Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Iginotus válasza rt06 (#900) üzenetére


Iginotus
őstag

Izé:

iginotus@scaleo:~$ rtorrent
rtorrent: Error in option file: ~/.rtorrent.rc:16: Could not prepare socket for listening: A cím már használatban van

Ha már fut is elő tudom csalni az ablakot valahogy?

És rtGui infója:

Te milyen webesguit használsz hozzá?

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#902) rt06 válasza Iginotus (#901) üzenetére


rt06
veterán

attol fugg, hogyan inditottad, de ha pl ha screen-t hasznalo initscript-ed van, akkor igen, elo tudod szedni

en rTWi-t hasznalok (es ha tudok ra idot szakitani, irom is)

amikor azt irtam, nem igazan ismerem, az azt jelenti, hogy nem tudom, ilyen xmlrpc hivasokat kuld, azokbol hogyan nyeri ki es jeleniti meg az adatot - hasznalni hasznaltam mar parszor (a legtobb ui-t megneztem, egy darabig kovettem is nemelyik fejleszteset)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#903) Iginotus válasza rt06 (#902) üzenetére


Iginotus
őstag

Beraktam crontabba- vagy valami ilyesmibe és minden indításnál indul, így indítom.
Fel tudok tenni két guit vagy csak egyet rtorrentre?

Linux letöltőgép recept
igy telepítettem. rtorrentet: és tettem rá ilyet:
htacess

Plug and Pray... :)

(#904) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Szégyen, nem szégyen már írok, hogy hogy a fenébe tudnám parancssorból vezérelni az rtorrentet. Egy ASUS RT-N16 routeren fut, de egyszerűen nem tudom kezelni.

Pl torrent hozzáadás/elindítás
[Backspace] lenyom, a felvillanó load_start-nak beadom, a torrent elérését, /mmc/1.torrent. Már ezzel több gondom akar, mivel a / jelet ugye a NumPad-ról érem el, és azt hiába nyomkodom, nem jelenik meg semmi. Így txt-be leírom az elérést, és bemásolom. Hogyan kell /-t írni? A másik, hogy ha bemásolom akkor az alábbi hibaüzenettel kilép az rtorrent:

Caught Bus error, dumping stack:
Stack dump not enabled.
A bus error probably means you ran out of diskspace.
Aborted

Namost, nincs hely. Arra gondolok, hogy az alapértelmezett mappában már nincs hely, ezért meg akarom változtatni a letöltések helyét. Dokumentacióban kikeres, erre a ^o parancs szolgál elvileg. Ezt azonban hova a túróba kell írni? Írtam én már mindent, de semmire se reagált a cucc...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#905) Laca 012 válasza sanzi89 (#904) üzenetére


Laca 012
őstag

Én úgy csináltam anno a WL500-on, hogy mc -vel, vagy a samba megosztáson keresztül bemásoltam a .torrent fájlt a telepítésnél megadott mappába és az rtorrent újraindítása után már húzta is... :K

Nálam az /opt/etc/rtorrent.conf fájlban a session = /opt/etc/samba/Share/torrent/session elérésre volt konfigurálva.. oda kellet bemásolnom a .torrent fájlokat.

Persze a webes felület azért hasznos és az általad említett módszerrel is mehetne akár..

A letöltések helyét szintén ebben az /opt/etc/rtorrent.conf fájlban kellett definiálni..
Nálam directory = /opt/etc/samba/Share/torrent/work/ volt a beállítás..

[ Szerkesztve ]

(#906) moonguru válasza sanzi89 (#904) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

az a kis felfelé mutató nyíl a Kotroll (Ctrl) billentyű!

Monitor Guru!

(#907) Tele von Zsinór válasza sanzi89 (#904) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Perjel (aka. "slash") magyar kiosztással shift+6, angollal a jobboldali shifttől közvetlen balra levő billentyű.
Ne backspace-el ("load_start") töltsd be a torrentet, hanem enterrel ("load"), ekkor nem indítja el rögtön. Fel-le nyilakkal kiválasztod, és itt jön a ^o - azaz a ctrl+o, amivel meg tudod változtatni a mentés helyét - de szigorúan csak amíg nem volt elindítva. Ctrl+s indítja.

(#908) prepared


prepared
csendes tag

Helló!
A következő problémám lenne.
Felraktam a rtorrentet ez alapján:Katt
Majd beállítottam ez alapján a .rtorrent.rc és létrehoztam az indító fájlt is és áthelyeztem a init.d-be. katt

Majd rutorrentet szeretnék mellé felrakni apache-ra.
De valamiért amikor futtatom a /etc/init.d/rtorrent start paramétertrrel a rtorrenet.
akkor csak ennyi hajtódik végre
root@debian:~# /etc/init.d/rtorrent start
Starting rtorrent: rtorrent.
root@debian:~# ps ax|grep rtorrent
2959 ? Ss 0:00 SCREEN -dm -S rtorrent
2967 pts/1 S+ 0:00 grep rtorrent
root@debian:~# screen -r rtorrent
There is no screen to be resumed matching rtorrent.

A rtorrent folyamat nem indul el valamiért. pedig a watch könyvtárba raktam a torrent fájlt.

Még elég kezdő vagyok linux terén, elnézést ha valamit elírtam, vagy nem érek.
Előre is köszi a segítséget.

Prepared

(#909) Tele von Zsinór válasza prepared (#908) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

screen -ls mit mond?

(#910) prepared válasza Tele von Zsinór (#909) üzenetére


prepared
csendes tag

root@debian:~# ps ax|grep rtorrent
2801 ? Ss 0:00 SCREEN -dm -S rtorrent
3787 pts/1 S+ 0:00 grep rtorrent
root@debian:~# screen -ls
No Sockets found in /var/run/screen/S-root.

:F

Hiányzik nálam a 2. folyamat. Helyes kép:Katt

/var/log/rtorrentInit.log üres.

[ Szerkesztve ]

(#911) Atapi válasza prepared (#910) üzenetére


Atapi
senior tag

ha kézzel próbálod meg indítani az rtorrentet, akkor nem kiabál valamit?

(#912) prepared válasza Atapi (#911) üzenetére


prepared
csendes tag

Ezt adja vissza, vagy is csak itt találtam meg az rtorrent fájlt. (nem tudom hogy máshol megtalálható-e.)
root@debian:/usr/local/bin# ./rtorrent
rtorrent: Error in option file: ~/.rtorrent.rc:12: Command "on_finished" does not exist.
root@debian:/usr/local/bin#
(az rtorrent még mindig nem fut.)

(#913) rt06 válasza prepared (#912) üzenetére


rt06
veterán

mi alapjan allitottad be a .rtorrent.rc file-t? mert a hiba abbol adodik, hogy a parancsok joresze megvaltozott, mind neveben, mind mukodeseben, igy regebbi leirasok nem minden alkalommal mukodnek

ilyen pl az on_finished parancs is, ami durvan ket eve (5 nap hijan pont ket eve) nem letezik, helyette az itt lathato parancsok hasznalatosak (ha svn-bol raktad fel, mindenhol a 0.8.4+ verzio kell)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#914) prepared válasza rt06 (#913) üzenetére


prepared
csendes tag

Ez már segített egy picit előrébb haladni. Most már elindul tölt is.
Le is jön amit beállítok, de nem látom screen -r hogy mennyivel tölt stb.
root@debian:~# ps ax|grep rtorrent
5715 ? Ss 0:00 SCREEN -dm -S rtorrent
12292 pts/5 Rsl+ 0:18 rtorrent
12295 pts/1 S+ 0:00 grep rtorrent
root@debian:~# mc

root@debian:~# screen -r rtorrent
There is no screen to be resumed matching rtorrent.

Másik hiba hogy miután berakom a .rtorrent.rc fájlba # Listen for XMLRPC connections
scgi_port = :5000

Beállítást akkor már nem indul el az rtorrent.
És nem tudom mi lehet a baja. Mivel nem loggol semmit ezzel kapcsolatban.

(#915) Atapi válasza prepared (#914) üzenetére


Atapi
senior tag

ha változtatsz valamit a konfigon, és nem akar elindulni, akkor indítsd kézzel, és nagy valószínűséggel meg fogja mondani, hogy mi a baja. ebben az esetben szerintem scgi_port=localhost:5000 kellene, de lehet más hiba is (pl megváltozott a beállítás neve, nem megfelelően konfigurált webszerver, stb).

(#916) rt06 válasza Atapi (#915) üzenetére


rt06
veterán

eleg a :5000, amennyiben csak a oprt van megadva, localhost az alapertelmezett
a gond inkabb az lehet, ha van melle megadva scgi_local is (a ketto uti egymast), vagy xmlrpc-c tamogatas nelkul lett forgatva az rTorrent

prepared: biztos, hogy a screen es az rTorrent a te nevedben fut? hogy pontosabbat tudjunk mondani, jo lenne latnunnk az initscript-et

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#917) prepared válasza rt06 (#916) üzenetére


prepared
csendes tag

De hülye vagyok, tényleg root joggal néztem a screen -r.
És jó hogy nem látta a screen-t.
Hát akkor már csak egy bajom lenne a scgi beállítása.
Lehet még is itt lenne a hiba?:
root@debian:/usr/local/bin# dir
rtorrent xmlrpc xmlrpc-c-config xmlrpc_transport
root@debian:/usr/local/bin# ./xmlrpc
Error: Not enough arguments. Need at least a URL and method name. (-500)
root@debian:/usr/local/bin# ./rtorrent
rtorrent: XMLRPC not supported.
root@debian:/usr/local/bin#

(#918) prepared válasza prepared (#917) üzenetére


prepared
csendes tag

Na végül is újra telepítettem az egészet.
Így már sikeresen elindult. A rutorrent is fut bár némi hibával remélem erre még valaki tud választ mert google jóformán semmit nem dobott ki.

[16.11.2010 17:53:30] XMLRPC Error: Method 'system.session.use_lock' not defined [getsettings]
[16.11.2010 17:53:30] XMLRPC Error: Method 'system.session.on_completion' not defined [getsettings]

A legvégén összeszedem hogy mi alapján csináltam az egészet és leírom ide. (persze csak akkor ha nem baj.)

Köszi előre is a segítséget.

(#919) rt06 válasza prepared (#917) üzenetére


rt06
veterán

lehet elsore kimaradt a --with-xmlrpc-c az rtorrent forgatasakor, ezert nem akart mukodni

rutorrent-hez sajnos nem igazan ertek, de elofordulhat, hogy meg nem teljesen naprakesz (mostanaban eleg sok parancs neve valtozott meg), ezert nem talal 1-2 parancsot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#920) madar86_


madar86_
csendes tag

Helló!

Volna egy nagy bajom remélem tud valaki segíteni!
Van egy asus rt n16 os routertem amit minden jóval elláttak csak egy nagy hibája van 6db aktív torrentet kezel egyszerre.
Találtam a adathordozóján fájlokat és rtorrent....akármi a neve ebbol gondolom,hogy azt használja...
Olyan kérésem lenne,hogy lehet e ezt utólag szerkeszteni több torrent kezelése ugy,hogy az megadott könyvtárak stb ne változzanak ill szeretnék mellé egy webes kezelő felületet mert a mi van hozzá progi nem nagyon jó semmire.
windows operálciós rendszert használok egyébként és még azt szeretném megtudni több helyen is láttam,gogy az admin t meg kell változtatni root ra ennek mi a jelentősége?
Remélem tud valaki segíteni.(madar86@citromail.hu)ha szükség lenen rá

(#921) rt06 válasza madar86_ (#920) üzenetére


rt06
veterán

ha bemasolod az rtorrent.rc file tartalmat akkor tudok tobbet mondani, de valoszinuleg a scheduler.max_active erteket kell atallitanod

a kerdesed tobbi reszet nem igazan ertem

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#922) madar86_ válasza rt06 (#921) üzenetére


madar86_
csendes tag

# Maximum and minimum number of peers to per torrent
min_peers = 10
max_peers = 50

# Global upload and download rate in KB. "0" for unlimited
#download_rate = 0
#upload_rate = 0

directory=/shares/dmathined/Download/InComplete/
session=/shares/dmathined/Download/config/

on_finished = move_complete,"execute=mv,$d.get_base_path=,/shares/dmathined/Download/Complete/ ;d.set_directory=/shares/dmathined/Download/Complete/"

check_hash = no
encoding_list = UTF-8
use_udp_trackers = yes
umask = 0000
peer_exchange = yes

port_range = 10001-10050
dht = on
dht_port = 10000

(#923) madar86_ válasza madar86_ (#922) üzenetére


madar86_
csendes tag

Windows alól lehet konfigurálni ezeket a fájlokat?

(#924) madar86_ válasza madar86_ (#923) üzenetére


madar86_
csendes tag

azt írja,hogy csal olvasható a fáj rendszer akkor nem lehet szerkeszteni egyáltalán?

(#925) madar86_ válasza madar86_ (#924) üzenetére


madar86_
csendes tag

Valaki tud segíteni telepíteni egy másikat és a gyárit kikapcsolom.

/tmp/harddisk/part0

ezzel a lemez elérési hellyel segítsek valaki ha tud!már egy mappát létre tudtam hozni ott.

(#927) madar86_ válasza madar86_ (#925) üzenetére


madar86_
csendes tag

táv segítséggel megoldható?letöltöm előre amit kell és ahová kell ha tud valaki segíteni... :(

(#928) madar86_


madar86_
csendes tag

Valaki segítsen használja valaki az rtorrenthez a webes felületet es már jó volna ha össze lehet hozni valahogy a másikkal

(#929) madar86_


madar86_
csendes tag

Írja meg valaki,hogy hogy tudod egy fájlt szerkeszteni mert próbáltam de hibát ír ki...Köszönöm

(#930) madar86_ válasza madar86_ (#929) üzenetére


madar86_
csendes tag

ez az eredeti kezelő progi az is baj ha megállítom a torrent letöltését 1 perc semm ekll neki és már megint tölti felefé :((

(#931) madar86_


madar86_
csendes tag

az ext3 fájlrendszerrel jobban működik mint az NTFS el,de ez sokkal többet foglal a lemezen a naplózás miatt?950GB ból 50 GB foglaltat jelez.ha az NTFS nél leállítottam a elötlést szabályosan eltávolítottam a HDDt...újra csatlakoztattam stb mindenféle hiba akármi mappákat tett a lemezre utána.
ha betudok szerezni egy szünetmentes tápot azzal minden jobb lesz se adat vesztés se más meghibásodás

(#932) madar86_


madar86_
csendes tag

ha a fájókban írom át az adatokat amit a lemezre tesz az úgy semmit nem és igaz? :DD

(#933) madar86_ válasza madar86_ (#932) üzenetére


madar86_
csendes tag

áá vissza tette az eredeti tartalmát :(

miért nem látogatja a topikot senki?

(#934) baloghszili


baloghszili
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is lenne egy problémám...
Egy Debian Lenny rendszerre próbálom feltenni az rtorrentet xmlrpc-c támogatással.
A rendszer telepítése után az alábbi csomagokat telepítettem fel (mindet leírom):

automake
dpkg-dev
libcppunit-dev
libsigc++-2.0-dev
xsltproc
libtool
libcurl4-openssl-dev
libncurses-dev
subversion
php5-xsl
bzip2
sudo
mc
ssh
libcppunit-dev

A sorrendre nem emlékszem, de gondolom ez nem is lényeg.
Az itt leírtak alapján próbáltam eljárni: [link]

SVN-ből telepítettem az xmlrpc-c -t.
(xmlrpc-c-config --version 1.16.31)

Szintén SVN-ből telepítettem a libtorrentet. (A leírtak alapján.)
Ezután jött az rotternt. Természetesen ./configure --with-xmlrpc-c kapcsolók használatával telepítettem.

Az a gondom, hogy a forgatások után, az rtorrent indításakor az alábbi hibaüzenetet kapom:

debian:~# rtorrent
rtorrent: error while loading shared libraries: libtorrent.so.13: cannot open shared object file: No such file or directory

Valakinek lenne valamilyen ötlete erre a problémára?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#935) Tele von Zsinór válasza baloghszili (#934) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Libtorrent forgatása után biztos megvolt a make install?

(#936) baloghszili válasza Tele von Zsinór (#935) üzenetére


baloghszili
csendes tag

Szia!

Igen, megvolt.
Próbálkoztam és feltettem a libtorrent-dev -et, úgy elindult, csak helytelen értéket ír a webui. Egyébként ezt egy teszt szerver, ha esetleg szeretnél hozzáférést, hogy szétnézz akkor PÜ-ben megadom.

Üdv.

(#937) baloghszili


baloghszili
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a problémát sikerült hárítanom:

debian:~# rtorrent
rtorrent: error while loading shared libraries: libtorrent.so.13: cannot open shared object file: No such file or directory

A megoldás nagyon egyszerű volt, be kellett írni ldconfig parancsot. Ezután már gond nélkül elindult az rtorrent.
Ezután a megfelelő könyvtárba bemásoltam az rtwi-t. Elindítottam az rtorrentet, majd bejelentkeztem a webui-ban, de ekkor ez az üzenet fogadott: "Az rTorrent semmit nem adott vissza (SCGI)". Ezzel együtt az rtorrent leállt.
Textes felületen ezt az üzenetet kaptam:
"Caught Segmentation fault, dumping stack:
Stack dump not enabled."

Ilyen hibával találkozott már valaki? Esetleg megoldást tudtok?

Üdv.

(#938) rt06 válasza baloghszili (#937) üzenetére


rt06
veterán

Hi!

bar meg nem sikerult meg rajonnom pontosan, pontosan mik okozhatjak ezt a hibat, de tobb esetben is, mikor ezzel talalkoztam, rossz port-on probalt meg a felhasznalo kapcsolodni az rTorrent-hez

az rTWi users.conf file-jaban az adott user-hez tartozo address sorban megadott ip es port az rTorrent .rtorrent.rc file-jaban megadott scgi_port ertekre kell, hogy mutasson
en elsokent arrol gyozodnek meg, hogy ez a ket ertek megfeleloen van beallitva, illetve nem fogja meg tuzfal a kapcsolodasi kiserletet

Udv: VladimirR

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#939) baloghszili válasza rt06 (#938) üzenetére


baloghszili
csendes tag

Szia!

A /etc/rtorrent/users.conf -ban ez szerepel:

[user01]
address = 127.0.0.1:5000
pass = e55cb0775795445b4a6399fd8d90062f4de34ea1

Az /home/user01/.rtorrent.rc fájlban pedig ez szerepel:

scgi_port = 127.0.0.1:5000
session = /home/user01/.rtorrent/.session
port_range = 8600-8600
directory = /home/user01/download/
check_hash = no
close_low_diskspace = 500
schedule=watch_directory,5,5,load_start=/home/user01/download/watch/*.torrent
#upload_rate = 64
#download_rate = 768
#max_memory_usage = 33554432
encryption=allow_incoming,enable_retry,prefer_plaintext

Amikor kézzel indítom az rtorrent-et, user01 felhasználóval akkor ezek az üzenetek jellenek meg:

( 7:48:57) Using 'epoll' based polling.
( 7:48:57) Using 'epoll' based polling.
( 7:48:57) XMLRPC initialized with 831 functions.
( 7:48:57) The SCGI socket is bound to a specific network device yet may still pose a security risk, consider using 'scgi_local'.
( 7:48:57) Closed XMLRPC log.

Ahogy kattintok egyet a webuin (rtwi), akkor kapom ezt az üzenetet:

Az rTorrent semmit nem adott vissza (SCGI)

Textes felületen pedig ezt kapom:

Caught Segmentation fault, dumping stack:
Stack dump not enabled.
Félbeszakítva

Tűzfal nincs telepítve. Legalábbis én külön nem telepítettem... és úgy látom, hogy a rendszer telepítésekor sem települt.

(#940) jule78


jule78
tag

sziasztok!egy WDTV live ot szeretnek beszerezni foleg azert mert a B-rad firmware-el lehet torrentezni,rtorrent-el, rajta.Ezt Madgie irta konkretan,aminek nagyon orulok,mert pont egy ilyen gep van kiszemelve.De ahogy olvasom a topicot hat nekem ez Kinai a javabol :O
tenyleg ennyire bonyolult lenne?esetleg nem tudnatok benne egy kicsit a segitsegemre lenni hol is kezdjem el.Valami leiras vagy link nagyon jol jonne!A valaszokat elore is THX!!!

[ Szerkesztve ]

(#941) baloghszili


baloghszili
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült megoldani. A libtorrent-0.12.7-es és az rtorrent-0.8.7-es verziót nem sikerült működésre bírni. De a libtorrent-0.12.5-ös és az rtorrent-0.8.5-ös változat tökéletesen működik.

Üdv.

(#942) 1q2q3q


1q2q3q
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvasgattam a többezer hozzászólást de nem nagyon találtam sajna a megoldást...

Ha letöltés után áthelyezem az állományt egy másik könyvtárba, akkor megoldható, hogy ne csináljon "hash check"-et?

Előre is köszi,
tamás

(#943) rt06 válasza 1q2q3q (#942) üzenetére


rt06
veterán

elvileg valahogyan igen, de nekem meg nem sikerult rajonnom (foleg, mert nem is igazan foglalkoztam vele)
ha minden igaz, a dolog nyitja a parancsok (athelyezes, konyvtar beallitas) sorrendjeben rejlik

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#944) ChD


ChD
tag

Üdv!
Felment rtorrent rtgui-val.
Meg yi ám más sok dolgokat is akarok... na szóval az a lényeg hogy apache port conf ban válltoztattam portot és azóta minden más elérhető, csak az rtgui nem azt mondja, hogy :
Cannot connect to rtorrent :(
rtorrent fut ha ssh-zok akko megy látom elindul... akkor most mi van?

sudo nano ~/.rtorrent.rc ben átkell írni a scgi_port = 127.0.0.1:5000<--- a válltozott portra?

és
/etc/apache2/sites-enabled/000-default-ben

LoadModule scgi_module /usr/lib/apache2/modules/mod_scgi.so
SCGIMount /RPC2 127.0.0.1:5000<----------- és ezt

vagy mit tegyek? most foglalt http-re 2 port 1 https-re 1 ftp-re és asstem enyi pls help. THX.

(#945) Scobbyka


Scobbyka
tag

Találkoztatok mostanában olyannal hogy az rtorrent egyszer csak megáll. Néztem a logokat sehol semmilyen hibaüzenet. Újraindítom megy tovább megfelelően. Verzió: 0.8.6/0.12.6 Nem svn-ből telepÍtett, wget-tel leszedett.

Esetleg valamilyen ötlet hol keressem a problémát. Pár hetes telepítés debian netinstal-lal.

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#946) Tele von Zsinór válasza Scobbyka (#945) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nálam is előfordult már, hogy pár torrent megakadt a torkán, és időnként elsegfaultolt, amikor azok benn voltak. Azóta végtelenciklusba került az indítás - ha valamiért elhal, sleep 10 (és logolás) után indul is újra, aztán megy ameddig megy.

(#947) 1q2q3q


1q2q3q
csendes tag

Sziasztok!

alábbi problemám lenne:

> a torrent site máshogy számolja a ratio-t mint az rtorrent.
valószínű, hogy előbbi csak a seedelés megkezdése után kezdi számolni, míg az rtorrent (helyesen) már a leech kezdésénél számolja.
Namármost az esetek 99%-ban amig letöltök teljesen egy állományt, addig több mint 1-es ratiot elérek. Innen kezdi el számolni a site a ratiot....
persze rtorrent 2.nél leállítja, és ez ugye 1-es ratiot jelent a site-on.

mit lehet ez ellen tenni?

előre is köszi,
tamás

(#948) moonguru válasza 1q2q3q (#947) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Állítsd be az rTorrentet úgy, hogy ne állítsa le a torrentet 2 aránynál! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#949) Scobbyka válasza Tele von Zsinór (#946) üzenetére


Scobbyka
tag

Most kapott egy reinstallt az egész cucc, elvégre nem nagy dolog megcsinálni azóta megy folyamatosan már 3 napja. Bármit is rakok be neki viszi megfelelően. Lehet már sok szemét volt rajta, mind programok mind config szempontjából.

Scobby

(#950) Laca 012


Laca 012
őstag

Sziasztok!
Nekem már évek óta hibátlanul ment az rTorrent/ruTorrent, (kb 2évig a WL500gP routeren, most pedig az Atomos szerveren) de 2problémám is van.

1., Újabban többször kapok "rTorrent's user can't access 'id' program. Some functionality will be unavailable." hibaüzenetet.

2., Nézegettem, nincs aktív torrentem, gyorsan letöltöttem az egyik zárt közösségi oldalról a legtöbbek által töltött torrentet.
Nagyon nehezen csatlakozott, aztán letöltés után hibára tette. Újraellenőrzés után már nem tette hibára.
Közben 3db "régi" torrentemet elkezdte seedelni, de ezt az újat nem..
A laptopomon is elindítottam a uTorrentben ugyan ezt, és letöltés helyének a szerveren levő állományt adtam meg.
Érdekes módon, hashelés után egyből Seed-elte mint egy félőrült 10-15-en is csatlakoztak hozzám.. :Y
Több helyen olvastam már, hogy sokan rTorrentel kevesebb kapcsolatot tudnak létrehozni mint uTorrentel. (Vagy pl Transmission-nel, ami nekem sosem volt szimpatikus valamiért)
Ez az rTorrent hibája lehet, vagy a tracker priorizál a kliensek között?
Utóbbi esetben nem lehet átverni a trackert és más kliens azonosítót elküldeni, hogy uTorrentnek lássa? Vagy ez nem megoldás?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.