Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Stan76 válasza Gyarmati_ (#10747) üzenetére


Stan76
csendes tag

Ezt próbáltam én is manuálisan de nem működik.

(#10752) Stan76 válasza mizoli (#10748) üzenetére


Stan76
csendes tag

Igen. De nem tudom mit jelentenek a betűjelek, én a c.mi.com/oc oldalról töltöttem le más fajtát nem ajánl MI 9 hez, csak még ezt:V12.0.5.0.QFAEUXM, de ez sem működik.

(#10753) Stan76


Stan76
csendes tag

Ha már kint van a hivatalos ROM, akkor OTA-n miért nem frissül magától?

(#10754) Black&White válasza Stan76 (#10753) üzenetére


Black&White
addikt

Rakd fel először ezt: 12.0.5.0 Recovery ROM
Majd erről már mennie kell a 12.5-ös csomagnak is.

(#10755) Stan76 válasza Black&White (#10754) üzenetére


Stan76
csendes tag

Köszi már próbáltam, de ez sem megy fel. Erre ezt írja:
couldnt verify. locks like current roms network carrier type is different from that in the recovery package please download the correct rom from miui forum

(#10756) Black&White válasza Stan76 (#10755) üzenetére


Black&White
addikt

Biztos, hogy XM végű ROM van a telódon?

(#10757) Stan76 válasza Black&White (#10756) üzenetére


Stan76
csendes tag

Igen. Ezt mutatja MIUI-V12.0.4.0.QFAMIXM.

(#10758) Black&White válasza Stan76 (#10757) üzenetére


Black&White
addikt

Akkor én passzolom...
Fastboot frissítéssel fel lehet még tenni. Ehhez nyitnod kell a bootloadert és mellé teljes gyaluval jár.

(#10759) mizoli válasza Stan76 (#10757) üzenetére


mizoli
addikt

Ezt találtam erre a problémára.
Azt írja a kérdező, hogy működik.

(#10760) Stan76 válasza mizoli (#10759) üzenetére


Stan76
csendes tag

Igen úgy néz ki, hogy működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R
Aztán majd meglátjuk mennyire érte meg ez a cirkusz. :C

[ Szerkesztve ]

(#10761) alex devil


alex devil
senior tag

Kb. mennyi ideig lesznek még frissítések az Eu Romra?

S23

(#10762) Black&White válasza Stan76 (#10760) üzenetére


Black&White
addikt

Ugyanezt írtam neked tegnap, linkelve a 12.0.5-ös ROM-ot, amire azt írtad, már próbáltad...nem megy.

(#10763) Stan76 válasza Black&White (#10762) üzenetére


Stan76
csendes tag

Igen de azok a fránya betűk. Ott ment el, hogy a V12.0.5.0.QFAEUXM nem megy fel, de a
V12.0.5.0.QFAMIXM már igen. Ezt először benéztem.

(#10764) Stan76


Stan76
csendes tag

Nekem mindenképpen a MIXM kellet. Érdekes, hogy 12.0.4 - ről nem akart frissíteni 12.5 - re, csak 12.0.5 - ről, de ezt viszont magától nem dobta fel.

(#10765) Courage2


Courage2
csendes tag

Sziasztok! Valószínűleg a rangomnak megfelelő a kérdés, de nem boldogulok. Nekem is 12.0.4 verzió van fent és nem talál frissítést. Elolvastam a korábbi hozzászólásokat és letöltöttam az újabb verziókat. 12.0.5 és 12.5 egyaránt megvan. Azonban hiába teszem a download_rom mappába, nekem a frissítésnél nem ajánlja fel, csak a "legújabb frissítőcsomag letöltése" opció jelenik meg a három pöttyre koppintva.. Erre viszont újra és újra a 12.0.4-et kezdi el letölteni felülírva a mappában lévő újabb verziót. Magyarán a frissítőcsomag kiválasztása opció hiányzik, vagy csak én nem találom.

(#10766) Black&White válasza Courage2 (#10765) üzenetére


Black&White
addikt

Tapicskolj párszor a nagy, 12-es ikonra. Utána megjelennek plusz opciók fent és be tudod tallózni a letöltött csomagokat.

(#10767) Courage2 válasza Black&White (#10766) üzenetére


Courage2
csendes tag

Köszönöm a segítséget :R

(#10768) HawerKing


HawerKing
őstag

Csá skacok. Mióta kijött a Miui Global 12.5.1 Stabil a mi9 re azóta egy frissités sem jött hozzá.... Nektek sem? A biztonsági frissités is májusi.....
Na mind 1 csak kérdem, azt sem bánom ha igy hal meg mert abszolut fasza minden rajta.

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#10769) Sweet Lou 6 válasza HawerKing (#10768) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

igen ez a legutolsó hivatalos stabil ROM.

sweetlou6.wordpress.com

(#10770) Sordoran válasza HawerKing (#10768) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem se, részben ezért is pártolok el úgy néz ki márkától. Igaz most orrba-szája igérgetik a frissítéseket az új Xiaomi 11T-nél és Lite-nál, nem bízok bennük már. Tolják egymás hegyén hátán az új készülékeket, a Mi9 addig kapott figyelmet míg nem jött a Mi10. Utána nem szimplán kevesebb figyelmet kaptunk, hanem le lettünk szinte tojva. Lehet én vagyok telhetetlen, de egy android 12-t még elvártam volna. :U
Még ha 2 évente cseréli is többség a telefonját, nem kéne a supportot is kukázni. :P

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#10771) Sweet Lou 6 válasza Sordoran (#10770) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Engem az nem is zavar, hogy nem kap android 12-őt, de pl a mostani stabil ROM-ban is olyan ordas bug van, hogy pl. a gesztusvezérlés nem működik MS launcher-rel, csak a MIUI sajátjával. Korábban azért ilyenek nem fordultak elő a hivatalos stabil ágon.

sweetlou6.wordpress.com

(#10772) Black&White válasza Sweet Lou 6 (#10771) üzenetére


Black&White
addikt

Minden Xiaomi érintve van ebben, amelyek A11-re váltottak.

(#10773) mizoli válasza Sweet Lou 6 (#10771) üzenetére


mizoli
addikt

Megoldás az FNG Gestures.

(#10774) Atomgeszi válasza Sordoran (#10770) üzenetére


Atomgeszi
veterán

3 Android főverzió így is megvolt, ami szép teljesítmény.
Persze, ioson frisstik 5 évig vagy ki tudja meddig.. de nekem eleve nem érte meg már akkor sem 3x árat kifizetni egy _számomra_ gyengébb valamiért, csak azért,hogy utána 5 évig még legyen rá frissítés..
Inkább akkor 3 évig kapjak rá frissítést, kerüljön feleannyiba, majd veszek a különbözetből megint egy új készüléket. Persze, ízlések és pofonok.

(#10775) Sordoran válasza Atomgeszi (#10774) üzenetére


Sordoran
addikt

Igen, így indult akkor nálam is a dolog. Csak közben az android-os készülékek (és a Xiaomi is, főleg ők) árban "felnőttek" az apple termékeihez. A csúcskészülékek már itt is drágák, alattuk pedig marad a kompromisszum.
Röviden ha valaki a legjobbat akarja kompromisszum mentesen, számára (ízlés függően) az alma termékei sem elképzelhetetlenek. Viszont aki jó ár/érték arányú készüléket keres, számukra továbbra is android vonalon érdemes nézegetni, nincs itt gond.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#10776) HawerKing


HawerKing
őstag

Én még ribolom pár hónapot a kis mi 9et ( bár fene tudja semmi baja nincs és még jól is néz ki) aztán hátha karácsonyra lesz valami snapi 870es 120hz amoledes , 8giga ramos valami olyan 100 k :DDD környékén, mert ha lenne biztos nemis gondolkodnék a mi 9 lecserélésén... Már mióta megjelent poco f3 az nagyon bejönne utódnak de mondom max olyan 90-100k környékén a 8-128gb os verziója :DDD pénzt már alig kapnék mi9 ért s sajnálnám is eladni

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#10777) lumpy95 válasza Sweet Lou 6 (#10771) üzenetére


lumpy95
tag

Ez elvileg nem bug hanem """""feature""""".
Ha minden igaz, akkor az android 11-es telefonok mindegyike érintett ebben.
szerk: annak ellenére hogy ez a gond a legutóbbi miui frissítés óta van

[ Szerkesztve ]

(#10778) Black&White


Black&White
addikt

Information about MIUI China Internal Beta Test Development Version

1. Starting from November 27, 2021, the following models will stop the development version of the internal beta test: Mi 9, Mi 9 SE, Redmi K20 Pro, Redmi K20, Mi CC9 Meitu Edition, Redmi Note 8 Pro, Mi CC9, Redmi Note 8, Mi 9 Pro 5G.

(#10779) the radish


the radish
senior tag

(#10780) Black&White


Black&White
addikt

Végre megjött a CIB-hez (VISA) is a GPay :)

(#10781) Laci.M válasza Black&White (#10780) üzenetére


Laci.M
senior tag

Curve alatt eddig is ment mindegy milyen banknál vagy. Én kukáztam is egyből a BB banki NFC fizetését. Azóta szuperül működik minden.

Aláírás

(#10782) Yonderboi


Yonderboi
csendes tag

Sziasztok!
Melyikben jobb a kamera fotó szempontból ?
P30 vagy Mi 9 ?
Köszönöm

(#10783) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hát úgy látszik itt a béta vége.. Még erős másfél hónapig kapjuk

[ Szerkesztve ]

(#10784) batabe válasza Atomgeszi (#10783) üzenetére


batabe
senior tag

az a baj, hogy amúgy működésileg még egy tök jó és megbízható teló, leszámítva az akksi állapotát, de ez egy újabb szög a készülékcseréhez...

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#10785) Black&White válasza batabe (#10784) üzenetére


Black&White
addikt

Másfél hónapja cseréltem akksit (Lehehe), hiába nem gyári, simán hozza az újkori értékeket.
Aki meg nem ragaszkodik a MIUI-hoz most simán választhat 4-5, kimondottan kiforott AOSP ROM közül.
Pár héten belül jönnek az A12-es releasek is. :)

(#10786) Atomgeszi válasza batabe (#10784) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én ilyen árak mellett nem fogok telefont cserélni az biztos. Mindenben nagyon jó, kivéve az akksi.. De ez szerintem mindegyiknek a gyengéje :D

Mellesleg mai napig naprakész telefon minden tekintetben. Eladni sem fogom gombokert.

(#10787) Gyarmati_ válasza Black&White (#10785) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nekem 2 éve van meg. Mindent tud amit kell, az akku uj korában se volt erőssége de így is tuti. Köszi a linket, ha jelentősen csökken a kapacitása akkor cserélem én is.
Nézegettem a most kapható készülékeket de ennek az ár érték arányához nagyon messze vannak. Persze tudnék választani de 200 eft és fölötte nem veszek telefont.
Remélem még sokáig jó lesz. :))

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#10788) batabe válasza Black&White (#10785) üzenetére


batabe
senior tag

és ez az akksi, amit linkeltél, valóban 4000 mah-s a gyári 3300-mal szemben?
hol cseréltetted ki? én nem nyúlnék hozzá...

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#10789) Black&White válasza batabe (#10788) üzenetére


Black&White
addikt

Két fajta akksit árulnak, rendes gyári kapacitással, illetve az emelt 4000-4200-eset.
Utóbbi előnyei inkább csak custom ROM-ok alatt jönnek ki, ugyanis vmilyen szinten kell hozzá kernel támogatás is.
MIUI alatt maximum az lehet előny, hogy valójában soha nem meríted koppra az akksit, kevésbé használódik el.
Mi munkahelyen kaptuk szét, de szerintem 3 random GSM bolt közül egy biztos elvállalja pár ezresért.
Szerintem mindenképp ér egy próbát.
4pda-n, vagy Telegramon egy csomó user rakott fel accubattery-s, battery gurus screenshotot a becsült kapacitásról, nem véletlen van róla jó véleménnyel szinte mindenki.

(#10790) Sordoran válasza Black&White (#10785) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszi a linket, lehet beruházok én is rá. Bár jó lenne megnézni hogy milyen az akksi állapota (az hogy gyorsnak érzem a merülést egy dolog, lehet ez szoftveres dolog is, hogy valami meríti). Inkább beadnám valahova akksi cserére, és akkor már egyben a régi Mi A1-em bekapcsoló gombját is cseréltetném, bekapcsolni se tudom szegényt. (nagyon nehezen nyomódott be mikor visszakerült hozzám, aztán csontra merült egyszer és azóta nem tudtam bekapcsolni, pedig fel van töltve, csak nem érzékeli a gombot :DDD ) Ezzel az összes eddigi androidos készülékem meglenne, működőképesen. ;)
Én időközben már váltottam, csak android vonalat még mellék ágon meg akarom hagyni, és erre tökéletes a Mi9 is.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#10791) Atomgeszi válasza Sordoran (#10790) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Adb-vel nem tudod bekapcsolni?

(#10792) Ka999


Ka999
tag

Az utóbbi időben néha (het 1-2) random bekapcsol a kamera led. Más is tapasztalt hasonlót? Nem tudom köze van-e hozzá, de talán MIUI 12.5 frissítés óta csinálja.

(#10793) Atomgeszi válasza Ka999 (#10792) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez feature. :D Már régóta van. Nekem is nagyon nagyon ritkán előjön. Random.

(#10794) Sordoran válasza Atomgeszi (#10791) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem is néztem. Tudom hogy működik a gomb, csak itt mivel hosszan kell nyomni így meguntam próbálkozást. Sima képernyő feloldás mikor még üzemben volt néha 20-30x próba után ment gombbal, de az ujjlenyomat ezt áthidalta. :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#10795) Oldmobil válasza Ka999 (#10792) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Nekem elég sokszor jön elő mér régóta, szinte kizárólag hívás közben. Valaki írta, hogy akkor, ha a bal oldali gombhoz van rendelve a bekapcsolása, nálam is így van.

(#10796) Ka999 válasza Oldmobil (#10795) üzenetére


Ka999
tag

Nekem is így van, de nem hinném, hogy a gomb nyomódik be. Próbáltad már levenni a bal oldali gombról? Ha igen, akkor elmúlt?

(#10797) HawerKing válasza Ka999 (#10792) üzenetére


HawerKing
őstag

A bal oldali AI gombra ne ragd be a lámpát s nemfog bekapcsolni

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#10798) shelbygt válasza Black&White (#10785) üzenetére


shelbygt
tag

Helo tudsz ajánlani romot?

(#10799) Black&White válasza shelbygt (#10798) üzenetére


Black&White
addikt

Awaken, PixelPlusUI, Nusantara, CherishOS

(#10800) Ka999


Ka999
tag

Akkumulátort hol érdemes cseréltetni Budapesten belül? Megbízható szervízt keresek, ahol rövid határidővel vállalják, és eredeti akkumulátort használnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.