Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:11

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5A Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) b0bcat válasza Joker88 (#244) üzenetére


b0bcat
addikt

Minek fólia a Gorilla Glass-ra? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#252) Joker88


Joker88
őstag

A régóta úton lévő Nillkin tok és fólia is becsöngetett..

GDrive képek *
* remélem,jó lesz a megosztási engedély..

ez is tökéletes.. nagyon masszívan passzol rá, elég lesz majd leszedni :D

akit esetleg érdekelne, Ebay-es link : [link]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#253) DFlash válasza Joker88 (#252) üzenetére


DFlash
tag

mennyi tokot rendeltél? :)
Ez nagyon jól néz ki így távolról is.

(#254) Joker88 válasza DFlash (#253) üzenetére


Joker88
őstag

csak ezt a kettőt.. ezt a Nillkint rendeltem már régebben , közel két hónapja, amolyan felkészülésképp a Prime-használatra.. csak sokat csúszott a postán.. Míg a pár hozzászólással feljebb említett TPU-szerű tok nagyon hamar ideért.. vannak ilyen balesetek..

szerk1.: de legalább tudtok látni tokokat,akit persze érdekel,hogy mit is érdemes venni,meg hogyan néz ki..

a Nillkin-féle fólia viszont sima fólia,és nem ér ki teljesen a kijelző széléig,ergo nem púposodik fel a szélén..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#255) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Rendeltem fóliát a prime-ra!
Ez vajon mennyire valós:

[link]

Gondolom a méret egyforma a 5A és 5A prime-on
Mind a 2 telefonom van.

[ Szerkesztve ]

(#256) mzpernikes


mzpernikes
újonc

Érdekes fejlemények várhatók?
Az Ars Technica kíváncsiságból megkereste Kína második legnagyobb okostelefon gyártóját, a Xiaomit, hogy mi a helyzet a náluk lévő Redmi 3 okostelefonjukkal – mivel a Huawei esetében nem merül fel ilyen kérdés. A Xiaomi viszont egy meglepő választ adott: A telefont hivatalosan csak Kínában forgalmazzák, ahol nem használják a Google Szolgáltatásokat, tehát nincs is miről letiltani. Ez a válasz viszont azért érdekes, mert a különböző forgalmazói csatornákon Magyarországra is megrendelhetőek a Xiaomi olcsó, magyarul is tudó okostelefonjai, méghozzá előtelepített Google Szolgáltatásokkal.
https://androbit.net/news/7017/a_google_letiltja_a_kinai_es_a_fozott_rom_os_okostelefonokat.html

Én az EUSTOCK-nál vásároltam ahol még jelenleg is Google telepítéssel hirdetik!

Szerintetek mi várható?

[ Szerkesztve ]

(#257) gagyilovag válasza mzpernikes (#256) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Erre kíváncsi leszek.
Engem amibe kellemetlenül érint:
A Runtastic futásnál használja a google maps-t, ez kicsit szívás lesz számomra,az útvonal rögzítése miatt :D
Még a doogee is megfizette,szerintem a xiaomi is beáll a sorba hamarosan. :K

[ Szerkesztve ]

(#258) trebrona válasza mzpernikes (#256) üzenetére


trebrona
nagyúr

Redmi 3-at még valóban csak kínai forgalmazásra szánták. Eleve csak kínai rom volt elérhető rá megjelenésekor, 2016 év elején, csak sokkal később jelent meg rá a global. Ekkor a xiaominak még esze ágában sem volt a globális piacron terjeszkedni.

Ennek ellenére a cikkbe ágyazott A Google által hivatalosan is támogatott – tehát licenccel rendelkező – készülékek listáján szerepel, úgyhogy saját magának mond ellent. :)
pdf

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#259) trebrona válasza trebrona (#258) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kifutottam a szerkesztési időből, most nézem, a cikk mellesleg gearbest reflinkes. :U

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#260) Joker88


Joker88
őstag

ezen a készüléken hogyan lehet frissíteni a szoftvert ha megjelenik egy újabb? Eustock-os .
Andorid verzió: 7.1.2 N2G47H
MIUI verzió: MIUI Gloal 9.2 / 9.2.3.0 ( NDKMIEK ) /
Android jav. szintje : 2018-01-01 .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#261) kisza25 válasza Joker88 (#260) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Beállítások-> a telefonról-> rendszerfrissítés-> rámész és ellenőrzi

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#262) #02760448


#02760448
törölt tag

Üdv terveim között szerepel egy ilyen telefon vásárlása és érdekelne hogy fólia van e rajta gyárilag, esetleg szilikon tok van e hozzá tartozékként mert akkor azt is beszerezném hozzá. Válaszokat előre is köszönöm :R

(#263) demonpofa válasza #02760448 (#262) üzenetére


demonpofa
csendes tag

Eustock-tól rendeltem van rajta fólia, de matt tőle nagyon a kijelző szóval szerintem az csak ilyen ideiglenesen, a szállítás miatt van rajta.

(#264) MPM


MPM
tag

Üdv!

Csak nálam szokott olyan probléma jelentkezni, hogy néha ha telefonálok, nem hallanak, egy fél perc után kezdenek el hallani csak. Viszont ha leteszik, és visszahívnak nincs semmi probléma... Elég zavaró az egész, 10-ből 1-szer ez van...

(#265) Joker88 válasza #02760448 (#262) üzenetére


Joker88
őstag

a fóliát már megírták.. arra nem térek ki.

a tok,mikor én rendeltem az Eustock-tól , nem volt hozzá,szerintem alapból nincsen a telefonhoz seholsem mellékelve..
de tokra pár hozzászólással feljebb , tőlem is , találsz példákat ( Nillkin tok )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#266) woodworm válasza MPM (#264) üzenetére


woodworm
veterán

Érzékeny a távolságszenzorja, nem tartod rendesen a füledhez, mozgatod beszélgetés közben és véletlenül kikapcsolod a mikrofont.

(#267) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Mostanában vennék Xiaomi telefont, de az eddig várt 5+ 64GB 55k HUF-os ára most egy kicsit húzósnak ígérkezik, és rájöttem, hogy a Prime is teljesen megfelelne nekem, fölöslegesen nem adnék ki plusz 20k-t.
Az egyetlen kérdéses pont a fényképezés: ebben mennyire jó a készülék? Most sima Lumia 640DS-t használok, ennél jó lenne egy komolyabb képességű kamera.
Illetve nem látok hozzá olyan sok kiegészítőt:a sima Note 5A tokjai csereszabatosak a Prime-al?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#268) kisza25 válasza AxBattler (#267) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az 5A tokokon is van legtöbbön lyuk hátul a többi cucc ugyanott van, rakhatok fel neked valahova képeket milyet csinál, nekem elég, de nem tudom neked mi lenne az igényed. Amúgy talán a leggyengébb része a fényképelője

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#269) MPM válasza woodworm (#266) üzenetére


MPM
tag

Na erre nem gondoltam, hogy ilyen is van, valóban elég lengén szoktam odatartani.

Ez arra jó, hogy ha elveszem, akkor tudjak a háttérben beszélgetni? (Esetleg nem lehet ezt deaktiválni, hogy mindig működjön beszélgetés közben a mikrofon?)

Köszi a választ!

(#270) kisza25 válasza MPM (#269) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én mindig rányomok egyet a kikapcsoló gombra mikor elkezdődik a beszélgetés akkor nem csinálja

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#271) Krtek81


Krtek81
csendes tag

Sziasztok,

Második telefon vásárlását tervezem és mint esélyes felmerült ez a telefon is a Xiaomi Redmi 4x és a Vernee M5 mellett.
Érdekelne van e már tapasztalat vele, képernyőidő és fotózás tekintetében?
Pontosan milyen kamera szenzorral szerelték fel?

Köszi

(#272) Joker88 válasza Krtek81 (#271) üzenetére


Joker88
őstag

A két Xiaomi közt én ezt választanám. kicsit frissebb a telefon, meg nagyobb kijelző ( 5 illetve 5,5" ) tartalomfogyasztásra jobb a Prime,felbontásilag meg ugyanaz ha jól láttam a linkeden..

Vernee-t nem ismerem, kérdezd meg a " Melyik telefont vegyem topicban " De ha csak a puszta specifikációra hagyatkozok kb egy szinten vannak. Csak a támogatás nemtudom mennyire lesz hosszú a Vernee-hez.

A kamerához,meg nemtudok neked mit mondani az AIDA64 sem ír ki konkrétumot..
Képernyőidő ? én 1,5 naponta szoktam tölteni, aktív Bluetooth illetve mobilnet/wifi mellett, meg persze nem csak az asztalon van a készülék,hanem használom is váltakozó időtartamban..

ha megkérdezhetem,nálad mit takar a "második telefon" ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#273) Krtek81


Krtek81
csendes tag

Szia,

A második a másodlagost jelenti nálam.
Jól látom, hogy ennél a készüléknél a dual sim mellé dedikált microsd bemenete is van, tehát nem megosztott az egyik sim foglalat?
Ahogy tájékozódtam talán erre is lesz Oreo update, bár a Redmi 4x-re is lehet esély.

(#274) Joker88 válasza Krtek81 (#273) üzenetére


Joker88
őstag

igen , 2 SIM + 1 Micro SD

nem kell feláldozni az SD miatt egy SIM helyet..

Oreo lesz-e ? majd kiderül,de tekintve hogy 35.000-es telefonról beszélünk.. Majd meglátjuk. /Bár az általad linkelt oldal szerint tényleg kap.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#275) AxBattler


AxBattler
félisten

Ez nem jó hír, a kamera fontos lett volna... persze egy 35k-s telefontól nem kell jobbat várni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#276) kisza25 válasza AxBattler (#275) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak jó fényviszonyok mellett csinál jó képeket

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#277) Joker88


Joker88
őstag

Mivel töben kérdezték a telefon kamera-teljesítményét,hamargyorsan csináltam egy " összehasonlító - tesztet "
a Redmi Note 5A Prime illetve a Microsoft Lumia 640 XL közt. A két telefon között alapvető különbség,hogy a Lumia Zeiss optikás. / A Lumián Windows 10 rendszer fut,minden frissítés telepítve ami elérhető jelenleg. /

A mellékelt link egy Gdrive-os mappába visz , amelyben telefon szerint vannak az almappák. --- > Kamera teszt * Tömörítetlen,eredeti fájlméret !

A képek ugyanabból a szögből készültek, minden beállítás automatán, képernyőfordítás is engedélyezve volt.
Az utolsó előtti képek HDR módosak ( fájlnévben szerepel a " Rich , HDR " kifejezés ) .

Remélem, akit érdekel,kap egy kis áttekintést a telefon kamera-minőségéről.
Esetleg aki jobban ért a megapixelekhez, az írna pár szót a különbségről ?

*ha esetleg nem lenne jó a megosztó-link, jelezzétek , nem az erősségem az ilyen dolog.. :D

OFF: ]Most látom,belekerültem az összefoglalóba :DD :R

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#278) Krtek81 válasza Joker88 (#277) üzenetére


Krtek81
csendes tag

Szia,

Köszönjük az összehasonlítást, 35k-ért bőven vállalhatóak ezek a képek.
Csak jelezném, hogy ha jól látom a drive-on a mappákban a másik telók képei vannak, legalább is a visszapillantó képek alapján. :B
Tehát a primeben a nokia által készített képek és viszont a másik mappában.

Esetleg a Device Infoval ki tudod olvastatni a kamera szenzorok pontos típusát?

Köszi

(#279) Joker88 válasza Krtek81 (#278) üzenetére


Joker88
őstag

nem,az csak úgy sikerült.. nem lettek összekeverve ;)
A "WPxxx" kezdetű fájlok a Lumia, az "IMGxx" kezdetűek a Prime..
a mappák jók .

Mond neked valamit a mellékelt kép ?

szerk1.: amelyik képen szerepel a jobb alsó sarokban a dátum/idő,az a Prime-os kép.. a Windows Phone nem tudja ezt a feature-t.. legalábbis nem sikerült eddig megtalálnom :D

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#280) Krtek81 válasza Joker88 (#279) üzenetére


Krtek81
csendes tag

Sajnos ez nem mond semmit.
Talán az Aida hátha okosabb?

Köszi

(#281) Joker88 válasza Krtek81 (#280) üzenetére


Joker88
őstag

In loving memory of Garrett Lockhart

(#282) Intruder2k5 válasza Krtek81 (#278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó az, nincs összekeverve. [kép] [kép]

(#283) Krtek81 válasza Joker88 (#281) üzenetére


Krtek81
csendes tag

Nem lettünk okosabbak, azért köszi még egyszer.
Igen, már értem, hogy nincsenek összekeveredve a képek. :R
Mindenesetre elég jó választásnak tűnik ez a teló a 35k-s árban.

(#284) AxBattler válasza Joker88 (#277) üzenetére


AxBattler
félisten

No, ez elég jó tesztcsokor, nem is tűnik rosszabbnak a Prime.
Csak a kimondottan rossz fényviszonyok mellett teljesített gyengébben.
Köszi a tesztet!

Egyébként van olyan, aki 2 SIM-el használja?
Problémamentes a kártyakezelés?
Nekem 1 Tcom, és 1 Voda kártya dolgozna egymás mellett... + 1 microSD.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#285) kisza25 válasza AxBattler (#284) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2sim+ microsd nincs hiba
A sima 5A val sem volt, a redmi 3s-el sem, a redmi 1s-el sem
2014 óta 2 kártyázok
Annyi, hogy mikor az egyiken beszélsz, a másik olyan mintha ki lennél kapcsolva
Meg a 2 kárzya miatt picit gyorsabban is merül

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#286) AxBattler válasza kisza25 (#285) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor ezzel nincs hiba. :R
Már csak el kell döntenem, hogy ez legyen, vagy 5+.

Meglátom, lesz-e/mennyi lesz az év végi bónusz, aztán annak fényében választok...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#287) Intruder2k5 válasza Joker88 (#240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megérkezett a tok, kiválóan passzol a telefonra. Mind a kamera, mind az ujjlenyomatolvasó a nekik szánt lyuk közepén vannak, a gombokat sem szorítja, és még az övtokba is befér vele. Ráadásul két hét volt mindössze a szállítás.

(#288) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Olvastam ezt: "a lapkakészlet viszont támogatja a Quick Charge szabványt. Kár, hogy erről a készülék látszólag nem tud" - ez most pontosan mit jelent? Támogatja vagy nem? Ha igen, milyen töltőt kéne vennem ahhoz, hogy ki tudjam használni? És egyébként a Quick Charge időben mennyi előnyt jelent a gyári töltőhöz képest?
Köszi előre is :R

(#289) Joker88 válasza Intruder2k5 (#287) üzenetére


Joker88
őstag

nagyonjó,ennek örülök hogy segíthettem. ;)

más :

a Mobilarena-s tesztben is említették hogy milyen a kamera videókészítési minősége..
Hétfőn volt alkalmam kipróbálni.
Előzetesként azt tudom mondani,hogy nem ezzel a telefonnal fogok videózni.. Klikkelés előtt a hangot kéretik közepes hangerőre állítani. A nagy fájlméret miatt az " Amazing HD Video Converter /Weboldal / " nevű programmal lekonvertáltam 1920*1080-ról 1280*720-ra a képméretet,de a hanghoz nem nyúltam..

Videó GDrive-on

In loving memory of Garrett Lockhart

(#290) demonpofa válasza Joker88 (#289) üzenetére


demonpofa
csendes tag

Ez ennyire halk?
Köszi a képeket és a vidit.

Más : Azért ne kérjünk már számon egy 35-40 k telefontól, hogy nem Zeiss lencsés :) Szerintem az a kategória a telefonoknál ami már fényképezésre is való bőven 100k felett kezdődnek. Arra hogy egy buliba vagy hogy a facere, instára dobj képet ez a kamera is tökéletes. Ennél többet elvárni kicsit irreális.

1 hete van meg a telefon de engem megvett kilóra, nagyon ott van, igazából eddig semmi negativot nem tapasztaltam, ha volt valami bosszantó az is inkább a számomra még ismeretlen Android 7-s miatt volt.

(#291) Joker88 válasza demonpofa (#290) üzenetére


Joker88
őstag

igen,ennyire halk.
nem is vártam nagy minőséget,csak csupán szemléltetésképp raktam fel hogy megcáfoljam,vagy megerősítsem az MA-s tesztet ;)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#292) demonpofa válasza Joker88 (#291) üzenetére


demonpofa
csendes tag

Az off-t nem rád értettem :) és akkor igen nem ezzel forgatom le akkor az év filmjét :D

(#293) troller


troller
senior tag

Hali, berendeltem én is egy példányt az eustockról, rootolta már valaki?
Xposed frameworks-ot lehet rá tenni?

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#294) woodworm válasza troller (#293) üzenetére


woodworm
veterán

A telefon flottul működik, nem éreztem még késztetést a rootolásához.

(#295) Amita válasza demonpofa (#290) üzenetére


Amita
csendes tag

"Picivel" feljebb én is érdeklődtem a hangról,azaz annak nemlétéről, illetve más xiaomis topikban olvastam megoldásokról (mind rootot igényel). Sajnos nem jött válasz, hogy van-e valami egyszerű megoldás, szóval "ez ilyen".

(#296) trebrona válasza Amita (#295) üzenetére


trebrona
nagyúr

Próbáljátok ki az OpenCamera-t

Videó beállítások/Hangforrás/Hangra optimalizált
beállításokkal. Volt ahol ez segített.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#297) troller válasza woodworm (#294) üzenetére


troller
senior tag

Normális reklámblokkláshoz, meg a kényszerített teljes képernyős módhoz kell a root.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#298) woodworm válasza troller (#297) üzenetére


woodworm
veterán

Együtt tudok élni mindkettővel, ha rootoltam a telefonom, akkor sohasem ezek miatt.

(#299) Amita válasza trebrona (#296) üzenetére


Amita
csendes tag

Köszönöm, próbáltam (a 4x-en is, meg ennél is), de nem lett jobb. Mindegy, nem ezzel leszünk az év operatőrei...

(#300) AnNa997


AnNa997
tag

Sziasztok! :)
Ezt érdemesebb venni kb egy hónap múlva,vagy a Redmi 4x-et? Az bánt csak,hogy nem fém a hátlap...a Redmi 4x-nek meg igen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.