Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Seraph 16 válasza DrKapocs (#400) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ha minden igaz, akkor a revolutos virtuális kártyát is tudod digitalizálni, az master card, azzal is megér egy próbát.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#402) DrKapocs válasza Seraph 16 (#401) üzenetére


DrKapocs
őstag

Hozzáadtam sikeresen a Curve-höz a Revolutos virtuális kártyámat, vagyis a digitalizálás az ment. Fizetni egyelőre nem próbáltam még vele, de vannak kétségeim a sikerességet illetően.

Van az Erste banknál virtuális kártyám, azt digitalizálni sem lehet. Elméletileg a virtuális kártyák online vásárlásra vannak, nem offline bolti vásárlásra. De nem tudom, egy próbát megér. Lehet a Revolutnál megy. A múlt héten, a strandolások során jött volna jól, hogy a Mi band 6 NFC a Curve mögött a Revolutot használja. Most már annyira nem számít.

Hogy ne csak a fizetésről szóljon a komment... tényleg vízálló a Mi band 6 NFC.

(#403) Seraph 16 válasza DrKapocs (#402) üzenetére


Seraph 16
őstag

Így van, ahogy írod, a virtuális kártyákkal általában nem lehet paypass-szal fizetni, de a revolutosnál nekem ment google pay-en keresztül.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#404) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Venni tervezek édesapámnak egy Mi Band 5-t, és jó lenne felfrissíteni meg magyarítani mielőtt megkapja, csak az volna a kérdés, hogy én jelenleg a 6-ost kizárólag a Notify for Mi Band-el használom Auth Key-el megadva, és nem nagyon szeretném bojgatni a már jól működő rendszert, szóval ha mellé a telefonomra felteszek egy mókolt mi fit-et, és azzal csak az 5-t párosítom, illetve arra gondoltam hogy felrakom a notify lite-ot a firmware frissítés erejéig akkor elvileg kikerülhető lenne, hogy bármi bezavarjon a mostani kapcsolatba? jobban belegondolva, lehet elég lenne csak a notify lite-ot felrakni a frissítéshez, ahhoz nem kell a gyári app megléte nem? utána már fater telefonjára bátran telepítgetek minden szart, csak a saját végre működő rendszeremet nem akarom elbaszni :D

(#405) lócitrom válasza MR ME (#404) üzenetére


lócitrom
őstag

bár most nem világos, hogy melyik hardverre akarod telepíteni a magyar nyelvet, de a következőkre érdemes figyelni minden Mi Band esetében:

- hitelesítőkulcs nem fog kelleni a frissítéshez (már ha ez a kérdés)
- a telepítésre használt alkalmazást, ha nem elsődleges alkalmazásként használod, akkor törölni kell vagy tiltani, hogy ne fusson párhuzamosan másik (a karkötőt már eleve kezelő) alkalmazással
- ha bármely hivatalos alkalmazás mókolt változatát használod a random frissítés elkerülhető (ez mondjuk amiatt lehet érdekes, mert random nemrég az 5-re kiadtak egy frissítést és ilyenkor nem kizárt, hogy esetleg a firmware teljesen lefrissül az eredetivel)

ugyanakkor elméletben míg a firmware nem frissül jelentősen (nem jön új főverzió) a hivatalos alkalmazások is használhatóak a fordítás megléte mellett. úgy rémlik bekerült a nyelvi beállítás a hivatalos alkalmazásokba, tehát nem kell más nem hivatalos módon kényszeríteni egy adott nyelv használatát. de ez lehet csak a 6-ostól van így, nem rémlik, hogy hogy melyik változatot hogy kezeli most az alkalmazás pontosan.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#406) MR ME válasza lócitrom (#405) üzenetére


MR ME
aktív tag

köszi, közben már megoldottam úgy ahogy gondoltam h lehet, mókolt MiFit gyári alkalmazásnak, mellé a notify lite a frissítéshez, nem zavart be a rendes alkalmazásba szerencsére....nincs hivatalosan magyar nyelv a band 5-höz, tehát mindenképpen telepítenem kellett rá! de a lényeg h sikerült mindenféle összeugrás nélkül :) aztán majd fater telóján megoldom hogy a kulcs megadásával csak a notify fusson, és törölhessem a gyári alkalmazást...

(#407) DrKapocs válasza Seraph 16 (#403) üzenetére


DrKapocs
őstag

Működött a tanácsod. :R
A Curve mögé a virtuális Revolutot téve ma tudtam fizetni a karkötővel a Lidlben.

Még egyszer le fogom majd csekkolni azt is, hogy Curve mögé a fizikai kártya adatait teszem be. Nem értem miért utasította el korábban a terminál.

(#408) Seraph 16 válasza DrKapocs (#407) üzenetére


Seraph 16
őstag

Örülök! :C

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#409) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok,

Ez vajon javítható?

(#410) ACE- válasza DrKapocs (#407) üzenetére


ACE-
addikt

Át kéne nézned néha a Curve topic-ba, és rájönnél hogy a Curve-nél elég sűrűn előfordul a sikertelen tranzakció, van mikor másodszorra megy, de előfordul technikai hiba is, amikor sehogy sem megy... Tehát nem a mögöttes kártyával, hanem a Curve-el van a gond, de ez eléggé off itt...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#411) Sir Riccio válasza Sir Riccio (#392) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Közben kicserélték. Első töltés kb. négy óra alatt töltődött fel 100%-ra, hajnali kettő körül vettem le a töltőről, most 60%-on van. Kifogtam még egy hibás darabot vagy én rontok el valamit? :D Mi Band 6 NFC az alany.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#412) akom


akom
senior tag

Sziasztok!
Csatlakoznék én is a Mi Band 6 NFC tulajok köréhez.
Leginkább az NFC-s fizetés miatt vettem a band-et.
Sajnos épp ezzel van problémám, lehet valami hibás darabot fogtam ki?

Történetem:
Zepp Life appot feltelepítettem az androidos (Samsung S10e) készülékemre, Mi fiókkal bejelentkeztem, majd párosítottam az eszközt, minden engedélyt megadtam az applikációnak amit kért. A bandre szépen jönnek az értesítések, minden működik. Jött a lényeg, hozzáadtam a Curve kártyámat, nem volt semmi probléma szépen hozzáadta látom is az applikációban.
Na most a következőt tapasztalom: Ha rámegyek a band-en a cards részre (még ha gyorselérésbe rakom is) egy pillanatra megjelenik a kártya, majd a band elfeketedik, felélesztve a screen-t annyit látok hogy lock-olva van és nincs bluetooth kapcsolat.
Mintha a card részbe lépve a band lecsatlakozna és egyből eldobná a kapcsolatot.

Legfrissebb fw van az eszközön. Mit gondotlok mi lehet a gond?
Próbáltam már a gyári beállításokat, újratelepítettem a Zepp Life-ot is, de ugyan az a hiba.

(#413) Seraph 16 válasza Sir Riccio (#411) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nincs ötletem. 24 órája töltöttem, alvás figyelés volt éjszaka, 2 óra sport, a don't disturb most be volt kapcsolva, így nem rezgett napközben 9%-ot merült mindössze... Ha normális töltővel töltöd, a 4 óra sem normális. Nem mértem le, de szerintem egy órán belül el szokott készülni usb portról is.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#414) Sir Riccio válasza Seraph 16 (#413) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Akkor nálam valami nem kerek. Alvásfigyelés, 30 percenkénti pulzusmérés és raise to wake mellett, kikapcsolt értesítésekkel kb. 30 óra alatt 21%-ot merült. :U

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#415) Seraph 16 válasza Sir Riccio (#414) üzenetére


Seraph 16
őstag

A raise to wake - et nem használom, nem tudom, hogy az mennyit eszik. De akkor 6 nap már legalább megvan. Mondjuk percenként mér pulzust.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#416) ACE- válasza Sir Riccio (#414) üzenetére


ACE-
addikt

Az alvásfigyelésnél szerintem szintén sűrűn mér pulzust... az is rendesen merítheti.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#417) Sir Riccio válasza ACE- (#416) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Csak azért fura mert az 5-ösömet hasonló beállítások mellett háromhetente töltöttem. :/

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#418) rolandhun95


rolandhun95
tag

Így három hónap után kezd egy kicsit meghülyülni a rendszer :) A héten többször is sétálok mindig ugyan arra, és már tudom melyik utcába detektálja a mozgást, hogy én sétálok. De mostanába egy kilométerrel arrébb érzékeli, vagy semmikor. De van, hogy ülök az autóba vezetek és biciklizek szerinte :D Másik dolog meg a BT kapcsolat egyszerűen néha semmi nem jön meg pedig elvileg rá van csatlakozva.

(#419) madagaszkar válasza Sir Riccio (#414) üzenetére


madagaszkar
tag

Üdv!
Pár hete jártam így én is, hogy este teljesen feltöltöttem, reggelre 58%-ra merült úgy, hogy semmilyen aktivítás mérés nem volt bekapcsolva rajta. Másnap megismételtem és ugyanez történt. ( Mi Band 6 NFC ) Factory reset megoldotta a problémát, azóta jó. Féléves a készülék. .

(#420) Grillo válasza Sir Riccio (#389) üzenetére


Grillo
senior tag

Lányomnak vettem én is, hétfőn jött meg. Teljesen le volt merülve, tölteni kellett jócskán.
Aztán azóta úgy tűnik, hogy még egy napot sem bír az akksi. Pedig telefon nincs mellette, csak esténként, az 5-ös bírta szépen egy hétig is.
Még pár napot adok neki, meg reset, bár most frissítettem is, aztán megy vissza cserére, mert úgy tűnik szar az akksi.

(#421) Grillo


Grillo
senior tag

Az előző posztomban leírtakat annyival bővíteném, hogy kb 3 napot bír úgy, hogy nincs hozzá telefon párosítva.
Ez nagyon gyök? Mert akkor visszaviszem cserére.

(#422) hdtomi válasza Grillo (#421) üzenetére


hdtomi
senior tag

Augusztusban vettem az enyémet, telefonhoz van kötve és kb. hetente 1-szer töltöm. Így lehet vissza kellene vinned.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#423) elder troll


elder troll
senior tag

Lehetséges újraindítani a karperecet telefonon keresztül?
Délután vettem észre, hogy nem ad képet, ritkán a teljes kijelzőt próbálja megvilágítani, de csak egy pillanatra sikerül és eléggé haványan, egyedül rezegtetni tudom "find device" paranccsal telefonon keresztül. Töltőre rakva sem történt változás.
Mivel csak 17%-on áll az akku, így a lemerítésre tudtam csak gondolni, de azért az sem egyszerű. Nincs más módja az újraindításnak?

[ Szerkesztve ]

(#424) elder troll válasza elder troll (#423) üzenetére


elder troll
senior tag

Reggelre visszajött a kijelző, már mutatja a töltést is.
Bekapcsoltam minden létező akku terhelő funkciót, hogy lemerüljön. Szerintem nincs összefüggés a kijelző működésével kapcsolatban, de öröm bódottá.

(#425) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!
Ki honnan rendelt 6 nfc-t?
Annyiért látom most, mint a 7-est. Egy kicsit soknak találom érte a 17 rugót!

(#426) erdol?


erdol?
csendes tag

Tudja a mi smart band 6 a kijelző megjelenítést kar felemeléskor? Nekem nem megy.

(#427) Seraph 16 válasza erdol? (#426) üzenetére


Seraph 16
őstag

Működnie kellene...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#428) erdol? válasza Seraph 16 (#427) üzenetére


erdol?
csendes tag

Van valahol beállítás rá, vagy alapból?

(#429) mpo válasza erdol? (#428) üzenetére


mpo
veterán

Az appban van (ha jól emlékszem) és még időt is be lehet állítani, hogy alvás közben ne kapcsoljon be, mert nagyon világítana.

Ha érted, akkor már elavult.

(#430) erdol? válasza mpo (#429) üzenetére


erdol?
csendes tag

Megtaláltam köszönöm. Raise to wake az appban.

(#431) erdol?


erdol?
csendes tag

Ami még hiányzik az a kapcsolat megszakadás jelzés. Ez mindig jó volt ha elhagytam a telefonomat véletlen. Elvileg benne van az appban, de az authentication key nem jó-ra hivatkozik. A jelenlegit online kértem, megcsináltam a telepítés törlés verziót is de nem találtam a telefonomban ott ahol írták, ne mis volt olyan mappa.

(#432) Nagus


Nagus
senior tag

Sziasztok. Van egy mi smart band 6-om, hogyan tudom összehangolni a zene részt a mobillal? Illetve az appban lévő vérnyomásmérést hogyan lehet működésre bírni?

(#433) ZoliZeeZoli


ZoliZeeZoli
csendes tag

Sziasztok most készülök venni egy mi smart 6-ost.
Olvastam tobb helyen (itt is) hogy curve kártyát tudok hasznalni NFC-vel.
A kerdesem az hogy kínai verzioval is mukodik az NFC-s fizetés itthon, vagy csak a globallal?
Köszönöm.

(#434) MR ME válasza ZoliZeeZoli (#433) üzenetére


MR ME
aktív tag

A globálban tudtommal nincs nfc...

(#435) DrKapocs válasza ZoliZeeZoli (#433) üzenetére


DrKapocs
őstag

A fölöttem lévő komment butaság. Van kínai NFC-s verzió. Viszont a kínai verziós csak Kínában használható, de ott széles körben, pl. tömegközlekedéshez is.

És van global NFC-s is. A global NFC-s verzió használható itthon is, pl. K&H és Curve kártyával. De gondold meg jól a vételt, a ZeppLife egy bughalmaz. Nekem van global NFC, de legközelebb nem vennék újra. A karperec jó, de a szoftver... gyűjts még hozzá és vegyél egy Samsung vagy Ticwatch smart órát.

[ Szerkesztve ]

(#436) MR ME válasza DrKapocs (#435) üzenetére


MR ME
aktív tag

Sry, én valahol azt olvastam hogy csak a kínai piacra szánt termékekben van nfc...

(#437) DrKapocs válasza MR ME (#436) üzenetére


DrKapocs
őstag

A fizetés a legjobb része, én csak arra használom. Az a része hibátlan.

(#438) Rated921


Rated921
csendes tag

Sziasztok. Tegnap vásároltam egy band 6 nfc órát. Regisztráltam egy Curve kártyát. Hozzárendeltem a revolutos virtual kártyám. Hozzárendeltem googlepayhez curve kártya adatait. Majd telefonnal párosítottam az órát. Curve kártya adatokat hozzárendeltem Zepplife alkalmazáshoz. Órával tudtam kétszer fizetni teljesen könnyedén. Aztán a harmadik fizetésnél elutasított majd a negyedik próbálkozást is. Aztán eltűntette a párosított kártyát. Most már nem engedi hozzárendelni. Se googlepayhez nem tudom a Curve kártyát. Se zepplife. Hibát ír ki... Mi lehet a probléma???
Próbáltam már régiót is változtatni. Nem tudom párosítani egyenlőre sehogy.

(#439) Ka999


Ka999
tag

Sziasztok! Pár hónapja én is vettem egy Band 6 NFC-s verziót. Néha hiába töltöm 100%-ra az akksit, egy nap alatt lemerül, mintha valami leszívná. Máskor pedig jópár napig elvan. Azt vettem észre, hogy a gyors merülés NFC-vel történő fizetés után szokott bekövetkezni. Más is tapasztalt hasonlót? Van rá valami megoldás? Nincs beállítva folyamatos pulzus figyelés, factory reset volt már párszor.

(#440) DrKapocs válasza Ka999 (#439) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nálam nincs ilyen gond, pedig én kizárólagosan fizetésre használom. Minden értesítés és health funkció ki van kapcsolva nálam.

(#441) Ka999 válasza DrKapocs (#440) üzenetére


Ka999
tag

Milyen kártyával használod? Nekem Curve van digitalizálva ZeppLife-on keresztül.

(#442) DrKapocs válasza Ka999 (#441) üzenetére


DrKapocs
őstag

Szintén Curve.

(#443) Ka999 válasza DrKapocs (#442) üzenetére


Ka999
tag

Köszi. Akkor lehet garanciával visszaküldöm, hogy javítsák/cseréljék. Érdekes, mert nem mindig csinálja, de van amikor este veszem már észre, hogy nullára lemerült, ha aznap használtam fizetésre. Ha nem használom fizetésre, akkor teljesen jól bírja.

(#444) rolandhun95


rolandhun95
tag

Sziasztok tegnap az óra aki jelezte hogy frissítsem az applikációt a legújabb verzióra, és én ezt le okéztam az órán azóta megszűnt mindenféle Bluetooth kapcsolat. Nem jönnek meg az értesítések nem jelez híváskor. Próbáltam már factory reset, reboot, újra párosítani, semmi. Valakinek ötlet? Ja és nyilván nincs a play áruházban elérhető frissítés

[ Szerkesztve ]

(#445) rolandhun95 válasza rolandhun95 (#444) üzenetére


rolandhun95
tag

Ahogy ezt leírtam, megjavult. Magától :F

(#446) DrKapocs válasza rolandhun95 (#445) üzenetére


DrKapocs
őstag

A ZeppLife egy bughalmaz.

(#447) rolandhun95 válasza DrKapocs (#446) üzenetére


rolandhun95
tag

De más nincs hozzá, ha jól tudom.

(#448) MR ME válasza rolandhun95 (#447) üzenetére


MR ME
aktív tag

dehogy nincs, pl a Notify for Mi Band

(#449) DrKapocs válasza MR ME (#448) üzenetére


DrKapocs
őstag

Azzal nem lehet fizetni.

(#450) MR ME válasza DrKapocs (#449) üzenetére


MR ME
aktív tag

De minden másban messze veri a gyári app-ot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.