Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Black&White válasza lacika888 (#10896) üzenetére


Black&White
addikt

Gondolom nem akarod újrahúzni a telót egy fastboot telepítéssel, így nekem más tippem nincs sajna... :(

(#10902) pataig válasza Laci.M (#10900) üzenetére


pataig
tag

Xiaomi (vagy Poco) telefonba gondolkodtam, de nem találtam számomra jó áron olyat ami megfelelt volna nekem.... majd néztem a Realme készülékeket is, de még elég új ez a készülék nálunk, s jött egy nagyon kedvező lehetőség, így Samsung s20 fe snapis lett.
Első Samsung készülékem, s 5 év Miui után eléggé furi, de majd megszokom!

(#10903) Gyarmati_ válasza Tib73 (#10898) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Esélyes hogy akkumulátor gond. Vigyázz nehogy kigyulladjon.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#10904) psjani válasza Tib73 (#10898) üzenetére


psjani
csendes tag

Hallottam ilyenről, arra speciel rá feküdtek. De az nem tört el csak görbe lett.

(#10905) lacika888 válasza Black&White (#10901) üzenetére


lacika888
csendes tag

Köszi, ha újra kell húzni, akkor lehet áttérek az EU:s ROM-ra

(#10906) Black&White válasza lacika888 (#10905) üzenetére


Black&White
addikt

Nem rossz ötlet!
Az új eu stabil egész jól teljesít, bár egy kicsit többet kajál, mint az EEA.

(#10907) somasz


somasz
addikt

Van megbízható szerviz, ahol gyári akkut tesznek a telóba és nem kell egy hétre leadnom?
1-2 hete elkezdett kikapcsolni 20%-nál, most már 40%-nál, ma vettem észre, hogy elkezdett púposodni...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#10908) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Nálam is megvolt a napokban az első 18%-ról instat lemerülés... Miből veszed észre, hogy púposodik?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#10909) adamfriday válasza racskobalazs (#10908) üzenetére


adamfriday
senior tag

Ha kint vagy a hidegben, akkor is produkálhat ilyet, nekem is megvolt a napokban egyszer. Direkt teszteltem utána pár napig szobahőmérsékleten, 10%-nál is vígan fotózgattam, telefonáltam.

(#10910) somasz válasza racskobalazs (#10908) üzenetére


somasz
addikt

a hátlapnál lett egy kis rés

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#10911) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Szerintetek idén még elérhető lesz miui 13 eus romon?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10912) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Egy olyan problémába ütköztem, hogy 2 gmail fiókot használok a telefonon és amit 2.nak írtam be arra ha kapok üzenetet kapok értesítést de az elsődlegest nem jelzi valamiért. Valakinek volna valami ötlete?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10913) Black&White válasza cyber86 (#10912) üzenetére


Black&White
addikt

Gmail alkalmazáson belül, a beállítások/fiókok alatt végigmentél mindenen?

(#10914) cyber86 válasza Black&White (#10913) üzenetére


cyber86
őstag

Ha jól látom megvan a hiba. Valamiért az értesítést kikapcsolta.

De lehet hogy csinálok egy frt mert sajnos nem tökéletes valami pl ha facebookon nézek videókat elkezdi lejátszani és pár sec mulva az elejéről kezdi :(

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10915) hzsolee


hzsolee
őstag

Üdv!
Vettem használtan egy ilyen telefont. Gyári visszaállítás után pár alkalmazás nem működik. Ezek ikonjai halványan jelennek meg. Ilyenkor mi a túró van?

Ez az alsó bejegyzés nem változik. A hangrögzítőre jött egy frissítő, az jó lett....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#10916) hzsolee válasza hzsolee (#10915) üzenetére


hzsolee
őstag

Még egy kérdés. Note 7-em van jelenleg, mi megosztás segítségével át tudom rá másolni a kb 40 gb videót/képet? Vagy esetleg valami más megoldás kell...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#10917) Black&White


Black&White
addikt

Tallózd be ezt és frissítsd
le vele.
Shareme-vel át tudod küldeni egyikről másikra, bár a méretből kifolyólag nem lesz rövid mutatvány. 🙂

(#10918) hzsolee válasza Black&White (#10917) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm, megpróbálom. Ez hozzá való rom tutira?
Az idő nem számít, csak működjön.
:R :R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#10919) hzsolee válasza Black&White (#10917) üzenetére


hzsolee
őstag

Letöltöttem, de hol tallózzam be? Nem találtam ilyen menűpontot...
Nem vagyok egy telefon guru... :B :D

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#10920) Black&White válasza hzsolee (#10919) üzenetére


Black&White
addikt

Beállítások/Készülékem itt a 12-es logót tapicskolod párszor, míg ki nem írja, hogy több opció is elérhető.
Utána jobb felül, frissítőcsomag tallózása.

(#10921) hzsolee válasza Black&White (#10920) üzenetére


hzsolee
őstag

Áhá...tapicskolni😁 Köszönöm. Igazán gyors válasz volt e korai órán 👍 :R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#10922) Black&White válasza hzsolee (#10921) üzenetére


Black&White
addikt

Csendélet egy kv mellett... 🙂
Sikerült amúgy, megoldotta a gondokat?

(#10923) hzsolee válasza Black&White (#10922) üzenetére


hzsolee
őstag

Letöltöttem, de aztán nem találtam hogyan is kellene. Volt egy olyan,hogy "legújabb frissítés letöltése". Jobb híján ezt rányomtam. Utána sem voltak meg azok az alkalmazások elsőre de apránként aztán megjelentek 🙄 Ne kérdezd mitől 😁 Most megvan minden. Még kicsit nyektetem aztán csinálok egy gyári visszaállítást. Aztán ha akkor megint nem jó mehet rá amit ajánlottál. Most legalább már tudom hogyan kell. Igen... megjelent az az opció 👍
Szeretem a note-om, de kell az nfc és a qi töltés, meg a több memória is csábító. Kicsit furcsa pár dolog, de szerintem megbarátkozunk....😁

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#10924) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok! A MI 9 telefonomon nem lehet elérhető a témák letöltése,az alkalmazás elindul de azt írja ki hogy hálózati hiba! De a net működik, mert ha át lépek a háttér képekhez akkor az simán megnyílik! Másnak is ilyen?

(#10925) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok! Másnak sem működik rendesen a témák app? Azt írja ki hogy hálózati hiba! De ha háttérképekre megyek rögtön megnyílik! Gyári EEA stabil rom.

(#10926) Sweet Lou 6 válasza Tacsilaci (#10925) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Próbáld meg frissíteni a Témák alkalmazást a Beállításokban. Illetve úgy emlékszem mintha lett volna valamilyen régió korlát is, pl lehet hogy Svájcra állítva a régiót működhet.

sweetlou6.wordpress.com

(#10927) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Köszönöm hogy válaszoltál!
Eddig rendben működött, a régiót már a kezdetektől megváltoztattam, és ez a legújabb global verzió! Nemrég frissített! :((

(#10928) dilajoska1 válasza Tacsilaci (#10927) üzenetére


dilajoska1
őstag

Szerintem állítsd vissza a régiót Magyarországra. A Témák alkamazás már régót működik Magyar régiónál is. Vagy távolítsd el az alkamzás kezelőben a Témák frissítését és utánna frissítsd le megint a Rendszeralkalmazások frissítésén belül.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#10929) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sikerült, újra kapcsolódik! Köszönöm. Ami érdekes az összes el mentett téma elveszett! A háttér képek is! Minden! :W

(#10930) sbazsi


sbazsi
veterán

A kezdőképernyő egyik oldalára ki van téve néhány contact közvetlen tárcsázásra.
(Névjegyzék / jobb felső 3 pont/ elhelyezés kezdőképernyőn/közvetlen tárcsázás)
A gond az, hogy ezek közül néhány időről időre eltűnik.
Eddig nem nagyon tudtam mihez kötni, és lehet, hogy csak a véletlen műve, de ma épp egy restart után vettem észre.
Bármi ötlet, hogy mitől lehet? :F :U :U
MIUI 12.5.1.0 (RFAEUXM)

(#10931) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok,mix2s telót érdemes erre lecserélni?van rajta gyárilag kijelzővédő?

(#10932) Black&White válasza salieri. (#10931) üzenetére


Black&White
addikt

Bár SD845-ből csak a Poco F1 volt meg, de ahhoz képest azért gyorsabb mindenben és a kamera is jobb szerintem.
Úgy emlékszem nem volt rajta fólia.

(#10933) salieri. válasza Black&White (#10932) üzenetére


salieri.
őstag

Igen,de abban nem volt optikai képstabilizátor.Kamera nem ugyanaz a minőség,mint a mix2s ben?

(#10934) shelbygt


shelbygt
tag

Helo Kellemes karácsonyt.
Szükségem lenne egy kis segítségre eltünt twrp csak a gyári jön elö.
Sehogy nem tudom visszavarázsolni rá? :W

(#10935) Black&White válasza shelbygt (#10934) üzenetére


Black&White
addikt

Valószínű, hogy egy gyári Recovery ROM-ot tettél fel és az cserélte le.
Kellemes Karácsonyt neked/nektek is!

(#10936) shelbygt válasza Black&White (#10935) üzenetére


shelbygt
tag

És,hogy tudom visszarakni mert nem megy fel sehogysem a twrp.Ezt tettem fel Mi 9 EEA MIUI V12.5.2.0.RFAEUXM .

(#10937) Black&White válasza shelbygt (#10936) üzenetére


Black&White
addikt

vbmeta, majd twrp, ahogy az Öf.-be is le van írva.

(#10938) shelbygt válasza Black&White (#10937) üzenetére


shelbygt
tag

8.1 win- 10 en is próbáltam és nem megy fel a twrp.win 10 a telefont sem ismeri fel fastbootmodban?

(#10939) Black&White válasza shelbygt (#10938) üzenetére


Black&White
addikt

Maradj W10-en... :K
Elég lesz egy platform-tools, ha esetleg még mindig nem ismerné fel a telót Flash Tool-ban még mindig van opciód a drivereket feltenni.
Ha esetleg egy Ryzen-es PC-ről próbálkozol, akkor itt a segítség: LINK

(#10940) shelbygt válasza Black&White (#10939) üzenetére


shelbygt
tag

Intel laptop a telefont már felismeri.Fastboot ban van a telefon.de ezt dobaja mikor megpróbálom.C:\adb>fastboot flash vbmeta vbmeta.img
'fastboot' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file. :W

(#10941) Black&White válasza shelbygt (#10940) üzenetére


Black&White
addikt

15sec adb-vel mész, vagy platform tools?

(#10942) Toncos


Toncos
tag

Sziasztok!

2 éve Mi9-et használok, és öröm, hogy egyelőre baromira nincs igényem cserére. Viszont pár kérdésem van, amire nem találtam kereséssel egzakt választ, kérlek, állítsatok irányba:

1. Sajnos már töltenem kell napközben, hogy biztosan kihúzza estig. Lehet bele valahol (Wayteq?) gyári akkut tetetni? (Ezt kérdezte már itt valaki, de ahogy látom, nem nagyon kapott választ.)
2. Global 12.0.4-es stabil ROM van rajta, 21-01-01-es biztonsági csomaggal. Már fel is tűnt, hogy nem dob fel frissítést, és az Ellenőrzésre is azt írja, hogy nincs. Az About menüben a Legújabb frissítőcsomag letöltése segíthet ezen?
3. Egyre inkább foglalkoztat az adatbiztonság. Hogy áll ez a készülék bloatware-ügyileg? Van, amit érdemes lepucolni? Van olyan ROM, ami jobb ezen a téren (XIAOMI.EU?)? Főzött ROM-os mókolásból már kinőttem, meg igénylem az automatikus biztonsági frissítéseket, valami kompromisszumot keresek. A köv. készülék nem kínai lesz, az lesz a ""tuti"", de egyelőre marad ez.

Előre is köszi a segítséget!

(#10943) shelbygt válasza Black&White (#10941) üzenetére


shelbygt
tag

Powershell,és a Parancssor.

(#10944) Black&White válasza Toncos (#10942) üzenetére


Black&White
addikt

Nyugodtan rendelhetsz bele kintről is akksit, nem kell ragaszkodni a gyárihoz.

2.
Nem te vagy az első, aki beragad 12.0.4 környékén.Több hónapja van lehetőség frissíteni, jelenleg 12.5.1 a legújabb Global.
Ha valóban Global és nem EEA készülékről beszélünk. A készülékem menüpont alatt ugyanis mindkettőt Globalnak írja, csak az nem mindegy RFAMIXM, vagy RFAEUXM.
A legfrissebb csomag letöltése nem segít ezen, esetedben manuálisan kell próbálkozni.

3.Nem hiszem, hogy nagyságrenddel több bloatware lenne rajta, mint más készülékeken.
A xiaomi.eu viszont valóban jobb e téren.
Írod, hogy igényled a security update-eket...
Hát, abból itt már nem sok várható, ellenben főzött vonalon az egy darabig jönni fog havi szinten és az Android verzió is aktuális lesz.

(#10945) Black&White válasza shelbygt (#10943) üzenetére


Black&White
addikt

Oda csak a parancsokat pötyögöd.
Mi a neve a mappának, ahonnan meghívod a Powershell-t?

(#10946) shelbygt válasza shelbygt (#10943) üzenetére


shelbygt
tag

###############################################################################
# #
# 15 seconds ADB Installer #
# #
# version 1.4.3 #
# #
# by Snoop05 - Snoop05B@gmail.com #
# #
# Android Debug Bridge version 1.0.32 (MM) #
# Google USB Driver version 11.0.0000.00000 #
# #
# http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979 #
# #
###############################################################################
Do you want to install ADB and Fastboot? (Y/N)y
Install ADB system-wide? (Y/N)y
Installing ADB and Fastboot ... (system-wide)
A rendszer nem találja a megadott elérési utat.
A rendszer nem találja a megadott elérési utat.
A rendszer nem találja a megadott elérési utat.
A rendszer nem találja a megadott elérési utat.
0 file(s) copied.
A rendszer nem találja a megadott elérési utat.
Do you want to install device drivers? (Y/N)

(#10947) shelbygt válasza Black&White (#10945) üzenetére


shelbygt
tag

adb

(#10948) shelbygt válasza shelbygt (#10947) üzenetére


shelbygt
tag

Ez szívás 4 éve elsöre megcsináltam most meg 2 napja ezzel szívok.Feladom.

(#10949) Toncos válasza Black&White (#10944) üzenetére


Toncos
tag

Szia!

Köszönöm gyors válaszod!

1. A "gyorstöltés" miatt nem raknék bele kétes minőségű akksit (bár az a gyári töltőfej nem egy vadállat), de alin van gyárinak mondott is, megnézegetem ezeket.
2. QFAMIXM, úgyhogy valódi Global.
3. Nem gyári ROM, és OTA-frissítéseket kap?!? Le vagyok maradva... :) Átgondolom, hogy a bootloader-nyitással meg minden mókolással nem csak egy pofont adok-e a kaksinak.

Ilyen ROM-mókolásokat legutóbb Galaxy S Advance-on csináltam, utánanézek a dolgoknak (gyári/nem gyári vonalon is), de lehet, hogy láttok még itt kérdést tőlem. :) Köszi még egyszer!

(#10950) kress válasza Toncos (#10949) üzenetére


kress
aktív tag

En egybol amikor megjott a telo unlockkal meg xiaomi.eu rommal kezdtem :D
A xiaomi.eu-bol is mar csak a stabil frissul, en a deven voltam csak lusta vagyok valtani mert ahhoz mindent gyalulni kell.
Ha nem telepitesz mindent ossze-vissza a telora hanem x megszokott appot hasznalsz akkor nem igen kene gond lenni az unlock/custom rom megoldassal, biztonsagi szempontbol. Hogy ezekre meddig jonnek meg frissitesek, meg mennyi biztonsagi azt nem tudom megmondani.
Ilyen teren szerintem a nem kinai telefonnal sem fogsz nagyon jobban jarni, ott is eleg hamar elhalnak a frissitesek, ha csak nem kezdesz el ott is customra valtani.

Esetleg valaki tud olyan minimal custom romot ami folyamatosan frissul biztonsagi szempontbol, es rendesen kezeli a telefont? (akku ido, kamera stb.)

OTA: kb minden rom kaphat aminek van egy honlapja szerintem, mert igazandibol az csak egy letoltes ha ugy vesszuk, es ha lecsereled a romot akkor o mar azt csinal amit akar ugye :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.