Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) rt06 válasza rt06 (#599) üzenetére


rt06
veterán

kozben vettem eszre, hogy a torles nem mukodik, az rmdir valamiert megeszi az utvonalat is es azt hiszi, abban is parameterek vannak /-ekkel elvalasztva
a script helyesen:
a remove.cmd pedig a kovetkezo:
@echo off
rmdir /s /q "%1"
exit 0

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#602) birno válasza rt06 (#600) üzenetére


birno
addikt

session fájlokat mind töröltem, majd az egyik watch_directory-ból visszahúztam őket, de elszállt ugyanezzel a hibával, ha nem töltök be semmilyen torrentet vagy csak keveset, akkor viszont fut.

rTWi-nél egy triviális hibát követtem el, el sem mondom, hogy mit, sorry. :B :)

Scripteket meg fogom nézni ha lesz időm, köszi.

(#603) rt06 válasza birno (#602) üzenetére


rt06
veterán

azert mondd el legy szives, mert szoktak ilyen bugreport-ok jonni mashonnan is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#604) birno válasza rt06 (#603) üzenetére


birno
addikt

Egyszerűen rossz portot adtam meg a konfigban. :B

(#605) birno


birno
addikt

Nagyon nem akarja az igazat, move működik, remove is működne, de nekem az lenne a lényeg, hogy kérdezzen rá a törlésre, de ugye nem dob fel ablakot, csak a logba írja, hogy are you sure?
Csináltam egy copy.cmd-t is, amivel több gond is van, egyrészt parancssorból lefut, de a könyvtárat nem másolja át, csak a benne lévő fájlokat és az alkönyvtárakat, nekem az kellene, hogy magát a könyvtárt is létrehozza, a másik, hogy rtorrentből le sem fut, a hiba:
../scripts/copy.cmd cygdrive/g/David_Guetta_Feat._Akon-Sexy_Bitch-(Retail_CDS)-2009 cygdrive/c/Users/Psycho/Downloads/other
---
Invalid number of parameters

A scripts:
@echo off
xcopy /e /-y %1 %2
exit 0

Meg egy olyan gond is van, hogy a G: partíció gyökérébe másolnám a kész cuccokat, ami működik is könyvtár esetében, de ha csak egy fájlról van szó akkor nem, a hiba:
Could not create directory 'cygdrive/g': Permission denied
Full Control-t adtam mindenkinek a G: meghajtóra.

[ Szerkesztve ]

(#606) rt06 válasza birno (#605) üzenetére


rt06
veterán

bar nem ertek hozza ilyen melyen, de kvazi kizartnak tartom, hog6y barminemu ablak felugorjon
az rTorrent meghivja exec-cel a neki atadott parancsot, es var a visszateresi ertekere, de ha az kozben input-ra var, azzal az rTorrent nem hinnem, hogy barmit is fog kezdeni

a tobbihez annyit javasolnek elso korben, hogy az echo-t ne kapcsold ki, lehet belefutottal egy olyanba, mint en tegnap az rmdir-nel, hogy megette a / jelet es nem stimmelt a parameterek szama

ha nalad is ilyesmi tortenik, probald a fentebb lathato modon idezojelezni a parametereket

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#607) birno válasza rt06 (#606) üzenetére


birno
addikt

Remove-ra a megoldás:
@echo off
start "Delete" rmdir /s "%1"
exit 0

Viszont helyesbítenék, nem megy se a move se a copy(ide keletek idézőjelek, de így se jó).
../scripts/move.cmd cygdrive/g/unfinished/Lady_Gaga-Bad_Romance-CDS-2009-IMT cygdrive/g
---
The system cannot find the path specified.

--- Success ---

---
../scripts/copy.cmd cygdrive/g/unfinished/Lady_Gaga-Bad_Romance-CDS-2009-IMT cygdrive/c/Users/Psycho/Downloads/other
---

G:\rTorrent>xcopy /e /-y "cygdrive/g/unfinished/Lady_Gaga-Bad_Romance-CDS-2009-IMT" "cygdrive/c/Users/Psycho/Downloads/other"
File not found - cygdrive/g/unfinished/Lady_Gaga-Bad_Romance-CDS-2009-IMT
0 File(s) copied

Nem Windows-os formában kellene megkapnia az elérési útvonalakat?

Arra, hogy a g: gyökerébe miért nem tud írni fájlokat, csak könyvtárakat nincs ötleted?

(#608) rt06 válasza birno (#607) üzenetére


rt06
veterán

ha megnezed a picit fentebb masolt konfigomat, lathatod, hogy picit maskent hivatkozok az utvonalakra (eltuntek a ..-ok), mert en is belefutottam abba, hogy nem talalta a file-okat
a fentebbi peldabman irtak jonak tunnek

en az eleresi utvonalakat az alabbi modon teszteltem (ctrl+x utan beirva):
execute=scripts/test.cmd

ahol a test.cmd tartalma az alabbi:
echo asdf > test.txt
exit 0

ez igazabol arra jo, hogy megtudd, a script mit vesz alapertelmezett konyvtarnak (s mivel az utvonalak atirasa nehezkes, probald ugy elhelyezni a script-eket, vagy valtoztatni a cwd-t rTorrent-ben, hogy az utvonalak megfeleloek legyenek)

az utvonal jo igy, / karakterrel is, parancssorban meg tudod nezni, hogy mukodik igy is (mar azt hiszem xp ota)

meghajto gyokerebe iras rejtej, majd holnap kiprobalom, nalam mit szol, ha valahova gyokerbe akarok pakolni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#609) birno válasza rt06 (#608) üzenetére


birno
addikt

Nem akar jó lenni, egyelőre hagyom a fenébe, nincs kedvem vele szórakozni.
Köszi az eddigi segítséget!

(#610) Brogyi


Brogyi
senior tag

Kicsit ide is tartozik, uj rutorrent van kint. Hetvegen cserelem. :)

(#611) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kerdesem, hatha tudja valaki a valaszt ra: egy Debianra felhuztam egy mukodo rtorrent+rutorrent+ssl+socket parost. Mukodik is rendesen es el tudom erni helyi halozatbol gepipcime/rtorrent cimrol. Egy a baj, hogy fogalmam sincs, hogy kivulrol az internetrol hogyan tudnam elerni, vagy melyik portot kene forwardolni a routernek, hogy menjen -ha egyaltalan lehetseges ez socket hasznalata eseten (bevallom most eloszor hasznalok ilyesmit).
:)

Ez alapján csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#612) adriankoooo válasza adriankoooo (#611) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Meg is valaszolom magamnak: en a sima 80-as porton probaltam kivulrol csatlakozni az rtorrenthez, termeszetesen nem ment. Nyitottam egy 443-as (https) portot es egybol megy. Ajanlom a linkelt oldalt, egesz kellemesen elmagyarazza a dolgokat (csak vigyazni kell, mert az meg a 2.9-es rutorrent-re epit, a mostani friss verzio pedig 3.x megvaltozott fajl strukturaval).

(#613) Speederer


Speederer
senior tag

Az megoldható valahogy, hogy ugyanazt a torrentet tudjam seedelni több trackerre is?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#614) rt06 válasza Speederer (#613) üzenetére


rt06
veterán

igen, szerkeszted a torrent file-t valamilyen editorral (pl itt olvasgass), hozzaadod a kivant tracker-eket es ugy toltod be

ha ugy szeretned, hogy ugyanazt a torrent file-t tobb peldanyban toltod be, mindig mas tracker-t megadva, az nem fog menni, mert egy info_hash csak egyszer szerepelhet a betoltott torrent-ek kozt, s az announce url(ek) valtoztatasa nem modositja az info_hash-t

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#616) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Talalkoztatok mar olyannal, hogy ha becsukjatok az rtorrentot es ujrainditjatok eltunnek belole a letoltesek? :((

(#617) Brogyi válasza adriankoooo (#616) üzenetére


Brogyi
senior tag

Te, en nagyon kezdo vagyok, de azert megneznem van-e session dir.

[ Szerkesztve ]

(#618) adriankoooo válasza Brogyi (#617) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ez lesz az, rajta vagyok! :R

[ Szerkesztve ]

(#619) adriankoooo válasza adriankoooo (#618) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ez volt a hiba, most mar jo! Mar csak egy olyan problemam van amire most jottem ra, hogy menet kozben bezarodik az rtorrent. Este meg ment, most raneztem es nem fut, mi okozhatj a bezarodast?

(#620) Tele von Zsinór válasza adriankoooo (#619) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem tökéletes, ahogy egy program sem. Nekem most is van benn egy olyan torrent, amire időnként összeomlik, a lusta megoldás végtelenciklusban futtatni, valahogy így:

while [[ true ]]; do rtorrent; sleep 10; done

(#621) adriankoooo válasza Tele von Zsinór (#620) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ezt megprobalom majd, de nem akarom elhinni, hogy egy torrent alatt osszeomlik :((( Esetleg forditok majd svn-bol, vagy megprobalom a transmission-t. Vagy egy szkript kene ami figyeli, hogy fut -e az rtorrent, vagy le -e fagyott, erre jo a vegtelen ciklusos megoldasod? :R

(#622) Tele von Zsinór válasza adriankoooo (#621) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Svn-ből van nekem is fordítva a {0.8,0.12}.6 verzió, ez szokott hibával kilépni. Nem ez az első ilyen .torrent fileom, de nem másztam bele, mi lehet a gond.
Lefagyást még nem láttam, csak összeomlást, erre pedig tökéletes a végtelenciklus.

(#623) Brogyi válasza adriankoooo (#619) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem soha nem kapcsolt ki.Talan ez segit. Nem az en otletem , de nagyon tetszik.
-
Most állítsuk be, hogy az rtorrent szolgáltatásként fusson, így automatikusan elinduljon újraindítás után.
crontab -e
Ha először indítjuk, akkor ki kell választanunk, hogy melyik szövegszerkesztőt szeretnénk használni. Válasszuk a nano programot, amihez nyomjuk le a hozzá tartozó sorszámot, majd egy entert, mivel még nincs létrehozva contrab fájl.
Ezt másoljuk be egy üres sorba:
@reboot /usr/bin/screen -d -m /usr/bin/rtorrent
Lépjünk ki és mentsük a módosításokat.
Ha ezutan is gondod van akkor majd a profik segitenek. :D

(#624) Tele von Zsinór válasza Brogyi (#623) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ettől nem lesz szolgáltatás, csak elindul automatikusan a gép indításakor, egyszer. Ha meghal, akármi miatt, nem indul újra.

(#625) birno válasza Brogyi (#623) üzenetére


birno
addikt

Inittel is lehet buherálni, annak van egy ilyen megoldása, hogy ha egy process leáll akkor automatikusan újraindítja, viszont pontosabbat nem tudok, régen használtam, gyorsba ezt találtam, nekem is ilyesmi rémlik.

(#626) Brogyi válasza Tele von Zsinór (#624) üzenetére


Brogyi
senior tag

Pass.Januar elejen elinditottam a szervert, es azota megy. Ez a leallosdi gyanus. :)

(#627) rt06 válasza Tele von Zsinór (#624) üzenetére


rt06
veterán

attol sem lesz szolgaltatas, amit te irtal, cserebe viszont, ha startup kozben hal meg (ami konnyen elofordulhat, ha megserul valamelyik session file), van ra esely, hogy viszi magaval a rendszeredet is

a libtorrent oldalon a 3rd party utils reszben lehet talalni ket initscript-et is, azt javasolnam inkabb

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#628) Scobbyka


Scobbyka
tag

Meglestem ezt az új rutorrent 3.0-át.
Ha a beállítások gombra katt akkor kapok egy ilyen szép hibát a naplóba:
Kép a naplóról
xmlrpc version 1.21.1, rtorrent 0.8.6 libtorrent 0.12.6

Ötlet?

Nézegettem a rutorrent fórumot, régi xmlrpc-re meg régi rtorrentre hivatkozót találtam, ez nálam nem áll fent :(

Scobby

(#629) Scobbyka válasza Brogyi (#610) üzenetére


Scobbyka
tag

Neked működik valahogyan a multiuseres rész? (3.0 elvileg már az, de sehol nincs leírva teljesen hogyan is állíthatod be ezt)
Honnan tudja szegény hogy melyik user configját kell betöltenie? (nekem sehogy sem jött össze az a része)
Bár mondjuk vannak más problémáim is vele :(

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#630) rt06 válasza Scobbyka (#628) üzenetére


rt06
veterán

0.8.6 csomagbol, vagy svn-bol?
mert az rTorrent most esik at (epp tegnap jott ki az utolso erre vonatkozo revision) egy nagyobb atalakitason, ahol a parancsok donto tobbsege atnevezesre kerul

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#631) Scobbyka válasza rt06 (#630) üzenetére


Scobbyka
tag

svn de már kb. 1 hónapja.
akkor lehet ez a gond?

Scobby

(#632) rt06 válasza Scobbyka (#631) üzenetére


rt06
veterán

akkor nem hinnem, kb egy hete kezdte el rak ujrairni a parancsokat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#633) Scobbyka válasza rt06 (#632) üzenetére


Scobbyka
tag

Meg akartam nézni milyen revizió volt, de továbbnyomtam véletlen :(
(svn up, svn info helyett) így leupdatelt 1154-es rev-re így nem tudom milyet raktam fel.
Valahonnéz ki tudom deríteni ezt?

XMLRPC-C advanced: svn info:
URL: http://xmlrpc-c.svn.sourceforge.net/svnroot/xmlrpc-c/advanced
Repository Root: http://xmlrpc-c.svn.sourceforge.net/svnroot/xmlrpc-c
Repository UUID: adbb7d4b-a73a-0410-a071-c5f57c452bd4
Revision: 1867
Node Kind: directory
Schedule: normal
Last Changed Author: giraffedata
Last Changed Rev: 1858
Last Changed Date: 2010-01-29 07:28:55 +0100 (Fri, 29 Jan 2010)

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#634) rt06 válasza Scobbyka (#633) üzenetére


rt06
veterán

revision-nal az rTorrent-re gondoltam, nem az XMLRPC-C-re
viszont az 1154-es szinte biztos, hogy nem fog mukodni, mivel a prancsok atalakitasa meg nem kerult at egeszeben az XMLRPC reszbe

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#635) Scobbyka válasza rt06 (#634) üzenetére


Scobbyka
tag

De nem a 1154-es van fent, csak a forrást updateeltem le, nem forgattam újra az rtorrent, libtorrent párost, szóval az még a régi.

Scobby

(#636) Tele von Zsinór válasza Scobbyka (#633) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Utólag a revíziót már nem tudod kideríteni (esetleg megnézni a másiknál, ha a libtorrent/rtorrent párosból csak az egyiket frissítetted), csak a verziót.

(#637) Scobbyka válasza Tele von Zsinór (#636) üzenetére


Scobbyka
tag

Köszi a választ akkor várok hátha lesz valami értelmes leírás rutorrent multiuser telepítésre. Nincs kedvem kísérletezni jelenleg, max majd a hétvégén.

Scobby

(#638) Ziog


Ziog
aktív tag

Debian rendszer alatt futna egy rtorrent. Újratelepítettem a rendszert és itt kezdődtek a bajok.

A korábbi tökéletes leírás alapján sikeresen fel is települt.

A gond az, hogy a korábbi config file nem jó neki valamiért. DHT port does not exist hiba jön vissza.

Port át van irányítva a routeren semmi változtatás nem történt. Port nincs tiltva a rendszerben. Mi lehet a gond, merre lehetne keresni a hiba forrását?

Előre is köszi

(#639) rt06 válasza Ziog (#638) üzenetére


rt06
veterán

milyen korabbi leirasra gondolsz?
ha az altalam irt svn-es telepito lepesekre, akkor probalj a checkout-ba beletenni egy revision-t is, pl svn co -r 1110 http://....., mert atalakitas alatt van a kod, es a jelenlegi svn head nem tul alkalmas hasznalatra (bar korabban azt irtam, mar elkeszult, de pontatlanul olvastam, van meg mit csinalni vele)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#640) Ziog válasza rt06 (#639) üzenetére


Ziog
aktív tag

igen azzal a leírással próbálkoztam.

Függőségek tekintetében volt némi nemű elmaradásom, de ezeket elvileg orvosoltam.

Miután ezek megvoltak kipróbáltam. A te leírásod alapján.

Most még egy probléma előjött, hiába van beállítva port (és ez nem a dht port) valamiért nem azon indul az rtorrent.

Hogy lehetne leszedni az egészet? Front end nem baj ha nincs hozzá, csak működjön.

(#641) rt06 válasza Ziog (#640) üzenetére


rt06
veterán

leszedni a forraskonyvtarban kiadott make uninstall paranccsal tudod (libTorrent es rTorrent kulon)

port-nak pedig intervallum kell, de ha te csak egy portot szeretnekl, megadhatod ketszer ugyanazt, opl 12345-12345

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#642) Ziog válasza rt06 (#641) üzenetére


Ziog
aktív tag

ok ez tiszta sor. Valami miatt mégsem azzal a porttal indul.

DHT-t továbbra sem ismeri. Szerintem valami a fordításnál lesz bajos.

(#643) Brogyi válasza Scobbyka (#629) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem sehogy se ment, csak a regi modszerrel. Ahany user ,annyi rtorrent. :((
Ha megtalaltad uj modszert tedd kozze.

(#644) ztsoft válasza Scobbyka (#633) üzenetére


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Nálam is gond van. A régebbi konfig fájlal nem működik rendesen. Hülyeségeket csinál. Le sem jött a torrent, már meg is állítja. Seed-elni sem akar. Vissza fogom tenni a régit.

A működő verzió:
xmlrpc-c 1858
libtorrent 1125
rtorrent 1125

A mostani verzió:
xmlrpc-c 1867
libtorrent 1135
rtorrent 1135

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#645) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Vissza raktam a régi verziót, minden rendesen működik. A ruTorrent-nél a beállítások is. :K

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#646) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem találok rtorrentnek logfilet, hogy megtudjam mi a baja egy most hozzáadott (3,5 gigás fájt tartalmazó) torrenttel :F (az rtorrentini.log üres)
Hogy tudom megnézni mi a baja?

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#647) MC Pite


MC Pite
veterán

Azóta még 2 másik torrentet is érvénytelennek jelez (azok már le vannak töltve), az eredetileg hibásnak jelzettből pedig már leszedett 800 megát :F

Nem találok érdemi leírást az rtorrentről, tudnátok ebben iránytmutatni?

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#648) rt06 válasza MC Pite (#646) üzenetére


rt06
veterán

olyan logfile, amire te gondolsz nincs, a naplot az L betu lenyomasaval ered el
ha mondasz pontos hibauzenetet,m tudok tobbet mondani, de nem minden kiirt message szamit tenyleges hibanak, vannak, amik feigyelmen kivul hagyhatoak

ztsoft:
a mostani svn HEAD nem ajanlott mindennapi hasznalatra, max tesztelesre
ha jol emlekszem, a 0.8.6-ra valtas az 1110-es revision-nel tortent meg, azt ajanlott hasznalni jelenleg

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#649) ztsoft válasza rt06 (#648) üzenetére


ztsoft
őstag

Köszi, de már fel tettem a 1125-öst. Ez volt fent azelőtt is. Nincs vele semmi baj, működik rendesen.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#650) MC Pite válasza rt06 (#648) üzenetére


MC Pite
veterán

Hol kell nyomni az L betűt?
Amúgy leért a file, és már nincs hibában :F
De érdekelne mi baja volt...

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.