Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:11

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5A Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) lócitrom


lócitrom
őstag

éppen most kerestem tesztet. erre itt van.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#2) aelod


aelod
veterán

Redmi 4x 5.5"-os kivitelben. Remélem ebben már megoldott a színes értesítési LED. De ahogy látom a kamera videó hangja még mindig pocsék...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) szupermacs


szupermacs
veterán

A felbontást megláttam és tovább nem is olvastam. Kár érte.

(#4) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kösz a tesztet!
A feleségemnek gondolkodtam a Redmi 3 cseréjén, erre a termékre. Esetleg a front kamera minőségéről van valami képed. ha már segédfényes és 16 megapixeles?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5) ates válasza aelod (#2) üzenetére


ates
aktív tag

Nem kötözködni akarok, DE! egy 40 ezres telefonról beszélünk :))

(#6) AliceWake válasza F.B.I. (#4) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Hoppá, bocsánat, kifelejtettem. Máris feltöltöm :K

(#2) aelod Sajnos továbbra is monokróm, mindig kékesfehéren villog.

Non omnis moriar.

(#7) aelod válasza AliceWake (#6) üzenetére


aelod
veterán

Érdekes a Redmi 4x-ben van olyan szerencsés akinek színes van beépítve...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Xiaomitól ezek a kedvenc telefonjaim, családban van kettő Redmi 4A, egyik most lesz cserélve Redmi 5Plusra , nagyon kíváncsi vagyok rá

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) b0bcat válasza szupermacs (#3) üzenetére


b0bcat
addikt

Ennyi pénzért mégis mit vársz? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#10) #07538176


#07538176
törölt tag

Nagyon tetszik, ennyi pénzért egyszerűen szuper. Igaz, hogy a kijelző "csak" HD felbontású, de ennyi pénzért kompromisszumokat kell kötni. :K

(#11) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Szvsz. 1080p-s kijelzővel 45-50k-ért is best buy lenne.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#12) szupermacs válasza b0bcat (#9) üzenetére


szupermacs
veterán

2018-ban? Inkább semmit.

(#13) b0bcat válasza szupermacs (#12) üzenetére


b0bcat
addikt

Értem. Tehát idén az FHD a minimum. 2020-ban mi lesz az, a 8K? :DDD

Komolyra fordítva: nem látom az összefüggést a felbontás és az évszám között. :N Engem évekkel ezelőtt sem zavart a HD felbontás még 6 colon sem (jelenleg is több HD felbontású, 5-5,5 colos készülék van a családban), de hát ízlések és rokonok... :)

Természetesen szerintem is vannak 2018-ban vállalhatatlan specifikumok telefonoknál, pl. 1 GB RAM vagy 4-8 GB ROM, de ez azért van, mert egyre nagyobb memóriaigényű minden, ám a szemünk nem változik: ugyanannyira látod pixelesnek vagy sem a képet, attól függően, mihez vagy hozzászokva. ;)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#14) szupermacs válasza b0bcat (#13) üzenetére


szupermacs
veterán

5"-on semmi gond nincs ezzel a felbontással ebben a kategóriában, de egy ilyen telefonnál ez gáz. Szerintem. De ez csak az én véleményem.

(#15) OberMotz válasza fornettisuti (#11) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Arra ott a Redmi Note4 annyi pénzért.

(#16) ates válasza OberMotz (#15) üzenetére


ates
aktív tag

+1 :C

(#17) #07538176 válasza OberMotz (#15) üzenetére


#07538176
törölt tag

+1
---
Nem értem: Miért kell minden egyes teszt alatt nyavalyogni, hogy pl. a kijelző felbontása túl kicsi, a RAM 3 giga helyett csak 2, és még sorolhatnám. Ha nem megfelelő a telefon az adott illetőnek, nem kell azt mondani rá, hogy kaki, egyszerűen csak nem ő a célközönség. Ennyi.

(#18) #80976640 válasza F.B.I. (#4) üzenetére


#80976640
törölt tag

A front kamera egy kicsit szemcsés, 16 megapixelből 12-t simán lehazudhatna. De lehet, hogy csak én vagyok szőrszálhasogató.

(#19) #07538176 válasza #80976640 (#18) üzenetére


#07538176
törölt tag

Én is úgy vettem észre, hogy a minőség nem felel meg 16 megapixelnek, a P8 Lite-om jobb előlapi képet csinál. Lehet, hogy csak felskálázták 16-ra ennek a felbontását? :F

(#20) aelod válasza #07538176 (#17) üzenetére


aelod
veterán

+1

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21) janeszgol


janeszgol
félisten

A kamera képek nem jók. De a telefon okésnak tűnik. Azt sajnálom, hogy kvázi pocsékba mennek ezek a jó kis Xiaomik. Egy nemzetközi piac, némi drágulással jó lett volna már a kezdetektől (bár lehet nem tudtak volna annyit gyártani). Az ember lehet szívesebben választaná ezt az LG K, a Samsung J, netán A szériák, az Alcatel stb helyett.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#22) nickedez89


nickedez89
senior tag

A "Sámli" megint nagyot gurírott!
Kifejezetten korrekt készülék ilyen áron!:R

Aki jobban otthon van Xiaomi témában attól kérdezném: van ilyen 4.7-5" méretben nekik?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#23) Bwin87


Bwin87
tag

Nagyon jóra sikeredett 2 db 4A pro van már családban,lehet ez is jön! :)

Sony Xperia 1 V

(#24) darkmann válasza janeszgol (#21) üzenetére


darkmann
őstag

Kifejtenéd bővebben, hogy miért is mennek pocsékba?
Kínai és indiai piacra bőven tudnak elegendőt gyártani, akkor miért ne tudnának Európának is megfelelő mennyiséget gyártani?
Sőt, jönnek hivatalosan is Európába is!
És pl. az Eustock-nál már régóta 12 hónap Magyarországi szervízgaranciával tudod megvásárolni elég jó áron ezeket a telefonokat!

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#25) Solten


Solten
addikt

"Mindossze" £100... :Y

Saor Alba

(#26) darkmann válasza nickedez89 (#22) üzenetére


darkmann
őstag

[link]
Ez talán annyiban jobb, hogy fémhátlapos. Rokonságban/kollégáknak van már ilyen, eddig még senki sem panaszkodott rájuk.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#27) jUUh


jUUh
addikt

Nagyon korrekt készülék. Jön is egy a családba. :K

Samsung Galaxy S23+

(#28) #07538176 válasza nickedez89 (#22) üzenetére


#07538176
törölt tag

4,7" inch-es telefonjuk sajnos nincs, pedig én személy szerint nagyon örülnék neki. :( Viszont van 5"-ös méretben: Redmi 4X;4A és 5A :))
---
Nekem a telefonban a műanyag hátlap a fájópont, amúgy semmi más, esetleg talán az FHD kijelző, csak akkor nagyobb akksi, kicsit jobb proci, és 45-50k-nál tartunk...Bár úgy is mindig rakok tokot a telefonjaimra, így tökmindegy. :D

[ Szerkesztve ]

(#29) darkmann


darkmann
őstag

"A Redmi Note 5A-val ellentétben a Redmi Note 5A Prime már a Xiaomi rendszerének 9.2-es nemzetközi szoftververziójával érkezik."
Csak jelzem, hogy a két hete vásárolt sima Note 5A is azonnal jelezte, hogy frissíteni szeretné magát 9.2.2-re. :K

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#30) nickedez89 válasza darkmann (#26) üzenetére


nickedez89
senior tag

Király, meg látom az akksi is 4.000-es benne!
Mondjuk érdekes is, hogy akkor ebbe miért "csak" 3.000-es?

Egy Note 4 van itthon a kölyöknek és nagyon bevált de nem tudtam, hogy van kis méretben is hasonlóan jó vétel!(Persze utána nézhettem volna dehát lustaság fél egészség!)

Na majd ha leszállok az alma féle szopórollerről akkor benevezek egy ilyenre!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#31) janeszgol válasza darkmann (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Szolgáltató, előfizu mellé.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#32) darkmann válasza janeszgol (#31) üzenetére


darkmann
őstag

Nem tudom, hogy a többi szolgáltatónál kapható-e, de a Telenornál már jó ideje elérhető a Redmi Note4. ;)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#33) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na rendeltem is egyet:D a 2db note 5A mellé

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#34) janeszgol válasza darkmann (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Egy fajta. És a többi? Az ember szívesebben venné, meg vette volna az általam felsoroltak helyett. Széles közönség ismerhette volna meg a márkát Ha csak annyiért adta volna, mint az LG a szarjait (kell idézőjel?), már örültem volna, de lehet más is. Ezt ajnálom, hogy miközben a Xiaomi kinőtt a földből, nem került le a STOP tábla a veteményeséről. :)

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#35) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Így közel van az A1-hez, nem? És mondjuk az is nagyon jó. Nem is tudom. Android fronton meg se nagyon kell nézni más telefonokat. Ennyi.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#36) darkmann válasza janeszgol (#34) üzenetére


darkmann
őstag

Türelem! Egy 2012-ben alapított cégről beszélünk, aki mára már a kínai piacon a 4.-5., az indiai piacon meg a 2. a Samsung mögött az eladásokat tekintve!

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#37) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

pont ezt a telefont nézegettem ma délelőtt, mert vásárlás előtt állok - kell egy belépő, használható teló családba - erre látom arról van a cikk. na jó, gyorsan regisztráltam is eustock-ra aztán rendeltem, mielőtt kifogyna a készlet :DDD

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#38) trebrona válasza Fryskitt (#35) üzenetére


trebrona
nagyúr

Így közel van az A1-hez, nem?

Azért ez barokkos túlzás. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#39) citkar


citkar
addikt

40 ezres kategóriában jó ez. Korábban egy szinte tök ilyen hardware-rel szerelt Nubia M2 Play-t néztem, szinte ugyanennyiért, mintha összebeszéltek volna.

(#40) b0bcat


b0bcat
addikt

Rendeltem én is egyet a fiamnak. :) Így a kisebbik lányom megkaphatja a fiam Oukitel U7 Plus-át a kicsit harmatos Doogee X6 helyett. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#41) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Redmi Note4 és egy Redmi 3s van a családban.Kitűnően teszik a dolgukat, brutális üzemidővel.Ahogy látom ez a telefon is teljesen ok lett.Nálunk a túlárazott samsungot leváltotta a Xiaomi/Huawei páros.
Amúgy hazánkban nem annyira ismert márka a Xiaomi.Pl munkahelyen a butuskák csak fikázni szokták, pedig fingjuk sincs a márkáról, de kínai, ezért csak szar lehet.Csak a Huaweit ismerik el a kínai márkákból.A tudadlanság....

(#42) #80439296 válasza b0bcat (#40) üzenetére


#80439296
törölt tag

Mekkora szadista @llat vagy... Szivatod a kölköket; ki sem tudják mondani! :C :R

(#43) juuzer


juuzer
addikt

Nem értem, hogy mi értelme az egyszínű lednek :/

Ezt leszámítva ennyiért best buy :)

Vamos a la playa.

(#44) movax válasza juuzer (#43) üzenetére


movax
őstag

Hát hogy értesítsen. Ha villog, úgyis megnézed, hogy mi van, édesmindegy, hogy pirosan vagy sárgán villog.

(#45) bigrock


bigrock
addikt

Jó kis telefon. Külön respect a tesztelőnek a Johnny Winter audio anyag miatt :) :R

(#46) eclipse19


eclipse19
senior tag

Teljesen jó telefonnak néz ki, az ár kategóriában pedig kifejezetten.

Kíváncsi lennék, hogy akik a kijelző felbontást keveslik azok egy 15"-os notebook esetén milyen felbontást tartanak elfogadhatónak. :F

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#47) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ez meg minek.....

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#48) juuzer válasza movax (#44) üzenetére


juuzer
addikt

Igen.

De pl színek szerinti eloszlás sokkal jobb. Pl ha sárgán villog (Snapchat) akkor Tuti nem nézem meg. Legalább a szín alapján is ki tudod szortírozni, hogy milyen értesítésed jött és hogy az neked fontos e.

Szóval szerintem nem édesmindegy, hogy hogyan villog.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#49) #07538176 válasza juuzer (#48) üzenetére


#07538176
törölt tag

Én személy szerint azért szeretem a színes értesítési LED-et, mert az appokhoz külön-külön van hozzárendelve az adott szín. Így tudom, hogy honnan kaptam értesítést, üzenetet, vagy bármi mást. Másrészt töltéskor nekem 90% felett sárgáról zöldre vált, ilyenkor már tudom: hamarosan feltölt, levehetem a töltőről.:K

(#50) #80439296 válasza #07538176 (#49) üzenetére


#80439296
törölt tag

Miért? Előtte is leveheted a töltőről...

;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.