Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Tudja valaki, hogy mily módon lehet eltávolítani a frissítés után a sajátgép mappákból a 3D objektum mappát? A többi mappára van reg fájl, de erre még nem találtam.

(#302) azolajos


azolajos
újonc

Windows 7 operációs rendszerrel Epson BJC 30 nyomtató használata.

Sziasztok!

Segítséget kérek Win 7 oprenceren való odaillő driver nélküli nyomtató használathoz. A korábbi Win 7-tel tudtam használni a Canon bjc 30 mobilnyomtatót, de a rendszer újra telepítése óta nincs a Win által felkínált driverek között megfelelő és a netről sem tudom vírusmentesen levadászni. Mi ilyenkor a teendő?

Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

csak a megoldáson gondolkozom

(#303) Bodor válasza azolajos (#302) üzenetére


Bodor
veterán

Ez nem a topik témájához kapcsolódó kérdés, ahogy az enyém sem... :U

Én is rossz helyre írtam, de legalább azóta megvan a megoldás.

(#304) Clever0


Clever0
senior tag

Letöltöttem a javasolt SSDOK programot a mediafire oldaláról, de a zip kicsomagolásához jelszót kér. Mi a titok?

(#305) dugo_ válasza Clever0 (#304) üzenetére


dugo_
veterán

(#306) Clever0 válasza dugo_ (#305) üzenetére


Clever0
senior tag

Köszönöm. Úgy látszik ez elkerülte a figyelmemet, fscd-t próbáltam.
Ha 250 GB-os Samsung 850 evo SSD-t használok a TRIM-et nem támogató XP oprendszerrel, akkor nagy bajt csinálok? Két partíciónak a harmada van használva.

[ Szerkesztve ]

(#307) dugo_ válasza Clever0 (#306) üzenetére


dugo_
veterán

Elég gyorsan le fog lassulni az SSD és a cellák élettartama is egyenetlenül romlik.

Manuálisan kell TRIM-elned időnként. Erre jók az alábbi progik:
O&O Defrag Professional 17.5, Diskeeper with Hyperfast

Egyiket sem használtam még, olvass utána.

Az megint más kérdés, hogy XP-t biztonsági szempontokból sem célszerű használni, ha netre van engedve a gép.

(#308) Clever0 válasza dugo_ (#307) üzenetére


Clever0
senior tag

Azt reméltem, hogy az SSD saját maga is optimalizál. Egyébként csak az oprendszer és a telepített programok vannak rajta, az adatok maradtak winyón.

(#309) Clever0


Clever0
senior tag

Az egyik netes találat a Samsung_Magician_v.3.2 volt, ami még xp-n is fut. Az jó valamire? Eddig az OS optimalizálóban kikapcsolta a Super fetch-et és az Indexing service-t.

(#310) dugo_ válasza Clever0 (#309) üzenetére


dugo_
veterán

Elvileg az abban található optimalizáció nem helyettesíti a TRIM-et.

(#311) Clever0 válasza dugo_ (#310) üzenetére


Clever0
senior tag

Most még az AHCI-vel kínlódok. W7 simán megy úgy is de az XP nem. Ahhoz viszont csak preinstall drivert találtam, amit nem tudom, hogy hogyan lehetne a futó XP-be beledolgozni újratelepítés nélkül.

(#312) Clever0 válasza Clever0 (#311) üzenetére


Clever0
senior tag

Fél napi szenvedéssel átállítottam az XP-t is AHCI-re. Viszont így nem megy az SSDOK.

(#313) Clever0 válasza Clever0 (#312) üzenetére


Clever0
senior tag

Sajnos W7 alatt a Samsung Magician nem azt írja minden induláskor, hogy indítsam el a WMI-t, hanem hogy WMI service start failed és emiatt nem is indul el, de kézzel elindítva működik csak sokáig keres.

(#314) huby80


huby80
senior tag

Sziasztok
Ma akarok windows 10-et telepiteni samsng 850 pro ra windows10 be is atkell állogatni mindenfélét vagy ez már "önállo" és csak használni kell az ssd-t?

(#315) King Unique válasza huby80 (#314) üzenetére


King Unique
titán

Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?

A cikk az újabb Windows-verziókra vonatkozik, amibe nyilván a 10-es is beletartozik. Vagyis annál sem kell erővel semmit letiltani, áthelyezni, átállítani stb., csak azért mert SSD-re települt. Max. a cikkben említett néhány dolgot ellenőrizni, illetve opcionálisan pl. a hibernálást és lapozófájl méretét állítgatni.

Egyébként az ilyen topikok egy idő után eleve kihalnak és célszerűbb inkább egy aktívabb topikban feltenni a kérdéseket. Vagyis jelen esetben pl. a Flash SSD, vagy a Windows 10 topikban kellett volna.

(#316) huby80 válasza King Unique (#315) üzenetére


huby80
senior tag

Köszönöm :R

(#317) aignac válasza huby80 (#316) üzenetére


aignac
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy ssd-t és a cikk alapján próbáltam telepíteni. Azonban nem tudtam telepíteni tisztán a windows 10-et (pendrivról)
AHCI módban ugyan úgy megszakadta telepítés, mint IDE módban:
[kép]

illetve, ha véletlen sikerült feltelepíteni az első windows indításnál kékhalált kaptam vagy a következő üzenetet (egyszer se töltött be a rendszer):
[kép]

AHCI módban a hdd-n lévő oprendszer betöltése (visszadugás után) közben is kékhalálom volt.

2 nap szenvedés után a klónozás mellett döntöttem és a Paragon Migrate OS to SSD™ 4.0 program segítségével sikerült klónoznom.

A bios beállítások:
[kép]
Amennyiben a "PCH SATA Contorol Modot"-t is ACHI-ra rakom minden esetben (HDD-ről vagy SSD-ről történő bootolsá esetén is) kékhalált kapok rendszer indítás közben. Szerencsére ilyenkor a windows ki tudj a javítani a hibát, a hibaelhárítás során (miután visszarakom IDE-re).

A bios verzióm a legújabb, nemrég frissítettem le (kékhalál problémák voltak a géppel). Az integrált hálókártyával és néhány usb portal is gondok voltak ez előtt (nem működtek vagy szórták a kékhalálokat).

Jelenleg stabilan működik a rendszer, a klónozás eredményei:

Egyelőre nem akarok új alaplapot venni, gondolom hosszú távon nem úszom meg :D
Mit javasoltok, próbáljam máshogy telepíteni, vagy maradhat így a dolog? Első találkozásom ssd-vel és nekem így is hihetetlen gyorsnak tűnik. :)

(#318) kopirnyo_hun


kopirnyo_hun
csendes újonc

Sziasztok!

Vettem egy 970 evo ssd-t és minden szép és jó, azt leszámítva hogy mióta ujraraktam a gépet, a rajta lévő fényképek megnyitása, és a köztük történő váltás elképesztően lasssan, akadva történik. Próbáltam utána menni addig eljutottam hogy az előtöltést kikapcsoltam. A SM szerint a TRIM megy a RAPID mod nem (1022 hiba) de ez elvileg a ryzen és az AM4 sajátossága. Járt már így valaki? Mitől ilyen lassú egy alapszintü művelet?

(#319) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok ! Kellene némi segitség. Vettem egy asus b450 alsplapot, bele egy amd ryzen 5 2600 procit. Szeretném feltelepíteni a windows 7 oprendszert. A biosban működik a gépre kötött egér és klavi is, de mikor belép és elindul a windows telepítés és bedobja a nyelv kiválasztása etc ablakot akkor az egér és a klaviatura nem működik, nem tudom kivalasztani a lehetőséget és elinditani a telepitést. Mi lehet az oka ennek, már tiszta ideg vagyok. Eddig sehol nem kaptam választ a kérdésemre, már nem tudom hol tegyem fek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#320) Valkűr


Valkűr
őstag

Ennél az ablaknál már semmit nem csinál, olyan mint ha eltünne az egér, klavi és nem lehet kezelni. . .

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#321) Valkűr


Valkűr
őstag

Közben megoldotam, vettem windows 10 oprendszert...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#322) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok!
Ma veszem át az i5-ös gépemet amihez rendeltem egy Kingstone 120 GB-os SSD-t (nekem ez is nagy szám mert elég régi gépem volt már).
Olvastam már minden félét hol azt hogy lekell húzni róla a többi HDD-d vagy felesleges és a Biosban sem kell állítani semmit sem. Csak simán belerakom az SSD-t és mehet a Win7 telepítés (lemezről) vagy valóban kell figyelni valamire a Biosban pl?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#323) Bodor válasza zoltannagy (#322) üzenetére


Bodor
veterán

Szia!

Azt javaslom, hogy egyszerűen csak olvasd el a téma indító cikket, ott leírtam minden kérdésedre a választ!

(#324) zoltannagy válasza Bodor (#323) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Szia, oké, köszi, időközben megvolt!.
:)

(#325) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Gigap35 ds3r 2.1 lapom van es ha a biosban a sata raid/ahci mode-ot ahci re allitom es mentem a biost ugye ujraindul a gep. Inditasnal ugye irja a procit a memot stb es a kovetkezo ablaknal viszon megall az egesz csak villog a kurzor es ennyi nem megy tovabb..
Ha nem allitom ahci-re akkor fel tudom tenni a wint de ide lesz ugye...
Miert all le a gep ujrainditasnal amint atallitom ahci-re?

xeon proci van benne ehhez valo bios-al lehet ez a gondja?

Koszi
sfefe

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#326) Márton


Márton
nagyúr

Ha egyszer túl sokat írtam egy ssd-re, pl. már csak 1GB hely maradt, de utána töröltem és ismét szabad a meghajtó min. 10-15%-a, akkor ez a dolog járt bármi hátránnyal? Lehet emiatt sebességcsökkenés például? TRIM természetesen van és engedélyezve.
Gyanús, hogy az AS SSD 80MB/s szekvenciális írást mér egy 830-as Samsung 64GB-ra, ami sata3-on van ahci módban. Mintha újkorában többszáz MB-tal írt volna..

köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#327) dugo_ válasza Márton (#326) üzenetére


dugo_
veterán

Nem kéne ilyen gondot okoznia.

SSDOK mit mutat? A partícióeltolásnak jónak kell lennie, arra érzékeny az SSD. (Jobb alul a programban).

A 840 EVO-k lassulási problémájánál volt egy Diskfresh progi, ez cellánként végigolvasta és újraírta az adatokat, hogy a lecsökkent cellafeszültség miatti lassulást megakadályozza a firmware-es frissítés előtt. A 830-nál nem tudok ilyen problémáról, de nem kerül semmibe lefuttatni.

Ezen felül nekem laptopnál okozott lassulást a BGA forrasztott déli híd haldoklása, amit először én is SSD hibának hittem...

A továbbiakat szerintem ide írd, nagyobb az olvasottság: Flash SSD topik

[ Szerkesztve ]

(#328) Márton válasza dugo_ (#327) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi a választ.
Eltolás rendben van. Közben olvastam, hogy a mérésre AS SSD helyett, inkább a Crystal Diskmark ajánlott. Ez egy picit többet mutat, de akkor is kb. 300-at kéne írnia ennek az ssd-nek. Úgy rémlik új korában (jó pár éve :) ) meg is volt.
Ez a Diskfresh megy a futó rendszermeghajtón is? Csak egy 64 gigás C: van ezen.
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#329) dugo_ válasza Márton (#328) üzenetére


dugo_
veterán

Nagyon régen használtam, de akkor csak laptopom volt a 120-as 840 EVO-val, szóval esélyes, hogy futó rendszer alatt csináltam.
De az írja az oldal, hogy működik úgy: "Can refresh system drive while Windows is running."

(#330) Márton válasza dugo_ (#329) üzenetére


Márton
nagyúr

Lefuttattam.
Ilyen 6-10 MB-tal nőttek az írási értékek, de az olvasás meg csökkent 5-10%-kal.
De ez lehet mérési pontatlanság, win megy alatta, stb. Tehát nem ez volt a gond.
Esetleg a drivert visszaállítsam szabványos ahci-re? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#331) dugo_ válasza Márton (#330) üzenetére


dugo_
veterán

Igen, azt megpróbálhatod, hogy a win-es beépített ahci-val használod, más külső driver nélkül.

(#332) Márton válasza dugo_ (#331) üzenetére


Márton
nagyúr

Ok, egy próbát megér, bár ez az intel féle direkt az alaplaphoz járó driver az Asus honlapról. Remélem nem csesz el semmit, ugyanúgy bootol..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#333) Márton válasza Márton (#332) üzenetére


Márton
nagyúr

semmi változás

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.