Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) birno válasza VladimirR (#250) üzenetére


birno
addikt

Aha, értem, köszi.

(#252) birno


birno
addikt

Még egy kérdésem lenne. :)
A 9 beépített nézetből max 3-at használok rendszeresen, a többinél valahogy meg lehet oldani, hogy az általam újonnan létrehozott nézetek jelenjenek meg?
Ilyesmivel próbálkoztam: "view_sort_current=active,view_sort=dvd", "view_sort_current=active,ui.current_view.set=dvd"
Egyik sem jött be.

(#253) VladimirR válasza birno (#252) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, viszont a #244-ben irtakhoz hasonloan at tudod oket alakitani
errol pontosabbat sajnos nem tudok, bele kellene maszni a forraskodba, eleg jol van dokumentalva

(#254) birno válasza VladimirR (#253) üzenetére


birno
addikt

Igen, azt sejtettem, hogy átírható, csak nem tudtam, hogy hogyan.
Jól van, megpróbálom kibogarászni belőle.

(#255) VladimirR válasza birno (#254) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha minden igaz, ez a vonatkozo kodreszlet (src/main.cc)

// Currently not doing any sorting on main.
"view_add = main\n"
"view_add = default\n"

"view_add = name\n"
"view_sort_new = name,less=d.get_name=\n"
"view_sort_current = name,less=d.get_name=\n"

"view_add = active\n"
"view_filter = active,false=\n"

"view_add = started\n"
"view_filter = started,false=\n"
"view.event_added = started,\"view.set_not_visible=stopped ;d.set_state=1 ;scheduler.simple.added=\"\n"
"view.event_removed = started,\"view.set_visible=stopped ;scheduler.simple.removed=\"\n"

"view_add = stopped\n"
"view_filter = stopped,false=\n"
"view.event_added = stopped,\"view.set_not_visible=started ;d.set_state=0\"\n"
"view.event_removed = stopped,view.set_visible=started\n"

"view_add = complete\n"
"view_filter = complete,d.get_complete=\n"
"view_filter_on = complete,event.download.hash_done,event.download.finished\n"
"view_sort_new = complete,less=d.get_state_changed=\n"
"view_sort_current = complete,less=d.get_state_changed=\n"

"view_add = incomplete\n"
"view_filter = incomplete,not=$d.get_complete=\n"
"view_filter_on = incomplete,event.download.hash_done,event.download.finished\n"
"view_sort_new = incomplete,less=d.get_state_changed=\n"
"view_sort_current = incomplete,less=d.get_state_changed=\n"

// The hashing view does not include stopped torrents.
"view_add = hashing\n"
"view_filter = hashing,d.get_hashing=\n"
"view_filter_on = hashing,event.download.hash_queued,event.download.hash_removed,event.download.hash_done\n"
// "view_sort_new = hashing,less=d.get_state_changed=\n"
// "view_sort_current = hashing,less=d.get_state_changed=\n"

"view_add = seeding\n"
"view_filter = seeding,\"and=d.get_state=,d.get_complete=\"\n"
"view_filter_on = seeding,event.download.resumed,event.download.paused,event.download.finished\n"
"view_sort_new = seeding,less=d.get_state_changed=\n"
"view_sort_current = seeding,less=d.get_state_changed=\n"

"schedule = view_main,10,10,\"view_sort=main,20\"\n"
"schedule = view_name,10,10,\"view_sort=name,20\"\n"

ebbol neked a view_filter*, es view_sort* parancsok fognak kelleni szerintem, de csak totozok

(#256) birno válasza VladimirR (#255) üzenetére


birno
addikt

Igen, valószínűleg a "view_filter" lesz a nyerő, ott kellene megadni, hogy egy(vagy több) view-ban lévő torrentekre szűrjön, már csak az ehhez szükséges parancsot kell megtalálnom.
Bár szerintem ha egy custom értéket beállítok a watch directorykra vagy magára a view-ra ha lehet(jelenleg nincs időm utánanézni) és azt kérdezem le úgyis jó lesz.
Köszi az eddigieket!

(#257) birno válasza VladimirR (#255) üzenetére


birno
addikt

Ilyetén formában működik:

view_filter = active,d.get_custom3=
view_filter_on = active,event.download.hash_done,event.download.finished
view_sort_current=active,less=d.get_name=

Viszont így ugye egy újabb változot kell megadni a watch directory-ra, olyan parancsot nem látok amivel a "visible" infókat lehetne lekérni, pl. "view.get_visible" vagy "d.get_visible".

(#258) VladimirR válasza birno (#257) üzenetére


VladimirR
nagyúr

d.views=<hash>

vagy

d.multicall=d.views=

viszont ez csak a user view-kat adja vissza, a beepitetteket nem

(#259) kozyadam


kozyadam
tag

sziasztok!

tesztelési célra összedobtam itthon 1 Ubu szervert és tettem rá 1 rtorrentet is. a ~ot megosztottam Sambával, hogy 2 wines gépről elérjem a dolgokat. a tervem az volt, hogy csinálok a ~ban egy torrent mappát, amibe menne a letöltés.

~/torrent/fajlok mappába teszem a .torrent fájlokat, ezt rTorrent szépen felveszi és tölti is.
azt viszont nem tudom beállítani, hogy a folyamatban lévő torrenteket
~/torrent/folyamatban mappába töltse, amikor viszont végez tegye át őket ~/torrent/kesz mappába.

hol lehet megmondani, hogy a letöltéseket a folyamatban mappába kezdje el, a készeket pedig tegye át a kész mappába, és folytassa tovább a töltögetést?

(#260) VladimirR válasza kozyadam (#259) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hivatalos oldal-on a common tasks pont alatt van erre pelda, bar az regebbi verziohoz valo, s bar meg mukodik, az on_* parancsok el fognak tunni

itt egy, az aktualis verziohoz irt valtozat

schedule = watch_directory,5,5,"load_start=~/torrent/fajlok/*.torrent,d.set_directory=~/folyamatban"
system.method.set_key = event.download.finished,move_complete,"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,~/torrent/kesz;d.set_directory=~/torrent/kesz"

(#261) kozyadam válasza VladimirR (#260) üzenetére


kozyadam
tag

köszönöm. most sajnos nem tudom kipróbálni, de este meglátom mire jutok vele.

akkor ha jól látom az első sor az a schedule, az a mappa figyelését jelenti, ott kell beállítani

a system.method. ... sor az rögtön alá kerül vagy lentebb a .rtorrent.rc fájlban

a mappa figyelő unbind marad ahogy van, azt kell valahogyan módosítani? ezekről a system.method dolgokról merre tudnék olvasni 1 kicsit?

(#262) kozyadam válasza kozyadam (#261) üzenetére


kozyadam
tag

bocs az nem unbind, hanem untied

(#263) VladimirR válasza kozyadam (#261) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, a scheduler sor figyeli a mappat (ez az rTorrent utemezojenek adott parancs)
ugy mukodik, hogy van neki ugye negy parametere, ezek sorrendben:
- egy elnevezes, lehet akarmi, itt watch_directory, de lehetnek fajlok_konyvtar_figyelese is
- annak megadasa, hogy az rTorrent indulasa utan mikor hajtodjon vegre eloszor (masodpercben megadva)
- annak megadasa, hogy a tovabbiakban milyen surun halytodjon vegre a parancs (masodpercben megadva)
- maga a parancs, esetunkben az, hogy a ~/fajlok mappabol minden .torrent file-t toltson be es inditson el (load_start, megfeleloen parameterezve)

a system.method.set_key egy azonosito es egy parancs hozzarendelese egy esemenyhez, itt a letoltes befelyeztehez (event.download.finished) rendeli a move_completed kulcsszot es az execute parancsot, az meg elvegzi a masolast

az, hogy ezek hol, milyen sorrendben helyezkednek el a config file-ban, teljesen lenyegtelen

ha unbind alatt a stop_untied, vagy hasonlo parancsot erted, akkor igen, az maradhat ahogyan van

a system.method.set_key parancsokrol pedig legjobb tudomasom szerint a levlistan (1, 2, olvashatsz, vagy ha minimalisan ertesz c nyelven, akkor a forraskodbol tudhatsz meg eleg sokat (igencsak jol dokumentalt az libTorrent es rTorrent kodja)

szerk.: szoval igen, az untied_* maradhat, annak nem szamit, hogy az adat hol van tarolva, az csak a .torrent file-t figyeli, azt pedig ez a parancs nem mozgatja el (es hacsak nem irsz ra kulon parancsot, mas sem)

[ Szerkesztve ]

(#264) kozyadam válasza VladimirR (#263) üzenetére


kozyadam
tag

kipróbáltam, de a system.method.set_key-re hibát dobott és a system.method.set.key-re is.
Azt mondja nem létező parancs. Lehet régi hozzá az rTorrentem? Amit Ubuntu alapból feltesz azt tettem fel.
Az rTorrent honlapján lévő kód viszont működik, bár egy kicsit meglepett amit láttam. Letöltöttem egy torrentet, be is fejezte, de a torrent nevében lévő szóközök helyett mindenhol 'visszaperjel + szóközt' írt. Ilyen néven szerepel a torrent a folyamatban mappában és létrehoz egy ilyen nevű mappát a kesz mappában is, de ide nem másolja át a fájlokat. Így viszont azt mondja az rTorrent, hogy a hash hibás és inaktívnak jelöli meg a torrentet. Ez a szóközök miatt lehet, vagy vmit esetleg nem jól írtam a .rtorrent.rc-ben?

(#265) kozyadam válasza kozyadam (#264) üzenetére


kozyadam
tag

a szóközös problémának az a nyitja, hogy nem szereti az rTorrent a szóközöket. töltöttem le olyan torrentet, ahol szóközök helyett pontok voltak és ott semmi gond nem merült fel. simán működött

(#266) VladimirR válasza kozyadam (#264) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Hi!

igen, regi az rTorrent-ed, ez az utasitas a 0.8.3-as verzioval jelent meg (ez nagyban kerulendo, viszont a 0.8.4 tobb altalam hasznalt, felugyelt gepen is stabilan mukodik honapok ota)
a 0.8.2-ben (ez van a legujabb ubi-ban, ha jol latom) meg az on_* parancsok hasznalatosak (az van a linkelt oldalon is a peldak kozt)

a szokozok nem ertem, miert okoznak gondot, azokat a programnak escape-elni kellene, ha a torrent-ben levo file-ok, konyvtarak neveben van
ha viszont az utvonalban, amit a config file-ban adsz meg, akkor neked kell escape-elni, megpedig ugy, ahogyan irtad is, hogy a szokozok ele dobsz egy backslash-t
a rendszer es a programok ebbol fogjak tudni, hogy ott nincs vege a parancsnak, az utvonalnak (hisz a szokoz alapbol elvalaszto karakter lenne), hanem folytatodik tovabb

ha nalad a program csinalta az emlitett hibas escape-elest, akkor azt jelezd a fejleszto fele

(#267) kozyadam válasza VladimirR (#266) üzenetére


kozyadam
tag

Köszönöm az infókat. Escape-eli a szóközöket az rTorent, mert mikor folymatban van a letöltés akkor pl az Ecc\ pecc\ kimehetsz mappába tölti, sőt be is fejezi a letöltést, az egész anyag átmásolásánál lehet probléma.

igen 0.8.2 / 0.12.2 van fent. szvsz ha lesz 1 kis időm olvasgatok vmi changelog-ot, hogy javították-e már vagy sem.

(#268) VladimirR válasza kozyadam (#267) üzenetére


VladimirR
nagyúr

meg tudnad mutatni, milyen parancs masolja at?
esetleg tegy a .rtorrent.rc-be egy olyat, hogy:

execute_log = ~/torrent/execute.log

ez megmutatja az execute metodus altal meghivott parancsokat, s azok kimenetet, ettol talan okosabbak leszunk

(#269) kozyadam válasza VladimirR (#268) üzenetére


kozyadam
tag

Szia!

ma már sajnos nem fogok tudni foglalkozni vele, de holnap lesz szabadidőm, a délelőtt folyamán küldöm az idevágó részt a fájlból

(#270) kozyadam válasza VladimirR (#268) üzenetére


kozyadam
tag

Ezt mutatja az rTorrent.

a log pedig a következőt írja:

---
mv -u /home/kozyadam/torrent/kesz/Damnation.CRACKFIX-ViTALiTY /home/kozyadam/torrent/kesz/
---
mv: cannot stat `/home/kozyadam/torrent/kesz/Damnation.CRACKFIX-ViTALiTY': No such file or directory

--- Error ---

az .rtorrent.rc-ben pedig ez van:

on_finished = move_complete, "d.set_directory=/home/kozyadam/torrent/kesz ;execute=mv, -u, $d.get_base_path=, /home/kozyadam/torrent/kesz"

(#271) VladimirR válasza kozyadam (#270) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mv -u /home/kozyadam/torrent/kesz/Damnation.CRACKFIX-ViTALiTY /home/kozyadam/torrent/kesz/

itt a hiba, ha megnezed, ez a kesz konyvtaron belulrol akar masolni
a gondot az okozza, hogy elobb beallitod a d.set_directory-val az uj eleresi utvonalat, s csak utana probalod attenni oda, ekkor (az athelyezeskor) viszont az rtorrent a d.get_base_path-bol mar az uj utvonalat fogja kiolvasni
az on_finished sorban csereld meg a ket parancsot

on_finished = move_complete,"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,/home/kozyadam/torrent/kesz ;d.set_directory=/home/kozyadam/torrent/kesz"

(#272) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, tudtok olyan videólejátszót ami ki tudja menteni a videó audió infókat a videóból?

(#273) kozyadam válasza VladimirR (#271) üzenetére


kozyadam
tag

ez megoldotta a problémát. köszönöm.

nem igazán idevág, de azt meg tudnád mondani, hogy mikor lesz elérhető frisebb rTorrent ubuntura, ha nem forrsából szeretném csinálni, hanem simán csomagkezelővel leszedni?

(#274) VladimirR válasza kozyadam (#273) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez az ubuntu repo karbantartoin mulik, az o lelkivilagukat meg nem ismerem
ha jol latom, meg a kovetkezo (9.10?) ubi-ban is 0.8.2 lesz

(#275) Csarlee válasza VladimirR (#221) üzenetére


Csarlee
tag

Helló Vladimir,

system.method.set_key = event.download.finished,mail_on_finished,"execute=levelkuldoscript.sh,$d.get_name=

ebből a példából egy idézőjel lezárás hiányzik, a végére kell? Azért kérdezem mert kipróbáltam ezt a mail küldő dolgot de nem tudom, hogy adja paraméterként a torrent nevét egy szkriptnek. $1 -re gondoltam de nem müxik...

(#276) VladimirR válasza Csarlee (#275) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hi

igen, a legvegere kell, maga a parancs ugy nez ki, hogy:

system.method.set_key = esemeny,elnevezes,parancs

es ebbol jelen esetben a teljes parancs volt idezojelben (pontosabban lett volna, ha nem irom el mindket kodreszletben)

a parameteratadas ugy mukodik, hogy az execute metodus kap 1, vagy tobb parametert es meghivja az elso parameterkent kapott programot/parancsot, a tobbi parametert pedig atadja neki
tehat a fenti peldaban

execute=levelkuldoscript.sh,$d.get_name=

meghivja a levelkuldoscript.sh script-et es atadja neki parameternek a d.get_name metodus visszateresi erteket (ezert kell ele a $, hogy a methodus erteket adja at)

(#277) Scobbyka


Scobbyka
tag

Hi!

Próbálkozom az Rtorrent-o-meter-rel
De valamiért nincsennek értékek, a grafikon megjelenik a weboldalon.

Ötlet? Már vártam vele egy félórát.

Scobby

(#278) VladimirR válasza Scobbyka (#277) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rtorrent hol, min hallgatozik scgi kapcsolatert?
/etc/munin/plugin-conf.d/munin-node file-ba milyen beallitasokat irtal be?

amugy felora varakozas helyett:

telnet 127.0.0.1 4949
fetch rtom_spdd

ez kapcsolodik a helyi gepen futo munin-node-hoz es lekerdezi tole az rtom_spdd plugin ertekeit (ha az nincs fenn, akkor ertelemszeruen masikat kerdezz le)

[ Szerkesztve ]

(#279) Scobbyka válasza VladimirR (#278) üzenetére


Scobbyka
tag

[rtom_spdd]
env.ip 127.0.0.1
env.port 8600
env.diff yes

Simlink létrehozva, plugin bemásolva (jogosultságok rendben, ugyanaz mint bármelyik másik pluginé)

Értékek összes -1 ha lekérdezem

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#280) VladimirR válasza Scobbyka (#279) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ami beallitasokat irtal, az jonak tunik, de a -1 ertekek arra utalnak, hogy a plugin nem tud valamiert kapcsolodni az rtorrent-hez

rtorrent config-ban mi van, rtorrent hallgatozik a 8600 porton?

netstat -napt | grep rtorrent

ez mit mond (elofordulhat, hogy csak root-kent megy):

munin-run rtom_spdd

illetve a fenti telnet-es pelda mit mond? (vagy itt mondta a -1-et? ha igen, akkor a munin-run is azt fogja)

[ Szerkesztve ]

(#281) Scobbyka válasza VladimirR (#280) üzenetére


Scobbyka
tag

igen az rtorrent van a 8600-as porton (de van több rtorrent is a vason)
igen a munin-run rtom_spdd is -1 mutat, meg a telnet is.
Így néz ki:
up.value -1
down.value -1
uprate.value -1
downrate.value -1

Scobby

(#282) VladimirR válasza Scobbyka (#281) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az, hogy tobb rtorrent is van a gepen, nem szamit, mivel mindegyik mas porton hallgatozik (csak tudni kell, melyik melyike)

a tobbi rtom plugin is elszall?

esetleg probald meg ezzel tesztelni az rTorrent elerhetoseget

(#283) birno


birno
addikt

Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy némely torrentekre(mondjuk egy bizonyos watch directory-ból betöltöttekre) más alapbeállítások legyenek érvényesek mint a többire?
Tehát alapból máshova kezdje tölteni(gondolom ez a d.set_directory-val megadható), más legyen az "event.download.erased"/"event.download.finished"/"check_hash" stb. értéke.
Olyan legyen mintha egy másik konfig fájl lenne érvényes azokra a torrentekre.

(#284) birno


birno
addikt

A másik meg, hogy ha már seedelek egy torrentet, lezárom ^K-val, átállítom a letöltési könyvtárat egy olyan helyre ahol szintén megvan a fájl, de hiányosan, majd ^S-el elindítom, hasheli, aztán közli, hogy "Inactive: Download registered as completed, but hash check returned unfinished chunks", hogyan lehet a tudtára adni, hogy felfogtam mi a helyzet, úgyhogy elkezdheti szépen újra letölteni a hiányzó részeket.

(#285) VladimirR válasza birno (#283) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a watch_directory-t figyelo schedule parancsnal megadhatsz tobb parancsot is, mint pl az altalad is emlitett d.set_directory
ha pedig azt szeretned, hogy mas legyen a befejezeskor, torleskor elvegzendo parancs, azt a d.{get,set}_custom paranscokkal tudod beallitani, hasonloan ahhoz, mint ahogy az rTorrentCommonTasks oldalon a tobb letoltesi konyvtaras peldaban lathato

a masik poblemanal probald meg, hogy miutan szolt, hopgy nincs kesz, zard le ^K-val, majd ^E-vel tudod neki megmondani, hogy utemezze be ujra a file-ok letrehozasat/atmeretezeset, s utana ^S-sel mar indulnia kell hiba nelkul

(#286) birno válasza VladimirR (#285) üzenetére


birno
addikt

Időközben nagyjából megoldottam, írtam egy másik konfig fájlt és 2 példányban futtattam az rtorrentet, így nagyjából jó(a végén majd leírom mivel van bajom.).

Viszont amit te mondasz szerintem nekem kevés.
Én azt akarom, hogy bizonyos torrenteknél az "event.download.finished/event.download.erased" parancsok teljesen mások legyenek, legyen "hash_done/hash_queued" azokra a fájlokra stb, tehát elég sok eltérés lenne, max. szerintem "branch/if"-ekkel lehetne variálni, de ott meg nem adható meg több parancs, csak egy.
Elvileg lehetne parancsot kreálni a "system.method.insert"-el és arra hivatkozni feltétel megadásnál, de nekem nem működött, mindig azt dobta vissza, hogy nem létezik olyan parancs.

Jelenleg egész jól működik, már csak az kellene, hogy a "finished" parancs egy részét mindig hajtsa végre, a másik felét pedig csak bizonyos feltétel esetén.
Még nem próbáltam, de az lenne az ideális, ha a "finished" eseménynél több "branch" is beiktatható lenne, plusz sima feltétel nélküli parancsok is.

Remélem nagyjából érthető voltam.

(#287) VladimirR válasza birno (#286) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezek az if es branch parancsok, amennyire tudom egymasba agyazhatoak es lehet bennuk tobb parancs is, csak megfeleloen kell azokat escape-elni (ennek mikentjet viszont nem tudom, csak a #libtorrent csatin volt rola szo parszor)
ha mashol nem, a forraskodban valoszinuleg akad ra pelda, de szerintem elofordult mar levlisten is (kozben megvan, tobbek kozt itt es itt esett szo rola)

[ Szerkesztve ]

(#288) Santino


Santino
aktív tag

Sziasztok.

Putty-n keresztül szeretném irányítani az rtorrent-et. A CTRL+s billentyűkombináció nem működik. Nem tudom a CTRL+d-vel leállított torrentet újra indítani. A teljes putty ablak lefagy, semmire sem reagál. Csak a sarkon lévő X használata a megoldás.
Tud valaki valami ötletet a probléma megoldására?

Köszi!

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#289) birno válasza VladimirR (#287) üzenetére


birno
addikt

Ezeket olvastam, az egyikben épp csak megemlítik a branch-et, a másikban meg írják is, hogy csak egy parancs futtatható s amint írtam, a system.method.insert nekem nem működött.

[ Szerkesztve ]

(#290) VladimirR válasza Santino (#288) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a ctrl+s es a ctrl+q billentyuparancsoknak kulon funkcioja van, ezert screen hasznalatakor nem ugy mukodnek, ahogy azt varnad
ha ^S utan halottnak latszik a putty, egy ^Q eletre tudja kelteni
ha az rTorrent-nek szetretnel ^S billentyukombinaciot kuldeni, azt megteheted a ^A s, vagy ^A ^S komboval (ctrl+a, majd a ctrl felengedese utan egy 's', vagy ctrl+a ctrl+s)
ugyanigy ^Q kuldesehez ^A q, vagy ^A ^Q billentyuparancsot hasznalj

bovebb info a screen sugojaban

(#291) Santino válasza VladimirR (#290) üzenetére


Santino
aktív tag

Hát...nem egyszerű, szokni kell.
De sikerült, ezért köszönöm a hasznos infót!

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#292) VladimirR válasza birno (#289) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jatszottam picit vele, futtathato pedig tobb parancs is

branch=$d.get_complete=,{print=kesz,print=100%},{print=nemkesz,print=<100%}

ha a torrent 100%-osan le van toltve, kiirja, hogy kesz, majd uj sorba, hogy 100%, ha pedig hianyzik meg belole, kiirja, hogy nemkesz, valamint uj sorba, hogy <100%

egymasba is lehet agyazni

branch=$d.get_complete=,"branch=$d.is_open=,print=kesz_nyitva,print=kesz_zarva","branch=$d.is_open=,print=nemkesz_nyitva,print=nemkesz_zarva"

ez kiirja, attol fuggoen, hogy a torrent `100%-osan le van-e toltve, illetve nyitva van-e, kiirja az alabbiak valamelyiket:
kesz_nyitva, kesz_zarva, nemkesz_nyitva, nemkesz_zarva

sot, meg ennel is jobban meg lehet keverni (tobb szintig egymasba agyazott branch-ek es minden agon egynel tobb parancs):

branch=$d.get_complete=,{print=kesz,"branch=$d.is_open=,{print=nyitva,\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\"},{print=zarva,\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\"}"},{print=nincs_kesz,"branch=$d.is_open=,{print=nyitva,\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\"},{print=zarva,\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\"}"}

ez harom sorba kiirja az alabbi infokat:
kesz / nincs_kesz
nyitva / zarva
fut / nem_fut

[ Szerkesztve ]

(#293) VladimirR válasza Santino (#291) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha neked jobb megoldas, esetleg a kod atirasaval at tudod tenni mas billentyure, billentyukombinaciora is
az alabbi sort keresd (rtorrent/src/ui/element_download_list.cc):

m_bindings['\x13'] = sigc::bind(sigc::mem_fun(*this, &ElementDownloadList::receive_command), "d.start=");

itt a \x13 reszt kell atirnod
hogy mire, azt innen tudod kinezni

(#294) Santino válasza VladimirR (#293) üzenetére


Santino
aktív tag

Átnéztem a screen súgója, nekem megfelel így is. Mondjuk érthetőbb is, ha van dokumentáció és főleg segítség.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#295) birno válasza VladimirR (#292) üzenetére


birno
addikt

Köszi, végre egy jól érthető, gyakorlati leírás a branch lehetőségeíről! :R
A harmadik példa nekem nem működik, azt írja, hogy "Download event action failed: Could not find closing '}'.", pedig mindegyiknek megvan a párja:

system.method.set_key = event.download.paused,pause,"branch=$d.get_complete=,{print=kesz,\"branch=$d.is_open=,{print=nyitva,\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\"},{print=zarva,\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\"}\"},{print=nincs_kesz,\"branch=$d.is_open=,{print=nyitva,\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\"},{print=zarva,\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\"}\"}"

a másik kettő viszont tökéletes, ezek alapján megpróbálom a második konfig fájlt integrálni az eredetibe.

(#296) VladimirR válasza birno (#295) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ranezesre az escape-elessel van gond nalad, mivel bekerul a kepbe meg egy par idezojel
nalam ket par van egymasba agyazva, s csak a belsot kell escape-elnem, nalad viszont melyebb a beagyazas, igy nemelyiknel tobb escape-eles szukseges

bar ki nem probaltam, de ez talan jo lesz

system.method.set_key = event.download.paused,pause,"branch=$d.get_complete=,{print=kesz,\"branch=$d.is_open=,{print=nyitva,\\\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\\\"},{print=zarva,\\\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\\\"}\"},{print=nincs_kesz,\"branch=$d.is_open=,{print=nyitva,\\\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\\\"},{print=zarva,\\\"branch=$d.get_state=,print=fut,print=nem_fut\\\"}\"}"

rovidebben:
a te verziod:

"valami,\"masvalami,\"megvalami\" \" "

helyesen:

"valami,\"masvalami,\\\"megvalami\\\" \" "

erre azert vajn szukseg, mert mikor az rTorrent megnezni, mi van az elso idezojelen belul, "levesz" mindenhonnan egy backspace-t, s ekkor a te altalad hasznalt parancsban nem kulonboztetheto meg, hol nyilik a belso idezojel, s hol zarul a kulso, ezert sorban nezi oket, ez okoz kavarodast

a fenti peldabol, ahogy mindig nezi a soron kovetkezo idezojel parost, igy fogja kivenni a reszleteket, s ertelmezni az escape-elest:

valami,"masvalami,\"megvalami\" "

majd

masvalami,"megvalami"

vegul:

megvalami

szerk.:
elsore sikerult hulyeseget irnom, most mar javitva van

[ Szerkesztve ]

(#297) birno válasza VladimirR (#296) üzenetére


birno
addikt

Így már valóban működik, köszi.
Igazából van valami lényege annak, hogy az idézőjelet vagy a kapcsos zárójelet használom?

Majdnem mindent sikerült átírnom a konfig fájlba, egy dolgot kivéve:

system.method.set_key = event.download.finished,move_complete,"d.set_directory=/media/files/Downloads/seed/; branch=d.get_custom3=,\"execute=cp,-r,-u,$d.get_base_path=,/media/files/Downloads/seed/\",\"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,/media/files/Downloads/seed/; execute=/home/norbi/scripts/rtorrent,-c,$d.get_base_path=,$d.get_custom1=\""

False érték esetén két execute parancsnak kellene lefutni, az egyik az "mv" a másik a "cp".
A fenti formában csak az egyik fut le, próbálkoztam még így is(csak a false részt írom):

\"{execute=mv,-u,$d.get_base_path=,/media/files/Downloads/seed/},{execute=/home/norbi/scripts/rtorrent,-c,$d.get_base_path=,$d.get_custom1=}\"

\"\\\"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,/media/files/Downloads/seed/\\\",\\\"execute=/home/norbi/scripts/rtorrent,-c,$d.get_base_path=,$d.get_custom1=\\\"\"

{\"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,/media/files/Downloads/seed/\",\"execute=/home/norbi/scripts/rtorrent,-c,$d.get_base_path=,$d.get_custom1=\"}

Általában az "invalid start of name" vagy "bad return code" hibaüzenetet kaptam.
Az utóbbinál legtöbbször az mv paramétereként értelmezte a cp-s execute részt is.
Hogyan lehetne akkor 2 execute-ot futtatni egy false command-ban?

Még egy érdekesség van, bár ez nem probléma, csak fura.
Adott az alábbi sor:

system.method.set_key = event.download.hash_queued,set_safe_sync,"branch=d.get_custom3=,set_safe_sync=yes"

Ha false, akkor is beállítja a safe_sync-et, pedig a parancs helyesen fut le, mert ha átírom így:

system.method.set_key = event.download.hash_queued,set_safe_sync,"branch=d.get_custom3=,print=yes,print=no"

akkor no-t ír ki amennyiben nincs beállítva a custom 3.
Ha megadok egy false parancsot:

system.method.set_key = event.download.hash_queued,set_safe_sync,"branch=d.get_custom3=,set_safe_sync=yes,print=no"

akkor kiírja a no-t és beállítja a safe_syncet is amennyiben nincs megadva a custom 3, ha meg van adva akkor beállítja a safe_sync-et, de nem írja ki a no-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#298) rt01 válasza birno (#297) üzenetére


rt01
csendes tag

Hi!

az elsore sajnos nincs otletem, akarhogy probalom, ott nem akar mukodni
viszont feltunt, hogy elobb allitod at a konyvtarat, minthogy atmasolnad az adatot, azt elvileg forditva kellene, a d.set_directory a vegere kellene
ez jelen problemanal nem hinnem, hogy szamit, viszont a masolasnal okkozhat gondot (korabban volt par erre vonatkozo post)

a masodikra annyit, hogy a safe_sync nem torrentfuggo, hanem globalis beallitas, ezert ha egy torrent-nel hash-eles elott atallitja, az a tovabbiakban is ugy marad
ha szeretned valtogatni (bar nem ertem, ez miert jo), akkor a branch else agaban add meg, hogy kapcsolja ki

Udv: VladimirR

[ Szerkesztve ]

VladimirR voltam

(#299) birno válasza rt01 (#298) üzenetére


birno
addikt

Időközben rájöttem, az elsőt megoldottam, nem tudom, hogy én csesztem el valamit vagy az segített, hogy frissítettem az rtorrentet, de most működik a system.method.insert, így ezzel sikerült megcsinálni.

system.method.insert = custom3,simple,"execute=/home/norbi/scripts/rtorrent,-h,$d.get_base_path="
system.method.insert = not_custom3,simple,"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,/media/files/Downloads/seed/; execute=/home/norbi/scripts/rtorrent,-c,$d.get_base_path=,$d.get_custom1="

Vagyis csak félig, mert not_custom3 frankón lefut, de custom3 hibát ad, log:

^@/home/norbi/scripts/rtorrent -h /media/sdb1/filmek/valami
---
^@+ getopts :rcoh kapcs
+ case $kapcs in
+ getopts :rcoh kapcs
+ exit 0
+ ionice -c3 nice -n 19 cp -r /media/sdb1/filmek/valami /media/files/Downloads/seed

--- Success ---
^@cp: nem lehet a következő könyvtárat létrehozni: ”/media/files/Downloads/seed/valami”: A fájl létezik

Egyrészt nem fájl, hanem könyvtár, másrészt nem létezett, a cp hozta létre, harmadrészt meg valamit a branch szórakozik szerintem, mert ha kikommentezem a not_custom3-as sort akkor hibátlanul lefut és átmásolja a fájlt!
Komolyan ez egyre bonyolultabb... :W

Azért állítom előbb, mert mikor váltottam 0.8.4-re a "check_hash = no" opció nem működött csak ha elsőnek volt a könyvtár átállítás, azóta nem is néztem.

Mit csináltál, hogy végleg felfüggesztettek?

[ Szerkesztve ]

(#300) birno válasza birno (#299) üzenetére


birno
addikt

Sikerült, végre minden úgy működik ahogy szeretném(legalábbis remélem nem maradt rejtett "bug"). :)
Valóban a könyvtár beállítással volt gond, de nem az amit te írtál, hanem, hogy a finished parancsnál lett beállítva és automatikusan létrehozta az rtorrent.

Itt a működöképes konfig fájl, ha valaki más is hasonló őrültséget akar állítani hátha segít: [link]
Az rtorrent script "-h" kapcsolójához tartozó parancs(a "-c" csak egy sima háttérben futó másolás):

(ionice -c3 nice -n 19 cp -r -u "$2" "/media/files/Downloads/seed"&&xmlrpc localhost d.set_directory "$4" /media/files/Downloads/seed&&xmlrpc localhost d.resume "$4";cd "$3";ionice -c3 nice -n 19 cfv > check) &

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.