Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) lac14548 válasza Lasy (#2150) üzenetére


lac14548
aktív tag

Mi a különbség a két változat között.?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2152) Bertók válasza adrian360 (#2113) üzenetére


Bertók
tag

Már régóta megjött a kocka, csak most jutott eszembe megköszönni nektek.

Nagyon király kis cucc. Rettentően jó élmény kirakni, a régi semmilyen márkához képest.
Köszönöm az ajánlást még egyszer és bátran ajánlom ebben az árkategóriában mindenkinek.
:R :R

(#2153) coolpet válasza Ciccuka (#2145) üzenetére


coolpet
senior tag

Ez a kocka miben más mint a Yuxin Little Magic 3x3x3?

Én olyant vettem, és tök ugyanolyannak tűnik.

(#2154) Ciccuka válasza coolpet (#2153) üzenetére


Ciccuka
veterán

Melyik kocka a Guanlong Cube? A középső elem itt nem kerek hanem inkább négyzeteshez van közel első ránézésre. Biztosan kicsit más a mechanikájuk is, de hasonlóak lehetnek. Ha valakinek kell egy olcsó kocka hobbiszinten megfelelhet mindegyik. Néha egész olcsóra akciózzák akkor érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2155) Lasy válasza lac14548 (#2151) üzenetére


Lasy
veterán

igazán jó kérdés, de még egyik sem volt a kezemben. :(
az biztos, hogy az ujjon a rendes szinezés található meg, amit az app automatikusan gfelismer, és ki is cserél.

ebben a videóban még nem az uj található

+36702778032

(#2156) Ciccuka válasza Lasy (#2155) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szupi kis kocka így a bemutatóban. Kezdőknek is ideális a tanuló funkciója miatt.
BG-n kétféle is van ilyenből és pontozni is lehet. Gondolom a kék az újabb meg a jobb is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2157) Lasy válasza Ciccuka (#2156) üzenetére


Lasy
veterán

igen a kéken vannak a rendes megszokott szinek.

Igaz itt olcsobb a kocka, csak a posta több,
mindig a kettő DB-os árat kell nézni...

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#2158) Muzsa Katali


Muzsa Katali
újonc

Sziasztok! Tudna valaki abban segíteni, hogy az unokám kapott egy egyik oldalán lekerekített 2x2 Rubik kockát és nem sikerül kirakni. A sima 2x2 algoritmusa nem működik ennél a kockánál. Várom válaszotokat a megoldásra. Köszönettel :(IMG:http://)(/IMG)Katalin

(#2159) Lasy válasza Muzsa Katali (#2158) üzenetére


Lasy
veterán

De ugyan úgy működik.
de gondolom a papával email-ozok...

+36702778032

(#2160) axioma válasza Lasy (#2159) üzenetére


axioma
veterán

(en inkabb egy anyukara tippelnek a ki nem fert Katalin-bol... kulonben is, amugy sem csak pasik vannak erre!)

(#2161) RpPRO válasza Muzsa Katali (#2158) üzenetére


RpPRO
őstag

Valamelyik kocka elfordult, szétszed, összerak és menni fog.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#2162) adrian360 válasza axioma (#2160) üzenetére


adrian360
őstag

fb-on a rubik csoportban előjött pont ugyan ekkor ez a téma, és ott egy nagypapa irt az unokája nevében és Lasy ott segített neki.

(#2163) Ciccuka


Ciccuka
veterán

GiiKER Magnetic Magic Cube

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2164) Lasy


Lasy
veterán

Nincsen elfordulva.
Csak ugye nem mindegy, hogy van az ívelt rész.
Illetve, igen teljesen ugyan az az illető.
Lassan már alakul, előbb utóbb az fogja látni a kockát, mint a 2x2est

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#2165) coolpet


coolpet
senior tag

Hmm: [link]

(#2166) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Van egy Yuxin Little Magic 3x3x3 matricás kockám. A matricák elkezdtek felpöndörödni, pedig nem is forgatom egész nap.

Valamint nem tudom úgy kényelmesre beállítani, hogy a kocka jól forogjon.
Van hogy ha laza, akkor másik oldalt fordítok el, ha szoros, akkor meg nehéz forgatni.
Ezen kívül darabos a mozgása, mintha szorulna a műanyag. Egyenletes erővel fordítom, és ugrál.
Lehet hogy lubeozni kellene és akkor jó lenne? Jó rá a multispray? :) Ilyenem van.

Milyen olyan olcsó kockát ajánlatok, ami nem matricás, hanem színezett? (nem feltétlenül az egész kocka hanem csak a lapok, mintha matricás lenne).

Köszi!

(#2167) adrian360 válasza coolpet (#2166) üzenetére


adrian360
őstag

nem tudom milyen az a multispray, de ha olyan mint a wd40 akkor kerülni kell, mert nem tesz jót a műanyagnak. 100% szilikonolaj alapú kenőanyag kell.
A kockát úgy kell beállítani, hogy elösször egymáshoz képest állítsd be, hogy egyforma legyen, majd utána húzd meg a csavarokat, úgy hogy mindegyiken ugyanannyi fordulatot tekersz. egyszerre ne állíts túl sokat, negyed csavar fordulatok is számíthatnak a szorosságban, kisérletezni kell.
Anyagában szinezett kocka ma már szinte mindegyik tipusból van, és ugyan annyiba kerülnek, mint a matricás verziók.

(#2168) coolpet válasza adrian360 (#2167) üzenetére


coolpet
senior tag

Köszi.

Mennyire ajánlott szilikonozni? Mert forgatás közben van hogy másik oldalt fordítok el mint amit akarok, és van hogy túlfordítom a kockát..
Ez lehet hogy azért van mert túl lazák a csavarok?

A Yuxin Little Magix 3x3x3 még mindig a legjobb ár/érték kocka?

A mágneses változatok mennyire állnak meg a sarkokban? Vagy csak picit megakad és továbbugrik az is? Csak mert jóval drágábbak.

Szilikont hol lehet vásárolni?

Köszi, P

(#2169) adrian360 válasza coolpet (#2168) üzenetére


adrian360
őstag

a mágnesek nem túl erősek, csak egy pici akadás adnak, sokszor rendes kirakás közben nem is veszed észre. igazából abban segít, hogy nincs az a pár milliméteres elcsúszás, és ezáltal nincs akadozás.
ha másik oldalt forgatsz, ott inkább fogás és forgatási hiba van, nem a kocka baja szerintem. nézz rá youtube-on "fingertricks" videókra, hogy hogyan kell forgatni és tartani a kockát.

szilikonra :

- szilikon spary, én ezt nem szeretem, szerintem a mostani kockák nem úgy tolerálják ezt a fajta kezelést, mint a régiek. nekem szinte pár kirakás után kb csak rosszabb volt, mint elötte.
- modellező boltban keresel szilikon olajat, 10k-50k közötti viszkozitásban. sajnos ezeket csak minimum 100ml-es flakonban árulják, ami 9583234230231 db kockához is elég lenne. mivel 2-3 csepp bőségesen elég belőle.
-külföldi kockás webshopokból rendelsz rendes kockához készített lube-okat.

(#2170) ZavaBalazs válasza adrian360 (#2169) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

én vettem egyszer egy ilyen modellboltos szutykot, talán 15000 viszkozitásút, ragacsos szar, mintha mézet öntöttem volna a kockába. elhiszem, hogy van jó is, de én szarul jártam vele, majd ha otthon leszek, megnézem, hogy melyik termék volt ez, hogy más ne vegye meg :N

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2171) adrian360 válasza ZavaBalazs (#2170) üzenetére


adrian360
őstag

azért mondtam, hogy ilyenből 2 csepp kell max bele, de az is ilyen kis csepp legyen. fogpiszkára rakok egy kicsit, és azzal szépen rákenek egy picit az egyik sarok elem talpára, majd átellenesen a másikra is egy cseppnyi ugyan így. ezután szépen be kell járatni a kockát hogy szétterüljön benne.

(#2172) ZavaBalazs válasza adrian360 (#2171) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

tudom, minimális mennyiséget raktam, az is ragacsos lett. mindegy, nekem jó a szilikon 1000. :K

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2173) Ciccuka


Ciccuka
veterán

GiiKER i3s, a bluetooth-os Rubik-kocka

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2174) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, itteni ajánlások alapján vettem egy yuxin little magic kockát. Nagyon tetszik, sokkal jobb, mint a Rubik márkás. https://how-to-solve-a-rubix-cube.com/rubik-kocka-kirakasa-hu/ alapján megtanultam kirakni, most 1:30 alatt megy a kirakás kb. 34 éves vagyok, szóval már elég öreg, hogy lassú legyek, de azért szeretnék gyorsulni. Nyilván fogok is, mert egyre gyorsabb vagyok, érzem, de még sokszor elakad a forgatás egy ujjamban stb. Szerintetek már most elkezdjek tanulni más módszert vagy ezzel a kezdő módszerrel gyakoroljak? Nyilván nem akarok világbajnok lenni vagy hasonló, de élvezem a kockázást és szeretnék gyorsabb lenni. Először is 1 perc alá bemenni. Másik kérdésem, hogy milyen mobil appot használtok idő mérésre? Én a Twisty timert, ettől van jobb esetleg? Köszi előre is a válaszokat és jó kockázást.

[ Szerkesztve ]

(#2175) ZavaBalazs válasza kislaci (#2174) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

szia!

szerintem kezdésnek elég, hogy gyakorolsz, és apróbb trükköket elsajátítasz. nézz ezeknek utána: keyhole method, 2 look OLL, 2 look PLL. profi módszerhez képest jelentősen kevesebb tanulást igényel (120 helyett kb 20 algoritmus), de forgatásszámra kb félúton leszel a kezdő és a profi között. de a legtöbbet azzal tudsz gyorsulni, hogy gyakorolsz, és egyre automatikusabb lesz minden, valamint egyre gyorsabb a kezed.
az még sokat segíthet, ha az egész kirakást úgy csinálod, hogy a kereszted alul van, mert akkor az van a szemed előtt, ami még nincs kirakva, és a tetejét forgatni gyorsabb, mint az alját.
én is a twisty timert, mert OLED kijelzőn szeretem azokat az appokat, amikben van igazi fekete háttér :)

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2176) adrian360 válasza kislaci (#2174) üzenetére


adrian360
őstag

én 38 vagyok, nekem is összeakadnak az ujjaim, de azért hónapról hónapra ha lassan is, de gyorsulok, szóval nem késő elkezdeni. Magán vélemény, hogy aki tényleg időre akarja rakni a kockát, annak felesleges a kezdő kirakást sokáig húznia, a kocka működését úgyse tanulja meg jobban, attól hogy ugyanazokat az egyszerű lépéseket ismételi százszor.
Inkább egy alap CFOP kirakást érdemes megtanulni. Kereszt ugyanaz, utána az első két sort egyszerre csinálod meg, ide nem kell nagyon algókat tanulni, két három állást kell felismerni és menni fog intuitívan. elsőnek nehéz lesz, ezzel fog rengeteg idő elmenni, de csak gyakorlás kérdése.
Az utolsó oldalra meg pár alap OLL-t és PLL-t bemagolni, de ha nagyon nem akarsz tanulni, azt csinálhatod kezdő módszerrel is, és már úgy is könnyű bemenni 1 perc alá. F2L a kulcs a kirakásoknál.

twisty jó app

[ Szerkesztve ]

(#2177) kislaci


kislaci
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, utána nézek, és gyakorlok 😁

(#2178) coolpet


coolpet
senior tag

Még ilyent!

(#2179) Bertók


Bertók
tag

Tudnátok ajánlani valami jó minőségű matricát GAN Air 356 SM-re? Nem találtam hirtelen sehol, normális feedback-el.

Köszi előre is.:R

[ Szerkesztve ]

(#2180) adrian360 válasza Bertók (#2179) üzenetére


adrian360
őstag

(#2181) Lasy


Lasy
veterán

oliverstickers.com

+36702778032

(#2182) DJGABI


DJGABI
addikt

read only voltam eddig, rendeltem egy little magicet itteni ajánlásra, köszi szépen, tényleg baromi kellemes forgatni, már csak a kirakás van hátra :R

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2183) coolpet


coolpet
senior tag

Hajrá :)

Én kb 1 hónap után 4-5 algóval 2.5perc átlaggal ki tudom rakni.
Bár nem foglalkozom vele sokat, van hogy 2-3 napig kezembe sem veszem, ha igen akkor is kirakom 2x és annyi :)

(#2184) BluEyes


BluEyes
őstag

Sziasztok, én is olvasgattam a topicot, és megkívántam a LittleMagic-et, ma jött meg, tényleg tök kafa, jól forog, köszi az ajánlást.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2185) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok régen volt 3x3-as kockám amit segítség nélkül nem sikerült kiraknom most kaptam 2x2-est amit eldöntöttem hogy kirakom de magamtól ez se megy. Segítséget kérnék valami oldalt ahol részletesen és kezdődőknek érthetően le van írva minden lényegesen. Köszönöm

(#2186) Szilágyi84 válasza Szilágyi84 (#2185) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Találtam egy érthető srácot és sikerült.

(#2187) Lasy válasza lac14548 (#2151) üzenetére


Lasy
veterán

elsősorban a megfelelő szinek, illetve az uj már felismeri milyden szinre kevered.

Szilágyi84
a 2x2 ugyan az mint a 3xe3 csak közepek, és élek nélkül.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#2188) oliwwer


oliwwer
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég kezdtem el rubik kockazni, nagyon tetszik, de egyelőre elég lassú vagyok (5p). A kockám eredeti rubik, de nagyon akad, recseg, idegesítő is tekerni néha, amikor az algoritmuson gondolkozok, és eltereli a figyelmem hogy megakad folyton.

5000 forintot szánnék a kockára, aliexpress-ről rendelném, és anyagában szineset szeretnek.

Valk3 es a gan 356 néztem, ezekből a magneseset kene? Vagy nem éri meg a plusz pénzt.
Milyet ajanlanatok ebben az árkategóriában? Akar alis link is jöhet.

Köszönöm!

(#2189) ZavaBalazs válasza oliwwer (#2188) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

a mágnes szerintem kicsit ad hozzá, és azt is csak akkor, ha már elég gyors vagy hozzá, de ha kijön a keretből, ártani nem árt. a felsorolt kettőből egyikkel se nyúlsz mellé, még a weilong GTS-eket érdemes megnézni, nekem most épp 2M-em van, ha azt találsz 5000-ért, az is mehet.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2190) RpPRO válasza oliwwer (#2188) üzenetére


RpPRO
őstag

Én 3 éve Moyu Aolong v2-t vettem vateráról 4800 Ft-ért. Ha direkt rendelsz, olcsóbban kijöhetsz.

Ez egy igen jó kocka.

Most nézem, hogy bőven akad még jobb is 5e ft alatt, pl itt.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#2191) haxiboy válasza oliwwer (#2188) üzenetére


haxiboy
veterán

Szia! Én is most kezdtem, szintén eredeti Rubik's féle kockával, szilikon spray sokat segített.
Illetve most rendeltünk párommal néhány kockát, köztük egy Moyu Guanlong-ot, ha megjön írok róla mindenképpen mert kemény 1000ft volt.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2192) adrian360


adrian360
őstag

Volt valaki innen a mai Budapest Openen ? Nekem ezek az új egyéni legjobbak sikerültek:

(#2193) Lasy válasza adrian360 (#2192) üzenetére


Lasy
veterán

Ha nem is ott, de voltam. Niki mostanaba pont olyan dátumra tudja tenni ezeket, hogy egy német verseny is akkor van. :(



+36702778032

(#2194) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Xiaomi Giiker M3 Magnetic Cube
Ezen most elgondolkodtam.

GiiKER M3 Magnetic Cube review
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2195) ZavaBalazs válasza Ciccuka (#2194) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

biztos nem rossz kocka, csak épp nem az, aminek hiszed.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#2196) Lasy válasza Ciccuka (#2194) üzenetére


Lasy
veterán

sima mágneses kocka, de nincsen benne a bluetooth kapcsolat.

+36702778032

(#2197) Ciccuka válasza Lasy (#2196) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen tudom, de szerintem ennyiért nemigen van mágneses kocka, ami elfogadható minőségű.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2198) Lasy válasza Ciccuka (#2197) üzenetére


Lasy
veterán

nagyon sok van 10 dollár körül ami elfogadható, de ugye ezt neked kell eldönteni, melyik tetszik neked.

+36702778032

(#2199) eron009


eron009
tag

Sziasztok

Aliexpressről, milyen kockát ajánlanátok? MÁrka, esetleg konkrét tipus. Maximum 10-15$-ig.
Illetve a mágneses kockák jók? Nem esnek könnyen szét?

[ Szerkesztve ]

(#2200) Breki válasza eron009 (#2199) üzenetére


Breki
veterán

Szerintem most ez.

[link][/L

]vagy ha nem mágneses

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.