Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#190) pasadenas


pasadenas
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jár még erre valaki. :)
SSD vásárlás előtt állok, és lenne egy kérdésem. Lehet nem itt kéne feltennem, de ide vág a cikk miatt. Itt egyszerűbben meglelem a választ.

A helyzet a következő, Napokon belül megérkezik a várva várt SSD, de én nem szeretném egyéb okokból teljesen újra telepiteni a rendszert, hanem csak "átrakni".
Elolvastam a cikket, teljesen világos mit kell csinálni akkor, ha újra telepitem az egészet, de a klónozással kapcsolatban lenne egy két kérdésem.
Idézni is fogok a cikkből.
Most minden információt felsorolok ami csak szükséges lehet.

-SATA vezérlő a BIOS-on (ma néztem meg) alapból AHCI módba van állitva. Mivel kb két hónapos a gép és ezt a beállitást NEM piszkáltam sosem,
igy elméletileg a W7 AHCI módban települt, amikor két hónappal ezelőtt felpakoltam rá.

-Az oprendszer, az SSD és az alaplap is támogatja a TRIM-et, az AHCI módot.

-Van telepitve IRST.

-"Nehéz klónozást" akarok. A jelenlegi 1TB viyómom van 5 partició ("100mb", Rendszer, Játékok, Adat, Adat-Adat2 kitejesztett). Csak a két elsőt akarom "átrakni". Maga a rendszerpartició nagyobb mint az SSD kapacitása, de a rajta lévő adatmennyiség nem éri el az SSD fele kapacitását sem.

-A kinézett SSD egy Kingston V300 120GB, Az alaplap egy Giga H81 D2V, Rendszer ugye a W7.

Telepitésnél 1. pont rendben (már AHCI módban van), 2. pont lőve mert muszály a vinyónak bedugva lennie. Egyértelmű, hogy az SSD-t a SATA3 0-ba dugom, a vinyót meg
át a SATA3 1-be.
3. pont, kérdés. Mivel nem telepitek windowst ezért én fejben elő sem vettem a DVD-jét. Az SSD-t megformázhatom pl egy MiniTool Particion Wizzard-al? Nem lesz gáz
az Alignálással?
Vagy esetleg tegyem be egy formázás erejéig az W7 telpitőt, aztán "cancel install"?
Amikor helyesen bekötöttem, megformáztam, leklónoztam, utána tiszta hogy milyen programokkal mit kell megnézni.
Itt jön az ujabb kérdés. Mivel két hónapja én telepitettem teljes chipset drivert, és mivel klónozom/backupolom a W7-et, ezért a driverek megmaradnak. Ez jelent problémát?
IRST fent van, de pl: "Ha azt látjuk az "Op. rendszer TRIM funkció"-nál, hogy Támogatva,Engedélyezve, akkor minden rendben van, ellenkező esetben valószínű,
hogy olyan SATA driver-t is feltelepítettünk, amelyik nem támogatja a TRIM-et.
Tipikus példa erre az, amikor teljesen feleslegesen telepít fel valaki chipset driver csomagot,amire az optimális működéshez az SSD-nek
(és legtöbbször az oprendszernek sem) semmi szüksége, általában elég a Win7/8 alap driver-e.
Idétzem a cikkből.

Két kérdés maradt a legvégére.
Nekem van pár program, illetve a játékok, amik nem redszerparticióra vannak telepitve. Ha én most átrakom SSD-re a redszerparticiót, és a vinyón megszűnik a "C", akkor
működni fognak ezek az programok?

Utolsó kérdésem pedig az, hogy ha minde sikerült, mindent teszteltem, vinyót kihuzva is műkszik az SSD, kijelenthetem hogy kész vagyok, ekkor a vinyón található
rendszerparticióval csak annyi a dolgom hogy "format C:"?

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!
És elnézést, ha rossz helyre irtam!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.