Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) HUNNIA1920 válasza darál0w (#699) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Egyébként hogyan lehet megállapítani pontosan, hogy a felülete homorú vagy domború? Szemre nem sok különbség van, csak annyi, amennyi a paszta után látszik.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#702) Smyth válasza darál0w (#700) üzenetére


Smyth
tag

Én úgy tudom, tuningból nem pont a legrosszabbak, e6300-nál alapon több jön ki belőle. jó persze igazad van hogy nem egy Q :) és nem GTA4-el akarom nyúzni neki,

(#703) darál0w válasza HUNNIA1920 (#701) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ráraksz egy vonalzot akár :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#704) darál0w válasza Smyth (#702) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

talán ~3500mhz...ha bírja az ember hűteni...mert oda már elkéri az 1.5Vot.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#705) Smyth válasza darál0w (#704) üzenetére


Smyth
tag

Így van, köszi a választ, a 3.5 alap 2.2-vel szemben nem annyira rossz :)) már csak egy jó vga-t kell majd szereznem a gépbe, és hát minden bizonnyal az eddigi ddr1, ata133, AGP, cuccok után a teljesítmény növekedés várható lesz :D

De ha valakinek van még véleménye, e4500-al kapcsolatba szívesen fogadom! :U

[ Szerkesztve ]

(#706) darál0w válasza Smyth (#705) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát arrol váltva lesz :D

de sztm a 4500 helett vmi ujabb cuccal probálkozz...

45nm es cuccal...és ami jo árban is van...e5xxx vagy e6xxx( ebből is az uj 45nmesek.)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#707) geckowize


geckowize
őstag

Hello

Vettem használtan egy AMD Athlon II X4 620-as procit. Akitől vettem, úgy adta oda a tranzakció megtörténtekor, hogy már le volt szedve a hűtő róla, viszont a pasztát se a hűtőről, se a prociról nem szedte le.

A kérdésem az, hogy ilyenkor újra kell-e pasztázni, vagy ha újra rárakom a hűtőt, akkor se lesz baja? Nem sokat használnám így, mert gyári hűtő helyett majd pár nap múlva jön egy scythe katana3, csak ki akarom próbálni, hogy megy, persze alapórajelen, alapfeszen.

Tehát rárakhatom, vagy pasztázzam újra, mielőtt használom?

(#708) HUNNIA1920 válasza geckowize (#707) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ajánlott, igen.
A pasztázás úgy ér valamit, ha rárakod a hűtőt a procira, és azt onnan többet el nem mozdítod (legalábbis a következő levételig :D ). Ha leemeled és megint vissza teszed, akkor már nem ér annyit. Levegős lesz a paszta és a hatásfoka is romlik.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#709) geckowize válasza HUNNIA1920 (#708) üzenetére


geckowize
őstag

Csak az a baj, hogy szombat du van és sehonnan nem tudok pasztát szerezni. Mindeképp várjam meg míg megjön az új hűtő? Csak tesztelném az új procit (nem tuningolnám), lehet valami baja, ha most így visszarakom és futtatom?

[ Szerkesztve ]

(#710) Dtomka válasza geckowize (#709) üzenetére


Dtomka
veterán

Szia!tisztítsd meg a CPU-t és a hűtőt is !ha nincs paszta, attól még összerakhatod, és ki próbálhatod!!!baja nem lehet....max pár fokkal magasabb lesz a hőmérséklete...

(#711) geckowize válasza Dtomka (#710) üzenetére


geckowize
őstag

Nincs itthon se orvosi alkohol (másféle van :) ), se acetonmentes körömlakklemosó, acetonos gondolom nem jó, ha ki lett emelve h menteset kell.
Pasztát közben sikerült szereznem, viszont újrapasztázásnál feltétlenül le kell szedni a régi pasztát?

(#712) eight


eight
senior tag

Üdv:)

Egy tapasztalt húzómester véleményét szeretném kikérni, hogy e5800 vagy e6800, mert az e5800 majd egy tizessel olcsóbb. Ha főleg az fsb-t szeretném emelni, akkor lehetséges hogy a e6800 többet bír, vagy csak a csomagolásban van különbség ?

Az esetleges választ előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#713) Robi95


Robi95
csendes tag

Helló mindenki elindítom a cpu-z-t és csak 1200 mhz-t érzékel és csak x9.0 multiplier mér van ilyen kevés i5 760 am van az epu kapcsolja le a felesleges mhz-t?

[ Szerkesztve ]

...

(#714) Dtomka válasza geckowize (#711) üzenetére


Dtomka
veterán

nemtudom, én nem szoktam alkohollal...körömlaklemosóval sem....zsepi, majd egy olyan textil amely nem szöszöl...és kész.

nézd meg ezt hátha segít:
[link]

(#715) Воланд válasza Robi95 (#713) üzenetére


Воланд
titán

Ha be van kapcsolva akkor igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#716) darál0w válasza eight (#712) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

milyen lapba menne?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#717) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Komolyan mondom én ezt nem értem. Megpolíroztam a hűtőt még egyszer, erre már terhelés nélkül fent van 100C fokon a mag. :W

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#718) darál0w válasza HUNNIA1920 (#717) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:DDD

procit nézted?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#719) HUNNIA1920 válasza darál0w (#718) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Néztem, de nem látok rajta semmit. Mondjuk van rajta egy elég szép karc, de azon kívül semmi. Nem is igazán merek hozzányúlni. Már mint a procit polírozni. :(

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#720) darál0w válasza HUNNIA1920 (#719) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de 100°Con sem jo ha járatod...főleg, h 74°C a határ, ahol nem degradálodik a proci

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#721) HUNNIA1920 válasza darál0w (#720) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem merem polírozni azt is, mert félek, hogy elb*szom. Az meg akkor drága út lesz. :(((

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#722) darál0w válasza HUNNIA1920 (#721) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

így is necces...100°C nagyon nem egészséges.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#723) Воланд válasza HUNNIA1920 (#717) üzenetére


Воланд
titán

Tuning nélkül van 100 fok fölött? Mert ha igen, akkor ott valami gubanc van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#724) eight válasza darál0w (#716) üzenetére


eight
senior tag

Üdv:)

MSI P35 NEO2-FR (MS-7345)

(#725) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Azért gondolom, hogy a proci a bűnös, mert a hűtő E5200 - ason nem csinált ilyet. Ráadásul a hűtőt ha megfogom üzem közben, érezhető, hogy forró. Tehát az átveszi a hőt.
Most máshogy tettem be a keretet, úgy, hogy a ventilátor nem a ház hátulja felé, hanem a teteje felé fújná a levegőt, ha be lenne kötve. El lett forgatva az egész hűtő. Reméltem, hogy talán ez megoldja, de sajnos nem. :O
Visszateszem az E5200 - ast, aztán megnézem, hogy annál mi a helyzet. Ha annál nincs ilyen, akkor a procival van a gond. Már csak az a kérdés, hogy hogy tudom megoldani ezt a problémát. :U

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#726) HUNNIA1920 válasza HUNNIA1920 (#725) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Na visszatettem az E5200 - ast és a hőmérséklet: CPU 28C, 1.mag: 38C, 2.mag: 39C.
Ezek szerint a procival van gond. :F

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#727) darál0w válasza eight (#724) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor mind1 melyiket veszed :)

amelyik olcsobb...a végük ugy is ugyan ott lesz...de az e6xxx széria többet megy FSBben.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#728) darál0w válasza HUNNIA1920 (#726) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

azzal...és ha forro a hűtő, akkor valoban annyi a maghő is, amit mutat.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#729) eight válasza darál0w (#727) üzenetére


eight
senior tag

Köszönöm szépen a választ:), de most meg felkeltetted a kiváncsiságomat, megkérdezhetem hogy mikor nem lett volna mindegy hogy melyiket veszem?

(#730) darál0w válasza eight (#729) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mondjuk g/p31es lapnál...ott inkább a magasabb szorzos cpu a franko :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#731) eight válasza darál0w (#730) üzenetére


eight
senior tag

:R

(#732) darál0w válasza eight (#731) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:N ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#733) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Vannak újabb fejlemények.
Ma reggel látom, hogy az E5200 - as is több mint 50 fokon megy alapjáraton, terhelés nélkül. Na mondom ez nem igaz. Hát látom, hogy a proci nem veszi vissza a szorzót és az órajelet így folyamatosan max. órajelen megy. Először azt hittem, hogy a lappal van valami. Hát látom, hogy a proci folyamatosan 100% - on üzemel. Volt már olyan, hogy kaptam egy vírust, amitől ilyet csinált a gép. Viszont az AVG nem hiszem, hogy beenged akármit is.
Kiderült, hogy én barom tegnap leszedtem a Prime95 - öt és az minden rendszerindulásnál elindította a tesztet. Az meg ugye 100% - on járatta a procit. Hát emiatt ment fel szerencsétlen Q9300 - as 100C fokra. :N
Mivel a hűtőm passzív, így valószínűleg a 95W - os TDP - vel rendelkező Quad - hoz már kevésnek bizonyul. Most visszatettem és a proci, megint "visszaállt az eredeti kerékvágásba", pontosabban egy barátibb úton halad. :)
Everest szerint: CPU: 23C, 1.mag: 51C, 2.mag: 44C, 3.mag: 49C, 4.mag: 51C.
Paszta nélkül egyelőre, alapórajelen, terhelés nélkül.
Ezek szerint akkor a hűtő kevés hozzá, igaz?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#734) Воланд válasza HUNNIA1920 (#733) üzenetére


Воланд
titán

Amúgy igen, kevés a hűtő.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#735) HUNNIA1920 válasza Воланд (#734) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, én is így csináltam kb, amikor kiderült mi történt. :D
Egyébként visszatettem a hűtőre a ventit leszabályozva, a procira minőségi paszta került. Most 3.2GHz - en megy, 450 - es FSB - vel, 1.281 - es BIOS V - al.
Everest: CPU: 24C, 1.mag: 52C, 2.mag: 44C, 3.mag: 51C, 4.mag: 52C. :DD

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#736) Воланд válasza HUNNIA1920 (#735) üzenetére


Воланд
titán

Na így már okésak a hőfokok. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#737) geckowize


geckowize
őstag

Hello!

Kicseréltem a Gigabyte GA-MA69G-S3H (AM2+) alaplapomban az AM2-es AMD Athlon 64 X2 6000+ processzort egy AM3-as AMD Athlon II X4 620-as procira.

(BIOS frissítést természetesen eszközöltem előtte, így gond nélkül megy a gép vele, de van egy két dolog amit nem értek.)

- Windows (7) élményindex (tudom, vérpistikéknek van, de ez utalt már hibára) 6,2-t adott az új procira, a régire 6,1-et. Ha tudatlan lennék, azt mondanám a francba, hát ez nem sokat ért, na akkor majd tuningolom.
Ámde egyik ismerősöm ugyancsak ilyen processzorral rendelkezik, csak ő am3-as lapban "tárolja".
Neki 7,1-et adott. Ez azért már szerintem túl nagy különbség, hogy az am2+/am3 különbségére írjuk, főleg, hogy pár napja/hete épp ebben a fórumban írták, hogy ddr2/ddr3-on kívül semmi különbség.
Ez a chipsetek közötti eltérést hivatott jelezni? Mert neki 770-es lapja van, nekem meg ugye 690-es..
(Notimban régen windows 7 rendszeren ráraktam vistás chipset drivert és emiatt a p8700-as procim 3,8-at kapott, ezek után bármilyen driver hatására nem változott. Aztán újraraktam windowst, win7es chipset driverrel adott rá 6,2-t, úgyhogy ebből a chipsetre következtetek)

- 3dmark06 is érdekesen pontozott... Azt még elnéztem volna, ha az overall score kisebb (gondolom 2006-ban nem igazán hegyezték ki quad core-ra a cuccot, aztán alapórajelben ugye kisebb a 620-as), ami egyébként teljesült, de hogy még a cpu score is pofátlanul kisebb legyen, mikor neten 3624-at mértek (tom's hardware), ehelyett 2064 pontot adott... A 6000+ meg legrosszabb esetben is 2146 volt, de volt 2316 is...
3dmark vantage-ban egyébként ha kevéssel is, de overall, cpu, gpu score is jobb volt (1-2%-kal).

- Aztán everest v5.5 ultimate meg az érzékelő menüpontban a hőmérsékleteknél a 4 core-t külön nem mutatja, csak 2-t.

- A win7es al cpu meter gadgetet is újraraktam de akkor se látott 4 core-t, csak 2-t.
Ekkor már windows eszközkezelőbe kellett megnéznem, hogy mivan, ott ezek ellenére 4 core van.

- Játéknál egyébként első blikkre sokkal jobban megy, mint 6000+szal úgyhogy ezt meg aztán végképp nem értem.

Mi lehet a probléma? Inkább telepítsem újra a windowst? Próbáltam amd oldalán drivert nézni, de nincs, bár windows új proci berakása után telepített új eszközhöz drivert, ami sikeres is volt, de a fenti adatok annyira nem támasztják alá.

(#738) geckowize válasza geckowize (#737) üzenetére


geckowize
őstag

Jelentem, megoldódott a probléma, kis guglizással megtaláltam a megoldást, a win7 nem ismert fel 2 magot a 4-ből: [link]

(#739) darál0w válasza HUNNIA1920 (#733) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

LOL :DDD

tűrhető így paszta nálkül...de azért kend le :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#740) darál0w válasza geckowize (#737) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

szvsz winben softveresen tiltva van 2 mag...többször előfodult már. megoldás

#738) geckowize na látom már magad is megoldottad :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#741) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok! Van egy Athlon x4 635-ös procim, engem is érdekelne az L3 cache feloldás. Az alaplap egy asrock 880GM-LE. Van rajta TURBO UCC.

Kérdés, ha bekapcsolom a Turbo UCC-t akkor az már magától fel kellene oldja a cahce-t, vagy még valamit állítgatni kell a Biosban? Mert Bekapcsoltam de L3 cache sehol... :(

(#742) darál0w válasza pityaa23 (#741) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha bekapcsoltad az UCCt, akkor az oldja egyből...szal ha nem történt semmi, akkor nincs mit oldani.

hőmonitorozás megszűnt?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#743) HUNNIA1920 válasza darál0w (#739) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Le van már kenve.
Húztam rajta még egy kicsit (FSB: 460, CPU: 3450MHz, RAM: 1150MHz, CPU V: 1.3V, RAM V: 2V).
Így viszont mát elég magas a hőmérséklet terhelés nélkül is: CPU: 30C, 1.mag: 58C, 2.mag: 51C, 3.mag: 56C, 4.mag: 57C.
Na most terhelve biztosan felmegy 70C fokig is. Ja és tél van ugye. Mi lesz itt nyáron. :D
Lehet majd nézek egy másik hűtőt.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#744) darál0w válasza HUNNIA1920 (#743) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát elég magasak...

sztm joval 70 fölé fogja dobni...

74°C fölött állítsd le.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#745) pityaa23 válasza darál0w (#742) üzenetére


pityaa23
senior tag

akkor sajnos egy L3 cache nélküli frankó procival kell beérjem :D

(#746) darál0w válasza pityaa23 (#745) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

így van. azon kevesek egyike vagy, akik azt is kapták, amit vettek :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#747) pityaa23 válasza darál0w (#746) üzenetére


pityaa23
senior tag

Ja visszatérve, a hőfok monitorozás megszűnése, az pontosan miként nyilvánul meg? Everestben mutatja a magok hőfokát akkor is ha be van kapcsolva az ucc.

(#748) darál0w válasza pityaa23 (#747) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

magokat elvileg 0°Cnak kell mutatnia, ha UCC be van kapcsolva.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#749) Dave-11


Dave-11
tag

Sziasztok!
Picit fel szeretném turbózni a gépemet. Van egy helytálló videókártyám amit nemrég szereztem be (Radeon HD 4650 512 MB DDR2) és egy jó kis hangkártya, illetve a vinyó is elég (160 GB). A következő összeállítást készítettem, amiket be szeretnék szerezni. Szerintetek ez így jó lesz?
ASROCK 880GM-LE alaplap
AMD Athlon II X3 445 processzor
+ DDR3 2GB Memória, de szerintetek melyiket válasszam:
Samsung 2GB DDR3 1333MHz Memória
Kingmax 2GB DDR3 1333MHz Memória
Illetve akadhat-e olyan probléma, hogy az alaplap nem illik majd a gépházamhoz?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

:D Semmi :D

(#750) darál0w válasza Dave-11 (#749) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

kingmax.

jo lesz a házadba.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.