Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) iBlast válasza oriic (#98) üzenetére


iBlast
aktív tag

Respect ! :D :C

(#102) Male válasza Enszuke (#51) üzenetére


Male
nagyúr

DVD néha azért kell... még ha ritkán is, de előfordul.

USB 2.0: max kábelhossz 5 méter... USB 3.0 esetén nincs fix korlát, de olyan 3 méter a javasolt maximum...

...aztán ha rá akarsz dugni egy mikrofont a gépre?
...vagy épp a kamerát kötnéd rá, ami FW-s?
Visszajelző LED-ek? Resetet kéne nyomni? ...vagy csak bekapcsolni, és épp nem indul most valamiért billről?
Nagy vihar van, és kihúznád a konnektorból?
Szóval elég sok kényelmetlenség, megoldandó feladat, és túl sokat azért nincs cserébe (hangos lehet a venti).

(#63) gabipaci: Köszi az infót!

(#104) joecontra


joecontra
addikt

Nagyon jó lett a cikk. Szeretek hasonló írásokat olvasni. :K

Üdv,
J

(#105) Male válasza Enszuke (#103) üzenetére


Male
nagyúr

Aktív hosszabbító... jah, még az is kelljen hozzá.

Kamera USB-n... amivel én szenvedtem, azzal nem lehetett átvenni a videót USB-n, csak FW-n...

Ki beszélt a te gépedről? Meg másfél méterrel hosszabb az USB??? Most másfél méterre akarod tenni a gépet? Az hogy oldaná meg a zajt???

Tehát vehetett volna:
- 10 méteres DVI kábelt (ha DVI-s a monitora)... az egy laza 7.000 Ft körül van
- kb 6 darab aktív USB hosszabbítót, minimum duplákat... elsőre ilyet nem látok, de a sima 4.5 méteresek 2000 fölött vannak, tehát ez még úgy 24.000 Ft
- USB-s DVD-t... passz, nem figyeltem, de úgy 8000 biztos van
- külső dobozkát a LED-eknek, gomboknak... nem láttam ilyet gyáriban, de gondolom 5000 alatt nem úszható meg + hozzá a kábel még

Ez eddig 44.000 Ft... és cserébe vagy 15 kábelt kellett volna elvezetnie, amihez már elég tisztességes kábelcsatorna kellhet...

szerk: A 10 méteres USB2-es aktív hosszabbító 5.000-től indul.

[ Szerkesztve ]

(#106) DRB válasza gabipaci (#63) üzenetére


DRB
senior tag

"Bár az alumínium nem mérgező"

Hogy stílusos legyek, erre azért ne vegyél mérget. ;] Nem véletlenül "tiltották" meg az alumínium főzőedények forgalmazását, jó persze nem egy ólommérgezés szintű dologra kell gondolni, meg egy edényben könnyen sérülhet az a bizonyos kemény oxid réteg, a Te esetedben csak ott áll az a hűtő, nincs kitéve(elvileg) fizikai behatásoknak, de ettől függetlenül a szervezetnek nincs túl sok szűksége alumíniumra illetve a különféle vegyületeire, szóval jobb az óvatosság(szerintem). Meg hát mint írtad is nem isztok belőle, úgyhogy nincs jelentősége a mondandómnak, csak viszket az ujjam hegye, ezért írogatok itt össze-vissza mindent. :D

"Az alumínium csak akkor oxidálódik tovább, ha eltávolítod a rajta lévő oxidálódást."

Ha már az előbb stílusos voltam, akkor most is az lennék, erre se vegyél mérget. Bizony az alumínium meg a víz nem jó barátok, legalább is hosszútávon. Természetesen nem desztillált vízre kell gondolni, hanem egy szennyezőanyagokkal(pl. ionok) teli csapvízre, aminek a pH-ja nem épp 7.0, szóval szépen lassan(sok év) "feloldódik" az a hűtő abban tartályban, de nem akarlak a kémiai részletekkel traktálni(amúgy sem vagyok vegyész, de azért tanultam kémiát, meg van net is, utána lehet nézni(meg annak is, hogy milyen hatása van az alu-nak és vegyületeinek az emberi szervezetre), egyébként meg az az igazság, hogy nem rég itt volt egy (textil)vegyész :P ), csak még mindig viszket az ujjam ezért írok ennyit. :D

Viszont a "Ha mégis úgy alakulna, hogy túlmelegszik a víz" problémájára leírt megoldásod szenzációs, fél órát fetrengtem a nevetéstől :DDD , már ezért megérte "belekötni" abba, hogy miért nem a pincében helyezted el a hőcserélőt a padlás helyett.
Amikor írtam, nem tudtam hol éltek(figyelmetlenségből :B ), így én egy Budapest környéki, déli fekvésű domboldalon lévő ház padlását vettem alapul, márpedig itt az 50+ fok is simán előfordul nyáron, persze ennek oka az is, hogy nem konkrétan a tető van hőszigetelve, hanem csak a födém, olcsóbb is volt meg hatékonyabb is, legalább is az én szempontomból(szükségem van arra a hőmennyiségre ami a födém és a tető között megreked).

"csak viszket az ujjam hegye, ezért írogatok itt össze-vissza mindent"
Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#107) tomyoy válasza gabipaci (#94) üzenetére


tomyoy
senior tag

hasonló őrültségem :R

nyiknyiknyiknyik

(#109) echterion


echterion
nagyúr

Gratulálok, szép munka! :C
Sok sikert a táphoz, az nem lesz kis meló.

**********

(#110) Male válasza Enszuke (#108) üzenetére


Male
nagyúr

Árgép legolcsóbbat néztem. Mondjuk 6 darab, mert ebből kettőt elvisz az egér és a bill... aztán ott a nyomtató, pendrive, esetleg valami játékvezérlő... ez így még reális is, hogy mind foglalt egyszerre, és már 5 darab.
...de igaz, 5 méteres + 3 méteres normál kábellel is áthidalható az a táv.

A NAS-t nem tudom miért erőlteted, egy jó házból a green vinyók nem hallatszanak ki, ahogy az SSD sem.

Szerintem összességében nem lesz vékonyabb, mint a vízcső... sőt (A monitoré sem vékony, ehhez a kupac USB, a másik kupac hang, ha analóg bekötést választ, a LEDek, gombok kábele, tápkábel).
A gép könnyebben hordozható, ez igaz, ha ez is szempont akkor nem ezt a megoldást választotta volna gondolom :)

(#112) echterion válasza Enszuke (#111) üzenetére


echterion
nagyúr

És hová raktad?

**********

(#113) Male válasza Enszuke (#111) üzenetére


Male
nagyúr

Ebben a konfigban átsiklottam a NAS-on :B

Kevéssé valószínű, hogy hangos a gépem ;)
(Az LCD-ben lévő fénycső zúgása zavar... szerinted mekkora hangja van akkor a gépnek? :DDD ...sajnos a logoutos cikkemben már nem látszanak a képek, de majd pótolom... a végső gond pedig a konklúziónál azóta megoldva :) )

(#114) echterion válasza Male (#113) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezzel én is így vagyok. A monitoromban lévő fénycsövet hallom én is este, mikor csend van a lakásban.

**********

(#115) Male válasza echterion (#114) üzenetére


Male
nagyúr

Kár, hogy azzal nem nagyon lehet mit csinálni :(

(#116) BlackPriest válasza Male (#115) üzenetére


BlackPriest
őstag

LED :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#117) echterion válasza Male (#115) üzenetére


echterion
nagyúr

Dehogynem, eladom. ;)

**********

(#118) gabipaci


gabipaci
addikt

Jó olvasni, hogy más is csinál hasonló moddolásokat.
Szeretem az egyedi megoldásokat.

Viszont ez a számítógép áthelyezés nálam nem pálya. Mikor még egy monitorom volt, szóba került, de a lakás kialakítása csak az emeletre tette volna lehetővé. A kis szobába. Az meg nem is felettünk van, így 20 méter kellett volna mindenből.
Ráadásul most már 3 monitorral nyomatom, így nem is került szóba....

(#113) Male
Ha a képeket pótolod, szólj légyszi, mert érdekel!

Boldog Karácsonyt!

Logitech hardware tester

(#119) Male válasza BlackPriest (#116) üzenetére


Male
nagyúr

Na jó :D ....csak nem szívesen cserélném le a két Samsung 2343BW-t :)

(#118) gabipaci: Ok, szólok! Ki is kéne egészítenem, mert most már megvan minden, amit terveztem vele/hozzá :)

Boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

(#121) F e Z o válasza gabipaci (#24) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem a rendszer abszolút nem igénytelen, nem azért írtam, hanem a bilincsre gondoltam. Ha összerakom itthon a vizet, egy fél napig járatom aszivattyút, s nézem, hogy enged-e. Ettől függetlnül szépen összehoztad a dolgot, grat.

H2O über alles!

(#122) xnace


xnace
őstag

Jól összehoztad, de lenne egy ötletem. Ha volt már, bocsánat.

Fogsz egy nagy fagyasztóládát, annak az aljába beraksz egy radiátort, és ráöntesz annyi jeget, hogy szépen befedje, ugyanúgy becsövezgeted. Na ez nyáron sem lesz meleg. :N Nem látszik, és még pakolhatsz is a fagyasztóba.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#123) Tirexi válasza xnace (#122) üzenetére


Tirexi
addikt

De jóhogy nem már csak a PC miatt vesz valaki külön egy hűtőszekrényt azért kapjunk a fejünkhöz már egy kicsit...
Hova kell annyi hűtés és minek kell annyira tuningolni egyáltalán?

Nem értettem soha az ilyet. 4.2 és 5Ghz között semmi különbség nincsen játékokban. Pár FPS-t hozhat de az jó ha csak 1 vagy 2.

Látványos meg minden de kb itt ki is merült a dolog, el lehet vele dicsekedni azt annyi.

[ Szerkesztve ]

(#124) oriic válasza xnace (#122) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A páralecsapódással meg ki foglalkozik majd? :U

Live-Die-Respawn

(#125) gabipaci válasza xnace (#122) üzenetére


gabipaci
addikt

Gépet akartam moddolni, nem a fagyasztót :)
Amúgy nem mondom, hogy nem jutott eszembe hasonló, de ez kézenfekvőbb volt.

Logitech hardware tester

(#126) Johnzy


Johnzy
tag

Hát minden elismerésem! :R
Bár én nem passzoltam volna le az asszonyt meg a gyereket, addig csináljanak kaját nekem vagy vegyék ki ők is a részüket a melóból! :DDD

Beázáshoz: Én pont tavaly ilyenkor vettem egy új, i7-es gépet. Az előző igazi socket 478-as Pentium volt. Mivel egyébként semmi baja nem volt, csak piszkosul dzsuvás, így megfogtam, beraktam a kádba, rá a tust és haddszóljon!
Aztán amikor láttam, hogy még marad ott anyag akkor elő a csavarhúzót, szétcsontoztam az egészet, chipekről bordák le, stb és mindent elmostam sima folyékony-szappannal és egy körömkefével!
Minden vackot felraktam a radiátorra 2 hétre, majd összeraktam. A komplett konfigot most nyáron adtam el haverom öccsének, azóta is gond nélkül megy, semmi baja, sőőőt, még jobb is mivel mindene teljesen tiszta, így jobba hűtése, frankón mintha új lenne! :P :P :P

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#127) echterion válasza Johnzy (#126) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem vagy semmi. Persze, ha neked két hétig nem kellett a gép, akkor nem akkora gáz.

**********

(#128) lenox válasza Male (#105) üzenetére


lenox
veterán

Ezt most nem ertem, az usb-t is nyilvan utp kabelen kene hosszabitani, es nyilvan a vegere egy usb hubot dugna az ember, nem egyessevel hosszabbitgatna ki oket.

(#129) Male válasza lenox (#128) üzenetére


Male
nagyúr

Aktív USB hosszabbítóról volt szó, és elsőre 5 métereset láttam csak, a 10-est később vettem észre... ezt már tisztáztuk, ha tovább olvasol.

(#130) ittakary válasza Tirexi (#123) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hohohóóóó Tirexi az ésszerű gépvásárlásról beszél. Jól hangzik, mesélj még :)

(#131) Lenry


Lenry
félisten

amikor megláttam a képet a lapodról a RAMokkal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#132) gabipaci válasza Lenry (#131) üzenetére


gabipaci
addikt

:B

Logitech hardware tester

(#133) Lenry válasza gabipaci (#132) üzenetére


Lenry
félisten

egyébként mihez kell ennyi RAM?

nekem 16GB van, de még ezt is csak egy virtual Win8-cal sikerült megrakni, meg ha egyszer rávisz a lélek, hogy itthon is 3D-zzek, akkor jól fog jönni, de tényleg kíváncsi vagyok, hogy mit dolgozol, hogy ennyi kell? ha szabad tudni... :B

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#134) Johnzy válasza echterion (#127) üzenetére


Johnzy
tag

A régi P4-esem mostam ki és lehet hogy volt az 3, bizonyos komponenseké akár 4 hét is, de mivel már megvolt az új, i7-es brájzli, így nem hiányzott a P4-es. Tervbe volt hogy szerverként megy majd tovább csak sajnos arra már kevés volt, a gigabites kiszolgálást egyszerűen nem volt képes ellátni :(

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#135) gabipaci válasza Lenry (#133) üzenetére


gabipaci
addikt

"Ram-ból bevásároltam rendesen, mert nem az volt a drága része a rendszernek, és szerintem nagyon szépen néz ki, ha minden foglalatban van memória."

Ennyi. Semmire nem használom.
A negyede is elég lett volna. Viszont így egy darabig biztos nem lesz kevés ;]

Logitech hardware tester

(#136) Tirexi válasza gabipaci (#135) üzenetére


Tirexi
addikt

"szerintem nagyon szépen néz ki, ha minden foglalatban van memória."
Bárcsak én is így vásárolhatnék, hogy csak a dizájn miatt...

(#137) Lenry válasza gabipaci (#135) üzenetére


Lenry
félisten

soha nem lesz kevés, mert mire lejutnál odáig, hogy kellene, addigra bőven elavul.
de tagadhatatlanul jól néz ki :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#138) echterion válasza Johnzy (#134) üzenetére


echterion
nagyúr

Így már érthető, hogy miért nem hiányzott. :))

**********

(#139) gabipaci


gabipaci
addikt


Megrendeltem az alaplap hűtést.

Logitech hardware tester

(#140) nakos válasza gabipaci (#139) üzenetére


nakos
senior tag

Nagy vagy Mester!!!! :R Honnan rendelted? :) Nekem is kellene a lapomra... :))

(#141) gabipaci válasza nakos (#140) üzenetére


gabipaci
addikt

Innen
Ahogy nézem, még van nekik, de én sietnék a helyedben, mert kb 2 órája már out of stock volt, szerintem valaki visszamondta.
Akkor már csak a tápegység marad... :)
Meg ugye a 7990, ha megjelenik egyszer.
Aztán kussban leszek egy darabig.
Holnap felrakom a padlásra a nas-t is, ott zörögjön.

Logitech hardware tester

(#142) gabipaci válasza gabipaci (#139) üzenetére


gabipaci
addikt

Megérkezett, holnap beszerelem.
A NAS felhúzott a padlásra a corsa hűtővel trécselgetnek.

Logitech hardware tester

(#143) Chrys_


Chrys_
addikt

Grat a géphez és a vízhűtéshez, tényleg extrém lett :) Olvastam, hogy BF3-mal is tesztelted már. Neked nem volt gondod a játékkal? Nekem véletlenszerűen kifagyott (főleg járműbe spawnoláskor), utána teszteltem gpucapsviewerrel, openCL lesz a ludas a dologban. Erről írtam egy másik topikban, az LGA2011 CPU-knál.

(#144) Chrys_ válasza gabipaci (#139) üzenetére


Chrys_
addikt

Néztem már én is az ASUS P9X79 Deluxe-hoz, az aquatuning-nál, de még várok vele, amíg nem stabil a rendszer.

(#145) gabipaci válasza Chrys_ (#143) üzenetére


gabipaci
addikt

Nekem nincs gond BF3-al, csak az fps kevés a 3 monitorral. És a 7xxx upgrade várat magára, csak nyáron lesz belőle valami :(

Logitech hardware tester

(#146) Chrys_ válasza gabipaci (#145) üzenetére


Chrys_
addikt

Frissítettem a BIOS-t, 0906-ra (azt hiszem 0802 volt benne orig), így már nem lép fel a hiba, pontosabban mondva az openCL-s teszt a gpucapsviewer-ben elindul, 1sec után megakad, majd rögtön folytatódik is. Ez ismétlődik folyamatosan. BF alatt többé nincs gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.