Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) nikola tesla


nikola tesla
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy másnak egyértelmű a válasz, de sokat böngésztem az internetet és nem találtam hasonló felvetést. Ha jól tudom 2 éves magyarországi garancia csak a 2 GB-os Omniákra van, a 8 gigásakhoz csak 1 éves EU-s "bolti" garancia jár. 16 gigást itthon pedig sehol sem árulnak. VAJON MIÉRT NEM?!

Szóval 2 gigásat mindenhol kapni, akár részletfizetéssel is. Szeretném a részletfizetési lehetőséget és a hosszabb, hazai garanciát is kihasználni, de nem akarok lemondani a teljesítményről sem.

Kérdésem tehát a következő: ha veszek egy 2 GB-os belső memóriás Omniát és azt bővítem microSDHC kártyával (max. +32 GB), akkor ugyanazt a teljesítményt várhatom-e a telómtól, mintha 8 vagy 16 gigás belső memóriával rendelkezne? Egyáltalán, a belső és a bővített memóriát ugyanolyan módon fogja tudni majd használni a telefon (pl. szoftverek telepítése...)

Bocs, ha triviális a válasz, de sehol nem találtam ezzel kapcsolatban egyértelmű leírást!

(#5002) Napfénysüti válasza nikola tesla (#5001) üzenetére

Szerintem nincs 2 éves gyári garancia. Nézd meg a Samsung oldalát csak 1 évet vállal telefonokra. :U

Kérdésedre válaszolva függhet a kártya sebességétől (cls 2,4,6) illetve azért szerintem a beépített memória némileg gyorsabb de ezt csak tippelem. Bár nem hinném hogy az átlag felhasználásban egetrengető különbség lenne.

Més que un club!

(#5003) nyikszi válasza nikola tesla (#5001) üzenetére


nyikszi
őstag

Épp tegnap néztem, egy class4-es kingston 8GB-os memória lassabb volt mint a belső, de ha kell letesztelem rendesen. Csak az átviteli sebességet néztem, hogy olyan 1450kB volt a belsőnél és 1100 kB a memória kártyánál. Ez olyan 100 megás fájl volt.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5004) nyikszi válasza Valcsi (#4968) üzenetére


nyikszi
őstag

Bocs, ott valóban a mobile device center kell, de látom megoldódott.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5005) runner 125 válasza nikola tesla (#5001) üzenetére


runner 125
nagyúr

A hivatalos Samsung gari telefonoknál 1 év. A 2 évesdi amolyan osztott gari, egyet a gyártó + 1-et a szolgáltató ad. Legalábbis én így tudom.

Mellesleg a 2gb-s Omnia nem belső memóriás, egy 2gb-s MicroSD van beletolva.
Nyilván az meg cserélhető..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5006) animoo válasza Napfénysüti (#5002) üzenetére


animoo
senior tag

Szerintem nincs nagy sebességbeli különbség. Az enyém 8gigás,d e van benne 8gigás kártya is, és inkább arra mentek mindent, esetleg progikat telepítek a My Storage-ra, egyébként romfrissítéskor, HR-kor úgyis elszáll a tartalma (tudom, ki lehet kerülni, de akkor tiszta a lap, ha ott nem marad cucc, főleg program-maradványok).

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#5007) fairi válasza DennisX (#4983) üzenetére


fairi
addikt

nodata letilt mindent,egyáltalán nem engedi h a gprs/edsge/umts/hsdp-re csatlakozzon!
netezezésre csak awifi jöhet szóba...
ha minden opciót disablera állítasz...

akinek nincs mobilnetje annak kötelező,de akinek van annak is jól jöhet a kis progi ha külföldre megy...

[ Szerkesztve ]

(#5008) fairi válasza mbalazs81 (#4998) üzenetére


fairi
addikt

lényegtelen,ha nem tetszik,lassúnak tartod majd lecseréled..

(#5009) animoo válasza runner 125 (#5005) üzenetére


animoo
senior tag

Tényleg? Nemár...

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#5010) Napfénysüti válasza runner 125 (#5005) üzenetére

Nem belső memóriás?? :F Szerintem ez nem így van. Nekem is 2 GB-os van mégis tehetek még a microSD slotba kártyát(most egy 8Gb-os van benne) és mellette ott figyel a 2Gb ROM.

Més que un club!

(#5011) runner 125 válasza Napfénysüti (#5010) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eh, utána kell nézni akkor, de nekem fullra úgy rémlik, h ami nálam volt T-s O II csak 512mb ROM volt benne, és külön volt a 2gb-s MicroSD.
De nézd csak ezt. Google első találat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5012) kigyi_23 válasza runner 125 (#5011) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ide az van írva, hogy 2GB belső memória (tárhely).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#5013) kosturica válasza Napfénysüti (#5000) üzenetére


kosturica
őstag

Még nem tettem fel, valószínű a hétvégén feltolom.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5014) kosturica


kosturica
őstag

Szerintem a program memória (256 MB), a Fő tárhely (512 MB) és a belső memória (2GB) nem keverendő össze. Az 3 különböző dolog! És ehhez jön még a külön memóriakártya (X MB):K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5015) animoo válasza Napfénysüti (#5010) üzenetére


animoo
senior tag

Na azért... Engem mondjuk az se érdekelne, ha nem lenne belső tárhely. A kártya nagyobb biztonságot ad.

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#5016) kosturica


kosturica
őstag

Feltettem Rapid romját! Nagyszerűen néz ki, ami progikat kiszedett belőle, azt én sem használnám, tehát megfelel nekem. Egyelőre telepítgetek. :)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5017) Napfénysüti válasza runner 125 (#5011) üzenetére

Tessék itt nézd:Omnia2
A másodlagos ROM a beépített tárhely. ;)

Ezt az oldalt amúgy is javaslom elég korrekt a készülékek technikai specifikációja. :K

Més que un club!

(#5018) Napfénysüti

Ebben nem tud valaki segíteni? 4920

Illetve ki az aki a gyári tokot használja az O2-höz?

Més que un club!

(#5019) mbalazs81


mbalazs81
csendes tag

Sziasztok! Valaki találkozott már olyan hibával, hogy a hátsó hangszóró egyszer csak elnémult teljesen?

(#5020) caverman


caverman
csendes tag

Tud valaki beszerzési forrást erre vagy ehhez hasonlóra a közelben?

[link]

Z.

(#5021) kosturica válasza caverman (#5020) üzenetére


kosturica
őstag

Nem írtad meg, hogy melyik utcában laksz! :DDD Hong-Kong-ban (ebay) találsz ilyet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5022) nyikszi válasza mbalazs81 (#5019) üzenetére


nyikszi
őstag

Aha, amikor lenémítottam :D Félretéve a viccet, próbálj softresetet, ha nem megy akkor hardresetet. Ha ezután se megy, akkor vidd vissza.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5023) CyberSoma válasza nikola tesla (#5001) üzenetére


CyberSoma
tag

Én is gondolkodom, hogy lecserélem az i900 Omniámat, de most láttam én is, hogy csak 2 Gb memória van a T-s ben. :( Ez azért jelentős visszalépés, mégha bővíthető SD kártyával, akkor is. A 3D gyorsítás működik benne? Pl. a Mobile Shell megy rendesen 3D -ben? Gondolok itt az SMS olvasásra, vagy a forgatható menüre...lehet, hogy nem érdemes lecserélni? Lehet, hogy HTC HD2 lesz belőle.....

(#5024) nyikszi válasza CyberSoma (#5023) üzenetére


nyikszi
őstag

Mit értesz rendesen? Szerintem igen, de ez egyén függő, kinek mi felel meg. Az i900-ban mennyi a belső memória? Látom, 8GB, szép.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5025) kosturica válasza CyberSoma (#5023) üzenetére


kosturica
őstag

Szerintem jól megy a shell, bár én nem nagyon szeretem. A 3D gyorsítás működik benne. Szerintem az i8000 állati jó kis PDA, ezért vettük mindannyian itt. Írod, hogy a T-nél csak 2GB-os van csak, ez így igaz, meg hogy ez neked visszalépés lenne. Lehet, hogy neked mégis a HTC HD2-őt kéne megvenned (igaz, hogy abban még az a 2GB sincs benne!), az tuti előrelépés lenne. Majd írd már meg, hogy mennyi a T- mobilnál, vagy más szolgáltatónál, kíváncsi lennék. :DDD

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5026) Napfénysüti válasza kosturica (#5025) üzenetére

Nálam ha bekapcsolom a 3D gyorsítást a MS-ben akkor szaggat durván a Caroussel. :F

Més que un club!

(#5027) kosturica válasza Napfénysüti (#5026) üzenetére


kosturica
őstag

Mi a fenétől, és mi az a Caroussel?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5028) Napfénysüti válasza kosturica (#5027) üzenetére

Carussel az a forgó nézet a bal alsó ikonnal indítható. Nem tudom mért nem jó a 3D támogatás ha kikapcsolom akkor száguld. :K

Més que un club!

(#5029) kosturica válasza Napfénysüti (#5028) üzenetére


kosturica
őstag

Ja értem. Én éppen csak kipróbáltam a funkcióit annak idején és mivel nem tetszett, szinte azonnal megváltam tőle. Hátha tudja valaki ennek az okát is...

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5030) A_ScHuLcZ válasza Zsocy155 (#4972) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ez csak a 2gigás verzió, én a 8asra pályázom és arra gyűjtögetem a pénzemet, hó elején jön a fizu, akkor kb meglesz annyi. Meg is nézem 8as hol kapható a legolcsóbban!

mod: 92870Ft :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5031) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Nyugtassatok meg, hogy nem fogok pórul járni egy windows mobillal és a tapiscreen-nel egy normál billentyűs symbian 9.3 után... :D (egyik fajta sem volt még sosem)

Már csak azért, mert tegnap elolvastam az Omnia2 és az Omnia Pro tesztjét is itt mobilarénán, és hát az író nagyon nem volt elégedett a fent említett oprendszerrel, illetve a samsung megoldásával, amit varázsoltak rá, még engem is megingatott. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5032) fairi válasza A_ScHuLcZ (#5030) üzenetére


fairi
addikt

van enél olcsóbb is
http://fortunagsm.hu/product_info.php?products_id=3860
nincs írva mekkora a belső memória,érdemes megkérdezni...

(#5033) fairi válasza A_ScHuLcZ (#5031) üzenetére


fairi
addikt

annyira nem kel komolyan venni,az még a winmo 6.1-gyel készítették ráadásul az korai szériák...
Azóta sokat javult gép,sok jó rom elérhető,ha kicsit bütykölsz jó kis telóvá varázsolhatod...
de mivel az igényeid elvárásaidat nem tudjuk semmit nem állíthatunk biztosra...

(#5034) A_ScHuLcZ válasza fairi (#5033) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Azóta csak 1 előrelépés történt 6.5-re, mert ugye 6.5.3 még nincs hivatalosan a gépre.

Mivel symbianon kívül más oprendszerrel még nem volt dolgom, így a sötétben tapogatózom. Annyit tudok, hogy szifont nem akarok, az android pedig igen ígéretesnek tűnik, valamint a HTC oldotta meg legjobban a winmo használatát a Sense felülettel, az zsír lett nagyon.

Ezekből kell eldöntenem, hogy milyet is akarok :D
Eddig az omnia2 volt a nagyonszimpi, de a teszt olvasása után elgondolkodtam, hogy vajon tényleg erőltetnem kellene-e ezt a winmo-t, ha ennyire elégedetlenkednek vele a tesztelők is..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5035) nyikszi válasza A_ScHuLcZ (#5031) üzenetére


nyikszi
őstag

Elolvastam. Nem tudom mi a baj az oprendszerrel, sima windows, de aki akar ne használjon windowst, hanem linuxot a gépén, a pda-n meg symbiant. Mert mindenki szidja a win-t, de mégis mindenki használja. A samsung megoldását pedig le lehet cserélni. Én az MS-t tettem fel és azt használom, egy picit szokni kell, de például HR után egyből azt tettem fel, mert hiányzott.
Program van dögivel, aki nem talál valamit, akkor az nem is kereste igazán. Egyik barátomnak symbianos nokiája van és állandóan szidja. Hmmm... én nem szidom az O2-t, hanem használom. Olvasgatom a fórumokat és az ötlet ha tetszik megvalósítom, felteszem, megbütykölöm stb... így lett egy nagyon jó, használható pda-m;)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5036) szijartg válasza Napfénysüti (#5026) üzenetére


szijartg
senior tag

állítsd a procit maxra. akkor nem fog szaggatni.

(#5037) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok.
Egy bagy kérdésem lenne (mondjuk A_ScHuLcZ kollega már megkérdezte az előbb,de hátha...) :
Mire számítsak,ha Symbianról szeretnék Omnia II-re váltani ? Mennyire használható a WinMo a Symhez képest? Alapfunkciókban melyik jobb (az off állapotból történő ébresztésen kívül...),melyik a felhasználóbarátabb,stb...

Szóval nem egyszerű a kérdés,esetleges választ előre is köszi.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5038) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Még annyival kiegészítenm a dolgot,hogy amire leggyakrabban használnám a cuccost az : -zenehallgatás-filmezés (sokat utazok) ,-böngészés,e-mail (szövegbevitel elég lényeges),-fényképezés. Mindenféle csillivilli effektek,meg "idehúzom,odatolom" féle dolgok abszolút hidegen hagynak.

Egyébként ennél az oprendszernél is crackelni,szignózni,buherálni kell minden progit ,amit fel akarsz telepíteni a kütyüre?

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5039) kosturica válasza nyikszi (#5035) üzenetére


kosturica
őstag

Totálisan egyetértek minden szavaddal! :)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5040) kosturica válasza hülyegyerek (#5038) üzenetére


kosturica
őstag

Szignózni, hack-elni nem kell semmit. Crack-elt cab. fájlok léteznek, talán nem szedik le a fejem ezért, itt nincs warez ugyanis! :D Ezenkívül vannak pc-ről telepíthető exe fájlos cuccok is (ebből van a legkevesebb). Minden hasonló, mint az asztali gépen, csak "kicsiben". A zenehallgatás a wow effect-tel nagyon jó, a filmnézés meg milyen lenne egy 3,7"-os 800x480-as amoled kijelzőn, ha nem csodálatos. Ja és ezenkívül kiváló fényképeket is készít. Mi kell még? :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5041) Napfénysüti válasza A_ScHuLcZ (#5030) üzenetére

Azért szerintem arra is érdemes figyelni hol veszed meg. Főleg hogy a 8Gb-osra csak bolti garancia van így azt sufni GSM-ből nem venném csak olyanból amiről tudom hogy megbízható.Legalábbis nekem megér plusz pár ezer forintot és nem ezen spórolnék mert nagyon vissza tud ütni...

Ja és akik Symbianról váltanának WM-re: én pont ezen estem át decemberben. Előző telefonom Nokia E51 volt. Azt is hackeltem meg telepítettem rá mindent ami kellett nekem. Mindkét rendszernek vannak előnyei és hátrányai. Nekem a mapparendszer jobban bejött a Symbianban valahogy szeparáltabban voltak a dolgaim. De alapvetően elégedett vagyok a WM-el bár hajlamos néha kisebb anomáliákra meg lassulásokra(erre a Symbian is vetemedett néha :DDD ). Ja és azt tudomásul kell venni hogy a WM-es telefonokat azért 2-3 naponta érdemes újraindítani. De ha valaki utánaolvasgat és kissé belemerül meg normális ROM-ot tesz fel azt szerintem nem éri csalódás. ÉN nem bántam meg a váltást mert az O2-höz képest az E51 kissé szolid tudással rendelkezett. Ebben az omniában minden benne van ami kellhet. Viszont az anyaghasználata számomra kissé botrányos abban az E51 szétalázta. De mindkét készülékemet kedveltem és nem bántam meg hogy megvettem. Ráadásul az O2 már tudásához képest elég korrekt áron kapható.

Szóval azt mondom nézzetek utána és merüljetek bele, ajánlom még a PDA Fan Club oldalát ott tényleg minden megvan ami kell. ;)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#5042) Napfénysüti válasza szijartg (#5036) üzenetére

Jah akkor meg tölthetem fél naponta. köszi de ez nem kell... :(
Az a Caroussel úgyis hülyeség szerintem még egyszer nem használtam normálisan pedig mióta megvan az O2 azóta SPB MS felülettel használom mert szerintem ez a legjobb rá. :K

Més que un club!

(#5043) Napfénysüti

Na itt egy igazi felhasználói vélemény:Symbian vs WM

Azok akik most váltanának egyik rendszerről a másikra olvassák el. ;)

Més que un club!

(#5044) bulho


bulho
tag

sziasztok most olyan dologgal talalkoztam hogy ha le akarok jatszani egy zenet valamiert lefagy meg all ... de ha menyomom a nagy kockat akkor ujra indul .... probaltam hogy a telefon zarat leszedem rola de ugyan ugy csinalja szoval nem jatsza le vagig a zeneket sajnos

a segitsegeket kerlek privibe kuldjetek mert nem vagyok net kozelbe most itt kint nemetbe szoval majd ha haza megyek eltudom olvasni addig nem sajnos

elöre is thx a segitsegeket

Omnia II 2GB belső és 8GB kűlső + HTC desire HD

(#5045) bulho válasza runner 125 (#5005) üzenetére


bulho
tag

2 Gb belsövel van t-mobilnal nekem ilyen van plusz egy Navi kari

Omnia II 2GB belső és 8GB kűlső + HTC desire HD

(#5046) Napfénysüti

Ki milyen GPS beállítást használ? Már kipróbáltam többfélét de a GPS jelfogásával nem vagyok megelégedve. De hátha van valakinek még valami használható beállítás a tarsolyában. Jövő héten előreláthatólag szükségem lenne a navigációra de az hogy rohadt nehezen fog jelet nem épp előny. :(((

Jah épp JB1 ROM van még fent szóval leginkább olyan véleménye érdekelne aki szintén ilyen ROMot használ mert ugye ez ROMfüggő is lehet.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#5047) nyikszi válasza Napfénysüti (#5043) üzenetére


nyikszi
őstag

Igen, jó a cikk és az alatta lévő további véleményeket is olvassa el aki kíváncsi a két op. rendszer közötti különbségre.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5048) nyikszi válasza Napfénysüti (#5046) üzenetére


nyikszi
őstag

Én ezt használom:

PFC Igo beállítás tipp

Hardver port: COM9, de a bitráta 9600 baud + a szoftver portnak a COM4 -et kell minden programban használni, melynek a sebessége legalább ennyi vagy a többszöröse legyen.

Én többszörösnek az 57600-at használom és tökéletes.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#5049) runner 125 válasza bulho (#5045) üzenetére


runner 125
nagyúr

Oks, akkor ezt félrenéztem.

..a memkari viszont 2gb igaz?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5050) Napfénysüti válasza nyikszi (#5048) üzenetére

Eddig én is ezt próbáltam bár a BAUD 9600 volt. XTRA be van kapcsolva?

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.