Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) volandy válasza zojjektum (#17499) üzenetére


volandy
senior tag

Én nem sajnálnám rá a pénzt, ha az tényleg egy jó telefon!
HTC U11?(de az már határeset a kijelzője miatt)
iPhone SE?
IPhone 7?
??????
Xiaomi?

(#17502) Black_Raven válasza volandy (#17493) üzenetére


Black_Raven
veterán

A gáz az hogy én ennyire hosszútávra még soha nem terveztem. Nekem 1 évnél tovább egysem volt, az is csak 1. Szóval a max 12 hónapra könnyebb választani, és én nem zárom ki a használtat sem. Újban ennyiért nincs sok alternatíva.

ericssonfan2: és most minek örülsz? azért mert lecserélem, mondjak rá rosszakat, mi vagy te vmi bohóc?

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#17503) zojjektum válasza volandy (#17501) üzenetére


zojjektum
senior tag

Most 2 kollégám is vett redmi 5A-t a párjának. Csak a szokásos casual telefon használók. Mind a ketten pozitív visszajelzést adtak róla. Igaz ez postával együtt volt nekik 29 db Mátyás. Ennek előtte egy másik haver a lányának egy redmi 4A-t vett kb. 1 éve arra sincs panasz a kiscsaj megvan vele elégedve. iPhone-ról nem tudok nyilatkozni az nem az én világom, de sokan esküsznek rá.

[ Szerkesztve ]

(#17504) trebrona válasza volandy (#17501) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nézd, ennek nem sok értelme van. 30 ezres telefonokat említesz egy lapon 200 ezresekkel. Végigolvastam a kérdéseidet amott, csapongsz össze-vissza S8, i7, U11, aztán redmi széria? Azt is olvastam, hogy sosem volt még okostelefonod. Vedd meg valamelyik flagshipet, több évig elleszel vele.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17505) siddis válasza trebrona (#17504) üzenetére


siddis
őstag

Jesszumpepi..
Remélem az április választásra is ekkora hévvel készültök, alaposan mérlegelve a jelölteket és a programjaikat, elvégre életetek következő négy évéről van szó és nem egy eldobható tömegtermékről :D Ugye így van :U

-- Aux armes, citoyens --

(#17506) volandy válasza trebrona (#17504) üzenetére


volandy
senior tag

Oké! Köszi!

(#17507) volandy válasza siddis (#17505) üzenetére


volandy
senior tag

Érdekes megközelítése a dolgoknak! Nem ugyanaz, de mégis!
Még ha "csak" rajtunk múlna! De sajnos nem!

(#17508) volandy válasza trebrona (#17504) üzenetére


volandy
senior tag

A "csapongás" nem viccből van vagy mert annyira ráérek! Hanem mert keresem a telefont amit használni akarok egy darabig. Volt már okostelefonom 3 napig. De olyan szar volt hogy eladtam gyorsan Samsung akármilyen, már nem tudom! Flagshipet, de melyiket? Lehet az akár a Xiaomi is!
Ja és Köszi az infókat! Mindenhol tanulok egy kicsit!

[ Szerkesztve ]

(#17509) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!
4X 3/32 usb-s internet megosztásban kérnék segítséget. Elindul a dolog és pörög is, de ahogy elalszik a képernyő, úgy elalszik a net is. Ha tapizom a képernyőt, hogy virítson, akkor a net is működik. 4G- és 3G- is próbáltam. Mi lehet a gond? Már kérdeztem régebben, akkor nem kaptam választ, hátha most. Mivel a Telekom most ingyen netet ad pár napig, tudnám próbálgatni.
Köszi előre is a segítségeteket.

(#17510) macssessz válasza macssessz (#17509) üzenetére


macssessz
tag

Ja!
Elfelejtettem, próbáltam W7 és W10 alatt is ugyan az a jelenség.

(#17511) macssessz


macssessz
tag

Valaki keresett esés védő tokot.
A Ferenc tér 5-ben a Bestmarkt műszaki áruházban vettem AntiShock szilikon tokot Redmi 3 hoz valót. Jól passzol, a sarkainál kicsit vastagított. Vélhetőleg jól védné eséskor. Szerencsére eddig nem teszteltem. Most néztem, van már 4x kategóriában is.

[ Szerkesztve ]

(#17512) mdraco válasza macssessz (#17511) üzenetére


mdraco
őstag

Bocsi, nem válasznak ment.
Nézegettem, hogy a következő lépcsőfokban milyen választások vannak. Huawei p9 lite 2017 és p10 lite mellett is inkább a Xiaomi Mi A1-t választanám. Főleg a kamera miatt, nem tudom hogy ennyi pénzért van-e jobb kamera...

[ Szerkesztve ]

(#17513) orso0355 válasza volandy (#17492) üzenetére


orso0355
őstag

"Melyik okostelefont vegyem a fórum neve"
????

(#17514) emeron


emeron
tag

Sziasztok! Sógornőm kapott egy ilyen telefont. A kérdésem az volna, hogy Nova Launcheren kívül hogyan lehetne a leginkább stock droidra hajazó kinézetet adni a felületnek (noti bar, menük, stb.). Új romot nem akarok feltenni és lehetőleg 1st party megoldás érdekelne.

(#17515) interfész válasza #27070592 (#17454) üzenetére


interfész
tag

Én is most álltam át 9.2.4 re de eddig, lekopogom minden jól mőködik... ez a bill. lag sem jelentkezett

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#17516) #27070592 válasza interfész (#17515) üzenetére


#27070592
törölt tag

Már túl vagyok néhány újraindításon, úgy tűnik a telefonnak sikerült feldolgozni a frissítést.
Most minden rendben. :)

(#17517) orso0355 válasza emeron (#17514) üzenetére


orso0355
őstag

Én nem vagyok egy nagy szakértő, de ha se Nova, se másik rom, akkor marad minden gyárin. Így meg nem tudsz más kinézetet csinálni neki, max a témák variálgatásával mások lesznek az ikonok.

(#17518) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Én ezzel az okostelefon cserével vétellel úgy vagyok hogy végig olvasom a forumokon írtakat lásd Redmi 4x és utána döntök. Nem tudom mikor lesz ennek is utódja majd kiderül. Nekem jó most úgy ahogy van :)

Bodnár Dávid

(#17519) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok még annyi kérdésem lenne milyen kijelző védőt ajánlotok rá ? láttam pár képet itt a fórumon is amin elég furán el áll a széle lehet akár edzett üveg vagy sima fólia nekem mind1. Ja és van esetleg valami memória kártya amit a teló nem szeret ? van itthon egy 32gb sandiskom az remélem jó lesz bele. Előre is köszönöm a válaszokat.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#17520) Styleair válasza csucsu21 (#17519) üzenetére


Styleair
aktív tag

Használd a keresést olvass vissza! Hetente többször ismétlődik ez a kérdés. Ott van a válasz, csak el kell olvasni. 😉

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#17521) Black_Raven válasza emeron (#17514) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia. Az elképzelésnek megfelelő Téma kiválasztásával mindent átlehet variálni, egy kiválasztott témán belül is, ha nem tetszene valami az is átvariálható. Egyedül a Beállitások menüpontjai maradnak ugyanazok. Én pl. alapnak az Only Oreo témát raktam és úgy változtattam meg még az értesitési sávot és zárképernyőt. De a Nova prime is is kifogástalan és nem lassít nem bugos a használat során. De a Téma csere egyszerűbb.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#17522) Teaway válasza orso0355 (#17513) üzenetére


Teaway
veterán

Van egy ilyen nevű topic, amiben az "okosságokat" írták.

Nincs itthon csokid??

(#17523) 7om válasza tillatrilla (#11007) üzenetére


7om
tag

+1.
Valahogyan meg kellene csiszolni az alsó hangerő gombját a tokon.nem is tudom már hány képernyőmentésem meg fastbootom volt👎👎

(#17524) orso0355 válasza Teaway (#17522) üzenetére


orso0355
őstag

Tudom, hogy van 😃 csak nem értettem, hogy kerül ide?

(#17525) Teaway válasza orso0355 (#17524) üzenetére


Teaway
veterán

Az volt a korábbi kérdés, hogy melyik ez a topic?

Nincs itthon csokid??

(#17526) SSlyTR válasza Cyrin (#17422) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

én spec a redmi1-en nem voltam megelégedve a nilkinnel. (nem is értem miért istenitik annyira :F )
A MSVII eggyel jobbnak néz ki.

(#17527) Teaway válasza SSlyTR (#17526) üzenetére


Teaway
veterán

Mert erre a telefonra szuper! Csak a jobb fogás miatt tettem rá, a törésteszt hidegen hagy.

Nincs itthon csokid??

(#17528) emeron válasza Black_Raven (#17521) üzenetére


emeron
tag

Köszi! Ezt gyári téma appon belül megtalálom? Vagy valami külsős weboldalról kell leszedni? Jelenleg nincs a közelben a telefon, majd holnap tudom kipróbálni. Nova launcher mindenképpen telepítésre kerül (+ pixel icon pack), de csak az ingyenes. A sógornőm nem fog ilyenre költeni... :) Max az értesítési pöttyök fognak neki hiányozni...

(#17529) ElPropheta


ElPropheta
csendes újonc

Sziasztok!
Szeretném visszatérni miui 9 stabil verzióra; jelenleg nyitott BL, twrp mellett xiaomi.eu rom van.
Mi lenne a pontos menet??
Válaszokat köszönöm!!

(#17530) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Kezd egyre jobban kiborítani a wifi.

Az alábbi két kép alapján a letöltési sebesség jelentősen lassabb, mint a Huawei régebbi készülékén.

Ami érdekes, hogy a feltöltési sebesség szinte megegyezik a készülékeken, még a letöltési k...ra nem :W
A két teszt ugyanarról a wifi hálózatról lett futtatva, és az "External IP adress is egyezik.

Selejtes Wifi vevő kerülhetett a készülékembe, vagy nektek is előfordul hasonló? :F
Fel lehet valahogy "zárkóztatni" a letöltési sebességet, hogy gyorsabb wifi sebességet kapjak?
Custom rom segíthet? Ha igen, akkor nyittatom is a BL-t meg minden, legyen már életképes wifi rajta, ami ~1.5 mb/s-nél gyorsabban tud play áruházból frissíteni appokat.

Elgondolkodok ilyenkor telefoncserén, mert sokkal jobb wifi sebességet kéne produkálnia, mint amiket kapok :W

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#17531) kidnou válasza LyonnaisFan1 (#17530) üzenetére


kidnou
senior tag

Kipróbáltam, EU romon Teljes sávszéllel megy fel/le

(#17532) LyonnaisFan1 válasza kidnou (#17531) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Akkor elképzelhető, hogy a Dev rom játszik közre? 8.2.8 van rajta.

Esetleg van elfekvőben egy másik készüléked, amin ugyanúgy lefuttatnál sebességtesztet, ahogy én csináltam? Mert érdekes módon a G630nál talán 60 mbps a korlát és majdnem el is éri

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#17533) Black_Raven válasza emeron (#17528) üzenetére


Black_Raven
veterán

Persze, ez simán a gyári Témán belül minden ingyenesen. Amit írtam az alapból pixel ikonokat használ, és az értesitési pötty is van alapból csak a számmal együtt, mintha a Nova + TeslaUnread aktív lenne. Van több Oreo és Nougat téma is, és teljesen testreszabható. Nekem ez Témázási lehetőség jött be a legjobban Miuiból.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#17534) kidnou válasza LyonnaisFan1 (#17532) üzenetére


kidnou
senior tag

Megnéztem Umi super telón is. Szinte ugyanaz, 4x fel/le 55,06/51,05 Umi 52,67/47,92

(#17535) LyonnaisFan1 válasza kidnou (#17534) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:R

Akkor ez csak a dev miatt lehet.
Csinálom ezt a nyitósdit, és a kérelemnél vagyok kicsit gondban.

Mi olyat írjak, amitől nem kerülök blacklistre?
Ezekre egyáltalán problémázna: Pl:"I would like to root my phone." vagy "I would like to use unofficial rom"

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#17536) LyonnaisFan1 válasza kidnou (#17534) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Vagy olyat is tudnék esetleg, hogy zárt BL-en keresztül a stabil devről átmegyek a Stabil Globalra?

Bár ez szinte biztos, hogy teljesen legyalulna mindent a telefonról, így elötte ajánlatos egy biztonsági mentés.
És a telefon frissítőjén keresztül végre is hajthatnám

Frissítések/hárompötty/rom telepítés kiválasztása/a fentebbi link fájlja.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#17537) grafnet válasza LyonnaisFan1 (#17536) üzenetére


grafnet
veterán

Elsőnek tegyél egy próbát a 4X-vel: kapcsold ki a BT-t!

Ha így sem áll helyre a sebesség, akkor majd visszatérünk a ROM-olásra...

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#17538) starr válasza LyonnaisFan1 (#17535) üzenetére


starr
őstag

Én az elsőt írtam szó szerint, másnap megadták.

(#17539) kidnou válasza LyonnaisFan1 (#17536) üzenetére


kidnou
senior tag

Fő verzió váltásnál illik egy tiszta telepítés. Előtte mentés arról ami kell. Bl nyitáshoz én is valami blabla szöveget írtam, szerintem kutya se olvassa

(#17540) LyonnaisFan1 válasza grafnet (#17537) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Kikapcsolt BT mellett. Sokkal jobb, de mi az összefüggés? A BT mi az istenért zavarhatja be úgy a wifi vevőt, hogy az lassabban megy?
Érdekes mit ne mondjak.

Így a romolást akár skippelhetném is, de a kékfogat napi szinten használom két audioeszközre is.
Ha a stabil globállal nyugodtan tudnám használni az xy eszközzel kapcsolódott bluetootht wifivel egyszerre már elégedett lennék :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#17541) vince válasza LyonnaisFan1 (#17535) üzenetére


vince
őstag

A második mondat teljesen jó.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#17542) grafnet válasza LyonnaisFan1 (#17540) üzenetére


grafnet
veterán

Itt is és más eszköznél is problémát okoz, ha a Wi-Fi és a BT egyszerre van bekapcsolva.
Egyelőre nem tudunk egyértelmű magyarázatot vagy megoldást.

Ha vannak vállalkozó kedvű fórumtársak: minden rendszeren le kellene futtatni ezt a kis speedtestet: BT-vel és BT nélkül.

Az összefüggés a SoC-ban keresendő... nem konkrétan a QC-ban, hanem a Wi-Fi BT vezérlőben, mert az egybe van integrálva...

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#17543) LyonnaisFan1 válasza grafnet (#17542) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:R

És a többieknek is, akik mostanság választoltak.

Egyelőre még töltőn a kicsike, aztán meglátom hogyan tovább :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#17544) vince válasza macssessz (#17510) üzenetére


vince
őstag

Most kipróbáltam a feleségem Redmi 3S készülékével, szépen működött azután is a hotspot, hogy a képernyőzár bekapcsolt. Miuihu van a telefonomon.
szerk.: win10-es laptopon is hibátlan, arról írok most is.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#17545) sz.j


sz.j
nagyúr

A fiamnak gondjai vannak a Redmi 4X-el ....
Tegnap felrakta tölteni a lemerült telcsijét és kb félóra alatt csak 1%-al emelkedett a töltöttségi szint.
Szerintetek melyik a hibás, a töltő vagy a telefon?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17546) grafnet válasza sz.j (#17545) üzenetére


grafnet
veterán

Vagy a kábel...
Próbáljátok ki mindet kicserélve.
Egyébként nem biztos, hogy nagyon rá kell izgulni. Néha előfordul ilyesmi, hogy alig veszi a töltést.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#17547) orso0355 válasza sz.j (#17545) üzenetére


orso0355
őstag

Első körben a kábel szokott a ludas lenni, de bármi lehet. Tesztelje 😃

Hopp, lásd előttem szóló. :-)

[ Szerkesztve ]

(#17548) Black_Raven válasza grafnet (#17542) üzenetére


Black_Raven
veterán

Azért zavarja a BT a Wifit mert mindkettő 2.4 Ghz-n megy. A megoldás az 5ghz-s Wifi, ami nálunk nincs.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#17549) #07538176 válasza LyonnaisFan1 (#17540) üzenetére


#07538176
törölt tag

Huawei telefonokon is van ilyen probléma, nálam Wifi és BT mellett 10 másodperc a lap betöltése, BT nélkül kb. 3 másodperc. Majd később mérek, ha kész, akkor küldök néhány képet.

(#17542) grafnet: támogatom az ötletet! :)

(#17550) Styleair válasza sz.j (#17545) üzenetére


Styleair
aktív tag

Szerintem kábel.
Play áruházból Ampere apk-t kell letölteni, s töltést lehet vele ellenőrizni.
Én ezzel szoktam a rossz kábeleket kiszűrni.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.