Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47501) Ateszpapa válasza tomi7711 (#47448) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Most megnéztem, de nekem nem remeg.
Biztos eredeti töltővel használod?
Én nem, hanem SE töltőt használok, de nincs gond.
Legalábbis nem veszem észre...kop.kop.kop.:)

(#47502) vtommy válasza warezxts (#47499) üzenetére


vtommy
aktív tag

Ez nálam is ugyan így van ahogy leírtad, engem is érdekelne a megoldás! :U

[ Szerkesztve ]

(#47503) Mikso válasza Varszegig (#47498) üzenetére


Mikso
tag

Jártam bent a GSM boltban....Elvileg ők használtan adták el nekem -"előző tulaj belenyúlt"..-, ezért ők nem tudták hogy az IMEI kód át van írva, a hölgy arra hivatkozott hogy lehet hogy baj volt vele, azért lett átírva...-Ja biztos baj. Felajánlotta hogy az IMEI kódot átírják, az eredetire, és hogy megcsinálják hogy KIESen keresztül frissíthető legyen..kíváncsi leszek, pénteken kell hívnom őket..:) Ha meg nem sikerül akkor megemlítem hogy az IMEI-szám bütykölése miatt 1-5 évig terjedő szabadság vesztés kapható, aztán lesz ami lesz.

(#47504) GUGU69


GUGU69
csendes tag

Üdv néktek! Valami mostanában nem oké, eléggé merül a telóm. (A szokásosnál is jobban...) Olvasgattam itt, nemrég írt be valaki olyat, hogy az automatikus helymeghatározás miatt lehet esetleg, mivel így folyamatosan megy a GPS vagy mi... :S De azt is kikapcsoltam. Direkt feltöltöttem 100%-ra és utána gyakorlatilag hozzá sem nyúltam. Azért a 21 óra így egy kicsit kevés nem?

(#47505) Oldman2 válasza GUGU69 (#47504) üzenetére


Oldman2
veterán

21 óra alatt merült le és Te elégedetlen vagy vele?
:-))))

Ez teljesen jó idő!

(#47506) skylinelaca válasza GUGU69 (#47504) üzenetére


skylinelaca
senior tag

attól függ hogyan használod, én ma reggel 6kor vettem le a töltőről, egésznap vibereztem és nyomkodtam mobilnet fut Edge hálózaton, még eredeti akkuval most 32%on vagyok (max fényerő)

igen ezt akartam írni még hozzá hogy a 21 óra az huh, örülj :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#47507) GrooveHero válasza Oldman2 (#47505) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hát akkor ti nem tudom mit műveltek a telóval. Igaz nekem még csak S1 van, használom is, megy a wifi egyész nap, egész éjjel, oszt 3nap. Jelenleg azt írja, hogy 1 nap 12 órája megy, és 60%-on vagyok. Meg nem vagyok már 5 éves, hogy éjjel nappal buzeráljam. Fészbukk buzi sem vagyok, hogy fent lógjak egész nap. Amire kell, arra használom. Így bírja:DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#47508) TOZ


TOZ
addikt

Bár alapvetően nem terveztem, de a zsebemben egy Gnexxel tartok hazafelé. Ilyen áron nem tudtam otthagyni. SGS2 megy az apróba. Én meg Rotate után a másik topicba.

(#47509) GUGU69


GUGU69
csendes tag

Nade mondom hozzá sem nyúltam. Ilyen fél órák alatt esett 10%-ot, úgy, hogy az asztalon állt egy helyben. De most kivettem az akksit, hogy megnézzem, hogy mekkora. (Nem méretre... :P) és, ahogy visszaraktam 10%-ról felugrott 45-re. Lehet, hogy vmi app tett be, ami újraindításnál sem áll le?

(#47510) belashx válasza TOZ (#47508) üzenetére


belashx
senior tag

Használd megelégedéssel! :C

(#47509) GUGU69: Kalibráld az akksit, attól lehetnek ilyen malőrök.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#47511) GrooveHero válasza TOZ (#47508) üzenetére


GrooveHero
addikt

S2-d milyen állapotban van?
Feléből mennyit engednél?:DD

najó viccef félretéve. Mennyiért adnád el? :))

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#47512) nfsu17 válasza GrooveHero (#47507) üzenetére


nfsu17
veterán

Én sem buzulom egész nap, még talán egyszer sem tudtam lemeríteni 1 nap alatt.
De amit írsz, abból csak akkor tudunk pontosabb tájékoztatást kapni, ha a kijelzőidőt is leírod.

Múltkor ilyen lett, mikor nem nagyon neteztem vele. Semmi extra, én mindig elvagyok vele egy feltöltéssel 2-3 napig.
De azért a wifi ha be van kapcsolva, akkor az annyi wakelock-ot okoz, hogy eléggé megkurtítja az akkuidőt.

[ Szerkesztve ]

(#47513) pro96


pro96
tag

Sziasztok! A proxymitim vmiért nem működik, a tesztnél minden rendben, 20-30mm-ről már érzékel, de telefonálás közben nem sötétedik el. Valahogy vissza lehet kapcsolni? Előre is köszönöm a segítséget: gyári ICS, nem rootolt... :(

SG S2 --->SG Gr.Pr. --->Honor 8--->Lenovo P2--->Redmi Note 8 pro--->Redmi note 13 pro 5g

(#47514) Ateszpapa válasza Mikso (#47485) üzenetére


Ateszpapa
addikt

A garipapíron lévő IMEI számnak egyeznie kell, mert azzal érvényes, igazolod, hogy az a készülék.
Hol vetted?

Már olvastam időközben..GSM boltban..Hol, melyikben?
Amikor megveszed a telót adnak rá garanciát is, leginkább pár hónap, de felírják az IMEI számot is a garipapírra.

Azzal sem egyezik amit kaptál?

[ Szerkesztve ]

(#47515) GrooveHero válasza nfsu17 (#47512) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem látom teljesen jól, mert eléggé összefolyik ez a CM10, de 1 óra alatt van. Egyáltalán nem sok, nem nehéz így 3-4 napokat csinálni. De ki hogy használj a telefonját. Mondjuk ahhoz képes egész jó, hogy nem gyári rom, és a CM10 0914-ei verzsön egyáltalán nem volt még stable, az még csak most jött ki tegnap.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#47516) Ateszpapa válasza Ateszpapa (#47514) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Lejárt a szerk. idő. :(

Dobozt kaptál hozzá? Azzal egyezik az IMEI, vagy béna volt az eladó, és nem a telefonról írta le, hanem a dobozról.

Mikor vettem az S-t más dobozt kaptam, mert nem találta a hozzá valót, így azon nem egyezik az IMEI szám, de a lényeg, hogy az eladó a telefonról írta le a számot, és nem a dobozról!

Ezeket nézd meg.

(#47517) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Na szakik, segítsetek, mert megőrülök... Kb egy hete írtam, hogy a telóm napi rendszerességgel azt csinálja, hogy nem tudom felébreszteni. Használom, semmi problémát nem tapasztalok, zsebre teszem, előveszem akkor amikor és nem reagál semmire, fekete képernyő, csak a 8mp-es bekapcs gomb nyomással a restart segít. Ha ebben a "fagyott" állapotban hív valaki, a hívó félnél kicsöng rendesen, de nálam semmi jelzés, újraindítás után se nem fogadott hívás, semmi. Restart után megint semmi baja. Ezt naponta 1-2x csinálja. Ezután wipe-oltam, újra húztam, semmi gond nem volt pár napig, de 2 napja megint ugyanezt csinálja...

rendszer: stock XWLPY 4.0.4, CF-Root 5.6, T-mobile függő
a következő appok vannak rajta, amiket még akkor telepítettem, wipe után, és napokig semmi baja nem volt:

- Alarm Klock
- Dropbox
- Facebook, facebook messenger
- Holo Launcher HD
- MX Player
- Power AMP
- Menetrend Droid
- MyBirthdays
- NoLed
- Névnap
- Opera mini
- Power Toggles
- Shazam
- SuperSU
- Total Commander
- Turn Of The Lights
- Viber
- Root explorer
- Handy Safe Pro
- Camera Zoom FX

- Asteroid Belt Free L Wallpaper
- Angry Birds Star Wars
- Angry Birds
- Running Fred
- Russian Roulette
- Solitaire

Valami ötlet, hogy mitől lehet ez? Mert nem kicsit bosszant a dolog... Nem azért ba..tam ki 90k-t egy telóra, hogy szívjak vele. (A 20 ezres, 5800 nokiám 3 évig kb kikapcsolva sem volt, sose volt semmi baja...)
:R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#47518) Mikso válasza Ateszpapa (#47514) üzenetére


Mikso
tag

Pécs Plazaban lévő GSM boltban vettem, a garipapírt NEM kaptam meg, ők azt mondták akkor hogy intézik, és igazat megvallva én is elfelejtettem. Ők egy hét garanciát adtak, ott azon az IMEI rossz, ahogy a telefonban is. Szóóóval letettem a garanciáról, csak csinálják meg mintha eredeti lenne,és tudjak frissíteni.

(#47519) Ateszpapa válasza Mikso (#47518) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Kötelesek garanciát vállalni rá, és ezt papíron is igazolniuk kell!
Ha nem jársz sikerrel, akkor nagyon becsaptak, és azt tanácsolom, hogy az egész sztorit írd meg a tékozló homárra! Pont az ilyesmi dolgokkal foglalkoznak, csak tegyék közzé!

Több mamut cég is belebukott a cikk után, (Cib, Tigáz, Voda, T..és még sorolhatnám, ha megnézd a cikkeket hamar rájössz..
Itt a link.
Ők a fogyasztókat védik, és volt olyan, hogy komoly büntetést is kapott pár cég. :)

Egyszóval, ha nem tudsz megegyezni velük, mert az, hogy neked ilyen telefont adtak az már az törvénytelen.

A többi majd kiderül, csak írd meg nekik!

Ha megjelenik az írásod, nagyon hamar segítőkészek lesznek a tapasztaltak alapján. :)

Ja és, ha bemész a GSM boltba mindenképpen mond meg, hogy nyílvonáságra fogd hozni a dolgot.

Persze csak akkor, ha valósat írsz! :)

(#47520) Ateszpapa válasza Mikso (#47518) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Még valami.
Mennyiért vetted a készüléket, és mit kaptál hozzá, csak töltőt, vagy dobozt, stb..?

Papírt mindenképpen kellett volna adniuk, hogy a Te tulajdonodba került a készülék.

Írd már le, hogy hogy volt a vásárlás..:)

[ Szerkesztve ]

(#47521) Mikso válasza Ateszpapa (#47519) üzenetére


Mikso
tag

Teljesen valós a téma. Képet is linkelhetek az oldalra, nem baj ha látják a kódot?! :)
Most várok, addig nem teszek a tűzre..:)
Már csak egy kérdés fogalmazódott meg bennem...Hogyha ők elvileg mástól vették meg, amit nekem újnak adtak el, akkor lehetséges hogy ők sem kapták meg a gyári garipapírt..? Mert elvileg egy nagy A4-es papír amin tele van írva minden asdfghhjélk-vel...nem de?
Garanciát(a gsm stílusú..) meg ők vállaltak rá, csak a kártyán be van húzva hogy egy hétig... ez minősíthető igazolónak..?

(#47522) Ateszpapa válasza zoleeno1 (#47517) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Használj gyári ROM-ot. :P

(#47523) kungzi válasza Mikso (#47503) üzenetére


kungzi
veterán

tökmindegy, hogy átírják neked az IMEI-t vagy sem, mert gyári gari már így se lesz rá

a szerelő meglátja, hogy már szét volt szedve a készülék, a gari papírt nagy mozdulattal fogja széjjel tépni

innentől max bolti gari van rá

inkább kérd vissza a pénzed, fenyegesd őket rendőrséggel, fogyasztóvédelemmel

(#47524) tomi7711 válasza warezxts (#47499) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Igyál egy Jedi kólát, hátha úgy tisztább lesz! :-D

(#47525) Asmodeus01 válasza Mikso (#47521) üzenetére


Asmodeus01
tag

Én neked szurkolok,,nehogy madárnak nézzenek! Azt a Kam dumát hogy az előző tulaj mókolt vele és nem tudták, nehogy megedd!Szerinted egy ilyen értékű telónál nem az az első hogy megnézik,hogy egyezzen a teló IMEI száma? A bótos addig szóba sem áll az emberrel amíg meg nem nézi. Szerintem kicsit meleg a pite!

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#47526) Ateszpapa válasza Mikso (#47521) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Csak a használtra van ami úgymond minimum 1 hét próbagarancia.(minimum)
Ha Neked újonnan adták, akkor nagy baj van!
Tudom, mert vettem már GSM boltból telót anno, de azóta kerülöm őket, mert elég kamusak.(Tisztelet a kivételnek)

Szerintem Te egy használt készüléket kaptál, ha van gyári gari azt megtartják, és ha visszaviszed hozzájuk, akkor váltják be, de csak 1 hétig.

Az előző tulajról úgysem adnak ki infót, csak akkor ha már jogi útra kerül az ügy, legalább rendőrség..:)

PM-be küld már el a képet!
Úgy többet tudok mondani, és ne offoljuk itt a topikot is! :)

[ Szerkesztve ]

(#47527) zoleeno1 válasza Ateszpapa (#47522) üzenetére


zoleeno1
addikt

semmi féle főzött ROM nincs rajta...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#47528) Mikso válasza Ateszpapa (#47522) üzenetére


Mikso
tag

Hát a *****bele a gyári romos izékba, meg az egész Root baromságba :D
Bonyolult, neki sem mertem kezdeni :D

Az egész menete:
LG GT540- az érintő képernyő -rezisztív- meghalt..
Egyből be a boltba, nem akartam venni drágáért -ezért maradtam inkább a GSM-nél-, meg csak szűkösen jöttem ki a pénzemből -tanuló vagyok, gyűjtögető életmód lvl 200-. Iphone 4, 100 000-Ft, hát jó hogy Iphone..de az SII 5 kilóval drágább, és 1,2 Ghz proc, etc.., meg én is gondolkoztam rajta, hogy nem törik könnyen, meg.... Hát akkor legyen az SII, és beszámították az LG-t is, 15 000-Ft, ért.
Aztán másnap bevittem mindenestül az LG-t, szépen kaptam mindent,- nem emlékszem rá pontosan, de szerintem u.a a hölgy volt..-, kérdeztem hogy fülhallgatóval mi van?-Hát az valahooooooollll.. Jó, persze van itthon jobb mint a Samu, felesleges nem is érdekelt. Rákérdeztem hogy akkor még a 2 éves Samu gari él?-Persze hogy él, a kis KÁRTYÁT -vagy papírt..- ő nem tudja kitölteni, de majd jön a társa, és megcsinálja. Na azt ott el is felejtettem, márciusban jött az ICS, hát próba cseresznye, Kies...nem akarja. Hát akkor be a GSM-be. -Bocsánat de miért nem tudom frissíteni?- Nem tudjuk de hagyja bent egy hét és meglesz.. Eltelt az egy hét, megyek be, adják szépen mutatják hogy ez az, 4.0.3,...-több eladó van természetesen..- kérdezem a garipapírt... Mintha meg sem hallotta volna..én meg siettem és eljöttem..
Ennyi...

(#47529) Arcanis válasza Tavi64 (#47500) üzenetére


Arcanis
aktív tag

1) Milyen rendszer van rajta? GB vagy ICS? Egyébként ez tapasztalataim szerint ROM hiba. Rendszerfrissítés megold(hat)ja. Volt olyan ROM, amiben a rádió rakoncátlankodott nekem. Időnként megjelent az értesítési sávban a rádió mint futó app, és zárhattam be újra.

2) Az Android rendszer alapesetben csak a gyári csengő / értesítő hangokat ajánlja fel, azonban a gyári hangokon kívül megnézi még az "alarms", "ringtones" és "notifications" mappa tartalmát is. Készíts egy "notifications" nevű mappát a belső sd-re és tedd oda a kívánt értesítőhangot. Másik opció, hogy telepítesz egy olyan fájlkezelőt, ami hangok kiválasztásának szándékára is reagál. (Pl. ES File Explorer)

GUGU69: "Olvasgattam itt, nemrég írt be valaki olyat, hogy az automatikus helymeghatározás miatt lehet esetleg"
Én írtam, hogy a Google Maps és a Google Now tud ilyesmit produkálni. Annak ellenére, hogy ki van kapcsolva a GPS, rendszeresen próbál helyzetet meghatározni (wifi hálózat vagy mobilhálózat segítségével).
Nekem az oldotta meg a problémát, hogy a Maps > Settings > Location settings-ben kikapcsoltam a Background Location reporting-ot, a Location sharing-et és az Enable location history-t (azaz a helyzet háttérbeni jelentését, a megosztás és előzmény eltárolás lehetőségét)
Ha felrakod a BetterBatteryStats-ot (xda-n van ingyenes verzió), akkor az is segít beazonosítani az akksit nyúzó appokat / folyamatokat.

TOZ: "zsebemben egy Gnexxel tartok hazafelé. Ilyen áron nem tudtam otthagyni"
Grat a Nexus-hoz (meg a 4.2-es Androidhoz : ) Szabad megkérdezni mennyiért újítottad be?

[ Szerkesztve ]

(#47530) kib válasza Arcanis (#47529) üzenetére


kib
csendes tag

Szerintem az 1. pontban arra gondolt, hogy a gyári zenelejátszón nincs stop gomb, csak pillanatmegállító, és magát a zenelejátszót sem lehet (gyárilag) kikapcsolni, csak a visszagombbal tudsz kilépni belőle, de akkor ott marad a háttérben és csak a Feladatkezelőben lehet leállítani. De ez nem hiba, hanem gyárilag ilyen a zenelejátszó (sajnos).

(#47531) TOZ válasza Arcanis (#47529) üzenetére


TOZ
addikt

Root nélkül még nincs 4.2. Rootolni meg nincs most energiám.

(#47532) pzstm válasza TOZ (#47531) üzenetére


pzstm
titán

cask amerikai nexusokra jot meg még akkor 4.2? :U :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#47533) busman válasza TOZ (#47531) üzenetére


busman
addikt

Mire is váltottál?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#47534) Rotate válasza TOZ (#47531) üzenetére


Rotate
veterán

nem kell ahhoz root, már van takju factory image :) de várd meg a yakju-t, én is azt teszem, takju az amerikai piacra van szánva :)

(#47535) bajusz66


bajusz66
aktív tag

Hmm sammobile facebook:
Those who ask about Jelly Bean for Galaxy S 2 : of course this update faced delay, we don't have exact date about that but we think end of this month will release...We will share if there be any other news

XWLSS 4.1.2/I9000 XWJW5

(#47536) BigT válasza bajusz66 (#47535) üzenetére


BigT
senior tag

lényeg, hogy kapunk hivatalosan és még idén várható. :C

Samsung S7 edge

(#47537) kano válasza TOZ (#47508) üzenetére


kano
nagyúr

Hol vetted és mennyiért?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#47538) Tavi64 válasza Arcanis (#47529) üzenetére


Tavi64
csendes tag

Szevasz!
Köszi a tanácsot. A belső sd-n van "notifications" mappa. Abba bemásoltam PC-vel a dallamot, és máris látta, alkalmazta.
Az első tanácsnál fogalmam sincs mi az a GB, ICS. Android az op rendszere 4.0.3
Lehet, ha tudnék csatlakozni az internethez (nincs WIFI) megoldódna a probléma, mert állandóankinn van a szoftverfrissítés jele.

(#47539) Weeman1


Weeman1
veterán

(#47540) bajusz66


bajusz66
aktív tag

Hoppá :C
JB
Forrás:
XDA

[ Szerkesztve ]

XWLSS 4.1.2/I9000 XWJW5

(#47541) Weeman1


Weeman1
veterán

(#47542) kano válasza bajusz66 (#47540) üzenetére


kano
nagyúr

Nem tudom, de akkor a SamMobile-on is megjelenne már...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#47543) DBC


DBC
tag

Sziasztok!

Linkelne nekem valaki egy stabil 3+1es romot? Miuit raknék rá. Köszi

(#47544) pzstm válasza bajusz66 (#47540) üzenetére


pzstm
titán

Uploading official 4.1.2 (might not be final market version yet) ,will be ready tomorrow (Odin flash-able binary, not OTA) :C :C :C

CM10-ről majd érdemes lenne szerintetek úgy váltani, hogy egy 3+1 fájlos majd utána ez ODIN-al? mert akkor keresgélnem kell egy utolsó 3+1 fájlosat,augusztus óta ugyanis CM10-en élek :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#47545) bajusz66 válasza pzstm (#47544) üzenetére


bajusz66
aktív tag

4-el előtted linkeltem :K

[ Szerkesztve ]

XWLSS 4.1.2/I9000 XWJW5

(#47546) pzstm válasza bajusz66 (#47545) üzenetére


pzstm
titán

Epp azert valaszoltam ra orulve es kiemelve a lenyeget. Illetve a JB linkre a kep nem jott be ezert beszurtam
:R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#47547) bajusz66 válasza pzstm (#47546) üzenetére


bajusz66
aktív tag

:R :R
Mobilról próbálkoztam.

XWLSS 4.1.2/I9000 XWJW5

(#47548) borsodika válasza pzstm (#47544) üzenetére


borsodika
őstag

Sajnos azt írják, hogy aki postolta 3 nap reges user és a kép felbontása se egyezik az s2 felbontásával elvileg fake. :(

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#47549) kungzi válasza pzstm (#47544) üzenetére


kungzi
veterán

Délután romolas lesz úgy érzem :C

(#47550) pzstm válasza borsodika (#47548) üzenetére


pzstm
titán

ez nem túl jó hír akkor :(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.