Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Zsoleszhun válasza donjohnson (#13348) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Köszönöm, valahogy átsiklottam felette.

¯\_(ツ)_/¯

(#13352) rzoli válasza bepken (#13350) üzenetére


rzoli
senior tag

Kicsit nehezen követhető, mikor hol található meg az új rom... A múltkor az Official oldalon néztem, naná, hogy a MEGA-n volt.... Azóta elsősorban a MEGA-t nézem, perce, hogy a másikon van fent az új... Kicsit trehányak?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#13353) jonnyjoker01 válasza darvinya (#13341) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszönöm! Hát ez így olcsóbb lesz mint gondoltam :R Visszaolvasgattam egy kicsit tok témában is, már ki is néztem a szerencséset :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#13354) DroiDMester válasza Roxbury (#13349) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

írtam már hogy A1 en nem valószínű hogy bármikor is menni fog CUSTOM ROM nál az OTA(az A/B partíciók végett)

Annyi hogy jelez hogy van elérhető új verzió, és ha rányomsz megnyitja böngészőben az offical oldalt ahonnan letudod tölteni a teljes telepítő zipet amit neked kell twrp ben telepíteni

(#13355) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

most olvastam az eustock honlapján, hogy munkanap 12:00ig leadott rendelést már a következő munkanap kiszállítják... r#h@dj#n +, hogy pont 12:04kor rögzítette a rendszer.... :((( holott 11:50-11:55 között adtam le... :((( na mind1...ebből csak hétfőn lesz valami...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#13356) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Az értesítő led még mindig csak fehér színt tud?

(#13357) Roxbury válasza DroiDMester (#13354) üzenetére


Roxbury
őstag

Koszi😊
Igen emlekszem😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#13358) Viktor0610 válasza Just_Reboot (#13356) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sosem volt többszínű (tudtommal ;) ).

Samsung Galaxy A54

(#13359) DroiDMester válasza Just_Reboot (#13356) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem , tud bármilyen színű lenni ha alkoholos filcel befested előtte az üveget!

Amúgy meg hogy tudna más színű lenni, nem RGB led van ott csak egy sima hidegfehér

(#13360) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Aki RRemix ROM-on van, meg tudná nézni, hogy a hívás várakoztatás/bekopogó hívása működik e?
Nekem volt ezzel gondom, hogy nem volt aktiválható a menüpont.
Na most ezt kiizzadtam, működik, aktiválható. De ha pl a SIM1-en van egy kimenő hívásom, és felhívom magam egy másik telefonról, akkor nem kopog be a hívás. Csak tájékoztató SMS jön.
És egy így nem frankó.

Ezért vagyok kíváncsi, hogy másnál ez hogy működik RR-en.

Köszi előre is,

(#13361) rzerge


rzerge
aktív tag

Nem tudom változtatni a sim 1 hálózat választását. Lehet hogy azért mert
1 régi (2eves kb)
2 micro simbol vágva nanora

1 sim Telekom - nem tudom beállítani hogy 2-3-4g
2 sim Telenor - tudok mindent állítani

Ha a Telekom simet 2.slotba teszem akkor nem is érzékeli.
Telenor sim mindkét slotban rendesen megy

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#13362) petipetya válasza Just_Reboot (#13356) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, ám az erősségét tudod állítani: sötét helyiségben erősebbnek, míg világosban halványabbnak látszik. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#13363) donjohnson válasza rzerge (#13361) üzenetére


donjohnson
addikt

nekem is micro simből lett vágva nano-ra és működik rendesen.
akkor inkább az a bajod, hogy régi. cseréltesd ki egy üzletben.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#13364) darvinya válasza rzerge (#13361) üzenetére


darvinya
titán

Már 1x ki lett tárgyalva.

Csak annál a kártyánál lehet állítani hálózatot, amelyiken internet van beállítva, ekkor főkártyaként kezeli.
Mivel 3G-4G+ hálózaton van internet forgalom.
Másodlagos kártya lesz ami csak hang hívás lesz, ez 2G-be van korlátozva.

De minek vagdossák a SIM kártyát mikor ingyen cserélik, ráadásul microSIM vastagabb és feszíti SIM aljzatot, aztán jönnek majd sorba a hibák.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13365) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Köszi a válaszokat.

Még erről az a/b particióról felvilágosítanátok?

(#13366) mifilippo


mifilippo
újonc

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni mert már 3x próbáltam ezt a Gcamerát megcsinálni de sajnos nem sikrült. 😣
Első alkalommal kiderült az volt a baj, hogy OTAn frissitettem Nugatrol Oreora és elszált a data partició ha jól emlékszem az okozott galibát
Második alkalomnál valamit én csesztem el mert feltelepítettem a TWRP-t, ugrott az OTA.
Megint újrahúztam. Adb parancssorral nyitottam bootloadert leirás alapján inditottam twrp.img-t + begépeltem a parancsokat, elvileg mindent meg is csinált de most sem jó.
Gondoltam visszatèrek Droidmester zipjének telepítéséhez mint előszőr akartam,mert elvileg az mindent elvégez, de már nem szeretnék megint belebukni. Az érdekelne, hogy amikor TWRP ben telepítem be kell jelölnöm a data és a system particiót is mint mikor TWRP-t telepítek?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3s Prime Miui 9 - Xiaomi Mi A1 AndrioOne Oreo 8.0

(#13367) trebrona válasza mifilippo (#13366) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ennyire nem megy, használd ezt: [link] :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13368) silver10 válasza mifilippo (#13366) üzenetére


silver10
aktív tag

Ha ez ennyire problémás volt, miért nem választod az XDA-s „automata“ telepítést. Az én gyakorlatlanságommal elsőre felment. Bootloader visszazárva, minden ok. Valaki kb 1 hete linkelte a MI A1 Tools-t. A Gcam install is benn van.
Picit megint késtem, de megerősítem legalább.

[ Szerkesztve ]

(#13369) Magnat válasza darvinya (#13339) üzenetére


Magnat
veterán

Mondjuk ez is kezd már kissé röhejes lenni ... Fél éves telefon és kifuttatják.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13370) darvinya válasza Magnat (#13369) üzenetére


darvinya
titán

Náluk fél/¾ éves.
De ameddig kapnak, addig lesz náluk (ez kb. még 3 hónap).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13371) szabi__memo válasza Magnat (#13369) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na most ha igazak a hírek a hw-ről akkor sokat nem kell variálniuk a jelenlegi szoftveren. Szinte semmit. Mégis új, modernebb teló. Szerintem fél év után egy ilyen nem vészes lépés

(#13372) Fall-N válasza darvinya (#13242) üzenetére


Fall-N
veterán

Hülyeség amit írsz. Külföldi portálokon írják, hogy az Android 8.1 is valószínűleg lesz a P előtt. Egyébként is a Google az Android One keretében 24 hónap frissítést garantál az eszközökre. Függetlenül attól, hogy utána mik jelennek meg. Sok köze amúgy sincs a dolgokhoz.

Amúgy meg nehogy azt hidd, hogy vért izzadnak a frissítésekkel a Xiaominál. Minden hónapban kiadják Nexus/Pixelre a security-t ezt kell belerakniuk OTA-ba. Nem véletlenül megy lassan a bugfix. A biztonsági frissítések nem hardver specifikusak, így gyorsabban letudják.

(#13373) mifilippo válasza trebrona (#13367) üzenetére


mifilippo
újonc

Köszönöm szépen, neked is Silver10, de honnan tudtam volna előre, hogy ez ilyen körülményes lesz. Sajnos hétköznap reggeltől estig melózom, hétvégén meg családdal töltöm az időm. Így jó ha 2 hetente jut egy pár óra telefonnal "bütykölni". Nem akartam se root-ot sem roomot csak úgy megtetszett a hdr+ gcam lehetőség... Valahogy persze ezzel Mi A1 úgylátszik elég peches vagyok az megfelelő appok beszerzèse sem volt könnyű, hogy legalább azt tudja mint az előző telóim. Valamint megérkezett Aliról a Nilkin üveg fóliám persze, hogy már repedten rakhattam fel, igaz kicsi és szerencsére nem lóg bele a képbe de akkor is. 😂😂😂

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3s Prime Miui 9 - Xiaomi Mi A1 AndrioOne Oreo 8.0

(#13374) Fall-N válasza bepken (#13273) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig igaza van. Nekem időzítős konnektor van, ami 2,5 óra után lekapcsolja a töltőt az áramról. Este 10-kor teszem általában töltőre és másnap hajnali fél egyre végez. Utána nincs már töltésen. Reggelre 99-98% szokott nekem is lenni. Nagy ritkán 96%.

(#13375) Fall-N válasza darvinya (#13370) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem tudom minek kelted a feszültségét! Attól még hogy kijön az A2 attól még nem áll meg az élet. Az AO prodzsekt garantálja a frissítéseket, maximum nem lehet már majd megvenni az A1-et. Lesz helyette A2 a boltokban/webshopban nagy kaland.

Ne keverd a többi gyártó saját ütemezése szerinti frissítéseivel vagy annak hiányával. Ott tényleg az a szokás, hogyha kijön egy utód akkor le lesz tojva az előd modell. Egyébként a Xiaomira nem jellemző amúgy sem, tovább támogatja a MIUI-t sok előző már nem forgalmazott telefonra is.

A Google Pixel, Nexus is kapja a frissítéseket hiába jött ki frissebb modell.

[ Szerkesztve ]

(#13376) darvinya válasza Fall-N (#13372) üzenetére


darvinya
titán

Külföldi portálokon ugyanúgy találgatnak.
Ha 8.1, azt már rég kiadhatták volna.

A biztonsági frissítések nem hardver specifikusak, így gyorsabban letudják.

Ezek max. 100MB-osak, mostani viszont 440MB, ami már rendszert is éríntett.

Most kicsit gondold végig, hogy miből lesz több bevétel.
Egy új készülékből, vagy a rohanó világban vetélytárs mérce alapján öreges készülékkel.
Fogyasztói társadalomban új több bevételt generál, mint lejárt lemez szindrómás.

(#13375) Fall-N

MIUI annyira van támogatva régieken, hogy foghíjjas.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13377) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Megérkezett az A1-em, kérdezném, hogyan tudnék legegyszerűbben "átköltözni" a régi Remi 3S-emről?

(#13378) mifilippo válasza Jabby (#13377) üzenetére


mifilippo
újonc

Szia. Telepíted a Mi Drop-ot A1-re. Megkönnyiti az átvitelt, de könnyű nem lesz. Azok az appok nem mennek oreon ami Miuin. Én is 3s primeról jöttem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3s Prime Miui 9 - Xiaomi Mi A1 AndrioOne Oreo 8.0

(#13379) darvinya válasza Jabby (#13377) üzenetére


darvinya
titán

Mikor először indítottam, akkor beállítás varázsló megkérdezte, hogy másik Xiaomi készülékről átköltözök.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13380) Victoryus94 válasza darvinya (#13379) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én is úgy csináltam.
Wi-fin átküldött mindent.

[ Szerkesztve ]

(#13381) infectedmann


infectedmann
őstag

Ezt a leírást követve minden gond nélkül felment a RR rom :R

Felteszem a Phoenix kernelt, be lakom, aztán huzamosabb nyúzás után meglátjuk jó barátok leszünk e :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13382) infectedmann válasza infectedmann (#13381) üzenetére


infectedmann
őstag

04.04-es RR alatt nekem full bugos volt a wifi tiszta telepítés után is Phoenix kernel nélkül. Mikor elindítottam egy letöltés Play áruházban leszedett pár kbyte-ot, aztán eldobta a wifit majd újra csatlakozott és így tovább. Volt, hogy ROM telepítés után mikor a Google fiókot ellenőrizte már akkor eldobta a wifit.

04.02. RR + Phoenix kernel: minden frankó.

(#13383) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Tegnap jött ki új Mint kernel is.

¯\_(ツ)_/¯

(#13384) Istju válasza infectedmann (#13382) üzenetére


Istju
senior tag

Nekem egyenlőre a legújabb RR, a gyári Moun v2. kernellel teljesen jól megy. Gyors, stabil, keveset fogyaszt, és Bug-mentes.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#13385) No.01


No.01
őstag

Na ma reggel a korai keszulodes kozben megint elojott a korabbi gond. :W
Pakoltam osszefogtam a cuccaimat es sikerult kicsit megtapogatnom az ujjlenyomat olvasot + az eritogombokat. Rezgett, de nem foglalkoztam vele mert siettem es nem akartam feloldani. Volt egy hivasom, folvettem, minden rendben volt. Most ranezek erre megint keri a jelszot amit sosem allitottam be.
Az uzenet pedig: A nagyobbbiztonsag erdekeben jelszo szukseges.

Ez igy baromira nem lesz jo. Mintat megadni nem lehet, csak es kizarolag a jelszo begepelesere van mod. Termeszetesen most hiaba rakom a jo ujjamat a hatlapra, csak rezek nem old fol!

Tipp velemeny?

(#13386) Istju válasza No.01 (#13385) üzenetére


Istju
senior tag

Nem tudom, hogy csináltad, nekem ujjlenyomatot nem enged beállítani, amíg nem adok meg egy PIN kódot. És minden újraindítás után kéri ezt, függetlenül az ujjlenyomattól. Ez így van jól.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#13387) M@Db0Y válasza Istju (#13386) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ezt nem értem én se. Nálam is ha mintát vagy ujjlenyomatot akarok beállítani akkor meg kell előtte adnom pin kódot. De itt többen is be tudtak állítani pin kód nélkül.

(#13388) x1port válasza No.01 (#13385) üzenetére


x1port
addikt

Nem lehet hogy a sim pinedet adtad meg oda is ?

(#13389) XtoRR válasza ShadowX (#12992) üzenetére


XtoRR
tag

Hello.

A cafele toknak, amit használsz, elég nagy az USB csatlakozónál a kivágása, hogy akadás mentesen bele lehessen dogni a töltőt? Eddig az összes toknál, amit próbáltam túl kicsi volt a kivágás és akadályozta a kábelt.

(#13390) petipetya válasza XtoRR (#13389) üzenetére


petipetya
nagyúr

Még nem találkoztam olyan tokkal, amelynél akadályozva lett volna a töltő kábel csatlakozója.

"nincs rá lezsóidő"

(#13391) ShadowX válasza XtoRR (#13389) üzenetére


ShadowX
őstag

Bőven elfér a töltőkábel, akadásmentesen. Vettem egy mágneses töltőkábelt + fejet, még az is elfér zökkenőmentesen.

(#13392) XtoRR válasza petipetya (#13390) üzenetére


XtoRR
tag

Akkor neked aztán nagyon jó.

Én kettőt próbáltam, és egyiknél sem lehetett teljesen bedugni az USB kabelt, csak mindjuk ugy 95%-ig, mert a dugasz feher, muanyag resze (nem az erintkezok) nagyobb volt mint a kivagas.

engem a Cafele tok erdekel, nagyon jól néz ki, ha a kivágás elég nagy, hogy teljesen be lehessen dugni a kábelt, rendelem meg azonnal.

@ShadowX köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#13393) darvinya válasza No.01 (#13385) üzenetére


darvinya
titán

Tipp: SmartLock be van kapcsolva, de rosszul van beállítva.

(#13390) petipetya

Pedig volt itt hsz-ben, hogy GSM boltiba nem fért be a töltő csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13394) No.01 válasza Istju (#13386) üzenetére


No.01
őstag

Ujjlenyomat + minta vagy ujjlenyomat + kod volt ha jol emlekszem. A kodokkal es jelszavakkal mar a t*kom televan igy a minta + ujjlenyomatot valasztottam. Megy az jelszo nelkul is reven a muternak, faternak es mar a hugomnak is A1-e van :B mindent en konfiguraltam es mindnel hasonlo volt a dolgok menete.

Mellesleg restartnal keri a PIN-t es a mintat is. Olyankor nem eleg csak a hatlapot tapicskolni.

x1port
Probaltam de sajna nem. Egyetlen egy dolgoban bizom. Tegnap v.mi csoda folytan a ujrainditottam a telefont mielott foltettem otthon tolteni. Akkro vettem eszre, h a biztonsagi mentes vegre aktiv es csinal v.mit. (elotte is volt mar otthon (wifire csatlakozva) tolton, de sosem csinalt mentest)

Szoval ha megint nyomnom kell egy hard resetet akkor mikent is megy ez a backup? Szimplan belepek es ramegyek a menuben a vissaallitasra? :F

darvinya
Magamtol sosem aktivaltam, de mivel ez a 2. alkalom 1 heten belul igy nemigen tudok masra gondolni... Majd most figyelek es allitok be jelszot is hatha. Mellesleg a jelszo meglete kotelezo a SmartLock-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#13395) darvinya válasza No.01 (#13394) üzenetére


darvinya
titán

SmartLock alapból be van kapcsolva.
Olvasd végig mi ajánl SmartLock-ban.

Nekem az első, hogy ezt kikapcsolom, mert elég ujjlenyomat olvasó.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13396) trebrona válasza No.01 (#13394) üzenetére


trebrona
nagyúr

Amit múltkor írtam, próbáltad? Minta pontjainak megfelelő számok.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13397) No.01 válasza darvinya (#13395) üzenetére


No.01
őstag

Basszus! Akkor lehet tenyleg az lesz... de ahhoz nem kell v.mi kodot vagy akarmit beallitani?? :F

Mellesleg mindenkinek ajanlom a Ytaland uveget. Kollegam tegnap kiejtette az olebol kocsibol kiszallaskor. Termeszetesen aszfaltra erkezett, a sarkaval... ha nem ilyen lett volna az uveg rajta (ertem ezt ugy, h nem er ki a kijelzo szeleig) akkor most lenne egy gyonyoruen berepedt kijelzoje.

trebrona
Probaltam es sajna nem :( a vicc az, h most is volt egy hivasom es gond nelkul fol tudtam venni... de en ma tutira nem hivok senkit...

[ Szerkesztve ]

(#13398) darvinya válasza No.01 (#13397) üzenetére


darvinya
titán

Ajánlgat dolgokat, s ha nem állítunk be semmit, akkor is beállít valamit, emiatt kapcsolom ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13399) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Custom ROM használóktól kérdezném:

Melyik ROM az amelyik bel botlottatok, hogy mind2 SIM kártyánál be lehet kapcsolni az adatot egy időben? (persze van preferencia, az más dolog)
A Pixel Experience ilyen, de ott Equalizer nincs(állítólag átmenetileg).

Nekem azért fontos az adat egy időben bekapcsolva a 2 SIM-nél, mert csak így működik a hívás várakoztatás/bekopogó hívás. Tehát csak annál a kártyánál működik, ahol az adat be van kapcsolva.
Ezért vadászok még olyan ROM-ot amiben ez megoldható.

RRemix lenne a legtutibb, de a fejlesztő srác Mountaser drága most épp meg van borulva lelkileg, ki tudja mikor képes az egyedi igényeket bele rakni...

(#13400) infectedmann válasza Istju (#13384) üzenetére


infectedmann
őstag

Ha megpróbálsz 5-6 appot letölteni a Play-ből nem őrül meg a WiFi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.