Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A cikk szuper, most volt érkezésem elolvasni, majdnem teljes mértékben egyetértek a leírtakkal.

- a töredezettségmentesítés valóban rendben szokott lenni, de érdemes a biztonság kedvéért leellenőrizni, hogy tényleg ki van-e kapcsolva. Ingyen van, és egy perc alatt megvan.

- a virtuális memóriához én nem nyúlnék, kikapcsolni semmiképp sem, lehet alapon hagyni, ahogy van, sok vizet nem zavar, ha már alapból be van állítva valamennyi. Nem befolyásol az élettartamban semmit

Köszönöm Bodornak, hogy ezt megírta, én is dédelgettem ilyen terveket annak idején, de én sajnos nem voltam elég kitartó, és ráuntam a parttalan vitákra a rezidens topicokban. Mindenképpen hasznos, és előremutató.

Most pedig elkezdem olvasni a kommenteket.

(#52) DeFranco válasza II.Démonlord (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Alap otthoni felhasználást tekintve mindenképpen. Én mindent az SSD-n használok, majdnem mint ha HDD lenne, annyi különbséggel, amennyit a cikk ír, és bőven-bőven kevés az így elért írt adatmennyiség.

Augusztus 15-e óta (ami durván 110 nap) 577 GB az írott adatmennyiségem, amiből 120 GB két win telepítés volt, és kb. 100 GB játéktelepítés. Marad 350 GB 110 napra, ez kicsit több, mint napi 3 GB, úgy, hogy egyáltalán nem kímélem. Ez bármilyen óvatos ajánlásnak is csak a töredéke.

[ Szerkesztve ]

(#53) DeFranco válasza ati888 (#49) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nyugodtan telepíts oda játékot, semmi jelentősége nincs, gyakorlatilag statikus adatnak számít, ha csak nem naponta telepítesz-törölsz 10+ GB-os játékokat.

Az már más kérdés, hogy játéka válogatja, mennyi gyorsulást kapsz. Van ahol szinte semmit (valve játékok nálam ilyenek) van, ahol nagyon sokat gyorsul a betöltés (AC-k nálam ilyenek) és van, ahol FPS-t is lehet vele nyerni.

(#54) beef válasza DeFranco (#51) üzenetére


beef
őstag

A virtuális memóriához csak annyit, hogy sok éve nem használom és semmilyen problémát nem okozott még a kikapcsolása.
8-16GB RAM-mal volt tesztelve, az alatt előfordulhat, hogy szükséges, de egy átlagos otthoni használatnál kizárt, hogy kifusson belőle.
Régi programok miatt sajnos előfordulhat, hogy kell. Persze ott sem azért mert szüksége van rá a programnak, hanem mert vacakul írták meg és ellenőrzi a meglétét.
Ez könnyen kikerülhető a minimum érték megadásával (16MB).

Nekem van hogy fut egyszerre: webszerver, négy böngésző, táblázatkezelő, szövegszerkesztő, levelező, két féle vektoros rajzoló, steam, skype, stb. apróságok és a szabad 12GB-on (4GB ramdrive) jól elvannak még úgy is, hogy néha becsúszik mellé egy AAA kategóriás játék is :)

Szóval tapasztalatom az, hogy semmi szükség rá.

(#55) DeFranco válasza #63439360 (#43) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pontosan ezek a vajákolások csesznek ki a legtöbb jóhiszemű userrel.

Az alignálásmentes XP önmagában mindent elmond a kompetenciádról a témában.

Mi már összecsókolóztunk egyszer, a boxot másra bízom, de amit leírtál úgy hülyeség ahogy van. Akkor is ha két év alatt kisérletezted ki és 22 másodperc a boot időd.

@beef: lehet... lehet... én úgy állok hozzá, hogy sok vizet nem zavar, ártani nem árt, ha nincs, az viszont előfordulhat, hogy gondot okoz. Személyes véleményem alapon hagyni, de nem ez lesz a perdöntő egy SSD élettartama szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#56) MarQs


MarQs
senior tag

Nagyon hasznos cikk!
Ahogy az előzőek, ez is hiánypótló mászt-hev írás!
Grat & THX!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#57) Bodor válasza qad (#36) üzenetére


Bodor
veterán

Azért kell lehúzni, mert előfordulhat, hogy a telepítő nem az SSD-re helyezi ki az indító fájlokat, és ezután ha az a merevlemez esetleg el lesz távolítva, akkor nem fog indulni a rendszer.

Másik kérdésre pedig az a válasz, hogy előfordult pár esetben, hogy nem települt fel az oprendszer tuningolt gépen, vagy megakadt a telepítés.

(#37) baboss: veled már szerintem kitárgyaltuk a problémát. Mivel PCI-Express a csatolód, mindegy, hogy mibe van állítva a SATA portod. Firmware frissítés probléma meg nem ide tartozik, nem tudom miért nem megy neked.

(#38) pomk: Ebben a hozzászólásomban a válasz neked is, de valószínű neked nem lesz problémád, mert valószínű, hogy nem sűrűn veszed ki a HDD-t a gépből .

(#42) MasterDeeJay: Én is Ramdisk-et használok , az egész Firefox azon van, de cikkben szerintem felesleges lenne ezzel bonyolítani a dolgot. Nem tartozik szorosan a témához.

RAID-nek nincs értelme SSD-kkel, szerintem vegyél nyugodtan Vertex3-at, ha szükséged van még egy SSD-re.

(#43) bagaroller: Én is évek óta használok SSD-ket, a leírt beállításokat én is gyakorlati úton kísérleteztem ki, maximálisan beváltak, én így látom jónak, ahogy leírtam ( és még sokan mások) .
Vitatkozni nem szeretnék rajta.
Tiszteletben tartom a véleményed, Te csináld úgy ahogy neked jó. :R

Egyébként RAID-ben is van már TRIM, csak megfelelő alaplap és IRST driver kell hozzá.

(#51) DeFranco: Köszi, hogy elolvastad ! Üdv: :R

(#54) beef: lehet, hogy neked semmi szükséged rá, de ez a cikk sok embernek szól, és jobb ha be van kapcsolva. 400 MB senkit nem zavar szerintem.

(#58) qad válasza Male (#40) üzenetére


qad
senior tag

Köszi, így gondolkodtam én is, de 1 kérdést még megért hátha kimaradtam valamiből.

(#57) Bodor
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#59) #63439360 válasza DeFranco (#55) üzenetére


#63439360
törölt tag

Gőzöd nincs, miről beszélsz . Személyeskedsz, jó pofizol, értelmes érved nincs (vagy ügyesen titkolod).
Oly halovány a tudásod. Nincs személyes gyakorlatod. Olvastál valamit valahol. (statikus adat :C )
Megoszthatnád személyes tapasztalatod. Nem az érdekel, mit olvastál. Hátha..

A személyeskedést pedig fejezd be, mert én is tudok (ahogy látszik is..)

Az alignálásmentes XP önmagában mindent elmond a kompetenciádról a témában.

Ez már magas neked (egyébként második éve hibátlanul megy, üdvözöl...)

[ Szerkesztve ]

(#60) MasterDeeJay válasza Bodor (#57) üzenetére

Köszi a választ! (és köszi a többieknek is)

Akkor megveszem azt ami bevált de egyenlőre nem rakom raidbe.
Esetleg úgy ha újrarakom a windows-t később és utánanézek hogy van-e trimképes driver AMD-re (880GX) akkor talán újra előszedem a témát.

(#61) scope2007 válasza bzoley (#5) üzenetére


scope2007
addikt

nem is hddre kell átvinni a cachet, hanem ramdiskre, és még ssdnél is gyorsabb eredményt kapunk :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#62) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Köszi szépen a válaszokat, segített :)

(#63) DeFranco válasza #63439360 (#59) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gőzöd nincs, miről beszélsz .

Ja, nincs :) Perelj be :P

Személyeskedsz, jó pofizol, értelmes érved nincs (vagy ügyesen titkolod).

Ügyesen titkolom, mert nem kívánok veled vitába keveredni, mert a vége az lesz, mint a múltkor, hogy szerencsétlen vakmajmok gyülekezete az oldal, aki a bokádig sem ér fel. De mindjárt kapsz pár érvet a közösség okulására.

Oly halovány a tudásod. Nincs személyes gyakorlatod. Olvastál valamit valahol.

Ja, perelj be.

(statikus adat )

Nem, dinamikus. Ott van egy fél évig a háttértáron, nem változik, nem ürül, nem cserélődik, tehát dinamikus. Világos.

Megoszthatnád személyes tapasztalatod. Nem az érdekel, mit olvastál. Hátha..

A személyes tapasztalatom itt van alant, valamit ajánlom még figyelmedbe ezt és ezt a topicot. Ha meg tudod oldani, szűrj rá a nevemre. :)

----

Nos, akkor:

Indexelés és rendszer-visszaállítás

(...) Rendszer erőforrást fogyasztanak, gyakran és sokat írnak az SSD-re (maximalizált az írási ciklusok száma az SSD-n, ahol lehet, ezzel kell takarékoskodni)

Igen? Tényleg? Mennyi az a gyakran? Mennyi az a sok? Nálam rá van engedve, az összes többi cache és társai mellett, és napi 3 GB alatt maradok.

MLC chipes az SSD-m, 3000 írási ciklusra van garantálva a NAND-ok működése, a gyakorlatban bír kétszer ennyit (Samu 830, nem vagyok haljandó neked előkeresni a gyakorlati statisztikát, hányszor írták tele - független, közösségi tesztelők, magánemberek - mire megdöglött, bőven kétszeres a szám, ott van a linkelt fórumban, kerekfej szereti linkelgetni, keress rá). A matekot rád bízom, mennyi értelme van napi 100 MB írásért szarakodni vele.

Ugyanez igaz a SuperFetch-re is. Valamivel gyorsít, cserébe marginális írást generál, többet árt az elhagyása, mint a megtartásával feláldozott "íráskeret".

Az alignálásmentes XP-det meg innen üdvözlöm, többet ártottál vele az SSD-nek, mintha mindent megcsináltál volna amit nem szabad, és semmit ami ajánlott. És ez nem két év alatt fog előjönni, amint azt a fenti számolgatás során már kiszámoltad. Szépen lassan döglik majd alád. Ha jó régi, SLC NAND-os akkor szerencséd van, de ebben az esetben ez a cikk nem neked szól. Egy órás munkával elhárítható lett volna.

Játékot nem telepítek SSD-re (HDD-re telepítem)

Aztán miért is nem? Minek vetted azt az SSD-t? Simogatni? Én telepítek, 'szt mégsem megy a napi írásmennyiségem 4GB fölé... nahát... pont ezeket nem kellene terjeszteni, mert az ilyenek miatt pistul meg a szerencsétlen kezdő, hogy megvette a drága jószágot, és nem használhatja rendesen. Semmi baja nem lesz tőle.

A leírt beállításokat gyakorlati úton kísérleteztem ki, maximálisan beváltak.

Ja, mert belelátsz a NAND-ba, mi? Havonta mintát veszel, és elemzed az elhasználódást...

---

Semmilyen ok nincs arra, hogy bármit is megtegyen bárki abból amit javasolsz (arra meg főleg nem, hogy ignorálja a partícióeltolást), és nem tudsz olyan érvet hozni, ami azt bizonyítja, hogy az általunk (ha Bodor megengedi ezt nekem, övé az érdem, én csak kibicelek) javasolt beállításokkal 10 év (de tudod mit? legyen 15!) alá csökken bármelyik az ajánlásokban szereplő SSD élettartama a beállítások következtében.

Amit írtál, és amit védesz, az elavult, idejétmúlt álláspont, a fórum már réges régen meghaladta, fél éve bizonygatjuk az ellenkezőjét valid és szakmai érvekkel (amit most nem vagyok hajlandó neked kiszemezgetni, itt és itt és itt megtalálod).

A stílust pedig magadnak köszönheted az itteni viselkedésedért, akkor kifejtetted a véleményed, megígérted hogy elhúzod innen a szerveidet, megénekelted már akkor is az SSD topic lakóit, így hogy ne csodálkozz...

[ Szerkesztve ]

(#64) Bodor válasza DeFranco (#63) üzenetére


Bodor
veterán

Csak felvetted azt a kesztyűt... :N

(#65) DeFranco válasza Bodor (#64) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ejj, igaz :)

(#66) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Grat a cikkhez, sok olyan dolog van benne, amit jó ha olvas az SSD-től ódzkodó User. :)

Fórumban zajló vitát olvastam, volt SSD-m még a kőkorszakban amit Raid0-ban használtam, de eladtam, mert így sem volt elég nagy a tárterületem. ;]
Azon az elven vagyok, hogy vedd meg és használd!
Lehet pepecselni a beállításokkal és vitázni hogy kinek mi a jó.
Mindenki a saját szarját védi! (értsd jó értelemben, de minden topikban találkozni vele) :D
Mindegyik érv mellé lehet logikus magyarázatot adni, de felesleges.
Amit megszoktam évek alatt úgy fogom használni az SSD-t is és mindenki így van vele, max magyarázkodnak mellé még egy kört. Ha lesz árban és méretben megfelelő veszek újra, addig van más fontosabb dolog is.
Játékok miatt kell a nagy méret, OS, napi alkalmazások férjenek rá, többi ritkán használt progi és mentendő fotó, dokumentum pedig mehet HDD-re (persze utóbbit nem árt archiválni).
SSD topikot is szoktam olvasni és nagyon sokan járnak oda, hogy jó-e a sebesség képeket linkelgetve.
Érzetre ha jobb mint előtte HDD-vel, akkor minek vele foglalkozni, esetleg új korában egyszer rámérsz oszt hadd szóljon. Rendszermeghajtóra pedig úgy sem fogsz fontos adatot pakolni, ha pedig az archívált fájlokat is SSD-re rakod, azt nem írod annyiszor, hogy belepusztuljon és úgy is mented még felhőbe, külső hdd-re stb.
Túl van lihegve a téma szvsz.
Ez a szubjektív véleményem lehet kövezni.... :)
Peace!

(#67) Bodor válasza szacsee (#66) üzenetére


Bodor
veterán

Nem én leszek, aki megkövez...
Egyet értek veled.

(#68) Espla


Espla
aktív tag

Már az elején leakadtam...

Az alaplapom BIOS-ában nincs AHCI mód, nem támogatja.

Most akkor ez milyen hátrányokat jelent?
Egyáltalán mi is pontosan ez az AHCI?

(#69) solfilo


solfilo
veterán

Nincs ssd-m és nem is nagyon követem a fejleményeket, de meglepett, hogy mennyire nem igazak már a régebbi beidegződések az ssd-kkel kapcsolatban. Köszönöm a cikket! :R

solfilo

(#70) szacsee válasza Espla (#68) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ne is keress AHCI módot, ha jól sakkozom akkor NV oldalon amíg gyártott chipsetet 5xx-nél volt AHCI (bár ez csak tipp) azt is NCQ-nak becézgették. AMD-nél talán 6-os szériánál volt már, Intelnél pedig ICH6R, 6M, 7R, 7M, 8R,8M és talán M-E illetve 9-es széria és a 10-es, afelett az összes PCH támogatja .
Nálad ICH7 van emiatt nem találod a biosban.
G41-es deszkákon zömében ugyanez a vezérlő van ezért ott sincs.
GC-s SSD-d van akkor no para, ha pedig tervezel a jövőben akkor ilyet keress, vagy deszkacsere (P35, P45)

(#71) Dr. Romano válasza Espla (#68) üzenetére


Dr. Romano
veterán

AHCI

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#72) Bodor válasza szacsee (#70) üzenetére


Bodor
veterán

GC-s SSD-d van akkor no para,

Azért ez nem így van teljesen. Nem minden típusú SSD GC-je pótolja egyenértékűen a pl. SamsungnálTRIM-et. Elég rendesen be tud lassulni TRIM nélkül az SSD , ha csak nem az Adata S596 vagy Kingston V+100 típus.

De mint a cikkben is írtam, nem kell AHCI a TRIM-hez, mert W7/8 alap driverjeivel IDE módban is működik a TRIM.

(#73) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok a cikkhez :R
Annyit tennék hozzá, hogy ha valaki még leragadt az XP-nél mint pl. én és trehány módon mint pl én is csak úgy ész nélkül telepíti akkor utólag is nagyon könnyű az align: Gparteddel eltoljuk a particiót 1MB-al aztán meg recovery konzolon fixmbr, fixboot, bootcfg /rebuild és már finom. Na de nem akarok okoskodni főleg nem offolni.

(#74) szacsee válasza Bodor (#72) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igazad van, de GC-s SSD-vel már nincs akkora para, mint GC és TRIM nélkül pl XP alatt. Igaz így látatlanban nem lehet nyilatkozni, mert átlag használatnál lehet úgy is elmenne 5-10 évig. Tapasztalatok majd megmutatják.

(#75) #63439360 válasza Bodor (#72) üzenetére


#63439360
törölt tag

Elég rendesen be tud lassulni TRIM nélkül az SSD

Bizonyítani is tudod valahogyan? Én bizonyítom az ellenkezőjét, de csak utánad.

(#76) szacsee válasza #63439360 (#75) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gyorsul TRIM nélkül?

(#77) #63439360 válasza szacsee (#76) üzenetére


#63439360
törölt tag

Nem gyorsul. (vicces fiú vagy?) De nem is lassul.

(#78) Bodor válasza #63439360 (#75) üzenetére


Bodor
veterán

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Remélem elég ennyi link !

(#79) Bodor


Bodor
veterán

(#80) #63439360 válasza Bodor (#78) üzenetére


#63439360
törölt tag

Az idézet az idézet.. A személyes tapasztalat, az más. Van egy régi (második generációs) Kingstonom, van egy új generációs, és van egy OCZ-m.
Sebességben, semmit nem jelent a TRIMM be/ki kapcsolása, sőt, alig lehet előnyt kimutatni a használatával.

A régi SSD-m (régi gépben), XP-vel (TRIMM nincs, alignáció one..), és Win7 alatt:

Szubjektíven, semmi különbség nem érezhető (még egy 15 perces mentés alatt sem).

[ Szerkesztve ]

(#81) Bodor válasza #63439360 (#80) üzenetére


Bodor
veterán

Mi annak a Kingstonnak a pontos típusa?

(#82) #63439360 válasza Bodor (#81) üzenetére


#63439360
törölt tag

Kingston SSDNOW 30GB, egy régi P4 gépben.

[ Szerkesztve ]

(#83) baboss


baboss
őstag

Szai Bodor. :R
Azt szeretném megtudni .hogy a TRIM-et hol tudom bekapcsolni. HD SENTINEL szerint támogatva / letiltva.

Köszönöm.

(#84) baboss


baboss
őstag

Ez alapján be van kapcsolva. :F

(#85) baboss


baboss
őstag

Elvileg megtaláltam a probléma okát RAID tömbökbe rendezett SSD-k: ezek sem támogatják a TRIM-et. Javits ki ha tévedtem. :F

(#86) Male válasza #63439360 (#82) üzenetére


Male
nagyúr

Tehát az egyik legjobb GC-vel rendelkező SSD vezérlő van benne, aminek valóban szinte mindegy, hogy van TRIM vagy nincs. Ez szép és jó, csak éppen a mai SSD vezérlők már nem ilyenek.

(#87) #63439360 válasza baboss (#85) üzenetére


#63439360
törölt tag

RAID-be szervezett SSD-ken nincs TRIMM. Nem működik. És XP alatt sem.

[ Szerkesztve ]

(#88) Bodor válasza #63439360 (#82) üzenetére


Bodor
veterán

A pontos típusa: Kingston SSDNow V Series SNV125-S2/30GB LINK
Vezérlő: Toshiba T6UG1XBG

Támogatja a TRIM-et.

XP alatt nincs TRIM, viszont mint a cikkben is írják, ez a vezérlő aktív GC-vel van ellátva, tehát XP alatt sem lassul be, akkor sem ha nincs TRIM.

Az első csoportban azok a vezérlők találhatóak, amelyek ténylegesen valós időben takarítják a blokkokat, így a teljesítmény folyamatosan a maximum közelében mozog. Ezek a JMicron JMF612, JMicron JMF618 és a Toshiba T6UG1XBG. Ezek az SSD-k mindig maximális sebességen működnek még Windows XP alatt is, ergo nem kell félnünk a teljesítmény csökkenésétől.

Kicsit olvass utána, mielőtt a tapasztalataiddal cáfolni szeretnél, mert igazából csak megerősítetted az én érvelésemet, állításomat.

Üdv

(#85) baboss: Igaz is, meg nem is.
Változott azóta a helyzet. Intel 7-es sorozatú lapokkal és megfelelő IRST driverrel ( vagy W8 driverrel) van TRIM , RAID-be kötött SSD-ken is. Valószínű, hogy nálad ez nem áll fent, mert pl OCZ drivert használsz a REVO-n és nem Intelest.
De ez itt elég off.

[ Szerkesztve ]

(#89) #63439360 válasza Male (#86) üzenetére


#63439360
törölt tag

csak éppen a mai SSD vezérlők már nem ilyenek. Hanem, mi a különbség (ebből a szempontból)?

De, mint írtam; a vadiúj Kingstonnál, a majdnem új OCZ-nél ugyancsak ez a helyzet.
Nincs direkt összefüggés a TRIMM és a sebesség között.

Egy 4-5-6 éves SSD-nél már lehet, hogy szignifikáns különbség lenne (a TRIMM javára).

(#90) Male válasza #63439360 (#89) üzenetére


Male
nagyúr

Ez a 30GB-os Kingstonod nem tartom valószínűnek, hogy vadi új lenne.... ha meg másikról beszélsz, akkor arról tegyél be mérést, és ne erről.

TRIM és nem TRIMM....

(#91) baboss válasza Bodor (#88) üzenetére


baboss
őstag

Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de nem értek hozzá.AMD alaplap . A REVO-n használhatok Intelest drivert az OCZ helyett . :F
Elnézést ha hülyeséget írtam :U

(#92) Bodor válasza baboss (#91) üzenetére


Bodor
veterán

Semmi gond. Intel nem kompatibilis az AMD-vel. REVO-hoz csak az OCZ driverek a jók.

[ Szerkesztve ]

(#93) szacsee válasza #63439360 (#77) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem fogok vitákba belemenni, de had idézzelek, kiemelve azon részeket, ami miatt gyorsulást írtam:

"Elég rendesen be tud lassulni TRIM nélkül az SSD
Bizonyítani is tudod valahogyan? Én bizonyítom az ellenkezőjét, de csak utánad."

Lassulás ellenkezője a gyorsulás nem? :F :DDD

Értem én hogy mit akartál írni, csak kicsit hülyén jött le. (értsd jól)
Peace! :R

[ Szerkesztve ]

(#94) baboss válasza Bodor (#92) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm szépen az eddigi segítséget. :R
Szeretnék én is gratulálni az új szakmai munkádhoz. Remek munka.Én az utóbbi időben csak 2 beállítást használtam az SSD-n TRIM (ami nálam nem megy) és a partícióeltolást . Illetve még a letöltési mappát áthelyeztem HDD-re mivel nagyon sokat szoktam letölteni.

(#95) Bodor


Bodor
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek a gratulációkat! :R

(#96) brd válasza Bodor (#78) üzenetére


brd
nagyúr

Az elsőhöz csak egy megjegyzés:
Nekem van egy Samsung 830-am (is, és sok más típussal is találkoztam), jellemzően XP alatt (tehát TRIM esélytelen) használom, és köznapi használat közben, bármikor méregetek, ezt kapom (S-ATA2-n használom):

Így az minimum fals információ, hogy nem jó XP alá. Persze tudom, nehéz a sokbejegyzéses, sok hozzászólásos, jól informáltnak látszó topictárssal ellenkező tapasztalatot elfogadtatni (próbáltam már privátban is, váltottunk néhány hózzászólást, aztán egy idő után már nem válaszolt). Tudvalévő, hogy ez az SSD kizárólag üresjáratban GC-zik, így nyilván folyamatos írás (egyszerre jellemzően az SSD méretéhez közelítő) mellett egy idő után lelassulna. De ki tudja úgy használni a háttértárat?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#97) Chuck Norris válasza brd (#96) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én is samsung830-ra tettem az XP-t. Gondolom az a samsung magician amit adtak hozzá csinál valami TRIM féleséget/karbantartást mert időnként elindul aztán átreszeli az egész diszket.

[ Szerkesztve ]

(#98) Bodor válasza Chuck Norris (#97) üzenetére


Bodor
veterán

"...átreszeli? ....... :D :))

(#99) brd válasza Chuck Norris (#97) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, az egy direkt feltöltés FF-fel (a filerendszer szerinti üres területen).

The only real valuable thing is intuition.

(#100) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
holnap jön meg az SSD-m, egy Samsung 830 64GB-os. az egyik legjobbnak híresztelték, jó választás volt?
a kérdésem az lenne, hogy van-e még valami, amire oda kell figyelni a beüzemelése és használata során, ami nincs leírva itt?
olvastam egy másik írást az SSD-k beállításáról, amiben említ még egy-két dolgot amire oda kell figyelni.
például a hibernáció, töredezettségmentesítés, indexelés, rendszer-visszaállítás letiltását javasolták.
ezeket érdemes betartani?

amit még tudni szeretnék, az az, hogy csak telepítés közben érdemes alapon hagyni a procit, vagy utána is? ez miért szükséges?

olvastam, hogy legalább 15% szabad helynek megkell maradnia üresen hogy ne károsodjon. ha véletlen túlszalad lehet belőle probléma? érdemes inkább ennyivel kisebb partíciót létrehozni?

van valakinek tapasztalata hasonló alaplappal az SSD-k terén? Z77 Pro3-mam van, nem tudom milyen SATA3 vezérlő van benne, működni fog rendesen?

nagyon szépen köszönöm előre is! :R

szerk.: ezt az írást olvastam még, hiteles dolgokat ír le?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.