Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Ricardo válasza TaylorPro (#12691) üzenetére


Ricardo
félisten

Az élő háttérkép is bele tud harapni az akkuba.

(#12702) DroiDMester válasza bepken (#12698) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálam patent, Mondjuk ma nem igen nyomkorásztam több mint 9.órája vettem le a töltőről s 6% ot merült, kb: 20 perc telefonálás volt a napi össz használat!

És szépen kazdálkodik a CPUval a MetaPhoenix KERNEL

(#12703) TaylorPro válasza Ricardo (#12701) üzenetére


TaylorPro
addikt

Tudom. Ennyire nem szívta. Most beállítottam egy statikus hátteret és úgy néz ki megszűnt a merülés. Gyári rom lagolt a pixel élő hátterektől ott nem használtam. Lineage romon se mindig, szóval valószínű ez a ludas.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#12704) Fredy02 válasza judas13 (#12689) üzenetére


Fredy02
tag

Ott magát az alkalmazás értesítést lehet kikapcsolni, de ezt az android rendszer írja ki.

S23U

(#12705) petipetya


petipetya
nagyúr

Csak én érzem át a duplikációt?

"nincs rá lezsóidő"

(#12706) Viktor0610 válasza Fredy02 (#12649) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kereső. Pl. az EKG görbe szavakra. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#12707) eclipse19 válasza petipetya (#12705) üzenetére


eclipse19
senior tag

Állítsd át angolra és nézd meg úgy, hátha több értelme lesz.
Lehet, hogy a fordítás nem tökéletes.

Egyébként az első "7 óra" szerintem adott időtartamra szóló beállítás, aminek a hosszát állíthatod a +/- jelekkel, a második pedig alighanem egy beállított ébresztés időpontjáig szól.
Az adott pillanatban mind a kettő 7 órányi messzeségben van.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#12708) petipetya válasza eclipse19 (#12707) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valóban mindkettő pont 7 óra múlvára esett. Most megtekintve már látható a különbség.

"nincs rá lezsóidő"

(#12709) Fredy02 válasza Viktor0610 (#12706) üzenetére


Fredy02
tag

Köszi de miért inaktív a toggle?

S23U

(#12710) Viktor0610 válasza Fredy02 (#12709) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ide én is eljutottam, de a linkelt keresésben van egy Hide... app linkelés, azzal megoldhatod a problrmát.
Majd jön a 8.1, abban elvileg eltüntethető lesz külső app nélkül.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#12711) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Akinek gondja van az A1 akku idejével, az próbálja meg hogy a Google menüben a Helyadatok-ban kikapcsolja a Helyelőzményeket.
Így persze a Gmaps-ból el fognak tűnni az előzmények térképpel, hogy merre jártunk. (no de ez manapság nem is akkora nagy probléma adatbiztonság szempontból...)

+személyes hirdetésekről leiratkozás, és Rendszer menüben a Biztonsági másolat is ki lett lőve.
Innentől kezdve látványosan kevésbé merül az akku.

Most perpill:
Akku 54%
1nap 10 órája bekapcsolva
1nap 17óra van hátra
Képernyő idő 4óra 5p

Eddig sosem voltak ilyen jó adatok, pedig a használat semmiben sem tér el.

(+feldobtam a Blokada-t, nem tudom ez mennyit dobott az akku időn, de rettenet sok reklámtól, és hazatelefonálástól(telemetria) megkímélt)

[ Szerkesztve ]

(#12712) drdr válasza darvinya (#12662) üzenetére


drdr
senior tag

Üdv. Most lettem gazdája egy ilyen telefonnak, Redmi Note 3 után. Egyik szemem sír, másik nevet...
Összességében napi használat során alig lassabb, mint a Note 3, A B20 üdvözítő. FM rádió nagyon hiányzik, ez a szervíz menüs dolog nem igazán használható, amint háttérbe kerül, elhallgat. A hangerőt sem jegyzi meg... Remélem nem tart soká megcsinálniuk.
Viszont a zaj borzalmas. Nem is értem, hogy lehet ilyet csinálni (főleg nyers Androidos referencia telefonként), amikor az utóbbi 5 telefonomnak nem volt már ilyen problémája évek óta.... Remélem szoftveres hiba és ezt is fixálják. (Borzasztó idegesítő, emellett a hang is átlagon alulinak mondható, így lehet nem lesz sokáig nálam...)
Ha statikus folyamatos lenne a zaj, de az hogy minden megszűnő hang után 1 másodperccel a zaj is megszűnik, nagyon idegesítő....

(#12713) hgabor19 válasza drdr (#12712) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Kicsit olvass vissza.
Én is írtam egy röpke összefoglalót, hogy lehet a hangzást feltuningolni. Keress rá..
Sokadjára: az alacsony hangerőn hallható sistergés fülhallgató függő. Kb. 40 Ohm vagy e feletti füles kell hozzá, és akkor megszűnik.

Én is RN3P-ról jöttem át, nekem nem sír a szemem :)

[ Szerkesztve ]

(#12714) rzoli


rzoli
senior tag

Az RR romban találtam egy kis problémát. Másnál is jelentkezik? Ha a Link2SD-vel megpróbáltam fagyasztani valamit, akkor bizony szinte lefagyott az egész telefon, percek teltek el egy egy gombnyomás érzékelése után, mire egyet-egyet reagált, úgyhogy inkább hosszú bekapcs gombnyomással újraindítottam. Mondjuk lehet az oreo nem szereti a Link2SD-t, mert a gyári romon, egyszerűen FC-zett, ha elindítottam. A LOS-ban viszont működött. Itt megint hülye...

Csak megnéztem az RR ROM (03.23) üzemidejét is. Számomra ez a bőven elég kategória. Biztos lehetne még javítani rajta, de szerintem felesleges. :)

Itt az látszik, hogy kevesebbet van deep sleepben, a telefon, mint a DroidMester által tegnap linkelt custom kernellel. Lehet azt még kipróbálom. :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12715) TaylorPro válasza rzoli (#12714) üzenetére


TaylorPro
addikt

Tegnap került fel új RR. Ma raktam fel.

Pixel 8 Hazel

(#12716) Roxbury válasza TaylorPro (#12715) üzenetére


Roxbury
őstag

Nem ugy volt, hogy OTA-n jelez az is mar es lehet is ugy telepitgetni?

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#12717) rzoli válasza TaylorPro (#12715) üzenetére


rzoli
senior tag

Na akkor azt este kipróbálom!

Miről mentél? Az előző RR, frissítetted, vagy tiszta telepítéssel? Vagy valami más vont a kiindulási helyzet

update: na most kicsit megkavarodtam, a letöltő oldalon az utolsó rom a 03.23-as. Hol találtál frissebbet?

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12718) rzoli válasza rzoli (#12717) üzenetére


rzoli
senior tag

Na közben megtaláltam, nem az official letöltő linkre kell kattintani, hanem a Mega-ra!

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12719) bepken válasza rzoli (#12714) üzenetére


bepken
veterán

nem tudom tényleg, hogy nálam mi lehet... igazából, nap végére egész jó képernyőidő kerekedik (szokásos 5 óra), de most míg beértem melóba, 10%-ot merült. nagyjából egy órája vettem le töltőről.

lehet, hogy csak kernel függő tényleg (most az alap RR kernel van fent) - de az is megeshet, hogy csak placebo az egész :)

szerk.: amúgy most nézem az aláírásodat. szóval akkor a Defy+ topikból voltál ismerős :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#12720) rzoli válasza bepken (#12719) üzenetére


rzoli
senior tag

Azon kezdtem el a buherálást :) Szerettem egyébként, még megvan és működik is, bár az akku ideje :D :D :D

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12721) TaylorPro válasza rzoli (#12717) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az előző RR-t frissítettem recoveryből a leírás alapján. Wipe cache, data, majd rom, twrp, Magisk. Eddig oké minden. Megás link kell, én is belefutottam ebbe.

Pixel 8 Hazel

(#12722) rzoli válasza TaylorPro (#12721) üzenetére


rzoli
senior tag

Észrevehető változást láttál a 0327-ben?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12723) TaylorPro válasza rzoli (#12722) üzenetére


TaylorPro
addikt

A google naptár megfagyasztja az egész rendszert. Csak a power gombos újraindítás segít. Ilyenkor van elegem a módosított romokból. Valami bug mindig van. Mást még nem vettem észre, nem rég raktam fel. Teljes gyalura meg nincs időm jelenleg.

Pixel 8 Hazel

(#12724) DroiDMester válasza Roxbury (#12716) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hivatalos OFFICAL oldalon még nincs fenn, addig nem fog jelezni az OTA, és azért arról ne álmodjatok hogy ez az OTA olyan lesz mint a gyári ROM nál hogy jelez letöltöd majd pár perc telepítés után nyomsz egy restartot és minden happy :)

Valószínű csak jelzi hogy van és letölti, de ugyan úgy manuálisan kell majd TWRP ben telepíteni mint egy sima custom romot.

(#12725) Roxbury válasza DroiDMester (#12724) üzenetére


Roxbury
őstag

Köszi. 😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#12726) rzoli válasza TaylorPro (#12723) üzenetére


rzoli
senior tag

Most ránéztem az XDA fórumra, hogy látok e valami újdonságot, az egyik hozzászóló szerint itt jól működik a Stock kamera porté módja is. Bár azért majd csak kipróbálom ezt is, mert amikor próbálgattam, bizonytalan volt, hol ment, hol nem. A fókuszálásnál állt le általában.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12727) mobilizmo válasza DroiDMester (#12724) üzenetére


mobilizmo
addikt

Miért gondolod ezt? Volt nekem már több olyan cROM-om különböző telefonokon, ahol teljesen OTA-san működött a frissítés. Mondjuk, hogy az RR is köztük volt-e, arra nem emlékszem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#12728) DroiDMester válasza TaylorPro (#12723) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálam semmi gond a Google Naptárral még a gyári RR Kernel van fenn amég tesztelem milyen! csak rátelepítettem a 3.23.as RR verzióra nem tiszta telepítés volt!

*******************************************************************************************
mobilizmo : és volt a telóid között ilyen fájlrendszerű mint az A1, hogy dupla partíciók vannak rajta? Mert ez végett van a TWRP szívás is, szóval ne nagyon várjál olyan OTA.t mint egy normál telónál!

******************************************************************************************
rzoli : a portré mód a gyári RR kernel végett nem ment másik kernellel működött a 3.23.as RR -ben is, biztos nem próbáltad de ha megnyitod a RR testreszabását és átfordítod a telót fekvő módba azonnal FC lett a vége, másik kernellel ez is megszűnt, de most a 27.es RR ben már jó a gyári kernellel is

[ Szerkesztve ]

(#12729) rzoli válasza DroiDMester (#12728) üzenetére


rzoli
senior tag

Te most melyik kernelt használod? A tegnap említett MetaPhoenix KERNEL milyen? Azt leszámítva, hogy a deep sleep aránya szép magas volt? :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12730) DroiDMester válasza rzoli (#12729) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nagyon jó a MetaPhoenix, de nem is meglepő mivel azt is ghpranav készíti akár csak a RR Romot, sokkal több beállítási lehetőség van benne, aki szeret bíbelődni a kernel finomhangolásba, egy apró gond van vele nem működik benne az OTG funkció az r1 ben ment és az r3 ban is menni fog biztos

Most még a gyári 3.27.es KERNEL van fenn amég tesztelem milyen

(#12731) mobilizmo válasza DroiDMester (#12728) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igaz, erre nem gondoltam, mentségemre legyen mondva ez az első ilyen telóm. Bár én még nem szívtam vele, mert még nem telepítettem. Egyébként mi az értelme ennek?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#12732) Strangers


Strangers
tag

Sziasztok!

Néhányan írjátok hogy "zajos" a hang, sistereg, ez a telefon saját lejátszójára jellemző vagy mindegyikre pl a Poweramp-ra is, ha valaki próbálta persze?

A navigáció hogyan teljesít, pontosság, műholdakhoz csatlakozás sebessége?

Kösz a választ!

(#12733) rzoli válasza DroiDMester (#12730) üzenetére


rzoli
senior tag

A kerneleket egymás után lehet cserélgetni? Van valami követelmény? Ha jól emlékszem a Magisk-ot újra kell tenni utána?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12734) drdr válasza hgabor19 (#12713) üzenetére


drdr
senior tag

Azért ez a tervezés magasfoka, a Xiaomi Piston fülesek is 16 v. 32 Ohmosak (persze Xiaomi telefonhoz mért lenne jó Xiaomi füles???), BlitzWolf-ot és YPZ-t néztem még, kivétel nélkül mind 40 Ohm alatti...Egyenlőre csak egy bő féltucatnyit néztem meg, egy se jó.... Köztük a Piston 3-asom se.... :W

(#12735) DroiDMester válasza rzoli (#12733) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen lehet ide-oda rakosgatni, ha mégse jönne be a custom. Kernel csere után ahogy már írtam újra kell tenni a TWRP.zip et(mivel ugye itt nincs külön recovery partíció hanem magában a kernelben van) és magisk.zip et is fel kell tenni, különben bootloop lesz a vége.

A gyári KERNELről csinálsz Twrp ben mentést és bármikor vissza tudod tenni, akkor még magisk és twrp.zipet sem kell újra rakni, csak vissza állítod a mentésből

[ Szerkesztve ]

(#12736) Viktor0610 válasza drdr (#12734) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem a Xiaomi Hybrid Pro fülessel nincs bajom. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#12737) hgabor19 válasza drdr (#12734) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Mindenféle reklám nélkül, egy 67 Ohmos, nem is annyira veszett drágán.
Ez most csak egy példa volt.
Lehet hogy most még nincs a kínálatban, de Xiaomit ismerve simán jöhet rövidesen egy brutál HiFi füles.

[ Szerkesztve ]

(#12738) rzoli


rzoli
senior tag

Ma négytől akciós az Original Xiaomi Mi IV Hybrid Dual Drivers Earphones - akció kezdete 2018/3/28 16:00 Kuponkód: GBanniversary131 - 15.99 $

Nálam egyébként jól szól, de ki tudja milyen a hallásom.

Gearbest

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12739) BoB válasza Viktor0610 (#12736) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem marha sok embernek fel sem tűnik a sistergés :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#12740) Viktor0610 válasza BoB (#12739) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tény, hogy rossz a fülem, de ezt a sistergést a teló megvétele után pár ROM-verzión át hallottam, de aztán elmúlt.
Lehet, a fülem romlott tovább... :B

Samsung Galaxy A54

(#12741) bepken válasza Viktor0610 (#12740) üzenetére


bepken
veterán

szerintem csak épp úgy ignorálod, mint bármilyen más, lényegtelen dolgot az életben. valószínűleg nálam is ez van :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#12742) Viktor0610 válasza bepken (#12741) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, igazad van.
Több zeneapp is fenn van a telón, ma vagy holnap kipróbálom, majd jelentkezem. :)

Samsung Galaxy A54

(#12743) Csori72


Csori72
aktív tag

A Google sávot hogy lehet kipiszkálni a főoldalról?
Korábbi telóimnál sikerült, de itt egyszerűen nem találom a beállításokban sehol.

..:: 1+TTTTT ::..

(#12744) nobiand


nobiand
aktív tag

Honnan érdemes rendelni piros színben? Ahol rendes garancia van.
Sajna az Eustockon nincs.
Köszi.

(#12745) Nerazim válasza Csori72 (#12743) üzenetére


Nerazim
őstag

Sajna sehogy, másik lanchert kell váalsztani (pl: nova) vagy custom rom telepítésével.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#12746) x1port válasza Viktor0610 (#12740) üzenetére


x1port
addikt

Én most a régi Samu telefonomhoz kapott fehér agybadugós fülest használom. Lehet hogy rossz a fülem de nincs semmiféle sistergés..
Jó lenne tudni hogy ez hány "ólmos" :D

(#12747) Istju válasza x1port (#12746) üzenetére


Istju
senior tag

40 ohmos az jó? Ez állítólag frankó. [VSONIC VSD3S]
Van teszt is róla: [teszt]

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#12748) x1port válasza Istju (#12747) üzenetére


x1port
addikt

Ne engem kérdezz. Segítenék szívesen de hülye vagyok hozzá :)

(#12749) Istju válasza x1port (#12748) üzenetére


Istju
senior tag

Igazából nekem sem kell, csak a vájtfülűeknek tettem fel😁

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#12750) drdr válasza hgabor19 (#12737) üzenetére


drdr
senior tag

Sima fülbe dugós kell, eszemben sincs telefonhoz ekkora fejhallgatót venni, főleg ennyiért. Én A Xiaomi Piston 3-mal is meg voltam elégedve, a Hifi közelében sincs az RN3 vagy az MI A1, felesleges annál drágább ehhez is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.