Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:11

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5A Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Viktor0610 válasza Lacafaja (#100) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Redmi Note 4 középkategória, ez pedig alsókategória.

Samsung Galaxy A54

(#102) #07538176 válasza Lacafaja (#100) üzenetére


#07538176
törölt tag

Pénztárcádhoz, használati szokásaidhoz mérten válassz, mert a Note 5A Prime és Note 4 között azért van egy "kis" különbség. ;)

(#103) Lacafaja válasza #07538176 (#102) üzenetére


Lacafaja
csendes újonc

Ok. Árban kis kulombseg van, nekem ez megfelelne ha hasonlot tudna akksiban mint a note 4. De erről nem egyertelmu szamomra a teszt, amugy alap feladatokra használnám, pörögjön az email, közöségi appok, es stabilan menjen a navigáció,(wazze)

[ Szerkesztve ]

(#104) Viktor0610 válasza Lacafaja (#103) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkuban sokkal jobb a Note 4.
Amennyiben a közösségi appok alat pl. az erőforrás-zabáló Facebookot és a Messengert érted, akkor annak a világ összes processzor-teljesítménye sem lenne elég, szóval vedd inkább a Note 4-et. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#105) Lacafaja válasza Viktor0610 (#104) üzenetére


Lacafaja
csendes újonc

Igen ezekre gondoltam többek közt. Köszönöm a válaszokat

(#106) Sebhelyes válasza Lacafaja (#103) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

stabilan menjen a navigáció,(wazze)

Ok, a navigáció fontos, azért nem kell káromkodni :D

(#107) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Milyen szép hosszú neve van a telefonnak. :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#108) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó kis csomag, megszokott Xiaomi minőségnek tűnik! :C

Viszont csak én érzem soknak a 40k HUF-os árat? :F
3/32GB-os Note 4 csak 47-48k HUF, 2/16GB-os Note 5A 27-28k HUF... ez a Note 5A Prime meg olyan 36k HUF-ért lenne reális. Szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#109) koshmar válasza Lacafaja (#105) üzenetére


koshmar
őstag

Ha egy kicsit is számít neked a kidolgozás/anyaghasználat, mindenképpen a Note 4-et ajánlanám.
Egy 3/32-es szerintem olyan 54k körül van most.

Pár hete fogdostam egyet, az anyaghasználat/kidolgozás egyszerűen félelmetes (különösen az ár tekintetében), meg azért +1000 mAh nem piskóta :D
Bár ilyen még nem volt a kezemben, Note 5A viszont igen, a műanyag az műanyag.. ezért is vettem 4X-et, a fém hátlap hideg érzete naggggyon király. ;]

Bár a 4X sem hibátlan, a SIM tálca kis műanyag fedele picit lötyög (lehet csak nekem?)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#110) szaszimi


szaszimi
tag

és ezek a xiaomik még mindig tele vannak romolás nélkül eltávolíthatatlan, gyári, olykor kínai alkalmazásokkal, vagy már tényleg egy tiszta androidhoz közelítünk??

(#111) Viktor0610 válasza szaszimi (#110) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A global ROM-osok nem igazán tartalmaznak kínai appokat, ill. BL-nyitás után feltehető szokott lenni az Xiaomi EU dev./stabil ROM-ja, ami meg sok esetben még jobb, mint a global ROM-ok. (Alig tartalmaznak Google-/Xiaomi appokat.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#112) koshmar válasza szaszimi (#110) üzenetére


koshmar
őstag

Amit itt Magyarországon megvehetsz, azokon már Global (EU) ROM van, azok tiszták, a kínai ROM van tele ún. "bloatware"-rel (tehát sokat foglaló, felesleges szarokkal).

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#113) trebrona válasza koshmar (#112) üzenetére


trebrona
nagyúr

Global ≠ EU

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#114) zadir1 válasza neoforce (#82) üzenetére


zadir1
tag

Egy éve lesz nemsoká, hogy nálam van a Samu A517. Nem tapasztaltam lagot, simán megy minden. Nem lehet, hogy csak hozzászoktál a MIUI-hoz? Mikor több év után megszoksz valamit nehéz az átállás.
Asszonynak Iphone6s-t használ. Isteníti milyen gyors, jó ...én bármikor a kezembe veszem viszolygok az IOS-tól..kezdetektől droidom volt. Csak hogy témába vágódjunk: Redmi 5A-t rendeltem munkatársamnak, akinek eddig csak nyomógombos telefonja volt. Nagyon szereti a készüléket, de az én telefonom menüje nem tetszik neki.

(#115) Lacafaja válasza koshmar (#109) üzenetére


Lacafaja
csendes újonc

Köszönöm a választ, nekem is volt a kezemben, tényleg minőségi cucc. A gazdája áradozott az akksijáról, ez is biztos jó szivesen megfogdosnám :))

(#116) koshmar válasza trebrona (#113) üzenetére


koshmar
őstag

A költő a Globalra gondolhatott :D

Lacafaja: Én majdnem megszakadtam, mire sikerült döntenem a Note és 4X között, de végül csak a 4X lett, nem vagyok még kész a kétkezes használatra :D
Viszont a következő szerintem Note 4 lesz (ha addig nem lesz valami jobb Xiaomi)

Ha ez a Note 5A Prime fémházas lenne, akkor már elgondolkoznék ezen is (+ egy 4100-as akksi, akkor tutira jó lenne ez is).

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#117) AxBattler válasza koshmar (#116) üzenetére


AxBattler
félisten

Ne is mondd, én a 3 és 4GB-os Note4 között őrlődök... erre megjelenik ez a Prime. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#118) koshmar válasza AxBattler (#117) üzenetére


koshmar
őstag

Ha olyan softcore user vagy, mint én, a 3 elég szerintem. Viszont az a 3 kell, így kegyetlenül jól pattan a rendszer, a 2-esnél biztosan érezhetően lassabb lenne.

Én speciel adnék plusz pénzt a fémházért (+ ugye FHD), de te tudod, neked kell végig küzdened magad, ahogy én is tettem. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#119) AxBattler válasza koshmar (#118) üzenetére


AxBattler
félisten

Az a gond, hogy 2 SIM-et használok, és így nem tudnék memóriakártyát belepattintani a 32Gb rendszer mellé.

Bár nem vagyok HC user, az alábbi dolgokra kellene csak hely:
- néhány kisebb/általános alkalmazás;
- offline GPS + hozzá Mo. térkép (esetleg ha külföldre utaznék, akkor ideiglenesen a másik ország térképe);
- pdf, mp3, videó fájlok;
- keveset fotózok, és általában lementem a képeket, szóval túl sokat nem foglalnának.

Nem tudom, a 32GB mennyire elég? :F
Mondjuk 5A Prime-nál nem lenne ezzel gondom, a 3 kártyahelyével.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#120) citkar válasza AxBattler (#119) üzenetére


citkar
addikt

Eddig milyen telefont használtál, milyen felhasználással?

(#121) AxBattler válasza citkar (#120) üzenetére


AxBattler
félisten

Lumia 640DS, a részleteket hagyjuk is... :W :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#122) koshmar válasza AxBattler (#119) üzenetére


koshmar
őstag

32 csak papíron, 25,85-öt használhatsz te.

Szerintem sokra elég, nekem 20 szabad most is, vagy 30 mp3-as fájl, pár videó, vagy 60 kép, nekem ennyi :D
Így leírás alapján szerintem neked is elég lenne.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#123) aelod válasza darkmann (#36) üzenetére


aelod
veterán

Indiában lenyomta a samsungot nem? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#124) Graphics válasza darkmann (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már lenyomta :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#125) citkar válasza AxBattler (#121) üzenetére


citkar
addikt

Androidon ugyanannyit fog foglalni az mp3-d, a pdf-d és a videóid, valamint a térképek is nagyságrendileg akkorák, innentől kezdve rajtad múlik elég-e vagy sem.

Ha ezeket használtad Lumian, akkor tudod mire számíthatsz. A zenéid, videóid tekintetében rajtad múlik mennyit raksz fel, a térképek tudnak még sok helyet foglalni, de ha nem rakod fel a fél világot simán el lehet férni.

[ Szerkesztve ]

(#126) szaszimi válasza koshmar (#112) üzenetére


szaszimi
tag

kaskader és trebrona, köszi szépen a válaszokat!

vagyis ha jól értem, egy eustockról rendelt xiaomi telón, pl BL nyitás és egyéb bűvészkedés nélkül is megússza az ember felesleges töltelékappokat, reklámokat?

még angliában rendelt tesóm anno egy redmi note 3-at, azon nemhogy tele volt ilyen bloatware appal, hanem reklámok is beugráltak még a főképernyőre is, dobozból kibontva, gyakorlatilag a bekapcsolás pillanatától. ilyenek remélem nincsenek már... amúgy a dizájn és a minőség, a nagy aksi tetszene, no meg az ár is, csak ez eltántorított eddig

(#127) Viktor0610 válasza szaszimi (#126) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem megbízható helyről rendelve lehetnek ilyen meglepetések.
Ez NEM a gyártó sara, hanem a webshop teszi rá a mókolt ROM-ot.

Samsung Galaxy A54

(#128) koshmar válasza szaszimi (#126) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, én eustocktól vettem, és mindenféle piszkálás nélkül teljesen rendben volt, semmi bloatware + teljes Google alk. támogatás (Youtube, Gmail, Chrome, Maps, Play Store, stb)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#129) AxBattler válasza koshmar (#122) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#125) citkar
Játékot biztos nem telepítenék, a kérdés, hogy a rendszer, és a térképek mennyi helyet foglalnának... de ezek szerint kezelhető a dolog, ha a rendszer mellett marad 25GB üres tárterület.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#130) darkmann válasza Graphics (#124) üzenetére


darkmann
őstag

és @aelod:
Ja, bocs! :D Lehet, hogy én még előző negyedévi adatokat néztem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#131) neoforce válasza zadir1 (#114) üzenetére


neoforce
aktív tag

Hát az én esetemben elfogadnám ezt hogy megszoktam a miui, de amikor már asszony is nyávogott hogy akadozik böngészés közben is!Mellesleg nem csak az érzés volt olyan hanem valóban mikrolaggolt.
Persze lehet ha csak az készülék lett volna a kezembe nem lett volna feltünő!
Viszont a játékok jol mentek rajta azért is gondolom hogy valami telekomos tréfa miatt oloyan..

(#132) Lacafaja válasza koshmar (#116) üzenetére


Lacafaja
csendes újonc

Ne is mond, a 4x is benne van a pakliban :W valszeg a note lesz, de ez a prime is nagyon csésze a fantáziám /cseszi /

[ Szerkesztve ]

(#133) kisza25 válasza Lacafaja (#103) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sokat használva 1napot bír a sima note A5, nap végrre kicsinálom mindig. Ennek ugyanakkora az aksija, a cpu meg 8 magos, meg 3GB a RAM, nem hiszem, hogy többet bírna, de ma jön meg, holnap estére okosabb leszek:)
Na már itt is van, moat hozta a futár :))

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#134) kisza25 válasza kisza25 (#133) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nos a telefon kiköpött note 5A, csak új-lenyomat olvasó is került a hátiljára, meg a 2 csík keresztbe sötét, nem fehér.
Amiben többet tud a Prime: a 2 vs 3GB RAM,4 vs 8 magos CPU és 16 vs 32GB hátértár, ezen kívül 2 amperes a töltő (1 amperes volt a simához)
meg adtak hozzá ajándékba egy MI Mijia Pen tollat.
A telefon egyből frissült a 7.1.2 androidra és a 9.2.3.0 MIUI-ra (ez a sima note-on frissebb 9.2.5.0 )

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#135) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ez szuper, ennyi pénzért és még az irda és b20 is van végre. Ha 40k lenne telefonra tutti ezt venném.

(#136) #07538176 válasza Halkow. (#135) üzenetére


#07538176
törölt tag

40k+szállítás itt. Ez a tesztben is elhangzott. :)

(#137) kisza25 válasza #07538176 (#136) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Félre értetted, ha lenne neki 40k ezt venné, de nincs neki.
Amit még észrevettem, hogy az üveg is vastagabb és jobban le van kerekítve a széle

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#138) Viktor0610 válasza #07538176 (#136) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem az árával van baja, hanem a kerettel, ami a készülékre van, illetve nincs. :)

Samsung Galaxy A54

(#139) #07538176 válasza kisza25 (#137) üzenetére


#07538176
törölt tag

+ (#138) Viktor0610
Most esett le. Ma nálam valami nem okés, megyek, és iszok egy kávét. :DDD

(#140) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Monokróm értesítési LED.... :(((

Már a Redmi 4A-ba is sikeresen tettek színes LED értesítőt, ráadásul pofás helyre a home gomb alá, jól néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#141) Joker88


Joker88
őstag

aki esetleg birtokol ilyen készüléket,tudna írni pár sort hogy hogyan is muzsikál a telefon a hétköznapokban ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#142) kisza25 válasza Joker88 (#141) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ma vettem át, már átköltöztem rá a sima note A5 ről
Átköltözés funkcióval 27 perc alatt átrakott 6GB adatot, a többi az SD kártyán volt.
Visszamenőleg novemberig híváslista, üzenetek, képek, videók, programok...minden megvan.
Egymásmellé rakva a note A5 és Prime A5 Pl. netezés közben nem tudtam kimérni különbséget, mondjuk 5 oldalnál több nem volt megnyitva.
Igazából hétköznapi használatra nekem a sima note A5 is elég volt. Sok netezés és telefonálás mellett 1 napot bír.
Az anyag minősége az ami gyenge. Kell neki tok

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143) b0bcat válasza Joker88 (#141) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem ma jött meg a készülék. Első ránézésre nagyon elégedett vagyok vele. Bár ez egy 4X nagyobb méretben (és kicsit kisebb akkuval), 4X tulajként is elismerően csettintettem, amikor kézbe vettem. :K Semmi bajom a minőségével. :N

Tudását tekintve tiszta 4X. De az abból hiányzó dupla koppintásos ébresztést pl. tudja a Prime. Ennek nagyon örülök. Ahogyan annak is, hogy a Prime-nak jobb a rezgője. Normálisabban zizeg a soft gombok megnyomására.

Ennél többet hirtelen nem tudok mondani róla. Ja, de, még egy dolog: a kijelzőjének más árnyalata van, mint a 4X-ének, akárhova is állítgatom. A 4X-é sárgásabb, az 5A Prime-é pirosasabb. Nem tudom, melyik a "jobb", de egymás mellé téve őket szembetűnő a különbség.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#144) kisza25 válasza b0bcat (#143) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

elsőre jónak tűnik a minőség, de nagyon gyenge műanyag, leesik nem törik, meg reped, hanem lapul:P
a sima note A5 repült párat, meg gyerek rá is lépett, konkrétan meghajlott a telefon, rakok fel fotókat, ha akarod:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145) b0bcat válasza kisza25 (#144) üzenetére


b0bcat
addikt

A fém házas telefonok is tudnak deformálódni. ;) Én teljesen elégedett vagyok a minőségérzetével. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#146) Graphics válasza kisza25 (#142) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem A5, hanem 5A

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#147) kisza25 válasza b0bcat (#145) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok, nekem volt egy redmi 3s 10 hónaposan karc nélkül adtam el, pedig repült párat nagyobbat is.
Na az 5A kanapéról leesve szőnyegre, dohányzó asztalról leesve szőnyegre, meg egyszer leejtettem a fűbe (keményebb gyurmára emlékeztet, benyomódik, meg ellapul, ezek kb 1 méteres esések szőnyegre, fűbe, rendeltem is 3 tokot most).:


[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#148) b0bcat válasza kisza25 (#147) üzenetére


b0bcat
addikt

Én eleve minden telefonomat tokba teszem, legalább egy filléres szilikon tokba.

A 4X-en iPaky tokot használok, és idáig jó szolgálatot tett. Nagyon ritkán ejtek el telefont, de a 4X sajnos már többször leesett, ám hála ennek a toknak, eddig semmi baja nem lett. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#149) kisza25 válasza b0bcat (#148) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Eddig én meg soha nem raktam tokba telót, mert annyiból teljesen mindegy milyen könnyűt és vékonyat veszel, eddig karcmentesen adtam el az összeset, mindre tudtam vigyázni.
Aztán jött a gyerek, nagy segítség a telefon leverésében, most azért kapnak tokot, mert mindent megreptet asztalról, kanapéról...
Páromé szintén 5A még megúszta, az enyém megy a gyereknek (már úgy is kiflibe hajtotta a telefont) ezt a prime-t meg magamnak. most mindhárom kap tokot, a gyereké, hogy bírja a nyúzást, az enyém, meg páromé, meg bírja a gyereket:D
A telefon tudásával nagyon meg vagyok elégedve, különben nem lenne 2db 5A és most egy prime 5A
Folyamatosan kapja a frissítéseket, nem tapasztaltam semmilyen belassulást.
Egy hibát tudok, amit 5A és prime is csinál, hogy nem mindig sötétíti le a kijelzőt telefonáláskor és ilyenkor sokszor belemászok valamibe a fülemmel. Volt, hogy nevet írtam át a telefonkönyvben. Ez egy bosszantó hiba, de kezdek rászokni, hogy bekapcsoló gombra rányomok egyet és akkor nem csinálja.
Amúgy nem mindenkinél jött elő.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#150) volandy válasza b0bcat (#143) üzenetére


volandy
senior tag

Szia! Ezek szerint akit zavar a nagyobb méret 5,5" az nyugodtan vehet 4X-t mert az 5", azt írtad, hogy tudásban nem rosszabb a 4X mint a Note 5A Prime.
Viszont az nem gáz hogy a 4x már régebbi kiadás? A frissítésekre gondolok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.