Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:11

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5A Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) homokhat


homokhat
csendes tag

Sziasztok, légyszíves ajánljatok nekem jó tok és védőfólia beszerzési lehetzőséget. Nem értem az eustock miért nem tart hozzá?

(#202) #07538176 válasza homokhat (#201) üzenetére


#07538176
törölt tag

Ha olcsón akarsz tokot, akkor eBay, AliExpress, stb.
Itthonról én itt találtam tokokat, ami esetleg jó lehet de szerintem van olcsóbban is, csak guglizz rá! :))

[ Szerkesztve ]

(#203) Graphics válasza homokhat (#201) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert a userek ízlését tok kérdésben elég nehéz eltalálni, és ők szerintem nem fognak kínlódni a filléres ebay-es tokokkal.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#204) homokhat válasza #07538176 (#202) üzenetére


homokhat
csendes tag

Hát igen csak nem akarok 5-6 hete várni, mert amilyen szerencsés alkat vagyok tok nélkül tuti leejteném.Négy ezer forint egy sima tokért az durva 10%-a a készülék árának.

(#205) #07538176 válasza homokhat (#204) üzenetére


#07538176
törölt tag

Még ezeket találtam, más nem nagyon akadt, de mint mondtam, guglizz rá.

tokok1
tokok2

fólia

(#206) b0bcat válasza #07538176 (#202) üzenetére


b0bcat
addikt

iPaky tok hozzá 5 dollár az Aliexpress-en.

https://m.aliexpress.com/item/32844462250.html

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#207) #07538176 válasza b0bcat (#206) üzenetére


#07538176
törölt tag

Igen? En is ajanlottam az Alit, csak itthonról szeretne inkabb vasarolni - amit megertek -, mert gyorsabb. Elso tok mindig gyorsan legyen rajta, utana a tobbi johet kulfoldrol is, legalabb is en igy gondolkodom, de az en vagyok :)

(#208) b0bcat válasza #07538176 (#207) üzenetére


b0bcat
addikt

Jogos. Inkább valami csúnyaság legyen, de legyen rajta valami. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#209) homokhat válasza #07538176 (#207) üzenetére


homokhat
csendes tag

Köszönöm Uraim!

(#210) Rosy


Rosy
csendes tag

Én is az asszonynak keresgélek,de nem tudok dönteni... Redmi Note 4 vagy Redmi Note 5A Prime...? 🤔😑🙄

(#211) Graphics válasza Rosy (#210) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Döntse el az asszony :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#212) Rosy


Rosy
csendes tag

Ő már rám bízta... 😂😂😂

(#213) woodworm válasza Rosy (#212) üzenetére


woodworm
veterán

Sziasztok!

A cikk végi specifikáció szerint tudnia kellene az 5GHz-et, de a wifi listában nem látom az itthoni ssid-ket. Nézegetve elég felemás leírásokat látok. Akkor a global verzióból kimaradt és ne is keressem a beállítások között?

(#214) Joker88 válasza woodworm (#213) üzenetére


Joker88
őstag

nálam, ha repülő-módban van a telefon magát a routert nem látja, ellenben a router repeaterjét simán..
de ha kiveszem a rep.módból,minden jó..

más:

így kb egy hét használat után, eléggé remek telefon benyomását kelti..
a hangszórója beszélgetés közben remek tisztán hallanak/hallok, akkuja nálam 1,5 - 2 napot bír ki ez egy hatalmas pont ,fényképező részét még nem volt igazán módomban tesztelni mert a rohadt influenza kihúzta a győri PlayIT-s látogatásomat tegnap.. :(((
maga a telefon reszponzív,gyorsan nyílnak,zárulnak a használt alkalmazások,tárhely is van bőven alatta.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#215) kisza25 válasza Joker88 (#214) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 nekem egy bajom van csak vele, hogy néha nehezen forgatja el a képernyőt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#216) LyonnaisFan1 válasza woodworm (#213) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Sztem nem is került bele az "a" wifi, mert csak BGN-t tud

Legalábbis a xiaomiponthu szerint

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#217) Joker88


Joker88
őstag

melyik a legfrissebb szoftver a telefonon ?
nekem 9.2.3.0 Stabil szoftver fut most..van ennél frissebb ?
vagy hol kell nézegetni erre a telefonra az újabb szoftverkiadásokat ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#218) woodworm válasza LyonnaisFan1 (#216) üzenetére


woodworm
veterán

Azt az oldalt kár emlegetni, akkor már inkább a gyártóét.
Egyébként valóban a cikkben van rosszul feltüntetve, noha direktben nem említik, csak a szabványok felsorolásában.

Más téma!
Észlelte már valaki a képernyő feléledését? Két telefont vettünk és mindkettő produkálja, eddig úgy tűnik random időközönként és nem tudtam még mihez kötni. Értesítés biztos nem érkezett.

(#219) b0bcat válasza woodworm (#218) üzenetére


b0bcat
addikt

A 4X is csinál ilyet néha... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#220) Amita


Amita
csendes tag

Videó felvétel esetén a hang borzasztó halk. Van valami megoldás erre? Ha lehet, root nélkül, mert nem értek hozzá. Azt már olvastam máshol is, hogy redmiknél rossz a hang a videó felvétel alatt, de ott inkább a torzításra panaszkodtak, nem arra, hogy gyakorlatilag nincs hang.

(#221) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Nagy dilemába vagyok.

Melyiket ajánljátok:

Xiaomi Redmi Note 5A Prime 3/32 okostelefon (EU) - SZÜRKE

vagy

Xiaomi Redmi 4X 3/32 okostelefon (EU) - FEKETE

A kijelző méret ok tudom 5,5" és a másik 5"

Fénykép jó legyen(na nem művészi,de jó)(Lenovo k3 note már jó) :)
Kikapcsolt állapotból ébresszen.
Megbízható legyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#222) LyonnaisFan1 válasza gagyilovag (#221) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ha két SIMet használnál SD kártya mellett, akkor a Prime, ha nem, akkor a 4X is jó. Ott csak némi barkácsolással lehet kivitelezni két sim és sd kártya egyidejű használatát. Én a 4X-re szavaznék

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#223) Joker88 válasza gagyilovag (#221) üzenetére


Joker88
őstag

szerintem mindkét általad említett telefon képes kikapcsolt állapotból ébreszteni..

ha esetleg a méret lenne a lényeg --> [Xiaomi Redmi 5 Plus 3/32 kb. 50.000 ft]

vagy --> Xiaomi MI A1 (EU) 4/64 kb. 60.000 Ft .

de ha már itt vagyunk ebben a topicban..
immáron második hetes a 5A Prime nálam..
Én 640XL-ről jöttem,szóval nekem a méret számított. 2tizeddel kissebb a Redmi. Kicsit észrevenni.
Használat közben : A rendszer sebessége tökéletes,reszponzív egy telefon. Fóliát nehézkes rá találni a 2,5D hajlítás miatt ( a telefon szélei nem 90fokosak,hanem hajlítottak,íveltek. ) Tok még a postával úton vannak.
A fényképezője a Lumiával összehasonlítva gyengébb. Igaz a Lumia 640XL Carl Zeiss optikával rendelkező lencse volt,ez nemtudom milyen gyártmány.
A selfie kamerában érzek én némi átverést, a specifikációk mindenhol 16MPx-et hoznak,szerintem nincsen annyi.. inkább 8, 12 MPx. ( vagy csak a szoftver bénázik..) de ez az én szubjektív véleményem.
A videó készítésével vannak gondjaim, valamikor nagyon megszűri a hangokat a szoftver,mintha víz alatt lenne a mikrofon.. de néha pedig jó a hang. A képpel nincsen gondom videózásnál.
A beszéd közbeni hangzás elfogadható, zajosabb környezetben, ilyen helyen dolgozok, normális hangerővel beszélve is jó a vétel mindkét oldalon. Tehát a zajszűrő mikrofon teszi a dolgát.
Az akku nálam állandó mobilnettel,Bluetoothal ( MiBand 1S) bekapcsolva is, illetve használatban hozza a másfél napi üzemidőt..Korrekt az akku.
Felbontás: hát kinek a pap,kinek a neje.. Nekem megfelel az 1280*720 ..
A fülhallgatós zenehallgatás hát hogyan is jellemezzem... Jobbat vártam volna.. Ég és föld a helyzet a Lumiával összehasonlítva, sokkalta jobb volt a fülhallgató audióchip a Microsoft termékénél..Próbáltam beállítgatni,de nem sikerült..
Tárhely: nem kell szűkölködnöm programok telepítése terén,maradjunk annyiban.. A telefonban benne van a saját Samsung-féle 32Gb-os MicroSD kártyám is..
Térképet,navit nemigazán használok,ennek a véleményezését meghagyom másnak..
Infra jó , együtt működik az LG FHD TV-vel.. Másom nincs...
Ujjlenyomat olvasó teszi a dolgát,semmi problémám..

Elnézést, ha egy kicsit hosszára engedtem, de hátha átfogóbb képet kapsz a telefonról ezen szösszenet elolvasása után.. :R

tagek hogy megtaláljam később is.. : #szösszenet, #gyorsbemutato , #RedmiNote5APrime .

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#224) gagyilovag válasza Joker88 (#223) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Köszönöm!
Igen.
Átfogó képet kaptam :)

(#225) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Tegnaptól én is beálltam a Redmi Note 5A Prime használók sorába.

(#226) eron009


eron009
tag

Sziasztok!
Egy ilyen telefon vásárlásán gondolkodok.
A kamerájáról mi a véleményetek? Esetleg tudtok 1-2 tesztképet csinálni az elő és a hátlapival egyaránt?
Szerintetek kamera szempontjából jobban megéri a Prime mint a sima? Ahogy nézem csak az előlapi kamera ami eltér a hátlapi ugyan az.

(#227) homokhat


homokhat
csendes tag

Sziasztok! Az eustoskost ha veszem az rootoltnak számit avagy sem? OTP miatt kérdezném.

(#228) Hermiod válasza Joker88 (#223) üzenetére


Hermiod
csendes tag

640XL-t nyúzom még én is mindig,de már szabadulnék tőle.(tudod win 10 bughalmaz :D )Egyszerűen nem találok olyan telefont, ami kamera téren legalább egy szinten volna vele, és nem egy havi fizetés.Néztem ezt a note 5a prime-ot...kicsit gyengének tűnik. Akkor néztem a redmi 5 plust is...háááát.. teszt képek alapján...szerintem ennek is marha gyenge a kamerája. Bár a fene tudja, nem tudom összehasonlítani saját magam.

(#229) Joker88 válasza Hermiod (#228) üzenetére


Joker88
őstag

ha Zeiss-nél maradnál akkor ott vannak Nokia telefonok. bár az már valakiknek " egyhavi fizetés " .

méret ügyben szintén írtam a hozzászólásban. nem zavaró a két tized,de észrevehető.. A Lumiát jobban megnézték a kezemben.. ( vagy talán a sárga hátlap miatt :DD )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#230) trebrona válasza homokhat (#227) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mivel nem rootolt, így nem.

btw használunk OTP alkalmazást rootolt MIUI-n is.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#231) homokhat válasza trebrona (#230) üzenetére


homokhat
csendes tag

Köszönöm uram!

(#232) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata, hogy melyik rom a "legjobb"?
Rokonnak vettem es jelenleg 8.5.4.0 van rajta. Erdemes frissiteni 9.2.5.0-ra?

(#233) woodworm válasza b0bcat (#206) üzenetére


woodworm
veterán

A háromból kettő összejött, gyorsak voltak és olcsók, de a minőséggel nem vagyok kiegyezve. Nem tudom, hogy az eredetiséggel van gond vagy a pro mégsem egyezik a prime-mal, de az ujjlenyomat-olvasó helye csúnyán el van méretezve.

(#234) b0bcat válasza woodworm (#233) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem még nem jött meg. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#235) woodworm válasza b0bcat (#234) üzenetére


woodworm
veterán

Itt volt egy hét alatt gyakorlatilag. A másik shopból rendelt tok/ok is csak az ünnep miatt csúsztak a jövő hétre. Nem tudom az általam megválaszolt hozzászólásban lévő linkről rendelted-e te is, de annak nem vagyok megelégedve a minőségével, kétségeim vannak az eredetiségével. Megrendeltem újra az official ipaky store-ból, majd megsasolom az eltéréseket.

(#236) Joker88 válasza woodworm (#235) üzenetére


Joker88
őstag

én a hét elején ilyet rendeltem..

Nillkin Frosted Shield Case, for Redmi Note 5A Prime

hát,kíváncsi leszek.. ha megjön és jó lesz,majd írok róla pár sort.. ;)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#237) b0bcat válasza b0bcat (#234) üzenetére


b0bcat
addikt

Igen, onnan rendeltem. Ha gyanúsan hamis lesz, akkor vitát indítok... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#238) woodworm válasza b0bcat (#237) üzenetére


woodworm
veterán

Össze lehet hasonlítani az eredeti termékfotókkal. Kedvencem az ujjlenyomat-olvasó dizájnos keretbe foglalása. A transitban sokszor csúsztatom a telefont a középső rekeszbe, na, ezt a tokot nem fogom sajnálni.


(#239) b0bcat válasza woodworm (#238) üzenetére


b0bcat
addikt

Akkor ebből dispute lesz... :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#240) Joker88


Joker88
őstag

Ahogy ígértem régebben..

A régóta úton lévő tok megérkezett a Prime-ra..

[link]
Remélem,jó lett a Google Drive-os link.
A tok egyébként a TPU szilikon tokokat idézi,de keményebb annál,viszont nem teljesen kemény ( hard case ) tok.. Az egyik képen látszódik is..
A telefonra,ujjlenyomatolvasóra tökéletesen passzol.

akit esetleg érdekelne az Ebayes link : [link]

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#241) woodworm


woodworm
veterán

Mivel a telefon rendben működik és túl sok hozzáfűznivalóm nincs, következzen a ipaky saga következő fejezete.
Rendeltem egy ugyanolyan tokot az original store-ból is. A kinézet és a csomagolás alapján az előző egyetlen hibája a rossz helyen lévő ujjlenyomat-olvasó kivágása. Egyébként mind csomagolásban, mind kinézetben ugyanolyan tokot kaptam. A minőség az kriminális, az egy hete használt tok külső kemény kerete a felső sarkoknál repedezik, nem fogja sokáig bírni. Az újonnan érkezett ebből a szempontból nem néz ki jobbnak, ha ez is ugyanolyan lesz, akkor a továbbiakban hanyagolom a márkát.

(#242) Intruder2k5 válasza woodworm (#241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én a feletted, Joker88 által linkeltből rendeltem, de még nem érkezett meg, talán 2-3 hét múlva.

(#243) woodworm válasza Intruder2k5 (#242) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem most szerencsém volt a szállítással, gyakorlatilag egy hét alatt itt van minden. Érdekes módon az elsővel együtt rendelt másfajta tok megrekedt valahol a posta berkeiben, 15-e óta dekkol az elosztóban.

(#244) Joker88 válasza Intruder2k5 (#242) üzenetére


Joker88
őstag

most hogy dobtam rá azt a kijelző -védő üvegfóliát, ugye a 2,5D kerekítés miatt a sarkokra nem lóg rá a fólia,ezzel a tokkal a fóliát emiatt egy saroknál felnyomja..
de ha nem használsz fóliát,semmi gondod nem lesz a tokkal, vagy ha olyan fóliát használsz ami nem fedi le teljesen a kijelző széleit /létezik olyan is.. /

amugy maga tok tökéletes..!

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#245) Intruder2k5 válasza Joker88 (#244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem egyelőre még rajta van a gyári fólia.

(#246) Joker88 válasza Intruder2k5 (#245) üzenetére


Joker88
őstag

nekem valami szürkés,alig átlátszó fólia volt rajta.. kaptam is le azonnal..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#247) Intruder2k5 válasza Joker88 (#246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az enyém is olyan, de eddig még elviseltem. :)

(#248) Joker88 válasza Intruder2k5 (#247) üzenetére


Joker88
őstag

ha érdekel,hogy hogyan is néz ki a tok a telefonon, vannak új képek a mappában..
[link]

de előre közlöm,hogy pont tökéletes az ujjlenyomat-olvasó kivágásank a helye.. ;)
ja,és Samsung mobillal készültek a képek,azért olyanok amilyenek.. :D

hogy könnyebb legyen később, kulcsszavak:
tok, redminote5aprimetok , case

In loving memory of Garrett Lockhart

(#249) Intruder2k5 válasza Joker88 (#248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem használom az ujjlenyomatolvasót, így mondhatni lényegtelen. Persze esztétikai szempontból nem egy hátrány, ha normálisan van kiszabva a tok. :)

(#250) woodworm


woodworm
veterán

Akinek eszébe jutna ipaky tokot rendelni, gyorsan felejtse is el. Egyszerűen egy álltó helyében széttörik a tok a telefonon. Sajnálom, de a márka nagyon mélyre elásta magát nálam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.