Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Speeedfire válasza rt06 (#440) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

a rossz hir az, hogy minden olyan torrent aktivnak szamit, aminel van forgalom, szoval ebbe beleertendoek a le- es a feltoltes alatt allo torrentek is

szóval akkor még nem teljes a megoldás
mindenesetre biztató h dolgoznak rajta :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#452) Brogyi válasza rt06 (#447) üzenetére


Brogyi
senior tag

Megy az rtorrent wtorrentent keresztul, de maris kaptam egy uzit ami nem jo.Download registered as completed, but hash check returned unfinished chunks. Mit kell beallitani az .rc-ben hogy jo legyen?

(#453) Brogyi válasza Brogyi (#452) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hehe, ez valami rtorrent bug. A letoltes vegen atmasolja a file-t egy masik dir-be.Letiltom az .rc-ben, es jo lesz.Remelem, de ha valaki tud valamit ne tartsa vissza magat.

(#454) rt06 válasza Brogyi (#453) üzenetére


rt06
veterán

nem bug lesz az
az rTorrent csak ugy magatol nem masolgat semmit, sokkal valoszinubb, hogy a konfigodban hibas valami, s bar az adatokat athelyezi, nem allitja be hozzajuk a megfelelo uj utvonalat

ha megosztod a .rtorrent.rc file-od tartalmat, tudunk tobbet mondani

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#455) Brogyi válasza rt06 (#454) üzenetére


Brogyi
senior tag

Itt-e.
# Letöltési és feltöltési sebesség szabályozása. 0 esetén nincs korlát. ADSL esetén a feltöltés a kapcsoaltunk sebességének 80%-a legyen! Az értékek kbájt/secben legyenek megadva.

download_rate = 0
upload_rate = 95

# Egyszerre hány torrent fájlt töltsünk fel.
max_uploads = 75

#Ezen port tartományban figyel a program
port_range = 55500-55600

# Torrentek leállíása ha már csak a megadott üres hely van
#schedule = low_diskspace,5,60,close_low_diskspace=100M

#
# /home/Torrents/Downloading
# /home/Torrents/Complete
# /home/Torrents/TorrentFiles/Auto
# /home/Torrents/Downloading/rtorrent.session
#

# Maximum and minimum number of peers to connect to per torrent.
#min_peers = 40
#max_peers = 100

# Same as above but for seeding completed torrents (-1 = same as downloading)
#min_peers_seed = 10
#max_peers_seed = 50

# Default directory to save the downloaded torrents.
directory = /home/Torrents/Downloading

# Default session directory. Make sure you don't run multiple instance
# of rtorrent using the same session directory. Perhaps using a
# relative path?
session = /home/Torrents/Downloading/rtorrent.session

# Watch a directory for new torrents, and stop those that have been
# deleted.
schedule = watch_directory,5,5,load_start=/home/Torrents/TorrentFiles/Auto/*.torrent
schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=

# Stop torrents when reaching upload ratio in percent,
# when also reaching total upload in bytes, or when
# reaching final upload ratio in percent.
# example: stop at ratio 2.0 with at least 200 MB uploaded, or else ratio 20.0
#schedule = ratio,60,60,stop_on_ratio=200,200M,2000

execute_log = /home/Torrents/rtorrent.log

# When the torrent finishes, it executes "mv -n <base_path> ~/Download/"
# and then sets the destination directory to "~/Download/". (0.7.7+)
on_finished = move_complete,"execute=mv,-u,$d.get_base_path=,/home/Torrents/Complete/ ;d.set_directory=/home/Torrents/Complete/"

# The ip address reported to the tracker.
#ip = 127.0.0.1
#ip = rakshasa.no

# The ip address the listening socket and outgoing connections is
# bound to.
#bind = 127.0.0.1
#bind = rakshasa.no

scgi_port = 127.0.0.1:5000
umask = 000
# Start opening ports at a random position within the port range.
port_random = yes

# Check hash for finished torrents. Might be usefull until the bug is
# fixed that causes lack of diskspace not to be properly reported.
check_hash = yes

# Set whetever the client should try to connect to UDP trackers.
use_udp_trackers = yes

# Alternative calls to bind and ip that should handle dynamic ip's.
#schedule = ip_tick,0,1800,ip=rakshasa
#schedule = bind_tick,0,1800,bind=rakshasa
Mas is panaszolta ezt, de neked legyen igazad.

[ Szerkesztve ]

(#456) Brogyi válasza Brogyi (#455) üzenetére


Brogyi
senior tag

.82 rtorrent.

(#457) Brogyi


Brogyi
senior tag

Ebben tudtok segiteni?
rTorrent is compiled with incorrect version of xmlrpc-c library, without i8 support. Version must be >= 1.11. Some functionality will be unavailable.
Ezt hogy varazsolom fel? SVN-bol nem ez megy fel (1.06.27) . :F

[ Szerkesztve ]

(#458) Brogyi


Brogyi
senior tag

Egy hasznos [link]
Az utorrent rajongok visitani fognak ettol. :)
Nekem mindenesetre tetszik,uj, es fejlesztik. Ez nem mondhato el a torrentfluxrol ,es tarsairol.

(#459) rt06


rt06
veterán

no, akkor par targyi tevedes javitasa elso korben (tudom, hogy nem a te tevedeseid, csak gondoltam jobb pontositani)

# Egyszerre hány torrent fájlt töltsünk fel.
max_uploads = 75

ez nem a feltoltendo torrentek szamara vonatkozik, hanem a torrent-enkenti feltoltesi szalak szamara, vagyis a fenti pelda egy-egy torrenthez 75 feltoltesi szalat engedelyez, egyszerre 75 user-nek toltunk fel
ekkora erteket scak szerveren erdemes megadni, vagy komolyabb ohoni feltoltessel, adsl eseten semmifele keppen sem

ez es a haszonlo ertekek amugy dinamikusan valtoznak a feltoltesi es letoltesi sebesseg fuggvenyeben, szoval nem feltetlenul kell piszkalni oket

rTorrent is compiled with incorrect version of xmlrpc-c library, without i8 support. Version must be >= 1.11. Some functionality will be unavailable.
az a i8, vagyis a 64 bit-es integer tamogatas az 1.07-es XMLRPC-C verziotol erheto el, nem kell feltetlenul 1.11-es

es akkor megprobalok valaszolni is a kerdeseidre:
a konfigod jonak tunik, az egyetlen, ami feltunt, hogy az n_finished parancsban nem szukseges az utvonalakat lezaro / jel (bar ketlem, hogy ez komolyabb problemat okozna)
annyit tegy meg meg legy szives, hogy bemasolod a execute_log = /home/Torrents/rtorrent.log tartalmat is, hatha abbol kiderul, miert teszi rossz helyre a torrent-ek tartalmat befejezes utan az rTorrent (a korabban emlitett hiba oka ugyanis valoszinuleg az, hogy az rTorrent vagy nem helyezi at a file-okat, vagy nem oda, ahova szeretted volna, ezert nem talalja meg oket, s innen jon a hiba, hogy ber befejezettnek van jelolve, nincs meg minden szelethez az adat)

XMLRPC-C nekem innen szokott jonni, hogfy hanyas verzio, azt most hirtelen nem tudom, de 1.07-nel biztosan frissebb:
https://xmlrpc-c.svn.sourceforge.net/svnroot/xmlrpc-c/stable/

[ Módosította: bolondember ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#460) Scobbyka válasza Brogyi (#458) üzenetére


Scobbyka
tag

Egy a baj vele, nem teszi lehető több user elszeparálását, mint például az rtwi. Tényleg jónak tűnik. De ha már többen használnak egy vasat akkor nem jó. Vagyis megoldható, ha mindenkinek külön-külön csinálja meg az ember. Meg ezt így kitenni netre hát.....
Otthonra biztosan tuti egyfalhasználós módban

Scobby

(#461) Brogyi válasza Scobbyka (#460) üzenetére


Brogyi
senior tag

Van akinek multiba megy mar. Seedbox Hosting-osok mar hasznaljak. Valami kis linux tapasztalat oszt kesz. Most nekem is a multi useres dolgon jar az agyam, de kezdo letemre latom,olvastam, hogy menni fog.Kb. 6 napja volt az utolso frissites. Ez nem mondhato el a torrentfluxrol, se a wtorrentrol. Az rtgui-rol nem nyilatkozom ,mert nem ismerem.Az en kedvemet nem tudod elvenni, mert lattam,tudom mi a kulonbseg.
A torrentflux torrentenkent indit egy bittornadot, nem userenkent. Az a terheles, nem ez.
Semmi perc alatt kitolti a 2GB-os RAM-ot.Tudod izlesek es pofonok...
Nekem tetszik. ;)

(#462) Scobbyka válasza Brogyi (#461) üzenetére


Scobbyka
tag

Hát én is próbálkozom vele multiuseresen, de nem sokra jutottam eddig.
Megoszthatjuk a tapasztalatokat ha akarod :)
Engem is érdekel a dolog!

Scobby

(#463) rt06


rt06
veterán

ha mar szoba jott, hogy melyik a jobb UI, meg miert, szeretnem a segitsegeteket kerni

le tudnatok irni, hogy az altalatok ismert rTorrent UI-k kozul melyik mit tud, mit nem, melyik miben jobb, mint a tobbi?
gondolok itt olyasmikre, amik alapjan aztan ossze lehetne allitani egy targyilagos osszehasonlitast

pl:
- az rTWi es a wTorrent is kezel a tobb felahsznalot, de az rTWi minden user-hez kulon rTorrent-et indit, mig a wTorrent egy rTorrent-en belul kuloniti el a letolteseket a felhasznalokhoz (hogy kinek melyik jobb, mindenki dontse el maga), a uTorrent ellenben nem tamogat ilyesmit
- az rTWi, wTorrent, nTorrent tud azonositast vegezni, mig az ... kliens nem
- a wTorrent-nek nincs szuksege 1.07-nel magasabb verzoju xmlrpc-c lib-re a helyes ertekek megjelenitesehez (a tibbonek tudomasom szerint mindnek kell)

de lehet olyanokat is irni, hogy pl az rTWi kinezete eleg silany, mig a ruTorrent egy egesz pofas µTorrent klon

ha osszejon eleg info, akkor azzal szerintem sokaknak megkonnyitenenk a valasztast

segitsegeteket elore is koszonom

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#464) Brogyi válasza rt06 (#463) üzenetére


Brogyi
senior tag

A te valaszod maris reszletesebb mint amirol mi beszelgetunk. Az teny, hogy a wtorren egesz jo, de nincs benne automatikus oldal frissites. Sokan ezert nem szeretik.Azert kivancsi lennek mit csinal az rtorrent amikor ket usertol ua. file ua. tracker egyidoben akar letolteni a wtorrenten keresztul, csak a userek masok.Ezert jobb a userenkent 1 rtorrent. Ha tevednek igazitsatok ki. Az teny, hogy a rutorrent kinezete egesz jo (utorrent rulez).Nagyon friss, es fejlesztik.
Multi useres resz meg szamomra homalyos.Van meg 1 homalyos pont.
RTGUI es RTWI. Nagyon hasonlo ket progi, de nem tetszik a grafikus felulete.
Akkor inkabb rtorrent+ssh, semmi kulonbseg. Kar a memoert ilyen csunya alkalmazas miatt.Szamomra most a rutorrent kinezete tetszik. Ez szubjektiv dolog, ezert senki ne szidjon. :)

(#465) Brogyi válasza Scobbyka (#462) üzenetére


Brogyi
senior tag

3 actual users on the system, each one has his own home dir, his own rtorrent and his
own rutorrent directory storing all its files.

I set 3 different rpc mounts (\RPC1, \RPC2 and \RPC3) in Apache all set as "private"
and linked to the 3 rtorrents. With wTorrent all worked fine, i set 3 virtual servers
each one pointing to one user's rtorrent.

Now i tried ruTorrent but i encountered a weird problem: if i use the RPC plugin, i
get no authentication required whatsoever to enter the web interface (and this is
bad!) but if i don't use it, doesn't matter which scgi_port i set in the config.php,
i always get linked to the rTorrent mounted in \RPC2!!

I'll try to be even more specific.

Let's say i have this 3 virtual servers:

localhost:81 for user A
localhost:82 for user B
localhost:83 for user C

and 3 RPC mounts:

\RPC1 for user A bound to 127.0.0.1:5001
\RPC2 for user B bound to 127.0.0.1:5002
\RPC3 for user C bound to 127.0.0.1:5003
edit rs.js with the rpc mount
Ez angol, de ertheto, es mukodik. Sajnos meg nem probaltam mivel kezdo vagyok.Elakadtam az apache private bulinal.Mielott kotoszkodnetek a kulcs EDIT RS.JS

[ Szerkesztve ]

(#466) rt06 válasza Brogyi (#464) üzenetére


rt06
veterán

az rTorrent-be ugyanazzal a hash-el rendelkezo torrent nem kerulhet be ketszer, mivel az alapjan vegzi a belso azonositast is (es ertelme sem sok lenne), igy az utobbi elvetesre kerul

[szigoru maganvelemeny]
wTorrent (szerintem) inkabb router-re jobb, mig rTWi, rTGUI tobbfelhasznalos kornyezetbe
ahol egy felhasznalo van, oda mehet a ruTorrent (pl router-re is, ha nincs szukseg azonositasra)
[/szigoru maganvelemeny]

az rTWi amugy nem csunya, csak a fejlesztojenek sem fantaziaja, sem kedve nincs a kinezettel foglalkoznia, ezert ugy dontott, inkabb csinal valami egyszeru, az rTorrent-re hasonlito feluletet (amugy ha valaki csinal hozza egy css-t, vagy akar egy xsl+css kombot, beleteszem)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#467) rt06 válasza Brogyi (#465) üzenetére


rt06
veterán

ezzel a konfiggal nekem valami nem egyertelmu
minek a harom virtualserver a 3 SCGI_MOUNT melle?

ez a jo amugy az rTWi-ben, nem kell neki SCGI gateway, direktbe tud kapcsolodni az rTorrent-hez mind SCGI port-on (helyi es tavoli gepre is), mind SCGI socket-en keresztul (de akar tud SCGI gateway-t is hasznalni, Basic HTTP auth-tal)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#468) Scobbyka


Scobbyka
tag

Nekem éppen azért jön be rTWi mert egyszerű könnyen kezelhető. Többfelhasználós környezetben kiváló.
Kinézet szerintem azért nem olyan rossz a lényeg kezelhető legyen. nem panaszkodik rá senki.
A lényeg a seed, és nem a kinézet.
Persze beismerem sokaknak nem tetszik ez, de hát akkor megy máshová.

Scobby

(#469) Scobbyka válasza rt06 (#466) üzenetére


Scobbyka
tag

rtGUI az apache auth-tal megy többfelhasználósan?
Vagy hasonlóan az rTWi-hez saját maga oldaj meg? (én ilyet nem találtam sehol) Akkor marad az apache auth.

Scobby

(#470) Santino válasza rt06 (#463) üzenetére


Santino
aktív tag

Én a ruTorrent-et szoktam használni. Igazából bajom nincs vele. Mivel régebben megszoktam a µTorrent-et, valószínűleg ezért is tetszik. Jól kezelhető egyfelhasználós környezetben. Néhány plugin-t felraktam alá, klassz is némelyik meg néha hasznos is.

Teszteltem az rTWi-t is. Jól kezelhetőnek tartom azt is, idő kellett hozzá hogy a sok információt amit a képernyőn kapok megszokjam. A kinézetén bőven lenne mit javítani, persze igazából nem ez a fontos. Csak jólesik a szemnek, ha a képernyő jól áttekinthető és feldolgozható. Többfelhasználós környezetben nem néztem.

Az rtgui-t és a wtorrentet sajnos nem sikerült beállítanom, valószínűleg valamit elbaltázok.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#471) voronoi


voronoi
tag

Sziasztok, web interfacet akarok feltenni es nem akar menni. Beleforditottam az xmlrpc-t, amikor elinditom a klienst ki is irja, hogy:

( 4:59:01) XMLRPC initialized with 517 functions.

Az 5000-es default portra configoltam, megsem akar menni:

$xmlrpc localhost:5000 system.listMethods

Failed. Call failed. libcurl failed to execute the HTTP POST transaction. Empty reply from server. (XML-RPC fault code -504)

Es mindenre ezt dobja. Az olvastam, hogy ez az xmlrpc kliens annyit csinal, hogy elkuldi ezt a stringet az adott portra:

<?xml version="1.0"?><methodCall><methodName>system.listMethods</methodName></methodCall>

Noszak akkor:

$ telnet localhost 5000
Trying 127.0.0.1...
Connected to localhost.
Escape character is '^]'.
<?xml version="1.0"?><methodCall><methodName>system.listMethods</methodName></methodCall>
Connection closed by foreign host.

Ennyi. Itt megakadtam. Sehogy se megy, igy nyilvan minden kliens isazt mondja, hogy nem tud csatlakozni. Tudna valaki segiteni mit rontottam el? Kosz.

(#472) Brogyi válasza rt06 (#463) üzenetére


Brogyi
senior tag

Talaltam egy masik gui-t.[link]
Valaki kiprobalhatna, es velemenyt irhatna rola. :R

(#473) rt06 válasza voronoi (#471) üzenetére


rt06
veterán

ha kozvetlenul szeretnel az rTorrent-hez kapcsolodni, akkor SCGI protokollt kell hasznalnod

ha ezt nem szeretned (marmint kezzel atalakitgatni az uzeneteket), akkor van ket lehetoseged:
1: a webszerveren beallitasz egy SCGI gateway-t (apachnal az CSGI_MOUNT beallitasnak nezz utana) es azon keresztul kapcsolodsz az rTorrent-hez
2: a libtorrent project oldalan van egy xmlrpc2scgi nevu util, ami "fordit" helyetted

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#474) voronoi válasza rt06 (#473) üzenetére


voronoi
tag

huh koszi leszedtem ezt a python cuccot es ezzel megy, csak azt nem ertem, akkor az rtorrent oldalan miert van ez irva:

Access the XMLRPC interface using any XMLRPC-capable client. For example, using the xmlrpc utility that comes with xmlrpc-c:

> # To list all the xmlrpc methods rtorrent supports.
> xmlrpc localhost system.listMethods

> # Get max upload rate.
> xmlrpc localhost get_upload_rate

En ezeket a parancsokat probalgattam es sosem ment. Most probalom beallitani a lighttpd-t de eddig mindenre azt irja, hogy nem tud csatlakozni a klienshez meg probalkozom.

(#475) voronoi


voronoi
tag

Na sikerult beloni az ruTorrentet lighttpd ala, de a wtorrent tovabbra sem mukodik, sosem hajlando csatlakozni. Az ruTorretnet configolni sem kellett leszedtem, egybol ment...na mindegy, akkor marad ez.

(#476) rt06 válasza voronoi (#474) üzenetére


rt06
veterán

szerintem azokban a peldakban feltetelezi, hogy a localhost-on van egy SCGI gateway a / utvonalon

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#477) Santino


Santino
aktív tag

Sziasztok!

Hozzáértők segítségét várom:

Összeállítanék egy configot az rtorrent-hez, de sajnos nem azt csinálja amit szeretnék.
A configomat [itt] lehet megtalálni.

Azt szeretném beállítani, hogy egy adott könyvtárba bemásolva egy .torrent file-t, indítsa el a letöltést egy adott könyvtárba és rendelje hozzá a beállított ratio értékű csoporthoz.
Két ilyen mappa van, két ratio csoportot hoztam létre.
A bemásolás és a letöltés elindulása megy minden gond nélkül, de a beállított ratio érték elérése után nem áll meg a seed, megy tovább.
Egyenlőre itt akadtam el.
A későbbiekben szeretném majd még azt is beállítani, hogy adott időszakban csak adott sávszélességet tudjon használni, amit be is beállítottam, de nem ment, így "kikommenteztem".

Minden segítségért hálás vagyok!

Santino

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#478) rt06 válasza Santino (#477) üzenetére


rt06
veterán

lehet hulyeseget kerdek, de raio.min.set helyett nem ratio.max.set kellene neked?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#479) Santino válasza rt06 (#478) üzenetére


Santino
aktív tag

Igen, lehet, megvizsgálom.
Amúgy a többi beállítás jónak tűnik?

Bár amikor még nem raktam be mindenféle variációt, hanem csak simán egy értéket adtam meg rationak

ratio.enable=
ratio.min.set=150
system.method.set = group.seeding.ratio.command, d.close=
, akkor szépen leállította 150 %-nál.
De megnézem.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#480) rt06 válasza Santino (#479) üzenetére


rt06
veterán

a {min,max}_peers beallitasaid rendkivul alacsonyak szerintem, de a tobbi jonak tunik (az ido fuggvenyeben torteno sebessegbeallitas is, nem tudom, mi lehet az oka, hogy nem mukodik)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#481) Santino válasza rt06 (#480) üzenetére


Santino
aktív tag

Azért vettem ilyen alacsonyra, hogy a peer kapcsolatok ne terheljék túl a routert. Értelmezésem szerint a torrentenkénti peer kapcsolatok számát szabályozza. Persze lehet, hogy rosszul értelmezem.
Az idő függvényében történő sebesség állítást tegnap délután néztem, de a szabály ellenére unlimited-re állította az up- és download-ot. Aztán hagytam egyenlőre ahogy volt.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#482) Santino válasza rt06 (#478) üzenetére


Santino
aktív tag

A helyes beállítás a fenti témakörben:
group.insert_persistent_view = group_1
group.group_1.ratio.enable=
group.group_1.ratio.max.set = 110
system.method.set = group.group_1.ratio.command, d.close=

Tehát igazad volt, maxra állítottam és szépen 110 %-nál leállította a torrent-et.

Ezek szerint megzavart a korábbi konfigomban a
ratio.enable=
ratio.min.set=110
system.method.set = group.seeding.ratio.command, d.close=

beállítás, mert ott szintén leállította.
Most így jó, köszönöm szépen.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#483) rt06 válasza Santino (#481) üzenetére


rt06
veterán

igen, arra vonatkozik, viszont ha pont 3 olyan peer-hez kapcsolodsz, akinek nincs egyetlen szabad slot-ja sem, akkor nem tudod megkezdeni a le- es/vagy feltoltest

hacsak nem futtatsz egyidejuleg 100+ torrent-et, szerintem nyugodtan feljebb veheted, az alairasodban levo router-nek illene birnia (persze, ha mas a tapasztalatod, nem szoltam)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#484) Santino válasza rt06 (#483) üzenetére


Santino
aktív tag

Szeretek kísérletezgetni, ezért megfogadom tanácsodat és felemelem a számértékeket. Amúgy max 15-20 torrentet szoktam egyszerre futtatni.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#485) voronoi


voronoi
tag

Olyat szeretnek, hogy legyen 2 konyvtar, ahonnan felolvassa a .torrent fileokat, mondjuk torrents1 es torrents2, amit a torrents1-be masolok, azt ha letoltotte, akkor maradjon is seedelni a tovabbiakban, viszont amit a torrents2-bol olvas fel, azt ha letoltotte vegye is ki a listabol. (ugy akarom, hogy azon siteok ahol szamit az upload, ott seedeljek, de az olyanokon mint pl. a piratebay ha leszedtem akkor ne foglalja a feltoltes a savot). Ezt meg lehet csinalni?

(#486) rt06 válasza voronoi (#485) üzenetére


rt06
veterán

igen, megoldhato (bar nem valami szep dolog ;p)
ne haragudj meg, most eleg kesz vagyok, igy nem irok pontos konfig reszletet, csak az alapelvet
az egyik watch konyvtarnal, a torrent hozzaadasa utan beallitod valamelyik custom valtozot (d.set_costom), majd a letoltes befejeztekor ennek megletet egy if= paranccsal allenorzod, s ha letezik, eltavolitod a torrent-et

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#487) voronoi válasza rt06 (#486) üzenetére


voronoi
tag

Nem szep nem szep, de a piratebay olyan, hogy akarhany ember van rajta, alig par K-val tudok toleni, mert a sok rohadek lekorlatozza a feltolteset, rolam meg tobb megaval tudjak szedni ugyanazok. Es ebbol lett elegem, ez igy megy evek ota. Mindig en vagyok az egyetlen komoly seeder ott.....grr.

(#488) Brogyi


Brogyi
senior tag

rtorrent compiling error uzenet megfejteseben kernek segitseget.Egyszer mar sikerult.
Most pontosan ugyan azt csinalva az egyik gepen hibat kapok , a masikon lefut.
Minden szunet,karakter,parancs azonos helyen, es megis.Ennel a parancsnal van kulonbseg:./configure --with-xmlrpc-c
Ennel a sornal:checking for libtorrent... yes.Ez a jo.
A rossz:checking for libtorrent... configure: error: Package requirements (libtorrent >= 0.12.6) were not met:

No package 'libtorrent' found

Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you
installed software in a non-standard prefix.

Alternatively, you may set the environment variables libtorrent_CFLAGS
and libtorrent_LIBS to avoid the need to call pkg-config.
See the pkg-config man page for more details.
Hogy lehet kulonbseg? Kib@szott linux. :W
Bocsi , de merges vagyok.

(#489) voronoi válasza Brogyi (#488) üzenetére


voronoi
tag

Ma mar minden linuxnak van sajat package management rendszere, miert kell szopni ilyen kezi forditassal? Jo verzioja van fent a libtorrentnek? Mindenkeppen package management progival tedd fel az az osszes fuggoseget is telepiteni fogja.

(#490) Brogyi válasza voronoi (#489) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ugy megy. Abban semmi kihivas. :D

(#491) voronoi válasza Brogyi (#490) üzenetére


voronoi
tag

lol :D

(#492) rt06 válasza Brogyi (#488) üzenetére


rt06
veterán

a megoldas erre keresendo

konkretan:
export PKG_CONFIG_PATH=/usr/local/lib/pkgconfig

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#493) Brogyi válasza rt06 (#492) üzenetére


Brogyi
senior tag

Haladas van, de meg nincs vege. Azt nem ertem ,hogy eloszor miert sikerult, es masodszor miert nem mikor minden egyes karakter,parancs space ua.
A hiba kovetkezo, de az okat nem tudom.A jo pc-n keletkezett egy /usr/local/lib/pkgconfig/libtorrent.pc file.Nem tudom minek a hatasara keletkezett. Ha csinalok ilyen directory-t, es bemasolom a libtorrent.pc-t akkor nincs baja a libtorrent-tel.Jo volna tudni a hiba okat, mert most a kovetkezonel van hiba:checking for libtorrent... yes
checking for XMLRPC-C... failed
Latszik hogy a libtorrent-et latja, mert bemasoltam a libtorrent.pc-t. Valami hasonlo a hiba az XMLRPC-C-nel.
rt06 legyszi :R

(#494) felora:)


felora:)
tag

van egy kis error rtorrentnél.:))

a következő: freebsd-re feltetettem. libtorrent 12.5, rtorrent 8.5, xmlrpc-c 1.18.0.

miután a rehash parancsot ráuszítottam, és próbálom indítani az rtorrentet, ezt dobja:

# rtorrent
/libexec/ld-elf.so.1: /lib/libc.so.7: version FBSD_1.1 required by /usr/local/lib/libcurl.so.5 not found

ötlet?:)

# ls /usr/local/lib/
X11 libpics.so libwwwzip.la
charset.alias libpics.so.0 libwwwzip.so
gettext libpng.a libwwwzip.so.1
gio libpng.so libxmlparse.a
libart_lgpl_2.so.5 libpng.so.5 libxmlparse.la
libasprintf.a libpython2.6.a libxmlparse.so
libasprintf.la libpython2.6.so libxmlparse.so.1
libasprintf.so libpython2.6.so.1 libxmlrpc++.a
libasprintf.so.0 libracoon.so.0 libxmlrpc++.so
libaura.a librrd.so.2 libxmlrpc++.so.5
libaura.so libsigc-2.0.a libxmlrpc++.so.5.18
libaura.so.3 libsigc-2.0.la libxmlrpc.a
libcharset.a libsigc-2.0.so libxmlrpc.so
libcharset.la libsigc-2.0.so.0 libxmlrpc.so.3
libcharset.so libslang.a libxmlrpc.so.3.18
libcharset.so.1 libslang.so libxmlrpc_abyss.a
libcurl.a libslang.so.2 libxmlrpc_abyss.so
libcurl.la libslang.so.2.1.4 libxmlrpc_abyss.so.3
libcurl.so libtorrent.a libxmlrpc_abyss.so.3.18
libcurl.so.4 libtorrent.la libxmlrpc_client++.a
[B]libcurl.so.5[/B] libtorrent.so libxmlrpc_client++.so
libdfui.a libtorrent.so.11 libxmlrpc_client++.so.5
libdfui.so libwwwapp.a libxmlrpc_client++.so.5.18
libdfui.so.4 libwwwapp.la libxmlrpc_client.a
libevent-1.3e.so.1 libwwwapp.so libxmlrpc_client.so
libexpat.so.6 libwwwapp.so.1 libxmlrpc_client.so.3
libfam.a libwwwcache.a libxmlrpc_client.so.3.18
libfam.la libwwwcache.la libxmlrpc_cpp.a
libfam.so libwwwcache.so libxmlrpc_cpp.so
libfam.so.0 libwwwcache.so.1 libxmlrpc_cpp.so.5
libfreetype.so.9 libwwwcore.a libxmlrpc_cpp.so.5.18
libgamin-1.a libwwwcore.la libxmlrpc_packetsocket.a
libgamin-1.la libwwwcore.so libxmlrpc_packetsocket.so
libgamin-1.so libwwwcore.so.1 libxmlrpc_packetsocket.so.5
libgamin-1.so.1 libwwwdir.a libxmlrpc_packetsocket.so.5.18
libgamin_shared.a libwwwdir.la libxmlrpc_server++.a
libgettextlib-0.17.so libwwwdir.so libxmlrpc_server++.so
libgettextlib.la libwwwdir.so.1 libxmlrpc_server++.so.5
libgettextlib.so libwwwfile.a libxmlrpc_server++.so.5.18
libgettextpo.a libwwwfile.la libxmlrpc_server.a
libgettextpo.la libwwwfile.so libxmlrpc_server.so
libgettextpo.so libwwwfile.so.1 libxmlrpc_server.so.3
libgettextpo.so.4 libwwwftp.a libxmlrpc_server.so.3.18
libgettextsrc-0.17.so libwwwftp.la libxmlrpc_server_abyss++.a
libgettextsrc.la libwwwftp.so libxmlrpc_server_abyss++.so
libgettextsrc.so libwwwftp.so.1 libxmlrpc_server_abyss++.so.5
libgio-2.0.a libwwwgopher.a libxmlrpc_server_abyss++.so.5.18
libgio-2.0.la libwwwgopher.la libxmlrpc_server_abyss.a
libgio-2.0.so libwwwgopher.so libxmlrpc_server_abyss.so
libgio-2.0.so.0 libwwwgopher.so.1 libxmlrpc_server_abyss.so.3
libglib-2.0.a libwwwhtml.a libxmlrpc_server_abyss.so.3.18
libglib-2.0.la libwwwhtml.la libxmlrpc_server_cgi++.a
libglib-2.0.so libwwwhtml.so libxmlrpc_server_cgi++.so
libglib-2.0.so.0 libwwwhtml.so.1 libxmlrpc_server_cgi++.so.5
libgmodule-2.0.a libwwwhttp.a libxmlrpc_server_cgi++.so.5.18
libgmodule-2.0.la libwwwhttp.la libxmlrpc_server_cgi.a
libgmodule-2.0.so libwwwhttp.so libxmlrpc_server_cgi.so
libgmodule-2.0.so.0 libwwwhttp.so.1 libxmlrpc_server_cgi.so.3
libgobject-2.0.a libwwwinit.a libxmlrpc_server_cgi.so.3.18
libgobject-2.0.la libwwwinit.la libxmlrpc_server_pstream++.a
libgobject-2.0.so libwwwinit.so libxmlrpc_server_pstream++.so
libgobject-2.0.so.0 libwwwinit.so.1 libxmlrpc_server_pstream++.so.5
libgthread-2.0.a libwwwmime.a libxmlrpc_server_pstream++.so.5.18
libgthread-2.0.la libwwwmime.la libxmlrpc_util.a
libgthread-2.0.so libwwwmime.so libxmlrpc_util.so
libgthread-2.0.so.0 libwwwmime.so.1 libxmlrpc_util.so.3
libiconv.a libwwwmux.a libxmlrpc_util.so.3.18
libiconv.la libwwwmux.la libxmlrpc_xmlparse.a
libiconv.so libwwwmux.so libxmlrpc_xmlparse.so
libiconv.so.3 libwwwmux.so.1 libxmlrpc_xmlparse.so.3
libintl.a libwwwnews.a libxmlrpc_xmlparse.so.3.18
libintl.la libwwwnews.la libxmlrpc_xmltok.a
libintl.so libwwwnews.so libxmlrpc_xmltok.so
libintl.so.8 libwwwnews.so.1 libxmlrpc_xmltok.so.3
libipsec.so libwwwssl.a libxmlrpc_xmltok.so.3.18
libipsec.so.0 libwwwssl.la libxmltok.a
liblber-2.4.so.3 libwwwssl.so libxmltok.la
libldap-2.4.so.3 libwwwssl.so.1 libxmltok.so
liblua50.so libwwwstream.a libxmltok.so.1
liblualib50.so libwwwstream.la lighttpd
liblzo2.so.2 libwwwstream.so lua
libmd5.a libwwwstream.so.1 mysql
libmd5.la libwwwtelnet.a olsrd_dot_draw.so.0.3
libmd5.so libwwwtelnet.la olsrd_dyn_gw.so.0.4
libmd5.so.1 libwwwtelnet.so olsrd_dyn_gw_plain.so.0.4
libpcre.a libwwwtelnet.so.1 olsrd_httpinfo.so.0.1
libpcre.la libwwwtrans.a olsrd_mini.so.0.1
libpcre.so libwwwtrans.la olsrd_nameservice.so.0.3
libpcre.so.0 libwwwtrans.so olsrd_pgraph.so.1.1
libpcrecpp.a libwwwtrans.so.1 olsrd_secure.so.0.5
libpcrecpp.la libwwwutils.a olsrd_txtinfo.so.0.1
libpcrecpp.so libwwwutils.la perl5
libpcrecpp.so.0 libwwwutils.so php
libpcreposix.a libwwwutils.so.1 php.ini
libpcreposix.la libwwwxml.a python2.6
libpcreposix.so libwwwxml.la sigc++-2.0
libpcreposix.so.0 libwwwxml.so slang
libpics.a libwwwxml.so.1
libpics.la libwwwzip.a

[ Szerkesztve ]

(#495) Santino


Santino
aktív tag

Az alábbiakban kérnék segítséget:
az rtorrent.conf-ba elhelyeztem egy sort

on_finished = move_complete,"d.set_directory=$d.get_custom1= ;execute=mv,-u,$d.get_base_path=,$d.get_custom1="

amely arra szolgál, hogy az elkészült letöltéseket helyezze át egy célmappába. Rendben működik a dolog (magam is meglepődtem!), csak valószínűleg rosszul értelmeztem a lehetőséget. Én ugyanis azt szerettem volna elérni, hogy a .torrent futását az általam meghatározott ratio értékének az elérésekkor állítsa meg és utána helyezze át a célmappába.
Ezzel szemben most azt csinálja, hogy a letöltés elkészültekkor helyezi át a célmappába és onnan megy a seed. (A .torrent leállítása rendben megtörténik a ratio beállított értékének elérésekor, ezzel nincs gond).
Sajnos a többszöri kísérleteim eredménye: negatív :(

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#496) rt06 válasza Santino (#495) üzenetére


rt06
veterán

ezesetben a fenti paransot ne az on_finished (mert ez a letoltes befejeztekor hivodik meg) esemenynel hajtsd vegre, hanem az adott ratiogroup-hoz tartozo esemenynel
pl fentebb irtal ilyesmit:
system.method.set = group.group_1.ratio.command, d.close=
ezt kellene ugy atalakitani, hogy az athelyezes a d.close utan tortenjen meg, valahogy igy (nem teszteltem, nem biztos, hogy mukodni fog)
system.method.set = group.group_1.ratio.command, "d.close=;d.set_directory=$d.get_custom1= ;execute=mv,-u,$d.get_base_path=,$d.get_custom1="

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#497) Brogyi


Brogyi
senior tag

Talaltam egy nagyon jo otletet a qbit oldalan amit itt az rtorrent forditasahoz a regi tagok osszedobhatnanak. Az otlet csak annyi, hogy irtak egy scriptet, es csak ezt kell beirni:"sudo python debian_compiler.py".Repobol konnyu felrakni, de az oreg. Forditani pedig nem konnyu.

(#498) Santino válasza rt06 (#496) üzenetére


Santino
aktív tag

Köszönöm a segítséget, az alábbi sor pontosan azt csinálja, amit szeretnék.
A letöltött torrentet a beállított ratio érték elérése után leállítja, majd áthelyezi egy meghatározott mappába.
system.method.set = group.group_1.ratio.command,"d.close=;d.set_directory=$d.get_custom1= ;execute=mv,-u,$d.get_base_path=,$d.get_custom1="

B.U.É.K!

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#499) Scobbyka


Scobbyka
tag

Próbálkozom a rtorrent O meter-rel:
Addig ezt csináltam:
/etc/munin/plugin-conf-d/munin-node fileba beszerkesztettem ezt:

[rtom_spdd]
env.ip 127.0.0.1
env.port 8600
env.diff yes

Megcsináltam a symlinket neki: /etc/munin/plugins/@rtom_spdd (itt van a file: /usr/share/munin/plugins/rtom_spdd, ugyanolyan jogokat kapott mint a többi plugin)

Restart munin-node és semmi. Vagyis nem semmi mert a grafikonok megjelennek, de érték nincs rajtuk. (vártam 20 percet és még mindig semmi értek).

Mit rontottam el?

Megcsináltam az rtom_spd-t is annak a grafikonja 0 és -1 értéken van folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#500) Scobbyka válasza Scobbyka (#499) üzenetére


Scobbyka
tag

Megoldottam, elrontottam a portot, a net felé figyelő portot adtam meg, nem az scgi portját az rtorrent-nek.

Scobby

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.