Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Azt hiszem túl szétszórt ez a témakör, kellett már egy gyűjtő topic.

Véleményeket, teszteket, hirdetéseket írjatok ide, az összes utcai viseletre szánt Sennheiser termékkel kapcsolatban.

:C

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#2) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Egyébként az alábbi termékekről lenne szó:

Bővebben: link

Itt minden gyári infót megtaláltok róluk.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#3) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Per pillanat engem és több emberkét is érdekel az MX400 vs. MX450 fülbe helyezhető verziók közötti hangzásbeli különbség. Aki mindkettőt próbálta az írjon, de ha MX450-ese van, akkor is nagyon várjuk a leírását.

Nekem pont a napokban volt szerencsém MX300-as próbálni, és szerintem a közepesnél kicsit jobb a hangzása. A mély és a magas az átlagosnál füleseknél némileg jobb minőségű, erősségű, a közepek szintén tűrhetőek. Összegezve egész elfogadható, korrekt hangzás az árhoz képest. Ha az MX400 ettől érezhetően jobb a mélyben és a magasban, mint ahogy azt többen írták, akkor az már nagyon megérheti az árát.
Mégegyszer megírhatnátok az MX300-as és az MX400-as közti hangzásbeli különbséget, ill. bele lehet venni a 450-est is!
A 300-ast nem túl igényeseknek, akik olcsón, de nem dobozhangot akarnak hallani, hanem minősegesebb hangzás felé húzót, mindenféleképp ajánlom költség megtakarító megoldásként!

[Szerkesztve]

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#4) válasza Mic ACE (#3) üzenetére



addikt

Pont ez érdekel engem is, up a topicnak!

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5) Mic ACE válasza (#4) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Na, végre valaki érdeklődő. Jó lenne, ha írna olyan is akiknek van ezek közül bármi.

Holnap valszeg írok ezt-azt, amit megtudtam az MX-ekről. Addig is lehet beírni a tulajoknak!

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#6) Trak válasza Mic ACE (#1) üzenetére


Trak
addikt

Nekem HD 497 van, és csak annyit tudok mondani róla, hogy tökéletes:)
Az eddigi legjobb fülesem. Nagyon jól szól, a mélye fantasztikus.

De azért utcára kicsit nagy, ez inkább otthoni füles.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#7) Mic ACE válasza Trak (#6) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Hát igaz ami igaz, a HD szériának csak egy részét sorolják az utcaiak közé és a tiéd nem tartozik bele. :DDD Annak ellenére Wellcome!

Amúgy a fül körüli szigetelő az bőr? Nem túl meleg a fülednek, ha hosszabb ideig használod? :F

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#8) Shim


Shim
őstag

pmx 40 és 60 közötti külnbségek érdekelnének, ill. egyáltalán milyenek, megérik-e az árukat, ill. érdemes-e kiadni +2rongyot a 60-asért? (eddig mx300, 350, 500-zal vannak tapasztalataim, legjobb lenne ezekhez viszonytani, 350-et váltaná le esetleg)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#9) Trak válasza Mic ACE (#7) üzenetére


Trak
addikt

Nem tudom, hogy bőr-e, nagyon jó minőség, olyan mint a nagyobb fülesekben szokott lenni. Lehet, hogy bőr.
Eddig 3-4 órát használtam szerintem max, de nem tapasztaltam, hogy meleg lenne. Igaz előző nyáron még nem volt meg, majd a mostanin letesztelem:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#10) Mic ACE válasza Shim (#8) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Hát ez jó kérdés, engem is érdekel, hogy egy ilyen nyakba akasztós fülhallgató mit tudhat. :F

Ha tapasztalataid vannak az MX300, MX500-al kapcsolatban, akkor megírhatnád, hogy konkrétan mi a különbség mély, közép és magas tartományokban a kettő között.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#11) vtechun


vtechun
veterán

a SENNHEISER az ott van a toppon fej/fülhallgatóügyileg

(#12) Mic ACE válasza Trak (#9) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Akkor azt hiszem tudom milyen anyag, amolyan vékony bőr utánzat lehet. Hááát kiváncsi leszek meddig tart, mert eddig harmadosztályú fülhallgatón találkoztam hasonlóval, és az egy idő után vedleni kezdett. Azért gondolom Sennheiserék jobban megcsinálják. Mióta van meg?

Várjuk a nyarat! :D

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#13) Trak válasza Mic ACE (#12) üzenetére


Trak
addikt

Tudom mire gondolsz, ismerem azt a gagyibb anyagot, de ez nem olyan, ezen érezni, hogy minőségibb. Erővel is nehéz lenne szétszedni, nemhogy magától(ezek szerint lehet, hogy bőr:F).

Szerintem még nincs fél éve, hogy megvan.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#14) Shim válasza Mic ACE (#10) üzenetére


Shim
őstag

hát nem igazán merem leírni a tapasztalataim, még megköveznétek érte, ugyanis nekem a 300 hangzása sokkal jobban bejött, mint az 500-é, annak már ilyen brutális basszusa volt, szép, de sztem azért már zavaróan el-elnyomta néha a többi hangot, nagoyn nem komálom az erős basszust, ezért vettem 300-as helyette (400-ból meg csak RC volt raktáron, de nem bántam meg, élveztem a kicsikét, most a felújított változatát használom, a 350-et)
300-350 összehasonlítás by me ;] Bővebben: link

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#15) Mic ACE válasza Trak (#13) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Szerintem is jó anyag lehet, akár bőr akár nem, de azért inkább ne próbáld erővel szétszedni! :)

Fél éves.., mond csak nem a füled fázott véletlenül a télen, és azért kellet? :DDD

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#16) Mic ACE válasza Shim (#14) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Én személy szerint örülök minden véleménynek, és nem kövezek. De úgy érzem ellentmondasz az előző leírásodnak. Ott azt írod, hogy a 350-esnek ''ezerszer jobb a basszusa, átahtóbb, mélyebb'', mint az 500-asnak, most meg azt mondod, hogy nem komálod az erős basszust, de mégis 350-est használsz? :F Légyszi írd már meg mégegyszer melyik hogy szól az egyes hangtartományokban a mostani véleményed szerint!

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#17) Nyuf válasza Mic ACE (#16) üzenetére


Nyuf
senior tag

Sztem az mx500-as nem tól jó a hangja a magasok mintha tényleg el lennének kicsit nyomva a mélynek meg valahogy nincs karakterisztikája, szal sztem egy nagyon átlag füles.

Debian amd64 sarge

(#18) Trak válasza Mic ACE (#15) üzenetére


Trak
addikt

Lakásban nem fázik a fülem:) Egy Pioneer volt elötte, de az meghalt, a boltban levásárolhattam az árát, és ezt vettem helyette ráfizetéssel.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#19) Shim válasza Mic ACE (#16) üzenetére


Shim
őstag

''ezerszer jobb a basszusa'' ezt nem véletlenül mondtam, sztem tényleg sokkal jobb, mint írtam áthatóbb, mélyebb, az 500-é amolyan parasztos ;] kemény és fülsértő.
ja és csak a tisztánlátás végett: tényleg nem szeretem az erős basszust, de nem is írtam, hogy 350 erősebb, egyszerűen...szélesebb tartományt ''szólaltat meg'' (ez most hülyén hangzik, tudom)
remélem most már világos, bocs ha rosszul fogalmaztam :B

bocs, de már nem igazán emlékszem, h egyes hangtartományokban, h szólt egyik, másik, régen volt (ill. botrányos a memóriám :P), csak a basszus kellemetlenségéről maradtak tiszta emlékeim. de ha kell holnap megint összehasonlítom a kettőt, azt hiszem ez lesz a legjobb!

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#20) Shim válasza Nyuf (#17) üzenetére


Shim
őstag

vhogy én is így érzem, remélem ez érzékelhető volt a hsz-eimből :U

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#21) Mic ACE válasza Shim (#19) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

:C Az újahasonlítás, az jó lesz! :D
A basszus is értehtő, most már tökéletesen megfogalmaztad. Már világos, hogy mit értesz széles és parasztosan kemény hangzás alatt, legalábbis azt hiszem. :))

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#22) válasza Shim (#14) üzenetére



addikt

Pedig már kezdtem elhinni, hogy az új széria sz@rabb lett, mint a régi, de most az összehasonlításoddal még jobban elbizonytalanítottál.
Szóval nálad a sorrend:
1.mx350
2.mx300
3.mx500
?

Már csak a 400as szériát kéne elhelyezni valahol a listán, továbbra is várok mx400, illetve mx450 összehasonlítást, leginkább egymáshoz képest, de ha olyan nincs jó csak úgy magában is.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#23) Shim válasza (#22) üzenetére


Shim
őstag

úgy van ahogy mondod, a lista jó :)
már mx400 topicban is győzködtelek, most is megteszem, vegyél 450-t, frissített széria, ha 3xx-nél jobb lett gondolom ott is

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#24) válasza Shim (#23) üzenetére



addikt

Arra húz a szívem, de még van időm kínozni magam, amíg megveszem az mp3 playert, szóval addig is filozgatok a témán.:)

Vélemények továbbra is jöhetnek.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#25) Mic ACE válasza (#24) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Igen, MX450-es teszt kerestetik! :Y Úgy látszik még senkinek sincs ilyen... :((

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#26) válasza Mic ACE (#25) üzenetére



addikt

Lehet, hogy igazad van...:(
Akkor viszont az lenne a legjobb ha egy nagy levegő után vennél egy mx450et is és letesztelnéd nekem...:)

Ez amúgy egy cselesen flame-nek álcázott up volt.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#27) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Halihó!
Engem a HD 202 érdekelne. Ha van valakinek ilyen, ossza meg velem/velünk a tapasztalatát. A budaörsi Basys-on kívül lehet valahol kapni Bp.-en olyan helyen ahol ki is lehet próbálni? Esetleg a többi típust is.

(#28) pyrannha


pyrannha
senior tag

Remélem, hogy ez a topic nem fog úgy meghalni, mint az mx400-as!
Na, szal' Nekem van egy mx400-as és egy mx550-es fülesem, de érdekes módon Nekem az mx400 hangzása jobban bejön. Kár volt megvennem az mx550-et.:( Többet vártam a pénzemért.

PSN ID: VDFPO

(#29) Mic ACE válasza pyrannha (#28) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Biztosan írtad már a 400-as topicban, de fejtsd már ki részletesen, hogy miért is jön be neked jobban az MX400 az MX500-nál! Mik a hangzásbeli különbségek? Nem tudod, a 550 és a 450 között hangzásban is van különbség, vagy csak ''külsőségekben''?

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#30) Nyuf válasza Mic ACE (#29) üzenetére


Nyuf
senior tag

Egy szavazat a 450-esre:)

Debian amd64 sarge

(#31) válasza Nyuf (#30) üzenetére



addikt

Nem fejtenéd ki részletesebben, ha szépen megkérlek?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#32) Nyuf válasza (#31) üzenetére


Nyuf
senior tag

Az mx500 nekem nagyon nem jött be.Állitolag az mx550 rosszabb az mx500-nál, viszont az mx400 állitolag szebben szól az mx500-nál tehát az mx450 csak jobb lehet az mx550-nél.

Amugy nem tudom milyen fülest akarsz lecserélni de ne várjál tul sokat ezektöl a sennheiserektöl, mert ugy jársz mint én szerencsére én még aznap el tudtam passzolni és nem buktam rajta semmit csak a ráforditott idöt.

Debian amd64 sarge

(#33) leewi


leewi
aktív tag

jó kis topppiC...grat...:P
már csak egy kérdés...hol lehet kapni??:F
gogli valahogy nem köp normális bp. címet...
esetleg MMarkt? vagy BolygóÜzlet?...hmmm..igaz még nem néztem

kOrÁn kELtEm, hOL aZ aRaNy?

(#34) válasza Nyuf (#32) üzenetére



addikt

Azt mondod az mx550 rosszabb, mint az mx500, akkor ez alapján, az mx450 is rossszabb kéne legyen az mx400-nál... Igazából engem ez utóbbi kettő összevetése érdekelne, az 500as széria ki van zárva a távirányító miatt.
Amúgy te milyen fülesről váltottál sennheiserre, illetve most mit használsz? A régit? És az tuti jobb? Nem lehet, hogy csak azt szoktad meg + a seni nem is volt bejáratva?

to leewi: akárhol. De ha ez nem konkrét, akkor MM.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#35) Nyuf válasza (#34) üzenetére


Nyuf
senior tag

Egy eredeti iaudio fülessel hasonlitottam össze, arra meg nem volt idöm, hogy bejárassam, mert akkor rajtam maradt volna....

Debian amd64 sarge

(#36) leewi válasza (#34) üzenetére


leewi
aktív tag

akkor hamarosan közlök majd egy tesztet a választottamról..:)

thX

kOrÁn kELtEm, hOL aZ aRaNy?

(#37) válasza leewi (#36) üzenetére



addikt

Király, válaszd az mx450-et és vegyél mellé még egy mx400-at is, csak hogy legyen mivel összehasonlítani...:)

1-2 hete a Westendi MM-ban asszem láttam mindkettőt.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#38) Mic ACE válasza leewi (#36) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Leewi, te leszel a messiás, mi meg a zsidó nép, csak tedd is meg amit ígérsz, könyörgööööm! :O

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#39) Mic ACE válasza (#37) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Te úgy kínálgatod mindenkinek, mennyit fizet a Sennheiser, he? :))

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#40) válasza Mic ACE (#39) üzenetére



addikt

Semennyit, viszont megigérték, hogy ha eladok mindkét modellből(400&450) 3-3 darabot, akkor megmondják melyik a jobb...:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#41) leewi válasza Mic ACE (#38) üzenetére


leewi
aktív tag


lehetek BLÁJEN...?:B

kOrÁn kELtEm, hOL aZ aRaNy?

(#42) Shim


Shim
őstag

remek nem hozták be az 500-ast :(( jövő hétre marad az összehasonlítás

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#43) válasza Shim (#42) üzenetére



addikt

Nem próbáltál te már 500ast??:F
Úgy emlékeztem igen és lehúztad a basszusát, vagy akkor mivel akartad most összehasonlítani?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#44) Shim válasza (#43) üzenetére


Shim
őstag

de már próbáltam, le is húztam, most 350 vs 500 elemzést akarok csinálni, bebizonyítom, h 350 is jobb nála;) lenne pénzem bemennék MMbe megvenném a teljes mx sorozatot és végigtesztelném őket, az lenne a szép...csak most már ugye nme lehet visszavinni indok nélkül három napon belül, ehh

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#45) válasza Shim (#44) üzenetére



addikt

Jövő hét van. Van már 500as?:)

És másnak? 400 vs 450?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#46) Mic ACE válasza Trak (#6) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Egyszer ''régen'' Trak írt a HD 497-ről. Hát most hallgattam a MediaMarktban Szegeden a kisöccsét a 477-est. A szegedi MM nagyon le ven maradva fülhallgatók terén, mert MX szériában pl. max 250-est árulnak, de a HD477 is még mindig 12000 Ft, holott ha jól tudom ennek kb. feléért is kapni már. Szóval ez nem egy új modell, de próbáltam én ott az összes kirakott fejhallgatót, Kosst, Panasonicot, Sennheisert, AKG-t, egy két ezertől kb. 30000 Ft-ig, de a HD477 mindet lealázta. Nagyon szép, lágy mélyek, tiszta magasak, finoman, nem zavaróan jelenlévő közepek jellemzik. Éppen St. Germain szólt, ami house és jazz keveréke, egyszóval tökéletes tesztre, mert minden megvan benne. A Sennheiser két kisebb modellje talán hajszálnyival több basszust produkált, de lehet hogy csak úgy tűnt, mert a magasak olyan szépen, tisztán szóltak, hogy lehet hogy elvonták a figyelmem egy kicsit a mélyekről, hisz egyik konkurrens sem adott ki ilyen szép magasakat. A teljes frekvenciatarományban tehát jobban szólt az összes többinél, azaz vagy tíz másik modellnél. Mindamellet nagyon kényelmesnek is találtam. Nagyon tudom ajánlani, azoknak akik olcsóbban hozzá tudnak jutni, és nem zavarja őket a közepes méret, amikor utcán használják, vagy ha inkább otthoni használatra szánják.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#47) zOzOO


zOzOO
tag

Segítséget szeretnék kérni!

Én is most tervezem egy füles beszerzését, és mivel elég nagy a nappalim, ezért vmilyen vezeték-nélküli cuccost szeretnék (nem volna jó, ha a gyerekek véletlen felbuknának a kábelben, ha futkosnak). Amit kinéztem magamnak az egy Sennheiser RS 140, és erről szeretnék tapasztalatokat hallani.

Előre is thx

Inveniam viam aut faciam ("I will either find a way or I shall make one.")

(#48) válasza zOzOO (#47) üzenetére



addikt

Mondjuk ez a streetwear topic, de talán belefér...:F

Nekem csak zsinórosról van experience, az meg végképp nem streetwear, szóval megtartom magamnak a véleményem.:)
Ez a hsz meg pont jó egy upnak.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#49) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Szvsz az MX 250 is teljesen jo kis fules es csak 2k.
Vagy?:D

╚╦╦╦

(#50) válasza RedAnt (#49) üzenetére



addikt

Ha van tapasztalatod vele, nyugodtan leírhatod.:)

Esetleg összehasonlítás mással? Az még döfibb lenne.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.