Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Hogy a fiatalok értsék, mit jelent, amikor azt írod, hogy a floppy drága volt:
1 doboz 5.25-ös lemez (10 darab) ára több volt, mint anyám havi fizetése. ha egyáltalán kapni lehetett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Dark Archon


Dark Archon
addikt

"Akkoriban a másolás a világ legtermészetesebb dolga volt, mivel semmilyen legális módon nem lehetett játékokat szerezni." <-- ez tényleg hülyeség, akár ki is lehetne venni. Nekem is volt egy halom eredeti játékom. Meg ugye, az első másolat is másolódott valahonnan.

"Úgyis PC-n töltünk le minden C64-es fájlt" <-- ja, letöltesz hozzá egy C64 emulátort és hirtelen az egész szenvedés a múlté :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3) copass válasza Dark Archon (#2) üzenetére


copass
veterán

jó persze ahol volt novotrade vagy jártál külföldön ott kaptál játékot...ahol nem ott meg ment a warez.
a proszolgos cuccok meg eleve warezok voltak!:D persze a seuck-os játékokból volt dögivel, de a népszerű játékokat nem tudtad megvenni csak külföldön.
szóval nem hülyeség ez. szerencsére nem te döntöd el hogy mi marad benne!:D
egy emulátoron nem úgy futnak a dolgok ahogy az kellene. pölö ott a hang, kapásból szutyok lesz, nem fog úgy szólni soha mint egy igazi sid.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4) gizm0net


gizm0net
csendes tag

Nagyon jó a cikk! Köszi szépen! Csak így tovább!!

Üdv: GiZM0net

Amiga Forever!

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hatalmas :D Grat.
Amúgy a speciális bootloader író úgy speciális, mint Arduino Pro-hoz a Parallel Programmer, amivel lazán írtam bootloadert? :) Àllítólag nem lehet vele :D

A vicces, hogy a 32u4 talán erősebb is, mint a C64 procija :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) copass válasza hcl (#5) üzenetére


copass
veterán

8/16 MHz attól függ hogy 3.3V/5V-ot adsz neki. 8 MHz-en stabilabb. bootloaderhez kell ez a kütyü. nem egy ócsóság!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7) cbmfan válasza copass (#3) üzenetére


cbmfan
senior tag

kis nosztalgia :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#8) MaXimiliam válasza cbmfan (#7) üzenetére


MaXimiliam
csendes tag

Ez nagyon jó... én annó szögeket dugtam a 1545 -be és arra kötöttem rá a szétvágott nyomtatókábelt :B Működött :))

„A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

(#9) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ügyes. :R

Ami a játékok másolását illeti... az is nagy ász volt nálunk a suliban, akinek volt c64-e.
Eredeti játékhoz a vesénket kellett volna eladni... :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) hcl válasza copass (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Parhuzamos port + pár ellenállás... 328-asokra lazán megy a loadwr írás. Ha kell, odaadom a scriptet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Mint érdekesség ok de mint értelmesség.Kösz jó volt azért olvasni

Abe due dembella

(#12) Grecky


Grecky
senior tag

NA, pont ez kell nekem, meg is rendelem rögvest az egységet ebayről.
XM1541 multitask kábellel próbálkoztam házilag, de az istennek nem akarta felismerni semmilyen gép printer porton keresztül. :(
Köszi a cikket!

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#13) Béééla válasza copass (#6) üzenetére


Béééla
őstag

A bootloader égetéséhez elég egy másik arduino jobb esetben, de simán vannak 1-2 dolláros programozók is!
A cucc viszont aranyos.

Bélabá

(#14) copass válasza Grecky (#12) üzenetére


copass
veterán

elvileg nekem is lesz majd pár felesleges példányom eladásra, hamár berendeltem tartalékot a bénázásomra akkor ne csak a port fogja a szekrényben!:D
"terveztem" nyákot eagle-ben (egy fórumtárs segített sokat,meg ő is gyártotta le), mert hülyét kaptam a din6 csati forrasztásától!:D így már csak egy sima forrasztás aztán annyi!:D persze ezzel is van szívás rendesen, din6 csatlakozó ahány annyiféle a lefogatása!:D
ez még csak egy próbanyák, elvileg a következő már tökéletes lesz.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nekem sajnos nincs 1541-es meghajtóm -- milyen megoldást tudnátok javasolni a "pótlására"?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16) bob011 válasza MaCS_70 (#15) üzenetére


bob011
tag

Leginkább hardverapro, vatera vagy jófogás. ; )

(#17) MaCS_70 válasza bob011 (#16) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazi 1541-est szeretnék, hanem a cikkben szereplőhöz hasonló megoldást.
A cikkből nekem viszont (könnyen lehet, hogy tévesen) az jött le, hogy ennek a beüzemeléséhez kell egy 1541-es egység, amihez csatlakoztatni kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19) copass válasza MaCS_70 (#17) üzenetére


copass
veterán

a cikkben is említettem több megoldást. sd2iec a legolcsóbb, de kábé annyiban kimerül hogy össze van kötve a c64 egy sd kártyával. lassú lesz, nem fognak működni az utántöltős játékok,demók,stbstb.
mondjuk most van finisben az említett teljes értékű 1541 emuláció, sd1541 néven, 30k körül lesz és eléggé korlátozott az elérhetősége 1 hónap múlva talán lesz egy nekem is!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20) MaCS_70 válasza copass (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi -- az a 30e Ft azért elég húzós.

Vélhetően akkor maradok a lassú + fapados megoldásnál.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21) kormoskandur


kormoskandur
tag

jó cikk
én maradok a 1541 ultimateII+-nál :)

(#22) mcload21


mcload21
tag

SD2iec meghajtót már szeretnék egy ideje venni. (fogok is)
A leírás szerint kezeli az utántöltős programokat, különböző gyorstöltőket stb.
[link]
Pár éve vettem egy bővítőkártyát is amin hasznos programok vannak - fejbeállító, másoló stb. Jó lenne egy olyan, amin GEOS is van - nem kellene floppyzni hozzá, azonnal indítható lenne és jobb esetben nem a gép ramját használná.

(#23) SySERR válasza copass (#19) üzenetére


SySERR
csendes tag

30k körül sajnos nem éri meg az árát.
Ha viszont nem 1541 hanem 1571-es emulációt tudna (ami ugye teljesen kompatibilis a 1541-el) akkor máris többet érne a dolog, mert akkor C128-on is nagyon jól használható lenne. De szerintem csak szoftver kérdése az is, hogy valamennyi Commodore floppy meghajtó emulációjára képes legyen (1581, SFD-1001). Na onnantól már reális lenne az az ár.

(#24) copass válasza mcload21 (#22) üzenetére


copass
veterán

az sd2iec csak nagyon kevés gyorstöltőt támogat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#25) copass válasza SySERR (#23) üzenetére


copass
veterán

teljesen reális az ár érte, igaz doboz nélkül csak 25k.a szoftvert is meg kell fizetni. ez nem a guglizokegyetaztán kész szintű "fejlesztés"!:D
1571,1581,sfd-1001 elég ritka hardverek, c128-ról nem is beszélve.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26) SySERR válasza copass (#25) üzenetére


SySERR
csendes tag

C128 annyira nem volt ritka, főleg külföldön. A többi floppy meghajtót meg nyilván akkor van értelme emulálni ha hardveres szinten nem vagy csak nagyon minimális mértékban kell belenyúlni.

(#27) simonzé


simonzé
addikt

Le a kalappal a szent őrültek előtt, de én maradok emulátorhuszár. :)

I don't fit in. I fit out.

(#28) copass válasza SySERR (#26) üzenetére


copass
veterán

külföldön volt legálisan játék!:D ami vicces hogy németországban voltak a legnagyobb cracker csapatok
én végigkövettem az sd1541 fejlesztését, az illegalkopcode-ok feladták a leckét a fejlesztőnek. de sikeresen vette az akadályokat, mert van olyan demo ami az 1541 prociját használja számításra!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29) sonar


sonar
addikt

Jó kis írás. :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#30) envagyok


envagyok
veterán

:R
Szuper írás, meg is rendeltem a cuccokat.
A floppy csatlakozó bekötéséhez melyik oldalról van az ábra rajzolva?
A forrasztás felől vagy a túloldaláról?

Sd kártyás floppy emulátort hogyan lehet a legolcsóbban összerakni/venni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#31) copass válasza envagyok (#30) üzenetére


copass
veterán

köszi, de én csak összeszedtem egy helyre a dolgokat!:D
forrasztási oldal.
a cikkben találsz pár oldalt ahol tudsz venni sd kártyás megoldást.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32) DarkByte


DarkByte
addikt

Tök jól összeszedted a cikket. Terveztem hogy írok ilyet én is, csak győzött a lustaság :)

(#33) copass


copass
veterán

ez lett a végleges verzió.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34) szalai56 válasza copass (#33) üzenetére


szalai56
senior tag

Jól néznek ki. Lesz eladó belőle?

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#35) copass válasza szalai56 (#34) üzenetére


copass
veterán

ezek már eladódtak, de lesz egy második széria talán ha lesz rá igény. de ott már nem lesz ilyen szép doboz, kicsit egyszerűbb lesz. ilyesmi próbanyákon.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#36) #54625216


#54625216
törölt tag

Sziasztok!

Próbálok összehozni házilag egy xum1541 adaptert az 1541 és egy raspberry pi között. Mivel volt itthon egy vadi új, bontatlan teensy 2.0, először azzal kísérleteztem, de hamar kiderült, hogy a kínaiak egy döglött teensy-t küldtek. Viszont van itthon elfekvőben egy arduino uno-m.
Kérdésem, hogy létezik-e ez a project valahol uno-ra is (.hex file), vagy mindenképpen be kell szereznem egy arduino pro mini-t hozzá?

(#38) envagyok


envagyok
veterán

Próbáltam ma összedobni a cuccot, sajnos nem sikerült :(
Annyi változás volt, hogy én a xum1541-PROMICRO-v07.hex helyett xum1541-PROMICRO-v08.hex-et flasheltem.
Minden szépen lezajlott, az adaptert is látja már 1541 adapterként, de egyszerűen a cbmtransfer semmit sem csinál.
Nem látja drive-ot.
Directory-nál gyorsan lepörög a csík, de semmi nincs. Drive status is üres.
ugyanazzal a lemezzel c64-re kötve van directory, és megy is.
Van ötletetek, mi lehet a baj?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#39) envagyok válasza envagyok (#38) üzenetére


envagyok
veterán

Megoldódott.
A v08 firmware bugos, szerencsére fel tudtam flashelni a v07-et.
Öröm és bódottság

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#40) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, lehet off, nézzétek el nekem.

Van egy C64-em, fullos, gyönyörûen mûx. Az elsô gen-es. Hozzá két 1541-esem, mindkettô szintén elsô gen-es, mûx. És vagy 200 floppy-m.

Mit tudnátok ajánlani ezen motyók archiválására, programok vagy egyenkénti, vagy teljes diszkes image-einek beolvasására PC-s formátumra, fájlba ? (És melyik formátum a hasznosabb, D64, G64, egyéb?)

Illetve lehet fel is frissíteném a lemezeket egy beolvasás és visszaírással, a legtöbb jónak tûnik, hihetetlen...

Szóval hol kezdenétek hozzá mindennek ?
Gyerekkorom emlékei szerint van DiskCopy-m, Kwik Copy, pár ilyen full diszk másolóm. Cartridge csak valami turbo töltô volt, de elveszett, meg van egy reset gombom még. :)

Kell ezeket a 1541-eseket kalibrálgatni amúgy ? Szüzek még, ahogy kigurultak a gyárból.

Illetve: normális joy-t kapni még hozzájuk ? Egy pár mikrokapcsolós QuickShot II-est bírnék, kis Inter Karate, Exploding Fist... :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#40) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ja, van Pi-m is, Arduino-m is...

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#41) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Illetve ha emulálnék néha, Pi1 B+ elég, vagy kell a kakaósabb Pi4 ? A régit fognám be erre lehet, a valódi öreg vas mellett.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.