Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) pcnet


pcnet
addikt

Van valaki aki androiddal és iOS-el is használja a bandet? Androidon töltök fel custom számlapot, leválasztom, párosítom iPhoneal és eltűnik a custom számlap. Csak a gyáriak maradnak. Mi band 4-en simán megmaradt.

Szerk: Esetleg tudtok iOS-re olyan appot amivel lehet feltölteni custom számlapokat?

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#102) pcnet


pcnet
addikt

Még egy anomália: Ha jön egy értesítésem, rezeg a Band 4 és a 6 is. 4-es nincs is párosítva a telefonnal. Letöröltem Mi Fitet, persze előbb megszüntettem a párosítást a Band 6-al és kijelentkeztem a MI fiókomból is. Amint feltelepítem a Mi Fitet, már meg is jelennek az értesítések a Band 4-en. Még be se jelentkeztem a fiókomba és nem is párosítottam a Band 4-et. Ez meg most mégis, hogy???

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#103) fornettisuti válasza pcnet (#102) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nekem addig nem is engedte párosítani Band 6-t, amig Band 2-t le nem valasztottam, írta is az app.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#104) pcnet válasza fornettisuti (#103) üzenetére


pcnet
addikt

Nekem enged több bandet párosítani, de egyszerre csak egy lehet aktív. Volt, hogy 3 4 és 6 is párosítva volt. A 4est töröltem a bt beállításokban, így most arra már nem jönnek értesítések. Érdekes, hogy párosítás és Mi fiókba bejelentkezés nélkül is jöttek rá az értesítések. Ez olyan mint ha PC-n egy hardver driver nélkül is működne.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#105) Ronyn válasza pcnet (#102) üzenetére


Ronyn
senior tag

Érdemes törölni az adatokat eltávolítás előtt, akkor nem valószínű hogy ilyet csinál.
Ha csak eltávolítod, nem feltétlenül töröl minden adatot.
Nekem volt valamelyik appal, (nem feltétlenül a MiFit), hogy töröltem, újra telepítés, és megnyitás, és látom ugyanúgy be vagyok jelentkezve

Ego sum... Ronyn 🧔

(#106) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Telefon Bluetooth kapcsolat nélkül is működik a lépésszámláló funkció?

(#107) pcnet válasza bghistvan (#106) üzenetére


pcnet
addikt

Szia!

Igen, működik.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#108) bghistvan válasza pcnet (#107) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszönöm.

(#109) Wajk válasza ACE- (#91) üzenetére


Wajk
addikt

Működik Curve-el? Az Curve jó lenne. Használjátok?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#110) ACE- válasza Wajk (#109) üzenetére


ACE-
addikt

Aha működik, egyszer próbálta a feleségem, de valamiért kényelmesebbnek érzi a telefonos fizetést, de ne kérdezd miért...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#111) pcnet


pcnet
addikt

Nálatok is ilyen pontatlanok a szenzorok, vagy csak én fogtam ki egy hibás darabot? Pulzusmérő hol 60at mér, hol 113at fél perc difivel, nyugalmi állapotban. Veroxigén szint mérés 10 alkalomból 8x hibát dob. A maradék 2 mérés egyszer 88%, máskor 100% (1.5-2 perc elteltével). Stresst mérés egyszer relaxed, egyszer high, pedig tök nyugodt vagyok. A kávamentes dizájn megvett kilóra, de a szenzorok pontosságával nagyon elégedetlen vagyok. :(5 napot bír egy töltéssel, jó most még újdonság és próbálgattam a szenzorokat is, de az akksi idővel is elégedetlen vagyok. Ha a gyártó által ígért 2 hét nem is jön ki, de azért fele meglehetne.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#112) fornettisuti válasza pcnet (#111) üzenetére


fornettisuti
veterán

Kellően szorosan viseled, hogy a szenzor jol erintkezzen a bőröddel?
A két hét üzemidő úgy jön ki, ha kb. nem használsz semmi funkciót.
Nekem csak az értesítések kellenek, úgy nálam megvan a circa két hét.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#113) pcnet válasza fornettisuti (#112) üzenetére


pcnet
addikt

Szerintem kellően szorosan viselem. A véroxigén szintem hol 81%, hol meg 100. Nagyon nagy a szorás. Mindegy, végülis amire használom, arra jó. Mi Band 3-at váltottam 4-re, mert a 3 kijelzőjét nem láttam kültérben, majd a 6 elcsábított a kávamentes kijelzőjével. Bőven sok a tudása, arra használom amire a 3-at is használtam. Csal tényleg fura volt, hogy ilyen nagy a szorás és nem csak véroxigénszint mérésnél, hanem stressz és pulzus esetében is.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#114) fornettisuti válasza pcnet (#113) üzenetére


fornettisuti
veterán

Még mindig nem kávamentes:
(mobilról csak így tudom prezentálni, igen a vastag fekete rész a kijelző kávája, felette pedig az üveg)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#115) pcnet válasza fornettisuti (#114) üzenetére


pcnet
addikt

Jogos, de mégse csak egy kis lőrés mint 4 és 5 esetében. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#116) mpo válasza pcnet (#111) üzenetére


mpo
veterán

Nézd meg a napi adatokat a mobilon.
Ha ott is összevissza mér, akkor csere.

Ha érted, akkor már elavult.

(#117) pcnet válasza mpo (#116) üzenetére


pcnet
addikt

A mélyalvás még ami nagyon kevés mióta a Band 6-ot használom. 3-as 40-45%ot mért, a 6 14%ot.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#118) mpo válasza pcnet (#117) üzenetére


mpo
veterán

Csak kb. 3 hete van a Band 6 (előtte semmi), de a mélyalvás még nem volt több 25%-nál.

Ha érted, akkor már elavult.

(#119) pcnet válasza mpo (#118) üzenetére


pcnet
addikt

Köszönöm, ez nagyon fontos infó! Lehet a mélyalvást itt külön veszi mélyalvásra és REM-re? Ha a mélyalvást és a REM fázist összeadom, akkor kb kijön itt is a 40%. Éjjelre felpattintom a band 4-et is és összevetem a két eredményt. Band 4el és 6al is mértem pulzust, az ugyan annyi lett. De véroxigén szint mérésnél a 70es pulzus hirtelen 45re esett majd 95re emelkedett. Fura tényleg ez a nagy szórás.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#120) pcnet


pcnet
addikt

Alvásadatok

Mi Band 4:

Mi Band 6:

Egyértelmű szenzorhibára gyanakszom Mi Band 6 esetében. Túl nagy az eltérés, ez már nem fér bele a hibaszázalékba. :(

Nálatok mennyi a mélyalvás? Esetleg tennétek be képet?

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#121) pcnet válasza pcnet (#120) üzenetére


pcnet
addikt

28% a REM. 32% a mélyalvás még akkor is ha a REMet hozzáadom. Még akkor is csak fele a Mi Band 4 által mért mélyalvásnak. Szerintetek cseréltessem garanciában? Nálatok mennyi a mélyalvás? Tennétek fel screenshotot? Köszi!

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#122) mpo válasza pcnet (#121) üzenetére


mpo
veterán

Rohadjon meg aki kitalálta a betűknél a szürke betűt! Blogoknál szintén, nem elegáns, hanem szemrontó!
Weboldalon a W3C-nek nem felelne meg.

Mi Band 6
utolsó nap
sleep score 82
deep sleep 19%
light sleep 53%
rem 28%
12.06-12-.12
avg deep sleep 1 h 4 m
light sleeep 3h 30 m
avg rem sleep 1 h 24 m

Ha érted, akkor már elavult.

(#123) phoenix64


phoenix64
őstag

Másnak is elég gyatrán lövi be az elalvás, illetve ébredés idejét? Van hogy 1órát is téved. :D Illetve másnál sem veszi észre ha felébred? Elég sűrűn ébredek fel hajnalban, de sosem veszi eszre.(igaz az ágybol nem kelek ki, lehet így nem is tudja észrevenni)

(#124) pcnet válasza phoenix64 (#123) üzenetére


pcnet
addikt

Nálam az esti filmezést már alvásnak veszi. Minimum 2 perc ébrenlétet regisztrál, de csak ha fel is kelsz és sétálsz. Ha ágyban maradsz, akkor azt hiszi alszol.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#125) bollokcs80 válasza pcnet (#121) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

5-nél is rosszul mérte, szerintem az algoritmusban van a hiba. Előtte 3-nál jó volt.... :(((

B.Cs.

(#126) pcnet válasza bollokcs80 (#125) üzenetére


pcnet
addikt

Neked mennyi egy éjszaka a mélyalvásod? És ez hány óra alvásból? Megint csináltam tesztet.

Mi band 4 38% mélyalvás, de éjjel 4ig aludtam csak szerinte.

Mi band 6 14% mélyalvás 8 óra alvásból.

Megvan még a 3as band is, éjjel teszek vele is egy próbát. Bosszant a dolog, mert az egyik fő ok, hogy használom a bandet, az pont az alvás monitorozás.

Köszi Neked is, hogy megosztottad a tapasztalatodat. Ha az algoritmus hibája, remélem egy frissítéssel javítani fogják.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#127) bollokcs80 válasza pcnet (#126) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

7-8 órából olyan 40-70 perc. Azelőtt kb. 2-3 óra volt. Lefekvést, ébredést jól méri. Sajnos régiekkel nem tudom összevetni.

B.Cs.

(#128) pcnet válasza bollokcs80 (#127) üzenetére


pcnet
addikt

Ezt vajon javítani fogják? Bár ha még az 5ösnél sem javították…. :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#129) phoenix64 válasza pcnet (#126) üzenetére


phoenix64
őstag

Nekem 18-20% korul meri a melyalvast mindig, ami realisabb mint egy 35-40%. Foleg nalam h sokszor fel is ebredek hajnalban.

(#130) bollokcs80 válasza pcnet (#128) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nincsenek illúzióim. :((

B.Cs.

(#131) pcnet


pcnet
addikt

Mi band 3-al is csináltam tesztet.

Mi band 3 8 óra alvásból 49% mélyalvás.

Mi band 6 8 óra alvásból 18% mélyalvás.

Ezért nem szeretem a Xiaomit. A Redmi 4X-em is ment Hardverapróra amint visszaért szervizből. Nekem nagyon nem tetszik ez a “Tudjuk, hogy bugos, de a hülye júzernek jól van az úgy” hozzáállás. :( Soha többet Xiomit!!!

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#132) mpo válasza pcnet (#131) üzenetére


mpo
veterán

Nem lehet, hogy a Mi Band 6 jobb érzékelőt kapott és fejlettebb szoftvert?
A deep sleep, a light sleep és a rem sűrűn váltakozik nálam, de ez az első Mi Band-em.

Ha érted, akkor már elavult.

(#133) pcnet válasza mpo (#132) üzenetére


pcnet
addikt

Deep sleep referencia tartomány 40-60%. Ettől nagyon messze van a band 6. A 3 és a 4 jól mér. Ez az 5ös és a 6os bugja. :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#134) phoenix64 válasza pcnet (#131) üzenetére


phoenix64
őstag

Inkabb a mi band 6 mer jol. Egy egeszseges felnottnek 18-23% koruli deep sleepre van szuksege, es ezt is irjak tobb ezzel foglalkozo oldalon referencia erteknek. Megmertem baratnom galaxy watch 4-esevel is, azzal 21% volt a deep sleepem, mi band 6-al 20%.

(#135) pcnet válasza phoenix64 (#134) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi az infót. Kacsintgattam Honor Band 6 irányába, végig is olvastam a fórumát, de ott se fenékig tejfel minden. Inkább elengedem ezt az alvás dolgot és marad a Mi Band 6. Jobban is tetszik mint a Honor Band 6.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#136) lócitrom


lócitrom
őstag

akinek érdekes lehet: NFC global kiadás használható a gyakorlatban is itthon már a fizetés, ezt sikerült letesztelni végre.

ami kell hozzá:
1. nyilván a megfelelő NFC-s karkötő
2. Xiaomi Wear alkalmazás (jelenleg csak ez használható)
3. Google Pay által támogatott MasterCard kártya

én Curve-vel próbáltam ki. hibátlan. egyetlen zavaró tényező, hogy egy 6 számjegyű PIN-t kell beállítani hozzá biztonsági okokból.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#137) ACE- válasza lócitrom (#136) üzenetére


ACE-
addikt

Ez nem zavaró tényező hanem alapvető biztonság, ellenben ha elhagyod az órád akkor agyba főbe használhatják fizetésre, annak nem nagyon örülnél. Biztos hogy bármilyen Google Pay-be regisztrált kártya jó? Honnan az infó? Curve az eddig is jó volt mert a Xiaomi Pay támogatja, de kb. semmi mást...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#138) lócitrom válasza ACE- (#137) üzenetére


lócitrom
őstag

nem vágási feri vagyok. tehát az informatika világát nem kell bemutatni. ettől még az egy tény, hogy a szerencsétlen kis kijelzőn 6 számot beütni nem egyszerű. mindenesetre úgy néz ki, hogy valamely beállítás miatt nem mindig kéri. arra pontosan nem jöttem rá mi szabályozza. de vagy a távolság vagy bluetooth kapcsolat. szóval ez még nem tiszta.

az infó onnét van, hogy az alkalmazásban hivatalosan semmilyen magyarországon elérhető szolgáltató nincs jelen. pedig régió kiválasztását követően meg kellene jelennie. azt nem tudom kizárni, hogy vannak-e valamilyen okból kivételek, de mivel nincs mondjuk Erste vagy K&H kártyám, így egyelőre ez nem tiszta. majd valaki megerősíti egyszer remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#139) ACE- válasza lócitrom (#138) üzenetére


ACE-
addikt

Az óra úgy működik ha egyszer beírtad a kódot, amíg a kezeden van az óra addig nem kéri, ha leveszed akkor újra kéri.

Régiónál Magyarországot választottad ki? Ahol a kártyát hozzáadod ott milyen használati feltételek vannak?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#140) lócitrom


lócitrom
őstag

én ebben abszolút nem vagyok biztos, mert először minden feloldásnál kérte.

most meg nem mondom, mert barátnőmnek vettem és a beállításkor nem volt türelmem beleolvasni a végfelhasználóiba. úgyhogy ha kezem ügyébe kerül megnézem majd. ja és igen, magyarországot.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#141) ACE- válasza lócitrom (#140) üzenetére


ACE-
addikt

Nyilván én, aki meg elolvastam (de beállításkor is írja) nem tudom... ok... beállíthatod azt is hogy minden feloldáskor kérje.
Itt vannak a támogatott NFC fizetési országok és bankok alul: [link]

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#142) lócitrom válasza ACE- (#141) üzenetére


lócitrom
őstag

ezt a "listát" én is ismerem, csak sokat nem árul el a gyakorlatról.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#143) phoenix64


phoenix64
őstag

Minek lehet rajta merni am percenkent a pulzust, ha sem az Mi Fit, sem a xiaomi wear nem tudja csak 10perces leptekkel megjeleniteni? Aa karkoto meri percenkent mert latom, de sehogy sem lehet kiolvasni alkalmazassal.. Zeppel amugy nem lehet parositani meg mindig?

(#144) phoenix64 válasza phoenix64 (#143) üzenetére


phoenix64
őstag

Az mitol lehet h fogta magat es mind az Mi fit, mind az ora elfelejtett minden elozmenyt?? Nem irja sem az elmult napok pulzusat, sleep trackjet, semmit.. :F :F

(#145) pcnet válasza phoenix64 (#143) üzenetére


pcnet
addikt

Zeppel lehet párosítani, igen.

Kis off, aztán tényleg befejezem. Haver Apple Watchal 51% mélyalvást mért. Pedig az nem filléres eszköz. Ma már sikerült nekem is összehozni 28%ot, pedig meg vagyok fázva és úgy éreztem nem aludtam valami jól köhögés miatt.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#146) phoenix64 válasza pcnet (#145) üzenetére


phoenix64
őstag

Zepp nekem nem talalja egyaltalan a karkotomet, mi lehet a gond?
Melyalvasnal meg mindig tartom h 20% koruli a referencia erek, az az 51% eleg irrealis. Itt egy link ahol irnak rola, de masik 4et is olvastam, mindenhol ezt irtak. :D

(#147) pcnet válasza phoenix64 (#146) üzenetére


pcnet
addikt

Nekem nem is kellett párosítani Zeppben. Fent volt a Mi Fit, telepítettem a Zeppet, elindítottam és ment. Ami érdekes, hogy nem a bandről veszi az adatokat, hanem a Mi Fitből. Pl most elindítottam a Zeppet és csak 65 lépést regisztrált. Ennyi volt Mi Fitben reggel mikor ránéztem az alvásadatokra. Szinkronizáltam Mi Fitben, majd újra elindítottam Zeppet és már a valós adatokat írta. Zepp most csak azért van fent, hogy abban is ránézzek a mélyalvásra, hátha nem a band firmware hanem a telefonos szoftver oldalon van a “bug” ami akkor ezek szerint nem bug. Ami érdekes, ha végig alszom az éjszakát, 4-8% a mélyalvásom, mikor sz@rul alszok, pl most megfázás miatt nem kapok rendesen levegőt, köhögök, sokszor ébredek, akkor meg 28% a mélyalvásom. Nem találok benne logikát, így inkább elengedem a témát, nem idegesítem magam miatta.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#148) phoenix64 válasza pcnet (#147) üzenetére


phoenix64
őstag

Hat a 4-8% tenyleg fura. Nekem ha rosszul alszok 16-17%, ha jol akkor 20-21%

(#149) ACE-


ACE-
addikt

Nekem az Amazfit Bip ilyen 4 órákat ír a 7 óra alvásból mélyalvásnak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#150) Icetee


Icetee
aktív tag

Sziasztok!
Másnál se jelez az utolsó frissítések óta az óra? Össze van párosítva, de sajnos az app értesítések nem jönnek meg csak a hívás... Néztem a Play-en, ott is elég rossz értékeléseket adtak.

Xiaomi a telefon is és a Mit Fitt legújabb verziója van fent /sajnos/ :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.