Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Flashy válasza Alex kettő (#950) üzenetére


Flashy
veterán

igen, sokaknak ilyen, nem tudni melyik hajlamos rá és melyik nem, és nincs rá gyógyír.

(#952) Alex kettő válasza Flashy (#951) üzenetére


Alex kettő
csendes tag

Köszönöm. Ez az OLED kijelző hibája vagy az elektronikáé? Volt erről behatóbb vizsgálat valahol?
Nem lehet ez valamilyen energiatakarékos funkció, mert pl. gyengül az aksi?
Nem követtem a topikot. :B

[ Szerkesztve ]

(#953) Flashy válasza Alex kettő (#952) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem nem szándékos, nem sok értelme lenne, mert akkor nem az aksi hanem a kijelző miatt dobják ki.
nem igazán foglalkozik ezzel senki, hanem vesz egy 3-ast amikor bekövetkezik. írnak sok mindent, a kijelző elöregedését magától, vagy nedvesség hatására, de csak a gyártó tudná kideríteni, ha nagyon akarja.

(#954) Alex kettő válasza Flashy (#953) üzenetére


Alex kettő
csendes tag

Értem. Mondjuk az aksinak jóval tovább kellene bírnia, meg bírja is (most épp 83%-on van 9 nap után).
Próbálok tudatos vásárló lenni és óvni a környezetet is, reméltem 5-10 évet kibír. :F
A nedvesség nálam biztos nem játszik, mert a vásárláskor ellenőriztem, hogy vízálló, azóta soha nem érte nedvesség pár cseppen kívül. Vigyázok a dolgaimra.
Na mindegy. Akkor marad így, mert nekem a vibra funkció az elsődleges, legfeljebb a telón nézem az értékeket, ha túl sok a környező fény.

(#955) SzaboZE válasza Flashy (#951) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az OLED technológia ezzel jár. Minél többet megy a kijelző, annál hamarabb halványul el. Szóval mind ilyen lesz előbb-utóbb :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#956) SzaboZE válasza Predator2 (#932) üzenetére


SzaboZE
addikt

Maga a hardver nem lesz alkalmas rá, akkoriban még csak BT 3.0 körül jártak a készülékek. A Miband egy jóval újabb energiakarékos protokollon kommunikál.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#957) Flashy válasza SzaboZE (#955) üzenetére


Flashy
veterán

az az érdekes, sokaknak vagy hirtelen, vagy kifejezetten állásában halványult el a kijelző. az biztos hogy többféle kijelzőt használnak, vannak a kékes meg a fehérebb színű változatok, nekünk van mindegyik (mindegyik global változat, csak a fehér kb 1 évvel fiatalabb) és még egyformán jók. én valami apró kondi elöregedésére tippeltem volna, vagy valami olyan érintkezés ami melegre/hidegre vagy párára érzékenyebb és elvékonyodik, korrodálódik.

(#958) SzaboZE válasza Flashy (#957) üzenetére


SzaboZE
addikt

A hátrányoknál :) Ami még érdekes, hogy az UV fényre is érzékeny.

https://hu.wikipedia.org/wiki/OLED

És nyilván nem a drága fajta kijelzőt teszik egy ilyen olcsó karkötőbe :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#959) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Barátnőm pántja szétjött így félretette az egységet megjött az új pánt, elővette és próbálta volna szinkronizálni, de nem sikerül. Amik az app által javasoltak voltak megcsináltuk, de semmi. Lecseréltük az appot akkor sem. Próbáltuk másik telefonnal akkor sem sikerült a szinkronizáció.

Járt már így valaki? Mi lehet a megoldás?

(#960) dokee78


dokee78
félisten

Ez az aktivitás mérő idővel halványabb lesz?
Mert régebben vettem és már csak sötétben látni jól.

(#961) Flashy válasza dokee78 (#960) üzenetére


Flashy
veterán

igen, nem tudni miért, bizonyos példányok egy idő után láthatatlanná halványodnak. vannak lehetséges magyarázatok (a kijelző normál öregedése napfénytől), de nem igazán láttam egyértelmű következtetést. többféle kijelzővel gyártották, van kékesebb, fehérebb, de nem olvastam olyan statisztikát hogy melyik fajta halványodik. kijött a hármas meg a négyes, úgy gondolták, itt az idő eltűnni :)

(#962) dokee78


dokee78
félisten

Ez a szíj jó rá?

[link]

(#963) Flashy válasza dokee78 (#962) üzenetére


Flashy
veterán

a hármasra igen, a kettesre nem.

(#964) dokee78 válasza Flashy (#963) üzenetére


dokee78
félisten

2-esre nem találtam az eustock.eu-n.
Ebay és Alin kívül van valami webshop ahol lehet rendelni?

(#965) Flashy válasza dokee78 (#964) üzenetére


Flashy
veterán

nem tudom, én aliról szoktam, 1 dollár alatt vannak a 2-eshez szíjak, a "mijobs" márkájú nekünk bevált.

(#966) dokee78 válasza Flashy (#965) üzenetére


dokee78
félisten

Közvetlen linket adsz akitől rendelsz?

(#967) Flashy válasza dokee78 (#966) üzenetére


Flashy
veterán

nagyon rég volt utoljára (még van egy csomó a fiókban tartalék), mindig mástól rendeltem, arra kerestem rá hogy "mijobs mi band 2". azok a jók, amiből egyszínű és csíkkal szegélyezett van, illetve megjelentek LEMFO néven színes-lyukasos variációk, belül azon is mijobs felirat van. ha találsz olyat ami nagyon színes (virágos, terepszínű, flamingós, stb), na azok nem jöttek be, egyébként a minta nem csúnya, de kikapcsolódik és lefoszlik róla a mintás réteg. (persze azért 1-2 dollárért meg lehet próbálni)
adok két linket, ez a két utolsó rendelés, de lehet hogy érdemes a címükben levő pár kulcsszóra keresést indítani, lehet hogy most nem ez a legolcsóbb. meg szoktam nézni az első néhány találatot külön, van aki ugyanannyiért még dob hozzá egy kijelzőfóliát is, de ez mindig változik.
egyik és másik

(#968) dokee78 válasza Flashy (#967) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi!

(#969) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!
Gondolkodom egy ilyen (használt) kütyü megvásárlásán.
Elolvastam a tesztet, de maradt egy számomra nyitott kérdés:
A pulzsmérést nem lehet valahogy ütemezni? Úgy értem hogy mondjuk 10 percenként mérjen egyet, vagy akár folyamatosan. Mert a tesztből nekem az jön le hogy csak manuálisan lehet mérni.

Köszönöm szépen a választ! :R

(#970) kanyi51 válasza Hosssszu (#969) üzenetére


kanyi51
senior tag

Akár 2 mp is lehet a mérési tartomány, pl, éjszaka alvás monitorozás közben.

(#971) Hosssszu válasza kanyi51 (#970) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi a választ! :R

Tehát akkor jól értem hogy be tudnám úgy állítani hogy mondjuk egész nap mérje akár félpercenként, vagy két másodpercenként?

(#972) Flashy válasza Hosssszu (#971) üzenetére


Flashy
veterán

lehet, de ha pl. egészségügyi szempontból tényleg fontos a folyamatos pulzusmérés, akkor ne ilyen játékot vegyél, mert annyira viszont nem megbízható.

(#973) Hosssszu válasza Flashy (#972) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi! :R

Inkább csak kíváncsiságról van szó, szerencsére nincs ilyen jellegű gond.
Ha lenne, akkor egyértelmű hogy patika/háziorvos lenne a cél.

De közben találtam egy Band hármat eladót, úgyhogy innentől OFF kérdésem.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#974) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Használja valaki IOS 13-mal? Nem jönnek az értesítések a Bandre...

(#975) dokee78


dokee78
félisten

Már a gyári Mi Fit appban nincs ébresztő opció?

(#976) Flashy válasza dokee78 (#975) üzenetére


Flashy
veterán

nálam ott van, ahol már vagy 1 éve: Profil, aztán középtájon az Eszközeim alatt rákatt a Mi Band-ra, aztán a harmadik pont az Ébresztés

(#977) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Az hogy tök halvány lett a kijelző, az óra meghibasodasara/kijelző tonkremenetelere utal? Elég sokaig, állt az óra hasznalatlanul, úgy 1 évig vagy még több is talán, most a párom használta volna, fel is töltöttük, még akkor jó volt, semmi baja nem volt, most meg 50%-on van és látom hogy tök halvány. Ezzel akkor nem lehet mit kezdeni?

(#978) kisqp válasza Gabesz87 (#977) üzenetére


kisqp
tag

Nem sajnos, ez ilyen. Egy ido utan elhalvanyul. Van akinek teljesen sotet, de a jeleket veszi es rezeg is.

(#979) Gabesz87 válasza kisqp (#978) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Kár érte. Na mindegy, max majd veszek magamnak egy mi band 4-et, a páromnak meg nemrég vettük az iPhone XR-t, szóval gondoltam karácsonyra meglepem egy Apple Watch 4-el. Csak hát az ára... :W

[ Szerkesztve ]

(#980) gegsite


gegsite
tag

Akinek van pénze majomra, legyen banánra is :D

(Remélem tényleg kibír 1 év állást, mert az asszony elpakolta, s azóta nincs meg neki )

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#981) #53667584


#53667584
törölt tag

iOSen semmilyen értesítésnél nem jelez a band. Appben természetesen be van állítva. Találkoztatok már ilyennel?

(#982) kisqp válasza #53667584 (#981) üzenetére


kisqp
tag

Sajnos igen a 13-as frissítés óta. Egy másik csoportban azt írta egy kolléga, hogy mi fit újratelepítésével és új accounttal neki működik...

(#983) #53667584 válasza kisqp (#982) üzenetére


#53667584
törölt tag

Úgy tűnik helyreállt a 13.2.2 update után.

(#984) kisqp válasza #53667584 (#983) üzenetére


kisqp
tag

Szuper!

(#985) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Sziasztok! A Bemutatkozott a Mi Band 2 topicban írtam egy hibajelenséggel kapcsolatban. Ha esetleg ránéznétek, és van tippetek, nagyon hálás lennék, ha megosztanátok velem a gondolataitokat. :R

(#986) Becenick


Becenick
tag

Sziasztok!
Érdekes kérdés lesz, de hátha...
Van egy miband2, amit perpill már csak ébresztő funkcióban használtam. Nem nagyon állítgattam már rajta semmit, de azért nyilván az ébresztési időket nem ártana néha managelni.
Sajnos kb 1 évre a vételtől a kijelző megszűnt létezni. Nem érdekelt, mert a MiFit appban (vagy a Notify-ban) bármit meg tudtam nézni vagy megváltoztatni. Nem kellett a kijelző.
Azóta vettem egy órát. Kicsit baxkuráltam a szoftvert és a végén sikerült kivennem a párosításból az eszközt. Azt látja, hogy korábban volt csatlakoztatva, de párosításnál kérné, hogy írjak be egy 4 jegyű kódot, amit az eszköz ír. Ok... de nincs kijelző....
Van bármi mód arra, hogy ezt a lépést kikerülje az ember ?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.