Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) rt06 válasza Scobbyka (#499) üzenetére


rt06
veterán

a sima spd-t ne hasznald, az az elso probalkozas volt, rendkivul pontatlan tud lenni, mivel nem az elmult idoszak forgalmabol szamol, hanem a lekerdeseskori pillanatnyi erteket hasznalja

amugy ha munin-nal van gondod, erdemes lehet telneten bemenni (telnet 127.0.0.1 4949) es ott a list, fetch parancsokkal tesztelni), vagy a munin-run <plugin_neve> parancsot kiprobalni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#502) Brogyi válasza Brogyi (#465) üzenetére


Brogyi
senior tag

Megy a multiuser rutorrent-tel a fentiek szerint ,csak mivel kezdo vagyok valaki segithetne, hogy kell az apache2-ot beallitani a felhasznaloknak.Jelszo, login,php.config...

(#503) Scobbyka válasza Brogyi (#502) üzenetére


Scobbyka
tag

.htpasswd file létrehozás:
htpasswd -c /a/file/helye/.htpasswd user1
user1 jelszava kétszer beírod
htpasswd /a/file/helye/.htpasswd user2 (itt már nem kell -c az csak azért kell ha új filet hozol létre)
user2 jelszava kétszer
..... ahány usered van

.htgroup file létrehozás (ha csoportot is akarsz nekik)
nano /a/file/helye/.htgroups
tartalma:
csoport neve: user1 user2 user3

User1 rtorrent:
scgi_port = 127.0.0.1:5001
session = /home/user1/.rtorrent/.session
port_range = 8601-8601
directory = /data/user1

User2 rtorrent:
scgi_port = 127.0.0.1:5002
session = /home/user2/.rtorrent/.session
port_range = 8602-8602
directory = /data/user2

Apache config nálam így megy az rtgui multisan:
nano /etc/apache/sites-enabled/user1.conf
Alias /user1 /usr/local/www/user1/
<Directory /usr/local/www/user1>
Options Indexes FollowSymLinks
AllowOverride AuthConfig
Order allow,deny
Allow from all
</Directory>

SCGIMount /RPC1 127.0.0.1:5001
<Location /user1>
AuthName "Private"
AuthType Basic
AuthBasicProvider file
AuthUserFile /usr/local/www/private/.htpasswd
AuthGroupFile /usr/local/www/private/.htgroups
Require group rtorrent "nálam ez a csoport neve"
</Location>

nano /etc/apache2/sites-enabled/user2.conf
Ugyanaz mint user1 csak user1 helyén user2 áll
És ez a sor változik még:
SCGIMount /RPC2 127.0.0.1:5002

És így ha egy user be akar lépni akkor kéri tőle a felhasználónevet és jelszót
http://localhost/user1 -> felhasználónév és jelszó nélkül nem engedi be.

Át kell írni a /var/www/user1/config.php-ban az RPC-t a megfelelőre

Rutorrentnél ha jól tom valami rs.js-t is szerkeszteni kell!

Nekem ennyire futotta eddig

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#504) Scobbyka válasza rt06 (#501) üzenetére


Scobbyka
tag

Nekem még annyi a fura benne, hogy Download B/s (byte/s) az Upload b/s (bit/s).
Valahol nem lehet átszerkeszteni, hogy mind a B/s legyen?

Scobby

(#505) rt06 válasza Scobbyka (#504) üzenetére


rt06
veterán

alapbol mindkettonek "bit per second"-nak kellene lennie, akkor lesz a download "bytes per second", ha a munin-node konfigba, az rtom_spdd szekcio ala betettel egy olyat is, hogy env.diff yes
ez azert kerult bele, mert adsl eseten a ket grafikon kozti kulonbsegek miatt nehezen leolvashato lenne a feltoltes (ugye az adsl altalaban 8:1, vagy nagyobb letoltes/feltoltes arannyal bir)

szoval annyi kell, hogy a fentebb irt beallitasaidbol kiveszed az env.diff yes sort

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#506) Scobbyka válasza rt06 (#505) üzenetére


Scobbyka
tag

Igen tudom hogy van egy szép kis 8-as tényező, ott tényleg kell. De 100/100-on nem nagyon.
Ok megcsináltam! Köszi!

Scobby

(#507) Scobbyka válasza rt06 (#505) üzenetére


Scobbyka
tag

Még egy kis nem ide illő probléma:
Adott a következő rendszer:
2GB RAM, Intel Celeron Dual Core E3300, 2 * Samsung 250 GB SATA2 HDD (software RAID0), 80 GB SATA2 HDD (ubuntu 8.10 server).
rtorrent + rtwi (14 user) 100/100 dedikált net
És nagyon nagy az Iowait a procistatisztikában.
Mit cseréljek procit, vagy rakjak be még 2 plusz HDD-t a RAID0 tömbbe? (ha HDD kerül be akkor már közel leszek az elméleti maxhoz SATA2 3Gb/s

Scobby

(#508) rt06 válasza Scobbyka (#507) üzenetére


rt06
veterán

az iowait az az ido, amit a proci jobb hijjan a lemezre torteno varakozassal tolt, szoval ezen nem segit egy gyorsabb proci, a diszkeken kell valamit varialnod
ahogy irod, csak ket lemez van a gepben (a 80-as gondolom csak a rendszer, ott nincs rtorrent user), ez 14 user-re nagyon keves
bar raid tomb-okkel kapcsolatban nem igazan van tapasztalatom, de amiket eddig lattam, egy lemezre semmikeppen sem jo 2-nel tobb felhasznalot tenni

a torrent technologiajabol adodoan szinte kizarolag random io muveletet vegez, s ilyenben a lemez messze elmarad a rairt elmeleti sebessegtol
a sata2 3Gbps erteke elmeleti hatar, annyit tud atvinni a kabelen
ettol elmarad a lemez tenyeges max sebessege, az tobbnyire megall 150-200 MBps (1200-1600 Mbps) korul (ez linearis olvasas, s a lemez elejen ennyi csak, a vege fele szepen lassul)
a random olvasas (meg iras nelkul is), ettol legalabb egy nagysagrenddel kisebb szokott lenni, de lattam mar sata lemezt (igaz az 320GB-os sata 1 volt) 100%-os terheltsegre beallni 2-3 MBps olvasas mellett (szinten seed szerver), neha kevesebbtol is
en mindenkeppen tobb kisebb lemezt tennek meg a gepbe (amennyiben van erre elhetoseg, ketto - legrosszabb esetben harom - userenkent egyet)
ilyen felepites mellett nem nehez elerni tartosan a 2-400 mbps upload-ot sem

mint emlitettem, raid tombokkel ilyen teren nincs tapasztalatom, nem tudom, gyorsit-e annyit a raid0, hogy megerje abba pakolni a lemezeket, vagy jobb, ha kulon vannak

ami meg esetleg segithet, az idonkent egy toredezettsegmentesites (ext filerendszer eseteben athelyezel egy masik particiora mindent, majd vissza - egyszerubb odja nincs, majd ext4 alatt lesz)
illetve meg sokat dob, ha a journaling-ot kikapcsolod (vagy alapbol ext2-ers particiokat keszitesz, vagy ha mar ext3 lett, azt is gond nelkul csatolhatod fel ext3-kent
egyreszt a naploazs kikapcsolasa sokat gyorsit, mert jonehany plusz irasi/olvasasi muvelettel kevesebb lesz, masreszt szerintem egy seedszerver adatai nem minosulnek potolhatatlan adatnak (imho fontosabb a sebesseg, ha egy aramszunetnel elszall valami adat, majd letolti ujra)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#509) quby


quby
őstag

Valakinek nincs tapasztala webes torrentfelület webminben való integrálásában? Pl r van egy leirás a torrentflux beintegrálásáról de nekem nem müxik. Igy kéne valahogy megoldjam pl az rtGuit rtorrenthez?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#510) Speeedfire válasza quby (#509) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

minek külön integrálni a webmin-be?
annyira felesleges dolog
max rakj egy linket a webmin-be ahonnan el tudod érni az rtgui-t

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#511) Brogyi válasza quby (#509) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem tudom minek neked a webmin, mert nekem siman ment a torrenflux-b4rt webmin nelkul.Biztos azert van , mert kezdo vagyok.Egyebkent egy tuti leiras van a hogyan.org-on az rtgui telepitesrol.
Nezd el nekem ha tudtad, noob vagyok. :)

(#512) quby válasza Brogyi (#511) üzenetére


quby
őstag

Meg vagyok győzve, most hogy sikerült látom, hogy tényleg semmi érelme... :DD :N

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#513) quby


quby
őstag

Nna, már használom pár napja, de ha kész a letöltés nem ssedel. Már egyszer sikeült rábirjam hogy seedeljen de nem tudom hogy, és azóta sem megy.

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#514) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Én is rtorrent-et használok egy rövid ideje. Az be van állítva, hogy ha végez a letöltésekkel, akkor berakja egy másik könyvtárba őket, de arra van mód, hogy ha a nevükben szerepel egy bizonyos szótöredék, akkor egy másikba pakolja?
Tehát mondjuk minden befejezett letöltést a downloaded könyvtárba rak, de ha a torrent nevében szerepel az, hogy "ubuntu", akkor a "linux" könyvtárba. :)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#515) rt06 válasza vrbst (#514) üzenetére


rt06
veterán

talan megoldas lehet, hogy az execute parancsot lecswereled, nem kozvetlen az mv-t hivod, mikor elkeszult a torrent, hanem egy script-et, ami megkapja parameternek a torrent nevet, s az vegzi el az ellenorzest, majd a masolast

sajnos maga az rTorrent nem tud ilyen jellegu osszehasonlitast, vagy kulon watch konyvtarba kell tenni az ilyen torrent-et (ha kezzel adagolod az rTorrent-nek, imho ez a jobb megoldas), s ekkor lehet az alapjan mas es mas helyre tenni, vagy pedig kulso script-et kell ra irni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#517) vrbst válasza rt06 (#515) üzenetére


vrbst
tag

Köszi, ez a script jó ötlet!

(#518) Ziog válasza rt06 (#515) üzenetére


Ziog
aktív tag

torrent neve (tehát nem a tartalma) alapján nem lehet ezt a scriptelést valahogy megoldani?

(#519) rt06 válasza Ziog (#518) üzenetére


rt06
veterán

valami ilyesmiben gondolkodnek

system.method.set_key = event.download.finished,move_complete,"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,$execute_capture=\"/ut/vonal/script.sh,$d.get_name\";d.set_directory=$execute_capture=\"/ut/vonal/script.sh,$d.get_name\"

itt a script.sh egy scrpt, ami egy parametert var - a torrent nevet - es azt az utvonalat adja vissza, ahova a torrent-et masolni kell (sorvegi enter nelkul)

a parancs nem biztos, hogy mukodik, most nem tudtam letyesztelni, lehet, az escape-eles hibazik, valamint lehet, hogy nem lehet egymasba agyazni az execute-okat, ekkor ket script kell, az egyik masolja is az adatot, a masik csak visszaadja az utvonalat a d.set_directory parancshoz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#520) Ziog válasza rt06 (#519) üzenetére


Ziog
aktív tag

ha jól értem akkor ez magát a torrent file-t másolná?

csak hogy levezetés is legyen.

van egy torrentem van benne egy flag [xvid_hun] ezen flagek alapján beállítani az áthelyezést?

tehát, ha egy [xvid] flaget kap, akkor az egy Feliratos mappába kerüljön, ha meg egy [xvid_hun] flag van benne, akkor meg egy Szinkronos mappába.

Sajnos tesztelni a te scriptedet is csak később tudom, de azért köszi kiindulási pontnak mindenképp jó lesz.

Valahol nincs egy átfogóbb leírás ezekről a script módokról, hogy mire van lehetőség?

(#521) quby


quby
őstag

Hi!

A 4 gigánál nagyobb fájlok méretkijelzési problémáira nincs még valami megoldás??

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#522) rt06 válasza quby (#521) üzenetére


rt06
veterán

hol jelentkezik ez a problema? ha valamelyik webui-nal, akkor az 1.07-es, vagy ujabb xmlrpc-c hasznalata megoldja a gondot (amennyiben erre fel van keszitve a webui is)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#523) quby válasza rt06 (#522) üzenetére


quby
őstag

Az RtGui és a ruTorrent amit használok és mindkettönél minusz a méret es nagyon hoszú a szám mintha byte-ban lenne megadva (persze ugysem jó) a xmlrpc verziót hol tudom ellenörizni?

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#524) rt06 válasza quby (#523) üzenetére


rt06
veterán

xmlrpc-c-config --version

ha ez kisebb, mint 1.07 (azt hiszem ruTorrent valahol 1.10-et ir, nem tudom mi az oka, de teves info), akkor ujabbat kell keresni, vagy ujra kell forgatni
az ezt megelozo verziok nem ismerik a 64 bites integert, aminek eredmenye az, hogy 2^31-1 (kb 2.1 GB) erteknel tulcsordulas van, es a szamlalo atfordul -2^32-re (kb -2.1 GB)

asszem egyedul a wTorrent az, ami 1.07-nel kisebb verzioszamu XMLRPC-C eseten is jol jeleniti meg az ertekeket (van nemi hatulutoje is, ugyanis igy nem tud minden erteket megjeleniteni, csak amik torrenthez kotottek, mivel szuksege van a szelet meretre is, s ez pl az ossz feltolteshez nem erheto el, hisz az globalis ertek)

szoval harom lehetoseged van nagyjabol, kb ebben a sorrendben:
- xmlrpc-c ujraforgatas (optimalis eset)
- hasznalsz wTorrent-et
- beletorodsz ebbe a hibaba

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#525) rt06 válasza Ziog (#520) üzenetére


rt06
veterán

nem, nem a torrentet, hanem az ahhoz tartozo adatokat mozgatja, reszletezem

system.method.set_key = event.download.finished,move_complete,"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,$execute_capture=\"/ut/vonal/script.sh,$d.get_name\";d.set_directory=$execute_capture=\"/ut/vonal/script.sh,$d.get_name\"

a system.method.set_key beallit egy esemenyhez egy feladatot (ey, vagy tobb metodushivas)
az event.download.finished a letoltes befejezese esemeny
a move_complete egy elnevezes, ez lehetoleg minden set_key hivashoz legyen egyedi, ha egy esemenyhez tobb feladat is tartozik, a vegrehajtas ennek sorrendjeben tortenik

execute=mv,-u,$d.get_base_path=,$execute_capture=\"/ut/vonal/script.sh,$d.get_name\"
az execute methodus ez meghivja az elso parametert, s atadja annak parameterkent a tobbi kapott parametert (sajna szebben nem tudom elmondani, inkabb irok peldat)
az execute=mv,1,2 meghivja az mv utasitast , s atadja neki az 1, illetve 2 parametert, vagyis annyi, mintha beirnad parancssorba, hogy mv 1 2 (1 athelyezese/atnevezese 2-be/2-ve

itt az elso parameter, a -u arra szolgal, hogy update-eljen, vagyis ha mar megvan az adat a celkonyvtarba, ne mozgasson
a $d.get_base_path= lekeri a torrent jelenlegi konyvtarat (vagyis, hogy mit kellmozgatni)
a $execute_capture=\"/ut/vonal/script.sh,$d.get_name\" pedig meghivja a a /ut/vonal/script.sh-t a torrent nevet (ez a $d.get_name) atadva parameternek, s visszaadja a script visszateresi erteket
itt ugye a script a korabban emlitett modon elvegez egy szurest, ergo a masolas a torrent jelenlegi helyerol, egy a torrent nevetol fuggo helyre tortenik (ezt a celhelyet a script adja vissza, a torrent neve alapjan)

d.set_directory=$execute_capture=\"/ut/vonal/script.sh,$d.get_name\"
az athelyezes utan meg kell mondani az rTorrent-nek, hogy a fle-ok el lettek mozgatva, erre szolgal a [M]d.set_directory[/M], s a beallitando ertek ugyanazon scripthivas eredmenye lesz, mint ahova tenylegesen masoltunk (hisz ugyanazt a script-et hivjuk meg)

a megerteshez meg segithet, hogy amennyiben egy metodushias $ karakterrel kezdodik, hogy az visszaad valamilyen eredmenyt (d.get_name pl a torrent nevet, execute_capture a meghivott script, program visszateresi erteket)

atfogobb leirast a hivatalos libTorrent / rTorrent oldalon talalhatsz, ott is leginkabb a levelezolista archivumaban keresgelve, illetve par pelda van meg a gyakori muveletek aloldalon is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#526) quby válasza rt06 (#524) üzenetére


quby
őstag

1.06.27 Akkor ha megtennéd,hogy leirod egy szerencsétlen hozzá nem értőnek hogy is zajlik ez a frissités.... :B

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#527) Brogyi válasza quby (#526) üzenetére


Brogyi
senior tag

Roviden a kovetkezo:
1)cd /usr/local/src
2)svn co https://xmlrpc-c.svn.sourceforge.net/svnroot/xmlrpc-c/advanced/ xmlrpc-c-svn
3)cd xmlrpc-c-svn
4)./configure --disable-cplusplus
5)make
6)sudo make install
Hosszan is kell ,mert rengeteg progit fog hianyolni. A forumban korabban leirtak hosszan, de neha meg tolem kert mas progikat is. Nagy turelem kell hozza ha kezdo vagy.
A tordeles miatt fura, beszamozom.

[ Szerkesztve ]

(#528) Brogyi válasza rt06 (#525) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hogy csinaljatok azt hogy nem tordeli szet a sorokat?

(#529) rt06 válasza Brogyi (#528) üzenetére


rt06
veterán

programokod tag-ek koze tedd, akkor jobb lesz

quby: az elso post aljan van egy link, abban tobbek kozt ez is le van irva (bar az majdnem ugyanaz, mint amit Brogyi irt)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#530) Santino válasza Brogyi (#528) üzenetére


Santino
aktív tag

Esetleg ezt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#531) Brogyi válasza Santino (#530) üzenetére


Brogyi
senior tag

Koszi. Igy meg az en oreg fejem is erti :)

(#532) Ziog válasza rt06 (#525) üzenetére


Ziog
aktív tag

Köszönöm a kimerítő magyarázatot sok dolog tisztább lett így.

(#533) quby válasza rt06 (#529) üzenetére


quby
őstag

Na sikerült a xmlrpc frissitése. Most 1.21.0 a verzió de a helyzet nem javult. Söt a rutorrent alaul a naplóban azt irja hogy mivel 1.11 alatti a verzió balbla.... :F [link] :F

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#534) rt06 válasza quby (#533) üzenetére


rt06
veterán

lehet (nem emlekszem mar biztosan), hogy az rTorrent-et is ujra kell forditanod, hogy tudjon is az ujabb xmlrpc-c konyvtarrol (libTorrent-et biztosan nem szukseges)
elotte meg egy olyat probalj meg, hogy a .rorrent.rc-be beszurod az alabbi sort (ez bekapcsolja a 64 bites integer-eket), majd ujrainditod az rTorrent-et
xmlrpc_dialect = i8
(ezt futas kozben egy ctrl+X utan is beirhatod, ekkor nem kell restart, viszont a konfigba ekkor is be kell irni, maskullonben restart-kor elfelejti)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#535) quby válasza rt06 (#534) üzenetére


quby
őstag

Unsupported XMLRPC dialect selected. :(
Ugyhogy holnap megpróbálom at rtorrentet is forgatni (bár fingom nincs hogy kell). Azért köszi.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#536) rt06 válasza quby (#535) üzenetére


rt06
veterán

jelen topic elso hozzaszolasanak aljan talalsz linket a forgatashoz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#537) quby válasza rt06 (#536) üzenetére


quby
őstag

Hát ez itt elakad....

root@sejtserver:/usr/local/src/rtorrent-svn# ./autogen.sh
aclocal...
aclocal not found
root@sejtserver:/usr/local/src/rtorrent-svn# ./configure --with-xmlrpc-c
bash: ./configure: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
root@sejtserver:/usr/local/src/rtorrent-svn#

Van a /usr/src/rtorrent-svn könyvtárban a egy configure.ac nevü fájl, gondolom annak kéne lefutni, de nem teszi :( igy persze a make sem megy...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#538) rt06 válasza quby (#537) üzenetére


rt06
veterán

ez a rendszered hianyossaga, telepits ra aclocal-t (azt hiszem, az automake resze)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#539) quby válasza rt06 (#538) üzenetére


quby
őstag

Nnna. összes függöség kikeresve telepitve. autogen lefut hibátlanul. ./configure lefut látszólag hibátlanul (nem volt köben hibaüzi) mégis:

quby@sejtserver:/usr/local/src/rtorrent-svn$ sudo make
make: *** No targets specified and no makefile found. Stop
.

Van egy makefile.am és egy makefile.in. a második most jött létre (gondolom a configure vagy az autgen hozta létre) Bocsi a lámaságért de nem soxor csináltam ilyet :N

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#540) rt06 válasza quby (#539) üzenetére


rt06
veterán

1: a configure kimenetenek utolso 5-10 sora mi?
2: make-hez meg nem kell sudo, csak a make install-hoz
3: make-hez kell egy --with-xmlrpc-c kapcsolo, ha szeretnel XMLRPC-C tamogatast (es van egy olyan erzesem, hogy szeretnel)

+1 ha nem ugyanabbol a forrasbol van az rTorrent, mint korabban, jo esely van ra, hogy libTorrent-et is kell forgatnod, hogy a verziok stimmeljenek
a ket verzio kozt 0.4.0 kulonbseg kell, hogy legyen, pl 0.8.6-os rTorrent-hez 0.12.6-os libTorrent kell (maskulonben rendkivul erdekes dolgokat tud muvelni)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#541) quby válasza rt06 (#540) üzenetére


quby
őstag

checking dynamic linker characteristics... GNU/Linux ld.so
checking how to hardcode library paths into programs... immediate
checking for user-defined CXXFLAGS... user-defined "-g -O2"
checking for special C compiler options needed for large files... no
checking for _FILE_OFFSET_BITS value needed for large files... 64
checking for execinfo.h... no
checking for proper overloaded template function disambiguation... yes
checking for library containing add_wch... no
checking for library containing wbkgdset... no
*** The ncurses library is required!

Ncusers kövnytár? Jajj minek kezdtem bele..... :P verziószámokat hogy tudom meg?

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#542) rt06 válasza quby (#541) üzenetére


rt06
veterán

rendszeredtol fuggoen libncurses, vagy libncurses-dev csomag fog kelleni
verzioszamot onnan tudod, hogy megnezed, mit toltottel le (ha tar.gz-t toltottel)
vagy, ha svn-bol jott mindketto, akkor biztos meg fognak felelni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#543) quby válasza rt06 (#542) üzenetére


quby
őstag

Feladom! nem megy! :( :O köszi a segitséget

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#544) Ziog


Ziog
aktív tag

Felmerült bennem egy kérdés. Láttam, hogy a session mappa tele van torrent fájlokkal, nos mivel gondolom ebben van letárolva, hogy melyik torrent épp hol is tart meg, hogy mi van benne, így az eredeti torrent file szükséges, vagy azokat nyugodt szívvel lehet törölni?

(#545) Atapi válasza Ziog (#544) üzenetére


Atapi
senior tag

az eredeti torrent fájlok betöltés után alapesetben már nem kellenek, törölhetők.

(#546) Ziog válasza Atapi (#545) üzenetére


Ziog
aktív tag

OK köszi!

És akkor gondolom úgy megy, ha kitörlök egy torrentet az rtorrentben, akkor ez a session mappán belüli torrentje is törlődik.

(#547) Grobee


Grobee
csendes tag

Sziasztok!

Egy valamilyen eseményhez rendelt execute-nál, hogy tudnám beírni az alább szintatktikájú külső parancsot?

/usr/bin/xbmc-send -a "Notification(fejlec,szoveg,10000,/home/user/icon.png)"

A fejlec és szoveg helyére kellenének a d.get_name és társai.
Talán nem is lehet ilyen formában.
Ha másképp nem lehet, akkor csinálok köré egy wrapper szkriptet.

Köszi

(#548) rt06 válasza Grobee (#547) üzenetére


rt06
veterán

valahogy igy:
system.method.set_key = event.esemeny.tipusa,event_neve,"$execute=/usr/bin/xbmc-send,-a,\"$cat=\\\\\\\"Notification(\\\\\\\,,$d.get_name=,\\\\\\\,,$d.get_size_bytes=,\\\\\\\,,/home/user/icon)\""

az execute elso parameternek ugye a vegrehajtando parancsot/programnevet varja, minden tovabbi, vesszovel elvalasztott parametert atad a meghivott programnak/scriptnek
itt ket parametert kap, az elso a -a, a masodik pedig a cat fuggveny altal osszefuzott szoveg

az egesz trukkje az escape-elesben van
eloszor is, mar a cat-ot is escape-elni kell az execute idezojelei miatt
aztan a cat-nal escape-elni kell az idezojelet (\"), hogy az rTorrent tudja, at kell azt adni
viszont ha csak idezojelet adsz at, azt meg a shell nyeli le, ezert \" karaktert kell atadnod
ez escape-elve \\\"
viszont ebben meg nincs benne a cat miatt szukseges escape-eles
igy lesz a vegere osszesen 7 backslash-ed az idezojel elott

a vesszoknel haszonlo a helyzet, a cat-nal is az a szeparator es az execute-nal is az a szeparator

a ,\\\\\\\,, lehet meg megteveszto, ez egyszer a cat elvalasztoja, azt koveti egy megjelenitendo vesszo, majd megegy elvalaszto

remelem nalad is fog mukodni, en ugyanis nem esemennyel, hanem print-tel teszteltem (bar ott is ugyanugy kell idezojelezni az execute-ot, szoval mennie kellene)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#549) rt06 válasza Ziog (#546) üzenetére


rt06
veterán

igen, a session mappabol is kipucolja a file-t
ez a file amugy nem egyezik meg az eredeti torrentfile-lal, van benne tobbek kozt egy bitfield is, hogy mely szeleteket toltotted mar le (lehet mas nincs is, de ez egeszen biztosan - ezert van, hogy session konyvtar hianyaban mindig mindent ujra kell hash-elni az rTorrent ujrainditasat kovetoen)

elozo kerdesedhez meg annyit, hogy beallitasoktol, torrent betoltesetol is fugg, eltavolithatod-e teljes lelki nyugalommal a torrent file-t
a ugyanis ha watch konyvtaron keresztul toltotted azt be, es untied beallitas is van, akkor annak megfeleloen a letoltes leallhat, torlodhet a .torrent file eltavolitasakor

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#550) Grobee válasza rt06 (#548) üzenetére


Grobee
csendes tag

hát ez "jól" néz ki...:)
Köszi szépen, kipróbálom

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.