csak ne hamisítvány legyen! Sony EX71-em van most, a baj csak az, hogy a minap megadta magát a jack hosszabbító része, vagyis most kb a mellkasomig ér a kábel, így nemigen tudok vele mit kezdeni így. Vagy szereznem kell ilyen hosszabbítót (jack apa-anya aranyozott), vagy másik fülest is nézhetek. (nem akarok saját gyártású, hatalmas jack csatlakozós változattal rohangálni)
Kíváncsi lennék mennyire szólnak jobban ezek a cx500-asok, amikor én vettem ezt, seniből még csak mx széria volt! Esetleg valakinek tapasztalata az én fülesemmel és a cx500-al is?

Vagy ha valakitől tudnék venni ilyen hosszabbító részt, az is megfelelne, privátban írjatok légyszi! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4823) picur220 válasza Fulmi (#4820) üzenetére


picur220
veterán

egyértelműen hamis...:DDD

(#4824) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#4822) üzenetére


vili13
őstag

Nekem volt valaha ex71, jó ha a cx300 szintjét eléri.

(#4825) A_ScHuLcZ válasza vili13 (#4824) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Tehát akkor azt javaslod hosszabbító keresgélés helyett vegyek inkább cx500-at mert megéri? Számomra fontos a jó hangzás mivel nagyon sokszor hallgatok zenét vele, szinte nem telik el úgy nap hogy ne használnám.
Ugyan a jó füles nem elég, jó minőségű lejátszó is kell mellé. Nekem egy Sandisk Digital Audio Playerem van, nagyon régi példány már, 6-7 éves szerintem, de még mindig tökéletesen működik, többihez hasonlítva szerintem szépen is szól, tesztekben nagyon dícsérték a hangját. Egyetlen baj van vele, hogy kicsi és nem bővíthető, 512es! Újabban az új telefonomat használom zenehallgatásra (samsung innov8) mert arra rengeteg ráfér, és a hangját is elég szépnek találom, de véleményem szerint nem éri el a sandisk szintjét.

Ilyen kütyüknél van értelme cx500-ba ruházni, vagy ahhoz egy komolyabb lejátszó is szükséges? Mint például?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4826) A_ScHuLcZ válasza Fulmi (#4820) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Azt én is láttam szerintem tegnap, v****a, ugye?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4827) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#4825) üzenetére


vili13
őstag

Szerintem jobban megéri a cx550/cx95/cx55. A lejátszód talán nem csúcsminőség, de egy jobb fülessel azért jobban fog szólni.

(#4828) Fulmi válasza A_ScHuLcZ (#4826) üzenetére


Fulmi
senior tag

igen, onnan van: link. de az elado nagyon jofej volt, ugyhogy zarta az aukciot, aztan lehet hogy ujra felrakja, de azt se vedd meg. :D

(#4829) A_ScHuLcZ válasza vili13 (#4827) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ezeket eddig még nem igazán nézegettem, de már látom miért, mert teljesen más árkategória, majdnem a duplája, annyit azért nem akarok adni érte. 12 még belefér, nade 22... :F
Ezek ennyivel jobban szólnak? Azt nem akarom elhinni, cx500-ról eddig még csak jókat olvastam! (mármint az original nem hamisítottról)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4830) Fulmi válasza vili13 (#4827) üzenetére


Fulmi
senior tag

holnap talalkozok egy cx 55 ugyben, kivancsi vagyok hogy eredetit arul-e.

nincs itt valaki akinek cx 55-se van??

(#4831) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#4829) üzenetére


vili13
őstag

Már a cx55 is jobban szól a cx500-nál, és 12-be belefér ([link]).

(#4832) A_ScHuLcZ válasza Fulmi (#4828) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, pontosan ezt néztem tegnap én is, akkor még csak ott tartottatok, hogy leírtad h hamisítvány és képekkel illusztráltad. Haver ajánlotta h ebay meg vatera ott ilyen olcsó olyan olcsó, még szerencse h előtte utánanéztem mi is ennek az oka. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4833) Fulmi válasza A_ScHuLcZ (#4829) üzenetére


Fulmi
senior tag

12 korul van a cx500 es cx 95, 9850 a cx 55 boltban. :)

(#4834) A_ScHuLcZ válasza vili13 (#4831) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Valóban, nem tudom nekem mit mutatott az előbb 22ezret, pedig az is árgép volt!
Sőt, a cx95 is ilyen árban van. Akkor most már csak tényleg az a kérdés h ezek miben különböznek :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4835) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#4834) üzenetére


vili13
őstag

A cx95 és a cx55 lényegében ugyanaz a konstrukció. A cx95 talán kicsit jobb, "válogatottabb" hangszórókkal, rövid kábellel + hoszabbítóval, kicsit barnásabb színárnyalatban. A cx55 kábele egyben van, a füles meg inkább matt ezüst színű.

(#4836) SOAD19 válasza A_ScHuLcZ (#4825) üzenetére


SOAD19
addikt

"Ilyen kütyüknél van értelme cx500-ba ruházni, vagy ahhoz egy komolyabb lejátszó is szükséges? Mint például?"

Pl. Sandisk Sansa Clip :K

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#4837) vili13 válasza SOAD19 (#4836) üzenetére


vili13
őstag

(#4838) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Olvasom visszafele a kommenteket, egyre jobban kezd megtetszeni a cx95, erősen gondolkozom most már, hogy melyik lenne jobb :)
Viszont 2 kérdésem van továbbra is:
- Hol lehet kipróbálni őket? Nem baj ha ott drága, max megveszem máshol, de előtte nem ártana 1 kis összehasonlítás :)
- Nincs senkinek otthon felesleges jack aranyozott apa-anya füleshosszabbító kábele? Szívesen megszabadítanám tőle, és még pénzt is csinálhat belőle :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4839) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#4838) üzenetére


vili13
őstag

Az ilyen fülbedugósakat - többek közt higiéniai okokból - gyakorlatilag sehol nem lehet kipróbálni. Kell keresni valakit, akinek már van.

(#4840) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Most értem a végére, jó 300hsz-t visszaolvastam legalább. Konklúziók: 500-asról letettem, 550 és 95 között gondolkozok már :)

Hozzászólásokból azt vettem ki, hogy talán az a különbség, hogy az 550 jobban kiemeli a mélyeket, a 95-nek pedig szebb a dinamikája és kiegyensúlyozottabb. De ugye nem hiányzik belőle a mély?? Mert azt szeretem ha van, de azért ne nyomja el a közepet és a magasat!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4841) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#4840) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Bár ahogy az árakat elnézem ez nem lesz kérdés, az 550 nagyon drága a 95-höz képest, 18 alatt nem találtam sehol, a másik meg 12 környéke!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4842) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#4840) üzenetére


vili13
őstag

A cx55/95 kifutó típusok, a cx550 II pedig az utódjuk. Szerintem lényegében mindegyiknél hasonló hangzásra számíthatsz, az 550-en talán már csiszolgattak egy kicsit a 95 óta, de valószínűleg nincs durva különbség. A mélyek nem kevesebbek a jó öreg ex71-énél, talán kicsit feszesebbek, pontosabbak. A kiegyensúlyozottság alatt inkább a kevésbé elnyomott és összemosódott közép- és magas tartomány értendő, mint pl. az ex71, vagy akár a cx300 esetében.

(#4843) Windex válasza A_ScHuLcZ (#4841) üzenetére


Windex
tag

A 12K-s bolttal nekem voltak gondjaim, konkrétan nem szállították le a megrendelt CX95 füleseket. Lehet, hogy egyedi eset, de én többet tőlük semmit.

(#4844) A_ScHuLcZ válasza Windex (#4843) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, olvastam, ezért nézegettem is a bolt oldalát, hogy van-e lehetőség személyes átvételre, de nem láttam ilyen lehetőséget sajnos, így lehet nem kéne belefutnom ugyanabba a hibába, amibe neked sikerült.
Keresgélek tovább, hátha lehet még máshol is kapni ilyen árban, 95 lesz az én fülesem úgy érzem! :)

Személyes átvétel sztornó! Most látom hogy nem pesti a bolt, hanem fehérvár :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4845) Windex válasza A_ScHuLcZ (#4844) üzenetére


Windex
tag

Úgy tudom van rendes boltjuk ahol lehet személyesen vásárolni. Én maradtam az 55-nél, de nem bántam meg. Már csak valami normális átalakító kell, hogy menjen a telefonommal is. :)

mod: Nekem egy picit hosszú ez, de könnyen megoldottam egy kötegelővel.

[ Szerkesztve ]

(#4846) A_ScHuLcZ válasza Windex (#4845) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Átalakító miatt döntenék én is a 95 mellett, nameg nincs olyan hatalmas különbség árban. Viszont remélem hosszabbítóval együtt nem túl hosszú, valamelyiknél arra is panaszkodtak!

mod: nem találok más helyet, ahol legalább hasonló árkategóriában lenne, mint az említett helyen, szóval kicsit tanácstalan vagyok. Lehet holnap felhívom őket, és ha van, akkor leutazom érte, még mindig olcsóbban jövök ki sokkal, mintha pesten veszem. Mondjuk MM-ben meg saturnban érdemes lenne még megnézni, de nem hinném, hogy ők normális áron kínálják.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4847) Windex válasza A_ScHuLcZ (#4846) üzenetére


Windex
tag

Ha felveszik a telefont, az már jó jel. ;]
MM-ben és a Saturnban ha még van is, akkor szerintem jóval drágább.

(#4848) A_ScHuLcZ válasza Windex (#4847) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

1000Ft a posta? Pont annyiból megúszom az oda-vissza utat is, és akkor legalább tuti a dolog, lehet ezt fogom bejátszani. Mondjuk a helyi közlekedéssel még nem számoltam, nem vagyok ismerős fehérváron :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4849) Solicidium válasza A_ScHuLcZ (#4846) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát a hosszabítóval a cx95 kábele baromi hosszú. Nem vagyok egy alacsony ember (186cm körül), de amikor a kezdetekben hosszabítóval használtam, akkor egy gumival össze kellett kötegelnem a jack csatlakozónál kb 40 centinyi kábelt, ami utána a nadrágzsebemben a lejátszó melett kallódott és néha összegabalyodott. Át is váltottam a hosszabító nélküli nyakbaakasztós "témára". A hosszabító bumszlija (ami teszem hozzá ízlésesen néz ki, de nem olyan kicsi és van elég súlya ahhoz, hogy húzza a szabadonlógó kábelt) húzta a kábelt és emiatt a pólómra ki kellett csipeszelni, hogy ne húzza a fülemeből a kábelt és ne legyen kábelzaj a folyamatos kábelhúzódás miatt gyaloglás közben. Nem tudom, hogy hol lehet még kapni cx95-t, de 12 körül bombavétel cx300 és társaihoz képest, de szerintem ahol tényleg beszerezhető, ott sajnos súrolja alúlról a 20k-t az ára... Én egy éve edigitalban 16-ért vettem, azóta eléggé felment ott az ára. Sőt, egy héttel azelőtt, mikor vettem az enyémet, még csak 14-15k volt. MM-ben, ha nagy ritkán van is Sennheiser, majd másfélszeres árral dolgoznak.

(#4850) Windex válasza A_ScHuLcZ (#4848) üzenetére


Windex
tag

Jaja, 1000Ft a futár. (most nem tudom melyiket használják, nekem mondtak már mindent :D ) Mindenképp érdemes felhívni őket mielőtt mész, hogy tutira van-e, mert nekem ezzel is bekavartak anno. A közlekedéshez meg biztos kapsz segítséget a fehérvári topikban.

Solicidium: Nálunk Debrecenben egész sok Sennheiser van a Saturnban, de valóban annyi az ára amit írsz. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.