Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) DrKapocs válasza Exian (#741) üzenetére


DrKapocs
őstag

Előre is elnézést a buta kérdésért, de nem régóta vagyok MiBand 2 tulajdonos.

Megvettem a MiBand Toolst, így lényegében a MiFit-et semmire sem használom (nem érdekel mennyit alszok, stb. A lényeg, hogy az értesítéseket küldje át a karkötőre). Gondolom ettől függetlenül nem szabad törölni a MiFit-et, ugye jól sejtem?

(#752) Exian válasza DrKapocs (#751) üzenetére


Exian
őstag

Jól. Kell a gyári Mi Fit is hozzá.

(#753) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Üdvözletem!

Érdeklődők mostanság egy fitnesz karperec iránt szokásos ujévi ígéreteim közé tartozo sportolast most kicsit komolyabban szeretnem venni. Ilyen célokra milyen a Mi Band 2?

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#754) kelly416 válasza juhasz22 (#753) üzenetére


kelly416
veterán

Ugyanolyan, mint a többi, vagy egy kissé kinyúlt hajgumi, egy sport csuklószorító, vagy akármi. Az elhatározás Benned kell legyen, ott kell dolgozzon, nem a csuklódon. Ha Te nem akarsz sportolni, a karkötő sem fog helyetted. De ha az érdekel, hogy mennyire pontos és jó a mérése aktivitás közben, akkor olvass kicsit vissza, keress rá olyan kulcsszavakra, mint sport vagy sportolás, és megtalálod, mellkasra csatolható cuccok kellenek Neked arany áron, ha komoly mérési eredményeket akarsz. De továbbra is mondom, hidd el, attól nem fogysz. Nekem fél éve van a csuklómon a karperec, és még egy dekát sem fogytam, tapasztalatból beszélek. Pedig nekem is minimum 20kg-ot le kellene adnom.

(#755) bartal96


bartal96
csendes tag

Sziasztok!
Én már fél éve használok egy mi band 2-es készüléket, nagy örömmel. Karácsonyra megleptem a testvéremet is egyel, ám úgy akartam odaadni neki, hogy bekapcsolom az összes funkciót rajta, ezért csatlakoztattam a készüléket az egyik barátom telefonjával. Mikor testvérem akart csatlakozni rá, a mi fit nem látta a készüléket. Ekkor utánaolvasva láttam, hogy csak egy telefonnal lehet. Elmentem barátomhoz, újra letöltöttem az övén a mi fit-et, csatlakoztam, majd profilnál rámentem, hogy "párositás megszüntetése". Ezt követően elmentem tesomhoz az órával, megnyitottam az övén a mi fitet és még mindig ugyan az.. Egyszerűen nem találja, de a telefon bluetotthja sem. Mi tévő legyek? Nagyon örülnék ha tudnátok segíteni. Kicsit elkeseritő. :(
Azt fogom még kipróbálni, hogy más telefon látja-e, mert neki ilyen gagyi "g-smart" tescos szintű telefonja van.
Köszönöm szépen előre is!

(#756) thiclyoon


thiclyoon
aktív tag

Sziasztok!

Több helyen eltérő infót olvastam, így tapasztaltabbaktól kérdezném, hogy a mi band 2-nek van "intelligens ébresztés" funkciója? Röviden: nem akkor kelt, mikorra beállítom, hanem +- egy kicsi, hogy könnyebben menjen a kelés.

(Ha nem rendelkezik ezzel, mit tudtok ajánlani, aminek van ilyen funkciója?)

Köszi előre is! :)

(#757) Exian válasza thiclyoon (#756) üzenetére


Exian
őstag

Hát én nagyon egyszerűen több ébresztést állítottam be egymás után... Évek óta így csinálom. Nem kell ide intelligens ébresztő hókuszpókusz. Ha mondjuk 6.30 a kelés ideje, akkor engem egyszer már ébreszt 5 (!) órakor, aztán 6-kor, majd 6.30-kor utoljára, arra fel is kelek. Így 5-kor még lazán és boldogan visszaalszok, azzal a tudattal, hogy még másfél órát alhatok :DDD

(#758) Degeczi válasza Exian (#757) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezzel csak nyúzod magadat, az intelligens ébresztés nagyon nem erről szól, hanem pont a fordítottjáról, h minél kipihentebben ébredhess, mert nem szakít meg mély-alvási fázist.

Maga a MiBand nem tud olyat, évekkel ezelőtt még volt benne, de nyilván teljesen megbízhatatlan volt, ezért vehették ki.
Külön, telefonon futó szoftverrel megoldható, de persze megnövekvő fogyasztással (hiszen az alkalmazásnak folyamatosan le kell kérdeznie a karkötőt)

(#759) -Prometheus- válasza Degeczi (#758) üzenetére


-Prometheus-
tag

Használt már valaki intelligens ébresztést huzamosabb ideig problémamentesen? Ha igen, milyen app-pal?

Én a Tools & Mi Band + Sleep as Android kombót próbáltam, látszólag működött is, de egyszer majdnem megszívtam, mert egyáltalán(!) nem ébresztett. Nyilván ez a hátránya a folyamatos kapcsolatot igénylő módszereknek, bármikor elveszítheti a telefon a karkötőt. Ezzel szemben ugye a Mi Fit elmenti a karkötőre az ébresztés időpontját, és onnantól a telefonon akár ki is lehet kapcsolni a Bluetooth-t, akkor is ébreszt.

(#760) Exian válasza Degeczi (#758) üzenetére


Exian
őstag

Lehet, de én szeretek így kelni. Örök lustálkodó vagyok, mindig nagy öröm, amikor vissza tudok még pihenni egy kicsit. Nem érzem úgy, hogy nyúzom magamat így. Sokkal kevésbé strsszelek így, mint amikor úgy kell kelnem, hogy az első ébresztésre.

(#761) kelly416 válasza bartal96 (#755) üzenetére


kelly416
veterán

Fix-it for miband 2
Próbáld ki. Én eladtam a régi telómat úgy, hogy össze volt kötve vele a miband 2 és "láthatatlanná" volt téve. Megoldotta a progi.

Exian:
Jézusom!?!? Én beállítottam 6:22-re, és felkelek 6:22-kor. :DDD

(#762) Exian válasza kelly416 (#761) üzenetére


Exian
őstag

"Én beállítottam 6:22-re, és felkelek 6:22-kor. :DDD"

Na én ezt nem tudnám megtenni :) De hát ízlések és pofonok, meg ki hogyan szokta meg... nekem kell ez a fajta "kényeztetés", meg illúzió magamnak, hogy 5-kor ébreszt, de utána még egy jóóó nagyot alhatok :D Fantasztikus érzés, hogy nem kell azonnal kibújni az ágyból. Amikor netán elmarad ez az "előébresztés" és rögtön kelni kell, na olyankor minden bajom van. Nem tudom mikor kezdtem ezt a hülyeséget, nem a Mi Band-dal, azt csak fél éve használom, szerintem már vagy 15 éve így kelek.

(#763) Degeczi válasza Exian (#760) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs is ezzel gond, csak ez nem volt válasz stateman kérdésére.

(#764) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Samsung j5 2016 telefonnal lehet használni?
7.1.1 -sw van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#765) spiderpig820 válasza gyuri2008 (#764) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nekem nem sikerült, képernyőfedvény vagy mi nem engedte.

4B

(#766) csoki46


csoki46
aktív tag

IOS alatt, hogy lehet beállítani, hogy hívásnál kiírja, hogy ki hív? Néztem egy csomó videót, hogy a bejövő hívás menüpont alatt kellene lennie, de nekem nincs ott semmi.
FW: 1.0.1.69
Mi Fit verzió: 3.2.2

(#767) Degeczi válasza csoki46 (#766) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg ott is az lehet, mint Android alatt, h csak angolra állított nyelvű telefon mellett engedi.

(#768) csoki46 válasza Degeczi (#767) üzenetére


csoki46
aktív tag

Kollégámnak ugyan ilyen iphone (céges) ugyan ilyen mi band 2 mutatja, pedig nem állított rajta semmit. nagyon különös dolog ez :)

(#769) Zsolto válasza gyuri2008 (#764) üzenetére


Zsolto
őstag

Gyuri2008:
Lehet.

spiderpig820:
A képernyőfedvény egy macerás téma lehet, a N4-emen én is sokat szívtam vele, mire kilőttem. Minden telón más lehet a ludas, de itt van egy leírás, próbáld meg:
Képernyőfedvény (Screen Overlay) kikapcsolása.

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#770) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Átolvastam a fórumot,hát nem egy pontos eszköz :F
Tulajdonképpen ez egy félig játékszer.

(#771) Degeczi válasza gyuri2008 (#770) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Teljesen játékszer. De annak jó, nem drága, és roppant hasznos is, ha rendszeresen le kell némítsad a telefonod.

(#772) Flashy válasza gyuri2008 (#770) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem az a kulcs, hogy fitnesz alatt nem sportot kell érteni, hanem hogy felöltözik a legdrágább kocogó felszerelésbe, leviszi a kutyát pottyantani a sarokra, közben nyolcat szelfizik facebookra és amikor hazajön megosztja hogy mennyit lépett (Amerikában ez nagyjából így van). amúgy a lépéseket általában jól méri, órának, ébresztőnek és telefonról értesítők kivonatát megjeleníteni nagyon jó.

(#773) gyuri2008 válasza Flashy (#772) üzenetére


gyuri2008
veterán

Értelek de nekem fontos lenne az alvásmonitorozás meg a folyamatos pulzus mérés.
Természetesen kis hibaszázalékkal.

[ Szerkesztve ]

(#774) Degeczi válasza gyuri2008 (#773) üzenetére


Degeczi
nagyúr

- alvást karmozgás alapján nem lehet korrekten monitorozni, az ilyen elven működő eszközök mind csak játékok
- folyamatos pulzusmérés is érthető, h optikai módon nem jó. Ez (ahogy az összes karperec) csak alkalmi szakaszok mérésére jó, de erős karmozgás mellett megbízhatóságot egyiktől sem lehet elvárni

(#775) Zsolto válasza gyuri2008 (#773) üzenetére


Zsolto
őstag

Ez a cucc szerintem tájékoztató adatok kinyerésére való. Arra kiváló, és akinek ennél több, pontosabb, megbízhatóbb adat kell, az tovább lép egy drágább, profibb eszköz felé. 6500 Ft-ért mit várunk még? Nyugodtan megveheted, nem egy nagy kockázat. Ha nem jön be, el is tudod adni, vagy odaadod valakinek, és veszel egy drágábbat.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#776) Flashy válasza gyuri2008 (#773) üzenetére


Flashy
veterán

ha sport vagy egészségügyi okból tényleg fontos, akkor biztos hogy nem ez kell neked, ahhoz nem lesz elég egy csuklópánt és sajnos 20 dollár sem (akciósan néha 13). azt is megkockáztatom, hogy ha valódi alvásmonitorozást szeretnél, akkor a fejedre fogsz elektródákat ragasztani minden este. a pulzushoz elég egy mellkaspánt :) a lényeg hogy ez nem diagnosztikai eszköz, a kezed mozgása és opcionálisan időnkénti (pontatlan) pulzusmérés a grafikonjainak alapja.

(#777) gyuri2008


gyuri2008
veterán

1 amperes töltővel tölthtem ezt az eszközt?

(#778) Degeczi válasza gyuri2008 (#777) üzenetére


Degeczi
nagyúr

2-3 amperessel is - akkor is néhányszor 10 mA-t fog fölvenni.
Soha nem az adapter (ami nem "töltő", hanem egyszerű 5V-os tápegység) határozza meg, mennyi vesz föl a töltendő készülék, hanem az eszköz maga. Az adapter értéke csak egy maximum, aminél többet nem képes leadni.

(#779) gyuri2008 válasza Degeczi (#778) üzenetére


gyuri2008
veterán

A használatához ez a két app kell majd?
Mi Fit
TOOLS&MI BAND

Samsunggal fogom használni a Samsung HEALTH app-al vajon kompatibilis az eszköz?
Esetleg nem akadnak össze?

Degeczi Köszönöm a válaszokat....

[ Szerkesztve ]

(#780) Flashy válasza gyuri2008 (#777) üzenetére


Flashy
veterán

igen, felfelé nem gond, annyi áramot vesz fel, amennyire szüksége van. ezzel kapcsolatban ritkán szokott előfordulni olyan probléma, hogy olyan keveset vesz fel, hogy bizonyos powerbankok azt hiszik, hogy nincs beledugva semmi és lekapcsolják a kimenetüket. PC USB és fali töltők esetén nem szokott ilyen gond lenni.

(#781) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Bocsi,hogy még egyszer megkérdezem A használatához ez a két app kell majd?
Mi Fit
TOOLS&MI BAND
fontos lenne mert meg érkezett a termék,most próbálgatom beállítani.

(#782) kelly416 válasza gyuri2008 (#781) üzenetére


kelly416
veterán

Elég a mifit.
Ha hivószámkijelzést akarsz, akkor kell pl. a mibandage, én ezt haaználom, másikat nem ismerek. De alapvetően a mifit elég.

(#783) gyuri2008 válasza kelly416 (#782) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ha fent van mind a kettő az gond?
A Samsung Shealt-programmal nem fog összeakadni vagy működési zavart csinálni?

(#784) kelly416 válasza gyuri2008 (#783) üzenetére


kelly416
veterán

Fogalmam sincs. Próbáld ki és írd le a tapasztalatod. Én Xiaomi Redmi Note 4-et használok, Samum bem volt legalább 2 éve.

(#785) gyuri2008 válasza kelly416 (#784) üzenetére


gyuri2008
veterán

Neked aktív használattal hány napig megy el?
Nekem 3 óra alatt 9%- merült,100%-ra fel volt töltve,új az eszköz.
Abból volt 2 km gyors gyaloglás .
Alvásmonitorozás mennyire meríti le?
A pulzusszámlálója nem valami pontos,sőt igen pontatlan :(((
Vagy nem jól állítottam be az applikációban?

[ Szerkesztve ]

(#786) Degeczi válasza gyuri2008 (#785) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az nagyon sok, max. akkor fogadható el, ha folyamatosan monitoroztad a pulzust (ami a megvilágítás miatt nagy fogyasztást okoz)

Egyébként MiFit-tel rengeteg értesítés mellett (de pulzust nem folyamatosan mérve, csak az alvás pontosításához engedélyezve) is 3-4%-ot csökken egy nap alatt, így a gyári 3 hét specifikáció stabilan teljesül.

(#787) Flashy válasza gyuri2008 (#785) üzenetére


Flashy
veterán

én azt vettem észre, hogy jóval tovább kell tölteni, mint amikor már teljes töltött akku jelet ír ha megérinted. ha túl korán húzom le, akkor volt hogy az első 20 százalékot pár óra alatt megette (igazából nem volt 100%), de utána normálisan merült. ha igazán feltöltődött, akkor még órákig, vagy akár fél napig (használattól függően) 100 vagy 99%-ot mutat. amúgy teljesen használattól függ, pulzusméréses alvásmonitor nélkül két hetet még sok értesítéssel is kibír.

(#788) kelly416 válasza gyuri2008 (#785) üzenetére


kelly416
veterán

Tojok én az alvásmonitorozásra meg a pulzusmérésre. Úgysem mér jól, minek kínlódjak vele? Nekem azért kellett, mert így mindig rezeg a csuklómón, ha a teló szólna, és mondjuk nincs is a zsebemben, mert kint dolgozgatok, meg nem is hallanám mondjuk a flex miatt. Így viszont eleve levettem a hangot a telefonomról, soha semmiért nem rikácsol. Rezeg, meg a miband is a csuklómón. Ennyi. Viszont kiírja, ki írt messengeren, viberen, egyeben, kiírja a mail-ek feladóját, a hívó felet. Ja? És nem utolsó sorban ébreszt, figyelmeztet elfelejthető dolgokra, ha beállítom. Így simán elketyeg 3-4 hetet.

(#789) air válasza kelly416 (#788) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem hiába strapálod magad, az újabb kérdéseiből látszik, hogy az eddigi válaszokat sem olvasta el.
Tipikus write-only júzer. :((
Akartam az S Health-re válaszolni, de látom, hogy felesleges. ;]

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#790) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyet Samsung telefon mellé. Kérdés, hogy a Samsung sajtát Shealth appjával tud kommunikálni? Olvastam, és próbáltam a Google fit appal összehozni a karkötőt, de nem sikerült. Ha menne a guglival, menne az shealthel. Erről valakinek van infója?

(#791) gyuri2008 válasza Vitaqo (#790) üzenetére


gyuri2008
veterán

Szia
Sajnos nem megy.

(#792) Arashi


Arashi
újonc

Sziasztok!

Bő 2 hónapja használom a Mi Bandet, de egy ideje nem jelzi, ha telefonhívásom vagy sms-em érkezik. Az összes többi alkalmazásüzenet érkezésekor rezeg, de pont a két legfontosabbnál nem. Valami ötlet esetleg, hogy mi lehet a gond? :F

(#793) kelly416 válasza Arashi (#792) üzenetére


kelly416
veterán

Már vagy 4 hónapja használom a miband2-t legalább 4 különböző telefonnal, alsó hangon 8-10 átköltözéssel, 2-3 romcserével (miui, lineageOS, RR) és mindig újra be kellett állítsam, de beállítás után mindig jól működött. Nem lehet, hogy valamit elállítottál?

(#794) Arashi válasza kelly416 (#793) üzenetére


Arashi
újonc

Nem rémlik, hogy bármit állítottam volna rajta ezalatt.
Ha megszüntetem a párosítást, és újra párosítom a telefonnal az vajon segít?

edit: Nem segített...

[ Szerkesztve ]

(#795) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Szülő kinézett magának egy mi band 2 karpántot. Azt szeretném kérdezni, hogy ha nincs hozzákötve bt-on telefonhoz, akkor is mér-e mindent? Megoldható-e, hogy napközben nincs bt kapcsolaton, este hazaérve a szükséges applikációban egy tabletre leszinkrózzuk az aznapi adatokat?
Vagy az adatokat ilyen módon nem menti?

Köszi !

(#796) kelly416 válasza Arashi (#794) üzenetére


kelly416
veterán

Akkor sajna passzolok, más tippem nem lévén.

mézespálinka:
Mérni mér, letárolja bizonyos méretig, nem tudom, mennyit. Elméletileg egy napi adatokat simán, de én azért a napi kétszeri szinkronizációt megtartanám, egyet reggel is az éjszakai mérések miatt.

(#797) Flashy válasza mézespálinka (#795) üzenetére


Flashy
veterán

körülbelül 1 hétnyi adatot tárol el, napi 1 szinkronizálás már bőven elég. egy ideig használtam így tablettel szinkronizálva (ami otthon volt). a Mi Fit-ben beállított ébresztőkhöz egyáltalán nem kell a telefon, saját memóriából mennek.

(#798) blg válasza mézespálinka (#795) üzenetére


blg
senior tag

Próbáltad már telepíteni a Mi Fit appot a kérdéses tabletre? Az én tabletemre nem települ, azt mondja, nem kompatibilis verzió. HUAWEI MediaPad M3 Lite

(#799) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Rosszul emlékszem, hogy a MiFit régebben tudott olyasmi dolgot, hogy ha a telefon és a miband 2 messze került (hatótávon kívül talán) egymástól, akkor a miband jelezte ezt? Rosszul emlékszem, szenilis kezdek lenni? Mert én sehol nem találom ezt a legfrissebb MiFit-ben.

(#800) gyuri2008 válasza DrKapocs (#799) üzenetére


gyuri2008
veterán

Pedig ott van..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.