Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) bepken válasza Istju (#12747) üzenetére


bepken
veterán

zseniális egy füles, az egyszer biztos! bár nekem a VSD5S volt (illetve van, de már haldoklik sajnos) - én egyenesen imádtam :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#12752) Csori72 válasza Nerazim (#12745) üzenetére


Csori72
aktív tag

köszi.
korábban volt egy kapcsoló a beállításokban valahol, azzal el lehetett küldeni, h ne rondítsa a képet.
ezek szerint nem véletlenül nem találtam meg :(

..:: 1+TTTTT ::..

(#12753) BoB válasza Viktor0610 (#12740) üzenetére


BoB
veterán

Lehet ha zenét hallgatsz attól nem tünik fel mert elnyomja, de sorozat nézés közben baromi idegesítő. Amikor csak beszélnek és nincs alapjzaj sem a háttérben, főleg ha csak sutyorognak baromi idegesítő a sisteri.

Simán hallani amikor ki és bekapcsol az erősítő amikor elindítom-megállítom.

bepken: ez életem első telefonja ami ezt csinálja, lehet neked lényegtelen de szerintem ez inkább a pocsék kategória.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#12754) paxm


paxm
aktív tag

Sziasztok!
A Flashtool-al lehetséges root, és bootloader nyitás nélkül újrahúzni a telefont a legfrissebb Oero rommal?
Érintetlen, nem lett piszkálva soha. Ha igen, van rá lehetőség hogy a programjaim megmaradjanak? Van egy pár apró gondom, lehet hogy rendbe tenné.

Xiaomi MI A1, MI Mix 2S & Xperia Z3 Compact & Z5 Compact // Nexus 7 LTE 2013

(#12755) Viktor0610 válasza paxm (#12754) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze.
Csak mentsd le a dolgaid. :)

Bocs, nem olvastam értőn.
Ha a programjaid meg szeretnéd tartani, akkor szerintem nincs értelme újrahúzni.
Sőt, most gondolok bele, ha újra szeretnéd húzni az érintetlen rendszered, szerintem elég csak egy hard reset.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#12756) paxm válasza Viktor0610 (#12755) üzenetére


paxm
aktív tag

Elég rendesen belakott a telefonom, először tennék egy próbát egy újratelepítéssel, de úgy hogy a programok megmaradjanak. Lehet hogy butaság.....

Xiaomi MI A1, MI Mix 2S & Xperia Z3 Compact & Z5 Compact // Nexus 7 LTE 2013

(#12757) run4fun válasza DroiDMester (#12735) üzenetére


run4fun
tag

Van egy noob-biztos step by steped a kernel cseréjéhez? :B
RR-t is kétszer kellett feltennem, TWRP-ben tettem fel valami zipet és bezavart a két slot és bootloopom lett :)
Azóta nem merek TWRP-zni. :D

(#12758) DroiDMester válasza run4fun (#12757) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Pont abban a H.SZ.ben írtam le attól részletesebben nem lehet!

TWRP alatt a backup menüben csinálsz egy mentést a boot partícióról! Ha nem jönne be a custom KERNEL ezt a Restore menüben vissza tudod állítani, ahogy írtam ilyenkor nem kell sem a Twrp.zip et sem a Magisk.zip et újra telepíteni

A telepítés meg pofon egyszerű install menüpontban beadod az új kernel zipjét, ha felment telepíted a twrp.zip et, ha az is megvan végül a Magisk.zip et és mehet a reboot system,(nem kell semmi féle wipe) kernel cserénél nem kell az A-B partíciókkal bíbelődni, mivel csak a jelenleg aktív partícióra települnek!

[ Szerkesztve ]

(#12759) cris78


cris78
őstag

Milyen zene lejátszó appot ajánlotok?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#12760) trobi28 válasza cris78 (#12759) üzenetére


trobi28
addikt

Én Powerampot használok, nem rossz 😉

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#12761) donjohnson válasza cris78 (#12759) üzenetére


donjohnson
addikt

Default Music Player

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#12762) Doki42 válasza cris78 (#12759) üzenetére


Doki42
őstag

Xmusic

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#12763) fluttershy


fluttershy
tag

Phonograph Music Player régebben, illetve amióta bevezették a pro változatát azóta a Vinyl Music Player nevű forkját ajánlom mindenkinek. Material design, no frills, nem kell ennél több. Nálam a vlc van csak, videóra és zenére egyaránt. Nekem elég :)

[ Szerkesztve ]

(#12764) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nagyon ritka alkalom, de most én is beteszek egy képet a fogyasztasrol

Ez nálam abszolút csúcs.
Most nem lett eldumálva az aksi, csak átlagosan használva.
Háttérben minden megy, energia takarékosság nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#12765) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#12764) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az átlagost arra értettem, hogy net, mail, minimális duma volt csak most, folyamatos gps, 4g és bt kapcsolat mellet zenehallgatás, szóval ilyenek...
A legvége (1-2%) valahol 6 óra körül és majd 3 nap üzemidővel lenne.
Az s9+-ból a párom kihozott majd 10 órát és 2 napot, csak összehasonlításként. De ott szinte csak netezett, meg videózott, viszont ott is ment a háttérben minden.Nálam délutánra már megdöglik, ha elkezdek rajta dumálni (is).

[ Szerkesztve ]

(#12766) ΞΔGLΞ válasza trobi28 (#12760) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az a baj vele, hogy "gyárilag"xarrá van equzva (talán parasztvakításnak, hogy hú de jól szól, vagy "mittomén' miért) , ezért mindent alapra kell állítani, különben sok hang "elvész", ha minőségibb fülessel van hallgatva és nem pár hangból álló tuc-tuc zenéről van szó.

(#12767) aicon válasza ΞΔGLΞ (#12766) üzenetére


aicon
senior tag

Akkor nem csak nekem tűnik így, hanem másnak is. Le is cseréltem már egy ideje.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#12768) Istju


Istju
senior tag

A TWRP-t fel lehet tenni OTA vesztés nélkül gyári romra?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#12769) bepken válasza Istju (#12768) üzenetére


bepken
veterán

a kettő üti egymást. vagy ez vagy az.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#12770) Istju válasza bepken (#12769) üzenetére


Istju
senior tag

Elég szomorú. Jó kiindulási pont
lenne egy rom csere előtt egy twrp-s mentés.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#12771) anaqer válasza cris78 (#12759) üzenetére


anaqer
veterán

PlayerPro

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12772) st3v3np3t3r válasza Istju (#12770) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

üdv...
temporary boot...

bootoltatod a twrp recovery képfájt,mentesz,restart...nem nyúl a gyári recoveryhez...

nem 100% de egy próbát megér...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12773) mobilizmo válasza st3v3np3t3r (#12772) üzenetére


mobilizmo
addikt

De OTA így sem működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#12774) Istju


Istju
senior tag

Fastboot módban nincs valami fullos mentési lehetőség? Ami az összes partíciót és tartalmát menti, pl dd -vel?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#12775) darvinya válasza drdr (#12734) üzenetére


darvinya
titán

Izé…eredeti Piston füleseknél nincs zaj, csak hamisoknál, de ezeknél.bármilyen meghajtással zajos.
Kaptam hozzá Piston Basic-et, de még az sem zajos.

Pl: RN3 egy rettentően színezet torz hangképű készülék, pedig még ilyen segédet be sem kapcsoltam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12776) Istju válasza Istju (#12774) üzenetére


Istju
senior tag

Valami [ilyesmire] gondoltam.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#12777) M@Db0Y válasza darvinya (#12775) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Én egy samsung s6 és egy samsung s7-hez kapott fülessel próbáltam azokkal se tűnt zajosnak. Nem tudom ezek hány ohmosak de szépen szól.

(#12778) darvinya válasza M@Db0Y (#12777) üzenetére


darvinya
titán

Már írtam, hogy valójában nem ellenállástól függ a zaj.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12779) st3v3np3t3r válasza mobilizmo (#12773) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha fastbootból csak bootoltatod a képfájlt, az csak ramdisken fog futni,újraindítás után nem marad a telefonon...

amire te gondolsz a flashelés... ez a módszer nem jár flasheléssel, csak feltölti a teló memóriájába és onnan fut...azért is temporary(ideiglenes)...

bebootol fastbooton a twrp, lementi a rendszert,restart... a gyári recoveryhez nem nyúl,nem módosítja...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12780) st3v3np3t3r válasza Istju (#12776) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezzel se lenne semmi baj,csak annyi hogy rootolni kell hozzá a rendszert...
a művelet ott kezdődik hogy "su"...

mondjuk erre a fastboot bootra én is kíváncsi lennék, ha minden jól megy jövőhéten veszek egy ilyen telót...most eustockon amúgy is akciós,remélem jövőhéten is az lesz még a kosárban...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12781) Istju válasza st3v3np3t3r (#12780) üzenetére


Istju
senior tag

Tehát, elméletileg járható út lehet: BL nyit TWRP temporary boot TWRP, rendszer mentés, custom rom, TWRP felrak , telepített twrpben rendszer visszaállítás, majd BL zárás és ott vagyok ahonnan elindultam. Megy az OTA. Ez így megy?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#12782) Unlikely


Unlikely
újonc

Valaki próbálkozott type-c - 3,5mm adapter sikeres használatával? Abban reménykedve, hogy némi kényelmetlenség árán kiküszöbölhetem a sistergést, vettem egyet (pár száz forintos tétel), ám működésre nem tudtam rábírni, a telefon hangszórója szól, hiába dugom rá. Próbálkoztam ilyen-olyan beállítással (pl. fejlesztői beállításoknál hogy a type-c audio-t küldjön), de nem jártam sikerrel.
Hiába javasolnak jópár fülest, amivel nincs sistergés, de részemről sem a fejhallgató, sem az "agybadugós" féle fülhallgató nem pálya, ahogy az ~5 ezernél magasabb árcédula sem.

(#12783) st3v3np3t3r válasza Istju (#12781) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

elméletileg igen, de ha nyitod a bootloadert,akkor minden adat törlődni fog...

gondolom olyan backupra gondolsz ami lementi a beállításokat,appokat,app adatokat stb?

ez olyan esetben lehet járható út, ha nem otan frissíted majd,hanem twrp alól... valahol láttam hogy létezik adb update,fastboot update meg twrp update...

mondjuk ha nem szekálod sokat a rendszert nem kell folyton mentegetni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12784) Istju válasza st3v3np3t3r (#12783) üzenetére


Istju
senior tag

BL nyitás nélkül a temporary boot TWRP megy?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#12785) Grecky


Grecky
senior tag

Tudom, hogy volt már, de gondolkozom a rootmentes gcam-on, de szeretnék párat kérdezni, amire nem találtam egyértelmű választ a keresővel:
- melyik a legutolsó olyan gcam, amivel legkevésbé pöttyöz és a legstabilabb is egyben
- OTA esetén frissül-e a rendszer ezzel a módosítással? akinek fent van annak lejött a 440 megás frissítés?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#12786) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Van még valaki, aki a 0323-as RR-t használja?

(#12787) bepken válasza Grecky (#12785) üzenetére


bepken
veterán

tudtommal az említett pöttyözés nélküli verzió nem létezik még, dehát nyilván a legfrissebbek közül érdemes próbálgatni :) (mostanában mondjuk nem sokat fotóztam, de nekem gyakorlatilag úgy kellett "elővarázsolni" ezt a bugot, de sajnos valóban létezik)

az OTA frissítést én kizártnak tartom, mivel - bár root nincs - rendszerfájlokat módosítasz. azt nem tudom, hogy a tool képes e visszaállítani az eredeti fájlokat. amennyiben igen, elvileg nem lesz gond.

(#12786) hgabor19! nekem még az van fent, egyelőre nem volt időm feltenni a frissebbet.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#12788) drdr válasza darvinya (#12775) üzenetére


drdr
senior tag

Piston 3-at (dobozos) használtam rn3-on. Semmi zaj nem volt. Ez elvileg 32Ohmos. Számos telefonnal használtam, nem volt zajos, csak Mi A1-gyel....
(Mint, ahogy többen is írták már, a zaj akkor hallgató ha viszonylag kicsi a hangerő, vagy a zenében szünetek vannak, esetleg párbeszédek szüneteiben. Folyamatos nagyobb hangerő esetén nem különíthető el a zaj, bár szerintem én azért hallom torzabbnak, mint rn3-on. A másik, mikor valami rendszerhang szólal meg, utána pár másodpercig sistereg. Egyébként tapasztalatok olyat is, hogy semmi nem szólt, a touch hangok is kikapcsolva és időnként be-be kapcsolt pár másodpercig az erősítő (???) és sistergett.)

(#12789) trebrona válasza st3v3np3t3r (#12783) üzenetére


trebrona
nagyúr

Miért törlődnének az adatok bl nyitásánál?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12790) rzoli válasza Unlikely (#12782) üzenetére


rzoli
senior tag

Esetleg próbáld ki ezt: Easy Sound output. Esetleg ezzel? SoundAbout.

Nem tudom kezeli e a type c-t, nekem az okosóra/kábeles hangszóró miatt kellett, hogy az óráról tudjam vezérelni a lejátszást, de ne az órán akarjon "zenélni".

(#12783) st3v3np3t3r: Láttam ilyen telefont, pl Maze Alpha, ahol törlődtek az adatok, itt azonban, ha csak nyitod, nem történik ilyen. Ha pl. TWRP-t Root-ot, akarsz, nincs gond, nem nyúl a titkosításhoz, így nincs törlés sem. Akkor kell törölni, ha custom ROM-ot akarsz gyári rendszer után feltenni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12791) darvinya válasza drdr (#12788) üzenetére


darvinya
titán

Hamis is dobozos, nem így lehet eredetit megmondani.
S már írtam nem Ohm-tól függ a zaj.
Amúgy Hang beállításokban be kell kapcsolni Mi Zene javítást és általános fülhallgatót kell kiválasztani, ekkor visszaveszi teljesítményét.
Zenei file min. 320kbps CBR/192kbps VBR/44kHz mp3 kell lenni, mert ezalatt hallhatód valós tré hangminőséget.
Mint írtam RN3, Mi4c, stb. színez, s alapból torzít.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12792) mobilizmo válasza trebrona (#12789) üzenetére


mobilizmo
addikt

Általában azzal jár. Elég sok eszköznek nyitottam már és eddig mindig így volt. Ez az első aminél viszont nem és szerintem van összefüggés azzal, hogy xiaomi-nál nem jár gari vesztéssel a nyitás.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#12793) st3v3np3t3r válasza rzoli (#12790) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

amikkel eddig találkoztam, az bl nyitáskor mindegyik gyalult...kivétel nélkül...ha a mi a1 nem töröl semmit bl nyitáskor, akkor az nagy szerencse és így működhet a temp. twrp boot...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12794) mobilizmo válasza Grecky (#12785) üzenetére


mobilizmo
addikt

Rootmentes Gcam telepítésnél marad az OTA, elvileg. De ha mégsem akkor sincs túl nagy gond, újrahúzod a rendszert MIFlash-el, úgy hogy a felhasználói adatok maradjanak, ez kb 10 perc. Ha szükséges dolgok nincsenek telepítve az is kb 10 perc, de azt csak egyszer kell megcsinálni. Utána megy az OTA és Gcam is marad.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#12795) mobilizmo válasza st3v3np3t3r (#12793) üzenetére


mobilizmo
addikt

Pontosan így van. De nem szerencse, így csinálták.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#12796) hgabor19 válasza mobilizmo (#12792) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Viszont ha Wayteq-nél gariztatsz, telefon leadása előtt zárd le a bootloadert.
Sok kellemetlenségtől megkíméled ezzel magad.

(#12797) st3v3np3t3r válasza mobilizmo (#12795) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hát, attól függ honnan nézzük... mert akár csinálhatták volna úgy is hogy gyaluljon mindent... innen nézve szerencse hogy nem...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12798) Nerd válasza Grecky (#12785) üzenetére


Nerd
aktív tag

Igen mar ket OTAn vagyok tul gcam telepites ota.

manual steppek

Ez a modszer nem modosit semmit a systemen a datan tortenik a moka. Ideiglenesen bootolsz be twrp-t.

De vigyazz mert tobb olyan modszer van ami system modositassal jar...

En Arnova fele gcameket hasznalok. A betak sokszor iszonyat szar kepet csinalnak, szoval erdemes a stable maradni...

(#12799) DroiDMester válasza Istju (#12781) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

BL nyitás után fog menni a temporary TWRP és a rendszer lementése is, viszont a többi amit írtál nem ilyen egyszerű :C

Eleve ha custom ROM.ot akarsz feltenni, azzal kezdesz hogy formatálni kell a teljes rendszert+a teljes belső tárhelyet(internal storage) máskülönben nem fog menni(bootloop lesz) a custom ROM, a titkosított fájlrendszer végett.

Ha pedig a vissza akarod állítani az előzőleg lementett gyári rendszert nem fog elindulni mert nincs titkosítva a fájlredszer, csak bootloop.ot fogsz kapni úgyszintén!

A gyári fájrendszer titkosítását csak úgy lehet vissza állítani ha a gyári full romból az USERDATA partíciót fel flasheled bootloader módban(vagy miflashel clean all opcióval, egy teljes romot), ami megint törli az összes létező dolgot ami a telón volt, szóval nem ennyire egyszerű ez a gyári rom TWRP vissza állítása!

[ Szerkesztve ]

(#12800) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#12799) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem fog működni... minden titkosítási folyamat más azonosítót kap... ha lementi a mostani rendszert, formázza a /userdata-t, fel rak egy custom rendszert, majd újra vissza a gyárit, titkosítja megint a /userdata-t, nem fog a rendszer elindulni, mert a generált kulcs eltér... ez tapaszaltalat, anno doogee x5 max pro-nál szívtam meg hasonlóval...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.