Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jorus válasza csibor (#50) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapvetően a magokban (és így az architektúrákban, utasításkészletekben, felépítésben) van eltérés, van köztük Celeron, Pentium, és Core 2 Duo. Röviden alább összefoglaltam neked a felhasználói szempontból értékelhető részleteket. A linkelt összehasonlító oldalakon találsz bővebb információkat az utasításkészletekről, egyéb, a CPU-sorozatokban alkalmazott technológiákról.

E3xxx: Intel Celeron fontosabb közös fícsörök
- 2 mag
- 2 szál
- 1MB L2 cahce
- 800MHz-es QPB
- 45 nm-es technológia
- 65 W TDP

E4xxx Intel Core 2 Duo fontosabb közös fícsörök:
- 2 mag
- 2 szál
- 2MB L2 cahce
- 800MHz-es QPB
- 65 nm-es technológia
- 65 W TDP

E5xxx Intel Pentium fontosabb közös fícsörök:
- 2 mag
- 2 szál
- 2MB L2 cahce
- 800MHz-es QPB
- 45 nm-es technológia
- 65 W TDP
- VT

E6xxx Intel Core 2 Duo fontosabb közös fícsörök:
- 2 mag
- 2 szál
- 4MB L2 cahce (kivéve E6300, E6400, ott 2MB)
- 1066MHz-es QPB (kivéve E6540, E6550, E6750, E6850, ott 1333MHz)
- 45 nm-es technológia
- 65 W TDP
- VT

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#52) csibor válasza Jorus (#51) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm :R Ami leszűrtem ebből lényegében mindegy melyiket veszem.11K körül új E3400,vagy használt E5300,E6300 fér a keretbe.Akkor általános használatra nem lesz érezhető különbség,szerintem.

(#53) Jorus válasza csibor (#52) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mennyit szánsz procira, és milyen lapban, milyen RAM-okkal használnád? Tuning mennyire fontos szempont?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#54) csibor válasza Jorus (#53) üzenetére


csibor
őstag

11K körül,JW IG41M-HD,1db 2gb/800 memória.

(#55) Jorus válasza csibor (#54) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez esetben E3300-at javaslok, szépen húzhatók, és a magas CPU-szorzó miatt nem kell alá tuning lap és gyors RAM sem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#56) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy notebook. Bármilyen operációs rendszert telepítek rá a hibajelenség ugyan az.
Alaplap és VGA ki van cserélve. Maradt mint hibajelenség okozója a RAM és a CPU esetleg vmi más.

(1) Mik azok a progik amikkel le lehet tesztelni 100% biztosággal a hibát?

(2) Hibajelenség:

pl.: Windows7 + akkumulátorról üzemel + kiegyensúlyozott ill. energiatakarékos üzemmódban a notebook belassúl, aero szaggat mint a barom.

Nem láttam még ilyet, a szervizes sem. Nyilván ki fogjuk cserélni a RAM-ot és a CPU-t is de érdekelne, h valaki találkozott-e már ilyen hibajelenséggel.

CPU: Core i5-540m
RAM: DDR3 1333MHz

(#57) spyduck válasza spyduck (#56) üzenetére


spyduck
nagyúr

A gyártó honlapjáról letöltött VGA driver volt a hibás. Az Nvida oldaláról letöltött driver megoldotta. A lényeg, h nem szenvedtem vele sokat :DDD Néha a legegyszerűbb megoldás a legjobb:)

(#58) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok.

Kicseréltem régi 5200+-os procim egy 7750BE procira.
A kérdésem az lenne,hogy amikor az XP betölt kékhalállal ujraindul a gép.
Eddig ez nem volt.Hibás lenne a proci? :F
Vagy a vinyó szart be? :F

[ Szerkesztve ]

(#59) ЯΞD válasza Zadia (#58) üzenetére


ЯΞD
senior tag

én inkább win újra telepítésre tippelek. mikor cseréltem procimat nekem is újra kellett raknom win-t.

MÁS: Sokszor látom hirdetéseknél, hogy oda van írva a procinak bizonyos kódja. Ebből azt vontam le, hogy vannak típuson belüli különbségek. Az én E7500-amnál mire van szükség, hogy megmondjátok jó féle-e?

(#60) darál0w válasza ЯΞD (#59) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

FPOnak hívják ezeket. vannak ismertebb FPOk, amik vagy épp a jo tuningolhatoságukrol, vagy épp valami rossz tulajdonságukrol lett ismert.

nameg ebből derül ki, h mikor lett gyárta és hol...

a proci kupakján találhato ez a kod.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#61) troland26


troland26
őstag

sziasztok

Az lenne a kérdésem , hogy van nekem 2db amd procim 1 x2 6000+ és egy x3 8650 . Szerintetek melyiket érdemesebb megtartani melyikből tudok nagyobb teljesítményt kicsiholni ? Az x2 es gyorsabb magonként de az x3-mas ugye 3 magos :) . Kinek mi a éleménye ? Elsősorban netezésre és 1-2 éves játékok nyúzására lesz használva .

[ Szerkesztve ]

(#62) darál0w válasza troland26 (#61) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

érdekes kérdés :)

egyik rosszabb, mint a másik :D

az 1-2 éves játékok még nem használnak 2nél több magot, ergo a magasabb orajel a nyerő...szal a 6000+.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#63) troland26 válasza darál0w (#62) üzenetére


troland26
őstag

okés köszi :)

(#64) darál0w válasza troland26 (#63) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

milyen lapba mennek?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#65) troland26 válasza darál0w (#64) üzenetére


troland26
őstag

Nos az van , hogy egy ismerősömnek csinálok 1 gépet egy asus m2n sli deluxe az alap . Szereztem neki egy x3-mast , de az egyik haveromnak az x2-esével tesztelgettem kicsit a lapot.. Az x2-es tulaja viszont játszik new játékokkal és kérdezte , hogy nem-e cseréljük el . Akinek csinálom ő viszont nem fog Metro szintű game-kal játszani szóval neki elég lesz a 2 mag is ..

(#66) darál0w válasza troland26 (#65) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

értem.

azthittem megvan mind a 2 :)

a legjobban mind fogyasztás és telejsítményt is figyelembe véve egy uj athlon II x2vel járnátok...és nem is sokat kellene rádobni...pár ezer ft.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#67) troland26 válasza darál0w (#66) üzenetére


troland26
őstag

Nos az van , hogy a lap az tuti volt és az athlon ll -höz való bios csak beta..nem mertem megkockáztatni .

(#68) darál0w válasza troland26 (#67) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

megy benne....nincs kockázat. saját szememmel láttam, azért ajánlom :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#69) Girmin


Girmin
csendes tag

Hali..
core multi processing ha engedélyezve van,az mire jó?

(#70) darál0w válasza Girmin (#69) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

vmi konkrétum?

lap, proci? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#71) Girmin válasza darál0w (#70) üzenetére


Girmin
csendes tag

Toshiba NB100as netbookom van
Intel Atom N270 1.6Ghz-es procival.

(#72) darál0w válasza Girmin (#71) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

gyanítom a több szál engedélyezése. merthogy 1 magos a procid, de 2 szálon tud dolgozni.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#73) troland26


troland26
őstag

nos a 3magos phenom lett a befutó..csak a hűtését nem sikerült még optimalizálnom..( felrakom a burkolatot és elkezd szemetelni a kép)

(#74) troland26 válasza troland26 (#73) üzenetére


troland26
őstag

lehetséges , hogy 50 fok felett szemetel a kép ? :F

(#75) #56573440 válasza troland26 (#74) üzenetére


#56573440
törölt tag

vga miatt lehet. ha igp-t használsz akkor az a ludas, ha van valami pce-e-s vga-d akkor az. procitól elvben főleg 50 fok körül ilyen nem kéne legyen. atitool-t szedd le, szőrös fánk teszt, közben monitorozd a videokari hőmérsékletét. valszeg ott lesz a hiba

(#76) troland26 válasza #56573440 (#75) üzenetére


troland26
őstag

igazad lehet ..beraktam egy x550-es karit ..burkolat felrak és a proci hiába 48C mégsem történik semmi ill nem szemetel a képernyő. Azt nem értem , hogy a 4850toxix miért nem tud hiba nélkül működni ..kb a gépben olyan 55C-on ketyeg burkolatot fölrakom akkor meg szétesik a kép 1 kis idő után . ( Mondjuk ez egy elég régi ház kifejezetten rossz a szellőzése )

(#77) darál0w válasza troland26 (#76) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha amikor berakod és megy hiba nélkül, majd később kezd el szemetelni akkor egyértelműen melegedési probléma.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#78) Steve20xy


Steve20xy
csendes tag

Sziasztok
Új tag vagyok és lenne egy kérdésem tőletek a processzorommal kapcsolatban
mivel én annyira nem értek hozzá.
Van egy intel Celeron 4A, 2000 MHz processzorom a számítógépemben
6 éves és mostanában nagyon lelassult a gépem, már ha megnyitom a sajátgépet
akkor a kihasználtsága 70-100%-ra ugrik fel és játékoknál is rendesen meglátszik
hogy ami eddig simán futott most elkezdett laggolni .
Tudom hogy le kellene cserélni meg minden de erre a gépre nem akarok
már rá költeni és nem is érdemes. Csak annyit szeretnék megkérdezni hogy
akkor mitől csökkenhetett a teljesítménye ? Attól hogy már 6 éves ?
Gyári hűtő van benne esetleg nem hűti rendesen ? vagy szoftveres gond lehet ?
aki már találkozott hasonló gonddal vagy lenne ötletetek hogy mi lehet a baja azt kérem hogy segítsen :). Előre is köszönöm a segítségeteket :)
Mellékelem a Processzor tulajdonságait:

CPU tulajdonságai
CPU típusa Intel Celeron 4A, 2000 MHz (5 x 400)
CPU alias Northwood-128
CPU stepping D1
Eredeti órajel 2000 MHz
L1 trace gyorsítótár 12K Instructions
L1 adat gyorsítótár 8 KB
L2 gyorsítótár 128 KB (On-Die, ATC, Full-Speed)

CPU fizikai információk
Tokozás típusa 478 Pin uPGA
Tokozás mérete 3.50 cm x 3.50 cm
Tranzisztorok száma 55 millió
Gyártási technológia 6M, 0.13 um, CMOS, Cu, Low-K
Processzormag mérete 131 mm2
Processzormag feszültsége 1.475 - 1.55 V
Processzor I/O feszültség 1.475 - 1.55 V
Tipikus teljesítmény felvétel 38.7 - 82 W (órajeltől függően)
Maximális teljesítmény felvétel 49 - 103 W (órajeltől függően)

CPU gyártó
Cégnév Intel Corporation
Termék információ http://www.intel.com/products/browse/processor.htm

CPU kihasználtság
1. CPU 70 %

(#79) troland26 válasza darál0w (#77) üzenetére


troland26
őstag

MOst azt csináltam , hogy beraktam a saját gépembe a toxikot (lényegesen nagyob ház ..jobb szellőzés ) kicsit játszottam vele SF4 majd megnéztem a AtiCCC be a gpu hőmérsékletét 53 fok de semmi hiba tehát melegszik , de nem hibázik.. semmi problémát nem tapasztaltam ....nem értem ... :F

(#80) darál0w válasza troland26 (#79) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor másik VGAval is ki kellene probálni a másik lapban.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#81) troland26 válasza darál0w (#80) üzenetére


troland26
őstag

azt már megcsináltam..a másik vga-val nincs hiba nem szemetel ..igaz az egy low profil kari x550

(#82) darál0w válasza troland26 (#81) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az mind1...akkor a VGAval van a gond. illetve lehet még inkompatibilitás is.

kérdezz be vagy a lap topikjába, vagy a VGA topikjába. hátha találkozott már vki hasonloval.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#83) troland26 válasza darál0w (#82) üzenetére


troland26
őstag

nem nagyon szeretem az ilyen diagnózisokat , hogy "ez a lap nem szeretei ezt a kártyát " , de valószínű ez a magyarázat :D

(#84) tapppeeer


tapppeeer
tag

Sziasztok!

Egy számomra nagyon érdekes dologgal találkoztam... néhány játék (Medal of Honor, Need4Speed Hot Pursuit, Tom Clancy's Splinter Cell Conviction) játszhatatlan volt 1680*1050-ben, kicsit fura volt... először a GTX460-as Nvidia High Definition Audio driverre gyanakodtam, hogy összeakadt a hangkártya driverével.
Most viszont rájöttem a probléma okára. Phenom II X4 955-öm van, felraktam 3,6GHz-re, mondván ez nekem tökéletesen elég. Prime simán ment, a hőmérséklet Everest szerint 48°C-ra ment fel Prime alatt. Mint most kiderült ezért szaggattak, vagy inkább meg sem mozdultak a játékok, mert tuningolva volt a proci... találkozott valaki hasonlóval? Eddig azt hittem, hogy kifagynak a játékok, vagy újraindul a gép, de azt, hogy játszhatatlanul szaggatnak a tuning hatására, álmomban sem gondoltam volna.
Van erre valami gyógyír, vagy esetleg van valami köze az akadáshoz, hogy az alap 1,4V (amit kicsit sokallok alapnak) helyett a 3,6GHz-re tuningolt procit csak 1,35V-on hajtom?
Azt hittem, hogyha nem bírja a proci a tuningot, akkor kifagy a rendszer, nem pedig elkezd szaggatni?! Vagy esetleg nagyon megnő a hőmérséklet a tuning hatására, csak az Everest rosszul jelzi ki? (Bár ez utóbbit nem hinném, mert a BIOS is nagyon kevés hőmérsékletet ír ki újraindításkor...)

Köszi előre is a válaszokat!

(#85) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hali!

Egy gép alaplapja behalt. (beégett valami IC rajta, meg púpos lett egy kondi is) Nem ment el post-ig se.
Alaplap csere, de az újjal sincs semmi életjel, csak felpörögnek a ventik. POST sípolás sincs, mondjuk az alaplapon nem is találtam, hogy a speakert hova kell dugni (asus a8n-e fm) :Y
Szerintetek a proci (is) meghalt? Másik táppal lett próbálva, azzal se ment, vga jó.

(#86) #56573440 válasza G.I.JOE (#85) üzenetére


#56573440
törölt tag

a corsair táp volt a gépben amikor meghalt a lap? ha igen akkor új lapból pakolj ki mindent, lahúz minden, memó ki, csak procival indíts. ha indul akkor memó egyessével vissza. lehet elrántotta az egyik memót, vagy a procit. ha mem nélkül sincs post akkor sanszos a proci...

(#87) #56573440 válasza tapppeeer (#84) üzenetére


#56573440
törölt tag

én nem hallottam még ilyenről, de simán elképzelhető. ha nincs tuning és fut akkor egyértelmű. valszeg a proci miatt lehetett, mert gondolom a pci frekit nem állította semmi.

(#88) darál0w válasza troland26 (#83) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

pedig az lesz. futottam már bele én is ilyenbe :D

#85) G.I.JOE blackrulz javaslatát is nézd meg, illetve nézd át még1x, h jol dugtál e össze mindent..

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#89) tapppeeer válasza #56573440 (#87) üzenetére


tapppeeer
tag

Közben megoldódott a probléma!
Telepíteni kellett a dual core optimizer nevű programot, és most minden repeszt tuninggal! 32 bites Windows XP-m van... Win7-hez már szerintem nem kell ezt a progit telepíteni.

(#90) G.I.JOE válasza #56573440 (#86) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Nem az én gépemről van szó, hanem az egyik haveréról és egy Chieftec táp van benne, de az enyémmel és a régi lappal is próbáltam. Próbáltam már külön egy-egy rammal, más-más slotban. Nincs a lapon semmi csak a proci meg a memó(k). Mondjuk még pár venti is, azokat még lehúzom, hátha de nem hiszem. ... Na lehúztam őket, nem is lett jó tőle.

De az hogy lehet hogy nem találok a lapon pc speaker csatlakozási pontot? >asus a8n-e fm kézikönyv<

[ Szerkesztve ]

(#91) #56573440 válasza G.I.JOE (#90) üzenetére


#56573440
törölt tag

az a baj hogy innen elég nehéz lesz megmondani... mert nekem egyből az volt a tippem hogy a táp halt el, az rántotta a lapot. ha ez így lenne akkor ezt a lapot is nullázta. de lehet persze hogy a lap magában halt el és rántotta a procit... ki kéne próbálni másik proccal a saját táppal, vagy szerezni egy táptesztert... ha pesten vagy mondjuk tudok kölcsön adni egy cégeset fejvesztés terhe mellett :D

(#92) G.I.JOE válasza #56573440 (#91) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Na mondjuk az beba**ik ha a táp küldi a delejt a lapra én meg beraktam alá az új lapot! :W
Megnézem az enyémmel, azzal mit reagál a lap, hátha még nem késő ...
Pl. multiméter van itthon, de még a nevén is gondolkodnom kellett mire most beírtam ... szóval annyira értek hozzá. :D

(#93) Csövy


Csövy
tag

Hallo!!

Az hogyan lehetséges,h az én E7400-am minden tesztben lassabb mint a lakótársam E6750-e?
Ugyan az a lap és hűtés is... Az E7400 újabb nem?

Privátokra illik válaszolni...

(#94) Csövy


Csövy
tag

Hallo!!

Az hogyan lehetséges,h az én E7400-am minden tesztben lassabb mint a lakótársam E6750-e?
Ugyan az a lap és hűtés is... Az E7400 újabb nem?

Privátokra illik válaszolni...

(#95) Jorus válasza Csövy (#94) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindkettő alapon van hajtva?
Egyébként az, hogy újabb, nem sokat jelent. Nagyjából egy szinten mozog a két proci, az E7400 picit magasabb frekin megy, de az E6750-nek nagyobb az L2 cache-se, és az FSB-je, így azok a progik, tesztek amik ebből profitálnak, őt fogják gyorsabbnak találni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#96) G.I.JOE válasza #56573440 (#91) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Nos, az én tápommal sem indul. Érdemesebb akkor bevizsgáltatnom a tápot, mielőtt arra gondolok hogy újabb procit kell venni?

(#97) #56573440 válasza G.I.JOE (#92) üzenetére


#56573440
törölt tag

az fasza:D azért próbáld meg elindítani asztalon, rövidre kell zárni a zöld és egy fekete vezetéket. zöldből csak egy van, az mehet bármelyik földre. aztán méregess. de mondom lehet a proci simán ugyanígy...

ha van a környéken egy proci ami belemegy szerintem inkább azzal kezd
vagy nézd meg a tápot belül főleg égésnyomok púpos kondik után
ha nincs akkor sanszos hogy nem gázos
bár még akkor is lehet meglepi.

[ Szerkesztve ]

(#98) stratova válasza Steve20xy (#78) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Nem tudok róla, hogy egy processzor a kora miatt lassulna. Olyannal találkoztam, hogy melegedett idővel mint a csuda, de az is lehetett alaplapi érzékelő hiba.

- mennyi alkalmazás fut induláskor a gépen? (ccleanerrel többek között megnézheted azt is mik indulnak el automatikusan)
- mennyire tiszta belül a gép ill. a cpu hűtő? Lehet, hogy a lerakódott por miatt nincs megfelelő hűtés és a cpu visszavesz.
- amikor ez a 70-100%-os kihasználtság jelentkezik megnézhetnéd milyen alkalmazás használja ilyen mértékben a cpu-t. Egy vírust sem zárnék ki.
- a lassulás lehet lemeztöredezettség miatt is, mikor volt a Win utoljára telepítve?

Bármilyen nemű kérdésnél egyébként sokat segít a válaszadásban ha a profilodnál kitöltöd a Cuccok részt.

[ Szerkesztve ]

(#99) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Jujj, ez max. urban legenddé válhatna, de részemről inkább a hihetetlen kategória. Azt mondja a munkatársam, hogy lassú volt a gépe, böngészéskor is marha sokat gondolkozott mielőtt visszalépett az előző oldalra, de mióta kicserélte az alaplapon az elemet, száguld!! :Y Hát, ott majdnem dobtam egy hátast! :D

(#100) #56573440 válasza G.I.JOE (#99) üzenetére


#56573440
törölt tag

a magyarázat egyszerű. Isten jobban szereti azokat, akiknek az alaplapjában új az elem, így nekik gyorsabb is a böngészés. ez nem legenda, ez tény. benne van a User manuál (AKA Biblia)-ban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.