Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) nggabi válasza bAtt001 (#23598) üzenetére


nggabi
nagyúr

de, a 4.2.1-et :DDD ;]

"szenyor dzsíííí"

(#23602) mivan80


mivan80
aktív tag

Na az előbb teljesen váratlanul, és hirtelen behalt a Baltic LSS a telómon...

Épp filmet néztem, mikor észrevettem, hogy folyamatosan világít mellettem a telefon boot képernyője. A Samsung Galaxy S2 I 9100 feliratos, hiába tartottam nyomva a power gombot, utána is csak eddig jutott el.

CWM-be szerencsére bejuttam, nyomtam két wipeot, ezután már belépett. Most rakom újra az egészet a Mobile Odinnal.

Volt már vkinek ilyenben része? Ötlet, hogy mi adhatta meg magát?
Kernel sem volt cserélve, minden gyári volt, felrakásakor rootolva lett a Mobile Odine által.

(#23603) cozmo


cozmo
őstag

Holnap vonat alá teszem az androidot ;]
Valami elszaródott, és bekapcs után 10mp ig megy a telefon majd megfagy a képernyő.
Egyértelmű hogy a boot alatt betölt valamit ami fagyasztja. Miért nincs egy olyan inditási mód a droidban mint a win helyreállító módja?
Miért kell minden elcseszett rendszernél az egészet újra rakni? Miért? Miért? Miért?
Egyszer még gyári GB romon volt mikor a telefon valami speciális módban indította magát. Megjelent az kezdő képernyő meg minden, viszont alul írta hogy helyreállító módban vagy miben indult.
Azóta se láttam ilyet.
Valaki más látott már ilyet? Valami ötlet? Nem akarok cwm-restoret nyomni....

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#23604) belavagyokbp válasza cozmo (#23603) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Sony Xperia Solán is volt ilyen, de már nem emlékszem, hogy mivel kellett előhozni.

(#23605) hr2 válasza cozmo (#23603) üzenetére


hr2
őstag

Bootolás közben hangerő lefelé hosszan.

(#23606) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

El sem hiszem, hogy végre kijött a telenoros jb. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Egyelőre jóval simábbnak tűnik a rendszer.

(#23607) cozmo válasza hr2 (#23605) üzenetére


cozmo
őstag

Eskü? :Y ÉS MŰKÖDIK !!!!! Biztonságos módban indult :DD :C :C :R

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#23608) f4hrenheit válasza mob_zzz (#23606) üzenetére


f4hrenheit
csendes tag

És a függetlennel mi a helyzet, nem tudod?

(#23609) cozmo válasza hr2 (#23605) üzenetére


cozmo
őstag

Hiába mókolok biztonságos módban, nem javul :(
Közben találtam egy ide vonatkozó cikket Android Safe Mode
Itt írja hogy: "....akár megnézni a hiba okát." Na erre lennék én nagyon kíváncsi!
Mikén tudom megnézni ebben a "biztonságos módban" mi fagyasztja állandóan a készüléket bootloop-ba ha normál módon indítom?

más: Csökkentett mód került a Jelly Beanbe

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#23610) hr2 válasza cozmo (#23609) üzenetére


hr2
őstag

Neked kell tudni, hogy mióta sz@rakszik, mit tettél fel stb.

(#23611) cozmo válasza hr2 (#23610) üzenetére


cozmo
őstag

Sok gyári alkalmazást lefagyasztottam és azt hittem az a baj. Ezeket most mind felolvasztottam már de továbbra is bootloop. keresem továbbra is....
Olyan log vagy akármi app, nincs ami megmondja a boot közben mibe fagy folyton bele?
Rootolva van...

A titanium Backup is tudja "helyreállító módban" indítani a telefont :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#23612) hr2 válasza cozmo (#23611) üzenetére


hr2
őstag

Ezt meglehet próbálni.

.....de mire kideríted addigra újra is tudnád tenni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#23613) cozmo válasza hr2 (#23612) üzenetére


cozmo
őstag

Megcsíptem! A VIBER VOLT A bootloop okozója! :Y

Akkor egy kis tudás átadás... ;]
avagy MIT CSINÁLJ HA BOOTLOOPOL A TELEFONOD?!

Biztonságos módban bekapcsoltam az USB hibakeresés engedélyezése opciót
Telefont elindítottam normál módban
Rádugtam a gépre QtADB -ben a logcat- jában néztem mikor és miért fagy meg a készülék.
hát ez fogadott:
23:45:26.195 Error AndroidRuntime 10351 FATAL EXCEPTION: main
23:45:26.195 Error AndroidRuntime 10351 java.lang.ExceptionInInitializerError
23:45:26.195 Error AndroidRuntime 10351 at com.viber.service.VoipConnectorService$VoipServiceImpl.init(VoipConnectorService.java:431)
23:45:26.195 Error AndroidRuntime 10351 at com.viber.service.VoipConnectorService$VoipServiceImpl.access$13(VoipConnectorService.java:426)
23:45:26.195 Error AndroidRuntime 10351 at com.viber.service.VoipConnectorService$4.onAppReady(VoipConnectorService.java:164)

A qrva kiaszott édes mamáját a vibernek!

Újra atom stabil a rendszerem. hr2 ha te nem vagy.... :R

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#23614) hr2 válasza cozmo (#23613) üzenetére


hr2
őstag

Na ennek örülök. :)
Én alapból nem is használom a Vibert, a Whatsapp + Skype párossal tökéletesen el vagyok.

(#23615) mivan80 válasza cozmo (#23613) üzenetére


mivan80
aktív tag

Gratula!

Ezt a részt egy kicsit bővebben kifejtenéd:

"Rádugtam a gépre QtADB -ben a logcat- jában néztem mikor és miért fagy meg a készülék."

Köszi. :)

(#23616) cozmo


cozmo
őstag

QtADB Download
Telepítsd>USB debud mód telefonon bekapcsol>gépre dug>QtADB rendszergazdai módban elindít>nézeget
Továbbiak...
Android manager, avagy QtADB

QtADB – Android Manager A mindenes…

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#23617) havri1 válasza cozmo (#23613) üzenetére


havri1
félisten

Milyen rom van fent?
Mert én használom a vibert, és semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Odexelt LSS-em van.

havri

(#23618) cozmo válasza havri1 (#23617) üzenetére


cozmo
őstag

Legutolsó gyári független ICS 4.0.3 IML74K.XWLP7

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#23619) havri1 válasza cozmo (#23618) üzenetére


havri1
félisten

És a kernel?
Önmagában a viber jó, valamivel összeakadhat szerintem.

havri

(#23620) cozmo válasza havri1 (#23619) üzenetére


cozmo
őstag

Gyári érintetlen LP7, csak root van rajta. (CWM-ből csak a SU-busybox.zip van feltolva)
Én sem értem, mert a tabletemen szintén érintetlen ICS 4.0.3 van gyári kernellen root nélkül és ott nem okoz gondot ugyanezen verziós viber. De az S2-atomra összefosta magát tőle. :W

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#23621) havri1 válasza cozmo (#23620) üzenetére


havri1
félisten

Lassan kiadjak varhatoan a független jb-t, húzd újra, megéri, azzal simán mennie kell a vibernek:-)

havri

(#23622) randras_83 válasza cozmo (#23616) üzenetére


randras_83
addikt

Ez qrva jó kis progi!:)

https://www.flickr.com/randras83/

(#23623) oba


oba
addikt

Neatrom lite -ot le lehet még jobban csupaszítani? A gyári appok közül mi az amit nyugodtan törölhetek pl root uninstallerrel? Egy csomót nem használok és csak a helyet és a processeket foglalja. Pl. "Samsung Link" vagy "Hangvezérlő" vagy "Beszélő", a processek közt mindig fut a "Samsung Push Service" amire szerintem nincs is szükségem...stb. :)

valaki foglalkozott már ilyesmivel? :)

(#23624) Kékes525


Kékes525
félisten

A legujabb PhilZ-cwm6 - Safe Stock Based Kernel:

[26.05.2013][PhilZ-cwm6][i9100/P] v5.05 Safe Stock Kernel+CWM6+Root+exFAT+ext4-LSS

Változások:

[link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23625) Kékes525 válasza oba (#23623) üzenetére


Kékes525
félisten

SGS2 removable:

[link]

Itt minden szükséges infót megtalálsz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23626) oba válasza Kékes525 (#23625) üzenetére


oba
addikt

na, pont egy ilyenre volt szükségem! :)
big thx! :R

(#23627) Riuko


Riuko
senior tag

Úgy szeretném ha valaki, hihetően, értelmesen elmagyarázná, hogy miért a független telefonokra jön ki utoljára a JB. :U :W :Y

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#23628) oba válasza Riuko (#23627) üzenetére


oba
addikt

nemtudom, talán több a szolgáltatós telefon mint a gyári független? vagy esetleg a szolgáltatók fizetnek valamit érte, hogy nekik hamarabb meglegyen a frissítés? (mondjuk ezt nehezen tudom elképzelni)

a várakozáson kívül úgy sem tudtok mit kezdeni... de pl. egy Neatrom Lite vagy egy CM simán jobb mint a stock JB így látatlanban is megmondom... szóval mi értelme várni azt nem tudom :) nem egy "rocket science" felrakni cwm -et és egy romot

(#23629) ImI87


ImI87
őstag

Hali! Biztos láma kérdés, de youtube-ozás közben hogy lehet lezárni a képernyőt úgy, hogy a zene szóljon a háttérben? Egyrészt hogy fölöslegesen ne fogyasszon a kijelző, másrészt hogy zsebre vágva ne nyomódjon meg semmi.

(#23630) csabám válasza ImI87 (#23629) üzenetére


csabám
addikt

Felteszel egy módosított youtube appot (mostanában volt róla szó), vagy felteszed playből a PVSTAR+-t.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#23631) tresh válasza Riuko (#23627) üzenetére


tresh
addikt

mert magyarisztánba minden fordítva kell hogy történjen,mert milyen lenne már ha normálisan menne minden ahogy kell :U

(#23632) Weeman1 válasza nggabi (#23601) üzenetére


Weeman1
veterán

Nem a 4.3 ? :D

Xiaomi 11T Pro

(#23633) Riuko válasza oba (#23628) üzenetére


Riuko
senior tag

1.Nekem sok pénz a 80 ezer forint, nem szívesen "mókolom" szét az 1 hetes telómat.
2.Nehezen tudom elhinni hogy "Kis Pista", meg "Szabó Jóska" jobb romot csinál mint a gyári fejlesztő csapat, főleg ha minden szempontot és hibát figyelembe veszek.
3. volt már pár rootolt telom mindig visszatértem az eredetire, nem találkoztam még hibátlan rommal azok közül amit te ajánlsz, (persze a gyári sem hibátlan). Vagy nem megy a kamera, vagy nem ébreszt, vagy sz.r a fotó stb..stb.

tresh: sajnos ez teljesen igaz.

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#23634) Kékes525 válasza Riuko (#23633) üzenetére


Kékes525
félisten

A NeatROM lite 4.7 sokkal jobb mint a gyári, mert:

1. A recovery módja sokkal jobb.

2. Bloatware-ket (memória és processzoridőt zabáló, teljesen felesleges applikációk) nem tartalmaz, az akksi ideje ezért is jobb. Persze, ha szükséges egyenként visszateheted...

3. A gyári az alapja, minden ami jó a gyáriban, ebben is jó, de a változtatásokkal még jobb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23635) beast27 válasza Riuko (#23633) üzenetére


beast27
senior tag

1, mókolással csak nagyon szélsőséges esetben tudsz hardveresen kárt tenni a telefonban
2, pedig hidd el hogy egy CM, neat lite, omega, stb jobb mint a gyári rom
3, itt csak olyan romokat szoktunk ajánlani amiben működik minden és "hibátlan" a rom
Nehogy félre értsd én nem akarom rád az tukmálni, de ha mindezek ellenére sem szeretnél mókolni azt is megértem
(#23636) Riuko
De a másik kettő amit írtam (omega, neat lite) azok gyári alapúak

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#23636) Riuko válasza beast27 (#23635) üzenetére


Riuko
senior tag

CM-et használtam S1-en, fél napig volt fenn, nem vagyunk egyformák... :N :R :K

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#23637) tresh válasza beast27 (#23635) üzenetére


tresh
addikt

2, pedig hidd el hogy egy CM, neat lite, omega, stb jobb mint a gyári rom

Inkább fogalmazunk úgy hogy jobban testre szabható..az alapja ugyan az nem írják újra a rendszert csak "optimalizálnak" azt is kernellel a többi csicsa pedig a romba van ennyi :)

(#23638) beast27 válasza tresh (#23637) üzenetére


beast27
senior tag

Erre nem gondoltam de igazad van

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#23639) oba válasza Riuko (#23633) üzenetére


oba
addikt

Ezek szoftveres módosítások... xda -n már többezer ember kipróbálta, itt is szinte mindannyian. Egyikünknek sem jött még ki fekete füst a jack csatlakozón vagy olvadt szét a kezünkben a telefon :)

XDA -ra nem "Kis Pisták" járnak hanem programozók... némelyik van annyira ügyes, hogy simán dolgozhatna a google -nek is. De amúgy leírták egy páran, hogy nem a 0ról vannak írva ezek a romok, csak ami hibás a gyáriban azt javítják és/vagy cserélik jobb megoldásra. Ezért is jó, hogy az android open source, azaz rendelkezésre áll a forráskód, így a sok jómunkásember, akik tényleg értenek a dolgukhoz jobb romot tudnak csinálni mint a gyári. Persze vannak összetákolt és igénytelen romok is bőven... azokat nem szoktuk ajánlani. De a Neatrom Lite vagy a Cyanogenmod egyáltalán nem nevezhető amatőr munkának és rengetegen használjuk napi szinten őket zéró problémával. Én az utóbbi 1,5 hét alatt kb. 10 romot kipróbáltam, kíváncsiságból és saját tapasztalat szerzés céljából. A telefonom még mindig kifogástalanul működik, visszatértem a Neatrom Lite -hoz és minden funkció tökéletesen működik.

Nekem amúgy mindegy, hogy ki milyen rommal használja a telefonját :) Én azt is megértem, ha te a gyári romot szeretnéd használni. Csak az indokoknak amiket írtál nincs valóság alapjuk. Ha a leírásokat követed gyakorlatilag 0 az esélye hogy hardveresen kárt tegyél a telefonban. Ha meg nem tetszik valami szintén pár kattintás és vissza tudsz térni a gyári romra :)

(#23640) hr2 válasza oba (#23623) üzenetére


hr2
őstag

Igen.
Én még ezeket fagyasztottam a Neat Lite 4.7-ben ROM Toolboxal. (amit linkeltem múltkor 5 órás kijelző időt azt már így értem el)

allshare play
allshare service
e-mail
g-mail e helyett maildroidot használok
google csevegő
google keresés
google szövegfelolvasó
hangvezérlő
időjárás
picasa uploader
samsung account
samsung push service
sns
szoftver frissítése
térkép
vezérlés távolról 1_1211
vezérlés távolról 1_1210
weather daemon
weather main

[ Szerkesztve ]

(#23641) Balage^


Balage^
tag

Sziasztok!

Megérkezett végre nekem is a telenoros (fél független) telefonomra a JB. Annyi problémám van, hogy az istenért se tudom frissíteni. Se wifin keresztül nem, se Kiessel.. Mind a kettő esetben elindul a szoftver frissítése (persze miután fél óra-óra után letölti az új szoftvert), de egyszerűen megáll. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj? Nem tudom számít-e, hogy a belső tárhelyen "csak" 829MB szabad hely van, anno a Nokianal nem jelentett ez problémát.
Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek. :)

(#23642) oba válasza hr2 (#23640) üzenetére


oba
addikt

thx! úgy is van friss cwm backupom szóval nekiállok kicsit takarítani! :)

(#23641) Balage^: lehetséges, hogy kevés neki annyi szabad hely... tömörítés, ideiglenes fájlok és miegymás miatt

#23643) Burt1793: root uninstaller -el próbálkozom, de a lentebb javasolt ROM Toolbox is megér egy próbát (azt még nem próbáltam ezelőtt)

[ Szerkesztve ]

(#23643) Burt1793 válasza Balage^ (#23641) üzenetére


Burt1793
veterán

Az probléma, ugyanis a JB többet vesz el a 16 GB-ból, mint az ICS, tehát kevesebb helyed marad, ezért lehet, hogy kevés a 800 mega szabad hely.
Egyébként megéri mindent törölni a telefonról frissítés előtt és úgy frissíteni.

(#23642) obalix: Mivel (hogyan?) takarítasz? Egy-két programot én is szívesen kilőnék.

[ Szerkesztve ]

(#23644) tresh válasza Balage^ (#23641) üzenetére


tresh
addikt

backup>>gyári telnyomoros ICS >>JB >és vissza teszed a cuccaid :)

(#23645) hr2 válasza oba (#23642) üzenetére


hr2
őstag

Nagyon jó progi megéri az árát, szinte bármit tudsz vele csinálni.
Én még beszoktam vele lőni a bootoláskor automatikusan induló progikat is. (csak az induljon nekem ami tényleg fontos :D )

(#23646) Balage^ válasza Burt1793 (#23643) üzenetére


Balage^
tag

Köszönöm a válaszokat. :) Ha megvan a backup Kiessel, akkor van valami trükk ami úgymond leformázza a belső tárhelyet, hogy ne kelljen mindent egyesével törölgetnem? Bocsi a hülye kérdésekért, nem vagyok egy nagy spiler, annyira értek ezekhez az andoridos trükközésekhez, hogy rootolva van a telóm az un*ock progi miatt. :)
Tényleg, ilyenkor megmarad a rootolás?

(#23647) tresh válasza Balage^ (#23646) üzenetére


tresh
addikt

nem, újra kell rootolni

(#23648) Balage^ válasza tresh (#23647) üzenetére


Balage^
tag

Köszi, akkor ez nem pár perces művelet lesz. :) Még egy buta kérdés: Van olyan gyári JB, ami tud magyarul, függetlenné teszi a telót (már nem garis) és Odinnal felrakható? Igazából ezt is pártolnám, ha létezik ilyen megoldás, mert akkor nem kéne ezentúl várnom a telenorra frissítéskor. :)

(#23649) tresh válasza Balage^ (#23648) üzenetére


tresh
addikt

Nincs.Felrakod a gyári JB-t rootolod majd unlock :)

(#23650) Balage^ válasza tresh (#23649) üzenetére


Balage^
tag

Feltéve ha helyfelszabadítás után hajlandó lesz felmenni. :)) Van valami kód ami leformázza full alapra a régi ics-t backup után?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.