Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kavalkád válasza FeniX- (#400) üzenetére


kavalkád
aktív tag

random capital-t ajánlom kereskedni.
1000 dollár alatt ne nyiss pozíciót, mivel a jutalék ennél az összegnél a legkedvezőbb.

azt nem fogja senki megmondani neked, hogy a megcélzott nyereséget reális-e, azt sem tudjuk mekkora összeget szeretnél befektetni.

évi 7-12% a reális, ennyit mozdulnak az indexek.

demó számla baromság, játékpénzzel nem ugyanazt csinálod mint azzal amiért meg is kellett dolgoznod. inkább olvass szakirodalmat mielőtt belevágsz, azzal többre mész.

[ Szerkesztve ]

(#402) Fandango válasza FeniX- (#400) üzenetére


Fandango
veterán

(#403) FeniX- válasza kavalkád (#401) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Köszi, átnézek a másik topicba is. Belinkelem a kérdést. :)

(#404) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Srácok, lenne egy laikus kérdésem... amit nem értek. A portfoliós demó számlán 155 -ről indultam procter & gamble részvényekkel, és 1-2 nap alatt elérte a 160-as árat a cucc. Beállítottam 157-re limitet, hogy bebiztosítsam a nyereséget, erre most nézem, hogy 155 alá lement és nem aktíválódott a lezáró stop.
Mit rontok el?

(#405) VikMorroHun válasza inf3rno (#389) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Bocs a késői válaszért (de ha még csak mostanában kezded, akkor nem is olyan késő :) ). Én eddig csak egy buktatóval találkoztam eToronál, amikor nem tudtam bezárni egy komolyabban veszteséges pozíciót, akárhogy próbáltam. De kiderült, hogy az én gépemben volt a hiba (törölni kellett a cookiekat, böngészési előzményeket). Mobilról viszont sikerült. Részvények vásárlásáért/eladásáért nincs semmilyen költség, ha nem használsz tőkeáttételt.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#406) inf3rno válasza VikMorroHun (#405) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszönöm!

Buliban hasznos! =]

(#407) inf3rno válasza VikMorroHun (#405) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Regisztráltam, de elég nagy csalódás jelenleg. Van egy konkrét svéd cég a new yorki tőzsdén, aminek szerettem volna a részvényeit venni, de nincs fent. Eleve alig vannak fent dolgok, pl figyeltem volna a lítium árának az alakulását, az sincs fent, és nem tudok külön szűrni cégekre, ha beírok valamit, akkor legtöbbször felhasználókat dob fel. Kár volt ezért adószámot meg személyit megadni. Azért nézem tovább, hátha találok valami érdekeset.

Buliban hasznos! =]

(#408) VikMorroHun válasza inf3rno (#407) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Mondjuk, hogy ha ilyen speciális igényeid vannak, még regisztrálás előtt is lehetett volna ellenőrizni. Egyébként tényleg alig vannak fent dolgok. Pl. nincs se MOL, se OTP. Van viszont rengeteg részvény, ETF (lítium is, ha pont olyan kell), index, Forex, kriptó, kinek mi tetszik...

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#409) inf3rno válasza VikMorroHun (#408) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nézegettem azóta már a részvényeket, találtam olyat, ami tetszik. :-)

Buliban hasznos! =]

(#410) noxon


noxon
őstag

Helló, most komolyan a KBC-n minden egyes ETF vásárlásnál külön levon 6.9 eurót? Ha különböző ETF-et vennék minden hónapban (kettőt akarok) akkor az úgy rengeteg.

Nem lehet többre összesen beadni egy megbízást vételre? Mert így külön külön kb ellehetetlenít.

Daytradnél is ennyit számolna vétel és eladásra? :Y

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#411) Lex Icon válasza noxon (#410) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezért célszerű egy optimálisabb összeget összegyűjteni és egyben vásárolni és egyik alkalommal az egyikből, következő gyűjtés után a másikból.
Daytrade-nél csak az egyik felére szoktak számolni, de a KBC árszabását nem ismerem.
A legoptimálisabb összeg a minimumdíj osztva a díj százalékkal,de ennek a fele is még elmegy, ha nem lehet másként megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#412) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Az etoro elég vicces. Most már küldtem nekik választási értesítőt meg lakcím kártyáról fényképet, de még mindig nem hiszik el, hogy itt lakom. Kezd már egy kicsit szappanoperába torkollani ez az egész. Csak közüzemi szolgáltató számlát meg banki egyenleg értesítőt vagy mi a tökömet fogadnak el, esetleg navtól levelet, de nekem már gyakorlatilag minden online megy, nincs papírom. A szolgáltatók amúgy sem az én nevemen vannak. Nem tudom még a fenti kettőn kívül mit küldhetnék nekik.

Buliban hasznos! =]

(#413) Fandango válasza inf3rno (#412) üzenetére


Fandango
veterán

Kérd le az utolsó havi számlakivonatot a banktól, és küld el nekik.

(#414) inf3rno válasza Fandango (#413) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az ziher, hogy nem adom át senkinek, hogy mennyi pénz van a bankszámlámon.

Buliban hasznos! =]

(#415) VikMorroHun válasza inf3rno (#412) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Ha valahol közüzemi számlát kérnek tőlem, akkor elküldöm nekik a gázszámlámat PDF-ben, azt jónapot. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#416) inf3rno válasza VikMorroHun (#415) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem még a telefonom sem az én nevemen van, mert valami céges flottás csomagba sikerült bevinni így, ami rohadt olcsó. A közüzemi számlák szintén nem az én nevemre jönnek. Nem igazán tudok most semmit produkálni a lakcímkártyán meg a választási névjegyzékbe felvételes értesítőn kívül. Úgy látszik ez nem elég nekik, és elbúcsúzunk egymástól. Valószínűleg a probléma nagy részét az okozza, hogy nem tudnak magyarul és hogy algoritmus ellenőrzi ezeket. Mondjuk a lakcímkártyára az van írva, hogy lejárt 2016-ban, a lakcím ugyanaz és a tartózkodási cím az budapesti 10 évvel ezelőtti. Érvényesnek így is érvényes nem tudom milyen jogszabály miatt, legalábbis az azóta eltelt választásokon azt mondták, hogy már nem számít a lejárat ezeknél, nem kell kicseréltetnem.

Hmm. Mondjuk most egyéni vállalkozó vagyok, a NAV-os levelekbe belenézek még, hátha találok valamit, ami használható.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#417) noxon


noxon
őstag

Sziasztok!

Ha havi fix összeget fizetek be egy osztalékfizetős ETF-be, valahogy ki lehet számolni, hogy mennyi osztalék lenne belőle egy évben? Vagy ilyesmi esélytelen? Hogy megéri-e egyáltalán foglalkozni vele.

Köszi.

We live in a simulated world...

(#418) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok, van közületek itt valaki aki használja a RandomCapital webes felületét?

Egyfajta double-check-ként megerősítené valaki, hogy a kockázatkezelő stop-loss az egy külön megbízás(?) és már előzetesen megkötött vételi pozícióra utólagosan lehet beállítani.
(Hol? melyik fülön?)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#419) Lex Icon válasza noxon (#417) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Előre nem lehet tudni, mennyi osztalékot fizet egy ETF.

(#420) Lex Icon válasza FeniX- (#418) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Inkább itt kérdezd meg.
Egyébként külön megbízás fajta, utólag nem lehet beállítani, de a korábbi megbízást vissza tudod vonni, ha még nem teljesült és új megbízást adni.

[ Szerkesztve ]

(#421) FeniX- válasza Lex Icon (#420) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Köszi!

(#422) noxon


noxon
őstag

Helló, köszi a választ.

Még azt szeretném kérdezni, hogy most a morningstar.com oldalt nézem az ETFben lévő cégek részvényeinek listáját, de az csak max 25öt mutat, és a teljes listához meg fizetni kéne havi díjat.

Van esetleg másik oldal erre a célra?

Köszi.

We live in a simulated world...

(#423) net91 válasza noxon (#422) üzenetére


net91
senior tag

Az ETF alapkezelőjének oldalán az összes céget meg tudod nézni.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#424) noxon válasza net91 (#423) üzenetére


noxon
őstag

Szia. Hát pl a Vanguard alapkezelő oldalán nem találom hol lehetne. Ishares az oké, ott megvan.

köszi :)

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#425) net91 válasza noxon (#424) üzenetére


net91
senior tag

Pedig a honlapon megmutatja az összes összetevőt, pl a Vanguard FTSE-All World-nek a 3786 összetevője a következő. Add meg az ETF-edet ezen az oldalon. Görgess lefelé, lefelé és megtalálod az összetevőket.

...az oldal legalján.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#426) noxon válasza net91 (#425) üzenetére


noxon
őstag

Köszi, így már menni fog :) :R

We live in a simulated world...

(#427) T_Stark


T_Stark
őstag

Sziasztok!

Mint abszolút kezdőnek, tudnátok nekem segíteni, hogy is működik az adózás? Esetleg egy jó link, cikk, vagy könyv amit érdemes erről elolvasni?
RC-n nyitottam számlát, már kisebb összegekben vásárolgattam is pár részvényt, ETF-et, de ha akarnám sem merném eladni, amíg nem tudom, hogyan kell utána adózni. :DDD

(#428) Nerd válasza T_Stark (#427) üzenetére


Nerd
aktív tag

Epp ma raktak fel redditre egy jo osszefoglalot [link]

(#429) T_Stark válasza Nerd (#428) üzenetére


T_Stark
őstag

Köszi!
Szóval ha jól vettem ki belőle, ha TBSZ-em van, és nem töröm fel idő előtt, akkor adhatom-vehetem rajta a részvényeket, nem kell az adót számolgatni?

(#430) net91


net91
senior tag

Igen.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#431) Patry0t


Patry0t
tag

Sziasztok

Ha van egy "A" lakossági folyószámlám és egy "B" értékpapír számlám ugyanannál a banknál (OTP), akkor ha A-ból B-be átutalok mondjuk 1 millió forintot és abból veszek X részvényt, akkor későbbiekben az adózás hogy alakul?

Úgy értem, hogy X részvényen elérek 20% nyereséget, eladom és lesz B számlán 1.200.000Ft-om. Ezen a ponton akkor realizáltam a nyereségem, vagy csak akkor realizáltam ha ez az összeg visszakerül az A számlára? Azért kérdezem, hogy ilyenkor meg kell-e azonnal fizetni a 200.000Ft után a 15%-os nyereségadót, és ebben az esetben 1.170.000Ft-ot fektethetek vissza Y részvénybe? Vagy pedig újra betolhatom az 1.200.000Ft-ot Y részvénybe, majd azon is elérek 20% nyereséget, végül lesz 1.440.000Ft-om B számlán. Majd amikor hazautalom A számlára, akkor a 440.000Ft után fizetem ki a 15%-ot?

(#432) Lex Icon válasza Patry0t (#431) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Amikor eladod a rv-t, akkor keletkezik jövedelmed és adófizetési kötelezettséged lényegtelen a számláid "eloszlása", de csak az éves bevallásba kerül bele. Viszont van TBSZ, amivel adómentesen lehet adni-venni a papírokat.

[ Szerkesztve ]

(#433) Patry0t válasza Lex Icon (#432) üzenetére


Patry0t
tag

Értem, tehát visszafektethetem ugyan az 1.200.000Ft utána másik részvénybe, de észben kell tartanom, hogy az első ügyletből már keletkezett 30k befizetendő adóm. Szóval minden ügylet után észben kell tartani az adót, egyszerűbb lett volna a végén egyszer levonni a 15%-ot.
TBSZ most nem játszik, mert jóval előbb kivenném a pénzt mint 5 év.

[ Szerkesztve ]

(#434) Fandango válasza Patry0t (#433) üzenetére


Fandango
veterán

Nem kell észben tartanod, bankodtól kapsz majd egy szép kimutatást, hogy mikor mit vettél adtál és mennyiért, sőt ezt ők elküldik a NAV felé is.

(#435) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!
OTP részvényeim vannak az OTP-nél, de most kicsiben próbálkoznék napon belül is kereskedni egy részével.
Azt olvastam a kondíciós listákban, hogy a vétel díjmentes, csak az eladásnak van 0,35%-os díja. Csináltam most egy próba kereskedést, de vételnél és eladásnál is levonta. Mit csinálok rosszul?

Más: hol érdemes napon belüli kereskedéshez számlát nyitni. Úgy hallottam, hogy a RandomCapital volt eddig, de azt megvették...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#436) Fandango válasza pilóta (#435) üzenetére


Fandango
veterán

Ha a kondíciós listában az van, hogy a vétel díjmentes, akkor leginkább az OTP-hez fordulnék első körben, hogy akkor mégis miért vontak le a vételért.

[ Szerkesztve ]

(#437) pilóta válasza Fandango (#436) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kiderült közben, hogy levonják, de ha teljesülnek a feltételek (napon belül, ugyanaz a részvény, mennyiség stb.), akkor utólag jóváírják.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#438) Fandango válasza pilóta (#437) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi, láttam a másik topikban a választ. :)

(#439) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,
kezdő kérdés, de a BÉT-féle részvényeket hol lehet valós időben, valamilyen "trédingvjú" -szerű felületen megnézni? (Ahol lehetne indikátorokat elhelyezni, stb.)
A portfólio.hu késleltetett adatokkal dolgozik?
Köszi!

(#440) pilóta


pilóta
nagyúr

Ha szeretnék OTP direktbrókeren keresztül külföldi részvényeket venni, akkor ahhoz külön euro számlát kell nyitni, vagy mehet a foritból is, és majd ők váltják?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#441) pilóta válasza FeniX- (#439) üzenetére


pilóta
nagyúr

A portfolionál úgy tudom előfizethetsz real time adatokra is.
OTP direktbróker is valós adatokat mutat, de ott nem hiszem, hogy tudnál indikátorokat elhelyezni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#442) FeniX- válasza pilóta (#441) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, köszönöm!

(#443) Patry0t válasza pilóta (#440) üzenetére


Patry0t
tag

Jó kérdés engem is érdekelne. Bár az OTP az egyik legdrágább, de mégis kényelmes mert bankon belül kell csak egyik zsebből a másikba pakolgatni.

(#444) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok, látom nem pörög annyira a fórum, de idevágó a kérdés, így itt teszem fel.
Egy kis grafikon-értelmezési problémám van, úgy tűnik.
Jó 4-5 hónapja próbálkozom nagyon szolidan tőzsdézgetni. Figyeltem pár részvényt és a múlt héten az egyiket alkalmasnak találtam rá, hogy vegyek pár darabot.
(NASDAQ:ASO, és egyébként 4 és 1 órás grafikonokon szoktam nézelődni.)

A képen a kék nyíllal jelölt résznél szálltam be, 46-nál. Sajnos, úgy látom, hogy ez inkább most elkezdett lefelé tartani.
Mit néztem el? Az előzményeket látva, úgy gondoltam, itt lesz még egy felfelé ívelő rész.

Ha lenne pár építő jellegű kritikai meglátás, azt nagyra értékelném. Minden segítség elkéne.
Köszi!

Oké, természetesen azzal már tisztában vagyok, hogy a kezdők hibáját elkövettem, miszerint ne a fordulóra játsszak, hanem a folytatásra. De még mit?

[ Szerkesztve ]

(#445) pilóta válasza FeniX- (#444) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez szigorúan az én véleményem, nem vagyok expert a gyertya elemzésben, de attól tartok, hogy senki sem az, mert ha ez a dolog így működne, akkor mindenki csak nyerne a tőzsdén és látnivaló, hogy nem így van. Ezt a gyertya dolgot utólag szokták kiértékelni, hogy "lám-lám, milyen egyértelmű a növekedés/csökkenés", előre valahogy sosem.

Az én taktikám a következő: csak olyan részvényt veszek, ami nem annyira kockázatos, hogy csődbe menjen hirtelen, ha lent van venni kell, ha felment eladni. Ha még lejjebb ment, akkor tartani, amíg feljebb nem megy... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#446) FeniX- válasza pilóta (#445) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, köszönöm!
Időközben kaptam én is egy lehetséges választ, amit megosztok, hátha másnak is segít.
A beszállási pont után (nyíl) amikor nem felfele indult, hanem lefelé, és elérte az előző mélypontot, ott az egy kiszállópont lett volna. (1 taktika szerint)

(#447) pilóta válasza FeniX- (#446) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, utólag már egyértelmű, hogy az lett volna... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#448) FeniX- válasza pilóta (#447) üzenetére


FeniX-
aktív tag

:-D kéne egy időgép.

(#449) pilóta válasza FeniX- (#448) üzenetére


pilóta
nagyúr

Olyan ez, mint a horoszkóp. Megkérdezel 10 asztrológus mestert, azok 10 féle jóslatot fognak adni.
Vagy mint a sztárközgazdász, aki megjósolta a 2008-as válságot. Csak közben minden évre jósoltak válságot, aztán az lett a sztár, akinek pont bejött a 2008...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#450) Fandango válasza FeniX- (#444) üzenetére


Fandango
veterán

A belépési pontot jó helyen nézted, csak nem vártad meg, hogy a 46-os szint mint ellenállás áttörése megerősítést nyerjen. Mint látszik a grafikonon a szint vissza lett tesztelve, és a zárás alatta maradt. Ha a zárás felette marad az már megerősítette volna, hogy a további irány valószínűleg felfelé lesz.
A továbbiakban látod, hogy az a szint még kétszer tesztelve lett, és egyik alkalommal se tudott rajta átmenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.