Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36851) Speed® válasza holozis_HUN (#36850) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha ésszel volt tolva, kb. halhatatlan..amúgy annyira öreg, hogy az Ivy clock2clock alig 5%al gyorsabb..ha nem vagy oda a PCIe3.0ért, kb. semmiről nem maradsz le, amit órajellel ne tudnál kompenzálni. A legkisebb i7 így megy P/Z lapban kényelmesen.

(#36852) holozis_HUN válasza Speed® (#36851) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát egy GTX 960-at mennyire lassít egy PCIe 2.0?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#36853) Speed® válasza holozis_HUN (#36852) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semennyire.

(#36854) MasterDeeJay

Tudom kicsit off és nem beárazós topik de mennyiért mehetne egy egy Fusi lap 1155-be ami csak sandyt kezel ? [link] (peniket, i3-at és Xeonokat (E3 12xx), ECC ramokat)
Most cseréltem egy Asus P8B-M-re amivel meg vagyok elégedve de a régivel semmit nem tudok kezdeni.
Ez az E3-1270-es brutál mit tud. Korábban volt Amd x6 1090-esem amit 4Ghz-en hajtottam vízzel, ez meg simán veri játékokban a gyári alap inteles rézmagos hűtővel ami nem is annyira hangos mint kezdetben gondoltam. A másik nagygépemhez képest (2x Xeon E5450) egy szálon iszonyat gyorsulás, több szálon vicces de kb egy szint vele pedig fele annyi magos. Eredetileg nemK 3770-esem lett volna de az ment a házi szerverbe :DDD mert perverz módon inkább Xeonozok a munkagépen a játékszervernek meg mindegy.
Cégnél most sorra hullanak el az 1155-ös lapok, Giga lap mindegyik azt produkálja hogy elindul majd leáll és ezt ismételgeti, szóval a procik gyűlnek a lapokból meg hiány van. Valahogy azt látom hogy használtba best buy az 1155, de a Xeon procik lehetnének olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36855) Speed® válasza MasterDeeJay (#36854) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lapok okán egyre kevésbbé bestbuy sajnos..árazás az árazós topikban..amúgy rendben van szerintem, aki ilyet keres, annak olcsó is.

(#36856) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg egy i5-2500 processzor van a gépemben és a napokban fogom lecserélni egy i7-3770-re.
Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes lenne lecserélnem a cpu hűtőt?
Nincs túl nagy hangja, nincs tele porral, de gyanítom, hogy még az i5-höz sem igazán elég ez. Mondjuk durván 4 éve használom gond nélkül, de az utóbbi időben elkezdtem monitorozni és akár 80 fokra is fel tud melegedni.
Feltételezem (lehet, hogy tévesen), hogy az i7 jobban fog melegedni, így célszerű lenne hozzá venni egy nem stock hűtőt.
Ha jól gondolom, mit javasolnátok?
Előre is köszi a segítséget!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#36857) Speed® válasza lordjancso (#36856) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem fog jobban melegedni, de célszerű lenne egy ~3ks megoldást rádobni..meghálálja max turboval throttling nélkül, halkan.

(#36858) lordjancso válasza Speed® (#36857) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nem túl sok az a max 80 fok terhelés alatt?
És milyen hűtőt ajánlanál? Tudnál linkelni 1-2 fajtát?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#36859) Speed® válasza lordjancso (#36858) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Throttling határ alatt van..persze jobb a kevesebb.
Aprón nézz szét, Hyper TX2/3, Freezer 7 Pro Rev.2. és hasonlók..boltban LC-CC-95 ill. 97, de inkább Menj a CPU hűtős topikba, jim bcs képben van a kínálattal jobban.
Ha nincs OC, nem kell semmi extra, de azzal együtt sem fűt komolyabban a nonK Ivy.

(#36860) holozis_HUN válasza lordjancso (#36858) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Jól van az pasztázva? Nekem sima, alumagos hűtőm van, egy akármiylen bolti pasztával és 65 °C a max. I5-3330. Nem kellene annyira felmennie szerintem. ha már úgy is vennél hűtőt, először vegyél 1500-ért egy Artic MX4 pasztát, ezt nagyon dicsérik. Alaposan tisztítsd meg a procit, meg a hűtőt is, meg alaposan fújd ki a lamellák közül a port. Majd szépen pasztázd be, az egész procin legen paszta (és vékony réteget kenek az egész procira, ha pasztát cserélek, akkor látom, hogy nem genyózza szét, szép marad alatta is) és ha azzal is bekúszik 80-ra, akkor jöhet az új hűtő. legalább lesz fasza pasztád :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#36861) lordjancso válasza holozis_HUN (#36860) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hmm... Lehet, hogy igazad van. Nem látszik szutykosnak a hűtő, de ha szétszedem, lehet, hogy jobban fogom látni, hogy mennyire vannak eltömődve a lamellék között.
Szerintem jól van pasztázva, de akkor volt pasztázva, amikor összeszereltem, az meg már kb. 4-5 éve volt.
Rendben, kipróbálom a tanácsodat. Ha nem jön be, akkor viszont veszek egy új hűtőt.
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

Szerk: Nem tudom, hogyan kell igazán szakszerűen pasztázni, úgyhogy ezzel kapcsolatban is kellene egy kis segítség. :) A YouTube-on találtam videókat, ott többségében azt csinálják, hogy egy borsónyit nyomnak a proci közepére, a maradékot, ami a tubus csövében van, azt szétpötyögtetik körben a procin, majd rárakják a ventillátort, ami szétpaszírozza a pasztát. Ez jó megoldás lehet?

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#36862) holozis_HUN válasza lordjancso (#36861) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Évente kell pasztázni :D Száraz lehet a paszta. 4-5 év az sok nagyon, évente kell.

Az is jó megoldás lehet, nem tusom, nekem beváltt eddig, ahogy csinálom, 60-65 °C-nál megáll.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#36863) Speed® válasza lordjancso (#36861) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vezsel egy új hűtőt, lesz hozzá paszta is ;p Jó dolog az MX kence, de itt most arról beszélünk, hogy egy ~50ks procira akarunk top állapotba hozni egy <1k értékü 3+ évet hajtott gyári lowprofile hütecset..? :) LC-CC-95 elég, ha nem akarsz használtat.

(#36864) lordjancso válasza Speed® (#36863) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igaz, holnap veszek is egy új ventit... :) Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#36865) MasterDeeJay válasza holozis_HUN (#36862) üzenetére

Céges tervezői gépek gyári 2011-es paszta és hűtéssel i7 2600 sima 98-99 fokot karcolja és bizony throtlingol pár %-ot de csak proci tesztek alatt. Valós terhelés amire használják úgy sosem. (Autocad)
Ebben az évben úgyis kukába mennek :) És ha szerencsém van akkor tartom a fedelet kidobáskor. :)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36866) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

Procit készülök cserélni. egy i5 2400-at egy i7 3770-re. Szerintetek mennyi használtan a reális ára a 2400-nak illetve a 3770-nek? mennyit kéne reálisan ráfizetnem?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36867) Speed® válasza joey04 (#36866) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2400 ~20k, 3770 ~50k. Előbbiből sok van ekörül, utóbbi ritka..ráadásul túlárazott..előbb keresnék 2600at, ha i7 kell, nem sokkal lassabb, de sokkal olcsóbb (~35k). Lap H/P/Z? Utóbbi kettővel 4GHz megy szépen a 2600al :K

(#36868) joey04 válasza Speed® (#36867) üzenetére


joey04
titán

Ebben menne, de nem szertnék tuningolni egyáltalán, nem az én világom. :)

Tuning nélkül mennyi a különbség teljesítményeben a 2600 és a 3770 között?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36869) Speed® válasza joey04 (#36868) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ebben kényelmesen menne, nem kér semmi extrát, mind tudja.
A mostani 2400at is piszkálhatod 3.7Gre egyébként, nonK OC.
c2c ~5% az Ivy előnye, nagyjából ennyi, max. 10% az eltérés..
Az is abból fakad, hogy a 3770 100MHzel feljebb boostol ugye.

(#36870) joey04 válasza Speed® (#36869) üzenetére


joey04
titán

Köszi!

Egy 2600 ki tudna hajtani egy gtx 1060-at? Mert a 2400 biztos nem, már volt ilyen kártyám és nem volt a procival az igazi...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36871) Speed® válasza joey04 (#36870) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Említett értéken persze..amúgy a 2400 se túl lassú, ha felpiszkálod..+600MHz 4 szálon azért érezhető javulást hoz ezeknél is.

(#36872) joey04 válasza Speed® (#36871) üzenetére


joey04
titán

Rendben köszönöm, akkor figyelem b verziónak a 2600-at is majd. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36873) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Azt meg lehet oldani, hogy az egyik monitort az IGP-re kötöm, a másikat pedig rendesen a kártyába? nem akarok 1 kártyán 2 monitort, játék közben csökkentene az FPS-en tuti.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#36874) Speed® válasza holozis_HUN (#36873) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Meg lehet, de a Virtu nagyobb szívás alkalomadtán, mint a több megjelenítő miatti esetleges magasabb idle órajel a VGAn. ~Semmit nem lassít amúgy a 2. kijelző, ha nem fut rajta semmi, csak a kiterjesztett asztal maga.

(#36875) holozis_HUN válasza Speed® (#36874) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Játék közbeni full hd 60 fps youtube lassítaná azért, nem?

Milyen Virtu? Az egy program direkt erre a célra?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#36876) Speed® válasza holozis_HUN (#36875) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Játék közben YTt néznél? :) Egyébként attól függ, a proci dolgozik-e vele vagy besegít a lejátszásba a VGA is. Nyilván annyi erőforrással kevesebb marad.

Virtu kell ahhoz, hogy menjen az IGP+VGA kombó. Alaplapi oldalon BIOS támogatás + szoftver OS alatt.

[ Szerkesztve ]

(#36877) holozis_HUN válasza Speed® (#36876) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Jaja, van egy két olyan játék, ami közben lehetne. De nem is pont csak a youtube, bármi egyéb más. Bár ameddig nem lesz 2 monitorom nem tudom meg :D De az biztos, hogy 2 lesz.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#36878) bobalazs válasza Speed® (#36876) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Virtu akkor kell ha a dedikált videokártyát nem akarja használni megjelenítésre, ergo az integráltról menne a megjelenítés de úgy hogy a játék gyorsításhoz a dedikált videokártya gpuját használná.
Elég kacifántos, és nem is vált be, nem lett sikertörténet, a korlátozott játék támogatás, és a gyenge teljesítmény miatt.

Korábbi hsz.edben pedig jól írtad hogy esetleges órajelváltás előfordulhat több monitoros kijelzésnél, ha kettő vagy több kijelzőt dugna a dedikált vgara. Míg a volt R9 270em maxra tekerte a memória órajelet, a mostani Pascal meg se rezdül, se terhelésben se órajelben.

[ Szerkesztve ]

(#36879) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Mivel ennyire olcsó már a platform, érdemes beruházni rá? Van valami nagy hiányossága ami később fájni fog?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#36880) bobalazs válasza K1nG HuNp (#36879) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hiányossága nincs, viszont hiány az van bőven; alaplapokban. A cpuk még mennek ezerrel, elég szép a teljesítményük mai szemmel nézve, viszont jó minőségi alaplap már elég ritka. Garancia meg nem létező folyamat ennél a sorozatnál.

(#36881) K1nG HuNp válasza bobalazs (#36880) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Mi az ajánlott, legolcsóbb de minden szükséges dologgal rendelkező lap? Egyáltalán van ilyen? Egy sima kis asztali gépet akarok összerittyenteni 2500 vagy 2600al meg egy finom kis gtxel.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#36882) bobalazs válasza K1nG HuNp (#36881) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Magam nevében tudok beszélni, Z68am volt, és a +3-400 Mhz.-es turbó órajelek nagyot dobtak rajta.
Nem K-s procihoz nem tudom mit ajánlani, elvileg H61ből sok van, viszont a sata 3 hiánya engem bosszantana és előbb utóbb olyat vennék ami tudja. B75ök, Z77ek újabbak, jobb tudásuak mint a régi széria, és inkább azokat venném. ha a sata 3, usb 3 hiánya nem zavar, akkor persze választhatod a h61 és tsait.

(#36883) Speed® válasza bobalazs (#36878) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nyet. Virtu arra is jó, hogy több megjelenítő legyen, miközben nem kavar be a 3Dbe az IGP, de akár használható a Quicksync is a háttérben. Attól függ, I v. D módban megy-e. Anno szórakoztam vele trémárkokkal, de képhibák voltak, nem erőltettem. Irodai gépben viszont jól jött 3 monitorhoz..lehetne ez jó is..csak sajnos maga a lucid környezet egy kalap..

1155 alaplap..minimum P67B3, legyen USB3..SATA3/PCIe3 hiánya annyira nem érvágás, nem az az SSD lényege és VGAnak se számít különösebben, ha nem esik túlzásba az ember.

[ Szerkesztve ]

(#36884) holozis_HUN válasza Speed® (#36883) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Túlzás alatt mit értesz? Videó renderelés kártyával?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#36885) Speed® válasza holozis_HUN (#36884) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy..pl. 980/1060+ kategória..amiket már hátráltathat a sávszélesség.
Állítólag a DX12vel eljön annak is az igénye, hogy 3.0+ legyen a tempó :S
Hogy ebből mi valósul meg, nem tudom, egyelőre nincs nagy para emiatt.

(#36886) gtamate2 válasza Speed® (#36883) üzenetére


gtamate2
veterán

Én mostanában nagyon szemezgetek a procikkal, gondolkozok a 2400 cseréjén (ilyen árak láttán..) .
Tudom hogy nem túl acélos a jelenlegi lapom, tuningra nem épp az ideál (Asus P8Z68-V LX), szerinted mennyit tudna egy 2500k vagy 2600k ezzel a lappal?
A tápellátása tudom hogy nem a legacélosabb, hűtés sincs a vrm-eken. Esetleg az segítene ha tennék valami hűtést rájuk tuning szempontjából? Vagy ezzel a lappal inkább célozzak meg egy nonk 2500-2600-zat és azt húzzam ameddig lehet?

:R

*Sn0w

(#36887) Speed® válasza gtamate2 (#36886) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

4 fázis jut a procinak, 120W fölé csak topflow hűtővel mennék tartósan..abba beleférhet az említett 2600@4G, de akár egy értelmes 2500K is 4.5 körül. Én előbbit sasolnám, néha beesik 1-1 jóárasítva.

(#36888) gtamate2 válasza Speed® (#36887) üzenetére


gtamate2
veterán

Nehéz kérdés, mert renderelni is szoktam ott az i7 jobb lenne, viszont játékokban jellemzően inkább az i5 lenne a nyerőbb a magasabb órajel miatt.

A jelenlegi Gros Clockner Rev. B. maradna hűtőnek.

Akkor a lap nem olyan vészes mint gondoltam? A vrmre a ram süni kellene? Láttam korrekt áron az aprón, annyit megér a történet ha számít.

Ill. a ctg 450-nek ugye bírnia kellene? Maximum egy gtx 1060/rx 470 megy majd mellé a jövőben.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#36889) Speed® válasza gtamate2 (#36888) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Játék is van, aminek jól jön a HT..egy jó 2500K persze nem rosszabb.
Lapra nem sün kell, hanem + fázisok :) Amúgy ha szellőzik rendesen, nem kell félteni, de megvannak a határai, ennyi.
Tápod 350Wig bírja 12Von, VGAra jut ~200..

(#36890) gtamate2 válasza Speed® (#36889) üzenetére


gtamate2
veterán

Köszönöm :R

*Sn0w

(#36891) MasterDeeJay

Lehet már volt:

A turbó órajelét úgy tudom befolyásolja a hőmérséklet, ez gyakorlatban mit jelent? Ha 80-90 fokon megy akkor nem fog turbózni csak az alatt?
T case 69.1C fok a procimnál.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36892) bobalazs válasza MasterDeeJay (#36891) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt nem tudom honnan szedted, processzor turbóját nem befolyásolja a hőmérséklet, amíg határon belül van.
Ha túl forró, akkor throttlingol, vagyis leveszi az órajelet. .
A vgaknál van ez a hőmérséklet függő boost, pl. a Pascal kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

(#36893) MasterDeeJay válasza bobalazs (#36892) üzenetére

Az intel oldalán szerepel így:

Availability and frequency upside of Intel® Turbo Boost Technology 2.0 state depends upon a number of factors including, but not limited to, the following:

Type of workload
Number of active cores
Estimated current consumption
Estimated power consumption
Processor temperature

[link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36894) bobalazs válasza MasterDeeJay (#36893) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Körülbelül a sorrend is jó, a hőmérséklet a legkevésbé befolyásoló, ha a throttling hőmérséklet alatt maradsz aktíválódik a turbó. Alap beállításokkal ha a terhelés megkívánja, mindig aktiválódik a turbó boost, bár magonként eltérő lehet a boost frekvencia.

(#36896) Peace


Peace
nagyúr

Írtam már régebben, hogy nagyon szépen ment +fesz nélkül 4,4-en a 2500K-m, de BIOS elem csere után már rosszalkodik. Mindent beállítottam úgy, ahogy volt, de 10-ből 3 alkalomból nem tölt be a windows, hanem újraindul magától és onnantól már megy minden szépen. Fagyás, stabilitás probléma, bármi más hiba nem volt soha. Mi okozhatja ezt? Lehet, hogy ennyi év után már kéne neki kis plusz fesz? Vagy mire tudtok tippelni? Rettentő fura jelenség. :F

(#36897) F e Z o válasza Peace (#36896) üzenetére


F e Z o
veterán

+fesz nélkül auto feszültségen? Vagy Te állítottál be fixfeszt, pl 1,2V-ot?

H2O über alles!

(#36898) Peace válasza F e Z o (#36897) üzenetére


Peace
nagyúr

Fix volt mindig is. Vagyis azt hiszem -0,005 offset-en ment előtte pár évig, most pedig talán +0,005-n van.

Lehet hogy valami apró kis beállítás, amit nem veszek észre, de már mindent lezongoráztam. Az a baj, hogy amit mentettnek hittem profilt BIOS-on belül, az ugye tovaszállt az elem lemerülésénél. :W Az is lehet, hogy szimplán haldoklik szegény, áprilisban lesz 6 éves a masina......

[ Szerkesztve ]

(#36899) F e Z o válasza Peace (#36898) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha a szorzót felvetted 44-re, s nem manuálisan állítottál be feszültséget hozzá, akkor auto-n rendesen túlszefelte a procit a lap.

H2O über alles!

(#36900) Peace válasza F e Z o (#36899) üzenetére


Peace
nagyúr

Az tiszta, de nem volt auto-n. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.