Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Pure chaos

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2252) axioma válasza Ciccuka (#2251) üzenetére


axioma
veterán

Hat ez kesz, ilyen kell gyujtemenyembe:)
out of stock, de amazon-nal listazva van (sajat forgalmazasu termekkent szoval aki akar a .de-n keresse es ne a UK-n mert ott mar uj vamolas van...)

(#2253) Ciccuka válasza axioma (#2252) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az az olcsó az szerintem nem az lesz, mint ami a videóban is szerepel. Az biztos rosszabb minőségű, kidolgozású.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2254) axioma válasza Ciccuka (#2253) üzenetére


axioma
veterán

nem olvastam vegig a commenteket csak az elso beszerzesi linkig, van hivatalosabb forras? Az a'r egy szintig nem szamit, ezt ugyse 'szetjatszod' [bar en a tobbit se], nem azert az amazont emlegettem.

(#2255) Ciccuka válasza axioma (#2254) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azon a linken ott valami gagyi van ránézésre, csak az tűnt fel.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2256) axioma válasza Ciccuka (#2255) üzenetére


axioma
veterán

Kar, erdekelne az eredeti. Mondjuk teny, hogy mas a neve is.

(#2257) Ciccuka válasza axioma (#2256) üzenetére


Ciccuka
veterán

Official Release: Rubik's Impossible
Nézd meg a linkeket
Ez lehet, hogy olyan (Hasbro)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2258) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2259) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Puzzle Clock-ok próbált már valaki?
Rubik's Clock

Videóban

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2260) axioma válasza Ciccuka (#2259) üzenetére


axioma
veterán

Van (a regi rubikos), de nem tul sokat probalkoztam vele (egy nagyobb pakkban kerult hozzam es nem ez volt a legerdekesebb).

(#2261) Lasy válasza Ciccuka (#2259) üzenetére


Lasy
veterán

Igen. Ki is tudom rakni.
Mi lenne a kérdésed?

+36702778032

(#2262) Lasy válasza axioma (#2252) üzenetére


Lasy
veterán

Miért nem rendelsz hozzá egy matrica szettet oliverstickers.com oldalról.

+36702778032

(#2263) axioma válasza Lasy (#2262) üzenetére


axioma
veterán

amazonrol vegul szumma 18 dolcsiert elvileg ide is er, ugyhogy lesz egy ugymond eredeti, mondjuk majd akkor biztos ha odaadjak tenyleg kulon vam/stb. nelkul. Beszamolok rola ha megjott, meg hogy milyen eloben - nekem innen nezve nem latszik, hogy mitol lehetne ket kirakasa, de gondolom ha kezembe fogom kiderul.

(#2264) Lasy válasza axioma (#2263) üzenetére


Lasy
veterán

Mivel a színek változnak, így duplán lehet kirakni.
Ez olyan mintha egy plusz matricát tennél rá. Az egyik Marica kirakott állapotban, a másik kevert. (de az eredeti matrica kevert)

+36702778032

(#2265) Ciccuka válasza Lasy (#2261) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tetszik elsőre, én még ilyet nem láttam. Nem tudom érdemes beszereznem -e egyet.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2266) axioma válasza Lasy (#2264) üzenetére


axioma
veterán

Ah, valamiert mindig olyan kepek-videok voltak a szinvaltasrol, mintha a "masik" az mindig kirakottnak latszodna. Igy mar vilagosabb, koszi! (Es igy is kell a gyujtemenyembe:) )

(#2267) Lasy válasza Ciccuka (#2265) üzenetére


Lasy
veterán

Van egy felesleges nekem, de én kint élek Németországban.

axioma

Igen mindig az egyik ki van rakva, de mivel nem mindegy hogy tartod, így azért nehezebb.
Amúgy nagyon szuper

+36702778032

(#2268) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!
Ilyet hol vehetnék még? [link]

Thanos was right.

(#2269) Ciccuka válasza Narxis (#2268) üzenetére


Ciccuka
veterán

Müller-ben esetleg, de nem hinném, hogy ott van pont ilyen (Aldi-ban is szoktak lenni ritkán ilyesmik).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2270) Narxis válasza Ciccuka (#2269) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, majd akkor figyelem.

Thanos was right.

(#2271) Lasy válasza Narxis (#2268) üzenetére


Lasy
veterán

Nem nagyon láttam mostanában.
De nagyon nem is venném meg.

+36702778032

(#2272) ZavaBalazs válasza Narxis (#2268) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

kétlem, hogy bárhol is lesz még ilyen, ez 2014 őszén került forgalomba, a 40. évforduló kapcsán, nem mint állandó termék.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2273) Narxis válasza ZavaBalazs (#2272) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor csesszék meg! :W Nem lehet külön megvenni a benne lévőket?

Thanos was right.

(#2274) axioma válasza Narxis (#2273) üzenetére


axioma
veterán

Alig kiprobalt hasznalt van teljes a vateran, csak azt hittem egybe ajandekba akarod. Ha kulon is jo, akkor a kigyo meg a hajtogatos karikavarazs (bar abbol nekem a fekete az etalon nem ez a piros) az mindketto elerheto, kockad meg van. Csak az egybecsomagolas volt egyedi.
Itt a feher-kek kigyo: [link]
Itt egy fekete karikavarazs: [link]
Dragan van a jubileumi is kulon: [link]
Amugy van csak nem magyaroknak valo a'ron a teljes eredeti keszlet is ezek szerint: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2275) Narxis válasza axioma (#2274) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz! :R Úristen, ha belegondolok, hogy ezt a jubileumi készletet 10 ezerért árulták a tesco-ban most meg 30 ezerért akarja adni.... normális az ilyen? Rohadjon rá az egész.

Thanos was right.

(#2276) axioma válasza Narxis (#2275) üzenetére


axioma
veterán

Az a hivatalos nemzetkozi shop, hidd el van aki megfizeti, csak persze azert mert neki ez teljesen mas kategoria kiadasban, mint nekunk. Es o lehet hogy csak nezegetni veszi, nem hasznalni, arra vesz kulon :)
Egyebkent a lenti linkek csak peldak, lehet hogy mindbol talalsz olcsobbat, csak jeleztem hogy van. A fuzetkeben azota lattam valahol leirva, hogy Rubik uzenete van.

(#2277) Narxis válasza axioma (#2276) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vaterán láttam egyet ami lejárt hirdetés volt, tehát elvileg nem sikerült eladni, de bontott volt viszont azt írta csak a kocka volt megtekerve vagy háromszor, vele felvehetném a kapcsolatot, 10 ezerért árulta. Annyira nem fontos az egész, igazából kockám sincs, lehet veszek csak egy kockát, ez csak így beugrott, hogy volt ilyen, nem gondoltam, hogy ilyen üzlet ez a Rubik márka. Mondjuk tényleg venni kellett volna egy ilyen jubileumi kiadást aztán bontatlanul meghirdetni 10-20 év múlva vagy csak dísznek tartani. :)

Thanos was right.

(#2278) axioma válasza Narxis (#2277) üzenetére


axioma
veterán

Ja ismeros volt a nick-ed azt hittem innen azert mondtam hogy kockad van, de akkor ezek szerint masik topikbol. Kockat kb. barhol kapsz, kezdesnek jo az ugymond eredeti, gyorsasaghoz viszont vannak fejlettebbek, de ezeket majd topiktarsak elmondjak ha aktualis lesz, en csak olvasgatom meg inkabb a kulonbozo jatekokat gyujtom.

(#2279) Narxis válasza axioma (#2278) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jaja, veszek egy kockát aztán kész. Volt régebben csak elkallódott.

Thanos was right.

(#2280) sgeza


sgeza
veterán

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni, mert teljesen elvesztem a millió féle kocka kivitelek között!

Egyik szempont, hogy nem versenyre kell, egyáltalán nem vagyok nagy kocka kirakós, csak szeretnék itthonra egy jó minőségű kockát, ami nem jár nehezen.

Tehát a szempontok:
- Könnyen forogjon!
- Ne matricás legyen, valamilyen anyagában színes lenne jó!
- Mágneses legyen (gondolom ez hasznos)!
- Nem kell, hogy versenyre ideális kialakítású legyen. Ha jól láttam, ezeknek a középső kockái lekerekítettek, hogy egy oldal forgatásakor az arra merőleges, de nem pozícióban lévő oldal egyből beugorjon a helyére, illetve rugalmasak is egy kicsit. Nekem alapvetően jobban tetszik az eredeti forma, ahol minden kocka kocka alakú, nem fogom gyorsan forgatni, illetve jobb lenne, ha nem lenne rugalmas, ne mozogjanak az oldalak ki a síkjukból!
- Nem szükséges, hogy mindenféle állíthatósággal rendelkezzen, jó nekem egy gyári fix kialakítás is.

Ha ezek így együtt nem mennek, akkor nagyjából a felsorolás szerinti sorrend a fontossági sorrend is!

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2281) ZavaBalazs válasza sgeza (#2280) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

szia! ha kifejezetten klasszik kinézet + anyagában színes kell, ennél nagyon tovább nem nézelődnék: [link] (máshol előfordulhat olcsóbban, érdemes körülnézni)

könnyen forog, matrica helyett műanyag csempés, nem mágneses, de az versenyző szint alatt szinte semmit nem ad, enyhén ez is lekerekített, de a szögletes csempe korrigálja kinézetre, állíthatónak állítható, de a szokásos csillagcsavaros megoldásnál kicsit bonyolultabb, de valamelyik szabvány kulcs csak viszi :) persze ez amúgy sem szempont.

ha nem kell ennyire klasszik legyen, és jó a teli színes design is, akkor a többiek ajánlanak valamit, léteznek jó kockák a fentinél olcsóbban is, 10-15 dollár körül.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2282) sgeza válasza ZavaBalazs (#2281) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi szépen!

Nem szempont egyébként, hogy kimondottan olcsó legyen (10-15 $), de túl sokat sem akarok rá feleslegesen költeni. Nagyjából a 10e Ft körüli összeget lőttem be egy nem feltétlenül éles határnak.

Megnéztem, amit linkeltél, kinézetre teljesen rendben van, akár arra is eshet a választás.

Én ilyeneket néztem még. Ez(ek) is jók, nem? Ebayen 8e Ft körül elérhető (ez nem biztos, hogy ugyanaz, mint az előző).

[ Szerkesztve ]

(#2283) ZavaBalazs válasza sgeza (#2282) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nem pont ugyanaz, de mindkettő jó. az első kb annyival tud többet, hogy a mágnesek erőssége állítható, ez sokat nem fog hozzáadni az élményhez, ez már a tized-század másodpercek világa. :D arra figyelj rendelésnél, hogy a fekete műanyagú verzió matricás (de gondolom észrevetted te is :) )

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2284) sgeza válasza ZavaBalazs (#2283) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi! Tulajdonképpen pont az a bajom, hogy nem egyértelmű nekem, hogy melyik matricás, melyik nem. Van, ahol írják, van, ahol nem. És ahol írják, szerintem ott is néha rosszul.
A fentebb linkelt GAN típus amúgy tetszik, mert nem teli színes, viszont - elvileg - nem matricás. Ugyanakkor ha már veszek egy normálisat, akkor gondoltam - még ha vagy jelentősége nincs is - legyen már mágneses (ezt lehet, hogy elengedem). De az ezernyi típus között már totál elvesztem. :D

(#2285) sgeza


sgeza
veterán

Sziasztok! Szilikonnal kapcsolatban érdeklődnék. Kicsit megkenném a kockámat. Olvastam itt, hogy a spray nem túl jó, inkább sima szilikon olajat érdemes modell boltban venni. Meg van, amelyektől állás után ragad stb.
Van konkrét "típus", ami ajánlott? Ára szerintem nem számít, nem hinném, hogy drága lenne egy ilyen olaj, úgyhogy venném a leginkább megfelelőt.
Illetve még egy kérdés ezzel kapcsolatban: WD-40 hülyeség lenne? Vagy az is jó rá? Csak mert az van itthon kéznél.

(#2286) ZavaBalazs válasza sgeza (#2285) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

WD-40-et felejtsd el. nekem a szilikon 1000 spray jó volt, modellboltos szilikonnal egyszer próbálkoztam, attól ragacsos szar lett a kockám, de azzal lehet, hogy csak én nyúltam mellé.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2287) sgeza válasza ZavaBalazs (#2286) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi! Közben keresgéltem a témával kapcsolatban a neten, és én is ezt a szilikon 1000-et olvastam, illetve valahol említették a Prevent szilikon spray-t. A WD-40-et nem fogom használni, az kiderült már számomra.
A szilikon 1000 például ez lehet?
Egyébként spray-t érdemes venni, vagy csepegtetős olajat? Melyikkel könnyebb megkenni?
A Preventet ismered? Az is jó lehet egyébként?

(#2288) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Szerintem csak bőrbarát olajjal érdemes bekenni (babaolaj ilyen). Ha számít valamit is az egészséged. A bőrön keresztül sok minden be tud ám ivódni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2289) sgeza válasza Ciccuka (#2288) üzenetére


sgeza
veterán

Ebben is van valami (habár természetesen csak belül lenne kenve). De abból milyet érdemes, ami funkcionálisan a kockához is jó?

(#2290) Ciccuka válasza sgeza (#2289) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azt nem tudom megmondani, de én nem kenném össze mindenféle vacakkal az biztos, ami árthat az egészségnek. Én baba olajjal kentem be egyszer, de az nem annyira jó.

Van direkt IQ kocka olaj is (többféle), de nem tudom miből lehet.
[link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2291) sgeza válasza Ciccuka (#2290) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi!

(#2292) ZavaBalazs válasza sgeza (#2287) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

igen, ez az. én spray formában használom úgy nagyjából 15 éve (na jó, az utóbbi pár évben nem kaptak a kockák), csőrikés kiszerelésben végképp könnyű használni. néha próbálkoztam ezekkel a kis kockás szemcseppekkel is (most is épp ilyet használok, mert úgysem kockázok annyit, szóval tök mindegy), de úgy vettem észre, hogy gyorsabban kimennek a kockából.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2293) sgeza válasza ZavaBalazs (#2292) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi! Egyébként ezt néztem még ki. Vagyis azon az oldalon belül mondjuk ezt.

[ Szerkesztve ]

(#2294) ZavaBalazs válasza sgeza (#2293) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

passz, egyiket sem ismerem.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2295) sgeza válasza ZavaBalazs (#2294) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi azért mindenkinek a segítséget!
Időközben egyébként - csak az egyszerűség kedvéért, mert megláttam a polcon - vettem vásárlás közben Prevent szilikon spray-t, azzal megküldtem a kockát. Veszek azért a fentebb említett verziókból is, majd egyszer megnézem, hogy azok milyenek. Úgyis kell itthon zárakat is kenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2297) oba válasza cemento (#2296) üzenetére


oba
addikt

Hát ezért kár volt regisztrálnod.

(#2298) Imy


Imy
veterán

Milyen okos kockát és honnan lenne érdemes rendelni (3x3)
Eddig nem nagyon foglalkoztam a rubik kockával, de érdekelne a kirakása, és jó lenne megtanulni. :)

(#2299) Ciccuka válasza Imy (#2298) üzenetére


Ciccuka
veterán

Piacon gyakran szoktam látni IQ kockákat (Rubik).
2 hete is ott vettem (2x2-est).
Ilyen 500-asokért oda szokták adni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2300) Imy válasza Ciccuka (#2299) üzenetére


Imy
veterán

Xiaomi okos kocka szerüségre gondoltam, vagy annak alternatívájára, ha van. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.