Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) _XXXXX_ válasza bambano (#3) üzenetére


_XXXXX_
tag

Végül is igen, konzolból is lehet adminisztrálni az adatbázist. Főleg, ha nem nagyon kell használni, akkor azt a pár alkalmat meg úgyis megtudja az ember oldani konzolból is. A kérdés viszont az, hogy oké én nem idegenkedek a konzoltól különös képen, de mi van ha valaki mégis szeretne egy szép felületet? akkor nincs alternatíva?

Azt nem mondtam, hogy feltörhetetlen egy mondattal se. De szerintem nem létezik feltörhetetlen program se, szóval, akkor magát mysql-servert is megboríthatják, vagy a postgresql-t vagy akármi mást is. Ezen kár lenne lamentálni. Amúgy ne hidd azt, hogy védeni akarnám a phpmyadmin-t, csak én nem tudok jobbat. Igény se volt rá nagyon, hogy jobbat keressek, de ha van jobb, én szívesen használnám.

Megoldás lehet az is, hogy csak belsőhálóról éred el, a net felől viszont elérhetetlenné teszed. Persze ez még mindig nem megoldás arra, hogy mi van ha valaki otthonról akarna sql-ezni, de arra azt mondhatnánk, hogy otthon ne dolgozzon, hanem pihenjen :P Én otthonról nem akarok dolgozni, így nálam ez az eset áll fent(hogy kívülről nem elérhető), de jó lenne valami ésszerű megoldás erre a problémára.

(#4) bsh: A webmin -t szerintem felesleges feltenni csak a mysql miatt. Ráadásul, annyira nem szeretek sok grafikus felületű programmal varázsolni, mert sok a bug bennük és a biztonsági hiba, igyekszek is minél kevesebb grafikus felületű alkalmazást használni. A legtöbb minden megoldható konzolban és karakteres felületen, csak 1-2 ponton van ahova olykor jól jöhet az átláthatóság és a gyors munka miatt a grafikus felület. A webmin-ről amúgy se hallottam sok jót :)

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.