Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) zsigus válasza Olympia76 (#3) üzenetére


zsigus
őstag

Köszönöm.

Tudom, hogy a fanart.tv-n ellenőrzik, de nem csak emiatt kell várni. Ezt úgy értettem, hogy az elfogadástól számítva max. 10 nap mire az Artwork Downloader-ből elérhetőek az extra képek.

Gondolkoztam rajta, hogy ebbe beleírjak mindent ami az online adatbázisokkal kapcsolatos, de végül is úgy döntöttem, hogy mégsem, mert túl hosszú lenne.

Úgy tervezem, hogy ha befejeztem az XBMC "kitárgyalását" akkor összerittyentek a blogokból egy címlapos írást amiben minden benne lesz, de szerettem volna ha vannak visszajelzések a bejegyzésekről (egy-kettő jött is), de így sajnos nem igazán vannak szem előtt az írások. Pl. ez a képekről szóló bejegyzés több mint egy hét alatt 286 megjelenítésig jutott el, ebből vagy 100 én voltam a szerkesztéssel...

A címlapos írások kb. 5 perc alatt eljutnak idáig, és persze jobb is lenne, hogy ha minden egy helyen lenne.

Még tervezek egy beállításokról szóló, és egy "hasznos addon-okról" (XWMM, Metadata Actors, Movie Set manager, stb. vagy még esetleg témák is) szóló írást.

De persze várok még javaslatokat miről írjak még (feltéve ha ismerem is valamennyire ezt a dolgot)...

Az adatok kitöltését illetően pedig az a baj, hogy van még egy-két nyitott kérdés... Pl. korábban láttam az XBMC fórumon egy olyan topicot ami a korhatár-besorolásokat "modernizálná". Nem kellene a TMDb-n kitölteni ezeket hanem egy kalap alá venné őket.

USA: 13
HU: 12
DE: 12
stb.

És azt tenné ki ami a régiónak (pl. Magyarország) megfelelő. De nem tudom mi van ezzel, mert most kerestem, és nem találom ezt a témát. Lehet, hogy dobták azóta a fejlesztők. Pedig nem lenne rossz, mert el lehetne küldeni az összes témakészítőnek a (most már hivatalos) képeket, amik néznek is ki valahogy:

A sorozatokat illetően a filmadatbázis.hu nem vállt be?

Igazából a trailereknek olyan sok értelmét én nem látom... ha már megvan a film az adatbázisban akkor miért nézné valaki az előzetesét (ennek ellenére be szoktam tenni a filmhez a TMDB-n, ha van magyar előzetes)? Aminek viszont nagyon tudnék örülni az az lenne ha pl. a Filmtrailer.hu vagy egyéb előzetesekkel foglalkozó magyar oldal alapján készülne egy addon, aminél meg lehet nézni a friss előzeteseket. Ha értenék a programozáshoz tuti nekiállnék, de sajnos annyiban kimerül a tudásom, hogy a keyboard.xml-t és az nfo-kat és hasonlókat tudom szerkeszteni.

Sőt ami talán még jobb lenne az egy widget, és a Filmek menüpontra ránavigálva előjönnének a friss előzetesek, és rájuk bökve indíthatóak lennének, de lehet, hogy bilibe lóg a kezem. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.