Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Bali27 válasza Fredy74 (#1750) üzenetére


Bali27
addikt

Leszed, feltesz twrp-ből...
Ennyike

(#1752) fert1976


fert1976
lelkes újonc

Sziasztok. Segitsegte lenne szuksegem . Veletlenul toroltem egy rejtett mappa elemeit a galeriabol. Vissza szeretnem allitani de a mi cloud ban nem talalom pontosan h hol van ez az opcio. Angolbol nem vagyok jol. Talan valami fizetest is szeretne de paypal al nem tudok fizetni de nem is biztos h ezert szeretne . Valami upgadet szeretne de ahhoz meg penzt ker. Valakinel lenne otlete?

(#1753) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Az létezhet, hogy a telefon a tesztekben és specifikációkban leírtak ellenére tudja az aptX-et Bluetoothon keresztül? Tegnap kapcsolódtam egy ilyet ismerő hangeszközre és a kapcsolatnál kijelezte:

Megnéztem a Snapdragon oldalán , az SoC elvileg tudja. Rejtett feature?! :C

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#1754) ktommy91 válasza bollokcs80 (#1753) üzenetére


ktommy91
addikt

Egy jó ideje belerakja a xiaomi az aptx libeket a ROM-ba.(Note 5 esetében is) SOC-hez semmi köze, ez csak egy codec. LDAC is menne, ha akarnák.

Nincs kerítés.

(#1755) bollokcs80 válasza ktommy91 (#1754) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Értem, köszi.

B.Cs.

(#1756) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok. Van már megoldás 2SIM +SD kártyára?

(#1757) ktommy91 válasza Atomgeszi (#1756) üzenetére


ktommy91
addikt

Eddig is volt. Kifaragod a chip-et a sim-ből és a micro SD-re ragasztod.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#1758) Atomgeszi válasza ktommy91 (#1757) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na igen, erre emlékszem, de valami olyasmi is rémlik, hogyha a telefon 2 sim es sd kártyát érzékel akkor letiltja a kártyát. Vagy ez S9 nel volt? Itt nincs szoftveres korlátja?

(#1759) darkstreet89


darkstreet89
tag

Üdv!

OLyan gondom lenne,hogy ma a tesóm kapott egy szoftverfrissítést a telefonjára, szépen le is töltötte, majd frissítésnél egy error hibát kapott, ezután kérte a telefon,hogy indítsa újra... megtette és azóta csak az MI logót látni. Fastboot elérhető és MI - Recovery is (módolatlan a telefon). Unlockolni próbáltam és 72 óra múlva fastbootba vissza tenni firmwaresen a rendszert, de MI unlockba is elszáll a telefon, gondolom a fejlesztő menü sincs nyitva, plusz valami kinai 616**562** szöveget is kiír. Teljes en kifogytam,hogy ilyenkor mi a francvan. :W
Ha valakinek van valami ötlete, azt szívesen hallgatom.

(#1760) Atomgeszi válasza darkstreet89 (#1759) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi Flash-el fastboot rom felrakása?

(#1761) darkstreet89 válasza Atomgeszi (#1760) üzenetére


darkstreet89
tag

Igen, de mivel nincs nyitva a telefon így azon is elhasal. Máshogy nem tudom,hogy van-e valami módja, hogy egy Global rendszert vissza rakjak rá. Mert valószínűleg rosszul települt és elszállt a rendszer róla.

(#1762) Atomgeszi válasza darkstreet89 (#1761) üzenetére


Atomgeszi
veterán

- boot into fastboot mode. press volume down and power until you see the mi bunny.
- install and run minimal adb & fastboot on a pc
- plug phone to pc
- run "fastboot devices" you should see a line with device id & fastboot
- run "fastboot continue"

Így?

Elvileg locked bootloaderrel is lehetne miflashel

[link]

És:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1763) darkstreet89 válasza Atomgeszi (#1762) üzenetére


darkstreet89
tag

Nem, azért ennyire profi nem vagyok.. Simán a XiaoMiFlash-el gondoltam, hogy fel unlockolom és azzal felteszem a legújabb frimwaret és működni fog.

(#1764) esox


esox
senior tag

Sziasztok,
évek óta eu dev romot használok sokadik Xiaomi készólékemen, de ugye a note 6-ot nem tolják tovább ezen a vonalon ezért most 10.3.5 EU Stable rom van fent. Jól látom, hoyg eltűnt az OTG?
Sokszor telón nézem vissza dslr géppel lőtt fotókat. Kényelmesebb, mint a fényképezőn tekergetni...ráaádásul el is tudom gyorsan küldeni barátoknak...stb.
Van erre valami megoldás?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1765) flash-


flash-
veterán

üdv

google camerához unlockolni kell a telefont, meg twrp rá,elmegy minden adat,stb?
(meg valamit ir hogy ujjelnyomat olvasó se fog utána müködni??)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1766) Danecay válasza flash- (#1765) üzenetére


Danecay
őstag

Kb igen, kivéve az ujjlenyomat, azt nem tudom miért írták.

(#1767) Atomgeszi válasza flash- (#1765) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem azt jelenti, hogy nem fog működni. Hanem, hogy BL nyitás után, ha nem gyári rendszert teszel fel, akkor "ellophatják" az ujjlenyomatod. Azaz nem lesz olyan biztonságos a készülék.

Nem kell felrakni mindenféle orosz csoda romot, és nem lesz gáz :)

(#1768) flash- válasza Atomgeszi (#1767) üzenetére


flash-
veterán

okés, én csak annyit szeretnék hogy menjen a google camera de már hetek óta szenvedek vele

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1769) Atomgeszi válasza flash- (#1768) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Ez alapján?

(#1770) darkstreet89


darkstreet89
tag

Egy hét után végre életet leheltem a telefonba. EDL és Emmc fájl kicsereélésével meg kerülhető volt a xiaomi accounthoz való jogosultság. Így simán felment a flash és azóta használatba van a telefon. :D Szóval ha valaki netán így járna és lockolva van a készülék, akkor EDL módba csak is azzal fogja tudni flashelni.

(#1771) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Kinek melyik Google Camera verzió vált be? :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#1772) Danecay válasza zoli121 (#1771) üzenetére


Danecay
őstag

Szia! Olvass vissza vagy próbálj rákeresni. Az egyik fórumtárs elég sokat kipróbált és le is írta a véleményét e mellé még linket is dobott hozzájuk.

(#1773) Bali27 válasza zoli121 (#1771) üzenetére


Bali27
addikt

Miuin vagy Custom romon?
Miuin: Van Playen egy ilyen program.. Profiles Cam és ott a Gb fülre ha rámész, kiválasztod a telód, és indul a letöltés.. Legujabbat teszik fel mindig..

Custom romnál sok müködik, most épp 2 is van fent és jók..:
F1 9.5
tigr

(#1774) zoli121


zoli121
aktív tag

Xiaomi.eu ROM

Azt a tesztet nem találtam meg. Próbáltam is párat de nem volt az igazi. Köszönöm a segítséget :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#1775) flash- válasza Atomgeszi (#1769) üzenetére


flash-
veterán

köszi

a gond hogy sok fontos app van a telefonon amit nem tudok pótolni(banki app, stb..)
a müvelet után jól tudom hogy minden vissaáll a gyárira??

vagy rootolom és titanium backupolok?
na most root esetén is eltünnek az appok?
vagy más megoldás?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1776) Atomgeszi válasza flash- (#1775) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Elvileg van Magisk Hide, azaz elrejti a root-ot a banki alkalmazások előtt. Csak lényeg, hogy mindig friss Magisk Manager legyen fent meg maga a modul(de erre úgyis szól)

BL nyitás után igen, csinál egy FR-t a telefon. De ugye akkor kell a TWRP, akkor már felteszel mondjuk egy Xiaomi.eu ROM-ot, viszont, ha jól emlékszem, akkor a magisk telepítése nem jár adatvesztéssel.

Legalábbis én simán rootoltam meg unrootoltam a telót(Mi9), nem hiszem, hogy itt másképp működne.

Nem szoktam titanium backupot. Van a Mi Cloudnak is app mentése (bár a tárhely elég csekély).

(#1777) Bali27 válasza Atomgeszi (#1776) üzenetére


Bali27
addikt

Xiaomi.eu devbøl miért hagyják ki a tulipot?

(#1778) Atomgeszi válasza Bali27 (#1777) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jó kérdés. China vonalon van rá dev? Lehet ott is hiányzik, akkor azért.

Stabilt nem vágom. Anyám global stabilt használ, nem tudtam még rávenni, hogy váltson. :D

(#1779) Bali27 válasza Atomgeszi (#1778) üzenetére


Bali27
addikt

Én rengeteg romot kiprobaltam. Az Aex rom jött be legjobban és a Superior OS. Második a Resurrection remix, utána az összes többi... Havoc, Lineage, stb
Xiaomi. EU nem rossz abszolút csak meg van bonyolítva. Ez a Xiaomi felhős rendszer se tetszik, az örökös tisztítás, meg a tartalomatkuldes a tvre lassú és kicsit bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#1780) Atomgeszi válasza Bali27 (#1779) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezek közül egyiket sem próbáltam. Szóval azokról nem tudok véleményt mondani.

Mi Cloud teljesen jól működik, menti a wifiket, jegyzeteket, hívásnaplót, sms-t stb.

Az örökös tisztítás sem kötelező, egyszer reggelente feldobja, hogy mennyi szemét van a telón, de nem kötelező futtatni. El lehet swipeolni, és aznapra békén is hagy.

TV-s dolgot nem tudom, nincs TV-m :)

(#1781) Bali27 válasza Atomgeszi (#1780) üzenetére


Bali27
addikt

Mondom nem rossz a miui csak kicsit akadékoskodó meg néhol erőszakos. Majd az újjal teszek egy kísérletet ha megjelenik az eu stabilban.

(#1782) Atomgeszi válasza Bali27 (#1781) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mikre gondolsz?

Komolyan érdekelne.

(#1783) Bali27 válasza Atomgeszi (#1782) üzenetére


Bali27
addikt

Amiket lentebb írtam, te meg válaszoltál rá.
Csak azokra.. Számomra tolakodóak voltak, ha megtalálod a jó custom romot akkor töredék ennyi biszbasz nem kerül eléd.

(#1784) Atomgeszi válasza Bali27 (#1783) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja értem. Hát én mindig mindegyik telon xiaomi.eu-t használtam. Az mondjuk élhetőbb szerintem, mint a global stabil. De az a lényeg, hogy customon megtalaltad, amit szerettél volna :)

(#1785) juve600 válasza Atomgeszi (#1784) üzenetére


juve600
nagyúr

De eu devet gondolom, nem stabilt :)

(#1786) Bali27 válasza juve600 (#1785) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem a legújabb stabil ami a 10.3.6 firmwarera épül 2X ment fel.
Először azt hittem hogy valamit én csináltam rosszul mert kifagyott.. Ujra tettem, és amikor beirtam a xiaomi felhő stb elérési jelszót elsötétült a kép és kb 10 perc után restartoltam és tetem fel custom romot. Azóta jó a teló.

Most nézem hogy a stabil rom támogatási felsorolásában sincs már benne a tulip.
MI a fene lehet velük?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1787) Atomgeszi válasza juve600 (#1785) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Való igaz, csak már annyiféle rom van, annyi készülékre, hogy követni is nehéz :D

(#1788) Bali27


Bali27
addikt

Na kijött a Lineage OS 17 Unofficial (tulipra mind az náluk), Android 10-es alapokon.
Gondolom még lehetnek gyermekbetegségei...

(#1789) esox válasza Bali27 (#1786) üzenetére


esox
senior tag

Igen ez nekem is feltűnt. Note5, Note7 ott van, miért nincs akkor Note6?
Először kiveszik eu dev-esek, most eu stable sem lesz? Wtf is going on?

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1790) Bali27 válasza esox (#1789) üzenetére


Bali27
addikt

Kinek kell feltenni a kérdést?
Mert ez így nem lesz fasza hosszútávon.

(#1791) cjvt3o


cjvt3o
aktív tag

Üdv,

van valakinek tapasztalata, milyen app-pal lehet beüzemelni a paypass-t (nfc pay-t) a telefonon?

a Google Pay-t nem lehet rá telepíteni, azt írja, nem kompatibilis. :(

(#1792) atosan válasza cjvt3o (#1791) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Több ismerősöm a Simple-re esküszik, én csak parkolásra használom, de ők látom hogy rendszeresen azzal fizetnek.

Maine coon

(#1793) lac14548


lac14548
aktív tag

Global (10.3.6. Stabil) ROM-on lehet valahol állítani, hogy bizonyos programok mobil adathasználatát ne mérje a mobiladat használatba?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#1794) Danecay válasza cjvt3o (#1791) üzenetére


Danecay
őstag

Ehhez nem kellene, hogy a telefon NFC képes legyen?

(#1795) cjvt3o válasza Danecay (#1794) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Ups
jogos

rakerestem a spec-re...

meglepo h nincs benne (nem az enyem)

akkor sry a kerdesert

(#1796) Danecay válasza cjvt3o (#1795) üzenetére


Danecay
őstag

Nem is értettem a kérdést, erre még rátett az is, hogy az atosan- tól kapott válasz alapján Ő és ismerősei is használják a telefont fizetésre. :)

(#1797) atosan válasza Danecay (#1796) üzenetére


atosan
addikt

Én mint írtam nem használom fizetésre, alkalmazást javasoltam, amivel az ismerőseim fizetnek, ez volt a kérdés. Azt viszont nem írtam, hogy Xiaomi telefont használnak (hüvelyt 3-an, samut 2-en).
Mikor írtad, hogy ebben nincs NFC, akkor kaptam én is a fejemhez, hogy tényleg nincs. Csak ösztönösen válaszoltam, félrevezetni senkit nem akartam. Még egyik telómon sem használtam az NFC-t.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1798) Danecay válasza atosan (#1797) üzenetére


Danecay
őstag

Én meg már azt hittem én maradtam le valamiről :)

(#1799) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Lehet-e tiltani vagy törölni a Chrome, Térkép alkalmazásokat valahogy?
Android verzió: 9
MIUI: Global 10.3.6, Stabil
:R

(#1800) Atomgeszi válasza zolikaDB (#1799) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Advanced Task Manager-t próbáld meg, bal oldalt Szolgáltatások és ott keresd ki a programot.
Sajna már nincs fent, nem tudom fejből, de szerintem ott lesz, aztán tudod letiltani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.