Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) MPowerPH válasza Szumi (#100) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megosztanád velem a tapasztalataidat? Volt, hogy már nagyot buktál? Avagy mekkora kockázata van az online tőzsdézésnek?

Don't Tread On Me

(#102) Szumi válasza MPowerPH (#101) üzenetére


Szumi
csendes tag

Mindenki bukik, föleg az elején. Én se csinálom régóta úgy hogy a legjobb inkább ha adok neked egy linket. [link] Ez egy ugyan olyan fórum mint a prohardware-s, csak itt minden a tőzsdéről és a gazdaságról szól. Olvasgassd! Mostanáság amugy azt mondják nem érdemes beszállni kicsit már fel mentek az árak. Októbere talán egy kicsit visszakorrigálnak és utána ha minden igaz lesz egy komolyabb emelkedés, de ezt senki nem tudja elöre meg mondandni.
A kockázat az épp akkora amekkora pénzt kockára tesszel. Olvasgass és tanulj! Sok sikert!

(#103) szállitó válasza Pikkolo^^ (#56) üzenetére


szállitó
senior tag

én is azt használom néha túlterhelt de szerintem jó

(#104) #35685120


#35685120
törölt tag

Ha valaki még nem ismerné GabiGabi barátom blogját ajánlom jó szívvel, nagyon sokat lehet tőle, az írásaiból, elemzéseiből tanulni. Online követhetők a pozijai is. Hírlevelet is küldd már akinek van kedve nézegesse. Regisztrálni érdemes (indapass kell csak hozzá) mert akkor bővebben lehet látni dolgokat:

[GG deviza oldala]
[Hírlevél letöltés]

LACI

(#105) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali! szerintetek a Virgina részvényekkel lehet kezdeni valamit? Már rég felvásárolta az Econet a Virginiát, nem tom mit tegyek. Vkinek vmi tipp?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#106) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Hali, a bemutatóra szóló szavazó részvénye ér még valami manapság? 1993-as.
4 * 10000Ft

(#107) -NOKIA- válasza -NOKIA- (#106) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

(#108) stangli válasza -NOKIA- (#107) üzenetére


stangli
senior tag

noh ha jól értem sasad szöv. rt.től 4db részvényed van. nem tudni mennyit is ér 1db sasad rv, mert kivezeték a tőzsdéről. anno a kivezetéskor az ajánlati ára 1800ft volt...
én azt tanácsolom, hogy vedd fel a kapcsolatot velük és kérdezd meg ha elszeretnéd adni, akkor mennyit is adnának értük... bármit is mondani értékben egy név változást, profilt váltott, több kézen átment cégnél vakmerőség volna, szvsz :U

(#109) lorcsi


lorcsi
veterán

nem semmi..kína nyomul
[link]

[ Szerkesztve ]

(#110) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Hello!
Olyan programot / weboldalt szeretnék, ami régi és aktuális valuta árfolyamot tud mutatni grafikon formában, egyesmára pakolva több pénznemet és százalékosan kiírva. Tudtok ilyet? :)
Stalker-2572

All Black...

(#111) fLeSs válasza Stalker-2572 (#110) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezeken próbálkozhacc

www.stooq.com
finance.yahoo.com

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#112) Grass


Grass
aktív tag

Ahoj!

Certit akarok eladni. A stop limit beállítása nem tiszta.

Limitáras megbízás.
Limitár: 170 Ft
Stop limit: igen
Stop limit aktiválási ár: 160 Ft

De ez így gondolom nem jó. Végülis a célom az lett volna hogy ha felmegy 170-re akkor eladja, illetőleg ha lemegy 160-ra akkor is adjon ki megbízást. Ezt akkor hogy kéne beállítani? Egyszerre nem tudok felső és alsó határt beállítani? (Az erstebrokerben babrálok)

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#113) Grass


Grass
aktív tag

Kettős limitet be tudok állítani valahogy?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#114) danih válasza Grass (#113) üzenetére


danih
addikt

Most nem értem, simán beállítod hogy Take Profit: 170 Stop loss: 160 - vagy ez így nem megy az ersténél?
Esetleg próbálkozz OCO orderekkel akkor, ha az sincs akkor passz.

(#115) Grass válasza danih (#114) üzenetére


Grass
aktív tag

Ha ilyen egyszerű lenne akkor így csinálnám.
És most ráadásul duplán elbaszta a rendszer. Mivel veszteség minimalizálás céljából beállítottam hogy 160-as árnál aktiváljon eladást (kb 167 körül járt akkor a certi) és mivel az aktuális ár az én megadott aktiválási áram fölött volt, rögtön kilökte piacra eladásra alacsonyabb áron (amit a 160-as szinte állítottam be).
Nem tudom mi azaz OCO.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#116) Crytek


Crytek
veterán

Valaki tudna linkelni egy olyan oldalt ahol küldöldi részvényeket tudok nézni diagramokat stb?

Nvidia és AMD érdekelne.

Next PC Upgrade: 2022

(#117) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Tőzsdében jártas emberek segitségét várom kis felvilágositás gyanánt.
Privátban vagy itt.
de legjobban
MSN djsaabe@freemail.hu
Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#118) doc


doc
nagyúr

van itt meg valami elet?
erdekel a tema, kivancsi lennek hogy szerintetek mekkora osszeggel erdemes belevagni, mennyi idot igenyel a dolog folyamatosan, illetve ugy altalaban mennyire erdemes mondjuk egy banki betettel szemben foglalkozni vele (kisebb osszegekrol lenne szo, nem tizmillarol)

(#119) gyurma88 válasza doc (#118) üzenetére


gyurma88
csendes tag

Én szívesen segítek bárkinek. keressetek bátran.

Üdv.

http://www.jft.sze.hu

(#120) csyo


csyo
senior tag

Sziasztok!

Aranyat, ezüstöt, vagy platinát szeretnék venni...
ezekben megbizok, mert azok mindig nemesfémek maradnak....

A részvényektől félek, bár tudom, hogy többet hozhatnak...
Részvényből csak a megbizhato nevek érdekelnének...

Hogy fogjak hozzá? És hol lehet ilyeneket venni?

Gondolom nem az aranyboltban kell aranytömbért sorbanállni:-)))

Legyen szép a napod!

(#121) csyo


csyo
senior tag

Ugy gondoltam, hogy itt az ideje összefoglalni egy kicsit az elhagzottakat.

a topik szerkesztője akár az első hozzászólásban, egyfajta tájékoztatő jelleggel betehetné ezeket, hiszen mindenki erre kiváncsi...
Ha még léteznek más online tőzsde oldalak akkor azokat is be lehetne linkelni...
Továbbá hasznos tanácsokat is helyezhetnének el az elso HSZ-ben, hogy ott lehessen megtalálni..
Pl mi a daytrade, hol lehet ÉP-t venni, stb... (speciel én sem vagyok tisztában velük)

ÖSSZEFOGLALVA
-------------------------------
mindaz ami elhangzott ezen az oldalon elolvastam, és osszegyujtom egy helyre amiket ajánlottatok:
https://www.globalfx.hu/
http://goodimpress.hu/
http://www.randomcapital.hu/
http://online.kbcequitas.hu/oktatas
http://www.tdameritrade.com/welcome1.html
http://www.quaestor.hu/
http://www.cib.hu/ebroker/index?isFlashCompliant=true&session_id=KPUT5o39tJTAS7jfedapdwxy&flashVersion=0&b=64&w=1366&h=768
http://cd.hu/cd/faces/cd_main.jsp
http://www.interactivebrokers.com/ibg/main.php
http://www.fxpro.com/
http://www.elemzeskozpont.hu/content/szamlanyitas-kuelfoeldi-brokercegnel

hazsnos:
http://forum.portfolio.hu/
http://deviza.blog.hu/
www.stooq.com
finance.yahoo.com

Hozzászólások:
-------------------------
hasznos hozzászólás volt a topikban számomra
indulási gondolatok. nekem ez is hasznosnak tunik...
ActionMan a DT (day trade) ről beszél

-

saját hozzászólásom:

én évekkel ezelott a "global FX" nevu netes kereskedést probáltam ki.
kapsz (ugy emlékszem) 20 millio pénzt, amivel a szimulácion játszhatsz, tanulhatsz.
a cégtol fel is hivtak, és tanácsokkal láttak el ingyen, meg az irodába is bementunk beszélgetni, tanulni pár trukkot (szintén ingyen).

Mondták, hogy gyakoroljunk nyugodtan amig biztonsággal nem megy a dolog, és bármi van, hivjuk oket fel.
Szal azt az oldalt én ismertem...

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#122) szállitó válasza csyo (#120) üzenetére


szállitó
senior tag

Vehetsz Tonhal konzervet is 3 év alatt megduplázodott az ára és 3 év múlva triplája lesz és fémdobozban van :))

(#123) csyo


csyo
senior tag

valakinek valami jo otlete mostanság?

az arany nagyon felszaladt!
mégiscsak aranyat kellett volna venni, jol érzetem!

Részvényeknél mi hír?

Legyen szép a napod!

(#124) SirTom


SirTom
tag

mehet még fentebb, nincs felső határ!!

Kukkats rá a BIDU-ra, nem arany, de fénylik az is :DDD :DDD

Apropó, ha tudnátok egy fülest adni, akkor ezer köszönet, egy fórumot keresek, ahol hobbi, vagy főállású tréderek értekeznek kereskedésről!

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#125) hm_guesswho


hm_guesswho
tag

csyo-nak remek a kis link csonkra de inkább valami tanfolyamon hallanék hasonló jó tanácsokat kezdőknek. Erről tudnak nekem valami bővebb információt adni,hogy milyenre érdemes elmenni?

(#126) kovi.kittike válasza hm_guesswho (#125) üzenetére


kovi.kittike
csendes tag

én is ilyen tanfolyamokat keresnék....mármint persze van elég sok meg minden de sok helyen azt írják h majdnem mindenhol csak az önfényezés megy az oktatók részéről....ha vki volt esetleg olyan kurzuson ami valóban megéri az tudna nekem segíteni egy pár linkkel esetleg?

(#127) Rodogodog


Rodogodog
újonc

Mindig lutri oktatásra menni, de ha pl találsz ingyeneset, akkor érdemes megpróbálkozni vele, nem veszíthetsz, csak sajnos ritka az ilyen.

(#128) vassildiko86 válasza hm_guesswho (#125) üzenetére


vassildiko86
csendes tag

Mindegyiknek van nyílt napja, vagy legalábbis a jobbaknak szoktak lenni. Így nem kell lutrira menni és legalább kapsz egy átfogó képet arról, hogy miről is szól az egész és milyen oktatók tanítanak és mennyire mennek bele abba az irányba ami téged valójában érdekel is. Igaz itt se tudsz meg mindent az intézményről, de azért elég beható képet lehet róla kapni és azután tudsz dönteni. Én azt tanácsolom, menj el egy pár ilyenre és utána mérlegelj.

(#129) fidorka


fidorka
csendes tag

De gondolom ezekért a képzésekért is fizetni kell. Vagy milyen képzések ezek pontosan, több alkalomról van itt szó vagy csak szimpla előadások vannak?

(#130) mamillo válasza fidorka (#129) üzenetére


mamillo
csendes tag

Általában úgy van mint annál amit nemrég találtam. Az elő előadás ingyenes és egy átfogó képet ad az érdeklődők számára és ha elmész erre az előadásra akkor kisorsolhatnak, hogy a tanfolyam folytatása is ingyenes lehet számodra.

(#131) jolimoli888


jolimoli888
újonc

És a választás az sorsolás alapján történik? Vagy felmérik a tudást és az alapján?

(#132) fidorka


fidorka
csendes tag

Nem hiszem, hogy tudás alapján különböztetnének meg. Az a kérdés inkébb, hogy mennyien szoktak lenni egy ilyen előadáson? Mekkora az esélye annak, hogy engem sorsolnak ki az ingyenes sorsolásra? :) Hol indul ez a tanfolyam?

(#133) vassildiko86 válasza fidorka (#132) üzenetére


vassildiko86
csendes tag

Tényleg nincs szó tudás felmérésről, legalábbis ez nem jellemző. Kerestem nektek egy megfelelőt ami lehet tetszene. Itt is az első alkalom ingyenes mint ahogy már előtt már valaki említette. Plusz kisorsolnak a jelentkezők közt 200ezer FT-ot is. [ez volna]

(#134) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Úgy néz ki Svájc megoldja a frank problémákat, és az USA -ra sem hatott negatívan a leminősítés. Arra számítok, hogy a vezető részvények szépen lassan erősödni fognak hazánkban is. Remélhetőleg a politiki sem fogja negatívan befolyásolni ezen tényezőket. Erősen gondolkodok, hogy beruházok most OTP részvényekbe. Mert ha szépen lassan lábra áll a tőzsde, akkor az OTP a mostani 4000Ft körüli áránál jóval magasabb szintre fog emelkedni. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#135) csyo


csyo
senior tag

Az angol minimál béreket emelni fogják hamarosan.

Szeritnetek ez miként hat majd a font-forint viszonyra?

Ha emelik a minimál bért, akkor tobb font lesz kint = emelik az árakat is kissé = csokken a vásárloértéke a fontnak..

Na most akkor ez felfelé emeli a forintositott értékét, vagy lefelé?

Ti hogy okoskodnátok tovább?

Legyen szép a napod!

(#136) aAron_ válasza MPowerPH (#134) üzenetére


aAron_
őstag

Vettél végül? :W Én mint laikus el sem tudom képzelni, hogy lehet mostanában nyereségesen tőzsdézni. Ti hogy látjátok? (pláne BÉT-én)

Másik kérdésem is lenne, hol érdemes szerintetek ingyenes demószámlat nyitni gyakorláshoz? Most Plus500-am van, ennél vannak jobb alternatívák is? Egyenlőre nem merem bevetni magam a mély vízbe.

What is your ikigai?

(#137) animatrix11 válasza aAron_ (#136) üzenetére


animatrix11
őstag

én is plus500on vagyok, nekem tetszik, és lehet nyereségesen tőzsdézni, feltéve ha nem össze-vissza veszel mindent hanem figyeled a híreket, érdemes demóval kezdeni, plus500on vagy hozzávágnak 5000 ftot azzal is lehet valamit kezdeni más fórumon írtak hogy 5kból csinált 50-80k-t

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#138) 14adam


14adam
addikt

otp részvényen gondolkozok elég erősen. Vajon várjak még vele pár napot vagy csapjak le rá most? Most már lábra kéne állnia :U De hamarosan érdemes lesz kukoricára is befektetni,bár abból nincs annyi haszon

(#139) aAron_ válasza 14adam (#138) üzenetére


aAron_
őstag

Szerintem ameddig nem tudni pontosan, hogy a kormány mit fog csinálni nem kéne otp részvényt venni. Egyenlőre én úgy látom nem nagyon akar/fog kimozdulni. Bár az tény, hogy extrém olcsó.

Ez csak az én szubjektív véleményem, amit a különböző médiákból szűrtem le.

Amúgy a kérdésem továbbra is fenn áll, plus500 helyett mit ajánlanátok? Forex demózásra használnám, és a lehető legtöbb indikátort szeretném kipróbálni. Olyan kéne ami nem csak 30 napos próbaidős.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#140) 14adam válasza aAron_ (#139) üzenetére


14adam
addikt

igen,ez az Én meglátásom is. Még várok vele egy kicsit

Én is plus500-on csinálgatom. Nemrég álltam neki. Szóval jó helyeket még nem igazán tudok :(

[ Szerkesztve ]

(#141) D1Rect


D1Rect
félisten

1-2-3+ évre mibe fektetnétek? Arany?
10+ évre?

(#142) 14adam válasza D1Rect (#141) üzenetére


14adam
addikt

arany a legjobb befektetés hosszútávra. Nem hiába van a bankoknak is aranyba a tőkéjük

[ Szerkesztve ]

(#143) D1Rect válasza 14adam (#142) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is így gondolom, de olyat keresek, aki nem ért ezzel egyet. ;)

(#144) aAron_ válasza D1Rect (#143) üzenetére


aAron_
őstag

hmm, úgy látszik még magasabbra emelkedhet még. portfolio

Amúgy szerintem 10 évre nem nagyon lehet befektetni "kisember"-ként, nem hiszem h megjósolható mi lesz az ilyen távoli jövőben.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#145) 14adam válasza 14adam (#140) üzenetére


14adam
addikt

Érdemes volt várni az OTP-re. Hihetetlent esett ma :Y

(#146) D1Rect válasza aAron_ (#144) üzenetére


D1Rect
félisten

Mibe tegye a pénzét az aki nyugdíjas éveire gyűjt? Vagy a gyereknek? Anélkül, hogy pénzügyileg képezné magát. Biztosítók? lol. Bankok? lol2.

(#147) adalbert1 válasza D1Rect (#146) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem itt többen olvassák. Az biztos hogy nem egyvalamiben tartanám az összes pénzt a kockázat megosztása miatt, illetve a gyereknek próbálnám a minél minőségibb képzés feltételeit megteremteni.

(#148) D1Rect válasza adalbert1 (#147) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt a topikot kerestem. Köszi! :R

(#149) aAron_


aAron_
őstag

Találtam egy jó kis demo programot, viszont én nem tudom beüzemelni, pontosabban a program nem tud kapcsolódni a serverhez. Ha vkit érdekel és elég vállalkozó szellemű, akkor megnézhetné, hátha csak én csináltam valamit rosszul. fxopen :R

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#150) giigz


giigz
veterán

OTP 2835. Vélemények? Mitől ilyen alacsony? Befektetni lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.