Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Lex Icon válasza Kiskokó (#250) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Azt tudod, hogy milyen "formában" akarod venni? A kontangóval és a rollover-rel, határidős kereskedéssel tisztában vagy?

[ Szerkesztve ]

(#252) ano_nymus


ano_nymus
újonc

Bocs, csak most jutottam oda, hogy válaszoljak.
Igen, ez egy próbavásárlás volt. Végül minden kizisztult.

A kezelési költség a 150 Ft (ez a minimum, ha nem ér el a vásárlás egy adott összeget).
A 862 Ft valószínűleg a 10% fedezet, de nem a tényleges vételi árból (8.580 Ft), hanem valószínűleg (!) a fedezet leemelésekori aktuális árból (minden bizonnyal 8.620 Ft volt).

A fizetési számlámra még aznap esete átvezetták a 862 Ft fedezetet, szóval minden rendben. (Igaz, egy darabig kétségek között voltam, mert az átutalásokra beállított SMS nem jött róla. Úgy látszik, erről a fajta pénzmozgásról nem jön értesítés.)

Köszi a segítséget!

(#253) Fecdzo válasza Kiskokó (#250) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Milyen termékként szeretnéd venni az olajat? Futures vagy ETF?

Légy nagyon óvatos. Egy hasonló ársokk mint ami nem rég volt a májusi olajban (-40 USD, igen, MINUSZ) bárkinél margin callt eredményez. A híres USO etf is futurest használ, habár már a távolabbi lejáratokra gördült át.

Sztem kb a 15-20%-os ugrálásra kész kell lenni....jelenleg a volája a front monthnak 30% a következő havinak már csak 15-20%, de kb itt vannak a távolabbi lejáratok szórásai is.

Arról nem is beszélve h úgynevezett szuper kontangó van. Tehát a futures ár fentebb van mint a spot, ráadásul jelentősen. Ezt azt eredményezi, hogy ahogy közeledsz a lejárathoz extrán olvad a pénzed. Ha meg átgördülsz a következőre akkor egyelőre ott is....adná magát a long hosszútávra, csak mire kiülnéd vélhetően nem sok pénzed maradna.....minden más változatlansága mellett!

fulekitrading.wordpress.com

(#254) Fandango válasza Fecdzo (#253) üzenetére


Fandango
veterán

Mint kezdő, ebből lehet, hogy nem sokat értett. :D :))

(#255) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Aki minden áron olajozni akar, annak alternatíva lehetnek az olajkitermelő- és feldolgozó cégek részvényei is.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#256) Kiskokó válasza Lex Icon (#251) üzenetére


Kiskokó
veterán

Szia, nem sajnos. Teljesen sügér vagyok ehhez.
Random Capitalon van "számlám"
Hosszú távú befektetésben gondolkozok, hogy msot vennék aztán félév 1 év múlva ha megy vissza normál ára akkor eladni.
Vagy ilyenkor nem is nagyon tudok venni mert senki se ad el?
Ha privátban adnál egy kis segítséget nagyon örülnék neki. Köszönöm előre is kedvességed ha szán szám egy kis időt ezzel kapcsolatban.

Helló :)

Fecdzo :

Nagyon köszönöm neked is. Sajnos Fandangoank igaza van. Nekem ez teljesen kínai volt.
Én alap esetben Tesla részvényt szerettem volna hosszú távra venni, azért nyitottam a Random Capitalnal. De nem volt időm foglalkozni vele aztán jól lemaradtam mikor még 260$ volt a Tesla részvény.

Azt mondjátok inkább hanyagoljam akkor ?
Köszönöm és bocsi, sok minden után utánanézek, meg szeretek újat tanulni, de ez a tőzsdézés nekem már túltúl bonyolult, pedig nem tartom magam egy "hülyegyereknek".

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#257) Lex Icon válasza Kiskokó (#256) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem adok befektetési tanácsot, főleg nem privátban. Bocs. Az alábbiak is csak a saját elképzelésem, neked kell utánajárni, olvasni, és meghozni a döntésed!
Akkor inkább hanyagold az olajat. Az nagyon mélyvíz.
Az egyedi részvényeknél is ha nem vakon akarsz válogatni, akkor elemezni kellene a cége(ke)t és az alapján dönteni, nem újsághírekre, mások ajánlására alapozni a befektetésed.
Ha nem akarsz ezzel bíbelődni, érdemes egy szélesen diverzifikált ETF-et venni pl. SXR8, IWDA(EUNL), ami lefedi a teljes USA, ill. fejlett világ nagyobb cégeit (500 ill. 1600 cég), amivel kisebb az esély a nagyobb bukásra, de ettől még ez is eshet 30-50%-ot, ahogy a mostani válságban is történt.
Ha ez is sok, akkor állampapír.
Ha foglalkozni akarsz vele, akkor tanulj sokat, ismerkedj és csak akkor dönts, ha biztos vagy benne és felmérted a kockázattűrő képességed! Ne hallgass senkire csak magadra!

[ Szerkesztve ]

(#258) Fandango válasza Kiskokó (#256) üzenetére


Fandango
veterán

Az pedig nagy kár, hogy 260-nál lemaradtál a Tesláról, abból szép hasznot tudtál volna húzni.
Saját felelősségre a Tesla hullámzást továbbra is meg lehet lovagolni, de akkor foglalkozni kell vele és figyelni.

(#259) zakoshun válasza Kiskokó (#256) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Egyet tennék még hozzá az előttem szólókhoz, a "fél-1 év" az nagyon messze van a "hosszú távú befektetéstől" és sokkal közelebb a spekulációhoz. Senki nem tudja mi lesz az olajjal / vagy bármilyen cég részvényével fél, egy éves időtávon.
Ha likvid pénz szeretnél félretenni amihez bármikor hozzá tudsz nyúlni "garantált" veszteség nélkül akkor MÁP+.
Bármilyen "bombabiztosnak" tűnő részvény, ETF, nyersanyag bármi a következő hetekben, hónapokban bedőlhet, lefeleződhet (vagy még rosszabb), akár csődbe is mehet és a pénzed nagy részét vagy egészét el is bukod azonnal. Tehát ha hosszú távra, ténylegesen befektetni szeretnél, akkor olyan pénzzel tedd, amire fel vagy készülve, hogy akár évekig sem fogsz hozzá nyúlni. Persze kifoghatod a nagy emelkedést, hogy fél év múlva 5x annyit fog érni a most betett pénzed, de ahogy kezdtem ezt a hozzászóást, az csupán spekuláció, nem befektetés.

[ Szerkesztve ]

(#260) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Értem , köszönöm mindenkinek.
Eredeti tervem a teslra részvény volt csak, és úgy gondoltam, (utólag tudom hogy jól) hogy akkoriban megérte volt tesla részvényt venni, csak eléggé elfoglalt voltam akkoriban ( tavaly nyár kb) és nem foglalkoztam vele, meg a bank se küldött valami igazolást így csak teltek a hónapok.
Aztán mikor február felé megnéztem újra... hát kicsit kivoltam akadva... adtam volna el úgy 700-800 ért mint a sicc... szóval ennyi.
Ez az olaj csak most véletlenül bedőlt ugye a helyzet miatt, és mint a Teslaval kapcsolatban, itt is elkezdtem laikusan gondolkozni, nem látok olyan "opciót" a jövőben (legyen az fél év múlva vagy 2 év múlva min1 mikor), hogy az olaj ára ne menne vissza a normál 50$ körüli árára Minimum!
Ezért azt gondoltam, mint a Teslánál ahol évekre terveztem befektetni, aztán végül is elég hamar olyan szintre ért, hogy már adtam is volna el.. gyak ugye kb fél év alatt.

De ha azt mondjátok az olaj necces, és így tudás nélkül nem ajánljátok akkor nem foglalkozok vele.
Ne haragudjatok tényleg elég kevés téma van amihez nem tudok legalább párat hozzászólni stb de ez nem az.

Kvázi nem oldható meg hogy én veszek mittudomén 1 millióért olajat, és fél év múlva vagy 1... amikor kezd normalizálódni akkor eladom?

Ezt a minuszba menést se értem persze, szóval a fenti kérdés gondolom mennyire értelmes.
:( én csak akartam venni kis fölös pénzből valamit, hogy 3-4-5 év múlva vagy ha úgy adódik , eladom és kész.
Marad a Pokerstars :DDD ;]

Köszi még egyszer mindenkinek. Jóéjt

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#261) Lex Icon válasza Kiskokó (#260) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Olvass vissza pár hetet ebben a topikban, az olajról volt sok infó és link.
Röviden csak nagy vonalakban: olajat nem tudsz úgy venni, mint részvényt, mivel ez nem papír, hanem fizikai áru. Határidős kereskedésben veheted meg, de az havonta lejár és akkor vagy eladod, vagy átveszed az olajat valahol a világban. Viszont ahogy közeledik a határidő esik az ára, így esett múlt hónapban is -40$-ra. Tehát még te fizetsz, ha eladod. Ha tovább akarod vinni a befektetésed, akkor el kell adnod előbb és venni a következő havit (ez a rollover), de az jóval drágább lesz pl. májusi 10$. júniusi 20$ (ez a kontangó), így kevesebb olajat kapsz ugyanazért a pénzért és a határidőhöz közeledve ennek is esik az ára. Ha ETF-ben veszed, akkor az ETF kezelője elvégzi ezt a műveletet, de akkor is esik az ETF értéke, így hiába megy fel az olaj ára, az ETF az emelkedésnek csak a töredékét hozza, ami nem biztos, hogy megéri. De visszaolvasva van sok jó leírás erről.

[ Szerkesztve ]

(#262) Fecdzo válasza Kiskokó (#256) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem elrettenteni akartalak, csak felhívni pár alap, de nagyon lényeges dologra a figyelmed.Ha már ismered a volatilitás fogalmát, akkor jobban perspektívába tudod helyezni a dolgokat (hozam és kockázat).

Ilyen vérzivataros időben sokaknak jut eszébe hasonló és van aki szerencsésen száll be, csak abból rosszat tanulhat és hosszabb távon káros lehet (azt hiszi h csak ennyi, aztán mikor feltekeri a potmétert akkor belefut egy nagyobb bukóba).

fulekitrading.wordpress.com

(#263) Kiskokó válasza Lex Icon (#261) üzenetére


Kiskokó
veterán

Helló
Nagyon királyul leírtad! :) Köszönöm szépen így már tiszta.
Hát akkor egyelőre ezt hanyagolom szerintem.

Köszi :)

Fecdzo :

igen igen, értem. Valóban igazad van, simán lehetne mákom is, de ha mégse...
Nem elrettentés ez, szimplán reális gondolkodás! :) Köszi neked is

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#264) Fecdzo válasza Fandango (#254) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen, igaz, csak gondoltam pár basic de annál hasznosabb infoval azért ellátom ;) ha szorgalmas utánanéz ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#265) Reinkz válasza Lex Icon (#239) üzenetére


Reinkz
senior tag

Át ment a 90 dollár sikeresen 1 az 1-ben.

euróban nem tudod mennyi a határ amíg a keller nem von semmit?

Bár lehet hogy az legegyszerűbb ha forintba ráutalok mindent aztán egy megbízásként átváltom más devizára.

(#266) Lex Icon válasza Reinkz (#265) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem a Keler von le, hanem a közbenső levelezőbank, esetünkben a Citi.
€-ban nincs értékhatár, mert SEPA utalásként megy az EU-n belül.
Csak a $-ral van "baj".

(#267) Reinkz válasza Lex Icon (#266) üzenetére


Reinkz
senior tag

Ez jó hír, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#268) paatrick


paatrick
senior tag

Sziasztok, ha tavalyi évben nem keletkezett nyereségem akkor azt jól gondolom hogy nem is kell/tudom beírni az adóbevallásba?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#269) Dr.F.E.R.I. válasza paatrick (#268) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem, sőt ha veszteséged lett, azt ki tudod majd vonni a következő évi nyereségedből, amennyiben lesz (összevezetés)

Szerk.: illetve beírni célszerű, van a veszteségeknek is egy fenntartott mező benne. Ha ide beírod, akkor fogod tudni ezt összevezetni a jövőbeli nyereséggel ha lesz. Bevallom pár éve nem csináltam, de azelőtt mindig így volt.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#270) paatrick válasza Dr.F.E.R.I. (#269) üzenetére


paatrick
senior tag

Köszönöm az infót, megnyugodtam :)
Meglátom hogy a hátralévő pár nap alatt össze tudom-e a dobni, aztán akkor beírom. Ha meg nem akkor így jártam. De retorziótól az adóhatóság felől nem kell félnem ez a lényeg.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#271) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Olyan Androidos alkalmazást keresek, amin be lehet állítani néhány BÉT részvényt, megadni egy-egy hozzájuk tartozó árfolyamot, és ha azt elérte, akkor adjon jelzést. Tehát semmi ezen felüli funkció nem kell ( persze nem baj ha van, de ezek legyenek meg ), viszont legyen ingyenes. Dolgozhat késleltetett adatokból is.
Vagy ha nincs ilyen szerintetek lenne rá igény ? Mert lehet hogy megpróbálnám összehozni, de ha készen van akkor nem erőlködnék ( nagyon sok kereskedést támogató alkalmazást látni, de nincs sok kedvem végigpróbálgatni ).
Köszi.

(#272) Dr.F.E.R.I. válasza JozsBiker (#271) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Próbáld meg az Investing.com alkalmazását. Magyar részvényeket biztosan listáz, mert ezt használom én is, de a riasztás funkcióját le kellene ellenőrizni. Van benne valamilyen alarm funkció, de ahhoz be kellene kapcsolnom az értesítéseket telón, azt meg nem akarom. Húzd le shopból és nézd meg, ingyenes.

Szerk.: nem elhanyagolható az sem, hogy real-time adatokkal dolgozik

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#273) Reinkz válasza JozsBiker (#271) üzenetére


Reinkz
senior tag

én a teletradert használom

(#274) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Ez a szimpatikusabb :-), de köszönöm DrFeri -nek is !

(#275) T J


T J
tag

Sziasztok!
Új vagyok a témában. Investingen a diagram alatti piros és zöld oszlopok mit jelentenek?
És az, hogy lefelé, vagy felfelé állnak?

[ Szerkesztve ]

(#276) Fandango válasza T J (#275) üzenetére


Fandango
veterán

A kép alján lévő zöld, piros oszlopok vagy felső részen lévők?

[ Szerkesztve ]

(#277) T J válasza Fandango (#276) üzenetére


T J
tag

Az alján lévőkre gondoltam, de mondhatod a felsőket is. Örülnék egy részletes kifejtő válasznak.

(#278) Fandango válasza T J (#277) üzenetére


Fandango
veterán

Az alján lévő a volument jelöli, ami a kereskedési forgalom nagyságát mutatja. Ha zöld akkor az árfolyam nőtt, ha piros akkor csökkent.
A felső részen pedig a japán gyertyák az árfolyam változását jelölik, a napi nyitó és záró árat, illetve az adott időszakra vonatkozóan a minimum és maximumot (azok a kis kanócok a testen alul, felül). Bővebben itt.

(#279) T J válasza Fandango (#278) üzenetére


T J
tag

Köszi. Tehát az éppen megjelenő volumen-oszlopok méretéből/színéből lehet következtetni arra, hogy merre fog elmozdulni az árfolyam a következő percekben?

(#280) Fandango válasza T J (#279) üzenetére


Fandango
veterán

Abból nem fogod tudni merre megy az árfolyam, az túl könnyű lenne. :D

(#281) sallai97


sallai97
csendes tag

Sziasztok!

Már minden felé kerestem a választ, de lehet csak én értek félre valamit és nem is olyan bonyolult + még van mit tanulnom a szakzsargont illetően :)

Degironál nyitottam számlát korábban, ahol befektetek rendszeresen hosszab távra. 19 nyara óta nem lehet ugye 2 napnál tovább pénzt tartani a számlán ezért a fel nem használt összeget (többek között az osztalékot) kiutalják a bankszámlámra. Ez nyílván nem szimpatikus de tudtam vele együtt élni.

A héten arra gondoltam, hogy az Active fiókkal már lehet mínuszba menni, ami előnyömre válhat: Kapok 5 Ft osztalékot, de a legolcsóbb papírt amit tudnék venni az 10 Ft, így a vásárásnál -5Ft-om lesz. Ez nem probléma, mert jön a következő osztalék vagy majd beutalok úgyis, így egyenlítem a tartozásom, tiszta sor.
A problémám ahogy korábban mondtam, a fogalmak nem ismeretével lehet, ezért gondoltam hozzátok fordulok, bármenyire is lesz szórakoztató a szituáció :P Bevezetés vége.

Segítséget szeretnék kérni tőletek a narancssárágával jelöltek megértéséhez(csatolt kép):
-Kockázati portfólió: ez a portfólióm felét teszi ki nagyjából
-Tartalék (hiány/felesleg): ez a portfólióm másik felét teszi ki

-Biztosíték értéke: ehhez hozzá adva a Készpénzegyeneleg kiadja a Hiány/felesleget
-Hiány/felesleg:ez az összeg Szabad egyenleg-ként jelenik meg a fenti panelen. Leginkább ezt nem értem és ez zavart meg.
Kiegészítés: A fő problémám az, hogy vételnél a Szabad egyenleg kerül felhasználásra (ez okkal van így biztosan, csupán nem értem,hogy miért,), pozíció zárást követően pedig a Készpénzegyenleghez adódik hozzá.

A kérdés jogos: miért nyúltál hozzá, ha nem vagy tisztában 100%-osan azzal, hogy mit csinálsz? A tudás hiányával már az elején tisztában voltam, azonban sok utána olvasást követően (a degiro által nyújott kockázatokat ismertető dokumentumokat is ide értem) sem értettem meg jobban a dolgot, veszélyben pedig nincs a portfólióm, amíg a dolgokat néhány 100ftos tételben tesztelem és próbálom megérteni a hogyanját és nem mínuszba tolni az egynelegem a végtelenségig. Kénytelen vagyok/voltam útközben megtanulni a dolgokat, de oda figyeléssel szerintem ez is egy megoldás lehet.

A válaszokat és akár az esetleges építőkritikákat pedig előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#282) sallai97


sallai97
csendes tag

A kép pedig amit (rosszul) csatoltam, de nem jelent meg, a szerkesztési időből pedig kifutottam: [kép]

(#283) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

Oolyan kerdesem lenne ha van osztalekfizeto papirom , abban az estben osztalekfizeteskor van valami teendom? Vagy automatikusan fizetik pl en a direkt brokeren keresztul tozsdezek tehat nekem az otp- és szamlamra automatikusan utaljak az osztalekot, vagy be kell jelentenen vagy hogy mukodik? Koszi

3njoy the Lif3

(#284) Fandango válasza Sn00k (#283) üzenetére


Fandango
veterán

Elméletileg semmi teendőd nincs, automatikusan a befektetési/értékpapír számládra kerül a pénz.

(#285) Sn00k válasza Fandango (#284) üzenetére


Sn00k
veterán

szuper, thx

3njoy the Lif3

(#286) sallai97 válasza sallai97 (#281) üzenetére


sallai97
csendes tag

Közben +1 napnyi kutatás és egy kis véletlen miatt választ kaptam a kérdésimre :))

(#287) Sn00k


Sn00k
veterán

Neten sehol nem találok infót a masterplast mikor fizet osztalékot. Tudja esetleg valaki ?
Azt megtaláltam 44 Ft-fog fizetni de az időpontot nem.
Illetve, ha már itt tartunk nincs esetleg valami oldal ahol össze van szedve a a BÉT-en levő legjobb osztalékot fizető társaságok fizetési időpontokkal együtt ?

3njoy the Lif3

(#288) Fandango válasza Sn00k (#287) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem még nem jelentették be az osztalékfizetés időpontját, mivel a 44 Ft is csak tervezett, még nem végleges osztalék.

(#289) Sn00k válasza Fandango (#288) üzenetére


Sn00k
veterán

Na, akkor váró poziba maradok.
Esetleg erre valami ?
"Illetve, ha már itt tartunk nincs esetleg valami oldal ahol össze van szedve a a BÉT-en levő legjobb osztalékot fizető társaságok fizetési időpontokkal együtt ? "

3njoy the Lif3

(#290) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Revoluton játszom egy mini tech portfolioval ami jelenleg plusz 14 százalékon áll. Szerintetek érdemes most realizálni a nyereséget (délután fél 3 előtt) vagy bármilyen szar jelentés is jön az USA-ból az már be van árazva?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#291) Dr.F.E.R.I. válasza adamssss (#290) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én itt már mindenképp realizálnék, 14% az szép hozam. Abban bízni, hogy még feljebb megy a rakéta már inkább szerencsejáték ezeken a szinteken.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#292) adamssss válasza Dr.F.E.R.I. (#291) üzenetére


adamssss
veterán

Mondasz valamit. Egyébként ezek FB, AMD, NVidia, MS. és 50 000-el játszom szóval nem millió a tét. Lehet, hogy most realizálok aztán ha nem lesz ma összeomlás akkor visszaveszem őket mert hosszútávon szerintem mind a 4 cég emelkedni fog.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#293) Dr.F.E.R.I. válasza adamssss (#292) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha megindulna bennük egy méretes korrekció (ami nem 1 napig tart), akkor érdemes volna alacsonyabb áron venni belőlük. Én itt a mindenkori történelmi csúcson biztos nem vásárolnék be.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#294) adamssss válasza Dr.F.E.R.I. (#293) üzenetére


adamssss
veterán

Vegul nem adtam el mivel zarva volt a tozsde es a bejelentes utan nyitott. Igy viszont mar plusz 15-ben vagyok. Szerencse jatek ez. :N

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#295) paatrick válasza adamssss (#292) üzenetére


paatrick
senior tag

Mondjuk miután beégett az Intel, várható volt hogy az AMD ha csak a számokat hozza akkor is ki fog lőni. Azon most jót lehetett fogni magában is.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#296) Reinkz válasza adamssss (#292) üzenetére


Reinkz
senior tag

Ha ilyen tech részvényeid vannak akkor nem aggódnék, (mondjuk az AMD lassan nyomhatna egy korrekciót hogy visszaszálljak :D ) én benne maradnék.

[ Szerkesztve ]

(#297) #04441088 válasza adamssss (#290) üzenetére


#04441088
törölt tag

Én is Revoluton játszom.
Nagyon kihalt ez a topik, pedig jól jönne pár hasznos tanács.

(#298) balint730


balint730
csendes tag

Sziasztok.
Revoluttal vásároltam amerikai részvényt, a kérdésem az lenne, hogy az adóbevallásban a nyereség 15%-át kiszámolom és azt kell csak befizetnem? A nyereséget a befizetett és a visszautalt összeg különbsége? Miután kivettem a pénzt hány napom van, vagy meddig kell befizetnem az adót?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#299) Sn00k válasza balint730 (#298) üzenetére


Sn00k
veterán

En abban sem vagyok biztos ilyen esetben egyaltalan kell -e nyereseg adot fizetned...

3njoy the Lif3

(#300) Reinkz válasza balint730 (#298) üzenetére


Reinkz
senior tag

én úgy tudom, hogy osztalék után nem kell adót fizetned mert abból már vonják a 15%-t

Eladás és vétel esetén vétel pillanatában megnézed az MNB honlapján középárfolyamot átszámolod forintra majd az eladásnál is megnézed mennyi volt a középárfolyam az MNB szerint és a kettő közötti a nyereséged.

Azt hogy te tavaly váltottál a revoluton dollárt és azzal kereskedtél az senkit nem érdekel.
csak az hogy az eladás és vétel idő pontjában mennyi volt a középárfolyam.

javítsatok ki ha tévedek.

itt talán többet megtudsz
vagy revolut topikjából, de mivel onnan mindenkit elküldtek ide, adózási kérdésekben ezért lassan majd itt is fognak segíteni :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.