Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Danecay válasza vegyszer (#1100) üzenetére


Danecay
őstag

Csak, hogy tisztán lássak mert ezt nem teljesen vágom. Van egyszer a Mi Cloud és van külön a Google alapú mentés a "Biztonsági mentés és visszaállítás menüpont alatt" A Mi Cloud-os visszaállítás alatt vannak dátummal ellátott visszaállítási pontok amik közül választani lehet, a Google-nél nem találtam ilyet, sőt manuális visszaállítási lehetőséget sem. Készíteni tudok biztonsági mentést és be van kapcsolva az automatikus visszaállítás funkció. Vagy a Mi Cloud is a Google tárhelyre menti a biztonsági beállítást és gyakorlatilag ugyanazt a biztonságimentést kezelik?

(#1102) Bali27 válasza Danecay (#1101) üzenetére


Bali27
addikt

A mi Cloud és a Google Cloud ugy tudom két külön dolog, 2 külön tárhellyel.
Nekem érdekes volt uj rendszernél amikor a kettő egyszerre állította vissza a programokat :D Gubanc nem lett belőle és 2x sem volt fent ugyan az. Szóval rá lehet engedni a visszaállítást nyugodtan.

(#1103) Danecay válasza Bali27 (#1102) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm! Én is így gondoltam csak vegyszer fórumtárs válasza bizonytalanított el egy kicsit mert időpont szerinti visszaállítást én csak Mi Cloud alatt találtam Ő pedig ezzel párhuzamosan a Google-ről is ír.

(#1104) atosan


atosan
addikt

Csorog le a 9.2.15-ós heti frissítés. Azt nem értem ez miért 1,7 giga mikor mindig 3-4 száz mega szokott lenni. :U

Maine coon

(#1105) Danecay válasza atosan (#1104) üzenetére


Danecay
őstag

Kérdés! Ez a PURE MIUI Project-es ROM miben másabb vagy jobb mint a gyári automatikusan frissülő? Ha jól értem ezt le kell tölteni majd TWRP-vel telepíteni. Nekem vásárlás napján azaz tegnap lefrissült 10.2.2.0-ra de ez a 9.2.15-ös már 10.3. és ha már van 10.3 akkor nekem miért nem frissíti magát erre a verzióra. Vagy ezek ilyen fejlesztési fázisban lévő ROM-ok lennének és automatikusan akkor fog majd frissülni ha stable lesz?
Bocs a sok kérdésért de bele kell még rázódjak ebbe :)

(#1106) jarisz46


jarisz46
csendes tag

Ures?

(#1107) jarisz46 válasza jarisz46 (#1106) üzenetére


jarisz46
csendes tag

A telefon hol tárolja az sms eket a hivasokat? Nem találok olyen állományt.@

(#1108) esox válasza Danecay (#1105) üzenetére


esox
senior tag

10.2.2.0 Stable rom, A 9.2.15 pedog fejlesztői változat. Stable csak akkor lesz belőle, ha már sok sok tesztelő jelezte, hogy az újonnan hozzáadott funkció vagy régebbi javítások jók-e, hibásak-e...javítás után újratesztelés...stb stb. Csak hónapokkal kerül be 1-1 új funkció a stabil romokba. Egyébként nemsoká jön a Miui11 is. Szerencsére a mi készülékünk is a supportált litán van, szóval lehet várni az újdonságokat.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1109) Danecay válasza jarisz46 (#1107) üzenetére


Danecay
őstag

Ez mihez kellene? Már csak azért mert lehet nem is biztos, hogy kell tudni a pontos helyét a probléma megoldásához. Amúgy meg az eléréséhez biztosan root jogok szükségesek...szerintem :U

(#1110) Danecay válasza esox (#1108) üzenetére


Danecay
őstag

Akkor jól sejtettem de azért köszi a részletes leírást :)

(#1111) Bali27


Bali27
addikt

1.6gb és csak adark mod az uj dolog benne?

(#1112) atosan válasza Bali27 (#1111) üzenetére


atosan
addikt

Na, az merre van? Nem találtam.

Maine coon

(#1113) Bali27 válasza atosan (#1112) üzenetére


Bali27
addikt

Én is most néztem és az elején én se :D
De Fejlesztői mód / night mod / always on

(#1114) Robit Sakraf válasza Bali27 (#1113) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Én még így sem találom. 🤔 Van sokminden a fejlesztői beállításokban de dark mode az nálam nincs. Vagy csak én vagyok teljesen láma.

(#1115) atosan válasza Robit Sakraf (#1114) üzenetére


atosan
addikt

Nálam sincs.

Maine coon

(#1116) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, a global dev.-ben benne van-e, EU dev.-be belekerült. (Redmi Note 5-öm van, de szerintem ez mindegy.)
De ne bánja, akinek még nincs Night mode. Mivel az automata mód idő alapú, akkor is bekapcsol, ha pl. beltéren a világítás miatt még szerintem nem kellene. Én inkább kikapcsoltam.

Samsung Galaxy A54

(#1117) Pyxee


Pyxee
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete van meg a telefon, de sajnos nem igazán teljesíti az elvárásaimat, pedig volt már korábban Xiaomim, azzal teljesen meg voltam elégedve, itt viszont egyre gyakoribbak a laggok, megakadások, szaggatott működés. Már sokszor a billentyűzet is akad, lassan reagál, illetve a feloldás is sokszor bugos, eltelik 2-3 másodperc, mire reagál az ujjlenyomatomra, vagy a bekapcsoló gombra.

Lehetséges, hogy a MIUI 10.2.2 lenne a ludas és a következő verzióban javítják ezeket a hibákat? Vagy tudtok valamit javasolni?

Köszi!

(#1118) esox válasza Pyxee (#1117) üzenetére


esox
senior tag

Sajnos nem csak a 10.2.2ben van ez. Én is érzem ezt 9.x dev romokon is. Mi5X, Redmi Note2, Redmi 4x után nekem is van pár év miui tapasztalatom,

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1119) Bali27 válasza Pyxee (#1117) üzenetére


Bali27
addikt

Edsdig senkinek se olvastam ilyesmit és én se találkoztam vele. De egy cache /dalvik törlés valószínű jót tenne neki.

(#1120) esox


esox
senior tag

Pár dolgot érdemes mgnézni, de szerintem ezek nem sokat segítenek a gyorsításban. Most pl viber olyan tetű... pedig nem igazán fut semmi a háttérben.
9.2.15 xiaomi.eu rom van, de sehol nem látok dark mode-ot. Tegnap este raktam fel, tehát már be kellett volna, hogy aktiválja magát éjjel, de semmi.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1121) Bali27 válasza Viktor0610 (#1116) üzenetére


Bali27
addikt

Eu Devet használok, irtam is.
Ott benne van és át lehet állítani Always on / off / meg a napszakonkénti váltásra.

(#1122) Bali27 válasza esox (#1120) üzenetére


Bali27
addikt

(#1123) Bali27 válasza esox (#1120) üzenetére


Bali27
addikt

Vibert direkt elinditottam. Semmi baj vele, megy rendesen.
TWRP-ből miután feltetted, a cache / dalvikot törölted?

Ja igen. Most jut eszembe!!! Tegnap mikor feltettem, ugye feljött a rendszer, és picit akadozott.
Majd kikapcsoltam 1 percre majd ujra be. Azóta tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#1124) Robit Sakraf válasza Bali27 (#1122) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Global dev. romban nincs benne.

(#1125) Bali27 válasza Robit Sakraf (#1124) üzenetére


Bali27
addikt

Gondolom előbb utóbb abba is bele kerül. Pedig nagyon frankó amugy.
Teljesen más hangulata lett a telónak. Sok themenél az volt a gondom hogy egész szép lett de az állapotsort fehér háttérrel hagyták. Itt egy ilyen theme automatikusan besötétül :)

(#1126) esox válasza Bali27 (#1123) üzenetére


esox
senior tag

Igen meg van már köszi.
TWRP- persze minden meg volt.

Kikacspoltad a készüléket? Vagy csak a screent?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1127) Bali27 válasza esox (#1126) üzenetére


Bali27
addikt

1 percre teljesen kikapcsoltam../nem tudok hívni engem se senki stb/ :D

(#1128) Bali27


Bali27
addikt

Aki felrakta a camera2.api-t annak jó hírem van.
Kijött az eddigi legjobb minőséget és talán leggyorsabban fényképező app.
Innen
ezt: Tolyan's 1.4: MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.4_TlnNeun.apk

Egyedül a lassított felvétel nem megy de azt az opciókban ki is lehet kapcsolni hogy ne is mutassa lehetőség gyanánt, hogy véletlen se bökj rá. Az összes többi tökéletes.

(#1129) esox válasza Bali27 (#1128) üzenetére


esox
senior tag

Szép kis 110megás apk. Sajna most nem tudom megnézni, mert 9.2.15 rom-ra még vissza kellene rakni a twrp-vel a camera2-t.

Sjan továbbra is laggol a teló. Most már minden appnál észreveszem :((

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1130) Bali27 válasza esox (#1129) üzenetére


Bali27
addikt

Huhh. Az hogy lehet? Nekem is az van fent adni neked de semmi baja. Esetleg ha ujra megprobalnad feltenni?
Anno Windowsnal volt olyan a régi szép időkben hogy többször kellett feltenni és az egyik ment jól, hiába csináltam ugyan azt ugyan úgy.

(#1131) esox válasza Bali27 (#1130) üzenetére


esox
senior tag

Sokat romolom a telóimat, de nem kellet még ilyet csinálni. De baja nem lehet, este felrakom. A camera2 api-t így is úgy is újra kell flashelni midnen rom után gondolom, vagy tévedek?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1132) oriolus123 válasza esox (#1131) üzenetére


oriolus123
tag

9.1.24-re szabad feltenni a 9.2.15-öt? Nincs gond vele?

Szerk: bocsánat, új hozzászólás akart lenni, nem válasz

[ Szerkesztve ]

(#1133) Xezs


Xezs
tag

Leírom ide a negatív tapasztalataimat, miután kb. 1 hónapja egy ilyet nyúzok. Ami nálam nagyon lefele húzza ezt a telefont egy Redmi Note 3 SE után, az az érintőkijelző késlekedése és a hangrendszer ami egyenesen borzalmas. Nem a hangszórók, hanem az egész hangrendszere. Kocsiban kábellel rákötve a Redmi Note 3 sokkal jobban szólt. Az érintőkijelző késlekedését pedig csak akkor fogod érezni, ha olyan dolgokkal játszol rajta, amiknél nagyon gyorsan kell nyomni egymás után a kijelzőn dolgokat. Ilyen késlekedés a Redmi Note 3-on nem volt. Szóval engem nem győzött meg ez a telefon, de egy darabig használni fogom.

[ Szerkesztve ]

(#1134) Bali27 válasza esox (#1131) üzenetére


Bali27
addikt

9.2.14 után nekem nem kellett újra rakni a camera2-api-t

[ Szerkesztve ]

(#1135) esox válasza Bali27 (#1134) üzenetére


esox
senior tag

Nem probaltam ki sajnos rom telepites utan google camerat, hanem egybol felraktam ami ma delutan belinkeltel es az azonnal kifagyott...azert gondoltam, hogy ujra kell rakni az api-t is.

Viber talan gyorsabb lett, de ahogy az imént a kollega is irta, a touchscreen mint ha kicsit sokat keslekedne, vagy csak a vibra motor miatt...nem tudom. Kiprobalom majd ugy is a gepelest. Sima gboard egyebkent, amit hasznalok.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1136) Bali27 válasza esox (#1135) üzenetére


Bali27
addikt

Próbáld ki a SwiftKeyt. Okosabb is és kivancsi vagyok hogy azzal meg lesz e a probléma. Évek óta bevalt...

(#1137) Danecay válasza Bali27 (#1136) üzenetére


Danecay
őstag

Én is ezt akartam javasolni. Az előző telefonomon is az volt de erre még nem került fel viszont az asszony azzal használja és elmondása szerint ő nem tapasztalt lagolást. Persze ez érzésre egyénenként is változhat. Mondjuk én is leginkább csak Viber alatt érzem ezt de azt is csak az óta amióta itt szóba került :)

(#1138) esox válasza Bali27 (#1136) üzenetére


esox
senior tag

Koszi, en is gondoltam hasonlora. Most smartkeyborad van fent. Sokkal gyorsabbnak erzem. De megnezem a swiftet is akkor. Thx

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1139) P.mini


P.mini
aktív tag

Sziasztok! Láttam küldtetek be Alis fóliákat. Melyikkel van a legjobb tapasztalat? Fontos, hogy teli ragasztós legyen, és ne keretes. Egyébként most lettem a telefon gazdája, szóval üdv mindenkinek itt. ;)

(#1140) drag


drag
tag

Jöhetne már a frissítés a hívás javításához. Ez nem állapot hogy minden másodikat eldob.

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1141) Viktor0610 válasza drag (#1140) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kártyacsere, készülék-újraindítás, gyári adatok visszaáítása megvolt már? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1142) drag válasza Viktor0610 (#1141) üzenetére


drag
tag

Sim kártya kb 1 éves, a készülék meg kb 2 hetes...

Gyári globál 10.2.2.0.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1143) atosan válasza drag (#1140) üzenetére


atosan
addikt

Sokat hívok, de még egyszer nem dobta el.

Maine coon

(#1144) drag válasza atosan (#1143) üzenetére


drag
tag

Nem a kimenőt dobja el hanem a bejövőt. Egyszer kicseng és bontja a hívást. Második próbálkozásnál minden rendben.

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1145) drag


drag
tag

Illetve most áttettem a Sim2 helyről a Sim1 helyre a kártyát. Próba indul.

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1146) Viktor0610 válasza drag (#1142) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ettől függetlenül ezeket kipróbálnám/elvégezném.
Mert a Telenor is ad ki új kártyatípusokat, amikre hiba esetén érdemes lehet cserélni ;)

Samsung Galaxy A54

(#1147) drag válasza Viktor0610 (#1146) üzenetére


drag
tag

Azért gondoltam hogy szoftveres mert másnál is jelentkezett ugyan ez a hiba.

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1148) rzoli válasza drag (#1147) üzenetére


rzoli
senior tag

Sziasztok

A kolléganőm vette egy ilyen telefont. Minden szép és jó, de az i30 fejegysége nem mutatja a névjegyeket, csak a telefonszámokat. Van valami trükk, hogyan lehet megoldani, hogy a neveket írja ki?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1149) P.mini


P.mini
aktív tag

Jó reggelt!

Nekem olyan gondom lenne, hogy nem nagyon kapok értesítéseket. Nem villog a led, a képernyőzáron is be van kapcsolva, hogy mutassa, de semmit nem jelenít meg ott. Csak ha már feloldottam akkor látom, hogy voltak értesítések. Mi lehet a probléma oka? Köszi :)

(#1150) Bali27


Bali27
addikt

Eu devhez jött frissítés..megint :)
9.2.21
Setup
Fix - Fixed initial setup issue
Optimize - Updated Google Apps

Gallery
Fix - Fixed photo edit FC

Camera
Fix - Fixed Night Mode for some devices

Lockscreen
Fix - Fixed IR Face unlock for supported devices

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.