Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22401) ExtremeClock válasza #19617792 (#22400) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Turbót meg a Bclk-t ne keverjük.

(#22402) #19617792 válasza ExtremeClock (#22401) üzenetére


#19617792
törölt tag

nincs keverve (csak rázva. :DDD), szépen, Turbo machinálással, sőt, Turbot kikerülve, mert amint magam állítom a Turbo letilt.

(#22403) Speed® válasza ExtremeClock (#22401) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem keveri...alap szorzó +4et enged a lap, onnantól meg jön a Turbo.

atesss
Nem mértem, illl. nem tudom mérni újabbal a 860at, azért dobtam be a régi mérést, hogy lásd az arányt, támogatott és nem támogatott utasításkészlet esetén. Egyébként 2600Kval mérve is ugyanaz friss AIDA alatt..tuningról már kaptál képet. Nem lehet összevetni a régi procikkal..de miért ennyire fontos ez?

[ Szerkesztve ]

(#22404) csucsbicep válasza ExtremeClock (#22399) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hosszabb távra veszek lapot. Később befigyelhet bármikor egy K-s proci.

F_Zolee: Köszi, de ezt a hűtőt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#22405) haddent válasza csucsbicep (#22404) üzenetére


haddent
addikt

Minnél több és nagyobb hőcső annál jobb :D Ha lesz K proci és komoly tuning akkor Sztem árban min. 10ezernél kezdődnek a dolgok

[ Szerkesztve ]

(#22406) ExtremeClock válasza haddent (#22405) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Sugárzik a szakmai értelem a hsz-id ből :DDD

(#22407) csucsbicep válasza haddent (#22405) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Freezer 13Pro-m van jelenleg, de nem tudom, hogy érdemes megtartanom vagy elég hozzá egy olcsóbb is.

(#22408) ExtremeClock: Gyárival azért nem szórakozok. De szerintem marad a Freezer.

[ Szerkesztve ]

(#22408) ExtremeClock válasza csucsbicep (#22407) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Bőven sok rá. Egy Freezer 7Pr-val is ellennél. De a gyári sem hangos.

[ Szerkesztve ]

(#22409) #19617792 válasza Speed® (#22403) üzenetére


#19617792
törölt tag

jaja, nálam +5 amit enged, +6-7 esetében már csak 2-3 mag esetén megy fel. :'(

(#22410) haddent válasza ExtremeClock (#22406) üzenetére


haddent
addikt

csucsbicep: ha már van akkor ne add lejjebb! De persze ha nem K -s lesz akkor valóban "sok" rá..

ExtremeClock: Igen? Na király! Akkor legalább nem mókolok olyanokat mint #22401
Egyébként jó a cseppet sem rejtetten "kioktató" okoskodó és lenéző stílusod is :R :R

[ Szerkesztve ]

(#22411) rayoliviero válasza rayoliviero (#22390) üzenetére


rayoliviero
veterán

Erre valaki? :B

(#22412) katt777 válasza boogie84 (#22241) üzenetére


katt777
félisten

Az i5 is tud, Aida jelzi a "felhasznált dinamikus memória" címszó alatt.

haddent: Én az adatlapodat néztem, úgy véltem, hogy az új lapod van ott, nem a régi. A több fázis miatt éppen, hogy magasabb fesszel stabil a proci, csak vsz. a lap jelzi rosszul, vagy a progi nem ismeri fel, amivel méred. Ha ASRock progi jelzi, akkor a lap a hunyó. Havernál Z68 Pro 3 van, és a kevesebb fázis miatt mindenhez "papíron" is több kraft kell neki, mint az én 16 fázisos lapomban.

A Giga attól függetlenül nem arról ismert, hogy pontosan mérne.

Offset-tel többet kell megadnod, mivel akkor lemegy a fesz "idle", tehát nem mérvadó, hogy "manual" mit állítottál be. Ki kell tapasztalnod, hogy milyen LLC-t kell használni milyen fesszel, hogy jó legyen, kukkants rá a táblázataimra irányadó célzattal.

gainwardgs: 1GB RAM-mal teszteltél, az minden, csak nem bizonyíték! :P

Pietrosz: A LinX egyértelmű eredményt ad, de az a terhelt állapotra vonatkozik. Hogy ki milyen eredményt ér el, az egyrészt a hardvertől függ, másrészt meg a tesztelő tudásától. Láttam én olyan eredményeket, amelyekre az én hardverem képtelen, pedig már a legapróbb részletekig kiismertem.

kovy29: Én mondtam, hogy egy rendes LinX teszt mellett nem marad használható a gép, ezért ez a módszer semmire nem jó. :U

Viktor77: Mint említettem, akkor meg nem sokat ér a teszt. Nem gondolod, hogy egy egyszerű vinyó teszt sokkal célszerűbb lenne, mint így megbonyolítani a dolgot? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22413) katt777 válasza rayoliviero (#22411) üzenetére


katt777
félisten

Azért van kikapcsolva bizonyos beállításoknál, mert ott nincs szükség rá, ahol meg auto, ott igen. Úgy teszteltem ki a beállításokat, hogy a lehető legminimálisabb fogyasztással legyenek stabilak. Tehát, ha X tuningot akar az ember, először extra feszt ad a procinak, hogy a minimum ne emelkedjen (energia-takarékosság). Magasabb tuningnál a belső OV már nem elég, emelni kell az alap feszt, ekkor viszont könnyen lehetséges, hogy fölösleges az extra fesz, míg egy még erősebb tuninggal megint elég lehet az OV, és így tovább. De hogy mit tud konkrétan a te lapod és procid, csak te tudod tesztelni.

ASRock lapomnál is Level X VDroop volt (nyugodtan keress rá, többször leírtuk már a topicban), elméletileg minél magasabb szintű, annál jobban takarékoskodik az árammal a lap. Aki tehát Level 0-n használja, v. más alacsony szinten, az nem igazán lőtte be a gépet, csak a tuningra ment rá.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22414) Viktor77 válasza katt777 (#22412) üzenetére


Viktor77
titán

Tényleg, most hogy mondod, atombonyolult 2-3 tesztprogit lekapni, és elindítani őket egymás mellett!

Bocs, ha kinéztem a kérdezőből, hogy megbírkozik a feladattal.

A következő lépcső a vinyó teszt lett volna, ahogy azóta voltak is hsz-ek a témában.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22415) katt777 válasza Viktor77 (#22414) üzenetére


katt777
félisten

Bonyolultabb, mint egy vinyóteszt, erre értettem (különös tekintettel az elpazarolt időre). Gondoltam, érthető voltam. :U Főleg, hogy eleve a vinyóra gyanakodtatok. Amúgy még mindig fölöslegesnek tartok olyan tesztprogramokat futtatni egymás mellett alacsony terheléssel, amelyek arra készültek, hogy magas terheléssel, egyedül izzasszák meg a rendszert, de ez már csak egyéni preferencia kérdése.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22416) rayoliviero válasza katt777 (#22413) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz a választ.

43-as szorzónál 1, 25 V-ra van állítva a CPU maghőmérséklet.
Ami még nem világos, hogy a CPU Vid (ami azt sem tudom micsoda): 1,2410-1,3961 V között ugrál attól függően, hogy alapon vagy tesztelve megy Win alatt.
Ennek ilyen feszültség között kell ugrálnia, ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#22418) haddent válasza katt777 (#22412) üzenetére


haddent
addikt

Koszonom szepen! Es az Asrockosek miert tiltottak le az LLC t ha a CPU ratio manualon van?

(#22419) Pietrosz válasza katt777 (#22412) üzenetére


Pietrosz
addikt

Lóf@szt.
kb ennyi a véleményem.

(#22420) gallus


gallus
aktív tag

Jó reggelt mindenkinek!

Nézem az edzést, de közben írok egyet, mert már nagyon esedékes a dolog.
AMD-m volt világ életemben, de nem régen vettem egy i3-at 1156-ot, intel G2 ssd-vel, hát gondolhatjátok... :D
A gyereknek brazos van, de egy picit kevés a proci ereje, egyébként nagyon fain kis rendszer.
Le akarom cserélni, de nem tudom mire.
1155-ös Itx lap + 2100 proci elég drága. Alternatívája lenne a G840 G850 ami 10e-rel olcsóbb, viszont nem támogatja Intel Clear Video HD illetve a Intel Quick Sync Video
technológiákat.
Net, HD filmek, meg a játékok: MU, CS, SIMS, meg persze az online játékok.
Igazán a kérdésem az, hogy a két nem támogatott sz@r miatt, ami pont a HD lejátszást támogatja többek között szabad-e venni, mert bármennyivel lehet olcsóbb ha nem jó.
A G620 azért már nem jön számításba. :)

1156-os Itx lap + i3?
Ezzel nekem nincs bajom. Árban ugyan ott van mint a 1155-ös G840-50.

Szívesen veszek minden segítséget. Tapasztalatot, véleményt.
Killa Hogy megy a G-s procikon?

Bocs, hogy kicsit bőbeszédű voltam. :B

(#22421) Speed® válasza gallus (#22420) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezek a procik már izomból is lejátsszák a komolyabb 1080pket szerintem.
A CVHD csak egy képjavító eljárás, QS meg konvertáláshoz kellene ugye..
Szóval nyugodtan vehetsz kisebb Sandyt is, a Brazos után ég és föld lesz.

(#22422) gallus válasza Speed® (#22421) üzenetére


gallus
aktív tag

Köszi, ezek jó hírek.
A mai világban viszont már elvárnám, hogy ne a processzor dolgozzon ha hd filmet nézek. :)
A G620-al is próbálkozhatok? 1066-Mhz memória támogatása van csak.

A 1156-nak azért előnye a tuning.Meg a HT. Nekem újdonság, és nagyon tetszik, még akkor is ha bőven elég a két mag.
Nem akarok Itx-et húzni, de ro@hadjanak meg, ahogy elbántak a 1155-el.
Jó érzés, hogy ha akarom nem 3,2GHz, hanem 4,2 ;]

Csökkenteni lehet a Sandy órajelét? /Antituning/

Várom mások véleményét is.
Szép napot mindenkinek!

(#22423) katt777 válasza rayoliviero (#22416) üzenetére


katt777
félisten

CPU maghőmérséklet 1.25V? :F
Vid terheléstől függően változik, nem kell különösebben törődni vele.

haddent: Szorzónál? :F Az érdekes. Nem lehet, hogy a manual beállítással minden mást is kézzel kell beállítani? Nem jelennek meg újabb beállítási lehetőségek? ASUS-nál csak LLC-t manual-ra állítva jelenik meg pl. az LLC kézi vezérlésű beállítása, ami azért logikusabb, mint pusztán a szorzót állítva. Nincs újabb bios-od? Mert ha tényleg nem lehet X manual-lal LLC-t állítani máshol sem, akkor nagyon kiforratlan, és vsz. ezért kapcsolja le. Egyébként X58 után elég nagyot néztem, hogy az ASRock mennyire elhanyagolta a SB lapokat, talán túl nagy konkurens lett a nagy tesónak? :U Egyre inkább látom, mennyire megérte az a +5K, amennyivel a mostani lapom többe került a Z68 Pro 3-nál.

Pietrosz: Igazi hozzáértő megállapítás. :P Talán meg kéne tanulnod, mi mire való, és mivel mit lehet (érdemes) tesztelni, de inkább fröcsögj. ;) (Bár kétlem, hogy az segítene.)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22424) XaraX válasza gallus (#22422) üzenetére


XaraX
addikt

G630, 1080P, Blu-ray, Igp-vel.

(#22425) rayoliviero válasza katt777 (#22423) üzenetére


rayoliviero
veterán

CPU magfeszültséget akartam írni, bocs. :D

VDroop: level 7-esen van és Linx alatt a CPU magfeszültség nem nő, hanem csökken. Nem éppen, hogy terhelésnél kellene nőnie? :F Mondjuk 1,208 alapon, ha nem fut semmi a Windowsban. De ha elindítom a Linx-et, akkor lemegy 1,176-ra.

(#22426) N_A_S válasza katt777 (#22412) üzenetére


N_A_S
veterán

Logout blogomba találsz egy videót amin szemléltetni próbálom mennyire tartja stabilan a feszt a Giga, ajánlom!

atesss
Sorry de tegnap kicsit elcsúsztam az éjszakában :B Ma pótlom az ígért teszteket!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#22427) N_A_S válasza rayoliviero (#22425) üzenetére


N_A_S
veterán

Minél alacsonyabb az LLC annál stabilabban tartja a feszt terhelés alatt. Persze ez nem teljesen igaz, alaplap / gyártó függő is, van hogy nagyon alacsony LLC-nél terhelés alatt nem lefelé hanem fölfelé jelentkezik a Droop.

https://tinyurl.com/phnas

(#22428) gallus válasza XaraX (#22424) üzenetére


gallus
aktív tag

Remek, ez meggyőző.
Köszi. :R

Az a baj, hogy haragszom a 1155-re.
Ez a proci is 1066-os ramokat támogat. Azért nem nagy elvárás az 1333 :W
Egyébként meg így is elég bőven a teljesítménye, de mégis a k életbe

[ Szerkesztve ]

(#22429) ExtremeClock válasza gallus (#22422) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

G620 nem éri meg. G530 igen.

(#22430) haddent válasza katt777 (#22423) üzenetére


haddent
addikt

Na szóval akkor hogy tisztázzuk, mert most vagy te értettél félre engem, vagy én értem most félre a te válaszod amit nem értettél félre :DDD :DDD :DD :DD

OC -nál, azaz amikor a CPU ratiot állítom kézzel (vagy akár az előre beprogramozott 4 fokozatot), akkor eltűnik az LLC állíthatóság, ami egyébként 5 szintes. Sajnos nem bug, próbáltam kijátszani, meghülyíteni az UEFI -t, frissítettem a bétára, vissza régebbire stb... Semmi... Aztán gugliztam egy kicsit, és találtam egy külföldi fórumot, sokan sírtak ezért, és egy emberke írt is az Asrock -nak, hogy ezmiez? A válasz az volt, hogy az Asrock szerint veszélyes LLC -t állígatni OC -nál, ezért kiszedték. Hát legalább nem csak egy véletlen hülyeség miatt :DDD
Egyébként ilyen mélységekben én nem látom át a működést, én hiszek az Asrocknak, eddig senkit nem hagyott cserben (ismerőseim közül).

(#22431) XaraX válasza gallus (#22428) üzenetére


XaraX
addikt

"Ez a proci is 1066-os ramokat támogat."
Lapfüggő, gondolom.
[link]

(#22432) atesss válasza Speed® (#22421) üzenetére


atesss
addikt

Már több helyen is ezt olvasom.
De Abu85 több PH hírben is írta, hogy már pedig ez komoly probléma, és nem támogatják az i3 alatti SB-ek a hardveres HD gyorsítást.
Őt pedig azért elég komoly szaktekintélynek mondanám.
De most már több helyről hallom a cáfolatot, vagyis elkezdtem kételkedni benne.
(Próbáltam privátot is írni neki, de még nem válaszolt.)

Az izomból való lejátszás egy 2011-es VGA-nál (mindegy hogy az épp a prociban van-e vagy sem) nekem nem felel meg !

#22424 XaraX
Ki tudnád próbálni több anyaggal is ?
Pl. a PH tesztekben is használt tesztvideókkal.

[ Szerkesztve ]

(#22433) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

De támogatják.

De ennek itt a helye[link] :R

(#22434) XaraX válasza atesss (#22432) üzenetére


XaraX
addikt

Persze.
Mire gondolsz pontosan?

(#22435) gallus válasza ExtremeClock (#22429) üzenetére


gallus
aktív tag

Megnézem, csak keresni kell.
Itt nincs, akkor hol keressem?
Csak költői kérdés volt. :))

(#22436) atesss válasza ExtremeClock (#22433) üzenetére


atesss
addikt

Hopsz, nem is tudtam hogy van ilyen topic is.
Akkor átmegyünk oda.

XaraX
A PH videó tesztcsomagja, itt található: [link]
De akkor a másik topicba írd meg légyszi.

[ Szerkesztve ]

(#22437) katt777 válasza rayoliviero (#22425) üzenetére


katt777
félisten

Érdekes viselkedés, bár szó szerint érthető, csak annak semmi értelme, hogy terhelés alatt vegye vissza a feszt. Ez esetben tedd 0-ra. Mondjuk offset beállítással lenne igazán értelme megnézni, mert a fix CPU-feszedből nyilvánvalóan nem azon vagy.

N_A_S: Hiába ajánlod, még mindig mobilnetem van. Egyébként nem a stabilitásról volt szó, hanem arról, hogy NEM a beállított feszeket adja meg a lap, ezért fordulhat elő, hogy látszólag alacsonyabb fesszel ugyanakkora melegedést tapasztal az ember, mint egy más, pontosabban "lövő" lappal.

Fölfelé nem lehet VDroop!!! :Y Az egyszerű túlfeszelés. Némelyik (nyilván nem minőségi) lapnál alkalmazzák biztonsági megoldásként.

haddent: Akkor jól tippeltem (és nem értettelek félre), tényleg gázos a lap. X58-nál nem voltak ilyen problémák. Tehát nem az LLC veszélyes, hanem a hardver, amivel az ASRock dolgozik. :((( A supportjuk viszont az én ismerőseim szerint is példamutató, havernak pl. legutóbb az IGP "nem válaszolt, helyreállt" hibájára rögtön küldték a megoldást, hogy mennyi feszt kell emelni. Ja, ez csak +1 érv arra, hogy SB fronton az ASRock sajna nem áll a helyzet magaslatán, hiszen ilyen hibák nem jöhetnének elő egyetlen, bármilyen fapados lappal sem.

Sztem, ha meg tudod oldani, cserélj egy olyan lapra, mint az enyém (én el nem adom még pár évig :DDD ), ezzel egyrészt remekül tuningolhatsz, másrészt a takarékossága is kiváló, és csak minimálisan drágább. Harmadrészt meg sokkal könnyebben segítek, mint beállítási lehetőségek híján. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22438) Pietrosz válasza katt777 (#22423) üzenetére


Pietrosz
addikt

Látom nem sikerül felfogni, hogy nekem teljesen stabil a gépem sokakkal ellentétben, tehát valószínűleg tudom mire való. De amíg szinte minden nap beír ide valaki, aki nem érti miért fagy a gépe, hiszen a linx meg simán lement 20 kört, addig számomra egy megbízhatatlan progi marad, mivel hamis stabilitás érzetet ad. Azt is leírtam nem egyszer, hogy lehet az idle feszt emelni llc változtatásával, le lettem ugatva, talán pont te írtál valami szokásos baromságot rá.

(#22439) #19617792 válasza Pietrosz (#22438) üzenetére


#19617792
törölt tag

hagyd, ha valami nem úgy van, ahogy ő mondja, akkor az nincs is... egyébként pont egyetértek. LinX nekem is 3-4 óra teszttel azt mondta régen, hogy minden jó, aztán egy kis virtual pc-zés és hopp, fagyott is... vagy CoD4 közben egy kövér BSoD, és nem VGA miatt. vagy nemrég, LinX mondta: minden jó, memtest mondta: minden jó, erre 5 perc múlva fagyott a gép, memóriahibára utalva. pedig a LinX is elfogyaszt némi RAM-ot közben.

[ Szerkesztve ]

(#22440) N_A_S válasza katt777 (#22437) üzenetére


N_A_S
veterán

jólvan. biztos igazad van (mint mindig). a videon ott van rajta van a multimeter meg az easytune megnyitva hogy lásd mennyi van beállítva biosba. 1.48V-ról 1.47V-re droopol multimeter szerint, AIDA szerint pedig 1.452V

mod:
de 1.4V alatt megint másképp viselkedik a lap, 1.35V körül asszem felülfeszelt, ugyanolyan LLC mellett

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#22441) rayoliviero válasza #19617792 (#22439) üzenetére


rayoliviero
veterán

Akkor mivel lehet letesztelni a rendszert, ami megbízható? :F

(#22442) N_A_S válasza rayoliviero (#22441) üzenetére


N_A_S
veterán

10-20 kör LINX, utána játék (vagy amire használod a gépet), lehetőleg multi mert az jobban terheli a procit (többet kell számolni, mint single-nél), pl Crysis 1 / 2 / BFBC2 / BF3

https://tinyurl.com/phnas

(#22443) rayoliviero válasza N_A_S (#22442) üzenetére


rayoliviero
veterán

15 kör Linx már lement hiba nélkül (1,20 CPU magfeszültség, szorzó 41).
CPU hőfok max. 70 volt. Most jön a BF3.

Csak kíváncsiságból mi az a hőfok, ami károsítja a CPU-t? 85 fokot írt valaki, hogy fölé nem szabad menni. De ez csak tesztekre érvényes vagy örökké is mehetne akár annyin? Hosszú távon hány fokot bír a CPU, ha örökké megy a gép?

(#22444) N_A_S


N_A_S
veterán

i7 2700K HT @ 5.4GHz CPU AES 496831

Gazsi00
A throttling az 98 fok után kezdődik, tehát elméletileg eddig, de gyakorlatilag én is kb a 85fokot határoznám meg, ha lehet ezt ne lépje át LINXelve se a proci. Én a 2700K-val most kivételt tettem, és kicsit még 90 fok fölé is mentem LINXnél 2000RPM-es venti fordulattal, na most ez BF3 alatt 1000RPM mellett max 70fok :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#22445) N_A_S válasza N_A_S (#22444) üzenetére


N_A_S
veterán

És egy HT off eredmény:
i7 2700K @ 5.4GHz CPU AES 515614

https://tinyurl.com/phnas

(#22446) haddent válasza N_A_S (#22445) üzenetére


haddent
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy lesznek itt az Ivy Bridge kapcsán 7GHz eredmények is, de 6GHz biztos ;]

(#22447) N_A_S válasza haddent (#22446) üzenetére


N_A_S
veterán

LN2-vel biztos megoldják majd, a különbség annyi hogy az majd lesz, ez meg most van, és ez egy sima léghűtő ;] Nem lesz ám akkora durranás az Ivy szerintem, de majd meglátjuk, ne legyen igazam.. ;)

https://tinyurl.com/phnas

(#22448) rayoliviero válasza N_A_S (#22444) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem és játék közben hogyan lehet lemérni a hőfokot?

(#22449) katt777 válasza Pietrosz (#22438) üzenetére


katt777
félisten

Ez rendben is lenne, ha nem azt írnád folyton, hogy a LinX nem jó a stabilitás tesztelésére, amihez persze folyton hozzá kell tennem, hogy ez önmagában így nem igaz. A LinX nem adhat hamis stabilitás-érzetet, HA az ember tudja, hogy azzal csak a terhelt állapotot teszteli. Ha meg valaki (mint nemrég linkelték) pl. 1GB RAM-ra állítja be, akkor főleg értelmetlen a programot szidni, hogy lefut, mégsem stabil a rendszer.

Sosem ugattam le senkit, és baromságot sem írtam, sokkal inkább jeleztem a tesztek alatt tapasztaltakat. Ha valaki nem érti meg, amit írok, az nem engem minősít, és nem is az én problémám. :R

EarL 007: Szövegértés nálad is 1-es. :P

N_A_S: No de éppen erről beszéltem a GB esetében. :U Sem az ASRock, sem az ASUS lapjaimnál nem tapasztaltam ilyet, de itt elismerem, hogy az eléggé Vdroop-os GB P35-DS3-am is következetes volt az alul feszelésben.

Gazsi00: Akkor most szólok, hogy a LinX tesztet maximális RAM/CPU terheléssel illik futtatni (legalább 20 kört, de inkább 30-at), hogy legalább terhelt állapotban megfelelően tesztelje a stabilitást. Üresben probléma az offset móddal lehet, ezt másképp nem tudod tesztelni, minthogy egyszerűen használod a gépet (net, szövegszerkesztés, egyszerűbb dolgok), aztán dob-e valami hibát (pl. Explorer újraindul, durvább esetben kék halál), vagy nem. Egyébként, ha legalább 20 kör LinX-stabil beállításra rádobsz némi feszt biosban (1-2 lépcsőnyit), akkor nagy valószínűséggel már rendben lesz a rendszer.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22450) N_A_S válasza N_A_S (#22445) üzenetére


N_A_S
veterán

Érdekes, ehhez képest meg 5G-n valamit hozott a HT. valszeg az előbbi 5.4-es eredményemnél kevés volt a fesz a procinak

HT off 432786

HT on 434958

(#22448) Gazsi00
Elég ha nyitsz játék előtt egy monitorozó progit, ami loggolja a max hőmérsékletet pl: AIDA, Realtemp, HWInfo

Ha gém közbe is akarod látni akkor az AIDA-t kell kombinálni a Rivatunerrel (vagy MSI Afterburnerrel)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.