Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) nyunyu


nyunyu
félisten

Anyam megkapta karacsonyra a fel C2D gepemet a kovulet celeron 800@1100+radeon helyett.
(Igazabol 785G+Athlon2-ot akartam neki venni, de tul jol sikerult, es inkabb megtartottam :DDD )

Most ulok le netezni, besomfordal, tordeli a kezeit, toredelmesen bevallja, hogy ujabban az en felhasznalom alol szokott netezni, mert a sajatjaval nem tudja elinditani az internetet.
Ugye nem gond?

Jol van, megnezem.
Felhasznalovaltas, nezegetem a desktopjat, E betus ikon sehol. (Win7 alapbol nem rakja az asztalra), Start gomb mellett csak TC, meg Firefox van.

Hopp, sikerult eltuntetned az IE ikonjat?

Keresobe beirom, hogy "internet explorer", talalaton jobb klikk, rogzites a talcara, aztan visszahuzom a Firefox ele, ahol volt.

Jeee, csak ennyi volt a problema?

Ugy latszik, szoknia kell meg a Win7-et :))

Asszem holnap elarulom neki, hogy multkor felraktam a Logmein-t, igy eleg felhivnia, aztan neten keresztul is meg tudom csinalni/mutatni, ha valamit elallit.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#152) nyunyu


nyunyu
félisten

Na, faterom meg elmehet a p*csaba.

Most penteken volt a szulinapja, mar jo elore megvettem neki a meregdraga Cinzano pezsgot.

Erre hetfon felhiv, hogy meg mindig lassan indul a gepe, amiben multkor tapot csereltem ( amikor jol osszevesztunk, BTW, azota is log didy 4k-s szagertoi dijaval :( ), jo lenne, ha megcsinalnam, ugyis raerek, hetkozben jojjek haza.

Mondom nem erek ra, pentek estig dolgozom. (eddig munkanelkuli voltam, heten vegre melozhattam. Nem egy jo hely, de legalabb valamennyi penz all a hazhoz, amig nem talalok jobbat.)

Jo, akkor szombat reggel szeretettel var, hogy ha kell valami alkatresz, akkor meg tudjam venni a local hardware store-ban.
Mondom eselytelen, nem fogok azert hajnalban kelni, hogy reggel kilencre videken legyek, igy is max 5-6 ora volt, amit hetek ota egyhuzamban birtam aludni.
Majd valamikor leerek.

Tegnap vegre sikerult 9 orat aludnom, de meg igy is boven le vagyok maradva alvasilag, most is olyan vagyok, mint egy agyhalott zombi. :(

Keso este sikerult leernem, ma reggeli utan indulok faterhez, hivom, hogy itt vagyok, erre jol leb@sz, hogy szombat volt az elvaras, ma nem er ra, mert mennek Gyorbe kezimeccsre. (helyi kezicsapat eves berletes szurkoloja, miota a mostani nember elvette az eszet.)

Erre ramrakja a telefont.

Kanyarodok a helyi nagy supermarket fele, amit fater uzemeltet, meg kene ejteni nemi bevasarlast, messzirol latom, ahogy fater eppen tolja kifele a telirakott bevasarlokocsit.

Sarkonfordultam, hogy veletlenul se talalkozzunk.

Ha ennyire nem er ra, hogy megszereljem a nyamvadt gepet, akkor anyam szulinapjaig (2 honap mulva esedes) nem jarok erre. :DDD

Faternak szant pezsgot meg hozzavagtam anyam elettarsahoz, ugyis most volt a nevnapja. :P
O legalabb vegtelenul jo fej, nem olyan bunko taho, mint a faterom.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#153) shadeofme


shadeofme
tag

Szuperjó írás. Tetszett.
Nekem az "Antivirus plus" okozott kellemetlenségeket a múlt héten. Win pampog, h nincs vírusírtó a gépen (NOD32 telepítése előtt el sem indítom a netet, ergo ez kizárva) + rögtön telepíti magát és sehogy sem tudom leszedni. Félpercenként riaszt meg "vírust keres"., borzasztó idegesítő. Youtube-on antivirus plus removing megnézése többször is (nap, mint nap hallok nem angolokat angolul beszélni - jómagam is kénytelen vagyok - de ennek az indiai palinak borzasztó akcentusa van). Leutánzom lépésről lépésre... Nem egyszer, nem kétszer... Nem OK. Nem engedi törölni a maradékot (egy darab *.dll fájl maradt), így állandóan újratelepíti magát. Végtelen türelmes vagyok, de már az asztalt csapkodtam.
- Adok én neked, te kis g*ci! - gondoltam magamban és beraktam az Ubuntu live lemezem. (Miért nem jutott eszembe előbb?) Rendszer feláll pár perc alatt, antivirus plus mappa kikeres, töröl maradékkal együtt.
Azóta minden indításnál dobja az ablakot, h nem tudja betölteni, mert hiányzik a *.dll fájl. (Persze beírta magát a sytem32-be i a kis gecó, de az már régen túl megy a hatáskörömön. Vendéglátós vagyok, nem informatikus. :) ) De inkább a 2 hibaüzenet kiikszelése, mint a folyamatos fake alert.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#154) guga válasza shadeofme (#153) üzenetére


guga
Közösségépítő

start menü/futtatás ablak/írd be:msconfig

utána az automatikus indítás fülre kattints rá, és szinte mindenről leveheted a pipát, kivéve az egui-ról :D újraindítás és ne kérdezzen rá többet ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#155) guga válasza nyunyu (#152) üzenetére


guga
Közösségépítő

Szevasz nyunyu :DDD kicsit túlléptél az informatikán, de sebaj, valahol ki kell adni :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#156) nyunyu válasza guga (#155) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez egy hosszu tortenet, faterommal ~15 eve nagyon rossz a viszonyom.

Sosem volt jo csaladapa, mindig csak a munka, a munka, csalad valahol a prioritasi listaja vegen kullogott.
Raadasul o is eleg onfeju, en is az vagyok :(

90 korul valahogy a hozzank csapodott egy apolono, aki eppen terhes volt, es anyagilag padlon, na ot anyamek megsajnaltak, aztan felvettek a frissen kibontakozodo epitoanyag-kereskedesunkbe.
Par ev mulva a pletykak szerint faterom qrogatta hatul a raktarban, amig anyam szamlazgatott, ugyhogy volt par veszekedes ezugyben, aminek az lett a vege, hogy anyam ki lett utalva a csaladi vallalkozasbol. (papiron tovabbra is o volt a cegvezeto, mivel csak neki volt meg a megfelelo vegzettsege hozza.)
Fater meg joszerivel csak aludni jart haza, de azert minden nap fel lettunk sorakoztatva, hogy mutasd az ellenorzodet, megnemerjpisszenni, hol a froccsom, hozz masikat, ez tul vizes.
Gyakorlatilag rettegesben tartotta az egesz csaladot, mikozben massal szorakozott.

Aztan 98-ban kiborult a bili, amikor anyam lement megnezni az Anna-bal szepeinek setakocsikazasat.
Fater volt a hinto elotti felvezetoauto, benne virit a noje, hinton meg a lanya koszoruslanynak oltoztetve a szepsegkiralynok kozott.

Na, akkor par oras veszekedes utan fater vegleg elkoltozott otthonrol, mar aludni sem jart haza.
Karacsonykor kemeny negyed orat birt nalunk tolteni, de akkor is le lett mindenki hordva a sarga foldig, aztan huzott is el a nojehez.

Ez igy ment 02-ig, amikor fater noje letette a kereskedelmi+boltvezetoit, igy anyamra mar papiron sem volt szukseg a cegnel, fater beadta a valopert.

Azota eli vilagat az uj csaladjaval, minden telen vilagkoruli ut, kezdtek Thaifoldon, utana Peking, Mexikovaros, tavaly Bali+Hong Kong, most Dubai/Emiratusok koruli hajokazas.

Bezzeg minket sosem vitt sehova, mert nem ert ra a munkatol...

Ja, hogy az informatikahoz visszakanyarodjak:

5 evvel ezelott kellett faternak az irodaba gep, akkor kaptam feladatnak, hogy van ra egy hetem, hogy osszerakjak egyet, mert szombaton jon Pestre, es akkor leviszi Furedre.

Pont akkor kaptam meg eletem elso munkaszerzodeset (az ettermi fogyatekosat), am a gepszereles miatt csak 1 hettel kesobb tudtam munkaba allni.

Egesz heten rohangaltam, mint pok a falon, hogy osszeszedjem az alkatreszeket hozza, osszeraktam, leteszteljem, minden klappoljon.
Volt par korom az Aquaba, mert gyarihibas Radeon9550-et soztak ram, azt leverni rajtuk 3 napon beluli cserevel, hogy szombatra mukodokepes legyen a gep, stb.

Szoval szombatra el is keszult a gep, minden feltelepitve, fater nojenek a lanyanak Sims felrak, megmutat, stb.

Faterom azt sem mondta, hogy koszonom, szerinte en ezt barmikor kirazom a kisujjambol, hisz ez a hobbim.
Fater noje legalabb beledugott egy 10k-st a zsebembe.

Aztan nekialltam osztani-szorozni, hogy ha nem halasztom el a munkaba allast, akkor az a het nekem 25k bevetelt hozott volna. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#157) philoxenia válasza Huma (#149) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Winben az a jó pont, hogy "Mindig történik valami" amit normális emberi ésszel nem lehet megmagyarázni, mire rájössz a megoldásra, addigra az újabb frissítés után máshol kavar be a rendszer.... :D Ráadásul azt hittem, hogy nagyok a mai merevlemezek, de míg régen az XP és a programjaim elfértek egy 10 gigáson, manapság a régebbi notin magában elfoglal már tíz gigát, a Vista meg a mostanin 15,6-nál tart már, a legújabb fícsörnek köszönhetően. :DD Pedig mikor 37 gigára hagytam a C-t azt hittem bőkezű vagyok vele.
Konklúzió: ha windowst használsz, nincs szükséged már más programokra, időd, pénzed és fáradságod teljes mértékben képes lefoglalni. Dehát ezért szeretjük....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#158) guga válasza nyunyu (#156) üzenetére


guga
Közösségépítő

Tudnék mesélni én is a viszontagságos családi életről :D
Mostoha anyám cetliket rakott az iskolai füzeteimbe, hogy takarodjak el a háztól. Alkesz volt, ha nagyon be volt rúgva és fater nem volt otthon, akkor velem kezdett ki. Fater meg nem hitt el az egészből semmit, rajtam akarta leverni, ráadásul a csaj megmérgezte magát, kórházba került. Apám ezt is nekem tudta be, elzavart a háztól, stb.

Anyámhoz kerültem, aki meg egyáltalán nem szívlelt, csak a gond volt velem, ő meg még fiatal volt pasizni akart. Nagyanyámhoz kerültem, onnan nagynénémhez, albérletbe, sittre, végül Budapestre.
Nem is ez a lényeg, hanem megöregedtek.
Senki nem emlékszik semmire, nem hajlandó tudomást sem venni a régi önmagáról.
Azóta mindkettejükkel jó a viszonyom.
Van családom, járnak hozzám külön-külön, mert már az őskorban elváltak, anyám folyamatosan félrekefélt.

áhh bazz :DDD

Később neked is jobb lesz a viszonyod fateroddal, mert minél idősebb lesz, annál kevesebb ideje marad arra, hogy azzal törődjön, amivel mindig is kellett volna, előbb vagy utóbb rájön.
Aztán meg, ha nagyon makacs, akkor nem jön rá, így megy le a sírba.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#159) philoxenia válasza guga (#158) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak annyit tehetsz, hogy igyekszel jobb apja lenni a saját fiadnak, mint Neked volt. Sajnos így is észreveszem magamon, hogy amit a saját apám viselkedésében, nevelési módszereiben nem szerettem, visszaköszön időnként nálam is.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#160) guga válasza philoxenia (#159) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ez ellen nem tehetsz semmit, mindenki azt a modellt viszi tovább, amit látott.
Ösztönösen ugyanúgy neveled, beszélsz vele, ahogy veled tették :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#161) Yutani válasza guga (#160) üzenetére


Yutani
nagyúr

És ebben van igazság, bizony! Nekem még nincs gyerekem (bár más becsületes embernek több is van a koromban, apám ilyen idősen már a 14 éves fiával és a 12 éves lányával küzdött), de észreveszem magamon, hogy a húgom gyerekeivel és az 5 éves kishúgommal néha hasonlóan beszélek/viselkedem, ahogy apám tette velünk. Persze csak a jó oldaláról van szó a dolognak, én nem verem a gyerekek seggét a saját műanyag kardjukkal...

Ami az informatikai témát illeti, a rokonaim/ismerőseim között én is egy központi alak vagyok a számítógépes világukban. Ha valami gáz van, vagy ha valami kell, engem hívnak. Múlt hétre lebeszéltem egy gépet egy ismerősömmel (a gép a sógoromtól van), amihez saját beszerzésben tettem egy 19" Philips CTR-t is. Erre a srác eltűnt, nem válaszol sem SMS-re, sem hívásra. Már korábban is eljátszottam a gondolattal, hogy befejezem ezt az egészet, mert pénz nem nagyon van benne, a piacosdi már évek óta nem jó üzlet nekem, és még ha át is b@sznak, akkor végképp nincs értelme az egésznek.

Meg hát ha az ember meg akar élni ebben a világban, és lehetősége van plusz munkát vállalni a cégénél, akkor megteszi, és félholtan hazaérve a kutynak sincs kedve jumpereket dugdosni és FPS-eket méregetni.

Csak hát nehéz befejezni, mert sógorom hozzám hord minden sz@rt, a kisszobám tele van alkatrészekkel, a barátnőm meg konténert akar tolni a szobaablak alá és úgy megoldani a helyproblémát. Mert ugye a kisszoba lesz a halószoba, ha elszánom rá magam, hogy odaköltöztessem a drágámat, így megoldva több problémát (megszűnne az albérlete, nem lenne dupla rezsi, Kánaán lenne az élet mindkettőnknek, együtt).

Persze jó lenne pénzt látni a sok vacakból, de hát azok mind P3/Athlon XP és alatti cucc, nincs annyi retrós ebbeh a szájbalökött országban, aki rácuppanna ezekre a hardverekre.
Kéne egy kib@szott időgép, és hólyagosra keresném magam a szuper, frissen megjelent hardverekkel!

Na, szóval elegem van az egész hardveresdiből már lassan, csak a birtoklási vágy felbukkanásával nem tudok mit kezdeni, amikor meglátok egy eladó Gravis hangkártyát, vagy egy ritka, régi 3D gyorsítót...

#tarcsad

(#162) guga válasza Yutani (#161) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ne is mondd, én most tavasszal tervezem szakítani a számítástechnikai szervizeléssel végleg :D mert már lassan annyi pénzt sem tudok belőle kitermelni, hogy a hóvégi csekkeket maradéktalanul befizessük.
Viszont probléma az van vele ezerrel, kávédaráló effektus. Hatalmas felelősség cégeknek melózni, az adataikat rendben tartani, stb. De egyáltalán nem vagyok megfizetve :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#163) Yutani válasza guga (#162) üzenetére


Yutani
nagyúr

Te Guga, azért én azt gondolnám, hogy a cégek legalább valamilyen szinten hajlandók viszonylag korrekten fizetni a szolgáltatásaidért. Persze bek*rt ez a gazdasági világhányás, és nyilván a költségmegtakarítás a varászszó mindenhol (nálunk is), de a számítógép rendszereknek működniük kell, mert nélkülük leáll az élet.

A magánemberek más tészta: míg a kocsijuk javításáért vagyonokat kifizetnek, a számítógép az komolytalan dolog, azért nem akarnak csengetni túl sokat, azt nem nagy meló megcsinálni, mert hát ugye. De hogy sírnak és tobzódnak a lelki fájdalomban, ha a startlapot vagy az enelcét megvonja tőlük az a sz@rházi gép, mert bedögölni támadt kedve!

Nekem egyetlen korrekt "ügyfelem" van, egy tehetős házaspár, akik igénybe szokták venni a szolgáltatásaimat teljes korrektség és titoktartás mellett külön-külön, és meg is fizetik.
Mindenki más vagy elvárja haverságból, rokonságból (csak a hardvert fizettetem ki velük), vagy azért eszükbe jut egy üveg horvát bort vagy lidlis rum-utánzatot adni ajándékba.

Van egy kedvenc ismerősöm, egy 60 körüli hölgy, aki az egészhez hülye, mint rétinéger az integrálszámításhoz. Múltkor tanácsomra vett egy laptopot, amin előtelepített Vista volt. Sok dolgom nem volt a géppel, még egy Office-t meg Skype-ot raktam rá. Aztán persze mindig jött, hogy ez vagy az nem működik, és olyan hangsúllyal, hogy kezdtem meggyőzni magam, hogy én vagyok a hülye. De nem, mert minden esetben kiderült, hogy ő a hülye és a hozzánemértése szülte a problémákat.
Na, ezektől akarok én véglegesen megszabadulni!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#164) mephi666 válasza Yutani (#163) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez tényleg nagyon off lesz, de le kell írnom: kb 6-7éve volt egy 15éves barátnőm, akinek rendbetettem a gépét... az anyja elmondta kolléganőjének, aki egy kb 30éves izomjó nő volt... belvárosban lakott egy 2szintes házban a gyerekeivel (meg a férjével, de ez később derült ki) mentem hozzá egyszer gépet szerelni, amikor exem is jött... aztán a csaj elment nyári táborba 2hétre és a nő hívott, hogy menjek, mert valami nem jó a géppel :B mentem is büszkén, elkezdtem rendbetenni a windows-t, közben hordta nekem sorban a coronita sört, ő meg iszogatta a bacardit egymás után... éreztem, hogy akar valamit, de győzködtem magam, hogy: "nem szabad semmit tennem" :B hálószobában volt a gép, mögöttünk a hatalmas franciaágy... gyerekek kicsukva a szobából... ne mondjam, volt csábítás rendesen... szó szerint az arcomban volt már a nő és egyre inkább kezdtem én is elcsábulni, amikor hallom, hogy nyílik a bejárati ajtó :( kérdem: "a férjed?" mire a válasz: "az" de olyan hangnemmel, mintha mondjuk a fogorvos jött volna, hogy akkor kihúzza 3 fogát mindjárt... nem lett így semmi (kicsit bánom is, mert exem is félrekettyintett a táborban), befejeztem a munkát és meg is lettem érte fizetve elég bőségesen... a jóféle sörökről nem is beszélve...

a másik hasonló dolog sem volt egyszerű: többször is mentem rendbetenni egyik ismerős csaj gépét, akinek egy elég alvilági "sötétbőrű" barátja volt... (a srác mindig valami fullextrás átalakított kocsival járt a csajhoz... elég durva dolgai voltak, ült is, de pénz is volt sz@rásig...) ő is ott volt általában... az a fickó még évekkel később sem felejtette el, hogy többször is szívességet tettem nekik... nem volt soha olyan, hogy előre tudtam volna neki köszönni, mert mindig megelőzött... volt csomó ember, akikkel "nem volt jóban" és azok általában elég rosszul jártak, de engem mondhatjuk, hogy kedvelt... voltak elég kemény dolgai, de aki bármilyen szívességet is tett neki, azt soha nem felejtette el... voltak elvei... azért ne mondjam, kicsit be voltam sz@rva mindig, ha eszembe jutott, milyen körökben mozog :B ilyen is van azért... kis faluban laktam, de általában nem felejtették el az emberek, ha szívességet tett nekik a másik... csináltam másnak 5-6 sörrel a fejemben bios frissítést is, aztán visszamentünk kocsmázni és cserébe ő állta egész este a számlát... a hálátlan embereket én sem szerettem, akiknek egy "köszönöm"-be is bele akart törni a nyelve...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#165) philoxenia válasza Yutani (#161) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vazze, Neked volt műanyag kardod? Nem szegény családban nőttél fel... :D

Régi hardverből pénzt? Nekem nemrég lett cserélve a régebbi notimban a memória, a két 256-os modult még ajándékba sem tudtam eddig elsózni.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#166) Yutani válasza philoxenia (#165) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mindig is álmodozó voltam, na! :DDD

Azért egyébként nagyon kényes dolog a bizalom ebben a témakörben: aki rádbízza a gépét, az rádbízza a titkait is. Ezt pedig tiszteletben illik és kell is tartani, a diszkréció elsőrendű fontosságú! Még ha véletlenül az ember lát is egy-két dolgot, azt inkább felejtse el, másolatot se készítsen róla semmiképpen!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#167) nyunyu válasza Yutani (#166) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt pedig tiszteletben illik és kell is tartani, a diszkréció elsőrendű fontosságú! Még ha véletlenül az ember lát is egy-két dolgot, azt inkább felejtse el, másolatot se készítsen róla semmiképpen!

Mint amikor az egyik, azota mar megszunt b*zibarba bekotottek a netet a mr. gay hungary szavazas miatt?

Alig birtuk az irodai gepukrol levakarni a netrol osszeszedett mindenfele virust.
Bongeszo cache meg televolt mindenfele hozentrogeres nagybajszu kamionsoforok nyalakodnak frissen epillalt fiucskakkal kepekkel.

Na, akkor kaptak egy bontoszokeveny gepet, hogy azon nezegessek a szorosmacko.com-ot, ettermi rendszerhez tartozo gepekrol meg letiltottuk a netet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#168) Yutani válasza nyunyu (#167) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én kifejezetten arra gondoltam, amikor ismerős vagy ismerős ismerőse kér meg a gép rendbetételére. Illetve akik nagyban dolgoznak cégeknek, ott is alapvető a titoktartás és diszkréció (szerintem).

Az általad említett szitu egy nyilvános hellyel kapcsolatos, ott meg aztán van minden, amit nem tiltottak le. De hát egy bvzibárban elhelyezett géptől mit is várhattál? :DDD

#tarcsad

(#169) shadeofme válasza guga (#154) üzenetére


shadeofme
tag

Megvolt... Nem használt semmit. :( Újraindítás után újraindult ő is, hiába vettem el a pipáját. :D Törlés sem használt, semmi sem, a linux-ot kivéve. ;]
Nagyon kis szívós vírus volt.

[ Szerkesztve ]

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#170) Borisz76


Borisz76
veterán

Soha......Ismétlem soha sem olvasok el minden hozzászólást egy adott topikban.
Véletlenül bukkantam Guga írására.
Elolvasás után : mondom ez a topik állat lesz :D
És.....és igazam volt / van !
Minden hsz-t végigolvastam és már a szemem is kifolyik a crt monitortól.
Nagyon jókat derültem, mosolyogtam 1-2 "beszóláson" és néha a kalaptartós kiskutyát utánozva én is bólogattam a különbözö szituációkra : Velem is megesett.

Köszi Guga !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#171) guga válasza shadeofme (#169) üzenetére


guga
Közösségépítő

:DDD

Mondanám, hogy told fel a gépre a logmeint és megoldom távolságival, de ha nagyon zavar aszondom rántsd újra az oprendszert.
Tényleg tetű egy vírus, honnan szedted össze :F ;] :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#172) guga válasza Borisz76 (#170) üzenetére


guga
Közösségépítő

Én köszönöm.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#173) guga válasza Borisz76 (#170) üzenetére


guga
Közösségépítő

Egyébként, hogy lehet egy ilyen című írásra véletlenül rátalálni :B :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#174) guga válasza Yutani (#163) üzenetére


guga
Közösségépítő

Te Guga, azért én azt gondolnám, hogy a cégek legalább valamilyen szinten hajlandók viszonylag korrekten fizetni a szolgáltatásaidért. Persze bek*rt ez a gazdasági világhányás, és nyilván a költségmegtakarítás a varászszó mindenhol (nálunk is), de a számítógép rendszereknek működniük kell, mert nélkülük leáll az élet.

A cégek élete két dologtól függ, az egyik a fix. állami megrendelések, lásd. Kóka féle kakaóbiztos számítógépek, hogy baszná telibe :DDD
A másik a magánemberek fogyasztási szokásai, esetemben szolgáltatás.
Az állami megrendelésekről ugye nem kell mondanom semmit :D nagyon kevés cég van benne a belső körben.
A magánemberek zsebéről sem kell mondjak semmit :D
Ebből mindjárt láthatod, hogy a cégfeknek sem megy jól, így nekem sem sok cégem van. A nagyobbak felvesznek egy friss diplomást minimálbérért rendszergazdának, s utána szívnak vele.
A kisebbeknek meg nincs szüksége rám, mivel korrekt munkát végzek, így hosszútávon nincs semmilyen problémájuk :DDD
Ergo maradnak a magánemberek, akiknek szintén nincs a zsebükben lóvé.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#175) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo iras. Gratula :)

"There is nothing permanent except change"

(#176) Yutani válasza guga (#174) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezt olyan szépen levezetted, hogy belekönnyeztem, és nincs is több kérdésem a témában! :R ;)

#tarcsad

(#177) shadeofme válasza guga (#171) üzenetére


shadeofme
tag

Ccleaner / automatikus indítás -> bejegyzés törlése (msconfig letagadta, de itt megtaláltam és elimináltam)
Honnan szedtem össze? Ideengedtem a szomszéd Pistikét netezni. ;] :D

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#178) guga válasza shadeofme (#177) üzenetére


guga
Közösségépítő

Akkor a billentyűzetedre ráfér egy alapos takarítás, pistike ott hagyta a dns-t :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#179) Borisz76 válasza guga (#173) üzenetére


Borisz76
veterán

Hogyan lehet , hogyan lehet ?

A mindennnapi technikai étvágyamat szoktam a prohardver oldalán oltani és a deszert általában a logout !

Így találtam rá az írásodra.

Más :

Ma villanyt szereltem. Sokszor csináltam már apróbb konnektor és kapcsoló szereléseket.
Nem kell hozzá diploma csak egy jófajta csavarhúzó, hogy ne lötyögjön vagy kicserélni másikra. Természetesen a villanyórát minden esetben lelövöm. Ez ALAP.

Persze ,hogy megbasz@tt az áram .....a saját hülyeségem miatt.
Szokásos szikra....meg pukkanós hang.
Én meg törökülésben a földön hirtelen 2 métert hátra.
Ilyedtemben kiabálva káromkodtam......tuti ,hogy a 4. emeleten is hallották.
Még jó ,hogy a gyerek nem volt itthon hanem az oviban. Tanult volna újat, ízeset :D

Az asszonyt megnyugtattam : Nem kapod meg az életbiztosításom összegét !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#180) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Jó írás volt. :K

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#181) nem_tom


nem_tom
őstag

Nagyon jó kis írás! :)

Amúgy ez a vírus amiről írtál, ez kijátszik minden vírusírtót és tűzfalat?

(#182) guga válasza nem_tom (#181) üzenetére


guga
Közösségépítő

sajnos igen :D

csak az eltávolítására van mód, megelőzésre annyi, hogy nem töltöd le az avi.exe végződésű, kiterjesztésű fájlt.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#183) vatomi


vatomi
aktív tag

Szívemből szóltál, hasonló élmények négykézláb az asztal alatt meredő seggel :) User / asztal, favorites, dokumentumok nálam alap :)

(#185) vatomi


vatomi
aktív tag

Van egy helybéli kuncsaftom, még megboldogult Bluefish alkalmazottként raktam neki össze a gépét. OEM lap, hátoldali takaró nélkül. Ő meg sufni autóbontót próbál üzemeltetni, nem éppen steril körülmények között. Sokszor kellett már helyrepofozni a gépét, általában helyben vagy elszállítva, de én abban a pc-ben már találtam:

a, a házba beépített merevlemez tetején összeálló gépolajat :Y

b, valamit a ház alján, ami szürke volt, szőrős és száraz - igen, azaz, egy valamikori rágcsáló és nem ps2-es - van róla fényképem is :Y :Y

c, ami a vicc, hogy azt gondolva, további meglepetés már nem érhet a masinával kapcsolatban, legközelebb, mikor mindkét oldalát le kellett bontanom, megtaláltam a tesót is, szóval aljas voltam, megbontottam a családi kriptát s megzavartam a nyugalmukat :O

A perifériákon megjelenő, elkent bogarakat s azok tartozákait (lábak, szárnyak) csak dekorációnak tartom, csupán esztétikai jelentőségük van, így nem teszem a horrorlistára őket.

(#186) nem_tom válasza guga (#182) üzenetére


nem_tom
őstag

Hát ha tudom, hogy az a vírus, természetesen hülye lennék letölteni. :D

(#184)CSibE.: Ennek nincs köze a témához, szal nem itt kéne reklámozni. Amúgy mielőtt reklámozod a YT -s profilod, legalább töltsél is fel vmit. ;]

[ Szerkesztve ]

(#187) juliabrilke válasza vatomi (#185) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egér az nekünk is volt már (pontosabban halott verzió) gépszerelés közben. :D
Ami a legérdekesebb volt, hogy a tulajdonos, amikor elmondtuk neki meg se lepődött rajta. :Y

(#188) haris


haris
őstag

Guga!

Köszönöm.

(#189) speeedyyy


speeedyyy
tag

Egy élmény volt ez a cikk :C

(#190) Fecogame


Fecogame
veterán

Nagyon jó írás :D

Én + speeedyyy: Tudom, napi régészek.

Üdv, EczkE :DDD

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.